FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Modlitwa za Ukrainę ...
Autor Wiadomość
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 765
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 67/68
 98%
Wysłany: 2022-02-25, 14:42   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Jednak w PS pisze, że nic nie dzieje się bez Bożego przyzwolenia, więc albo to kłamstwo, albo jednak zezwolenie jest. Tak to niestety wygląda.

Bądź uprzejma wskazać takie miejsce w PS.

- Że Bóg na wszystko zgada się i aprobuje.
Warto trochę zawahać się i zastanowić, zanim oskarżymy Boga za wszelkie zło.

No widzę postęp w twoim myśleniu.
Bóg nie tworzy zła i nie chce, by je tworzono.
Jednak, to czlowiek musi przeżyć swoje życie z całym jego bagażem. Gdyby przyjął człowiek dar zbawienia, to by się wyzwolił z tego koła śmierci.
Jednak, jeżeli życie na ziemi go tak fascynuje, to wraca i żyje ponownie jej rytmem cierpienia.
Ludzie nie chcą odejść ziemi mimo, że zostali na nią wygnani z Raju.
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2022-02-27, 21:28   

Ostatnio podjęłam taką refleksję...
Ludzie w obliczu tragedii wojny zadają pytania: "Dlaczego Bóg do tego dopuszcza? Dlaczego nie słucha modlitw?" itp.
Media teraz przekazują na bierząco informacje o tym co na Ukrainie się dzieje, wcześniej zajmowali się covidem. A jeszcze wcześniej te same, rzetelne media, nie mając gorących tematów zajmowały się często szerzeniem ideologii typu lgbt, gender i inne głupoty, które były godziły w godność zarówno Boga jak i człowieka. Ja nie wiem... Być może się mylę ale czuję tak jakby Bóg przez to wszystko chciał powiedzieć: "nie myślcie o głupotach, odstąpcie od propagowania grzesznego stylu życia, grzesznych ideologii, zajmijcie się istotnymi sprawami, módlcie się, odmieńcie swoje życie."
W Starym Testamencie często gdy Izraelici łamali przymierze z Bogiem to przychodzili wrogowie, którzy ich podbijali. Tam są nawet takie sformułowania, że byli wydawani w ręce innych narodów.... Za swoje własne grzechy.
Wcale bym się nie zdziwiła gdyby dziś było podobnie - patrząc na świat, który nawet grzechy sodomskie uznaje za normalność.
Ostatnio zmieniony przez Iwona 2022-02-27, 21:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7154
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5423/7220
 75%
EXP: 99/373
 26%
Wysłany: 2022-02-28, 08:33   

Iwona napisał/a:
W Starym Testamencie często gdy Izraelici łamali przymierze z Bogiem to przychodzili wrogowie, którzy ich podbijali. Tam są nawet takie sformułowania, że byli wydawani w ręce innych narodów.... Za swoje własne grzechy.
Wcale bym się nie zdziwiła gdyby dziś było podobnie - patrząc na świat, który nawet grzechy sodomskie uznaje za normalność.

Iwono. Izraelici zawarli przymierze z Bogiem. Dwustronne i warunkowe.
Rzeczywiście za swoje nieposłuszeństwo byli karani jako naród.

Naród Ukraiński nie zawierał przymierza z Bogiem i nie jest karany za „grzechy sodomskie” całego świata.
Przymierze z Bogiem zawarł m.in. kler katolicki.
Grzechy sodomskie w ich łonie są wiadome wszystkim. Także pedofilia i ukrywanie tych faktów nawet przez najwyższe władze kościelne z Papieżem na czele!
Grzechów tych jest więcej, nie został pominięty przez nich chyba ani jeden!

To jest zapowiedziany wyrok na całą tę „niewiastę lekkich obyczajów”
Iz 47:8-11 LUB "A teraz słuchaj tego, lubieżnico, co mieszkasz bezpiecznie, co myślisz sobie: „Ja i nikt więcej! Nie siedzę jak wdowa, nie zostanę bezdzietna!” (9) Lecz przyjdzie na ciebie i jedno, i drugie, nagle, jednego dnia; bezdzietność i wdowieństwo bez miary spadnie na ciebie mimo twoich licznych czarów i twoich nader wielu zaklęć. (10) Opierałaś się na swej przewrotności, mówiłaś: „Nikt mnie nie widzi”. Twoja mądrość i twa wiedza: one cię zwiodły. Pomyślałaś sobie: „Ja i nikt więcej!” (11) Spotka więc ciebie nieszczęście; nie będziesz znała na nie zaklęcia. Spadnie na ciebie klęska nie zdołasz jej odwrócić. Przyjdzie na ciebie nagle zguba, jakiej sobie nie wyobrażasz."
To jest dzisiejszy cudzołożny „naród”!
Najwięcej mamy go niestety w Polsce.
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2022-02-28, 10:12   

Henryk napisał/a:
Iwona napisał/a:
W Starym Testamencie często gdy Izraelici łamali przymierze z Bogiem to przychodzili wrogowie, którzy ich podbijali. Tam są nawet takie sformułowania, że byli wydawani w ręce innych narodów.... Za swoje własne grzechy.
Wcale bym się nie zdziwiła gdyby dziś było podobnie - patrząc na świat, który nawet grzechy sodomskie uznaje za normalność.

Iwono. Izraelici zawarli przymierze z Bogiem. Dwustronne i warunkowe.
Rzeczywiście za swoje nieposłuszeństwo byli karani jako naród.

Naród Ukraiński nie zawierał przymierza z Bogiem i nie jest karany za „grzechy sodomskie” całego świata.
Przymierze z Bogiem zawarł m.in. kler katolicki.
Grzechy sodomskie w ich łonie są wiadome wszystkim. Także pedofilia i ukrywanie tych faktów nawet przez najwyższe władze kościelne z Papieżem na czele!
Grzechów tych jest więcej, nie został pominięty przez nich chyba ani jeden!

To jest zapowiedziany wyrok na całą tę „niewiastę lekkich obyczajów”
Iz 47:8-11 LUB "A teraz słuchaj tego, lubieżnico, co mieszkasz bezpiecznie, co myślisz sobie: „Ja i nikt więcej! Nie siedzę jak wdowa, nie zostanę bezdzietna!” (9) Lecz przyjdzie na ciebie i jedno, i drugie, nagle, jednego dnia; bezdzietność i wdowieństwo bez miary spadnie na ciebie mimo twoich licznych czarów i twoich nader wielu zaklęć. (10) Opierałaś się na swej przewrotności, mówiłaś: „Nikt mnie nie widzi”. Twoja mądrość i twa wiedza: one cię zwiodły. Pomyślałaś sobie: „Ja i nikt więcej!” (11) Spotka więc ciebie nieszczęście; nie będziesz znała na nie zaklęcia. Spadnie na ciebie klęska nie zdołasz jej odwrócić. Przyjdzie na ciebie nagle zguba, jakiej sobie nie wyobrażasz."
To jest dzisiejszy cudzołożny „naród”!
Najwięcej mamy go niestety w Polsce.

Chrześcijan jest tam też sporo.
Prawda jest taka, że Putin ma zapędy terytorialne. Jak podbije Ukrainę to my i może Litwa jesteśmy następni w kolejce (sądzę, że nie będzie chciał zostawić obwodu kalingradzkiego nadal odciętego od reszty Rosji).
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2804
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 175/177
 98%
Wysłany: 2022-02-28, 10:57   

A ja mam dość słuchania tych informacji o wojnie. Gdzie jest prawda o tych walkach? Według portali internetowych Ukraina zwycięża na każdym kroku, rosjanie masowo przechodzą na ich stronę a Putin i Łukaszenka są gotowi naciskać guziki. Z każdej strony tylko nowe konta i zbiórki. Ciekawe, że te konta pojawiają się jak grzyby po deszczu. A głupi ludzie dają, rządy dają miliardy, dla nich teraz wszystko za darmo. Nie pamiętają o tym, że każda fundacja i każde nowe konto wymaga obsługi, a te już darmowe nie są i największa część wpłacanej kasy idzie na opłąty dla obsługujących konta i fundacje, a jakieś zakichane grosiki trafiają do potrzebujących i to też znajomych i przy korycie.
Może to brzmi niepoprawnie, ale dość dawno temu czytałam raporty z takich znanych fundacji, gdzie ludzie dawali naprawdę duże pieniądze. Wiadomo, krzywda dzieci to zawsze za serca chwyta i człowiek chce pomóc. Jednak na tych pieniądzach powstały ogromne majątki wielu osób z obsługi fundacji właśnie. Są to osoby znane i fundacje znane, ale nie mogę wymieniać. Niejedna kariera polityczna także została wypromowana na tej samej bazie.
Radzę więc dobrze zastanowić się komu dajecie swoje pieniądze, a nie róbcie tego na hura, bo gdzieś w sieci ktoś podał konto i określił cel.
To tak ku przestrodze.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 765
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 67/68
 98%
Wysłany: 2022-02-28, 11:01   

Wiesława napisał/a:
A ja mam dość słuchania tych informacji o wojnie. Gdzie jest prawda o tych walkach? Według portali internetowych Ukraina zwycięża na każdym kroku, rosjanie masowo przechodzą na ich stronę a Putin i Łukaszenka są gotowi naciskać guziki. Z każdej strony tylko nowe konta i zbiórki. Ciekawe, że te konta pojawiają się jak grzyby po deszczu. A głupi ludzie dają, rządy dają miliardy, dla nich teraz wszystko za darmo. Nie pamiętają o tym, że każda fundacja i każde nowe konto wymaga obsługi, a te już darmowe nie są i największa część wpłacanej kasy idzie na opłąty dla obsługujących konta i fundacje, a jakieś zakichane grosiki trafiają do potrzebujących i to też znajomych i przy korycie.
Może to brzmi niepoprawnie, ale dość dawno temu czytałam raporty z takich znanych fundacji, gdzie ludzie dawali naprawdę duże pieniądze. Wiadomo, krzywda dzieci to zawsze za serca chwyta i człowiek chce pomóc. Jednak na tych pieniądzach powstały ogromne majątki wielu osób z obsługi fundacji właśnie. Są to osoby znane i fundacje znane, ale nie mogę wymieniać. Niejedna kariera polityczna także została wypromowana na tej samej bazie.
Radzę więc dobrze zastanowić się komu dajecie swoje pieniądze, a nie róbcie tego na hura, bo gdzieś w sieci ktoś podał konto i określił cel.
To tak ku przestrodze.

Podłącz lepiej telewizor I przestań siać te bzdury.
Szok!
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 765
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 67/68
 98%
Wysłany: 2022-02-28, 11:04   

Gdy patrzę jak wiele serc poruszyła ta ciężka sytuacja, to moje serce się raduje.
Widać, że jest wiele ludzi też dobrych.
Każdy może dołożyć swoją cegiełkę, wysyłając SMS o treści UKRAINA na numer 72052 Caritas Polska. Koszt SMS 2,49. Za 7 esemesów ponosimy koszt 20 zł. Nikt na taką kwotę nie zbiednieje, ale od ziarka do Ziarka i zbierze się miarka.
Uruchamiamy swoje serca na tyle ile każdy może to zrobić.
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2022-02-28, 11:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2804
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 175/177
 98%
Wysłany: 2022-02-28, 11:05   

wybrana napisał/a:
Podłącz lepiej telewizor I przestań siać te bzdury.
Szok!

Czego ty ode mnie chce.
Tobie radzę wyłączyć telewizor i włączyć myślenie.
Miłego dnia.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 765
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 67/68
 98%
Wysłany: 2022-02-28, 11:10   

Gdy patrzę jak wiele serc poruszyła ta ciężka sytuacja, to moje serce się raduje.
Widać, że jest wiele ludzi też dobrych.
Każdy może dołożyć swoją cegiełkę, wysyłając SMS o treści UKRAINA na numer 72052 Caritas Polska. Koszt SMS 2,49. Za 7 esemesów ponosimy koszt 20 zł. Nikt na taką kwotę nie zbiednieje, ale od ziarka do Ziarka i zbierze się miarka.
Uruchamiamy swoje serca na tyle ile każdy może to zrobić.
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2022-02-28, 11:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2804
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 175/177
 98%
Wysłany: 2022-02-28, 11:24   

wybrana napisał/a:
Gdy patrzę jak wiele serc poruszyła ta ciężka sytuacja, to moje serce się raduje.
Widać, że jest wiele ludzi też dobrych.
Każdy może dołożyć swoją cegiełkę, wysyłając SMS o treści UKRAINA na numer 72052 Caritas Polska. Koszt SMS 2,49. Za 7 esemesów ponosimy koszt 20 zł. Nikt na taką kwotę nie zbiednieje, ale od ziarka do Ziarka i zbierze się miarka.
Uruchamiamy swoje serca na tyle ile każdy może to zrobić.

:lol: https://bankwiedzy.org/2016/05/11/na-jakich-zasadach-dziala-kampania-sms/

No cóż, źli ludzie przeczytali i swojej cegiełki nie dali :-D
Ostatnio zmieniony przez Wiesława 2022-02-28, 11:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2804
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 175/177
 98%
Wysłany: 2022-02-28, 11:37   

Coś wam pokażę i powiem, że takiej osobie warto pomóc. Dlaczego? Ponieważ zawdzięczam jej to, że odkąd kupiłam sobie maszynę do szycia, stała się ta pani moją mentorką. Nikt nie nauczył mnie tyle z tajników szycia co ona. Za darmo dzieli się swoją wiedzą, na każde pytanie cierpliwie odpowiada. No i przy okazji odświeżyłam sobie język.
A teraz: https://www.youtube.com/watch?v=-Usg-fS9ve0
Что у нас происходит. Когда вопросов больше чем ответов...
Tu widać autentyczny, ludzki dramat.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 765
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 67/68
 98%
Wysłany: 2022-02-28, 12:29   

Wiesława napisał/a:
Coś wam pokażę i powiem, że takiej osobie warto pomóc. Dlaczego? Ponieważ zawdzięczam jej to, że odkąd kupiłam sobie maszynę do szycia, stała się ta pani moją mentorką. Nikt nie nauczył mnie tyle z tajników szycia co ona. Za darmo dzieli się swoją wiedzą, na każde pytanie cierpliwie odpowiada. No i przy okazji odświeżyłam sobie język.
A teraz: https://www.youtube.com/watch?v=-Usg-fS9ve0
Что у нас происходит. Когда вопросов больше чем ответов...
Tu widać autentyczny, ludzki dramat.

Faktycznie pokazałaś - swoją twarz.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2804
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 175/177
 98%
Wysłany: 2022-02-28, 12:42   

wybrana napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Coś wam pokażę i powiem, że takiej osobie warto pomóc. Dlaczego? Ponieważ zawdzięczam jej to, że odkąd kupiłam sobie maszynę do szycia, stała się ta pani moją mentorką. Nikt nie nauczył mnie tyle z tajników szycia co ona. Za darmo dzieli się swoją wiedzą, na każde pytanie cierpliwie odpowiada. No i przy okazji odświeżyłam sobie język.
A teraz: https://www.youtube.com/watch?v=-Usg-fS9ve0
Что у нас происходит. Когда вопросов больше чем ответов...
Tu widać autentyczny, ludzki dramat.

Faktycznie pokazałaś - swoją twarz.

Wiesz co? Takie apelowanie o wysyłanie sms-ów jedynie osobie wysyłającej "pomaga" poczuć się lepiej. O, patrzcie na mnie. Mnie to NIC nie kosztuje. Wysłałam sms i pomogłam.
Nie wiem w jaki sposób "pokazałam swoją twarz" wstawiając materiał osoby, która mieszka na Ukrainie i dosłownie z chwili na chwilę musiała rzucić wszystko, zabrać synka małego i uciekać. Co cię zabodło? Język? Słowiański. Ja rozumiem po rosyjsku i co w tym złego? Po niemiecku też umiem. A i jeszcze jakies by się po drodze znalazły. Co cię tak wkurza, wybrana? To, że staram się nie tracić głowy? Patrzeć obiektywnie?
Oglądasz telewizję i czy tam nie powiedzieli ci, że te pokazówki z zestrzelenia samolotu, którymi tak się chwalono to klipy z gry strategicznej sprzed kilku lat? A może nie powiedzieli, że transport z bronią nuklearną, to transportowanie rakiety na majową paradę sprzed 2019 r.? A czy popatrzyłaś dobrze na zdjęcie tego rzekomo całego miasta w gruzach? Czy nie widzisz, że to fotka JEDNEGO budynku z każdej strony i pod wieloma kątami?
Bardzo łatwo potrafisz ocenić innych, ale patrzysz na pozory.
Jeśli dobrze się czujesz wysyłając sms-y - rób to, nawet co godzinę, ale nie pluj na mnie, bo mam inne zdanie i inną wiedze w tym temacie.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7154
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5423/7220
 75%
EXP: 99/373
 26%
Wysłany: 2022-02-28, 15:24   

Wiesława napisał/a:
No cóż, źli ludzie przeczytali i swojej cegiełki nie dali :-D

No cóż. Okazuje się, że tych "złych" jest więcej. :-D
Mie ma najmniejszej transparentności, czyli gwarancji uczciwości inicjatora Tej akcji.
Faktycznie- niejedna fortuna powstała z rzekomej działalności charytatywnej.

Zbory, których jestem członkiem, same organizują pomoc uciekającym przed wojną, deklarując ile osób i gdzie są w stanie ich przyjąć pod swój dach.
W pierwszej kolejności oczywiście naszych Braci "w Panu" i ich przyjaciół.
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2022-02-28, 15:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2804
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 175/177
 98%
Wysłany: 2022-02-28, 15:41   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
No cóż, źli ludzie przeczytali i swojej cegiełki nie dali :-D

No cóż. Okazuje się, że tych "złych" jest więcej. :-D
Mie ma najmniejszej transparentności, czyli gwarancji uczciwości inicjatora Tej akcji.
Faktycznie- niejedna fortuna powstała z rzekomej działalności charytatywnej.

Zbory, których jestem członkiem, same organizują pomoc uciekającym przed wojną, deklarując ile osób i gdzie są w stanie ich przyjąć pod swój dach.
W pierwszej kolejności oczywiście naszych Braci "w Panu" i ich przyjaciół.

Naprawdę cieszę się, że nie jestem jedyną "złą", bo już dziś na spacerze myślałam, że coś ze mną jest nie tak. Cieszę się, że rozumiesz te sprawy podobnie.
Oczywiście, że pomagac, ale na takich zasadach o jakich tu piszesz.
Dodam, że jak słysze Caritas to węgiel by mi w piwnicy zakiełkował, gdybym go miała :roll: Nie ma gorszej fundacji niż ta.
Ślij, wybrana, ślij. A jak będziesz potrzebowała lek dla umierającego dziecka i w całym 200.000 mieście ma go jedynie Caritas przy kościele na Zaspie to ci go nie dadzą, bo w niedzielę nie byłaś na mszy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14