FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Takie tam refleksje.
Autor Wiadomość
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2022-04-03, 16:51   

Wiesława napisał/a:
Przepraszam Was bardzo, ale ja w boga żydowskiego ze ST, którego oni czcili jako YHWH nie mogę przyjąć jako swojego. Nie potrafię, nie rozumiem Go, nie jest moim wzorcem, którego chciałabym i powinnam nasladować. Wszelkie pokrętne tłumaczenia i usprawiedliwianie Go przez ludzi Księgi mnie jeszcze nie przekonały, bo na każdy argument mam kilka odmiennych ;-)
Wiesławo gdy masz chory ząb i idziesz do dentysty on musi być stanowczy, czasami rządny krwi, bo inaczej nie będzie mógł ci pomóc. Niemcy , ten naród który wydał Getego, Bacha ,Schumanna,  Beethovena, nagle stał się bestią pożerająca ludzkie istnienia. Narody kontrolowane przez demony nie mają litości, by to zmienić Pan Bóg wszedł w role dentysty. Owocem rewolucji czasów lat 60-tych dzieci kwiaty, peace,love itp. są cierpkie i kwaśne. A owocem bożej rewolucji jest Pan Jezus, ten prawdziwie zwyciężył złego.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2022-04-03, 17:25   

Henryk napisał/a:
wybrana napisał/a:
Jezus ponownie przyjdzie na sąd - sąd ostateczny tego padołu zła.

W czarnych barwach dla ludzkości widzisz Jego Adwent.
Ja dla odmiany nie mogę doczekać się Jego powrotu.
Hbr 9:28 BW "Tak i Chrystus, raz ofiarowany, aby zgładzić grzechy wielu, drugi raz ukaże się nie z powodu grzechu, lecz ku zbawieniu tym, którzy go oczekują."
Rz 8:19-23 BW "Bo stworzenie z tęsknotą oczekuje objawienia synów Bożych, (20) Gdyż stworzenie zostało poddane znikomości, nie z własnej woli, lecz z woli tego, który je poddał, w nadziei, (21) Że i samo stworzenie będzie wyzwolone z niewoli skażenia ku chwalebnej wolności dzieci Bożych. (22) Wiemy bowiem, że całe stworzenie wespół wzdycha i wespół boleje aż dotąd. (23) A nie tylko ono, lecz i my sami, którzy posiadamy zaczątek Ducha, wzdychamy w sobie, oczekując synostwa, odkupienia ciała naszego."

Dlaczego piszesz, że piszę w ciemnych barwach.
Dla mnie śmierć ciała jest wybawieniem, bo Jezus da mi nowe ciało i nowe życie w Królestwie Bożym.
Jednak to Bóg decyduje ile jest mi dane tu żyć.
Czy boję się śmierci - nie, nie boję się, bo moja nadzieja i wiara jest w miłości Bożej, w miłosierdziu i zbawieniu.
Śmierć jest moim wyzwoleniem z tego świata.
Całą nadzieję i wiarę i miłość mam w Jezusie Chrystusie.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2022-04-03, 18:23   

Henryk Suchecki napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Przepraszam Was bardzo, ale ja w boga żydowskiego ze ST, którego oni czcili jako YHWH nie mogę przyjąć jako swojego. Nie potrafię, nie rozumiem Go, nie jest moim wzorcem, którego chciałabym i powinnam nasladować. Wszelkie pokrętne tłumaczenia i usprawiedliwianie Go przez ludzi Księgi mnie jeszcze nie przekonały, bo na każdy argument mam kilka odmiennych ;-)
Wiesławo gdy masz chory ząb i idziesz do dentysty on musi być stanowczy, czasami rządny krwi, bo inaczej nie będzie mógł ci pomóc. Niemcy , ten naród który wydał Getego, Bacha ,Schumanna,  Beethovena, nagle stał się bestią pożerająca ludzkie istnienia. Narody kontrolowane przez demony nie mają litości, by to zmienić Pan Bóg wszedł w role dentysty. Owocem rewolucji czasów lat 60-tych dzieci kwiaty, peace,love itp. są cierpkie i kwaśne. A owocem bożej rewolucji jest Pan Jezus, ten prawdziwie zwyciężył złego.

To jest właśnie to "usprawiedliwianie" nakazów YHWH do zabijania. Nie robisz dobrego porównania z dentystą. Jak wyrwę ząb to powód bólu i zepsucia zostaje usunięty i już nie ma problemu (ani z bólem, ani z psującym się=chorującym zębem). Działanie boże w ST absolutnie niczego nie naprawiało. Ani narody rzekomo bardzo grzeszne nie zmieniły swego postępowania, ani Izraelici nie stali się lepsi. Wręcz przeciwnie. Myśleli, że wolno zabijać bo bóg tak lubi, tak chce i im sprzyja. Ta mentalność zakorzeniła się w nich do dziś. Dlatego kolejny raz sugeruję, abyśmy się zastanowili kto tak naprawdę dawał im te nakazy mordowania, kto tak naprawdę nimi rządził, z kim oni rozmawiali i rzekomo się spotykali, od kogo dostawali polecenia itsd. Czy naprawdę BÓG ma upodobanie w zabijaniu, w wąchaniu smrodu spalonego ciała, w zajadaniu się baranami czy owcami? No pomyślcie!
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6293
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4490/6115
 73%
EXP: 271/330
 82%
Wysłany: 2022-04-03, 18:43   

wybrana napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Królestwo Boże i Jezusa Chrystusa, trwa na tej ziemi od zarodka, czyli od wrzuconego w ziemię "ziarnka gorczycy", Mat. 13:31,32; Mar. 4:26-32; Kol. 1:13; Rz. 14:17; Efz. 5:5.

Doprawdy?
Przecież ziemia już od czasu życia pierwszych ludzi została przeklęta a człowiek został wygnany z Raju i utracił więž z Bogiem.
Królestwo Boże jest w Niebie, bo tam dusze należą do Boga.
Królestwo szatana trwa na ziemi, bo większość dusz jest w jego władaniu.


Ziemia nie została przekleta, a tylko trud pracy ludzkiej:

Cytat:
Rdz. 3:17. Zaś rzekł (559) do Adama (120): Iżeś (3588) usłuchał (8085) głosu (6963) żony (802) twojej, a jadłeś (398) z (4480) drzewa (6086) tego, o któremem (834) ci przykazał (6680), mówiąc (559): Nie (3808) będziesz jadł (398) z (4480) niego; przeklęta (779) będzie ziemia (127) dla (5668) ciebie, w pracy (6093) z niej pożywać (398) będziesz po wszystkie (3605) dni (3117) żywota (2416) twego. (BG)


Kod:
Rdz. 3:17. Adamowi (120) rzekł (559): Wydałem rozkaz (6680), mówiąc (559): Nie (3808) bardziej niż (4480) konsumuj (398) drzewostan (6086); Ponieważ (3588) usłuchałeś (8085) głosu (6963) żony (802), bardziej niż (4480) zachęcającej do jedzenia (398), z powodu (5668) ziemi (127), każdy (3605) żywy (2416), czasu życia (3117), będzie pochłoniętym (398), kiedy (834) praca (6093) będzie przekleństwem (779). (KS)


Rdz. 3:17. Adamowi rzekł: Wydałem rozkaz, mówiąc: Nie bardziej niż konsumuj drzewostan; Ponieważ usłuchałeś głosu żony, bardziej niż zachęcającej do jedzenia, z powodu ziemi, każdy żywy, czasu życia będzie pochłoniętym kiedy praca będzie przekleństwem. (KS)
kiedy praca będzie przekleństwem
- nie ziemia, lecz praca. Człowiek się mozolnie trudzi, a później niszczy swoje dzieło przez wojny. Dltego Bóg zniszczy tych, którzy niszczą ziemię, a nie ziemię, którą uczynił na mieszkanie dla człowieka, Izj. 45:18.

Pan Jezus powiedział, że on Duchem Bożym wygania demony, co oznacza, że Królestwo Boże jest na ziemi, Mat. 12:28. Bóg zawsze jest królem ziemi, Dan. 2:20; 3:33; 4:14, 31-34. Nikt nie jest w stanie pozbawić go tej władzy, nawet książę tego świata, któremu ja dał, jako uzurpatorowi.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6293
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4490/6115
 73%
EXP: 271/330
 82%
Wysłany: 2022-04-03, 18:56   

Wiesława napisał/a:
Henryk Suchecki napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Przepraszam Was bardzo, ale ja w boga żydowskiego ze ST, którego oni czcili jako YHWH nie mogę przyjąć jako swojego. Nie potrafię, nie rozumiem Go, nie jest moim wzorcem, którego chciałabym i powinnam nasladować. Wszelkie pokrętne tłumaczenia i usprawiedliwianie Go przez ludzi Księgi mnie jeszcze nie przekonały, bo na każdy argument mam kilka odmiennych ;-)
Wiesławo gdy masz chory ząb i idziesz do dentysty on musi być stanowczy, czasami rządny krwi, bo inaczej nie będzie mógł ci pomóc. Niemcy , ten naród który wydał Getego, Bacha ,Schumanna,  Beethovena, nagle stał się bestią pożerająca ludzkie istnienia. Narody kontrolowane przez demony nie mają litości, by to zmienić Pan Bóg wszedł w role dentysty. Owocem rewolucji czasów lat 60-tych dzieci kwiaty, peace,love itp. są cierpkie i kwaśne. A owocem bożej rewolucji jest Pan Jezus, ten prawdziwie zwyciężył złego.

To jest właśnie to "usprawiedliwianie" nakazów YHWH do zabijania. Nie robisz dobrego porównania z dentystą. Jak wyrwę ząb to powód bólu i zepsucia zostaje usunięty i już nie ma problemu (ani z bólem, ani z psującym się=chorującym zębem). Działanie boże w ST absolutnie niczego nie naprawiało. Ani narody rzekomo bardzo grzeszne nie zmieniły swego postępowania, ani Izraelici nie stali się lepsi. Wręcz przeciwnie. Myśleli, że wolno zabijać bo bóg tak lubi, tak chce i im sprzyja. Ta mentalność zakorzeniła się w nich do dziś. Dlatego kolejny raz sugeruję, abyśmy się zastanowili kto tak naprawdę dawał im te nakazy mordowania, kto tak naprawdę nimi rządził, z kim oni rozmawiali i rzekomo się spotykali, od kogo dostawali polecenia itsd. Czy naprawdę BÓG ma upodobanie w zabijaniu, w wąchaniu smrodu spalonego ciała, w zajadaniu się baranami czy owcami? No pomyślcie!


Tu kryje się pewna tajemnica, związana z miejscem namiotu poza obozem, do którego szedł Mojżesz po poradę, co uczynić. W ST został uczyniony pewnego rodzaju retusz teologiczny, polegający na ukryciu faktu, że Izrael, wychodzący z Egiptu miał chorągiew wojska, zorganizowaną w Egipcie przez księcia Mojżesza. Posiadał także jednostkę specjalną, która strzegła dostępu innym do Góry Synaj i mogła ukarać śmiercią. Jest jeszcze wiele innych tajemnic w ST, ukrytych przez ten retusz teologiczny, który doprowadził do swoistej abstrakcji pojęć w nim używanych.
Np. Jest tm napisane, że Izrael oglądał Boga (a faktycznie znak Boga, czyli górę ognia), a w J. 1:18 jest napisne, że nikt Boga nie widział.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2022-04-03, 19:28   

Pokoja napisał/a:
W ST został uczyniony pewnego rodzaju retusz teologiczny, polegający na ukryciu faktu, że Izrael, wychodzący z Egiptu miał chorągiew wojska, zorganizowaną w Egipcie przez księcia Mojżesza. Posiadał także jednostkę specjalną, która strzegła dostępu innym do Góry Synaj i mogła ukarać śmiercią. Jest jeszcze wiele innych tajemnic w ST, ukrytych przez ten retusz teologiczny, który doprowadził do swoistej abstrakcji pojęć w nim używanych.

A Pokoja po kilu tysiącleciach wykrył ten żydowski spisek.
Ta "jednostka specjalna" miała zapewne czerwone berety. :mrgreen:
Tacy ówcześni cichociemni- mordercy i zabójcy do zadań specjalnych.

Czy mamy lekarza na pokładzie?
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2022-04-03, 19:38   

Wiesława napisał/a:

To jest właśnie to "usprawiedliwianie" nakazów YHWH do zabijania. Nie robisz dobrego porównania z dentystą. Jak wyrwę ząb to powód bólu i zepsucia zostaje usunięty i już nie ma problemu (ani z bólem, ani z psującym się=chorującym zębem). Działanie boże w ST absolutnie niczego nie naprawiało. Ani narody rzekomo bardzo grzeszne nie zmieniły swego postępowania, ani Izraelici nie stali się lepsi. Wręcz przeciwnie. Myśleli, że wolno zabijać bo bóg tak lubi, tak chce i im sprzyja. Ta mentalność zakorzeniła się w nich do dziś. Dlatego kolejny raz sugeruję, abyśmy się zastanowili kto tak naprawdę dawał im te nakazy mordowania, kto tak naprawdę nimi rządził, z kim oni rozmawiali i rzekomo się spotykali, od kogo dostawali polecenia itsd. Czy naprawdę BÓG ma upodobanie w zabijaniu, w wąchaniu smrodu spalonego ciała, w zajadaniu się baranami czy owcami? No pomyślcie!

Absolutnie masz rację.
Przecież właśnie ten naród był odstępczy wobec Boga.
Czyli niech niektórzy sobie pomyślą, czym objawiało się to odstępstwo.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2022-04-03, 19:39   

Pokoja napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Henryk Suchecki napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Przepraszam Was bardzo, ale ja w boga żydowskiego ze ST, którego oni czcili jako YHWH nie mogę przyjąć jako swojego. Nie potrafię, nie rozumiem Go, nie jest moim wzorcem, którego chciałabym i powinnam nasladować. Wszelkie pokrętne tłumaczenia i usprawiedliwianie Go przez ludzi Księgi mnie jeszcze nie przekonały, bo na każdy argument mam kilka odmiennych ;-)
Wiesławo gdy masz chory ząb i idziesz do dentysty on musi być stanowczy, czasami rządny krwi, bo inaczej nie będzie mógł ci pomóc. Niemcy , ten naród który wydał Getego, Bacha ,Schumanna,  Beethovena, nagle stał się bestią pożerająca ludzkie istnienia. Narody kontrolowane przez demony nie mają litości, by to zmienić Pan Bóg wszedł w role dentysty. Owocem rewolucji czasów lat 60-tych dzieci kwiaty, peace,love itp. są cierpkie i kwaśne. A owocem bożej rewolucji jest Pan Jezus, ten prawdziwie zwyciężył złego.

To jest właśnie to "usprawiedliwianie" nakazów YHWH do zabijania. Nie robisz dobrego porównania z dentystą. Jak wyrwę ząb to powód bólu i zepsucia zostaje usunięty i już nie ma problemu (ani z bólem, ani z psującym się=chorującym zębem). Działanie boże w ST absolutnie niczego nie naprawiało. Ani narody rzekomo bardzo grzeszne nie zmieniły swego postępowania, ani Izraelici nie stali się lepsi. Wręcz przeciwnie. Myśleli, że wolno zabijać bo bóg tak lubi, tak chce i im sprzyja. Ta mentalność zakorzeniła się w nich do dziś. Dlatego kolejny raz sugeruję, abyśmy się zastanowili kto tak naprawdę dawał im te nakazy mordowania, kto tak naprawdę nimi rządził, z kim oni rozmawiali i rzekomo się spotykali, od kogo dostawali polecenia itsd. Czy naprawdę BÓG ma upodobanie w zabijaniu, w wąchaniu smrodu spalonego ciała, w zajadaniu się baranami czy owcami? No pomyślcie!


Tu kryje się pewna tajemnica, związana z miejscem namiotu poza obozem, do którego szedł Mojżesz po poradę, co uczynić. W ST został uczyniony pewnego rodzaju retusz teologiczny, polegający na ukryciu faktu, że Izrael, wychodzący z Egiptu miał chorągiew wojska, zorganizowaną w Egipcie przez księcia Mojżesza. Posiadał także jednostkę specjalną, która strzegła dostępu innym do Góry Synaj i mogła ukarać śmiercią. Jest jeszcze wiele innych tajemnic w ST, ukrytych przez ten retusz teologiczny, który doprowadził do swoistej abstrakcji pojęć w nim używanych.
Np. Jest tm napisane, że Izrael oglądał Boga (a faktycznie znak Boga, czyli górę ognia), a w J. 1:18 jest napisne, że nikt Boga nie widział.

Doskonale, że o tym piszesz. Wiem, że historia tamtego czasu i relacji z YHWH jest inna niż to podaje Biblia. Można powiedzieć, że jest wiele przekłamań i celowych zmian. Gdyby ludzie tego nie uczynili to nie mielibyśmy potrzeby tak na siłę "bronić" YHWH. No i dlaczego, na Boga Najwyższego, nie można korygować wiedzy i głośno o tym mówić. Dlaczego nalezy wmawiać ludziom, że zło (nakaz zabijania, wręcz wyżynania narodów) jest dobry (bo taka wola boża!). Litości. Tak nie mówgł rozkazać żaden Bóg Prawdziwy. To poniżej godności człowieka, a co dopiero BOGA. Trzeba to zrozumieć i zdać sobie sprawę KIM, jak WIELKI jest BÓG. I wtedy nie będzie już potrzeby usprawiedliwiać takich poleceń wykonania czynów. Ten bóg sam sobie przeczy. Daje przykazanie , aby nie mordować i za chwilę nakazuje mordować ?! Nie do pojęcia! A ludzie gimnastykują się i tłumacza, że to przez grzech. Nie ma takiego grzechu, który obraziłby wielkość BOga. Bóg jest ponad grzechem. Bóg jest wybaczający. Tym bardziej, że sprawa wejścia grzechu na ten świat i do ludzi jest bardzo niejasna i niejednoznaczna. Sama Biblia pisze, że powodem był bunt synów bożych, aniołów. Sama Biblia pisze, że szatan-Boży Syn zbuntowany przyczynił się do upadku pierwszych rodziców. Przecież to śmieszne i niemożliwe, aby Bóg karał stworzenie za przestępstwo bytu o wiele wyższego od człowieka. To szatan jest silniejszy od Boga? Pomyślcie.
Qurczaki, tu jest tyle zagadnień arcyciekawych, ale nie można ślepo trzymać się litery. ST jest mocno przekręcony. Brakuje kilka ksiąg które by wiedzę i kolejność rzeczy uzupełniły i dopowiedziały.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2022-04-03, 21:57   

Krystian napisał/a:
nike napisał/a:
Krystian NIE.


Ok nike, ale ten brat jest z Epifanii?

To jest brat z naszego Zboru.
Pamiętasz pieśni które on pisał i śpiewał, np. tę o Hijobie, co ci dałam jak chyba mama czy tato twojej żony zmarł., bardzo się wam podobała.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-04-04, 05:40   

nike napisał/a:
To jest brat z naszego Zboru.
Pamiętasz pieśni które on pisał i śpiewał, np. tę o Hijobie, co ci dałam jak chyba mama czy tato twojej żony zmarł., bardzo się wam podobała.


Tak pamiętam. To piękna pieśń. :)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2022-04-04, 11:32   

wybrana napisał/a:
Przecież właśnie ten naród był odstępczy wobec Boga.

Znasz jeden naród, który nie jest „odstępczy” wobec Boga?
Jeden, jedyny chociaż?
Wszystkie „chrześcijańskie” narody dopuszczały się i dopuszczają nawet dziś zbrodni.
Dlaczego akurat widzisz winę u tych, którzy jedynie sprawiedliwie, według zasady życie za życie, postępowali ze swymi wrogami.

Czy Polska nie jest „odstępcza” ze swym wszechogarniającym bałwochwalstwem?
Czy ci, co stoją dziś na straży wiary i sumień ludzkich są lepsi od tamtych faryzeuszy?
Ci, z którymi fotografują się elity rządu dają komukolwiek przykład godny naśladowania?

Wyjmij belkę ze swego oka.
Wyzbyj się bezmyślnej i nieuzasadnionej nienawiści do tego narodu, wyssanej z mlekiem rodzicielki. Niczym nie są gorsi, ani lepsi od innych mających Boga na ustach.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2022-04-04, 12:02   

Henryk napisał/a:
wybrana napisał/a:
Przecież właśnie ten naród był odstępczy wobec Boga.

Znasz jeden naród, który nie jest „odstępczy” wobec Boga?
Jeden, jedyny chociaż?
Wszystkie „chrześcijańskie” narody dopuszczały się i dopuszczają nawet dziś zbrodni.
Dlaczego akurat widzisz winę u tych, którzy jedynie sprawiedliwie, według zasady życie za życie, postępowali ze swymi wrogami.

Czy Polska nie jest „odstępcza” ze swym wszechogarniającym bałwochwalstwem?
Czy ci, co stoją dziś na straży wiary i sumień ludzkich są lepsi od tamtych faryzeuszy?
Ci, z którymi fotografują się elity rządu dają komukolwiek przykład godny naśladowania?

Wyjmij belkę ze swego oka.
Wyzbyj się bezmyślnej i nieuzasadnionej nienawiści do tego narodu, wyssanej z mlekiem rodzicielki. Niczym nie są gorsi, ani lepsi od innych mających Boga na ustach.

Ale ten naród był wybrany. Miał szczególną misję. Im więcej dano.
Różnił się większą religijnością od innych ale nauki ludzkie wyparły nauki Boże.Mimo, że w swych proroctwach głosili przyjście Zbawiciela, gdy przyszedł - stał się dla nich nie wygodny.
Chrześcijańskie narody dopuszczały się zbrodni i dopuszczają się nadal, bo nauki chrześcijańskie - nie przyjęli i zamienili je na nauki wymyślone przez ludzi.
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2022-04-04, 12:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2022-04-04, 12:52   

wybrana napisał/a:
Różnił się większą religijnością od innych ale nauki ludzkie wyparły nauki Boże.Mimo, że w swych proroctwach głosili przyjście Zbawiciela, gdy przyszedł - stał się dla nich nie wygodny.

No właśnie, że się nie różnił niczym szczególnym od innych narodów. Mnie to zawsze dziwiło. Czytając historię dawnych ludów i narodów można zauwazyć, że każdy z nich czcił bogów. Właściwie całe życie plemion skupiało się wokół przeróżnych obrzędów religijnych. Pomijając jakieś mniej znane ludy czy narody, a skupiając się tylko na tych najbardziej nam znanych i wielkich to mamy kulturę efipską helleńską i rzymską. Kazdy z tych ludów bardzo dbał o cześć boską. Życie skupiało się wokół różnych świąt oraz oddawaniu czci bogom nie tylko na forum publicznym, ale też całkiem prywatnie, w zaciszu domowym. Natomiast Izraelici dostali ponoć od swojego Boga nakaz świętowania tylko kilku wydarzeń i ścisłe przepisy odnośnie kultu. I dopiero tu nalezy zadać pytanie o wyjątkowość tego wyróżnionego narodu. Czy faktycznie przestrzegali tych przepisów. Cóż. Tak, jak obecnie.Jedni tak inni nie. Mnie osobiście wydaje się, że gdyby do nas przyszedł sam Bóg (jak do nich Jahwe) to raczej wszyscy ludzie zastosowali by się do Jego nakazów. Myślę, że nie ma innej opcji. Każdy z natury odczuwa szacunek i bojaźń bożą. Natomiast tam ktoś dał jakieś nakazy, ale od samego początku lud robił co chciał. Mojżesz i tylko on był twórcą kultu. Był tez strategiem i wraz z bratem Aronem próbowali podporządkowac sobie ludzi. Dla mnie zagadką jest kogo tak naprawdę Mojżesz spotkał na górze, z kim i gdzie przebywał i czego się uczył (jakie rozkazy przyswajał sobie) przez te umowne 40 dni.
To pierwsze zagadnienie.
Drugie dotyczy Zbawiciela. W tamtym czasie naród był pod panowaniem Rzymian i całe mnóstwo buntowników wszczynało różne awantury. Istniał silny i dobrze zorganizowany ruch oporu. Często wybuchały zamieszki itd. Zeloci to jedna z taki frakcji. Jezus i Apostołowie raczej na pewno do nich należeli. Była tez frakcja nożowników, tak zwanych sykariuszy, którzy wchodzili w tłum ludzi i zabijali, a następnie udawali świadków czy przypadkowych przechodniów.
Było też wielu przywódców i tzw.mesjaszy, nauczycieli. Najprawdopodobniej Jezusa potraktowaano jak jednego z nich. Dziwne też jest to, że oprócz bardzo sprzecznych danych w ewangeliach nie mamy absolutnie żadnych świadectw, dokumentów, wpisów, że ktoś taki, jak Jezus w ogóle istniał. Ja bym tak się nie dziwiła, że nie rozpoznali w Nim Mesjasza.
Poczytajcie trochę o tych sprawach.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2022-04-04, 13:08   

wybrana napisał/a:
Ale ten naród był wybrany. Miał szczególną misję. Im więcej dano.

Dalej brniesz w absurdy. ,karmione nieuzasadnioną niechęcią do jednego z narodów.
Nigdy nie mieli tyle, co dziś ma Polska, Francja, Niemcy, Rosja, USA...
Wszędzie dotarły nauki Jezusa, które rozgłaszały miłosierdzie, przebaczanie, nawet miłość do wroga!
Jesteśmy inni? Lepsi? :shock:
Gdyby Jezus jako człowiek chodził dziś po naszych ziemiach i głosił to samo co w Izraelu, nie dano by mu żyć ani tygodnia!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2022-04-04, 13:53   

Wiesława napisał/a:
wybrana napisał/a:
Różnił się większą religijnością od innych ale nauki ludzkie wyparły nauki Boże.Mimo, że w swych proroctwach głosili przyjście Zbawiciela, gdy przyszedł - stał się dla nich nie wygodny.

No właśnie, że się nie różnił niczym szczególnym od innych narodów. Mnie to zawsze dziwiło. Czytając historię dawnych ludów i narodów można zauwazyć, że każdy z nich czcił bogów. Właściwie całe życie plemion skupiało się wokół przeróżnych obrzędów religijnych. Pomijając jakieś mniej znane ludy czy narody, a skupiając się tylko na tych najbardziej nam znanych i wielkich to mamy kulturę efipską helleńską i rzymską. Kazdy z tych ludów bardzo dbał o cześć boską. Życie skupiało się wokół różnych świąt oraz oddawaniu czci bogom nie tylko na forum publicznym, ale też całkiem prywatnie, w zaciszu domowym. Natomiast Izraelici dostali ponoć od swojego Boga nakaz świętowania tylko kilku wydarzeń i ścisłe przepisy odnośnie kultu. I dopiero tu nalezy zadać pytanie o wyjątkowość tego wyróżnionego narodu. Czy faktycznie przestrzegali tych przepisów. Cóż. Tak, jak obecnie.Jedni tak inni nie. Mnie osobiście wydaje się, że gdyby do nas przyszedł sam Bóg (jak do nich Jahwe) to raczej wszyscy ludzie zastosowali by się do Jego nakazów. Myślę, że nie ma innej opcji. Każdy z natury odczuwa szacunek i bojaźń bożą. Natomiast tam ktoś dał jakieś nakazy, ale od samego początku lud robił co chciał. Mojżesz i tylko on był twórcą kultu. Był tez strategiem i wraz z bratem Aronem próbowali podporządkowac sobie ludzi. Dla mnie zagadką jest kogo tak naprawdę Mojżesz spotkał na górze, z kim i gdzie przebywał i czego się uczył (jakie rozkazy przyswajał sobie) przez te umowne 40 dni.
To pierwsze zagadnienie.
Drugie dotyczy Zbawiciela. W tamtym czasie naród był pod panowaniem Rzymian i całe mnóstwo buntowników wszczynało różne awantury. Istniał silny i dobrze zorganizowany ruch oporu. Często wybuchały zamieszki itd. Zeloci to jedna z taki frakcji. Jezus i Apostołowie raczej na pewno do nich należeli. Była tez frakcja nożowników, tak zwanych sykariuszy, którzy wchodzili w tłum ludzi i zabijali, a następnie udawali świadków czy przypadkowych przechodniów.
Było też wielu przywódców i tzw.mesjaszy, nauczycieli. Najprawdopodobniej Jezusa potraktowaano jak jednego z nich. Dziwne też jest to, że oprócz bardzo sprzecznych danych w ewangeliach nie mamy absolutnie żadnych świadectw, dokumentów, wpisów, że ktoś taki, jak Jezus w ogóle istniał. Ja bym tak się nie dziwiła, że nie rozpoznali w Nim Mesjasza.
Poczytajcie trochę o tych sprawach.

Jak mogli rozpoznać Mesjasza, jak oni oczekiwali silnego ziemskiego króla i dalej na niego czekają.
Duchowość i życie duszy po śmierci ciała, wielu nie chce uznać. Ziemia jest tylko ich celem życia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14