FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Takie tam refleksje.
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2780
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 151/177
 85%
Wysłany: 2022-04-05, 16:15   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Esseńczycy byli prawdopodobnie jedyną pokojową frakcją w tamtym czasie. Ich Ewangelia Pokoju jest obecna w niektórych kanonach chrześcijańskich.

Fałsz. Sama „ewangelia” został odkryta w 1923, więc nie może znajdować się w żadnym kanonie!

Wiedziałam, że nie powinnam pisać. Są ludzie, którzy wolą schować głowę w piasek i nic nie widzieć, nic nie słyszeć. Tak łatwiej i bezpieczniej, nawet jeśli całe życie jest się oszukiwanym.
Albo ja źle napisałam albo ty nie zrozumiałeś. Ta ewangelia faktycznie została późno odkryta jako dokument, odnaleziona, można powiedzieć. Jednak to nie znaczy, że niektóre społeczności jej nie znały i z niej nie korzystały. O to mi chodziło. Na przykład koptowie i wiele kościołów dalekiego i bliskiego Wschodu mają głeboko w nosie przyjęte przez sobory kanony i prawdy wiary czy dogmaty. Mają swoje pisma, jest ich o wiele więcej niż my mamy, ale też są inne. Na przykłąd Pawła 4 listy sa czytane i uznawane. Tak że nie obwiniaj mnie za podanie informacji.
Henryk napisał/a:

Niekoniecznie. Iskariot może pochodzić od Keriot, regionu czy miasta w Judei, lub pochodzi od aramejskiego słowa iszkarja (kłamca) i w myśl tej teorii został on nadany Judaszowi dopiero przez tradycję chrześcijańską.

Przecież pisałam o tym. Widać nie jesteś w stanie kilkunastu zdań przyswoić bez złego nastawienia.
Henryk napisał/a:

Identyfikowanie Jezusa i apostołów ze skrytobójcami jest nie do przyjęcia i nosi znamiona złośliwego oczerniania Syna Bożego i Jego uczni.
No i jeszcze taka sprawa, że ani Jezusa, ani apostołów, poza Janem nie było na tym świecie w czasie upadku Masady.

Ręce załamać można. JA NIE OSKARZAM GO O NIC. Czy nie napisałam wyraźnie kto badał, kto takie wnioski wysnuł? Ile razy napisałam, ze wierzący przez pryzmat wiary patrzą i tego co im do głów od pokoleń księżule i kler wpaja. Historyczni badacze, także teolodzy oraz niezależni patrzą obiektywnie. Nie, jak na syna kogokolwiek tylko na fakty zapisane i dostępne we ewangeliach. Uważam, że mają prawo takie właśnie wnioski wysnuć. I na litość. Ja ani ci badacze nic pisaliśmy o Masadzie, że Jezus tam był itd. Dałam z wiki DEFINICJĘ "Sykariuszy" i wkleiłam po prostu cały tekst, ku zapoznaniu się z historią jako ciekawstką. A ty od razu na noże...
Henryk napisał/a:

Nie chce mi się dalej...

Otóż to :-( :-/ Tacy ludzi nigdy niczego nie zgłębią. Masz prawo uciekać i się bać. Uprzedzałam. To nie jest wiedza dla każdego. Chciałeś wiedzieć. Liznęłam jedynie.
A teraz ty piszesz do mnie cyt,:"Czy rzeczywiście wierzysz w to, co tu wklejasz? Po pierwsze nie wklejam. Opracowałam samodzielnie na podstawie własnych książek, które mam pod ręką. Wkleiłam tylko z wiki i podałam link. Po drugie: co cię upowaznia do pytanie i sugerowania, że ja w to wierze? Nie taka jest intencja dyskusji.
Nie, ja w to nie wierzę, bo wierzę w Jezusa Syna Bożego i Zbawiciela. Od początku napisałam o badaniach i wykładniach.
Ale nie dziw się. Skoro niewierzący czyta i porównuje teksty biblijne z wiedzą historyczną i dokuimentami pozabiblijnymi, to ma prawo takie wnioski wysnuć, bo na pierwszy rzut oka jest pełno sprzeczności, a do tego w ŻADNYM świeckim pismie nie ma nawet jednego słowa o Jezusie. Wiem tez coś na ten temat, ale nie napiszę, aby uniknąć przykrości.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 722 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6280
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4511/6115
 73%
EXP: 258/330
 78%
Wysłany: 2022-04-05, 19:51   

Wiesława napisał/a:
Izraelici dostali ponoć od swojego Boga nakaz świętowania tylko kilku wydarzeń i ścisłe przepisy odnośnie kultu. I dopiero tu nalezy zadać pytanie o wyjątkowość tego wyróżnionego narodu. Czy faktycznie przestrzegali tych przepisów. Cóż. Tak, jak obecnie.Jedni tak inni nie.

Wszyscy chcieli dobrze, ale wyszło jak zwykle, gdyż ze wzgledu na upadła naturę, diabeł tkwi w szczegółach. Taknia to wielu wyjaś

Wiesława napisał/a:
Mnie osobiście wydaje się, że gdyby do nas przyszedł sam Bóg (jak do nich Jahwe) to raczej wszyscy ludzie zastosowali by się do Jego nakazów. Myślę, że nie ma innej opcji. Każdy z natury odczuwa szacunek i bojaźń bożą.

:) :roll:
Wystarczy uwzględnić dziweiąte, a faktycznie dziesiąte przykazanie, to dopiero wychodzi na jaw ta pobożność pod rozbiorami i w PRL - u

Wiesława napisał/a:
tam ktoś dał jakieś nakazy, ale od samego początku lud robił co chciał. Mojżesz i tylko on był twórcą kultu. Był tez strategiem i wraz z bratem Aronem próbowali podporządkowac sobie ludzi.


Wiesława napisał/a:
Dla mnie zagadką jest kogo tak naprawdę Mojżesz spotkał na górze, z kim i gdzie przebywał i czego się uczył (jakie rozkazy przyswajał sobie) przez te umowne 40 dni.

Zanim powstała odrębna organizcja narodu, związana z Przybytkiem, to Mojżesz spotykał się w Namiocie poza obozem. Taki symbol, ubocznego spotykania się z Posłańcami (aniołami) ówczesnej władzy zwierzchniej. To jest porządek standardowy. Ktoś musi przejawiać inicjatywę w wyodrębnieniu narodu, dla szczególnych, eksperymentalnych celów.

Wiesława napisał/a:
Było też wielu przywódców i tzw.mesjaszy, nauczycieli. Najprawdopodobniej Jezusa potraktowaano jak jednego z nich. Dziwne też jest to, że oprócz bardzo sprzecznych danych w ewangeliach nie mamy absolutnie żadnych świadectw, dokumentów, wpisów, że ktoś taki, jak Jezus w ogóle istniał. Ja bym tak się nie dziwiła, że nie rozpoznali w Nim Mesjasza.
Poczytajcie trochę o tych sprawach.

Pan Jezus Logosa (Słowo) nazwał swoim Ojcem i on też dla nas teraz też jest Słowem. Słowo narodziło się z Słowa tak jak człowiek rodzi się z człowieka. Syn kowalskiego z Ojca Kowalskiego.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2022-04-05, 21:13   

wybrana napisał/a:

No to pewnie uważasz, holokaust w czasie II wojny światowej, to zemsta Boga?
Nike, ziemią rządzi szatan, który chce być Bogiem i podaje się za Boga.
Bóg prawdziwy, którego świadectwo wydał Jezus, jest Bogiem miłości i nie chce by ludzie się wzajemnie krzywdzili.
Bóg mieszka w Niebie. Jezus powiedział, ze Królestwo Jego nie jest z tego świata.
Chwasty mają prawo rosnąć aż do żniw.
Człowiek jest poddany próbie, czy chce powrócić do Boga.
To szatan kusi do złych rzeczy, by człowiek nie rozwijał się duchowo, by był w jego mocy i władaniu.
Dlatego musimy ubrać się w zbroję, bo mieczem jest nasza wiara - prawda jaką światu dał Jezus.
Dopóki ktoś jest w mocy duchowej złego, to on nim zarządza poprzez zwodnicze myśli.

O czym ty wybrana piszesz? czy ja coś o holokauście pisałam? Piszesz zupełnie od tematu ogarnij się.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 755
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 57/68
 83%
Wysłany: 2022-04-06, 13:35   

nike napisał/a:
wybrana napisał/a:

No to pewnie uważasz, holokaust w czasie II wojny światowej, to zemsta Boga?
Nike, ziemią rządzi szatan, który chce być Bogiem i podaje się za Boga.
Bóg prawdziwy, którego świadectwo wydał Jezus, jest Bogiem miłości i nie chce by ludzie się wzajemnie krzywdzili.
Bóg mieszka w Niebie. Jezus powiedział, ze Królestwo Jego nie jest z tego świata.
Chwasty mają prawo rosnąć aż do żniw.
Człowiek jest poddany próbie, czy chce powrócić do Boga.
To szatan kusi do złych rzeczy, by człowiek nie rozwijał się duchowo, by był w jego mocy i władaniu.
Dlatego musimy ubrać się w zbroję, bo mieczem jest nasza wiara - prawda jaką światu dał Jezus.
Dopóki ktoś jest w mocy duchowej złego, to on nim zarządza poprzez zwodnicze myśli.

O czym ty wybrana piszesz? czy ja coś o holokauście pisałam? Piszesz zupełnie od tematu ogarnij się.

A jaka jest różnica między tym, że Żydzi wysłani na banicję czy wymordowani podczas II wojny.
Czym się różni kara od Boga - tak jak to niektórzy określają.
Ja pisałam o oskarżaniu Boga za to, co ludzie złego czynią.
To nie z woli Boga była banicja i ekstreminacja Żydów. Wiadomo, że są pewne przyczyny, które mają wpływ na następstwa i skutki.
Jednak nie zwoli Boga ludzie czynią sobie wzajemnie zło.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2780
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 151/177
 85%
Wysłany: 2022-04-06, 14:13   

wybrana napisał/a:
A jaka jest różnica między tym, że Żydzi wysłani na banicję czy wymordowani podczas II wojny.
Czym się różni kara od Boga - tak jak to niektórzy określają.
Ja pisałam o oskarżaniu Boga za to, co ludzie złego czynią.
To nie z woli Boga była banicja i ekstreminacja Żydów. Wiadomo, że są pewne przyczyny, które mają wpływ na następstwa i skutki.
Jednak nie zwoli Boga ludzie czynią sobie wzajemnie zło.

Teraz to też ciebie nie rozumiem. Raz piszesz, że Bóg nakazuje za karę zabijanie. Potem porównujesz ucieczkę/wygnanie z ziemi do holokaustu :shock: Ja myślę, że ty sama nie wiesz w co tak dokładnie wierzysz. A różnica jest i to duża. Nie warto jednak pisać o szczegółach skoro już na pierwszy rzut oka tego nie widzisz i nie rozróżniasz.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6023/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-04-06, 17:12   

Henryk napisał/a:
Bardzo jestem ciekawy, na podstawie jakich przesłanek zawartych w ewangeliach, ktoś doszedł do wniosku, że Jezus z apostołami należeli do frakcji zelotów?


Ja również jestem ciekaw.
Bo nic w tym temacie nie znalazłem. :roll:
Wiesławo jacy historycy dowiedli, że Pan Jezus i Jego Apostołowie należeli do frakcji zelotów?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2022-04-06, 17:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 755
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 57/68
 83%
Wysłany: 2022-04-06, 19:21   

Wiesława napisał/a:
wybrana napisał/a:
A jaka jest różnica między tym, że Żydzi wysłani na banicję czy wymordowani podczas II wojny.
Czym się różni kara od Boga - tak jak to niektórzy określają.
Ja pisałam o oskarżaniu Boga za to, co ludzie złego czynią.
To nie z woli Boga była banicja i ekstreminacja Żydów. Wiadomo, że są pewne przyczyny, które mają wpływ na następstwa i skutki.
Jednak nie zwoli Boga ludzie czynią sobie wzajemnie zło.

Teraz to też ciebie nie rozumiem. Raz piszesz, że Bóg nakazuje za karę zabijanie. Potem porównujesz ucieczkę/wygnanie z ziemi do holokaustu :shock: Ja myślę, że ty sama nie wiesz w co tak dokładnie wierzysz. A różnica jest i to duża. Nie warto jednak pisać o szczegółach skoro już na pierwszy rzut oka tego nie widzisz i nie rozróżniasz.

Chyba się popisujesz lub nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2780
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 151/177
 85%
Wysłany: 2022-04-06, 19:27   

Krystian napisał/a:
Henryk napisał/a:
Bardzo jestem ciekawy, na podstawie jakich przesłanek zawartych w ewangeliach, ktoś doszedł do wniosku, że Jezus z apostołami należeli do frakcji zelotów?


Ja również jestem ciekaw.
Bo nic w tym temacie nie znalazłem. :roll:
Wiesławo jacy historycy dowiedli, że Pan Jezus i Jego Apostołowie należeli do frakcji zelotów?

Nie czytałeś mojego postu? Długi. W nim wyjaśniam.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2780
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 151/177
 85%
Wysłany: 2022-04-06, 19:30   

wybrana napisał/a:
Wiesława napisał/a:
wybrana napisał/a:
A jaka jest różnica między tym, że Żydzi wysłani na banicję czy wymordowani podczas II wojny.
Czym się różni kara od Boga - tak jak to niektórzy określają.
Ja pisałam o oskarżaniu Boga za to, co ludzie złego czynią.
To nie z woli Boga była banicja i ekstreminacja Żydów. Wiadomo, że są pewne przyczyny, które mają wpływ na następstwa i skutki.
Jednak nie zwoli Boga ludzie czynią sobie wzajemnie zło.

Teraz to też ciebie nie rozumiem. Raz piszesz, że Bóg nakazuje za karę zabijanie. Potem porównujesz ucieczkę/wygnanie z ziemi do holokaustu :shock: Ja myślę, że ty sama nie wiesz w co tak dokładnie wierzysz. A różnica jest i to duża. Nie warto jednak pisać o szczegółach skoro już na pierwszy rzut oka tego nie widzisz i nie rozróżniasz.

Chyba się popisujesz lub nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Tak, popisuję się z pewnością. Przecież cały świat na mnie patrzy i z otwartymi gębami wszyscy mnie czytają i oglądają moje akrobacje i popisy na tym forum.
Oczywiście, że nie umiem czytać ze zrozumieniem. Ledwie co podstawówkę w powiatowym mieście udało mi się skończyć, więc wybacz. Nie warto mi nic tłumaczyć bo i tak nie zrozumiem. Dziękuiję uprzejmie za uwagę, miłego wieczoru.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6023/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-04-06, 19:45   

Wiesława napisał/a:
Jeszcze sporo analiz jest o samym procesie Jezusa, Jego skazaniu i śmierci pod kątem politycznym, ale nie mam w tej chwili więcej czasu, aby pisać. Jak chcecie to innym razem...


Przeczytałem dokładnie co zapodałaś tam, ze Pan Jezus należał do zelotów.
To są jakieś dziwne wyobrażenia
Gdyby Pan Jezus należał do zelotów, to by chciał podjąć walkę fizyczną, a nie umierać na krzyżu.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2022-04-06, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2780
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 151/177
 85%
Wysłany: 2022-04-06, 20:57   

Krystian napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Jeszcze sporo analiz jest o samym procesie Jezusa, Jego skazaniu i śmierci pod kątem politycznym, ale nie mam w tej chwili więcej czasu, aby pisać. Jak chcecie to innym razem...


Przeczytałem dokładnie co zapodałaś tam, ze Pan Jezus należał do zelotów.
To są jakieś dziwne wyobrażenia
Gdyby Pan Jezus należał do zelotów, to by chciał podjąć walkę fizyczną, a nie umierać na krzyżu.

Krystian, ja też napisalam, że niektórzy ludzie, dotyczy to głównie osób niezaangażowanych wierząco, patrzących z boku na tekst ewangelii. Są różne zdania i opinie. Przecież ja nie twierdzę, że tak było, napisałam tylko jak niektórzy ludzie odczytują to, co jest w tekstach ewangelii napisane, Nic więcej.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6023/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-04-06, 21:22   

Wiesława napisał/a:
Krystian, ja też napisalam, że niektórzy ludzie, dotyczy to głównie osób niezaangażowanych wierząco, patrzących z boku na tekst ewangelii.


Rozumiem, ale jest niemożliwe, aby Pan Jezus należał do zelotów.
On nie walczył przeciwko okupantom rzymskim.
Ten tekst co zapodałaś jest niewiarygodny.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6023/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-04-06, 21:23   

Wiesława napisał/a:
Krystian, ja też napisalam, że niektórzy ludzie, dotyczy to głównie osób niezaangażowanych wierząco, patrzących z boku na tekst ewangelii.


Rozumiem, ale jest niemożliwe, aby Pan Jezus należał do zelotów.
On nie walczył przeciwko okupantom rzymskim.
Ten tekst co zapodałaś jest niewiarygodny.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2022-04-06, 22:07   

Wiesława napisał/a:
W tamtym czasie naród był pod panowaniem Rzymian i całe mnóstwo buntowników wszczynało różne awantury. Istniał silny i dobrze zorganizowany ruch oporu. Często wybuchały zamieszki itd. Zeloci to jedna z taki frakcji. Jezus i Apostołowie raczej na pewno do nich należeli. Była tez frakcja nożowników, tak zwanych sykariuszy, którzy wchodzili w tłum ludzi i zabijali, a następnie udawali świadków czy przypadkowych przechodniów.
Było też wielu przywódców i tzw.mesjaszy, nauczycieli. Najprawdopodobniej Jezusa potraktowaano jak jednego z nich. Dziwne też jest to, że oprócz bardzo sprzecznych danych w ewangeliach nie mamy absolutnie żadnych świadectw, dokumentów, wpisów, że ktoś taki, jak Jezus w ogóle istniał. Ja bym tak się nie dziwiła, że nie rozpoznali w Nim Mesjasza.
Poczytajcie trochę o tych sprawach.


Sykariusze uchodzili za radykalny odłam grupy politycznej, nazywanej zelotami, którzy – w przeciwieństwie do innych stronnictw: sadyceuszy i faryzeuszy – wzywali współbraci do walki z Rzymianami. Stronnictwo zelotów powstało w Galilei, a więc tam, gdzie dorastał Jezus.
Zelota stał się w języku polskim rzeczownikiem pospolitym oznaczającym ogólnie fanatyka, osobę nadgorliwą, zaślepioną ideologicznie.
nike napisała/
Nie mógł więc Jezus i Jego uczniowie należeć do Zelotów, bo Jezus nie był fanatykiem, nie był zaślepiony ideologicznie, wiedział skąd przyszedł i o czym mówi,

następna bzdura----
Zelota. Życie i czasy Jezusa z Nazaretu” przedstawia jedną z najbardziej tajemniczych postaci w dziejach ludzkości. Biografia z odkrywczej perspektywy opisuje radykalny i rewolucyjny charakter życia i misji Jezusa, a fakty historyczne układają się niczym w powieści sensacyjnej.

nike napisała/
Jezus kiedy okazał rewolucjonizm? Jak można powiedzieć, że posiadał rewolucyjny charakter.
Autor chciał błysnąć, tylko, że mu się nie udało.
następna bzdura------
Przed dwoma tysiącami lat żydowski kaznodzieja i cudotwórca wędrował po Galilei, zbierając uczniów, by zaprowadzić Królestwo Boże na ziemi. Zapoczątkowany przez niego rewolucyjny ruch okazał się tak wielkim zagrożeniem dla panującego ładu społecznego, że Jezusa pojmano i skazano na ukrzyżowanie. Kilkadziesiąt lat po jego męczeńskiej śmierci uczniowie nazwali go synem Boga.
nike napisała/
Czy Jezus chciał zaprowadzić Królestwo Boże w tamtym czasie? Jaki rewolucyjny ruch z kim walczyli? Od początku przez uczni był nazwany Synem Bożym.

następna bzdura------
Reza Aslan opisuje Jezusa przez pryzmat ówczesnych burzliwych czasów. Jezus to postać pełna sprzeczności: natchniona, ale o radykalnych poglądach; pacyfista, który nakazał swoim uczniom uzbroić się w miecze; egzorcysta i uzdrowiciel, który utrzymywał swoją tożsamość w tajemnicy; i wreszcie samozwańczy „król Żydów”, którego obietnica wyzwolenia spod rządów Rzymu nie ziściła się za jego krótkiego życia.

nike napisała/
Kiedy Jezus nakazał uczniom uzbroić się w miecze? , każdy uczeń znał Jezusa tożsamość. Takich bzdur to ja już dawno nie czytałam.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2780
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 151/177
 85%
Wysłany: 2022-04-07, 09:34   

Nike, nie wiem czy powyżej mnie cytujesz? Nie pamiętam, abym takie co ś pisała.
Nie wiem kim jest Reza Aslan itd.
Bzdura i bzdura i bzdura - owszem, dla ludzi żyjących wiarą. Dla historyków, którzy mają przed sobą goły tekst i nie mają żądnych religijnych uprzedzeń jest to materiał do zbadania i nic więcej. To trudne oddzielić się w taki sposob, ale możliwe, a dla kogoś zawodowo zajmującego się dokumentami to po prostu konieczne. Czasami trzeba podać fakty nawet niewygodne.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13