FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tajemnicza przeszłość
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-02-14, 17:38   Tajemnicza przeszłość

W tym temacie chciałabym dla zainteresowanych podawać różne ciekawostki. Powklejam trochę filmików, które, moim zdaniem, zasługują na uwagę. Niekoniecznie z każdą treścią się zgadzam, ale skoro coś wkleję oznacza to, że jakiś fragment lub informacja zawarta w filmie lub tekście zasłużyła na moją uwagę.
Jest całe mnóstwo różnych odkryć zarówno archeologicznych, podwodnych, manuskryptów, dokumentów różnych, które warto poznać.
Wczoraj usłyszałam dowcip: Czas wymyślić nowe teorie spiskowe, bo stare się sprawdziły ;-)

Na uwagę zasługują 2 filmiki, które ostatnio oglądałam.
1. Czarny Kamień - tajemniczy przedmiot niejasnego pochodzenia https://www.youtube.com/watch?v=FrwjWKthTyQ
2. Zakodowana wiadomość licząca tysiące lat - Tajemnice Kamienia Inga
https://www.youtube.com/watch?v=1BAvihXs1Uo
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2022-02-15, 08:59   Re: Tajemnicza przeszłość

Wiesława napisał/a:
Czarny Kamień - tajemniczy przedmiot niejasnego pochodzenia https://www.youtube.com/watch?v=FrwjWKthTyQ


W istocie Czarny Kamień został dany ludziom, aby Ziemia nie została zniszczona przez klątwę Szatana po odstępstwie w Edenie. Biblia mówi, że jest położony na Syjonie, co ja interpretuję jako umiejscowienie na miejscu Słowa, bo przecież Dawid to Król narodu wywodzącego się w jasnej linii ze Słowa Bożego. Znaczenie duchowo-prorockie jest ważniejsze od geograficznego, dlatego o znaczeniu Duchowym czytamy w tym fragmencie Biblii

1P 2:6 BT5 "To bowiem zawiera się w Piśmie: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, drogocenny, a kto wierzy w niego, na pewno nie zostanie zawiedziony."
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
Ostatnio zmieniony przez radek 2022-02-15, 09:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2022-02-15, 10:51   Re: Tajemnicza przeszłość

radek napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Czarny Kamień - tajemniczy przedmiot niejasnego pochodzenia https://www.youtube.com/watch?v=FrwjWKthTyQ


W istocie Czarny Kamień został dany ludziom, aby Ziemia nie została zniszczona przez klątwę Szatana po odstępstwie w Edenie. Biblia mówi, że jest położony na Syjonie, co ja interpretuję jako umiejscowienie na miejscu Słowa, bo przecież Dawid to Król narodu wywodzącego się w jasnej linii ze Słowa Bożego. Znaczenie duchowo-prorockie jest ważniejsze od geograficznego, dlatego o znaczeniu Duchowym czytamy w tym fragmencie Biblii

1P 2:6 BT5 "To bowiem zawiera się w Piśmie: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, drogocenny, a kto wierzy w niego, na pewno nie zostanie zawiedziony."

Zauważ, że w ten narożny kamień powinniśmy uwierzyć, jak w kamień wierzyć?
Kamień o którym jest filmik nie jest też narożny, raczej owalny, ale nie wydaje mi się, że ma jakieś znaczenie biblijne, chociaż chciałabym taki kamień mieć w domu bo jest ciekawy.
1Piotra 2:5------I wy sami jako kamienie żywe budujcie się w dom duchowy, w kapłaństwo święte, aby składać duchowe ofiary przyjemne Bogu przez Jezusa Chrystusa. BW
Tutaj Piotr mówi do swoich współbraci do NOWYCH STWORZEŃ którzy byli wybierani do klasy Oblubienicy Chrystusowej, oni właśnie stawali się tymi symbolicznymi kamieniami, a Jezus Pan tym kamieniem narożnym w którego w Tysiącleciu każdy będzie musiał uwierzyć.
Tak ja rozumiem te teksty.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2022-02-15, 11:16   Re: Tajemnicza przeszłość

Wiesława napisał/a:
1. Czarny Kamień - tajemniczy przedmiot niejasnego pochodzenia

Ech, łowcy sensacji.
Od dawna wiadomo, że to najzwyklejszy meteoryt, jakich tysiące spada codziennie.
Jedne większe, drugie mniejsze, jedne węglowe, inne żelazne, a najwięcej spala się w atmosferze...
Jedno jest prawdą- nie wiemy skąd pochodzą, poza tym, że spoza Ziemi. ;-)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2022-02-15, 11:31   

Obejrzałam teraz ten drugi filmik i uważam,że jest to dowód, przeciw ewolucji,
Pierwsi ludzie byli rzeczywiście stwarzani na obraz Boga, byli w każdym calu mądrzejsi od nas.
Grzech jaki powstał na ziemi nas zdegradował i jeżeli Bóg tego nie ukróci w najbliższej przyszłości, to nic mądrego po nas nie pozostanie.
Dlatego ja wierzę,że musi nastąpić restytucja, która przywróci nam to co zostało utracone i zniszczone przez szatana.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-02-15, 13:16   Re: Tajemnicza przeszłość

radek napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Czarny Kamień - tajemniczy przedmiot niejasnego pochodzenia https://www.youtube.com/watch?v=FrwjWKthTyQ


W istocie Czarny Kamień został dany ludziom, aby Ziemia nie została zniszczona przez klątwę Szatana po odstępstwie w Edenie. Biblia mówi, że jest położony na Syjonie, co ja interpretuję jako umiejscowienie na miejscu Słowa, bo przecież Dawid to Król narodu wywodzącego się w jasnej linii ze Słowa Bożego. Znaczenie duchowo-prorockie jest ważniejsze od geograficznego, dlatego o znaczeniu Duchowym czytamy w tym fragmencie Biblii

1P 2:6 BT5 "To bowiem zawiera się w Piśmie: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, drogocenny, a kto wierzy w niego, na pewno nie zostanie zawiedziony."

Tak nigdy nie kojarzyłam tego kamienia. Najczęściej mówi się o meteorycie, co już Henryk zauważył. Mnie się wydaje to dość "śmieszne", żeby z jakiegoś kamlota robić taki cyrk :roll:
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-02-15, 13:23   

nike napisał/a:
Obejrzałam teraz ten drugi filmik i uważam,że jest to dowód, przeciw ewolucji,
Pierwsi ludzie byli rzeczywiście stwarzani na obraz Boga, byli w każdym calu mądrzejsi od nas.
Grzech jaki powstał na ziemi nas zdegradował i jeżeli Bóg tego nie ukróci w najbliższej przyszłości, to nic mądrego po nas nie pozostanie.
Dlatego ja wierzę,że musi nastąpić restytucja, która przywróci nam to co zostało utracone i zniszczone przez szatana.

Jasne, ż eewolucji w darwinowskim wydaniu nigdy nie było.
Trzeba też pamiętac, że sam Darwin nie twierdził, że ludzie ewoluowali od jakiejś ameby, czy małpy. Winę za taką wykładnie ponoszą angielscy "naukowcy" czasów podarwinowskich. To wszystko zaczęło przybierać taką wykładnię dopiero po śmierci Darwina.
Człowiek był od razu człowiekiem. Już są znaleziska prastare, które potwierdzają, że tamci ludzie byli dokładnie tacy, jak my. Natomiast te australopiteki, neardentalczycy, cro=magnon itd. to były osobniki człekokształtne, równolegle żyjące na ziemi. Równolegle z człowiekiem.
Kwestią otwartą jest kto ulepił tych pierwszych ludzi i kiedy. Są już znaleziska z datą 200 tys. lat.
nie się mało prawdopodobne wydaje że osobiście Bóg Ojciec to zrobił. Raczej z Jego inspiracji jacyś "bogowie", może Posłańcy...
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-02-15, 13:48   

Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
Obejrzałam teraz ten drugi filmik i uważam,że jest to dowód, przeciw ewolucji,
Pierwsi ludzie byli rzeczywiście stwarzani na obraz Boga, byli w każdym calu mądrzejsi od nas.
Grzech jaki powstał na ziemi nas zdegradował i jeżeli Bóg tego nie ukróci w najbliższej przyszłości, to nic mądrego po nas nie pozostanie.
Dlatego ja wierzę,że musi nastąpić restytucja, która przywróci nam to co zostało utracone i zniszczone przez szatana.

Jasne, ż eewolucji w darwinowskim wydaniu nigdy nie było.
Trzeba też pamiętac, że sam Darwin nie twierdził, że ludzie ewoluowali od jakiejś ameby, czy małpy. Winę za taką wykładnie ponoszą angielscy "naukowcy" czasów podarwinowskich. To wszystko zaczęło przybierać taką wykładnię dopiero po śmierci Darwina.
Człowiek był od razu człowiekiem. Już są znaleziska prastare, które potwierdzają, że tamci ludzie byli dokładnie tacy, jak my. Natomiast te australopiteki, neardentalczycy, cro=magnon itd. to były osobniki człekokształtne, równolegle żyjące na ziemi. Równolegle z człowiekiem.
Kwestią otwartą jest kto ulepił tych pierwszych ludzi i kiedy. Są już znaleziska z datą 200 tys. lat.
nie się mało prawdopodobne wydaje że osobiście Bóg Ojciec to zrobił. Raczej z Jego inspiracji jacyś "bogowie", może Posłańcy...

I tu z tobą się zgadzam.
Nosiciele życia, czyli ci, co zaszczepiali życie na ziemi byli Aniołami Bożymi. Ziemia jest jedną z wielu planet życia we wszechświecie nieskończonym. Tymi Aniołami byli ci, co się zbuntowali przeciw prawu Bożemu. Ten sprzeciw mógł być główną przyczyną, że eksperymentowo najpierw stworzyli sobie gady - dinozaury. Później tworzyli zwierzęta w tym też mięsożerne, które by żyć muszą zabijać. Stworzyli również prymitywnego człowieka. Bóg widząc te ubogie i prymitywne stworzenia, stworzył w ogrodzie Eden- doskonałego człowieka, by ten zarządzał ziemią zgodnie z Prawem Bożym. Grzechem pierworodnym było wydanie potomka z połączenia doskonałego człowieka i prymitywnego prędzej utworzonego człowieka. Teraz świat jest mieszaniną tych dwóch stworzeń. Doskonały człowiek stworzony przez Boga miał żyć wiecznie, lecz przez połączenie z tym co zostało stworzone jako niedoskonałe, jego życie zostało ograniczone.

Ja tak to pojmuję. Może ktoś myśli inaczej.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-02-15, 13:58   

wybrana napisał/a:
Stworzyli również prymitywnego człowieka.

Być może to próby, jeszcze niedoskonałe, a dopiero Adam jako w 100% doskonały. Jesli to byli wysłannicy boży to mogli jakieś eksperymenty robić. Światów i istnień jest wiele.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-02-15, 14:12   

Wiesława napisał/a:
wybrana napisał/a:
Stworzyli również prymitywnego człowieka.

Być może to próby, jeszcze niedoskonałe, a dopiero Adam jako w 100% doskonały. Jesli to byli wysłannicy boży to mogli jakieś eksperymenty robić. Światów i istnień jest wiele.

A ja nawet podejrzewam, że albo nie potrafili lub specjalnie takie stwory czynili, by zaśmiecić życie na ziemi. Wszak oni są gadami, to może na swoje podobieństwo stwarzali, by niedoskonałość weszła w życie. To co doskonałe zniszczyli przez zwiedzenie.
Po co Bóg miałby stwarzać takie gady jak dinozaury?
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2022-02-15, 14:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2022-02-15, 14:32   Re: Tajemnicza przeszłość

Wiesława napisał/a:
Tak nigdy nie kojarzyłam tego kamienia. Najczęściej mówi się o meteorycie, co już Henryk zauważył. Mnie się wydaje to dość "śmieszne", żeby z jakiegoś kamlota robić taki cyrk :roll:


Rozważ ten fragment Pisma Świętego

Iz 6:6-7 BT5 "Wówczas przyleciał do mnie jeden z serafinów, trzymając w ręce węgiel, który szczypcami wziął z ołtarza. (7) Dotknął nim ust moich i rzekł: Oto dotknęło to twoich warg, twoja wina jest zmazana, zgładzony twój grzech."
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-02-15, 14:44   Re: Tajemnicza przeszłość

radek napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Tak nigdy nie kojarzyłam tego kamienia. Najczęściej mówi się o meteorycie, co już Henryk zauważył. Mnie się wydaje to dość "śmieszne", żeby z jakiegoś kamlota robić taki cyrk :roll:


Rozważ ten fragment Pisma Świętego

Iz 6:6-7 BT5 "Wówczas przyleciał do mnie jeden z serafinów, trzymając w ręce węgiel, który szczypcami wziął z ołtarza. (7) Dotknął nim ust moich i rzekł: Oto dotknęło to twoich warg, twoja wina jest zmazana, zgładzony twój grzech."

Że co?
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2022-02-15, 15:10   Re: Tajemnicza przeszłość

wybrana napisał/a:
radek napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Tak nigdy nie kojarzyłam tego kamienia. Najczęściej mówi się o meteorycie, co już Henryk zauważył. Mnie się wydaje to dość "śmieszne", żeby z jakiegoś kamlota robić taki cyrk :roll:


Rozważ ten fragment Pisma Świętego

Iz 6:6-7 BT5 "Wówczas przyleciał do mnie jeden z serafinów, trzymając w ręce węgiel, który szczypcami wziął z ołtarza. (7) Dotknął nim ust moich i rzekł: Oto dotknęło to twoich warg, twoja wina jest zmazana, zgładzony twój grzech."

Że co?


Czarny Kamień można porównać do bezpiecznika jeśli prąd elektryczny porównać do mocy Szatana. Ludzie na Ziemi nie byli by w stanie udźwignąć Jego mocy stąd ów bezpiecznik mający władzę nad tą mocą. Oczywiście w przenośni. Ołtarze budowano z kamieni, a to że ołtarz uświęca ofiarę jest znaną zasadą w Biblii

Mat 23:19 BT5 "Ślepcy! Cóż bowiem jest ważniejsze, ofiara czy ołtarz, który uświęca ofiarę?"

Ap 21:19-21 BT5 "A warstwy fundamentu pod murem Miasta zdobne są wszelakim drogim kamieniem: warstwa pierwsza - jaspis, druga - szafir, trzecia - chalcedon, czwarta - szmaragd, (20) piąta - sardoniks, szósta - krwawnik, siódma - chryzolit, ósma - beryl, dziewiąta - topaz, dziesiąta - chryzopraz, jedenasta - hiacynt, dwunasta - ametyst. (21) A dwanaście bram - to dwanaście pereł: każda z bram była z jednej perły. I rynek Miasta - to czyste złoto, jak szkło przezroczyste."
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-02-15, 15:22   

Taki ciekawy filmik tym razem o piramidzie w Gizie. https://www.youtube.com/watch?v=of3hTB1-Vgk
Tytuł :
A jednak w centrum Ziemi... 8 ścian Wielkiej Piramidy w Gizie!

Młody człowiek, a taki umysł. Ciekawe skojarzenia.
Jeszcze jeden filmik tego samego chłopaka, który wiąże piramidy z Baalbek i Gobekli Tepe
https://www.youtube.com/watch?v=5ZFLmJH-S6g
Jeśli chodzi o ten ostatni, to niedawno obszerną książkę w tym temacie przeczytałam.
Ślady palców bogów autorem jest Graham Hancock
Tu więcej o autorze i jego książkach https://lubimyczytac.pl/autor/44425/graham-hancock
Ostatnio zmieniony przez Wiesława 2022-02-15, 15:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-02-17, 19:07   

Taki 12 minutowy filmik znalazłam. Ciekawostka.
Dziwny Przypadek Zatopionego Miasta u wybrzeży Kuby
https://www.youtube.com/watch?v=_aOtFya2gT8
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14