FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Idę przygotować wam miejsce
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-02-23, 12:57   Idę przygotować wam miejsce

Od dawna fascynuje fragment z Ew.Jana z rozdziału 14. Wkleję tekst, aby było wiadomo o co chodzi, gdyż trzy zagadnienia w nim mnie bardzo interesują.
1. W domu Ojca mego mieszkań jest wiele
2. Idę przygotować wam miejsce
3. Żyję i wy żyć będzieci (po śmierci)

Z pozoru Nie powinno być żadnego problemu, ale jest. Może tylko dla mnie. Widzę sprawę w sensie takim, że Jezus żegnając się z Apostołami, bliskimi oznajmia im, daje do zrozumienia, że po swojej śmierci (i zmartwychwstaniu - o czym Apostołowie jeszcze nie wiedzą) nadal będzie żył.
Więcej - zapewnia iż oni po swojej śmierci będą z Nim nadal żyć. I jeszcze to, że Jezus idzie działać w zaświatach, idzie wykonywać konkretne czynności. Przygotować miejsca, mieszkania. Co to wszystko znaczy.
Chciałabym, abyśmy spróbowali bardzo dokładnie przeanalizować ten tekst, wraz z konsekwencjami.
A więc daję dłuższy fragment J. 14,1-4 "1 Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie1 w Boga? I we Mnie wierzcie! 2 W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. 3 A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. 4 Znacie drogę, dokąd Ja idę». " /.../
J.14, 18-20"18 Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was. 19 Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. 20 W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was."
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2022-02-23, 14:17   

J 14:3 BT5 "A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem."
Pominęłaś bardzo istotne słowa.
Przyjdzie Pan- domyślam się z Niebios w "dniu ostatecznym",
i... zabierze swoją Oblubienicę- domyślam się, że przebywającą w grobach na ziemi.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2022-02-23, 14:29   Re: Idę przygotować wam miejsce

Wiesława napisał/a:
1. W domu Ojca mego mieszkań jest wiele

Rozumiem, że dla istot duchowych na różnym poziomie chwały- aniołowie, serafini, cherubini, moce, księstwa…
Także cały materialny Kosmos dla ludzkości.
Cytat:
2. Idę przygotować wam miejsce

Dla tych wybranych, docelowo posiadających naturę równą Bogu(!), należą się jakieś specjalne miejsca, które muszą być przygotowane.
Nawet nie domyślam się na czym to ma polegać, jak mają wyglądać, jakie warunki będą spełniać!
Cytat:
3. Żyję i wy żyć będziecie (po śmierci).

Jezus Zmartwychwstał, otrzymał jeszcze większą chwałę niż posiadał przed przyjściem na ziemię.
Podobnie Jego „małżonka” też będzie żyła, gdy zostanie obudzona ze snu śmierci.
Zachęcam do dyskusji- każdy może mieć inne zdanie.
A i ja też dopuszczam możliwość zmiany swego zdania, o ile argumenty będą logiczne i Biblijne.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-02-23, 14:42   

Henryk napisał/a:
J 14:3 BT5 "A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem."
Pominęłaś bardzo istotne słowa.
Przyjdzie Pan- domyślam się z Niebios w "dniu ostatecznym",
i... zabierze swoją Oblubienicę- domyślam się, że przebywającą w grobach na ziemi.

Gdzie pominęłam? Skopiowałam werset (widzę, że inny szyk zdania jest) z internetowej BT http://www.biblia.pl/rozdzial.php?id=353
Nie ma tu nic o "dniu ostatecznym". Gdyby było to rzeczywiście zmienia wiele, ale nie ma.
To o grobach, dniu ostatecznym to po prostu twoja wykładnia. Domyślanie się, ale z tekstu nie wynika.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-02-23, 14:47   

Henryk napisał/a:

2. Idę przygotować wam miejsce

Dla tych wybranych, docelowo posiadających naturę równą Bogu(!), należą się jakieś specjalne miejsca, które muszą być przygotowane.
Nawet nie domyślam się na czym to ma polegać, jak mają wyglądać, jakie warunki będą spełniać!

Zgadza się, ja też nie wiem, ale niestety, Henryku, to znowu jest twoja nadinterpretacja. W tekście nic nie ma o wybranych, o jakichś specjalnych ludziach. Jan pisze Ewangelię do wszystkich wierzących. Nie wiem dlaczego i skąd bierzesz to podkreślanie ciągłe (tzn.przy wielu okazjach), że mowa jest o jakiejś odosobnionej, wybranej z wybranych wierzących klasie ludzi. Ja takich rzeczy po prostu w tekście nie widzę. Czytam z otwartym sercem, tak, jak by to było kierowane bezpośrednio do mnie jako do osoby wierzącej.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-02-23, 14:52   

Henryk napisał/a:
3. Żyję i wy żyć będziecie (po śmierci).

Jezus Zmartwychwstał, otrzymał jeszcze większą chwałę niż posiadał przed przyjściem na ziemię.
Podobnie Jego „małżonka” też będzie żyła, gdy zostanie obudzona ze snu śmierci.
Zachęcam do dyskusji- każdy może mieć inne zdanie.
A i ja też dopuszczam możliwość zmiany swego zdania, o ile argumenty będą logiczne i Biblijne.

Przecież cytuję Biblię, więc dlaczego domagasz się argumentów biblijnych? W tekście nie ma o większej chwale Jezusa i przecież nie o tym rozmawiamy. Wiadomo, że ma chwałę nadzwyczajną, Król Królów, Pan Panów itd. Wybacz, ale w tych wersetach także nie ma nic o małżonce obudzonej ze śmierci. Tekst mówi całkiem prosto. Wyobraź sobie tą rozmowę w realu. Jezus mówi do Apostołów, ale oni jeszcze o zmartwychwstaniu nic nie wiedzieli. Jak więc mogli sobie dopowiedzieć? Acha, On zmartwychwstanie, a wtedy i my kiedyś tam, jako Jego małżonka powstaniemy z martwych i będziemy żyć.
Henryku drogi. Nic takiego z tekstu nie wynika.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2022-02-23, 15:00   

Wiesława napisał/a:
A więc daję dłuższy fragment J. 14,1-4 "1 Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie1 w Boga? I we Mnie wierzcie! 2 W domu Ojca mego jest mieszkań wiele.

Jan.14: 1
We mnie wierzycie => Nie powątpiewacie, że jestem Mesjaszem i że z czasem wykonam wszystkie plany i zamiary Ojca mojego, bez względu żem wam powiedział, iż wkrótce zostanę wydany na śmierć.
Jan.14: 2
Dom Ojca => Wszechświat.
Wiele mieszkania => Dla rodzajów istot na różnym poziomie i stałe miejsce dla Nowego Stworzenia.

Wiesława napisał/a:

Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. 3 A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. 4 Znacie drogę, dokąd Ja idę». " /.../."


Jan.14: 3
Przyjdę znowu => Wezmę was => Wzbudzę was. Jeżeli umarli nie są i nie byli umarłymi, lecz znajdowali się zawsze z Panem, to co za pożytek z takiej obietnicy? Do siebie => Jako przedstawiciel Ojca.
Wiesława napisał/a:


J.14, 18-20"18 Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was. 19 Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. 20 W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was."

Te słowa wypowiadał Jezus przed swoją śmiercią stąd słowa "świat nie będzie już Mnie oglądał."
Bo Jezus już nie będzie fizycznie na ziemi tylko duchowo, a uczniowie do których mówił są NOWYMI STWORZENIAMI i są obecnie już w niebie. W domu Ojca mego=> Słowo dom jest używane w Biblii w różnych znaczeniach. W tym wersecie odnosi się ono do Boskiego wielkiego wszechświata.
wiele jest mieszkania=> wiele stanów i poziomów istnienia, odpowiednich dla każdego rodzaju Jego inteligentnych stworzeń.-
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-02-23, 15:15   

Henryk napisał/a:
J 14:3 BT5 "A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem."
Pominęłaś bardzo istotne słowa.
Przyjdzie Pan- domyślam się z Niebios w "dniu ostatecznym",
i... zabierze swoją Oblubienicę- domyślam się, że przebywającą w grobach na ziemi.

A nie przyszedł? Czy nie ukazywał się Apostołom po śmierci?
A zesłanie Ducha Świętego na ludzi, nie było obdarzeniem ludzi Duchem Chrystusowym?
Jezus tak jak obiecał przyszedł jeszcze za życia Apostołów na ziemię.
Jego Duch został wylany na ludzi I wylewa się cały czas.
Poprzez chrzest człowieka Duchem Świętym, człowiek staje się nową istotą.
Co w człowieku staje się nowe - ciało czy dusza uświęcona Duchem Bożym?
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2022-02-23, 15:54   

O rany! Jak nasze myśli są różne, i różne pojmowanie słów zapisanych w Biblii. :-(

wybrana napisał/a:
A nie przyszedł? Czy nie ukazywał się Apostołom po śmierci?

Nie nie przyszedł, ponieważ nawet jeszcze nie poszedł do Ojca. :-D
Nie o takim przyjściu mówił Jezus. 8-)
J 20:17 BT5 "Rzekł do niej Jezus: Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: „Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego”."
Cytat:
A zesłanie Ducha Świętego na ludzi, nie było obdarzeniem ludzi Duchem Chrystusowym?

Tak. Zesłanie ducha świętego nastąpiło w dziesięć dni po wniebowstąpieniu Jezusa do Ojca.
Cytat:
Jezus tak jak obiecał przyszedł jeszcze za życia Apostołów na ziemię.

Nic takiego nie obiecał! Wręcz odwrotnie.
J 16:7 BW "Lecz Ja wam mówię prawdę: Lepiej dla was, żebym Ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was."
J 14:16 KOW "ja prosić będę Ojca, a on da wam innego Pocieszyciela, aby pozostał z wami na zawsze:"
Ten "pocieszyciel", to nic innego jak duch Boży.
Cytat:
Jego Duch został wylany na ludzi I wylewa się cały czas.

Na których ludzi? Nie za bardzo widać działalność tego ducha...
Cytat:
Poprzez chrzest człowieka Duchem Świętym, człowiek staje się nową istotą.

Nie tak prędko droga Pani! Na początku zostajemy z tego Ducha spłodzeni. W naszych śmiertelnych ciałach ten zarodek rozwija się, rośnie.
Narodziny następują nie prędzej, aż po śmierci Starego Stworzenia. Dopiero potem może narodzić się Nowe. Jednym słowem- pierw musimy umrzeć.
Cytat:
Co w człowieku staje się nowe - ciało czy dusza uświęcona Duchem Bożym?

Nie wiem jakiego człowieka masz na myśli?
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2022-02-23, 16:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2022-02-23, 16:58   

Wiesława napisał/a:
W tekście nie ma o większej chwale Jezusa i przecież nie o tym rozmawiamy.

Fakt, nie o tym.
Jednak Jezus nie był swoim ojcem. :-?
Logos miał początek, był czas gdy jeszcze nie istniał.
Był STWORZENIEM. Pierwszym.
Kol 1:15 BGN "
Cytat:
On jest obrazem niewidzialnego Boga, pierworodnym wszystkiego co stworzone.
"

Ef 1:19-21 BGN "Jaka też jest niezwykła wielkość Jego potęgi względem nas; tych, co wierzą z działania siły Jego mocy. (20) Mocy, którą okazał w Chrystusie, kiedy wskrzesił go z martwych i posadził na Jego prawicy w niebiosach, (21) powyżej każdego urzędu, władzy, mocy i państwa, oraz każdego imienia wymienianego nie tylko w tym porządku, ale i w przyszłym."
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-02-23, 17:05   

nike napisał/a:
Te słowa wypowiadał Jezus przed swoją śmiercią stąd słowa "świat nie będzie już Mnie oglądał."
Bo Jezus już nie będzie fizycznie na ziemi tylko duchowo, a uczniowie do których mówił są NOWYMI STWORZENIAMI i są obecnie już w niebie. W domu Ojca mego=> Słowo dom jest używane w Biblii w różnych znaczeniach. W tym wersecie odnosi się ono do Boskiego wielkiego wszechświata.
wiele jest mieszkania=> wiele stanów i poziomów istnienia, odpowiednich dla każdego rodzaju Jego inteligentnych stworzeń.-

Zgadza się. Żyją, czy za życia czy też po śmierci fizycznej. Gdzieś, na jakimś poziomie istnienia, bo świat to różne - dziś mówimy: wymiary, kiedyś: poziomy istnienia. W rożnych miejscach żyją różne Istoty, duchowe, fizyczne, podobne nam, całkiem inne. Świat żyje na wszelkich możliwych poziomach/gęstościach/wymiarach. Bóg jest Bogiem żywych. Po co Bogu groby i kości i puste niebo/zaświaty.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2022-02-24, 15:22   

Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
Te słowa wypowiadał Jezus przed swoją śmiercią stąd słowa "świat nie będzie już Mnie oglądał."
Bo Jezus już nie będzie fizycznie na ziemi tylko duchowo, a uczniowie do których mówił są NOWYMI STWORZENIAMI i są obecnie już w niebie. W domu Ojca mego=> Słowo dom jest używane w Biblii w różnych znaczeniach. W tym wersecie odnosi się ono do Boskiego wielkiego wszechświata.
wiele jest mieszkania=> wiele stanów i poziomów istnienia, odpowiednich dla każdego rodzaju Jego inteligentnych stworzeń.-

Zgadza się. Żyją, czy za życia czy też po śmierci fizycznej. Gdzieś, na jakimś poziomie istnienia, bo świat to różne - dziś mówimy: wymiary, kiedyś: poziomy istnienia. W rożnych miejscach żyją różne Istoty, duchowe, fizyczne, podobne nam, całkiem inne. Świat żyje na wszelkich możliwych poziomach/gęstościach/wymiarach. Bóg jest Bogiem żywych. Po co Bogu groby i kości i puste niebo/zaświaty.

Jeżeli chodzi o wszechświat i mieszkanie tam, to ja uważam, że obecnie tam zamieszkuje w duchowych ciałach Oblubienica Chrystusowa w liczbie 144000, uważam że odbyło się już zmartwychwstanie do tej klasy i oni wszyscy wstali tak jak Jezus w ciałach duchowych i są w niebie.
Oni wraz z Jezusem będą sądzić 1000 lat ludzkość, czyli nas mieszkańców ziemi i restaurować.
Wierzę też,że Oblubienica wraz z Jezusem może w przyszłości stwarzać nowe istoty na różnych planetach, jeżeli tak będzie, to będzie fajnie bo będziemy w wiekach przyszłych się odwiedzać i może być to piękne.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-02-24, 18:36   

nike napisał/a:

Jeżeli chodzi o wszechświat i mieszkanie tam, to ja uważam, że obecnie tam zamieszkuje w duchowych ciałach Oblubienica Chrystusowa w liczbie 144000, uważam że odbyło się już zmartwychwstanie do tej klasy i oni wszyscy wstali tak jak Jezus w ciałach duchowych i są w niebie.

Ja niestety nie dostrzegam uzasadnienia takiej nauki. Może po prostu na ten czas nie jest mi dane to pojąć :-(
nike napisał/a:
Jezusem może w przyszłości stwarzać nowe istoty na różnych planetach, jeżeli tak będzie, to będzie fajnie bo będziemy w wiekach przyszłych się odwiedzać i może być to piękne.

Myślę, że już te inne światy są stworzone i to dopiero będzie przygoda. Zwiedzanie nawet bez płacenia, bez biur podróży, bez korków na bramkach :-D Super będzie, nike.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2022-02-25, 10:17   

Wiesława napisał/a:
Myślę, że już te inne światy są stworzone i to dopiero będzie przygoda. Zwiedzanie nawet bez płacenia, bez biur podróży, bez korków na bramkach :-D Super będzie, nike.


Ja chciałem jakiś czas temu opracować napęd międzygwiezdny, ale zorientowałem się, że gdyby mi się udało wtedy nad Jahwe ciążyła by klątwa
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-02-25, 10:28   

radek napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Myślę, że już te inne światy są stworzone i to dopiero będzie przygoda. Zwiedzanie nawet bez płacenia, bez biur podróży, bez korków na bramkach :-D Super będzie, nike.


Ja chciałem jakiś czas temu opracować napęd międzygwiezdny, ale zorientowałem się, że gdyby mi się udało wtedy nad Jahwe ciążyła by klątwa

Nie rozumiem dlaczego z tego powodu nad Jahwe miałaby ciążyć klątwa. Możesz rozwinąć myśl?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13