FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Franciszek oraz Cyryl o wojnie na Ukrainie i NATO ....
Autor Wiadomość
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4932
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 102/280
 36%
Wysłany: 2022-05-05, 15:59   Franciszek oraz Cyryl o wojnie na Ukrainie i NATO ....

Franciszek oraz Cyryl o wojnie na Ukrainie i NATO ....

Patriarcha Cyryl: To nie Rosja i Ukraina rozpoczęły ten konflikt to NATO ...

Ten tragiczny konflikt stał się częścią zakrojonej na szeroką skalę strategii geopolitycznej, której celem jest przede wszystkim osłabienie Rosji - uważa Cyryl I, patriarcha moskiewski i całej Rusi ....

https://www.rp.pl/konflik...onflikt-to-nato

Papież Franciszek o wojnie na Ukrainie i NATO - Papież zaskoczył. Słowa o NATO muszą dziwić ...

Papież powiedział, że jest gotów spotkać się z Władimirem Putinem i patriarchą Cyrylem w Moskwie. Taką deklarację Franciszek złożył w wywiadzie dla włoskiego dziennika "Corriere della Sera". Papież mówi tez że za wojnę na Ukrainie odpowiada nie tylko Rosja ale i NATO ....

https://www.rmf24.pl/rapo...-pu,nId,6000320

W tle wojny trwa walka o religijne wpływy w Ukrainie ...

Reakcje hierarchów na rosyjską agresję wpasowują się w pełny obraz ich wcześniejszych działań. Franciszek i Cyryl w momencie kryzysu mają do zaoferowania albo pustą retorykę, albo wymierzoną w zachodnie wartości propagandę.

https://krytykapolityczna.pl/swiat/cerkiew-w-ukrainie-wojna/

Wojna na Ukrainie - Możliwy skutek wojny na Ukrainie mocniejsza pozycja Kościoła Grekokatolickiego w Kijowie ....

https://www.onet.pl/infor...cymy86,30bc1058

Moskwa i Kijów - Wojna wytoczona Ukrainie prze Rosję - rzekomo w obronie prawosławia i wspierana przez cerkiew moskiewską - może doprowadzić do wzrostu znaczenia prawosławia ukraińskiego i do tego, że to do Kijowa wróci centrum życia religijnego ruskiego świata

https://www.google.com/ur...fBXW_7YBSuIvRkc

ps :


ZWYCIĘZCA BĘDZIE JEDEN - 4K. III WOJNA ŚWIATOWA? ROSJA VS. UKRAINA. https://youtu.be/oQ9SVFWxbhs


111 Skutki wojny na Ukrainie Czy będzie głód? Co z pieniędzmi w banku? What's Up Prof. polski lektor https://youtu.be/tB_GRzsyQaI
_________________
tom68
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-05-05, 18:10   

Tomasz G napisał/a:
To nie Rosja i Ukraina rozpoczęły ten konflikt to NATO ...

Ten tragiczny konflikt stał się częścią zakrojonej na szeroką skalę strategii geopolitycznej, której celem jest przede wszystkim osłabienie Rosji - uważa Cyryl I, patriarcha moskiewski i całej Rusi ....

Oczywiście, że tak. Włodarze tego świata dążą do utworzenia jednego rządu i dominacji nad światem. Mamy być sterowani zza oceanu, a jedynym panem ma być Wall street i potęga USA, która jak dotąd zarabia na tej (i każdej innej) wojnie. Europa leży gospodarczo na łopatkach i o to chodziło.Zamiast kupować tanią ropę z Rosji, teraz będziemy kupować tą samą ropę, ale za pośrednictwem USA. Chodzi o gospodarczy upadek UE. Zamiast żyć w dobrych stosunkach z wszystkimi sąsiadami, w całej Europie, i utrzymywać wymianę handlową, teraz będziemy kupować to samo, ale z milionem pośredników , których nam zapewnią usa. Odciąć Europę od tanich surowców, od handlu i sprzedawać drogą morską, zamiast lądową. To szaleństwo.
Misternie uknuty plan. Plandemia, wojna, głód i... A do tego Gates dziś zapowiedział kolejną plandemię, jeszcze w tym roku, znacznie groźniejszą od poprzedniej.
Tomasz G napisał/a:
Papież Franciszek o wojnie na Ukrainie i NATO - Papież zaskoczył. Słowa o NATO muszą dziwić ...

Papież powiedział, że jest gotów spotkać się z Władimirem Putinem i patriarchą Cyrylem w Moskwie. Taką deklarację Franciszek złożył w wywiadzie dla włoskiego dziennika "Corriere della Sera". Papież mówi tez że za wojnę na Ukrainie odpowiada nie tylko Rosja ale i NATO ....

Kogo zaskoczył? Ja mogę tylko powiedzieć; szacunek panie papież. Jeden odważny, który powiedział prosto z mostu PRAWDĘ. Ślepy i głuchy to widzi, jak NATO szczuje, jak otacza całą Rosję, jak prowokuje. Szkoda słów.
Tomasz G napisał/a:
W tle wojny trwa walka o religijne wpływy w Ukrainie ...

Weź...daj spokój. Cerkiew na Ukrainie popiera banderowców. Mnisi im hymn napisali. Sprawili, że piosenka o kochanym ojczulku banderze stała się hymnem i hitem tej wojenki.
Tomasz G napisał/a:
Franciszek i Cyryl w momencie kryzysu mają do zaoferowania albo pustą retorykę, albo wymierzoną w zachodnie wartości propagandę.
Bzdura. Cyryl kropił działa, ukraiński hierarcha też i to pod pomnikiem Bandery.
Tomasz G napisał/a:
Możliwy skutek wojny na Ukrainie mocniejsza pozycja Kościoła Grekokatolickiego w Kijowie
:mrgreen:
:lol: :lol: :lol: I co? Zniosą katolicyzm, pozamykają adwentystów w kołchozach? Czy na co liczysz?
Tomasz G napisał/a:
Moskwa i Kijów - Wojna wytoczona Ukrainie prze Rosję - rzekomo w obronie prawosławia i wspierana przez cerkiew moskiewską - może doprowadzić do wzrostu znaczenia prawosławia ukraińskiego i do tego, że to do Kijowa wróci centrum życia religijnego ruskiego świata

Pozdrów debila, który to napisał :roll:
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2022-05-06, 07:17   

Wiesława napisał/a:
Kogo zaskoczył? Ja mogę tylko powiedzieć; szacunek panie papież. Jeden odważny, który powiedział prosto z mostu PRAWDĘ. Ślepy i głuchy to widzi, jak NATO szczuje, jak otacza całą Rosję, jak prowokuje. Szkoda słów.

Mnie nie zaskoczył, ponieważ wiemy czego można spodziewać się po sługach odwiecznego Kłamcy.

Biedny Putin został zmuszony do ludobójstwa, bo mu ktoś szczekał.
Usprawiedliwienie godne "bożych sług".
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-05-06, 07:33   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Kogo zaskoczył? Ja mogę tylko powiedzieć; szacunek panie papież. Jeden odważny, który powiedział prosto z mostu PRAWDĘ. Ślepy i głuchy to widzi, jak NATO szczuje, jak otacza całą Rosję, jak prowokuje. Szkoda słów.

Mnie nie zaskoczył, ponieważ wiemy czego można spodziewać się po sługach odwiecznego Kłamcy.

Biedny Putin został zmuszony do ludobójstwa, bo mu ktoś szczekał.
Usprawiedliwienie godne "bożych sług".

Polecam ci z całego serca wysłuchanie tego od minuty 0,20 do min.2,00. Czyli 1 minutę i 40 sekund. Znajdziesz tyle czasu, aby ... posłuchać piosenki? https://www.youtube.com/watch?v=qbmBIHKfWR4
Miłego dnia.
Wczoraj do mojej wsi wprowadzili się Ukraińcy. I już wiem skąd te flagi od kilku dni na placu. Gorzej...wyjaśniło się dlaczego nagle, od ubiegłego roku nie ma szkoły, ktora była tu od lat 70-tych ub.wieku. Wiemy już dlaczego internat przeszedł tak gruntowny remont, że aż windy w 2 piętrowym budynku zainstalowano, o wszelkich dogodnościach dla wózków (myśleliśmy, że inwalidzkich, ale nie...dziecięcych) nie wspominając. Od września mieliśmy taki ośrodek dla dzieci trudnych, ale już nie mamy. Za to internat pęka w szwach od rodzin i co ciekawe, całych rodzin. Z dziećmi od niemowląt po młodzież starszą, a co jeszcze ciekawsze...całe mnóstwo młodych mężczyzn w wieku, jak najbardziej poborowym. Ktoś umie mi te .... teorie spiskowe wyjaśnić? Niedlugo będziemy nazywać się Ukropol. Wspomnicie moje słowa :cry:
Ostatnio zmieniony przez Wiesława 2022-05-06, 07:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2022-05-06, 09:20   

Wiesława napisał/a:
Polecam ci z całego serca wysłuchanie tego od minuty 0,20 do min.2,00. Czyli 1 minutę i 40 sekund.

Pan Maciak z całego serca pragnie śmierci obrońców fabryki Azowstal.
Tak już jest, że niektórym śmierć innych sprawia radość.
Oni faktycznie już dawno są skreśleni. Nie ma szans, aby wyszli z tego żywi. Wiedzą o tym.
Sama fabryka to nie tylko „wyroby stalowe”, a jednocześnie się ogromna sieć podziemnych tuneli, bunkrów i schronów.
Mniejsza o to co tam produkowano…

Natomiast Ciebie „zabolała” ich pieśń o Banderze.
Mnie też nie podoba się wynoszenie pod niebiosa morderców. Naszych rodzimych tez!
Lata propagandy, podręczniki szkolne i ich treść zrobiły swoje.
Trudno im dziwić się, co śpiewają będąc pewnym niechybnej śmierci.
Dla nas Stalin, Trocki, Chruszczow, cała reszta tamtej bandy są mordercami. Dla innych nadal są bohaterami.

Droga Wiesławo- nie zazdrość tym, którzy uciekali ratując życie z tym, co mieli w rękach.
Często na rękach były tylko dzieci.
Obowiązkiem każdego cywilizowanego człowieka jest niesienie pomocy autentycznie potrzebującym.
Wiele kobiet straciło mężów, domy zburzone, nie mają do czego wracać.
Dajmy im żyć.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-05-06, 09:51   

Henryk napisał/a:
Dla nas Stalin, Trocki, Chruszczow, cała reszta tamtej bandy są mordercami.

Ani Stalin, ani Chruszczow NIE byli Rosjanami. Ty też na propagandzie wyrosłeś, ale czy ja piszę tak źle o tobie?
Czy wiesz, że 2012 roku tylko 27% Ukraińców opowiadało się za Banderą, a w 2022 r. aż 72%!
Czy to może coś ci mówi? Czy nic.
To są informacje z "Rzeczpospolitej". Prasa zagraniczna aż huczy o wielu wątpliwościach dotyczących tej wojny. A tak w ogóle, to tylko, powtarzam TYLKO polskie media wszelakie poświęcają calutką uwagę tym sprawom ukraińskim. Za oceanem już wcale nie piszą o tym, poza incydentami jakie Ukraińcy wywołują na ulicach miast i pod rosyjskimi placówkami dyplomatycznymi. A poczynają sobie nieźle. Śpiewają właśnie tą pieśń o Banderze i wołają, skandując AZOW, AZOW. Ale policja umie sobie z tym poradzić.
Zazdrościć? Jakoś nie widzę, sądząc po roszczeniowej postawie tych ludzi, że uciekli z dzieckiem na rękach. Poza tym pamiętaj, że biedni tam pozostali, a wydostali się wyłącznie ci, którzy mieli za co zapłącić i to dużo.
Kończę. Pożyjom uwidzim skazał slepoj.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2022-05-06, 10:24   

Wiesława napisał/a:
Czy wiesz, że 2012 roku tylko 27% Ukraińców opowiadało się za Banderą, a w 2022 r. aż 72%!

Zrozum, że wspieranie Ukraińców, którzy chcą demokracji i niezależności, nie jest równoznaczne z popieraniem ludzi, którzy traktują zbrodniarzy wojennych jak bohaterów.
Tamci byli mordercami i za ich dusze funkcjonariusze Cerkwi odprawiali msze święte.
Ale kościół zawsze był z takimi...
Partie polityczne na Ukrainie popierające UPA, nacjonaliści, to nie cały naród, a zaledwie margines.
Zupełnie tak samo jak nasi rodzimi nacjonaliści i faszyści, z "wojownikami Maryi" łącznie..
Te 72% wysondowali zapewne ci, co robią sondaże dla TVP. :mrgreen:
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2022-05-06, 10:24   

Wiesława napisał/a:
Czy wiesz, że 2012 roku tylko 27% Ukraińców opowiadało się za Banderą, a w 2022 r. aż 72%!

Zrozum, że wspieranie Ukraińców, którzy chcą demokracji i niezależności, nie jest równoznaczne z popieraniem ludzi, którzy traktują zbrodniarzy wojennych jak bohaterów.
Tamci byli mordercami i za ich dusze funkcjonariusze Cerkwi odprawiali msze święte.
Ale kościół zawsze był z takimi...
Partie polityczne na Ukrainie popierające UPA, nacjonaliści, to nie cały naród, a zaledwie margines.
Zupełnie tak samo jak nasi rodzimi nacjonaliści i faszyści, z "wojownikami Maryi" łącznie..
Te 72% wysondowali zapewne ci, co robią sondaże dla TVP. :mrgreen:
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-05-06, 10:49   

Henryk napisał/a:
nacjonaliści, to nie cały naród, a zaledwie margines.

I to właśnie pokazuje, jaki procent dla ciebie to MARGINES. Ten MARGINES SPOŁECZNY TO 72!!! %.
Jaki % społeczeństwa popiera rodzimych nacjonalistów?
Henryk napisał/a:
sondaże dla TVP.

Ten sondaż przeprowadziła zagraniczna organizacja zajmująca się statystykami. Rzeczpospolita podała, O WIELKIE DZIWO , do wiadomości.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4932
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 102/280
 36%
Wysłany: 2022-05-06, 12:25   

Król Północy i jego polityka https://youtu.be/LIhAgXDdDbw?list=PLu__E2EF6mUML0IXd7aeQ5ZllZxibkeIM
_________________
tom68
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2022-05-06, 15:22   

Wiesława napisał/a:
Czy wiesz, że 2012 roku tylko 27% Ukraińców opowiadało się za Banderą, a w 2022 r. aż 72%!
Czy to może coś ci mówi? Czy nic.
To są informacje z "Rzeczpospolitej".

Mnie nie wystarcza informacja, że podobno Rzeczpospolita podała te 72% Ukraińców uwielbia Banderę.
Musisz podać namiary na konkretną informację.
Bo, jak rozumiem, powtarzasz jedynie czyjeś informacje.
Pytam Ciebie, ponieważ sam chciałem uzyskać potwierdzenie tych informacji.
Jedyne co znalazłem, to „72% de avance en el Paso a Desnivel Rotonda La Bandera
Ale to były informacje nie po Polsku.

Takiego poparcia nawet nie miał w Polsce JP II w czasach swej świetności! :-?
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2022-05-06, 15:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15