FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zawsze...
Autor Wiadomość
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2022-03-07, 19:57   

radek napisał/a:
nike napisał/a:
Iwona napisał/a:
21 <Ten zaś rodzaj złych duchów wyrzuca się tylko modlitwą i postem>». " Mt 17,19-21

Iwonko akurat to słowo o poście jest dopiskiem, i Biblia wasza katolicka omija cały ten tekst.
Zauważyłam teraz po sprawdzeniu, że nie wszystkie Biblie katolickie odrzucają ten tekst. tylko niektóre.
Niemniej jednak słowo o poście jest dopiskiem.


Nike myślałem, że masz większą wiarę

Mat 21:22 BT5 "I otrzymacie wszystko, o co z wiarą prosić będziecie w modlitwie."

Jl 2:12 BT5 "Przeto jeszcze i teraz - wyrocznia Pana - nawróćcie się do Mnie całym swym sercem, przez post i płacz, i lament."

Przykład ziarnka gorczycy obrazuje jak działa wierna wypowiedź na drobne ziarnko. Jego Twórca nazwał je ziarnkiem gorczycy, a ono usłuchało tej jednej wypowiedzi skierowanej do niego i stało się schroniskiem dla ptaków Niebios

Iz 55:10-11 BT5 "Zaiste, podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewnią urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, (11) tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa."

Gdzieś w Biblii jeszcze czytałam tekst, który mówił, że przed jakąś bitwą Izraelici pościli ale nie mogę przypomnieć sobie w jakim kontakcie i w której księdze to było.. :-/
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 749
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 51/68
 75%
Wysłany: 2022-03-07, 20:16   

Iwona napisał/a:
Gdzieś w Biblii jeszcze czytałam tekst, który mówił, że przed jakąś bitwą Izraelici pościli ale nie mogę przypomnieć sobie w jakim kontakcie i w której księdze to było.. :-/


Taki fragment znalazłem

2Krn 20:1-6 BT5 "Potem Moabici i Ammonici, a z nimi część spośród Meunitów, wtargnęli, aby walczyć przeciw Jozafatowi. (2) Przyniesiono wówczas Jozafatowi wiadomość następującą: Powstało przeciw tobie z drugiej strony morza, z Edom, wielkie wojsko i jest już teraz w Chaseson-Tamar, to jest w Engaddi. (3) Przerażony Jozafat zwrócił się o pomoc do Pana. Ogłosił też post w całej ziemi judzkiej. (4) Zebrali się więc mieszkańcy Judy, aby prosić Pana o pomoc. Przybyli zaś z każdego miasta Judy, aby błagać Pana. (5) Stanął wówczas Jozafat pośrodku zgromadzenia ludu z Judy i z Jerozolimy w świątyni, przed nowym dziedzińcem, (6) i rzekł: Panie, Boże naszych ojców, czy to nie Ty jesteś Bogiem w niebie i czyż nie Ty rządzisz w każdym królestwie pogan? W Twoim to ręku jest siła i moc. Nie ma takiego, który by z Tobą mógł się mierzyć."

A to adres przydatnej wyszukiwarki Biblijnej

https://biblia.apologetyka.com/
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2022-03-07, 21:11   

A gdzie tu jest o poście?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 749
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 51/68
 75%
Wysłany: 2022-03-07, 21:22   

nike napisał/a:
A gdzie tu jest o poście?


W trzecim wersie zacytowanego fragmentu dwudziestego rozdziału drugiej księgi Kronik. Podkreśliłem

2Krn 20:1-6 BT5 "Potem Moabici i Ammonici, a z nimi część spośród Meunitów, wtargnęli, aby walczyć przeciw Jozafatowi. (2) Przyniesiono wówczas Jozafatowi wiadomość następującą: Powstało przeciw tobie z drugiej strony morza, z Edom, wielkie wojsko i jest już teraz w Chaseson-Tamar, to jest w Engaddi. (3) Przerażony Jozafat zwrócił się o pomoc do Pana. Ogłosił też post w całej ziemi judzkiej. (4) Zebrali się więc mieszkańcy Judy, aby prosić Pana o pomoc. Przybyli zaś z każdego miasta Judy, aby błagać Pana. (5) Stanął wówczas Jozafat pośrodku zgromadzenia ludu z Judy i z Jerozolimy w świątyni, przed nowym dziedzińcem, (6) i rzekł: Panie, Boże naszych ojców, czy to nie Ty jesteś Bogiem w niebie i czyż nie Ty rządzisz w każdym królestwie pogan? W Twoim to ręku jest siła i moc. Nie ma takiego, który by z Tobą mógł się mierzyć."
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-03-08, 08:18   

Iwona napisał/a:
Gdzieś w Biblii jeszcze czytałam tekst, który mówił, że przed jakąś bitwą Izraelici pościli ale nie mogę przypomnieć sobie w jakim kontakcie i w której księdze to było.. :-/

Niestety nie taki post miałaś na myśli, bo o takim nie uczono w Twym kościele, a i sami Wasi nauczyciele nie stosują go:
Iz 58:5-7 BW "Czy to jest post, w którym mam upodobanie, dzień, w którym człowiek umartwia swoją duszę, że się zwiesza swoją głowę jak sitowie, wkłada wór i kładzie się w popiele? Czy coś takiego nazwiesz postem i dniem miłym Panu? (6) Lecz to jest post, w którym mam upodobanie: że się rozwiązuje bezprawne więzy, że się zrywa powrozy jarzma, wypuszcza na wolność uciśnionych i łamie wszelkie jarzmo, (7) Że podzielisz twój chleb z głodnym i biednych bezdomnych przyjmiesz do domu, gdy zobaczysz nagiego, przyodziejesz go, a od swojego współbrata się nie odwrócisz."
To co robią dziś Polacy na granicy i swych domach bez namowy tłustych proboszczów i biskupów- to jest prawdziwy post!
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2022-03-10, 09:47   

Henryk napisał/a:
Iwona napisał/a:
Gdzieś w Biblii jeszcze czytałam tekst, który mówił, że przed jakąś bitwą Izraelici pościli ale nie mogę przypomnieć sobie w jakim kontakcie i w której księdze to było.. :-/

Niestety nie taki post miałaś na myśli, bo o takim nie uczono w Twym kościele, a i sami Wasi nauczyciele nie stosują go:
Iz 58:5-7 BW "Czy to jest post, w którym mam upodobanie, dzień, w którym człowiek umartwia swoją duszę, że się zwiesza swoją głowę jak sitowie, wkłada wór i kładzie się w popiele? Czy coś takiego nazwiesz postem i dniem miłym Panu? (6) Lecz to jest post, w którym mam upodobanie: że się rozwiązuje bezprawne więzy, że się zrywa powrozy jarzma, wypuszcza na wolność uciśnionych i łamie wszelkie jarzmo, (7) Że podzielisz twój chleb z głodnym i biednych bezdomnych przyjmiesz do domu, gdy zobaczysz nagiego, przyodziejesz go, a od swojego współbrata się nie odwrócisz."
To co robią dziś Polacy na granicy i swych domach bez namowy tłustych proboszczów i biskupów- to jest prawdziwy post!

Henryku, ja dobrze wiem co miałam na myśli.
A co do tego fragmentu... Są osoby, które poszczą tylko na pokaz albo myślą, że tylko zewnętrzna praktyka jest postem. Przed taką postawą i Jezus ostrzegał. Są również osoby, które poszczą szczerze i które przyjmują post nie tylko w zewnętrznych postawach ale również i wewnątrz siebie i post zmienia ich serce, nastawienie do pewnych rzeczy, skłania do refleksji i prowadzi do nawrócenia szczerego i prawdziwego.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-03-10, 10:12   

Henryk napisał/a:
Iwona napisał/a:
Gdzieś w Biblii jeszcze czytałam tekst, który mówił, że przed jakąś bitwą Izraelici pościli ale nie mogę przypomnieć sobie w jakim kontakcie i w której księdze to było.. :-/

Niestety nie taki post miałaś na myśli, bo o takim nie uczono w Twym kościele, a i sami Wasi nauczyciele nie stosują go:
Iz 58:5-7 BW "Czy to jest post, w którym mam upodobanie, dzień, w którym człowiek umartwia swoją duszę, że się zwiesza swoją głowę jak sitowie, wkłada wór i kładzie się w popiele? Czy coś takiego nazwiesz postem i dniem miłym Panu? (6) Lecz to jest post, w którym mam upodobanie: że się rozwiązuje bezprawne więzy, że się zrywa powrozy jarzma, wypuszcza na wolność uciśnionych i łamie wszelkie jarzmo, (7) Że podzielisz twój chleb z głodnym i biednych bezdomnych przyjmiesz do domu, gdy zobaczysz nagiego, przyodziejesz go, a od swojego współbrata się nie odwrócisz."
To co robią dziś Polacy na granicy i swych domach bez namowy tłustych proboszczów i biskupów- to jest prawdziwy post!

Masz rację. Post to przede wszystkim ujarzmianie złych żądz w ciele. To nie to co wchodzi do ust nas kala, lecz to co z nich wychodzi.
Łączenie postu z jedzeniem pokarmu jest wymysłem tych, co chcieli tym pokarmem zawładnąć.
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2022-03-10, 20:23   

wybrana napisał/a:
Henryk napisał/a:
Iwona napisał/a:
Gdzieś w Biblii jeszcze czytałam tekst, który mówił, że przed jakąś bitwą Izraelici pościli ale nie mogę przypomnieć sobie w jakim kontakcie i w której księdze to było.. :-/

Niestety nie taki post miałaś na myśli, bo o takim nie uczono w Twym kościele, a i sami Wasi nauczyciele nie stosują go:
Iz 58:5-7 BW "Czy to jest post, w którym mam upodobanie, dzień, w którym człowiek umartwia swoją duszę, że się zwiesza swoją głowę jak sitowie, wkłada wór i kładzie się w popiele? Czy coś takiego nazwiesz postem i dniem miłym Panu? (6) Lecz to jest post, w którym mam upodobanie: że się rozwiązuje bezprawne więzy, że się zrywa powrozy jarzma, wypuszcza na wolność uciśnionych i łamie wszelkie jarzmo, (7) Że podzielisz twój chleb z głodnym i biednych bezdomnych przyjmiesz do domu, gdy zobaczysz nagiego, przyodziejesz go, a od swojego współbrata się nie odwrócisz."
To co robią dziś Polacy na granicy i swych domach bez namowy tłustych proboszczów i biskupów- to jest prawdziwy post!

Masz rację. Post to przede wszystkim ujarzmianie złych żądz w ciele. To nie to co wchodzi do ust nas kala, lecz to co z nich wychodzi.
Łączenie postu z jedzeniem pokarmu jest wymysłem tych, co chcieli tym pokarmem zawładnąć.

Czym jest post? Jaka jest jego definicja? To warto przypomnień może....

No ale jak pościł Jezus? Nie jadł, nie pił. Podobnie mieszkańcy Niniwy.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-03-11, 09:19   

Iwona napisał/a:
No ale jak pościł Jezus? Nie jadł, nie pił. Podobnie mieszkańcy Niniwy.

Iwono. Powstrzymywanie się od pokarmów przez pewien cza,s nikomu jeszcze nie zaszkodziło.
Czasem poszczącemu pomoże, szczególnie w czasach nadmiaru pokarmów.
Jednak moje poszczenie w niczym nie pomoże innemu człowiekowi!

Jest jeden wyjątek, gdy zaoszczędzony pokarm oddam głodnemu.
Mieszkańcy Niniwy pokutowali z powodu własnych grzechów.
Co do postu Jezusa, to mogą być tylko nasze domysły.
Uważam, że cały okres 40-tu dni przeznaczył na modlitwy, analizowanie proroctw dotyczących Jego samego...
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-03-11, 12:19   

Henryk napisał/a:
Uważam, że cały okres 40-tu dni przeznaczył na modlitwy, analizowanie proroctw dotyczących Jego samego...


Myślę podobnie
Sądze, że Pan Jezus wtedy zrozumiał, że żył wcześniej i ma misję do wykonania.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13