FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
WIDZENIE JEZUSA --- WIDZENIE OJCA
Autor Wiadomość
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-03-08, 10:34   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
W dodatku pokazująć się Apostołom po swoim Zmartwychwstaniu w przemienionym ciele na ziemi, pokazał, że można egzystować po śmierci (i powstaniu z grobu) dalej tu, na ziemi.

Ale żeś uczepiła się tego "przemienionego" ciała! :-(
Ciało, w jakim ukazywał się kilkanaście razy uczniom, było ciałem jakie posiadali aniołowie.
Oni też mogli materializować się, o czym nie tak dawno pisałem.
A ukazywał się wyłącznie w tym celu, aby upewnić uczni, że to On!
Mało tego,- ukazywał się jako człowiek, ale za każdym razem w innej postaci- tak, że Go poznawali wyłącznie po słowach, gestach...
Po wstąpieniu do Ojca, do niebios, co nastąpiło dopiero po czterdziestu dniach, Jezus otrzymał jeszcze inne "ciało".
Naturę Boską, nieśmiertelną.
Ef 1:20-21 DAB "Moc tę okazał on w Chrystusie wskrzesiwszy go z martwych i nakazując zasiadać po swej prawicy w niebiesiech (21) ponad wszelką zwierzchnością i władzą, ponad mocą, panowaniem i wszelkim imieniem, które może być wymówione nie tylko w tym, ale i w przyszłym życiu."
A Wy cały czas chcecie Go widzieć jako człowieka, chodzącego na dwóch nogach po tym padole...
Zrozumcie, że jest tak potężną istotą, że nie zamieszka fizycznie na ziemi.
Niebiosa niebios nie są w stanie Go ogarnąć, a cóż dopiero jedna z miliardów planet, pomiędzy miliardami galaktyk!

Absolutnie masz rację.
Stany duchowo bytowe są różne.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2688
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 59/177
 33%
Wysłany: 2022-03-08, 10:37   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
W dodatku pokazująć się Apostołom po swoim Zmartwychwstaniu w przemienionym ciele na ziemi, pokazał, że można egzystować po śmierci (i powstaniu z grobu) dalej tu, na ziemi.

Ale żeś uczepiła się tego "przemienionego" ciała! :-(
Ciało, w jakim ukazywał się kilkanaście razy uczniom, było ciałem jakie posiadali aniołowie.
Oni też mogli materializować się, o czym nie tak dawno pisałem.
A ukazywał się wyłącznie w tym celu, aby upewnić uczni, że to On!
Mało tego,- ukazywał się jako człowiek, ale za każdym razem w innej postaci- tak, że Go poznawali wyłącznie po słowach, gestach...
Po wstąpieniu do Ojca, do niebios, co nastąpiło dopiero po czterdziestu dniach, Jezus otrzymał jeszcze inne "ciało".
Naturę Boską, nieśmiertelną.
Ef 1:20-21 DAB "Moc tę okazał on w Chrystusie wskrzesiwszy go z martwych i nakazując zasiadać po swej prawicy w niebiesiech (21) ponad wszelką zwierzchnością i władzą, ponad mocą, panowaniem i wszelkim imieniem, które może być wymówione nie tylko w tym, ale i w przyszłym życiu."
A Wy cały czas chcecie Go widzieć jako człowieka, chodzącego na dwóch nogach po tym padole...
Zrozumcie, że jest tak potężną istotą, że nie zamieszka fizycznie na ziemi.
Niebiosa niebios nie są w stanie Go ogarnąć, a cóż dopiero jedna z miliardów planet, pomiędzy miliardami galaktyk!

Totalnie się mylisz zarówno co do mojego zrozumienia sprawy przemienionego ciała, jak i intencji mojego postu.
Wpis był poparciem dla idei, że można żyć w takim ciele na ziemi.
Oczywiście, że miał ciało jak Aniołowie, którzy materializowali się. Zgadzam się z twoim rozumieniem i nie wiem dlaczego mi się dostał :roll: :mrgreen: ;-)
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2688
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 59/177
 33%
Wysłany: 2022-03-08, 10:44   

wybrana napisał/a:
Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
W dodatku pokazująć się Apostołom po swoim Zmartwychwstaniu w przemienionym ciele na ziemi, pokazał, że można egzystować po śmierci (i powstaniu z grobu) dalej tu, na ziemi.

Ale żeś uczepiła się tego "przemienionego" ciała! :-(
Ciało, w jakim ukazywał się kilkanaście razy uczniom, było ciałem jakie posiadali aniołowie.
Oni też mogli materializować się, o czym nie tak dawno pisałem.
A ukazywał się wyłącznie w tym celu, aby upewnić uczni, że to On!
Mało tego,- ukazywał się jako człowiek, ale za każdym razem w innej postaci- tak, że Go poznawali wyłącznie po słowach, gestach...
Po wstąpieniu do Ojca, do niebios, co nastąpiło dopiero po czterdziestu dniach, Jezus otrzymał jeszcze inne "ciało".
Naturę Boską, nieśmiertelną.
Ef 1:20-21 DAB "Moc tę okazał on w Chrystusie wskrzesiwszy go z martwych i nakazując zasiadać po swej prawicy w niebiesiech (21) ponad wszelką zwierzchnością i władzą, ponad mocą, panowaniem i wszelkim imieniem, które może być wymówione nie tylko w tym, ale i w przyszłym życiu."
A Wy cały czas chcecie Go widzieć jako człowieka, chodzącego na dwóch nogach po tym padole...
Zrozumcie, że jest tak potężną istotą, że nie zamieszka fizycznie na ziemi.
Niebiosa niebios nie są w stanie Go ogarnąć, a cóż dopiero jedna z miliardów planet, pomiędzy miliardami galaktyk!

Absolutnie masz rację.
Stany duchowo bytowe są różne.

Weź się zdecyduj. Piszesz, że raj w niebie, a jak Henryk pisze o ziemi to przytakujesz. Czy ty w ogóle wiesz w co wierzysz? Ja nie nadążam za twoją wiarą i wykładnią.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6959
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5390/6836
 78%
EXP: 263/359
 73%
Wysłany: 2022-03-08, 10:45   

Wiesława napisał/a:
i nie wiem dlaczego mi się dostało :roll: :mrgreen: ;-)

Chyba zbyt emocjonalnie podchodzę to tych spraw.
Przepraszam.
Ja widzę dziś Jezusa jako kogoś równemu Przedwiecznemu.
Otrzymał wszystko to, co posiadał Ojciec!
(Choć nadal jest Ojcu podporządkowany)
1Tm 1:17 BR "A Królowi wieków, nieśmiertelnemu, niewidzialnemu i jedynemu Bogu niech będzie cześć i chwała przez wszystkie wieki wieków. Amen."
A opowiadanie jak to będzie chodził po ziemi w "przemienionym ciele", jest dla mnie ujmowaniem mocy i chwały tak potężnej Istocie.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13552
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 331/608
 54%
Wysłany: 2022-03-08, 11:10   

wybrana napisał/a:
Krystian napisał/a:
wybrana napisał/a:
A gdzie to pisze?

Psalm 104:5

Jezus tego nie potwierdził.
Uczył o końcu tego świata.

Dz.Ap.7:49----
Niebo jest moją stolicą, a ziemia podnóżkiem stóp moich. Jakiż dom zbudujecie Mi, mówi Pan, albo gdzież miejsce odpoczynku mego?
Jeżeli nie będzie ziemi, to nogi Pana Boga nie będą miały o co oprzeć się i będą się majtały co to za wygoda jak nogi w powietrzu wiszą?
2Piotra. 3:7----Ale teraźniejsze niebo i ziemia mocą tego samego Słowa zachowane są dla ognia i utrzymane na dzień sądu i zagłady bezbożnych ludzi.
Tutaj pisze, że niebo i ziemia zginą, a ty wybrana idziesz do nieba, więc gdzie się uchronisz przed spaleniem?
Ap.20:11---Potem ujrzałem wielki biały tron i na nim Zasiadającego, od którego oblicza uciekła ziemia i niebo, a miejsca dla nich nie znaleziono.
Ap.21:1-----Potem widział niebo nowe i ziemię nową; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęła, a morza już więcej nie było.
Wybrana tych kilka tekstów chyba wystarczy żebyś zrozumiała, że Nowy Testament i Stary Testament mówią to samo, o tym samym Bogu JHWH i o tym samym Jezusie [Jeszui]
I,że to palenie nieba czy ziemi to, że morza nie będzie to są proroctwa, które tak dokładnie to już się wypełniają.
Zapytałaś się kto będzie ziemię uprawiał, miliardy ludzi będzie na ziemi, między innymi ja i ty to chyba będzie komu uprawiać ziemię.
A co ty chcesz robić w Królestwie, tylko śpiewać ALLELUJA a grabić trawę to nie łaska?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5919/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-03-08, 16:36   

wybrana napisał/a:
Jezus tego nie potwierdził.
Uczył o końcu tego świata.


Nie wierzysz, że Księga Psalmów mówi prawdę?
To dlaczego w Księdze Objawienia Jana jest napisane, że Bóg zniszczy tych co niszczą ziemię.
Zwróć uwagę nie ma nigdzie napisane, że Bóg zniszczy ziemię jako planetę.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5919/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-03-08, 18:55   

Pokolenie odchodzi i pokolenie przychodzi, ale ziemia trwa na wieki.
Księga Koheleta 1:4
Wybrana zastanów się.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4652/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-03-08, 21:59   

Wiesława napisał/a:
Pokoja napisał/a:
O to mi chodziło.
Zauważ proszę, że w cytowanych tekstach jest użyte określenie nr Stronga 3708. Jedno z jego znaczeń jest: zjawić się w widzeniu (3708). Użycie tego określenia w takim znaczeniu w J. 1:18; 14:7,9 jest uzasadnione, ponieważ Pan Jezus powiedział, że po jego odejściu już więcej, tak jak dotychczas nie będą go widzieli (2334), ale byt duchowy, składający się z wielu członków, 1Kor. 12:12-27

Skoro o to ci chodziło...Drobna uwaga; Jezus NIE ukazywał się jako widziadło, byt duchowy, ale jedynie w przemienionym ciele. A to już jest całkiem inna kwestia. Na dowód, że miał ciało (a nie był duchem) wątpiącemu Tomaszowi kazał włożyć rękę w swoje rany.


Pominęłaś jednak wymowę tekstu z J. 12:24. Chrystus po zmartwychwstaniu nie jest już pojedynczym ziarnem, lecz dzięki immanentnej mocy ziarna i działaniu natury, wyłania się z ziemi nowa roślina, czyli Zbór Chrystusowy (Eklezja), składający się z wielu członków, 1Kor. 12:12-27.

Jeśli chodzi o zdarzenie z Tomaszem, to także jest tam użyte określenie nr 3708 (zjawił się w widzeniu). Określenie to w NT użyto 58 razy, a najczęściej (22 razy), występuje w Ew. Jana, co jest bardzo znamienne ze względu na fakt, że napisał ją pod koniec I wieku. Podobnego określenie nr 3700, użyto też 58 razy, a w tym w istotny sposób w 1Kor. 15:5-8. A to oznacza coś szczególnego, ponieważ pominięte zassały ukazywania się Pana Jezusa niewiastom. Zjawianie się Pana Jezusa w widzeniach różnym osobom, polegało na mądrym poznaniu jego zasad z czasu życia i zastosowaniu ich przez odpowiednie osoby w nowej rzeczywistości po jego zmartwychwstaniu, gdy organizowała się jego Eklezja (Zbór). Występuje także inne określenie nr 3705 oznaczające m.in. widzenie senne, które w stosunku do Saula Tarseńczyka miał, wkładający na niego ręce Ananiasz, który wcześniej jako Gamaliel, uczył go prawa zakonu.

W J. 20-:19-29 jest opisane w jaki sposób to, co czynił Pan Jezus za swego życia, jako jedna osoba, to po jego zmartwychwstaniu w uczniach jego, oni zaczęli się uczyć go zastąpić dla kontynuowania dzieła Bożego na ziemi (2Kor. 5:16-21) i tak później czynili, czemu dali wyraz w listach swoich, pisząc: Łaską Pokój Wam , albo Łaska Wam pokoju

Uczniowie uczyli się zastąpić Pana Jezusa, dla kontynuacji jego dzieła (2Kor. 5:16-21), tak jak im to zapowiedział i nakazał, Łuk. 24:46-49; Dz. 1:6-8. Nauczyli się, aby w miejsce Pana Jezusa mówić innym: Pokój Wam, zgodnie z tym zaleceniem, które im pozostawił, J. 14:27. Dlatego czuli upoważnienie, aby to czynić. Podobnie było z okolicznością, spożywania z nimi posiłku, Łuk. 24:41-43 i J. 21:13:

Różni uczniowie Pana Jezusa, ale każdy z nich z osobna, coś czynili na podobieństwo tego, co czynił on. Dzięki temu Duch Świętego Boga Ojca, którego otrzymali w tym celu zaraz po zmartwychwstaniu w nich Chrystusa, przypominał (J. 16:13-15; Łuk. 24:25-27, 44-47; J. 2:22) im różne wypowiedzi z poleceń i jego nauczanie, czy działanie.
Przykładowo: Gdy oglądamy jakieś udokumentowane zdarzenia z życia jakiejś ważnej dla nas osoby, aby znaleźć rozwiązanie, dla nowych wyzwań i problemów, to w takim przypadku można powiedzieć (napisać), że ukazał się w wizji, dla rozwiązania problemu przez odpowiednia osobę. To nie są urojenia. W taki sposób organizatorzy życia społecznego i państwowego, podpatrują zarejestrowane zdarzenia z minionej przeszłości, aby je stosownie wykorzystać do rozwiązania problemów wyzwań w aktualnej rzeczywistości. To nie są urojenia

Wiesława napisał/a:
Jednym słowem - dopasowałeś sobie z Stronga to słowo, które pasowało do twoich wyobrażeń, a to już jest manipulacja tekstem. Gdyby należało właśnie słówkiem tym się podpierać na udowodnienie, że Apostołowie mieli widzenia, a nie spotkali żyjącego nadal Pana Jezusa, z pewnością wszystkie tłumaczenia Biblii tak właśnie by ten tekst oddawały.


Gdyby nie było wielkiego odstępstwa od wiary, które zostało przepowiedziane w Słowie Bożym, to bym się z Tobą zgodził, ale niestety do niego doszło. Sama dałaś wyraz temu, że tak wielkie jest poróżnienie w zrozumieniu Pisma Świętego. Jest to rezultat odstępstwa od wiary, raz świętym danej. Człowiek grzechu usiłuje, podszyć się pod Chrystusa, dlatego potrzebuje ukazywania się Pana Jezusa w ciele, a nie w wizjach. Ponadto w podobnym celu tłumacze przez potajemną zmowę – konsensus, ustalili, że tekst z Mat. 28:19 należy narzucić tak, aby podeprzeć fałszywy dogmat o trójcy. Tekst ten pierwotnie, cytowano tak:

Analiza tekstu z Ewangelii Mateusza 28:19

http://www.filadelfiamedi...20Mat.28.19.pdf
"Wszelka moc jest dana mi... idźcie więc ...czyńcie uczniów w moim imieniu nauczając ich cokolwiek wam poleciłem... Ja jestem z wami..."

Czy fraza "w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego" jest użyta gdziekolwiek indziej w Biblii?
Nigdzie. Czy Jezus używał frazy "w moim imieniu" przy innych okazjach? Tak 17 razy, przykłady znaleźć można w Mat 18.20; Marka 9.37,39,41; w Janie 14.14 i 26, 16.23.
Czy jest jakiś argument w Biblii oparty na frazie trzyimiennej, lub chrzczeniu w potrójne imię? Nie ma żadnego. Czy jest jakiś argument w Biblii oparty na fakcie chrzczenia w imieniu Jezusa? Tak! Ten argument jest użyty w 1Kor.1.13 "Czy rozdzielony jest Chrystus? Czy Paweł za was został ukrzyżowany albo w imię Pawła zostaliście ochrzczeni? "
Łuk. 24:47 "I że, począwszy od Jerozolimy, w imię jego ma być głoszone wszystkim
narodom upamiętanie dla odpuszczenia grzechów" Sam już ten zapis odnawia właściwy tekst Mateusza 28.19, gdzie Jezus mówi w pierwszej osobie:
"w moim imieniu".
Kol.3:17 I wszystko, cokolwiek czynicie w słowie lub uczynku, wszystko czyńcie w
imieniu Pana Jezusa, dziękując przez niego Bogu Ojcu.
Czy to jest ważne?...
Mesjańskie Zbory Boże, chrzczą, tylko w Imię Pana Jezusa.
http://biblos.feen.pl/vie...start=15#114468
Masz więc dowód, dlaczego jest tak wielkie poróżnienie w pojmowaniu przesłania Słowa Bożego. DLATEGO SĄ PODEJMOWANE RÓŻNEGO RODZAJU DZIAŁANIA EMISARIUSZY CZŁOWIEKA GRZECHU i Babilonu wielkiego, aby powstrzymać ujawnianie manipulacji, dokonanych w tekście Słowa Bożego. Czynią różnego rodzaju bojkot i sarkazm, aby nie dopuścić do zdemaskowania różnych matactw, aby nie dopuścić do upadku ich narzuconego porządku. Jest masę innych absurdów, dlatego przyszedł SĄD od 1874 roku i czas palenia fałszywych roszczeń.

Wiesława napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Każdy wierzący w Pana Jezusa, odpowiada za to, czego się trzyma. Z tego powodu odbywa się sąd od 1874 roku, J. 12:46-48.


Sądem z wymyslonego przez ciebie roku możesz straszyć i się podpierać. Mnie nie nastraszysz.

Nie wymyśliłem sobie roku 1874. To powinnaś wiedzieć na tym forum i to wiesz, więc w jakim celu ten zarzut. Poza tym nikogo nie straszę. Wyrażam tylko wiarę w rozpoznanie znaków czasu, J. 12:46-48. Obecnie jest inaczej, gdyż powstało wiele związków, nawet wśród Badaczy Pisma Świętego, które występują skrycie przeciwko zajaśnieniu Prawdy o Tysiącletnim panowaniu Chrystusa od 1874 roku i o sądzie na podstawie zrozumienia Słowa Bożego, które głosił Pan Jezus J. 12:46-48; 1Kor. 3:12-15. Wszyscy jesteśmy na sądzie, prowadząc w Realu i w Wirtualu, dyskusje w sprawie zrozumienia Słowa Bożego. W wyniku tego, wytwarza się "ogień kontrowersji", który "pali" to, co nie przechodzi jego próby, Mat. 13:41,42; 1Kor. 3:13-15.
Ponadto jeśli chodzi o Twój zarzut mi stawiany, a dotyczący manipulacji to nie zamierzam się tłumaczyć. Tłumacząc tekst Pisma Świętego na podstawie Konkordancji Stronga, uwzględniam rygor, podany w Ap. 22:18,19
(18) Co do mnie, to świadczę każdemu, który słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze; (19) a jeżeli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze. (BW)
Ponadto sami dyskutanci, wskazują różne nie rozstrzygnięte kwestie Biblijne, jako sprzeczności, trudne w niej do wyjaśnienia. W wyniku tego, dochodzi do „Ognia kontrowersji”, przez to i sąd się odbywa, J. 12:46-48.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-03-08, 22:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-03-08, 22:03   

Krystian napisał/a:
Pokolenie odchodzi i pokolenie przychodzi, ale ziemia trwa na wieki.
Księga Koheleta 1:4
Wybrana zastanów się.

Odpowiem ci słowami, które czytamy w Ewangeli Jana:
Słownik
Czytelnia
Inne
Kontakt

„Tak więc straciła Tora moc swoją, sprawiedliwego sądu już nie ma; bezbożny bowiem gnębi uczciwego, dlatego wyrok sądowy ulega wypaczeniu.”

Biblia Tysiąclecia: Księga Habakuka 1,4
Wyszukiwanie
Otwórz odnośniki
Zaawansowane
Tłumaczenie

Wpisz wyszukiwane słowo...
Nawigacja
Lista rozdziałów
Biblia Warszawska
Księga: Ewangelia św. Jana 18:1
Pojmanie Jezusa
18:1

To powiedziawszy, wyszedł Jezus z uczniami swoimi za potok Cedron, gdzie był ogród, do którego wszedł z uczniami swoimi.
18:2

Ale i Judasz, który go wydał, znał to miejsce, bo Jezus często się tam schodził z uczniami swoimi.
18:3

Judasz tedy, wziąwszy oddział i sługi arcykapłanów i faryzeuszów, przyszedł tam z latarniami i z pochodniami, i z orężem.
18:4

Jezus zaś, wiedząc wszystko, co nań przyjść miało, wyszedł i zapytał ich: Kogo szukacie?
18:5

Odpowiedzieli mu: Jezusa Nazareńskiego. Rzekł do nich Jezus: Ja jestem. A stał z nimi i Judasz, który go wydał.
18:6

Gdy więc im rzekł: Ja jestem, cofnęli się i padli na ziemię.
18:7

Gdy ich znowu zapytał: Kogo szukacie? A oni odpowiedzieli: Jezusa Nazareńskiego.
18:8

Odpowiedział Jezus: Powiedziałem wam, że Ja jestem; jeśli więc mnie szukacie, pozwólcie tym odejść;
18:9

Aby się wypełniły słowa, które powiedział: Nie utraciłem żadnego z tych, których mi dałeś.
18:10

Wówczas Szymon Piotr, mając miecz, dobył go i uderzył sługę arcykapłana, i odciął mu prawe ucho. A słudze temu było na imię Malchus.
18:11

Na to rzekł Jezus do Piotra: Włóż miecz swój do pochwy; czy nie mam pić kielicha, który mi dał Ojciec?
18:12

Wtedy oddział żołnierzy i dowódca, i słudzy żydowscy pojmali Jezusa i związali go.
18:13

I zaprowadzili najpierw do Annasza; był bowiem teściem Kaifasza, który był w tym roku arcykapłanem.
18:14

A Kaifasz był właśnie tym, który doradził Żydom, że jest lepiej, aby jeden człowiek umarł za lud.
Rada Najwyższa pyta Jezusa o uczniów i naukę
18:15

A szedł za Jezusem Szymon Piotr i drugi uczeń. A uczeń ten był znany arcykapłanowi i wszedł z Jezusem na dziedziniec pałacu arcykapłana;
18:16

Piotr zaś stał na zewnątrz przed bramą. Wyszedł więc ten drugi uczeń, który był znany arcykapłanowi, i porozmawiał z odźwierną, i wprowadził Piotra.
18:17

A służąca odźwierna rzekła Piotrowi: Czy i ty nie jesteś z uczniów tego człowieka? On odpowiedział: Nie jestem.
18:18

A czeladź i służba stali przy roznieconym ognisku i grzali się, bo było zimno; a stał też z nimi Piotr i grzał się.
18:19

Wtedy arcykapłan zapytał Jezusa o jego uczniów i o naukę jego.
18:20

Odpowiedział mu Jezus: Ja jawnie mówiłem światu; ja zawsze uczyłem w synagodze i w świątyni, gdzie się wszyscy Żydzi schodzą, a potajemnie nic nie mówiłem.
18:21

Dlaczego mnie pytasz? Pytaj tych, którzy słuchali, co im mówiłem; oto oni wiedzą, co Ja mówiłem.
18:22

A gdy On to powiedział, jeden ze sług, który tam stał, wymierzył Jezusowi policzek, mówiąc: Tak odpowiadasz arcykapłanowi?
18:23

Odrzekł mu Jezus: Jeżeli źle powiedziałem, udowodnij, że źle, a jeśli dobrze, czemu mnie bijesz?
18:24

I odesłał go Annasz związanego do arcykapłana Kaifasza.
Zaparcie się Piotra
18:25

A Szymon Piotr stał i grzał się. Rzekli mu więc: Czy i ty nie jesteś z uczniów jego? A on się zaparł, mówiąc: Nie jestem.
18:26

Rzekł mu jeden ze sług arcykapłana, krewny sługi, któremu Piotr odciął ucho: Czyż nie widziałem cię z nim w ogrodzie?
18:27

Lecz Piotr znowu się zaparł i zaraz kur zapiał.
Jezus przed Piłatem
18:28

Prowadzili więc Jezusa do Kaifasza na zamek; a było rano; ale sami nie weszli na zamek, aby się nie skalać, by móc spożyć wieczerzę paschalną.
18:29

Wtedy wyszedł do nich Piłat i rzekł: Jaką skargę wnosicie przeciwko temu człowiekowi?
18:30

Odpowiedzieli mu, mówiąc: Gdyby ten nie był złoczyńcą, nie wydalibyśmy go tobie.
18:31

I rzekł im Piłat: Weźcie go i osądźcie go według waszego zakonu. Rzekli mu Żydzi: Nam nie wolno nikogo zabijać;
18:32

Aby się wypełniło słowo Jezusa, które wypowiedział, zaznaczając jaką śmiercią miał umrzeć.
18:33
Wtedy znowu wszedł Piłat do zamku i zawołał Jezusa, mówiąc do niego: Czy Ty jesteś królem żydowskim?
18:34
Odpowiedział Jezus: Czy sam od siebie to mówisz, czy inni powiedzieli ci o mnie?
18:35
Odpowiedział Piłat: Czy ja jestem Żydem? Naród twój i arcykapłani wydali mi ciebie; co uczyniłeś?
18:36
Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata; gdyby z tego świata było Królestwo moje, słudzy moi walczyliby, abym nie był wydany Żydom; bo właśnie Królestwo moje nie jest stąd.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-03-08, 22:10   

Krystian napisał/a:
Pokolenie odchodzi i pokolenie przychodzi, ale ziemia trwa na wieki.
Księga Koheleta 1:4
Wybrana zastanów się.

Odpowiem ci słowami z Ewangelii Jana:

18:35
Odpowiedział Piłat: Czy ja jestem Żydem? Naród twój i arcykapłani wydali mi ciebie; co uczyniłeś?
18:36
Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata; gdyby z tego świata było Królestwo moje, słudzy moi walczyliby, abym nie był wydany Żydom; bo właśnie Królestwo moje nie jest stąd.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4652/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-03-08, 22:11   

Wiesława napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Tysiącletnie Królestwo Boże, rozpoczęło się w 1874 r.

Chwileczkę.
W innych tematach piszecie, że Tysiącletnie Królestwo to czas PRZYSZŁY. Wtedy ponoć ludzie mają być wzbudzeni i żyć 1000 lat w pokoju i mieć czas wiary itd.
Jak mam rozumieć, że to Królestwo istnieje od 148 lat.
Nie rozumiem niekonsekwencji takich wierzeń.


Gdzie ja napisałem, że Tysiącletnie Królestwo to czas PRZYSZŁY?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5919/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-03-08, 22:12   

Pokoja napisał/a:
Czy jest jakiś argument w Biblii oparty na frazie trzyimiennej, lub chrzczeniu w potrójne imię? Nie ma żadnego.


Oczywiście, że nie ma.
Jednak ten temat, chyba nie dotyczy jak biblijnie należy chrzcić.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4652/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-03-08, 22:16   

Wiesława napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Stąd jest wszystko to, co Cieie przeraża

Nie dość, że tekstami manipulujesz, to jeszcze próbujesz mną. Mnie to NIE przeraża, ja ci napisałam, że to się NIE ZGADZA. Skoro dla ciebie "przeraża = nie zgadza" to w ogóle bez celu jest dyskusja z takimi poglądami.

No nie, w pierwszą paruzję, drugą paruzję...nie wierzę.
Słuchacie nauk człowieka, anie tego co wyraźnie Biblia podaje. Powrót Jezusa jest jeden i to widzialny dla każdego.
Tyle.

Możesz mi podać adres postu, w którym tak napisałem, to proszę. Trudno mi go znaleźć.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-03-08, 22:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4652/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-03-08, 22:19   

Krystian napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Mamy szersze możliwości, niż przez cielesną obecność.


Czyli jaką?
Wybierasz się po śmierci do nieba?

Jeszcze raz odpowiadam.
Nie chodzi o wybieranie się gdzieś, lecz o obecne możliwości komunikowania się. Przecież z Tobą też się nie spotykam, a wiem o różnych kwestiach, o których piszesz, a w innym przypadku możemy też słyszeć.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4652/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-03-08, 22:25   

wybrana napisał/a:
Jezus jest z człowiekiem od wniebowstąpienia aż do końca świata. Zacytowałam ci fragment z Ewangelii Mateusza, który kilkakrotnie potwierdza - do końca świata.

Jest napisane w 2Kor. 5:16, że nie znamy już Chrystusa według ciała, a w J. 12:24 jest napisane, że miał przestać być pojedynczym "ziarnem", aby objawić się w plonie, albo w ołoku świadków.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13