FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto obecnie jest Królem nad światem ?
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2022-03-10, 12:48   Kto obecnie jest Królem nad światem ?

Jest dwóch Panów Bóg i Szatan, który więc rządzi obecnym światem?

Zapraszam do dyskusji :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-03-10, 13:26   

Tak, temat na pewno ciekawy, myslę, że warto rzetelnie go rozłożyć na czynniki pierwsze.
To ja zacznę, może tak od początku.
Jest powiedziane, że Bóg po buncie Aniołów zrzucił Szatana na ziemię. Może i tak, ale jaki ma sens dać Złemu ziemię, a potem stworzyć na niej ludzi? Jak rozumiem ten bunt w niebie był znacznie wcześniej niż stworzenie człowieka.
Chyba jestem ciekawa tych początków.
Inna sprawa - jaką "władzę" ma szatan nad ludźmi. Niektórzy przypisują mu wręcz prawie boską moc. Zgodzę się z tym, że jest kłamca, oszustem, okrutnikiem, fałszywym bytem i podstępnym. Jednak nie wydaje mi się, aby miał moc nad człowiekiem, aby miał wpływ na myśli, czyny itp.
Jeszcze inna sprawa to "kontakty" Boga z nim. Mamy w Ks.Hioba dość jednoznaczną "kolaborację" obu, ale szatan zawsze jest na krótkiej smyczy u Boga.
To tak na początek.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-03-10, 14:23   

Wiesława napisał/a:
Jest powiedziane, że Bóg po buncie Aniołów zrzucił Szatana na ziemię. Może i tak, ale jaki ma sens dać Złemu ziemię, a potem stworzyć na niej ludzi? Jak rozumiem ten bunt w niebie był znacznie wcześniej niż stworzenie człowieka.

Wiesławo- a gdzie tak powiedziano? :shock:
Bunt w niebie, Szatan zrzucony na ziemię, a dopiero potem człowiek w Edenie?
Coś pomieszałaś ... :-(
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-03-10, 15:00   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Jest powiedziane, że Bóg po buncie Aniołów zrzucił Szatana na ziemię. Może i tak, ale jaki ma sens dać Złemu ziemię, a potem stworzyć na niej ludzi? Jak rozumiem ten bunt w niebie był znacznie wcześniej niż stworzenie człowieka.

Wiesławo- a gdzie tak powiedziano? :shock:
Bunt w niebie, Szatan zrzucony na ziemię, a dopiero potem człowiek w Edenie?
Coś pomieszałaś ... :-(

No nie żartuj.
W Izajasza 14,12-15, U Ezechiela 28,12=13, a o buncie w Obj.12,7-9. Poza tym w pozakanonicznych, aczkolwiek np.koptyjska Biblia je ma w kanonie, Ks. Henocha.
Wspomina się też w 2Piotra , w 1Mojż., do Rzym. No daj spokój. Chcesz mi dokuczyć? :roll: :shock:
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-03-10, 15:42   

Wiesława napisał/a:
No nie żartuj.

Nawet nie przyszło mi to na myśl.
Cytat:
W Izajasza 14,12-15, U Ezechiela 28,12=13,

Tak. Izajasz i Ezechiel pisali o buncie Szatana. Tej potężnej istocie duchowej, do którego porównani zostali Królowie Babilonii i Tyru.
Co do Objawienia 12:7-9, to Jan opisuje czasy… przyszłe i nie dotyczą one Szatana, choć także przeciwnika Ludu Bożego.
(Nie każde "niebo" w Biblii jest miejscem przebywania Boga.
Niebiosa to władza- królewska, cesarka, a przede wszystkim- papieska.)

Jednak żadne(!) świadectwo nie umiejscawia tego buntu, przed stworzeniem pierwszych ludzi. To nastąpiło dopiero w Edenie.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2022-03-10, 15:44   

Wiesława napisał/a:
Tak, temat na pewno ciekawy, myslę, że warto rzetelnie go rozłożyć na czynniki pierwsze.
To ja zacznę, może tak od początku.
Jest powiedziane, że Bóg po buncie Aniołów zrzucił Szatana na ziemię. Może i tak, ale jaki ma sens dać Złemu ziemię, a potem stworzyć na niej ludzi? Jak rozumiem ten bunt w niebie był znacznie wcześniej niż stworzenie człowieka.
Chyba jestem ciekawa tych początków. .

Chyba nie zupełnie było tak jak mówisz.
Szatan został wyrzucony z nieba kiedy namówił Ewę do grzechu. Ja nic nie wiem o buncie Aniołów, przed człowiekiem. wiem natomiast, że kiedy Bóg stworzył Adama, to dał Aniołom, pod opiekę ten pierwszy świat, żeby dbali o niego, a oni fajnie zadbali.
Hbr 2:5 BT2 "Nie aniołom bowiem poddał przyszły świat, o którym mówimy."
Wygląda na to, że był świat poddany Aniołom, żeby o niego dbali.
Wiesława napisał/a:

Inna sprawa - jaką "władzę" ma szatan nad ludźmi. Niektórzy przypisują mu wręcz prawie boską moc. Zgodzę się z tym, że jest kłamca, oszustem, okrutnikiem, fałszywym bytem i podstępnym. Jednak nie wydaje mi się, aby miał moc nad człowiekiem, aby miał wpływ na myśli, czyny itp. .

Ja myślę, że dosyć dużą. Szatan to inteligentna duchowa osoba, która wiele tysięcy lat mieszkała w niebie. Jakoś to spadł z nieba o jutrzenko! która wschodzisz rano? - Iz. 14:12;
Ja myślę,że szatan jak chce to może znać nasze myśli i wtedy kieruje nimi jak chce, jeżeli my w czas się nie zorientujemy.
Wiesława napisał/a:

Jeszcze inna sprawa to "kontakty" Boga z nim. Mamy w Ks.Hioba dość jednoznaczną "kolaborację" obu, ale szatan zawsze jest na krótkiej smyczy u Boga.
To tak na początek.

Ij. 1: 6
I szatan
synowie Boży => odnosi się do aniołów.-
przed Panem => znaczy, uczynić coś tyczącego się spraw Boskich, pod specjalną Pańską uwagą. (3Moj.4:15,18; 8:27; 14:12; 16:7; 4Moj.7:3; 14:37; 17:7; 5Moj.1:45; 4:10; Joz.6:8; 1Sam.1:12; 10:19; 2Sam.6:5
=> Jego przyjście między synów Bożych i stanięcie przed Bogiem nie oznacza, że szatan wyszedł z atmosfery ziemi i wszedł do nieba, gdzie Bóg przebywa. A więc być przed Panem lub stanąć przed Panem znaczy w Biblii wejść w jakiś rodzaj działalności w związku z Bogiem, jakimś sposobem, podobnie! jak Izraelici, Lewici i Kapłani stawali przed Panem, co nie znaczy, że oni osobiście szli do nieba. Tak szatan nie zjawiał się osobiście przed Bogiem , lecz przez swoje czynności i stanowisko.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-03-10, 15:47   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
No nie żartuj.

Nawet nie przyszło mi to na myśl.
Cytat:
W Izajasza 14,12-15, U Ezechiela 28,12=13,

Tak. Izajasz i Ezechiel pisali o buncie Szatana. Tej potężnej istocie duchowej, do którego porównani zostali Królowie Babilonii i Tyru.
Co do Objawienia 12:7-9, to Jan opisuje czasy… przyszłe i nie dotyczą one Szatana, choć także przeciwnika Ludu Bożego.
(Nie każde "niebo" w Biblii jest miejscem przebywania Boga.
Niebiosa to władza- królewska, cesarka, a przede wszystkim- papieska.)

Jednak żadne(!) świadectwo nie umiejscawia tego buntu, przed stworzeniem pierwszych ludzi. To nastąpiło dopiero w Edenie.

A bo nie :mrgreen:
Na przykład tu, ale jest tego duuużo więcej.
"Upadek szatana symbolicznie opisują księgi Izajasza 14.12-14 oraz Ezechiela 28.12-18. Fragmenty te przede wszystkim odwołują się do królów Babilonu i Tyru, aczkolwiek dotyczą one, poza wspomnianymi królami, także siły duchowej za którą stoi szatan. Fragmenty te opisują w jaki sposób szatan upadł, lecz nie podają dokładnie kiedy ten upadek miał miejsce. Wiemy zatem, że aniołowie zostali stworzeni zanim powstała ziemia (Księga Joba 38.4-7). Szatan upadł zanim jeszcze kusił Adama i Ewę w Ogrodzie Eden (1 Księga Mojżeszowa 3.1-14). Upadek szatana musiał zatem wydarzyć się już po stworzeniu aniołów, lecz przed kuszeniem Adama i Ewy w Ogrodzie. Pismo Święte nie mówi dokładnie czy upadek szatana wydarzył się kilka minut, godzin czy dni przed kuszeniem Adama i Ewy w Ogrodzie." i dalej
https://www.gotquestions....ek-szatana.html
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-03-10, 15:52   

nike napisał/a:
Ja myślę, że dosyć dużą. Szatan to inteligentna duchowa osoba, która wiele tysięcy lat mieszkała w niebie. Jakoś to spadł z nieba o jutrzenko! która wschodzisz rano? - Iz. 14:12;
Ja myślę,że szatan jak chce to może znać nasze myśli i wtedy kieruje nimi jak chce, jeżeli my w czas się nie zorientujemy.

To straszne. Czy nie chodzi tu jedynie o przypadki opętania? Wtedy inne byty, diaboliczne, szatańskie przejmują kontrolę nad człowiekiem i jego czynami.
Teraz nie moge sobie przypomnieć czy to w PS, czy może gdzieś tak nauczano, że Bóg strzeże wierzących, Rozumiem, że na każdym poziomie, nie tylko, aby się na skórce od banana nie potknąć. Wszak myśli sa ważniejsze niż kostka czy kolano.
nike napisał/a:
Szatan został wyrzucony z nieba kiedy namówił Ewę do grzechu. Ja nic nie wiem o buncie Aniołów, przed człowiekiem. wiem natomiast, że kiedy Bóg stworzył Adama, to dał Aniołom, pod opiekę ten pierwszy świat, żeby dbali o niego, a oni fajnie zadbali.
Hbr 2:5 BT2 "Nie aniołom bowiem poddał przyszły świat, o którym mówimy."
Wygląda na to, że był świat poddany Aniołom, żeby o niego dbali.

Trochę już Henrykowi o tym napisalam. Nie wiem, nie będę się upierać. Być może mam te informacje z poozakanonicznych (dla nas) Ksiąg.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-03-10, 17:31   

Wiesława napisał/a:
Fragmenty te opisują w jaki sposób szatan upadł, lecz nie podają dokładnie kiedy ten upadek miał miejsce. Wiemy zatem, że aniołowie zostali stworzeni zanim powstała ziemia (Księga Joba 38.4-7). Szatan upadł zanim jeszcze kusił Adama i Ewę w Ogrodzie Eden (1 Księga Mojżeszowa 3.1-14). Upadek szatana musiał zatem wydarzyć się już po stworzeniu aniołów, lecz przed kuszeniem Adama i Ewy w Ogrodzie. Pismo Święte nie mówi dokładnie czy upadek szatana wydarzył się kilka minut, godzin czy dni przed kuszeniem Adama i Ewy w Ogrodzie." i dalej
https://www.gotquestions....ek-szatana.html

Znowu przyszło mi dyskutować z jakimiś trynitarnymi tekstami...
Faktem jest, że istoty duchowe zostały stworzone, jeszcze przed powstaniem ziemi i przed przygotowaniem jej do życia. Samego Szatana można uważać jako „trzeciego po Bogu”.

Na czym polegał upadek Szatana?
- Na tym, że chciał posiadać władzę jak sam Stwórca.
Iz 14:14 BW "Wstąpię na szczyty obłoków, zrównam się z Najwyższym."
Nad kim mógł panować?
Przecież nie nad aniołami w niebiosach! Tam nie było miejsca na dwóch władców.
Pozostała jedynie ziemia i ludzie.
Udało się mu…Na szczęście tylko do czasu, aż spełni swoją rolę w Planie Najmądrzejszego.

Łk 4:6-7 BT5 "i rzekł do Niego diabeł: Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, bo mnie są poddane i mogę je dać, komu zechcę. (7) Jeśli więc upadniesz i oddasz mi pokłon, wszystko będzie Twoje."
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-03-10, 17:41   

Henryk napisał/a:
Znowu przyszło mi dyskutować z jakimiś trynitarnymi tekstami...
Cytat jest z protestanckiej strony informacyjnej.
Czy mam rozumieć, że z trynitarnymi nie gadasz?
Jak byś się czuł, gdybym ja napisała, że znowu mi przyszło z nietrynitarnymi (w domyśle - heretykami) dyskutować...
A co ma przytoczony tekst wspólnego z trynitarnymi? Skąd pomysł, że szatan to trzeci bóg? Nie, no nie wiem jak dalej w ten sposób rozmawiać. Po prostu nie potrafię.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-03-10, 17:53   

Wiesława napisał/a:
A co ma przytoczony tekst wspólnego z trynitarnymi?

Pogląd, że Jezus jest tym samym Bogiem co Przedwieczny, nie pozwala nigdy zrozumieć ani Miłości, ani Sprawiedliwości Bożej! Ani nawet cudownego Planu zbawienia ludzkości, abyśmy mogli dołączyć do całej doskonałej rodziny Bożej- jaka tylko Ona jest.
Bóg miałby sam siebie uśmiercić za grzechy swego stworzenia, aby potem, gdy był martwy, sam siebie wzbudzić, w celu zaspokojenia swojej Sprawiedliwości?
Mądre to i logiczne? :-?
Cytat:
Skąd pomysł, że szatan to trzeci bóg?

Nie trzeci bóg, ale następny w stworzeniu po Logosie, czyli późniejszym Jezusie.
Trzeci co do potęgi i mocy. Właściwie można go nazwać bogiem.
Wierzę, że to Logos był „narzędziem” którym posługiwał się Bóg w tworzeniu wszelkich istot. W tym i Szatana.
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2022-03-10, 17:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2022-03-10, 20:20   Re: Kto obecnie jest Królem nad światem ?

nike napisał/a:
Jest dwóch Panów Bóg i Szatan, który więc rządzi obecnym światem?

Zapraszam do dyskusji :-D

Może każdy niech wpierw zada sam sobie pytanie podobne - "kto jest królem w moim sercu (I w jakich jego przestrzeniach).
Podtrzymuję to co wcześniej w shoutboxie napisałam - szatan panuje tam, gdzie nie dopuszczamy aby Bóg panował. I to widać najlepiej np. patrząc na rodziny. Tam gdzie jest modlitwa wspólna, życie Bogiem - tam jest spokój, porządek, dobre wychowanie, wartości, przede wszystkim miłość. Dlaczego? Bo wszystko jest Bogu oddane. Gdy tego nie ma - to są nałogi, zdrady, bałagan moralny, kłótnie. A ten bałagan później również wylewa się poza środowisko rodzinne.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-03-10, 21:37   

nike napisał/a:
Ja myślę,że szatan jak chce to może znać nasze myśli i wtedy kieruje nimi jak chce, jeżeli my w czas się nie zorientujemy.


Szatan nie zna naszych myśli.
Nike jak my się pomodlimy na głos, to wtedy szatan słyszy, jednakże naszych myśli nie zna, tak jak napisał Henryk.
Gdyby znal nasze myśli nie musiał by krążyć jak lew ryczący, aby nas pożreć.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2022-03-10, 21:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2022-03-10, 22:48   Re: Kto obecnie jest Królem nad światem ?

Iwona napisał/a:
nike napisał/a:
Jest dwóch Panów Bóg i Szatan, który więc rządzi obecnym światem?

Zapraszam do dyskusji :-D

Może każdy niech wpierw zada sam sobie pytanie podobne - "kto jest królem w moim sercu (I w jakich jego przestrzeniach).
Podtrzymuję to co wcześniej w shoutboxie napisałam - szatan panuje tam, gdzie nie dopuszczamy aby Bóg panował. I to widać najlepiej np. patrząc na rodziny. Tam gdzie jest modlitwa wspólna, życie Bogiem - tam jest spokój, porządek, dobre wychowanie, wartości, przede wszystkim miłość. Dlaczego? Bo wszystko jest Bogu oddane. Gdy tego nie ma - to są nałogi, zdrady, bałagan moralny, kłótnie. A ten bałagan później również wylewa się poza środowisko rodzinne.

Iz tym się Iwonko zgadzam w 100%
Szatan rządzi obecnie światem, bóg ma tylko pieczę nad ludźmi wierzącymi, i tym pomaga. Bóg zna nasze serca i obojetnie z jakiej jesteśmy denominacji i czy w ogóle jesteśmy w jakiejś. Jeżeli jesteśmy skruszonego serca, wierzymy w Boga i Jezusa i im ufamy ,to wierzę,że Bóg się z nami liczy.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-03-11, 00:34   Re: Kto obecnie jest Królem nad światem ?

nike napisał/a:
Jest dwóch Panów Bóg i Szatan, który więc rządzi obecnym światem?
Szatan rządzi obecnie światem


To tak jakbym zapytał: Kto jest księciem w Wielkopolsce (na ziemi)?
A kto jest królem w Polsce (we Wszechświecie)?
Czy ten, który panuje we Wszechświecie, to nie panuje na ziemi :!: :?:
Czy ktoś, kto chciał sie z nim zrównać, odebrał mu coś?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14