FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto obecnie jest Królem nad światem ?
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6007/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-03-11, 17:04   

Henryk napisał/a:
Wierzę, że czytać ludzkie i anielskie myśli potrafił jedynie Stwórca.


Też tak sądzę, jednak werset, który zapodałeś jasno mówi, że Pan Jezus czytał w ich myślach.

Henryk napisał/a:
Jednak nie zamierzam sprzeczać się, jeśli ktoś myśli inaczej.


Ja równiez, tylko zwróć uwagę, że Pan Jezus mógł poprosić swojego Ojca, aby pokazał mu ich myśli.
Jeżeli Pan Jezus poprosił o coś swojego Ojca - ten Mu nigdy nie odmawiał.
Wystarczyło, aby poprosił w swoich myślach i Stwórca mu to dał.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7085
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5547/7220
 76%
EXP: 30/373
 8%
Wysłany: 2022-03-12, 10:50   Czytanie cudzych myśli

Krystian napisał/a:
Też tak sądzę, jednak werset, który zapodałeś jasno mówi, że Pan Jezus czytał w ich myślach.

Temat odczytywania czyichś myśli cały czas mnie interesuje, choćby dlatego, że wielu Braci uważa, że Jezus będąc człowiekiem, posiadał jednak tę umiejętność.
Wersety zdają się to potwierdzać.

Można jednak rozumieć je na dwa sposoby- albo wprost czytał je jak Bóg (co do możliwości którego nikt nie ma wątpliwości!), albo jedynie domyślał się czyichś intencji, czynów, na postawie ich „mowy ciała” i poprzedniej znajomości.
Dawid co do Boga nie miał wątpliwości.
Ps 139:23 EKU "Przeniknij mnie, Boże, poznaj moje serce, doświadcz mnie i poznaj moje myśli."
Stanowił otwartą księgą, z której Bóg wszystko czytał.

Nie raz nawet sami mówimy komuś: „dobrze wiem, co myślisz”. -Choć najczęściej wtedy mylimy się... :-(
Historia z Piotrem i jego zaparciem się (trzy razy jeszcze przed porankiem) jest o tyle dziwna, że Jezus musiałby umieć także przewidywać przyszłość… albo mieć to objawione przez Ojca.
Po tym fakcie, zapłakany i zawstydzony Piotr mówi: „Ty znasz wszystkie rzeczy, Ty wiesz, że ja Cię miłuję”. Piotr nie wątpił, że Jezus znał jego intencje, serce i myśli.
Nie wiem, co o tym myśleć. :-|

Jezus „znał” myśli Zacheusza, gdy go widział przedtem na drzewie sykomory.
O Natanaelu wyraził się, gdy go tylko ujrzał:
J 1:47 BW "A gdy Jezus ujrzał Natanaela, idącego do niego, rzekł o nim: Oto prawdziwy Izraelita, w którym nie ma fałszu."
Przedtem widział go tylko raz:
J 1:48 BW "Rzecze mu Natanael: Skąd mnie znasz? Odpowiedział mu Jezus i rzekł: Zanim cię zawołał Filip, widziałem cię, gdy byłeś pod drzewem figowym."
Co tam wydarzyło się pod tym drzewem? Nie wiemy. :-( Może czytał Prawo, może modlił się...

Faktem jest, że mamy powiedziane:
Hbr 4:12 WSP "Słowo Boże bowiem jest żywe i ma skuteczną moc; ostrzejsze jest niż obosieczny miecz, przenika do głębi duszy i ducha człowieka jak do szpiku kości, zdolne jest osądzać najskrytsze myśli i zamiary ludzkie."

Jednak nie wyobrażam sobie Królestwa Bożego z doskonałą ludzkością, gdzie każdy zna myśli każdego. Gdzie nic nie mogłoby być zachowane dla siebie.
Dla mnie byłby to jakiś koszmar.

Co o tym sądzą czytający te moje myśli?
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 777
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 11/73
 15%
Wysłany: 2022-03-12, 11:08   

Czym innym jest znajomość myśli, a czym innym wpływanie na wybory w różnych sytuacjach

Iz 55:8 BT5 "Bo myśli moje nie są myślami waszymi ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana."

Łk 13:1-5 BT5 "W tym samym czasie przyszli jacyś ludzie i donieśli Mu o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. (2) Jezus im odpowiedział: Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, iż to ucierpieli? (3) Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. (4) Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jeruzalem? (5) Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie."

J 10:28 BT5 "a Ja daję im życie wieczne. Nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki."
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
Ostatnio zmieniony przez radek 2022-03-12, 11:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6262
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4540/6115
 74%
EXP: 240/330
 72%
Wysłany: 2022-03-12, 13:47   Re: Kto obecnie jest Królem nad światem ?

Pokoja napisał/a:
nike napisał/a:
Jest dwóch Panów Bóg i Szatan, który więc rządzi obecnym światem?
Szatan rządzi obecnie światem


To tak jakbym zapytał: Kto jest księciem w Wielkopolsce (na ziemi)?
A kto jest królem w Polsce (we Wszechświecie)?
Czy ten, który panuje we Wszechświecie, to nie panuje na ziemi :!: :?:
Czy ktoś, kto chciał sie z nim zrównać, odebrał mu coś?


Ci którzy przed Hiobem idealizowali Boga, ten ich odprawił, zarzucając im, że nie zajmowali stanowiska w stosunku do niego na podstawie prawa ustawowego, lecz na podstawie narzuconego orzecznictwa.

Prorok Daniel i Ap. Paweł wskazali, że to Bóg ustanawia władze zwierzchnie:

Cytat:
Dan. 2:20) I zaczął Daniel mówić tymi słowy: Niech będzie błogosławione imię Boga od wieków na wieki, albowiem do niego należą mądrość i moc. (21) On zmienia czasy i pory, On utrąca królów i ustanawia królów, udziela mądrości mądrym, a rozumnym rozumu.

(37) Ty, o królu, jesteś królem królów, któremu Bóg niebios dał królestwo, moc i siłę, i chwałę, (38) w którego ręce na całej zamieszkanej ziemi dał ludzi, polne zwierzęta i ptactwo niebieskie, którego uczynił władcą tego wszystkiego, ty jesteś głową ze złota,

Rz. 13:1. Każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim; bo nie ma władzy, jak tylko od Boga, a te, które są, przez Boga są ustanowione. (2) Przeto kto się przeciwstawia władzy, przeciwstawia się Bożemu postanowieniu; a ci, którzy się przeciwstawiają, sami na siebie potępienie ściągają. (3) Rządzący bowiem nie są postrachem dla tych, którzy pełnią dobre uczynki, lecz dla tych, którzy pełnią złe. Chcesz się nie bać władzy? Czyń dobrze, a będziesz miał od niej pochwałę; (4) jest ona bowiem na służbie u Boga, tobie ku dobremu. Ale jeśli czynisz źle, bój się, bo nie na próżno miecz nosi, wszak jest sługą Boga, który odpłaca w gniewie temu, co czyni źle. (5) Przeto trzeba jej się poddawać, nie tylko z obawy przed gniewem, lecz także ze względu na sumienie. (6) Dlatego też i podatki płacicie, gdyż są sługami Bożymi po to, aby tego właśnie strzegli. (7) Oddawajcie każdemu to, co mu się należy; komu podatek, podatek; komu cło, cło; komu bojaźń, bojaźń; komu cześć, cześć.

Łuk. 4:) I rzekł do niego diabeł: Dam ci tę całą władzę i chwałę ich, ponieważ została mi przekazana, i daję ją, komu chcę.

J. 19:11) Odpowiedział Jezus: Nie miałbyś żadnej władzy nade mną, gdyby ci to nie było dane z góry; dlatego większy grzech ma ten, który mnie tobie wydał.


Może ktoś zechce odpowiedzieć, dlaczego smok nie ma bluźnierczych imion, a bestia po wyjściu z morza ma imię bluźnierstwa, a po swym wyjściu z otchłani, cała jest pełna bluźnierczych imion?

Kto wie i odpowie, dowiedzie, ze dobrze rozumie kwestię księcia -= szatana i króla - Boga Wszechmogącego.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-03-12, 13:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 777
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 11/73
 15%
Wysłany: 2022-03-12, 14:28   Re: Kto obecnie jest Królem nad światem ?

Pokoja napisał/a:
Może ktoś zechce odpowiedzieć, dlaczego smok nie ma bluźnierczych imion, a bestia po wyjściu z morza ma imię bluźnierstwa, a po swym wyjściu z otchłani, cała jest pełna bluźnierczych imion?


Ponieważ żadna z siedmiu głów Smoka nie znalazła się pod śmiertelnym oskarżeniem w momencie kiedy o Smoku dowiadujemy się z Rewelacji Jana. Bestia z imionami bluźnierczymi otrzymała cios mieczem w głowę ze względu na przewinienie owej głowy, a rana została uleczona, bo widocznie cios został zadany przez Świętego

Ap 12:3 BT5 "I inny znak się ukazał na niebie: Oto wielki Smok barwy ognia, mający siedem głów i dziesięć rogów - a na głowach jego siedem diademów."

Ap 13:1-3 BT5 "I ujrzałem Bestię wychodzącą z morza, mającą dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jej dziesięć diademów, a na jej głowach imiona bluźniercze. (2) Bestia, którą widziałem, podobna była do pantery, łapy jej - jakby niedźwiedzia, paszcza jej - niby paszcza lwa. A Smok dał jej swą moc, swój tron i wielką władzę. (3) I ujrzałem jedną z jej głów jakby śmiertelnie zranioną, a rana jej śmiertelna została uleczona. A cała ziemia w podziwie powiodła wzrokiem za Bestią;"
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
Ostatnio zmieniony przez radek 2022-03-12, 14:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6007/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-03-12, 16:10   

Henryk napisał/a:
Temat odczytywania czyichś myśli cały czas mnie interesuje, choćby dlatego, że wielu Braci uważa, że Jezus będąc człowiekiem, posiadał jednak tę umiejętność.
Wersety zdają się to potwierdzać.


Tak wersety to potwierdzają.
Dlatego zgadzam się, że miał taką umiejętność prosząc o to swojego Ojca.
Co wcześniej już napisałem.

Henryk napisał/a:
Historia z Piotrem i jego zaparciem się (trzy razy jeszcze przed porankiem) jest o tyle dziwna, że Jezus musiałby umieć także przewidywać przyszłość… albo mieć to objawione przez Ojca.


Wątpisz, że Pan Jezus nie miał tego objawionego przez Ojca?

Henryk napisał/a:
Co tam wydarzyło się pod tym drzewem? Nie wiemy. Może czytał Prawo, może modlił się...


Pan Jezus dużo wcześniej widział, ponieważ był pierwszą osobą duchową, którego Bóg stworzył.

Henryk napisał/a:
Jednak nie wyobrażam sobie Królestwa Bożego z doskonałą ludzkością, gdzie każdy zna myśli każdego. Gdzie nic nie mogłoby być zachowane dla siebie.
Dla mnie byłby to jakiś koszmar.


Nie rozumiem pytania.
Gdzie jest napisane w Biblii, że człowiek doskonały ma znać Twoje myśli?
Myśli nasze zawsze Będzie znal tylko Bóg IHWH.
Pan Jezus miał to dane przez Stwórcę.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7085
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5547/7220
 76%
EXP: 30/373
 8%
Wysłany: 2022-03-12, 17:17   

Krystian napisał/a:
Nie rozumiem pytania.
Gdzie jest napisane w Biblii, że człowiek doskonały ma znać Twoje myśli?
Myśli nasze zawsze Będzie znal tylko Bóg IHWH.
Pan Jezus miał to dane przez Stwórcę.

Jezus będą doskonałym człowiekiem na ziemi, znał, jak twierdzisz myśli innych ludzi.
Piszesz, że miał to dane od Ojca. Mogło i tak być. :-?
Znaczyło by to, że nie był doskonałym równoważnikiem Adama, a czymś go jednak przewyższał.
Adam nie znał myśli Ewy.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6007/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-03-12, 18:00   

Henryk napisał/a:
Jezus będą doskonałym człowiekiem na ziemi, znał, jak twierdzisz myśli innych ludzi.


Tak znał, co potwierdzają wersety biblijne.

Henryk napisał/a:
Piszesz, że miał to dane od Ojca. Mogło i tak być.


Nie mogło tylko tak było, co potwierdzają wersety biblijne

Henryk napisał/a:
Znaczyło by to, że nie był doskonałym równoważnikiem Adama, a czymś go jednak przewyższał.


Dalej nie kumasz

Henryk napisał/a:
Adam nie znał myśli Ewy.


A dlaczego miał znać myśli Ewy?
Nasze myśli zna Stwórca jak napisałeś.
Pan Jezus prosił swojego Ojca i mu to było dane.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2022-03-12, 18:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7085
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5547/7220
 76%
EXP: 30/373
 8%
Wysłany: 2022-03-12, 18:58   

Krystian napisał/a:
Pan Jezus prosił swojego Ojca i mu to było dane.

Coś z Twoim kumaniem nie bardzo Krystianie.
Gdzie zapisano, że Jezus prosił Ojca, aby miał dostęp do myśli innych ludzi?
I gdzie potwierdzenie, że uzyskał tę "zdolność"?
Sama inteligencja doskonałego umysłu wystarczy, aby przewidzieć zachowanie człowieka.
Dla przykładu Ty sam już trzy razy zmieniałeś zdanie w tym tylko temacie! :-D

Tobą akurat łatwo manipulować. :-|
A przecież nie jestem doskonałym człowiekiem, ani nie znam Twych myśli!
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6262
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4540/6115
 74%
EXP: 240/330
 72%
Wysłany: 2022-03-12, 23:11   Re: Kto obecnie jest Królem nad światem ?

radek napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Może ktoś zechce odpowiedzieć, dlaczego smok nie ma bluźnierczych imion, a bestia po wyjściu z morza ma imię bluźnierstwa, a po swym wyjściu z otchłani, cała jest pełna bluźnierczych imion?


Ponieważ żadna z siedmiu głów Smoka nie znalazła się pod śmiertelnym oskarżeniem w momencie kiedy o Smoku dowiadujemy się z Rewelacji Jana. Bestia z imionami bluźnierczymi otrzymała cios mieczem w głowę ze względu na przewinienie owej głowy, a rana została uleczona, bo widocznie cios został zadany przez Świętego

Ap 12:3 BT5 "I inny znak się ukazał na niebie: Oto wielki Smok barwy ognia, mający siedem głów i dziesięć rogów - a na głowach jego siedem diademów."

Ap 13:1-3 BT5 "I ujrzałem Bestię wychodzącą z morza, mającą dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jej dziesięć diademów, a na jej głowach imiona bluźniercze. (2) Bestia, którą widziałem, podobna była do pantery, łapy jej - jakby niedźwiedzia, paszcza jej - niby paszcza lwa. A Smok dał jej swą moc, swój tron i wielką władzę. (3) I ujrzałem jedną z jej głów jakby śmiertelnie zranioną, a rana jej śmiertelna została uleczona. A cała ziemia w podziwie powiodła wzrokiem za Bestią;"


Jeśli rozpatrujemy kwestię imienia bluźnierstwa ze względu na czas relacji Jana Objawiciela, to ani smok, ani bestia z morza nie miały śmieryelnej rany pod koniec I wieku. W jaki sposób, której głowie i kiedy, została zadana śmiertelna rana?
Jak rozumiesz: Kim jest smok, a kim jest bestia z morza? Czy to są całkowicie odrębne byty, skoro jest napisane, że smok i bestia z morza mają tyle samo głów (7) i tyle samo rogów (10)?
W tym zakresie zaszła zmiana. Diademy zostały przełożone z głów na rogi. Co to znaczy?

Ta kwestia "księcia" i "króla", wymaga trochę trudu, a może i więcej.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6007/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-03-13, 07:12   

Henryk napisał/a:
Gdzie zapisano, że Jezus prosił Ojca, aby miał dostęp do myśli innych ludzi?


Z Wersetów, które zapodałeś
Sądzisz, że Pan Jezus znał myśli z nikąd :roll:

Henryk napisał/a:
Sama inteligencja doskonałego umysłu wystarczy, aby przewidzieć zachowanie człowieka.


Ciebie może tak

Henryk napisał/a:
Tobą akurat łatwo manipulować.
A przecież nie jestem doskonałym człowiekiem, ani nie znam Twych myśli!
 


Ty sam nie wiesz o co Ci chodzi.
Nie wiem, czy twoi bracia ze zboru wolnych badaczy Biblii kumają co do mnie piszesz.
Jesteś już stary, więc może, masz amnezję. :-(
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2022-03-13, 07:40, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13610
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 389/608
 63%
Wysłany: 2022-03-13, 08:38   

Krystian, na takiego jak ty młodzieńca, to powinieneś być bystrzejszy, nie uważasz? :-D :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6007/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-03-13, 09:04   

nike napisał/a:
Krystian, na takiego jak ty młodzieńca, to powinieneś być bystrzejszy, nie uważasz? :-D :-D


Ja też już mam swoje lata.
Tylko, denerwuje mnie Henryk, co wcześniej napisał.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2022-03-13, 09:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 777
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 11/73
 15%
Wysłany: 2022-03-13, 10:22   Re: Kto obecnie jest Królem nad światem ?

Pokoja napisał/a:
Jak rozumiesz: Kim jest smok, a kim jest bestia z morza? Czy to są całkowicie odrębne byty, skoro jest napisane, że smok i bestia z morza mają tyle samo głów (7) i tyle samo rogów (10)?
W tym zakresie zaszła zmiana. Diademy zostały przełożone z głów na rogi. Co to znaczy?


Bóg na początku stwarzania oddzielił światłość od ciemności, która była nad bezmiarem wód. Później oddzielił Bóg wody pod sklepieniem od wód nad sklepieniem. Wody pod sklepieniem nazwał morzem. Siedem głów, to siedmiu władców dni, a dziesięć rogów to noc. Smok składający się z siedmiu głów i dziesięciu rogów, ma nad nimi władzę, lecz uzurpuje sobie władzę Boga. To, że Bestia wyszła z morza, które nazwał przecież Bóg, a miała zranioną głowę, która później została wyleczona, potwierdza, że Smok, który oddał jej władzę, zadomowił się na naszej planecie. Warto zajrzeć do Jeremiasza w temacie pewnego przymierza Bożego

Jr 33:19-26 BT5 "Pan skierował słowo do Jeremiasza: (20) Tak mówi Pan: Jeżeli możecie złamać moje przymierze z dniem i moje przymierze z nocą, tak że nie nastąpi ani dzień, ani noc w swoim właściwym czasie, (21) to może być także zerwane moje przymierze z moim sługą, Dawidem, by nie miał syna zasiadającego jako król na jego tronie, i z moimi sługami, kapłanami-lewitami. (22) Jak niezliczone są zastępy niebieskie, niezmierzony piasek morski, tak samo pomnożę potomstwo sługi mojego, Dawida, i moich sług, lewitów. (23) Pan skierował do Jeremiasza następujące słowo: (24) Czy nie zauważyłeś, co ten lud mówi: Pan odrzucił dwie rodziny, które wybrał. Tak więc gardzą moim ludem, jakby już nie był narodem w ich oczach. (25) Tak mówi Pan: Jeżeli nie istnieje moje przymierze z dniem i nocą, jeśli nie ustaliłem praw nieba i ziemi, (26) wtedy będę mógł odrzucić potomstwo Jakuba i Dawida, mojego sługi, nie biorąc z jego rodu panujących nad potomkami Abrahama, Izaaka i Jakuba. Przecież odmienię ich los i zlituję się nad nimi."
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13610
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 389/608
 63%
Wysłany: 2022-03-13, 15:22   

Tutaj chcę wnieść poprawkę do mojego wycofania się z:----------

Wysłany: 2022-03-11, 11:23
Ja właściwie to nie jestem pewna jeżeli chodzi o te myśli, bo chyba nigdzie o tym nie czytałam, więc wycofuję się z tego zdania, jak coś ciekawego znajdę to napiszę.


Teraz po przeanalizowaniu troszkę literatury, i tekstów biblijnych zrozumiałam,ze szatan może jak chce umysły ludzi wierzących analizować, żeby kiedy przytrafi sie taka okazja zaatakować i pozyskać delikwenta na swoja stronę.
Ludzi nie wierzących on ma pod kontrolą, gorzej jest z wierzącymi.

Zacytuję kilka tekstów:---------Mat.8:28--29----
A gdy się on przewiózł na drugą stronę do krainy Giergiezeńczyków, wybiegli mu dwaj opętani z grobów wychodzący, bardzo okrutni, tak iż nie mógł nikt przechodzić oną drogą.
A oto zakrzyknęli, mówiąc: Cóż my z tobą mamy, Jezusie, Synu Boży? Przyszedłeś tu przed czasem, dręczyć nas? ------
Warto zauważyć,że to byli ludzie, byli opętani i wiedzieli,że Jezus jest Synem Bożym? Skąd----demoni opanowali ich umysły i to demoni przez nich mówili, a wi,ec musieli w jakiś sposób się zorientować,że to Syn Boży idzie.

Dz.Ap. 16:16--17-----
I stało się, gdyśmy szli na modlitwę, iż niektóra dzieweczka, co miała ducha wieszczego, zabieżała nam, a ta wielki zysk panom swoim przynosiła, wróżąc.
Ta chodząc za Pawłem i za nami, wołała mówiąc: Ci ludzie sługami są Boga najwyższego, którzy nam opowiadają drogę zbawienia.

Skąd wiedziała, demon który opanował jej mózg przejrzał Pawła i uczni.

2Kor.2:10--11---
Komu zaś wy coś przebaczacie, temu i ja; gdyż i ja, jeżeli w ogóle miałem coś do przebaczenia, przebaczyłem ze względu na was w obliczu Chrystusa,
Aby nas szatan nie podszedł; jego zamysły bowiem są nam dobrze znane.

Tutaj jest dowód,że szatan tylko czyha coby wierzącego usidlić.
Dlatego LUD BOŻY MUSI MIEĆ ZAWSZE KONTROLĘ NAD SWOIM UMYSŁEM.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13