FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto obecnie jest Królem nad światem ?
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-03-13, 15:51   

nike napisał/a:
Ludzi nie wierzących on ma pod kontrolą, gorzej jest z wierzącymi.

nike napisał/a:
Dlatego LUD BOŻY MUSI MIEĆ ZAWSZE KONTROLĘ NAD SWOIM UMYSŁEM.
_________________

Ja nigdy nie mogłam pojąć i nadal nie mogę tego podziału na lud wierzący i reszta świata.
Takie rozwarstwienie wskazuje na to, że nie ma jednego stwórcy, że Bóg nie jest ani miłosierny, ani kochający, ani sprawiedliwy.
Przemyślcie to bez skakania mi do gardła. Ja patrzę z perspektywy neutralnej, jakby z boku i próbuję nie dać się wkręcić w jedną jedyną rację jakiejkolwiek denominacji. Mam na uwadze i w wyobraźni absolutnie wszystkich ludzi od czasów najdawniejszych aż do czasów, gdy świat ten będzie skończony (przeszłość i przyszłość).
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-03-13, 17:52   

nike napisał/a:
Teraz po przeanalizowaniu troszkę literatury, i tekstów biblijnych zrozumiałam,ze szatan może jak chce umysły ludzi wierzących analizować, żeby kiedy przytrafi sie taka okazja zaatakować i pozyskać delikwenta na swoja stronę.


analizować, ale nie czytać myśli człowieka

nike napisał/a:
Skąd wiedziała, demon który opanował jej mózg przejrzał Pawła i uczni.


To nie ma nic wspólnego z naszymi myślami..
Gdzie jest napisane. ze demon przejrzał Pawłowi mózg. :?:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-03-13, 18:25   

Krystian napisał/a:
analizować, ale nie czytać myśli człowieka

Aleś ty bystry Krystianie!

Nie czytać Krystiana, bo to człowiek! :mrgreen:
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-03-13, 18:34   

Wiesława napisał/a:
Ja nigdy nie mogłam pojąć i nadal nie mogę tego podziału na lud wierzący i reszta świata.

Myśli i zamiary Boga nie zawsze są dla nas zrozumiałe.
Bóg zechciał sobie wybrać swój lud, dla pewnego ważnego celu.
Dz 15:14 EKU "Szymon opowiedział, jak najpierw Bóg zatroszczył się, żeby wybrać sobie lud spośród pogan."
Nie oznacza to, że ci niewybrani dziś, są przeznaczeni na zagładę!
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-03-14, 09:43   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Ja nigdy nie mogłam pojąć i nadal nie mogę tego podziału na lud wierzący i reszta świata.

Myśli i zamiary Boga nie zawsze są dla nas zrozumiałe.
Bóg zechciał sobie wybrać swój lud, dla pewnego ważnego celu.
Dz 15:14 EKU "Szymon opowiedział, jak najpierw Bóg zatroszczył się, żeby wybrać sobie lud spośród pogan."
Nie oznacza to, że ci niewybrani dziś, są przeznaczeni na zagładę!

No dobra, ale dlaczego wobec tego inni ludzie są przez lud wybrany, lud Księi tak deprecjonowani. Właściwie z Biblii jasno wynika, że tylko Naród Wybrany i Lud Boży może na coś tam liczyć, a cała reszta...nie oszukujmy się, nie ma perspektyw - delikatnie rzecz ujmując.
Stąd chyba wniosek taki, że Biblia jest niewystarczającym przekazem i z większą pokorą należy odnosić się do reszty populacji (tej nie wymienianej w Księdze).
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-03-14, 10:26   

Wiesława napisał/a:
No dobra, ale dlaczego wobec tego inni ludzie są przez lud wybrany, lud Księi tak deprecjonowani.

Może faktycznie niektórzy „wierzący” uważają się za lepszych, za „Bożych wybrańców” i gardzą „światusami”.
Nie myślę, aby to było aż takie nagminne. Jeśli jednak ktoś tak myśli i postępuje, to z całą pewnością czyni źle!
To wszystko, co mają „wybrani”- a nie wiem, którzy to są- otrzymują niezasłużenie z łaski.
Ef 2:8 STERN "Bo zostaliście wyzwoleni łaską poprzez ufanie, i nawet ono nie jest waszym osiągnięciem, ale darem Bożym."
Więc nie ma powodu do chluby! :-(
Cytat:
Właściwie z Biblii jasno wynika, że tylko Naród Wybrany i Lud Boży może na coś tam liczyć, a cała reszta...nie oszukujmy się, nie ma perspektyw - delikatnie rzecz ujmując.

Wcale tak nie wynika z Biblii. Ja to rozumiem zupełnie inaczej.
Jednak nie dziwi mnie takie zrozumienie, skoro we wszystkich kościołach straszą, że „tylko My” będziemy zbawieni, a reszta do piekła, albo zginą w Armagedonie- cokolwiek to znaczy.
„Wybierani” dziś, czyli lud wiary- jest tu, w tym życiu „w szkole”. Uczą się posłuszeństwa nie biadoląc na krzywdy, które im inni wyrządzają, na niesprawiedliwość ludzką- uczeni do ważnego i zaszczytnego zadania w przyszłości.
Mają być tacy jak Chrystus!
Hbr 4:15 UBG "Nie mamy bowiem najwyższego kapłana, który by nie mógł współczuć naszym słabościom, lecz kuszonego we wszystkim podobnie jak my, ale bez grzechu."
Hbr 5:8 STERN "Mimo że był Synem, przez swe cierpienia nauczył się posłuszeństwa."
Po co im ta szkoła?
Po to, aby w tysiącletnim królestwie Chrystusowym umieli sprawiedliwie i mądrze rozsądzać ludzkość i pomagać jej do dojścia do harmonii z całym stworzeniem Bożym.
Kol 1:19-20 BG "Ponieważ się upodobało Ojcu, aby w nim wszystka zupełność mieszkała. (20) I żeby przezeń z sobą pojednał wszystko, uczyniwszy pokój przez krew krzyża jego; przezeń, mówię, tak to, co jest na ziemi, jako i to, co jest na niebiesiech."
Dopiero wtedy nastąpi prawdziwe Zmartwychwstanie do życia wiecznego i tych pozostałych „nie zbawionych” w pierwszym życiu.
Rz 11:33 PSZ "Jak niezgłębiona jest mądrość, wiedza i bogactwo Boga! Jak niedościgłe Jego decyzje i sposoby działania!"

Cytat:
Stąd chyba wniosek taki, że Biblia jest niewystarczającym przekazem i z większą pokorą należy odnosić się do reszty populacji (tej nie wymienianej w Księdze).

Dla mnie jest w zupełności wystarczającym przekazem.
A ten, co zasługuje na pochwałę, to go chwalę.
Ale są i tacy, którzy zasługują na pogardę, których uczynki są już dziś jawne.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-03-14, 11:53   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
No dobra, ale dlaczego wobec tego inni ludzie są przez lud wybrany, lud Księi tak deprecjonowani.

Może faktycznie niektórzy „wierzący” uważają się za lepszych, za „Bożych wybrańców” i gardzą „światusami”.
Nie myślę, aby to było aż takie nagminne. Jeśli jednak ktoś tak myśli i postępuje, to z całą pewnością czyni źle!
To wszystko, co mają „wybrani”- a nie wiem, którzy to są- otrzymują niezasłużenie z łaski.
Ef 2:8 STERN "Bo zostaliście wyzwoleni łaską poprzez ufanie, i nawet ono nie jest waszym osiągnięciem, ale darem Bożym."
Więc nie ma powodu do chluby!
Cytat:


Oczywiście, że z łąski itd.
Jednak co do tego, że nie jest to aż tak nagminne, niestety Henryku, zmartwię cię. To jest bardziej niż nagminne, to jest stale obecne w KAŻDEJ społeczności, w każdym Zborze i Kościele, między każdą religią.
Zaczyna się od żydów/Izraelitów, którzy do dziś od samego początku uważają wszystkich nie-żydów za populację gorszą, mającą wyłącznie im służyć i są przeznaczeni do zabicia. To jest straszne, ale potwierdzają to nawet najnowsze opracowania socjologiczne.
Idźmy dalej, dam przykład z własnego doświadczenia. Nawet będąc czynną religijnie u protestantów zawsze słyszałam (nie tylko ja), że może ktoś być niewłaściwie zbawiony, niewłaściwie nawrócony, może się łudzić...a działo się tak jesli tylko ktoś jakąś myśl wypowiedział ciut niezgodną z wykaldnią pastora czy danej denominacji. Poddając w wątpliwość cokolwiek, dopytując i poszukując natychmiast członek protestanckiej społeczności staje sie...persona non grata.
Tak tez jest między dużymi Kościołami. Czyż nie widzimy niechęci, łagodnie mówiąc, między katolikami, protestantami, prawosławiem? Przecież jedni drugimi ...gardzą, co najwyżej litościwie przyznając, że być może Bóg im (zawsze tym drugim, bo "my" jesteśmy po właściwej stronie) łaskę i jakimś cudem zlituje się nad czczącymi obrazy, zjadającymi wafle jako Chrystusa, a ci drudzy nas za heretyków ...ups, braci odłączonych mają.
No i teraz z grubej rury. Czy nie potępiamy i nie zwalczamy wprost innowierców, a oni nas? Czy allachy nie tępią wszystkich innych i na odwrót? dlaczego, tak na marginesie, z taką ochotą przyjmujemy odstępców prawosławia pod swoje dachy a o populacji (myślę o tych uciekających prze wojną) muzułmanów jak diabeł święconej wody się wystrzegamy?
Można tak długo... :cry: :-/
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-03-14, 12:05   

Henryk napisał/a:
Wcale tak nie wynika z Biblii. Ja to rozumiem zupełnie inaczej.
Jednak nie dziwi mnie takie zrozumienie, skoro we wszystkich kościołach straszą, że „tylko My” będziemy zbawieni, a reszta do piekła, albo zginą w Armagedonie- cokolwiek to znaczy.
„Wybierani” dziś, czyli lud wiary- jest tu, w tym życiu „w szkole”. Uczą się posłuszeństwa nie biadoląc na krzywdy, które im inni wyrządzają, na niesprawiedliwość ludzką- uczeni do ważnego i zaszczytnego zadania w przyszłości.

Super, że ty tak myślisz. Widocznie twoja denominacja jest rzeczywiście wyjątkowa. Ja jestem wielką przeciwniczką "pognębiania" ludzi słabej wiary i gaszenia choćby iskierki. Nie znaczy to, że uważam, aby kazdy mógł otwarcie zaprzeczać Bogu i grzeszyć licząc na łaskę. Znam i uznaję Bożą sprawiedliwość. Myślę jednak, ze ludzie są względem siebie nawzajem straszni. Zamiast zachęcić, nawet zaproponowac modlitwę wspólną, a jak osoba słaba jest niegotowa, to samemu pomodlić się o łaskę wiary czy wytrwałości lub wskazania kierunku, to nie. Mówi się delikwentowi takie przekazy, że nic tylko uciekać i zanurzyć się w zło :-(
Tak, mamy być jak Chrystus, ale wielu Go nie zna i naśladują swoich liderów. Buddyści starają się żyć dobrze, skromnie z poszanowaniem natury stworzenia i stwórcy. Każdy w każdej religii potępia złe czyny, a zachęca do dobrego postępowania w miłości wzajemnej. Czy to jest.będzie brane pod uwagę przez Boga przez nas wyznawanego?
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-03-14, 22:01   

radek napisał/a:
Siedem głów, to siedmiu władców dni

Na jakiej podstawie z Pisma Świętego tak twierdzisz i jak długo trwały te dni?
radek napisał/a:
dziesięć rogów to noc. Smok składający się z siedmiu głów i dziesięciu rogów, ma nad nimi władzę, lecz uzurpuje sobie władzę Boga.

Na jakiej podstawie z Pisma Świętego twierdzisz, że dziesięć rogów to noc?
Dlaczego smok ma władzę nad tym, co Bóg stworzył?
Czy Twoje wyjaśnienie, zmierza w kierunku wyjaśnienia kwestii, kto obecnie jest królem świata?
Już zwróciłem uwagę na to, że:
Ta kwestia "księcia" i "króla", wymaga trochę trudu, a może i więcej.
http://biblos.feen.pl/vie...start=30#116425
W związku z tym, dobrze będzie jeżeli skupimy uwagę na podobieństwach między czterema częściami posągu ze snu Nabuchodonozora i bestiami władców z Dan. 7:1-8, a jedną bestią z morza, której zadano śmiertelną ranę, Ap. 13:1-5. W Dan. 2:37,38 jest napisane, że Bóg dał władzę Nabuchodonozorowi, i to potwierdza prorok Jeremiasz, 27:6-8. Czwartej, rzymskiej bestii z Dan. 7:7,8 wyrwano trzy rogi. Skoro to nie było zrzucenie poroży, to co oznaczało takie wyrwanie trzech rogów bestii/zwierzęciu? W Ap. 13:3 jest napisane o śmiertelnym zranieniu głowy. Która z siedmiu głów została zraniona, skoro to zranienie oznaczało zarazem, zstąpienie bestii do otchłanii?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-03-14, 22:20   

Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
Ludzi nie wierzących on ma pod kontrolą, gorzej jest z wierzącymi.
Dlatego LUD BOŻY MUSI MIEĆ ZAWSZE KONTROLĘ NAD SWOIM UMYSŁEM.


Ja nigdy nie mogłam pojąć i nadal nie mogę tego podziału na lud wierzący i reszta świata.
Takie rozwarstwienie wskazuje na to, że nie ma jednego stwórcy, że Bóg nie jest ani miłosierny, ani kochający, ani sprawiedliwy.
Przemyślcie to bez skakania mi do gardła. Ja patrzę z perspektywy neutralnej, jakby z boku i próbuję nie dać się wkręcić w jedną jedyną rację jakiejkolwiek denominacji. Mam na uwadze i w wyobraźni absolutnie wszystkich ludzi od czasów najdawniejszych aż do czasów, gdy świat ten będzie skończony (przeszłość i przyszłość).


Bardzo słusznie, gdyż to nie prowadzi do wzbijania się w pychę, do jakiejś megalomanii, co pociąga za soba spory, znieważania, konflikty i wojny. Jest napisane, że powinniśmy dążyć do tego, aby mieć pokój ze wszystkimi ludźmi, Rz. 12:18. Pan Jezus złożył okup za wszystkich ludzi, dlatego nauczał, aby miłować także nieprzyjaciół swoich, którzy jutro mogą być braćmi i siostrami. Poza tym każdy człowiek w ten czy inny sposób jest istotą zarówno rozumną jak i wierzącą. Jest też napisane, że kto ubogiemu (np. duchowo) pomaga, ten Bogu pomaga.

Jeżeli człowiek otrzymuje coś od Boga, to nie w tym celu, aby się chełpił, kim to on jest dla Boga, lecz w tym celu, aby tym darem służył innym.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-03-14, 22:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-03-14, 23:02   Re: Kto obecnie jest Królem nad światem ?

Pokoja napisał/a:
radek napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Może ktoś zechce odpowiedzieć, dlaczego smok nie ma bluźnierczych imion, a bestia po wyjściu z morza ma imię bluźnierstwa, a po swym wyjściu z otchłani, cała jest pełna bluźnierczych imion?


Ponieważ żadna z siedmiu głów Smoka nie znalazła się pod śmiertelnym oskarżeniem w momencie kiedy o Smoku dowiadujemy się z Rewelacji Jana. Bestia z imionami bluźnierczymi otrzymała cios mieczem w głowę ze względu na przewinienie owej głowy, a rana została uleczona, bo widocznie cios został zadany przez Świętego

Ap 12:3 BT5 "I inny znak się ukazał na niebie: Oto wielki Smok barwy ognia, mający siedem głów i dziesięć rogów - a na głowach jego siedem diademów."

Ap 13:1-3 BT5 "I ujrzałem Bestię wychodzącą z morza, mającą dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jej dziesięć diademów, a na jej głowach imiona bluźniercze. (2) Bestia, którą widziałem, podobna była do pantery, łapy jej - jakby niedźwiedzia, paszcza jej - niby paszcza lwa. A Smok dał jej swą moc, swój tron i wielką władzę. (3) I ujrzałem jedną z jej głów jakby śmiertelnie zranioną, a rana jej śmiertelna została uleczona. A cała ziemia w podziwie powiodła wzrokiem za Bestią;"


Jeśli rozpatrujemy kwestię imienia bluźnierstwa ze względu na czas relacji Jana Objawiciela, to ani smok, ani bestia z morza nie miały śmieryelnej rany pod koniec I wieku. W jaki sposób, której głowie i kiedy, została zadana śmiertelna rana?
Jak rozumiesz: Kim jest smok, a kim jest bestia z morza? Czy to są całkowicie odrębne byty, skoro jest napisane, że smok i bestia z morza mają tyle samo głów (7) i tyle samo rogów (10)?
W tym zakresie zaszła zmiana. Diademy zostały przełożone z głów na rogi. Co to znaczy?

Ta kwestia "księcia" i "króla", wymaga trochę trudu, a może i więcej.

Smok i bestia z morza miały zadaną ranę w I wieku. Tą raną była upadek świątyni jerozolimskiej.
Dalsza część Apokalipsy mówi, ze bestia ponownie się odrodzi i będzie działać w Babilonie rzymskim.
Szczególnie rozdział 16 - 18 dokładnie opisuje jej działanie i upadek.
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2022-03-15, 01:48   

Pokoja napisał/a:
radek napisał/a:
Siedem głów, to siedmiu władców dni

Na jakiej podstawie z Pisma Świętego tak twierdzisz i jak długo trwały te dni?


To, że dzień ma władcę dowiadujemy się od Jezusa, gdy mówi, że Syn Człowieczy jest Panem Szabatu

Mat 12:8 BT5 "Albowiem Syn Człowieczy jest Panem szabatu."

Z księgi Daniela dowiadujemy się o Królu Południa

Dan 11:5 BT5 "A król południa się wzmocni, lecz jeden z jego książąt przewyższy go siłą i zapanuje nad państwem większym niż jego własne."

Z Objawienia dowiadujemy się o nawiązaniu siedmiu głów do siedmiu królów

Ap 17:9-10 BT5 "Tu trzeba zrozumienia, o mający mądrość! Siedem głów to jest siedem gór, na których siedzi Niewiasta. (10) I siedmiu jest królów: pięciu upadło, jeden istnieje, inny jeszcze nie przyszedł, a kiedy przyjdzie, ma na krótko pozostać."

To, że istotny jest podział na dzień i noc wynika z księgi Jeremiasza, która nawiązuje do przymierza z dniem i z nocą

Jr 33:19-26 BT5 "Pan skierował słowo do Jeremiasza: (20) Tak mówi Pan: Jeżeli możecie złamać moje przymierze z dniem i moje przymierze z nocą, tak że nie nastąpi ani dzień, ani noc w swoim właściwym czasie, (21) to może być także zerwane moje przymierze z moim sługą, Dawidem, by nie miał syna zasiadającego jako król na jego tronie, i z moimi sługami, kapłanami-lewitami. (22) Jak niezliczone są zastępy niebieskie, niezmierzony piasek morski, tak samo pomnożę potomstwo sługi mojego, Dawida, i moich sług, lewitów. (23) Pan skierował do Jeremiasza następujące słowo: (24) Czy nie zauważyłeś, co ten lud mówi: Pan odrzucił dwie rodziny, które wybrał. Tak więc gardzą moim ludem, jakby już nie był narodem w ich oczach. (25) Tak mówi Pan: Jeżeli nie istnieje moje przymierze z dniem i nocą, jeśli nie ustaliłem praw nieba i ziemi, (26) wtedy będę mógł odrzucić potomstwo Jakuba i Dawida, mojego sługi, nie biorąc z jego rodu panujących nad potomkami Abrahama, Izaaka i Jakuba. Przecież odmienię ich los i zlituję się nad nimi."

To, że siedem głów nawiązuje do dni, a nie nocy, wynika z tego, że Smok miał na głowach diademy, a jego charakterystyczną cechą była barwa ognia

Ap 12:3 BT5 "I inny znak się ukazał na niebie: Oto wielki Smok barwy ognia, mający siedem głów i dziesięć rogów - a na głowach jego siedem diademów."

Trwać mogły pryncypialnie od poranka do wieczora, chociaż z księgi Daniela można doszukać się przepychanek króla północy z królem południa

Dn 11:11 BT5 "Król zaś południa zapłonie gniewem i wyruszy, by walczyć z królem północy, który przeciwstawi mu wielkie mnóstwo; jednak mnóstwo to wpadnie w jego ręce."

Pokoja napisał/a:
radek napisał/a:
dziesięć rogów to noc. Smok składający się z siedmiu głów i dziesięciu rogów, ma nad nimi władzę, lecz uzurpuje sobie władzę Boga.

Na jakiej podstawie z Pisma Świętego twierdzisz, że dziesięć rogów to noc?


Istota podziału siedmiu głów i dziesięciu rogów na dni i okresy nocne wynika tak jak pisałem z Jeremiasza i przymierza z dniem i z nocą. A więc skoro siedem głów włada dniami, to dziesięć rogów dotyczy władzy nad okresami nocnymi. Bestia wychodząca z morza miała na rogach diademy, ponieważ pod niebem ciemność przeważała nad światłością

Ap 17:12-14 BT5 "A dziesięć rogów, które widziałeś, to dziesięciu jest królów, którzy władzy królewskiej jeszcze nie objęli, lecz wezmą władzę jako królowie na jedną godzinę wraz z Bestią. (13) Ci mają jeden zamysł, a potęgę i władzę swą oddają Bestii. (14) Ci będą walczyć z Barankiem, a Baranek zwycięży ich, bo Panem jest panów i Królem królów - a także ci, co z Nim są: powołani, wybrani i wierni."

Iz 9:1 BT5 "Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło."

J 3:19 BT5 "A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki."

Pokoja napisał/a:
Dlaczego smok ma władzę nad tym, co Bóg stworzył?


Bo Bóg na to pozwolił tak, jak pozwolił na wypróbowanie Hioba

Pokoja napisał/a:
Czy Twoje wyjaśnienie, zmierza w kierunku wyjaśnienia kwestii, kto obecnie jest królem świata?


Nie mam wątpliwości, że Bóg

Ap 19:6 BT5 "I usłyszałem jakby głos wielkiego tłumu, i jakby głos mnogich wód, i jakby głos potężnych gromów, które mówiły: Alleluja, bo zakrólował Pan Bóg nasz, Wszechmogący."

Pokoja napisał/a:
bestii z Dan. 7:7,8 wyrwano trzy rogi. Skoro to nie było zrzucenie poroży, to co oznaczało takie wyrwanie trzech rogów bestii/zwierzęciu?


Może to oznaczać przekazanie władzy Bestii mającej dziesięć diademów, przez Smoka mającego diademów siedem

Ap 13:2 BT5 "Bestia, którą widziałem, podobna była do pantery, łapy jej - jakby niedźwiedzia, paszcza jej - niby paszcza lwa. A Smok dał jej swą moc, swój tron i wielką władzę."
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-03-15, 08:50   

Wiesława napisał/a:
Super, że ty tak myślisz. Widocznie twoja denominacja jest rzeczywiście wyjątkowa.

Denominacja, do której prosiłem o przyjęcie, składa się tylko z ludzi.
A ci, jak wiemy, też są różni.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-03-15, 09:53   Re: Kto obecnie jest Królem nad światem ?

wybrana napisał/a:
Pokoja napisał/a:
radek napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Może ktoś zechce odpowiedzieć, dlaczego smok nie ma bluźnierczych imion, a bestia po wyjściu z morza ma imię bluźnierstwa, a po swym wyjściu z otchłani, cała jest pełna bluźnierczych imion?


Ponieważ żadna z siedmiu głów Smoka nie znalazła się pod śmiertelnym oskarżeniem w momencie kiedy o Smoku dowiadujemy się z Rewelacji Jana. Bestia z imionami bluźnierczymi otrzymała cios mieczem w głowę ze względu na przewinienie owej głowy, a rana została uleczona, bo widocznie cios został zadany przez Świętego

Ap 12:3 BT5 "I inny znak się ukazał na niebie: Oto wielki Smok barwy ognia, mający siedem głów i dziesięć rogów - a na głowach jego siedem diademów."

Ap 13:1-3 BT5 "I ujrzałem Bestię wychodzącą z morza, mającą dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jej dziesięć diademów, a na jej głowach imiona bluźniercze. (2) Bestia, którą widziałem, podobna była do pantery, łapy jej - jakby niedźwiedzia, paszcza jej - niby paszcza lwa. A Smok dał jej swą moc, swój tron i wielką władzę. (3) I ujrzałem jedną z jej głów jakby śmiertelnie zranioną, a rana jej śmiertelna została uleczona. A cała ziemia w podziwie powiodła wzrokiem za Bestią;"


Jeśli rozpatrujemy kwestię imienia bluźnierstwa ze względu na czas relacji Jana Objawiciela, to ani smok, ani bestia z morza nie miały śmieryelnej rany pod koniec I wieku. W jaki sposób, której głowie i kiedy, została zadana śmiertelna rana?
Jak rozumiesz: Kim jest smok, a kim jest bestia z morza? Czy to są całkowicie odrębne byty, skoro jest napisane, że smok i bestia z morza mają tyle samo głów (7) i tyle samo rogów (10)?
W tym zakresie zaszła zmiana. Diademy zostały przełożone z głów na rogi. Co to znaczy?

Ta kwestia "księcia" i "króla", wymaga trochę trudu, a może i więcej.


Smok i bestia z morza miały zadaną ranę w I wieku. Tą raną był upadek świątyni jerozolimskiej.
Dalsza część Apokalipsy mówi, ze bestia ponownie się odrodzi i będzie działać w Babilonie rzymskim.
Szczególnie rozdział 16 - 18 dokładnie opisuje jej działanie i upadek.


Chcesz dać do zrozumienia, że głową smoka i bestii był naród żydowski i rzymski? Czy inaczej należy rozumieć treść Twojego wpisu?
Poza tym rozdziały 16 - 18 opisują wyjście bestii z morza, już jako jej wyjście z otchłani na zginienie. Ukazują one ostateczną, śmiertelną walkę. Średniowiecze nie było taką ostateczną walką. Ta rozpoczęła się dopiero w XX wieku i innych "spazmów, bólów porodowych" w postaci wojen światowych, gdy świat został podzielony na dwa obozy i szatan szatana wygania.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-03-15, 10:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-03-15, 10:28   

Mnie ta bestia z morza kojarzy się z USA i jego poltyką (dla mnie nie do przyjęcia w żadnej kwestii). Z morza - zza morza, zza wielkiej wody. Ale to tylko takie moje skojarzenia luźne.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14