FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niebo
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2689
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 60/177
 33%
Wysłany: 2022-03-12, 13:31   Niebo

Czym jest NIEBO? Jak sobie je wyobrażacie? Co myślicie mówiąc: idziemy/idą do nieba, będziemy w niebie? Kiedy?
A teraz? Wielu czeka na niebo na ziemi, królestwo nieba na ziemi? Jak to rozumiecie?
Kwestia kolejna; "Jak w niebie tak i na ziemi" - każdy zna to zdanie.
Warto może zastanowić się, czy w świetle tego, co dzieje się na ziemi od tysięcy lat, w ogóle warto czekać na niebo, chcieć tam trafić?
Prosze o Wasze wypowiedzi. Może zaproponuję zarówno podejście biblijne, jak i pozabiblijne.
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2022-03-12, 14:08   

Biblia mówi, że w Słowie jest życie

J 1:1-4 BT5 "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. (2) Ono było na początku u Boga. (3) Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, [z tego], co się stało. (4) W Nim było życie, a życie było światłością ludzi,"

Oraz, że należy się starać o przyjęcie do wiecznych przybytków

Łk 16:9 BT5 "Ja też wam powiadam: Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy [wszystko] się skończy, przyjęto was do wiecznych przybytków."

Więc osoba, która prawidłowo pojmuje Słowa, jest w harmonii z Duchem Świętym

Ap 2:7 BT5 "Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi Duch do Kościołów. Zwycięzcy dam spożyć owoc z drzewa życia, które jest w raju Boga."

Który ma być z ludźmi na wieczność

J 14:16-17 BT5 "Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze - (17) Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie."

Zatem niebo, to harmonijne środowisko Bożej Miłości

Ap 21:27 BT5 "A nic nieczystego do niego nie wejdzie, ani ten, co popełnia ohydę i kłamstwo, lecz tylko zapisani w księdze życia Baranka."
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13553
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 332/608
 54%
Wysłany: 2022-03-12, 15:15   Re: Niebo

Wiesława napisał/a:
Czym jest NIEBO? Jak sobie je wyobrażacie? Co myślicie mówiąc: idziemy/idą do nieba, będziemy w niebie? Kiedy? .

Uważam, że wszystko co jest od chmur wzwyż to jest niebo. W którym miejscu jest mieszkanie Boga, Aniołów, Oblubienicy Jezusa, Druhen, nie wiem, to nie jest w zasięgu ludzkiego rozumu, jedynie nam pozostaje wierzyć, że niebo jest i duchowe istoty w nim mieszkają.
Wiesława napisał/a:

A teraz? Wielu czeka na niebo na ziemi, królestwo nieba na ziemi? Jak to rozumiecie?Kwestia kolejna; "Jak w niebie tak i na ziemi" - każdy zna to zdanie. .

Biblia wspomina o niebie, że tam wybrani będą mieszkać, więc co niektórzy uwierzyli, że są wybranymi, a kim byli ludzie przez zwierzęta rozszarpywani, paleni na stosach, w przeróżny sposób mordowani jako heretycy? Czym my się Bogu zasłużyliśmy, że chcemy do nieba iść?
W porównaniu z wyżej wymienionymi, to my nic nie znaczymy w oczach BOGA NAJWYŻSZEGO, jesteśmy marnym pyłem, dlatego ziemia jest dla nas i na kolanach powinniśmy Bogu dziękować, że nas OBUDZI ze snu śmierci i pozwoli na tej wspaniałej ziemi nam żyć.
Wiesława napisał/a:

Warto może zastanowić się, czy w świetle tego, co dzieje się na ziemi od tysięcy lat, w ogóle warto czekać na niebo, chcieć tam trafić?

A na pięknie odnowionej ziemi, nie warto żyć?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2689
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 60/177
 33%
Wysłany: 2022-03-12, 15:24   

radek napisał/a:
Zatem niebo, to harmonijne środowisko Bożej Miłości

To tak duchowo, jesli dobrze rozumiem twój wpis?
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2689
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 60/177
 33%
Wysłany: 2022-03-12, 15:33   

nike napisał/a:

Uważam, że wszystko co jest od chmur wzwyż to jest niebo. W którym miejscu jest mieszkanie Boga, Aniołów, Oblubienicy Jezusa, Druhen, nie wiem, to nie jest w zasięgu ludzkiego rozumu, jedynie nam pozostaje wierzyć, że niebo jest i duchowe istoty w nim mieszkają.

Jednak powyżej chmur jest Kosmos, czarny z planetami innymi itp.
Więc uważam, że musi to być albo jakiś świat na innej planecie, w innym wymiarze, może równoległy do naszego, ale poza naszym wzrokiem...inne możliwości...
Jak najbardziej uważam, ze w tym niewidzialnym dla nas w tej chwili świecie istnieje życie, są inne byty- np.Aniołowie i...dusze ludzkie oraz być może dusze innych stworzeń. Uważam, że Bóg nie ograniczył się do stworzenia ludzi, ale takich światów różnych mógł założyć całe mnostwo.

Co do: jak w niebie tak na ziemi - mam obawy, że tam, gdziekolwiek to jest, w wielkim Kosmosie także odbywają się walki, bitwy tylko w skalo makro0kosmicznej i wielkiej, a u nas jest to odbiciem takim "mini" :mrgreen: I to mialam na myśli dzieląc się watpliwością...czy jest dokąd się spieszyć ;-)
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2022-03-12, 16:33   

Wiesława napisał/a:
radek napisał/a:
Zatem niebo, to harmonijne środowisko Bożej Miłości

To tak duchowo, jesli dobrze rozumiem twój wpis?


To jest ostoja Świata Duchowego, Biblijny początek stworzenia Bożego

Rdz 1:1 BT5 "Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię."
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5919/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-03-12, 16:44   

Wiesława napisał/a:
Kwestia kolejna; "Jak w niebie tak i na ziemi" - każdy zna to zdanie.


Oczywiście Wiesiu, że każdy kto czytał Biblię, zna to zdanie.
Zwróć uwagę, że Pan Jezus nauczał jak się mamy modlić powiedział:
Przyjdź Królestwo Twoje.
Wniosek jest taki, że Królestwo ma przyjść na ziemię, a nie Królestwa ziemskie do nieba.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 958
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 41/83
 49%
Wysłany: 2022-03-12, 18:02   

Tak się składa, że w języku polskim niebo oznacza to co widzimy naszymi oczami, a widzimy czasem chmurki na tle błękitu, czasem wędrujące Słoneczko z jednego krańca na drugi. To widzimy w dzień, ale nocą nasze niebo się zmienia i widzimy już co innego, ale w rzeczywistości jest to samo niebo z jedną różnicą , Słońce jest gdzieś po przeciwnej stronie naszej Ziemi. Gdy uzbroimy nasze oko na przykład w teleskop hubble'a, wtedy perspektywa naszego nieba się powiększa o fakt że szacuje się, że w widzialnym Wszechświecie istnieje 350 miliardów dużych galaktyk oraz 3,5 biliona galaktyk karłowatych. Wszystkie te galaktyki tworzą 25 miliardów grup galaktyk zawartych w 10 milionach supergromad galaktyk. Galaktyka, wewnątrz której znajduje się Układ Słoneczny, to Droga Mleczna . To naprawdę jest dużo jak na percepcję naszego mózgu, bo wydaje się że ta trójwymiarowa przestrzeń gdzie znajduje się to wszystko nie ma końca. To wszystko to i czarne dziury, których liczba o masach zbliżonych do Słońca w naszej galaktyce to ok. 100 milionów, a widzianych uzbrojonym okiem miliardy miliardy.
Teraz Niebo, które jest niewidzialne w sposób fizykalny, żaden nasz zmysł nie jest w stanie tego doświadczyć, czyli rzeczywistość niewidzialna inaczej mówiąc duchowa. Z punktu matematycznego jest to już przestrzeń czterowymiarowa i więcej, aż do nieskończoności. Że to teoretycznie istnieje wykazali między innymi polscy matematycy w okresie międzywojennym pracujący we Lwowie (duży wkład w rozwój Topologii). Biblia mówi że istnieją istoty dla nas niewidzialne, a matematyka znalazła dla nich miejsce zamieszkania czyli przestrzeń co najmniej czterowymiarową. To co religijny świat nazywa Niebem, Piekłem.
Jest jeszcze jedna rzeczywistość Nieba, zwana Królestwem Bożym to jest rzeczywistość naszego Serca czyli naszej korelacji ze Stwórcą. Ta część Nieba jest najważniejsza i wiele o niej możemy dowiedzieć się ze Słowa, co nie znaczy że w Biblii o tamtych niebach nie ma mowy. Mam nadzieję że napisałem zrozumiale.
Ostatnio zmieniony przez Henryk Suchecki 2022-03-12, 18:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2689
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 60/177
 33%
Wysłany: 2022-03-12, 19:13   

Henryk Suchecki napisał/a:
Z punktu matematycznego jest to już przestrzeń czterowymiarowa i więcej, aż do nieskończoności. Że to teoretycznie istnieje wykazali między innymi polscy matematycy w okresie międzywojennym pracujący we Lwowie (duży wkład w rozwój Topologii). Biblia mówi że istnieją istoty dla nas niewidzialne, a matematyka znalazła dla nich miejsce zamieszkania czyli przestrzeń co najmniej czterowymiarową. To co religijny świat nazywa Niebem, Piekłem.

Ja wiem,że matematycznie udowodniono 9 wymiarów, ale jest jedno wyliczenie, że jest 21 wymiarów. Zdaje mi się, że między innymi czytałam to w książkach Amita Goswamiego lub kogoś w tym klimacie.
Nie zgodzę się, że niebo jest powyżej chmurek. Raczej myślę, że to, co my nazywamy niebem, inną rzeczywistością jest tuż obok nas, jest równoległym światem. Bliskim i jednoczesnie dalekim, ale czasami nawet zazębiającym się. Fizyka kwantowa dużo tłumaczy z tej dziedziny, logicznie i do przyjęcia. Różne gęstości materii są w różnych wymiarach. Te niższe, gęste są jakby piekłem, lekkie to coraz bardziej czyste i duchowe strefy.
O ile się nie mylę to Kajfasz, pastor protestancki napisał ciekawą książkę o tym. Dawno temu czytałam.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 958
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 41/83
 49%
Wysłany: 2022-03-12, 20:42   

Wiesława napisał/a:
Henryk Suchecki napisał/a:
Z punktu matematycznego jest to już przestrzeń czterowymiarowa i więcej, aż do nieskończoności. Że to teoretycznie istnieje wykazali między innymi polscy matematycy w okresie międzywojennym pracujący we Lwowie (duży wkład w rozwój Topologii). Biblia mówi że istnieją istoty dla nas niewidzialne, a matematyka znalazła dla nich miejsce zamieszkania czyli przestrzeń co najmniej czterowymiarową. To co religijny świat nazywa Niebem, Piekłem.

Ja wiem ,że matematycznie udowodniono 9 wymiarów, ale jest jedno wyliczenie, że jest 21 wymiarów. Zdaje mi się, że między innymi czytałam to w książkach Amita Goswamiego lub kogoś w tym klimacie.
matematycznie jest R do n gdzie n dąży do nieskończoności, a fizycznie na pewno jest czterowymiarowa przestrzeń, ze względu na istnienie Aniołów.
Wiesława napisał/a:
Nie zgodzę się, że niebo jest powyżej chmurek. Raczej myślę, że to, co my nazywamy niebem, inną rzeczywistością jest tuż obok nas, jest równoległym światem. Bliskim i jednoczesnie dalekim, ale czasami nawet zazębiającym się.
piszę to w kategori sky, heavn. Światy równoległe nie mogły by nic o sobie wiedzieć, dlatego przestrzenie te wzajemnie się przenikają mając określone z definicji właściwości
Wiesława napisał/a:
O ile się nie mylę to Kajfasz, pastor protestancki napisał ciekawą książkę o tym. Dawno temu czytałam.
Tak zgadza się Józef Kajfosz napisał książkę o hipotetycznych płaszczakach,
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6184
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4647/6115
 75%
EXP: 162/330
 49%
Wysłany: 2022-03-12, 23:30   Re: Niebo

Wiesława napisał/a:
Czym jest NIEBO? Jak sobie je wyobrażacie? Co myślicie mówiąc: idziemy/idą do nieba, będziemy w niebie? Kiedy?
A teraz? Wielu czeka na niebo na ziemi, królestwo nieba na ziemi? Jak to rozumiecie?
Kwestia kolejna; "Jak w niebie tak i na ziemi" - każdy zna to zdanie.
Warto może zastanowić się, czy w świetle tego, co dzieje się na ziemi od tysięcy lat, w ogóle warto czekać na niebo, chcieć tam trafić?
Prosze o Wasze wypowiedzi. Może zaproponuję zarówno podejście biblijne, jak i pozabiblijne.

Może dobrze to ilustrować tworzenie pliku np. w Wordzie, który wysyła się do "chmury" Internetu. Jedno i drugie osiągam dzięki pracy przy tym samym komputerze. Podobnie jest z ziemią i z niebem (od niebieskiego koloru), które otacza ziemie dookoła i ją przenika swoimi mocami kosmosu, Hio. 38:33. Mówi się ptaki niebieskie, a te przecież siadają na ziemi. W tym przypadku także dwa mamy w jednym. Bardzo ciekawe przy tym jest, że Skype, znaczy: "Równy niebu". Użytkownik, który siedząc przy komputerze (na ziemi) przekazuje swoja twórcczość innym jest jakby w niebie ("Równy niebu").
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 958
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 41/83
 49%
Wysłany: 2022-03-13, 07:01   Re: Niebo

Pokoja napisał/a:
Może dobrze to ilustrować tworzenie pliku np. w Wordzie, który wysyła się do "chmury" Internetu.
czym jest człowiek , to informacje zapisane o nim w jego mózgu. Mózg to ta pierwsza kopia w Wordzie. Ale wiemy gdy mózg pracuje to otacza go zmienne pole elektromagnetyczne, które się obecnie stosuje w nauce w celu badania naszego banku pamięci. Co stoi na przeszkodzie aby te emitowane fale zapisać w chmurze, czyli zrobić kopie zapasową ? Mając na uwadze fizykę kwantową i teorie splątania to w przestrzeni czterowymiarowej zapewne istnieje taki bank pamięci naszych mózgów który pozwoli odtworzyć każde 'ja' istniejące na Ziemi w dniu ostatnim ,gdzie dokona się transformacja ludzi i nie tylko do życia wiecznego na podstawie istniejących zapisów kopii, dlatego nie ma znaczenia że nasze mózgi banki pamięci ulegają degradacji np dwa metry pod ziemią. Nowe namioty to już raczej pestka, bo to obudowa. Nie wiązał bym swojego istnienia z gliną mając na uwadze ogrom istniejącej boskości wokoło nas.
Ostatnio zmieniony przez Henryk Suchecki 2022-03-13, 07:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2689
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 60/177
 33%
Wysłany: 2022-03-13, 12:31   

Henryk Suchecki napisał/a:
Józef Kajfosz napisał książkę o hipotetycznych płaszczakach,

Dał w swojej książce ten przykład dla zobrazowania przestrzeni/świata dwuwymiarowej. Raczej nie on jest twórcą tego tłumaczenia, gdyż w wielu książkach posługiwano się tym przykładem. Faktem jest, że przemawia to do wyobraźni.
Ja nie wiem czy aniołwie są w czterowymiarowej gęstości, czy może w wyższej. Faktem jest, że musimy(dusze=my) dać z siebie wszystko, aby osiągnąć wyższy poziom czystości, wiedzy, nauczyć się wiele. Te wyższe światy (że tak się wyrażę) są raczej wolne, lub prawie wolne od przemocy. Charakteryzują się miłością i empatią, czego nam tak bardzo brakuje.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2689
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 60/177
 33%
Wysłany: 2022-03-13, 12:32   Re: Niebo

Pokoja napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Czym jest NIEBO? Jak sobie je wyobrażacie? Co myślicie mówiąc: idziemy/idą do nieba, będziemy w niebie? Kiedy?
A teraz? Wielu czeka na niebo na ziemi, królestwo nieba na ziemi? Jak to rozumiecie?
Kwestia kolejna; "Jak w niebie tak i na ziemi" - każdy zna to zdanie.
Warto może zastanowić się, czy w świetle tego, co dzieje się na ziemi od tysięcy lat, w ogóle warto czekać na niebo, chcieć tam trafić?
Prosze o Wasze wypowiedzi. Może zaproponuję zarówno podejście biblijne, jak i pozabiblijne.

Może dobrze to ilustrować tworzenie pliku np. w Wordzie, który wysyła się do "chmury" Internetu. Jedno i drugie osiągam dzięki pracy przy tym samym komputerze. Podobnie jest z ziemią i z niebem (od niebieskiego koloru), które otacza ziemie dookoła i ją przenika swoimi mocami kosmosu, Hio. 38:33. Mówi się ptaki niebieskie, a te przecież siadają na ziemi. W tym przypadku także dwa mamy w jednym. Bardzo ciekawe przy tym jest, że Skype, znaczy: "Równy niebu". Użytkownik, który siedząc przy komputerze (na ziemi) przekazuje swoja twórcczość innym jest jakby w niebie ("Równy niebu").

Jestem pełna podziwu za ten pomysłowy przykład. W życiu bym tego nie wymysliła. Może dlatego, że jestem komputerowym cieniasem :mrgreen: Masz punkcik. Bardzo mi się ten pomysl podoba.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2689
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 60/177
 33%
Wysłany: 2022-03-13, 12:44   Re: Niebo

Henryk Suchecki napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Może dobrze to ilustrować tworzenie pliku np. w Wordzie, który wysyła się do "chmury" Internetu.
czym jest człowiek , to informacje zapisane o nim w jego mózgu. Mózg to ta pierwsza kopia w Wordzie. Ale wiemy gdy mózg pracuje to otacza go zmienne pole elektromagnetyczne, które się obecnie stosuje w nauce w celu badania naszego banku pamięci. Co stoi na przeszkodzie aby te emitowane fale zapisać w chmurze, czyli zrobić kopie zapasową ? Mając na uwadze fizykę kwantową i teorie splątania to w przestrzeni czterowymiarowej zapewne istnieje taki bank pamięci naszych mózgów który pozwoli odtworzyć każde 'ja' istniejące na Ziemi w dniu ostatnim ,gdzie dokona się transformacja ludzi i nie tylko do życia wiecznego na podstawie istniejących zapisów kopii, dlatego nie ma znaczenia że nasze mózgi banki pamięci ulegają degradacji np dwa metry pod ziemią. Nowe namioty to już raczej pestka, bo to obudowa. Nie wiązał bym swojego istnienia z gliną mając na uwadze ogrom istniejącej boskości wokoło nas.

Ta "chmura" to jakby pola morficzne.
Jedną z funkcji mózgu jest właśnie przetwarzanie mysli. Zwróć jednak uwagę, że tym bankiem pamięci, jak trafnie zaznaczasz jest nie mózg, ale "coś" poza cielesnym mózgiem. I tam jest ten bank pamięci, żadna myśl, żadna energia nie ginie i jest zawsze obecna w miejcu...no właśnie, różnie się je nazywa, ale wszystko sprowadza się do pól morfogenetycznych.
Świadomość jest tym co trwa i gromadzi wszystko. A jest ona zarówno w nas ,w KAŻDEJ komórce kazdego ciała w całości, jak i jednocześnie poza nami.
Eksperymenty potwierdzają to. Dobrym przykładem jest tu przekazywanie myśli na odległość, jesli mówimy o człowieku.
Udowodniono tez, że np.szczury (zwierzęta bardzo inteligentne i szybko pojmujące) nauczone w jakimś laboratorium na świecie czegoś zupełnie nowego, po krótkim czasie efekt tej samej nowości obejmuje coraz więcej szczurów w wielu innych laboratowiach, chociaż nie były uczone tych nowinek. Wniosek stąd taki, że wszystko jest jednością i dąży do jedności, i to, że pola morficzne "rozdają" , rozszerzają umiejętności. Podobne łączy się z podobnym i przekazuje informacje.
Te same eksperymenty robiono w "świecie kwantów".
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13