FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niebo
Autor Wiadomość
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 958
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 41/83
 49%
Wysłany: 2022-03-13, 15:51   

Jedynymi drzwiami do Nieba jakie ja znam to dzieło Pana Jezusa Pomazańca bożego, I on jest tą pierwszą i ostatnią bramą która istnieje dla rodzaju ludzkiego, gdzie może poznać człowiek jak się mają rzeczy w Tym Niebie gdzie stoi Tron Najwyższego. Tylko w Prawdzie człowiek zwycięża Złego i staje się dziedzicem Zoe (życia) tu i teraz Jest to za zasłoną dla świata, bo ten nie przyjmuje miłości Prawdy. Ale ta zasłona zniknie w dniu transformacji tej ziemskiej rzeczywistości Niebiosa i Ziemia przeminął ale jego słowa nigdy.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2691
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 62/177
 35%
Wysłany: 2022-03-13, 16:29   

Henryk Suchecki napisał/a:
Jedynymi drzwiami do Nieba jakie ja znam to dzieło Pana Jezusa Pomazańca bożego, I on jest tą pierwszą i ostatnią bramą która istnieje dla rodzaju ludzkiego, gdzie może poznać człowiek jak się mają rzeczy w Tym Niebie gdzie stoi Tron Najwyższego. Tylko w Prawdzie człowiek zwycięża Złego i staje się dziedzicem Zoe (życia) tu i teraz Jest to za zasłoną dla świata, bo ten nie przyjmuje miłości Prawdy. Ale ta zasłona zniknie w dniu transformacji tej ziemskiej rzeczywistości Niebiosa i Ziemia przeminął ale jego słowa nigdy.

Tak się naucza. Mając na uwadze takie mnóstwo fałszerstw, kłamstw i sprzeczności zarówno w przekazach biblijnych, jak i znając historię i sposób tworzenia dokumentów (lub ukrywania i fałszowania), oraz zupełny brak oryginalnych dokumentów, jakoś trudno mi w 100 %% temu zaufać. Ale dobrze, że inni nie mają takich wątpliwości.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6960
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5388/6836
 78%
EXP: 264/359
 73%
Wysłany: 2022-03-14, 07:53   Re: Niebo

Wiesława napisał/a:
Czym jest NIEBO? Jak sobie je wyobrażacie?

Chmurki, ptaszki, w dzisiejszych czasach samoloty. Gdzieniegdzie trąba powietrzna.
Cytat:
Co myślicie mówiąc: idziemy/idą do nieba, będziemy w niebie? Kiedy?

Ja nie myślę nic, ponieważ nie wybieram się do nieba.
Cytat:
A teraz? Wielu czeka na niebo na ziemi, królestwo nieba na ziemi? Jak to rozumiecie?

Ja rozumiem to tak, że prawo i wola Boża panująca w niebiosach, będzie zastosowana i na ziemi.
Cytat:
Kwestia kolejna; "Jak w niebie tak i na ziemi" - każdy zna to zdanie.
Warto może zastanowić się, czy w świetle tego, co dzieje się na ziemi od tysięcy lat, w ogóle warto czekać na niebo, chcieć tam trafić?

Zdecyduj sama.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2691
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 62/177
 35%
Wysłany: 2022-03-14, 09:58   

No wow. Nie da się chyba nic odpowiedzieć na post Henryka. :-D Dzięki za udział w dyskusji :)
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6960
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5388/6836
 78%
EXP: 264/359
 73%
Wysłany: 2022-03-14, 11:19   

Wiesława napisał/a:
No wow. Nie da się chyba nic odpowiedzieć na post Henryka. :-D

Można dodać, że powyżej egzosfery jest zimno i ciemno. :lol:
Astronauci nie widzieli tam Boga.
Gagarin podobno patrzał, patrzał, ale nie wypatrzał.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2691
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 62/177
 35%
Wysłany: 2022-03-14, 11:33   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
No wow. Nie da się chyba nic odpowiedzieć na post Henryka. :-D

Można dodać, że powyżej egzosfery jest zimno i ciemno. :lol:
Astronauci nie widzieli tam Boga.
Gagarin podobno patrzał, patrzał, ale nie wypatrzał.

O tym, że jest ciemno i zimno już w pierwszym poście pisałam, dlatego wykluczam kosmos jako miejsce nieba. Chmurki i ptaszki też wykluczam. Pozostaje przestrzeń równoległa, niewidoczna dla oczu, niewidoczna dla nas.
Grawitacji nie widzimy, a działa. Fal elektrycznych, elektromagnetycznych i wszelkich innych też nie widzimy, a korzystamy z nich obficie. Sami, każdą naszą cząsteczką jesteśmy falami energii. To ci dopiero. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Wiesława 2022-03-14, 11:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6184
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4647/6115
 75%
EXP: 162/330
 49%
Wysłany: 2022-03-14, 22:51   Re: Niebo

Wiesława napisał/a:
Co myślicie mówiąc: idziemy/idą do nieba, będziemy w niebie? Kiedy?

Rozumiem to zgodnie z Mat. 13:41-43
Cytat:
41) Syn Człowieczy pośle swoich aniołów i zbiorą z Królestwa jego wszystkie zgorszenia, i tych, którzy popełniają nieprawość, (42) i wrzucą ich do pieca ognistego; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. (43) Wtedy sprawiedliwi zajaśnieją jak słońce w Królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha!


Jeżeli słudzy Boży, prowadzili swoje życie madrze, z miłościa do innych i tego nauczali, to inni będą korzystać z tego, jak z światła na niebie. W ten sposób przez słowo nauczania i przykład życia będą dla innych w niebie, czy z nieba.

Wiesława napisał/a:
Kwestia kolejna; "Jak w niebie tak i na ziemi" - każdy zna to zdanie.
Warto może zastanowić się, czy w świetle tego, co dzieje się na ziemi od tysięcy lat, w ogóle warto czekać na niebo, chcieć tam trafić?

Myślę, że najprościej rzecz ujmując, oznacza to, aby być wiarygodnym, rzetelnym, uczciwym itp względem innych gdy jawnie coś przed nimi i dla nich czynimy i mówimy (wola na ziemi), jak i wtedy, gdy nasze postępowanie jest im nieznane, skryte, gdyż nie są w stanie nas zidentyfikować (wola w niebie). Prosząc o to Boga w modlitwie, powinniśmy mieć na uwadze, aby tak samemu czynić w obu przypadkach, Mat. 7:7-12.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6960
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5388/6836
 78%
EXP: 264/359
 73%
Wysłany: 2022-03-15, 08:41   

Henryk Suchecki napisał/a:
Tak się składa, że w języku polskim niebo oznacza to co widzimy naszymi oczami, a widzimy czasem chmurki na tle błękitu, czasem wędrujące Słoneczko z jednego krańca na drugi.

Tak. Wyraz "Niebo" także ma wiele znaczeń.
"niebo w gębie", "być w siódmym niebie", "niebiański wygląd"
Generalnie coś, co jest dobre, doskonałe.
Niebo Biblijne także ma wiele znaczeń.
Raz są to władze sprawowane na ziemi, czy to przez ludzi, czy też przez istoty duchowe.
Za innym razem jest to miejsce.

Pierwszymi niebiosami nazwany był świat przed Potopem.
2P 3:6 STERN "i że za sprawą tych rzeczy ówczesny świat został zatopiony przez wodę i zniszczony."
Jest taki dziwny werset:
Hbr 2:5 WSP "A jednak nie aniołom oddał Bóg we władanie świat przyszłości, o którym mówimy."
Można bezpiecznie wyciągnąć wniosek, że był czas, gdy władzę nad światem mieli aniołowie.
Skoro nie nad tym teraźniejszym, to tym za czasów od Adama do Noego.
Być może mieli za zadanie pomagać upadłej ludzkości dojść do harmonii z Bogiem?

Teraz przebywamy w drugim świecie, wraz ze swymi niebiosami. Tymi duchowymi z Szatanem i ludzkimi władcami.
Oczekujemy trzeciego świata i trzecich niebios.
2P 3:13 BW "Ale my oczekujemy, według obietnicy nowych niebios i nowej ziemi, w których mieszka sprawiedliwość."
Ten podział dotyczył władzy nad światami. A właściwie dotyczy pewnych okresów czasu, w czasie istnienia ludzkości.

Niebo, to też miejsce przebywania Stwórcy. Tam jest Jego tron.
Musi to być „gdzieś” poza czasem i przestrzenią.
Tam też- wierzę- będą przebywać dzisiejsi wierni naśladowcy Jezusa.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6184
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4647/6115
 75%
EXP: 162/330
 49%
Wysłany: 2022-03-15, 10:21   

Wiesława napisał/a:
Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
No wow. Nie da się chyba nic odpowiedzieć na post Henryka. :-D

Można dodać, że powyżej egzosfery jest zimno i ciemno. :lol:
Astronauci nie widzieli tam Boga.
Gagarin podobno patrzał, patrzał, ale nie wypatrzał.

O tym, że jest ciemno i zimno już w pierwszym poście pisałam, dlatego wykluczam kosmos jako miejsce nieba. Chmurki i ptaszki też wykluczam. Pozostaje przestrzeń równoległa, niewidoczna dla oczu, niewidoczna dla nas.
Grawitacji nie widzimy, a działa. Fal elektrycznych, elektromagnetycznych i wszelkich innych też nie widzimy, a korzystamy z nich obficie. Sami, każdą naszą cząsteczką jesteśmy falami energii. To ci dopiero. :mrgreen:

Jest to rozsądne pojmowanie istoty rzeczy, gdyż z każdej strony ziemia jest otoczona niebem i siłami jego oddziaływania, Hio. 38:33. Patrząc na słońce, księżyc i gwizdy, to mówimy, że są w/na niebie. Gdybyśmy stanęli na jakimś ciele w kosmosie i spojrzeli na ziemię to, tak samo byśmy powiedzieli. W związku z tym, przenosząc to na relację tworzenia w pliku Worda, czy innym i w Internecie możemy powiedzieć, że piszący jest w "chmurze" Internetu, chociaż siedzi sobie gdzieś przed Komputerem, w domu, na ziemi. Korzysta z własnej twórczości i z twórczości innych z "chmury", a czyni o dla siebie, dla innych obok siebie i dla tych, którzy podobnie jak on też są w "chmurze".

Poza tym jest napisane, że Bóg jest wszystkim we wszystkim i ponad wszystkim, więc jak ktoś, gdziekolwiek kogoś takiego może zobaczyć?

Acha :!: :-D
Podobno Boga nie można zobaczyć tylko w piwnicy u Kowalskiego :-D :lol:
Nie można, dlatego, że :Jasiu" zauważył :idea: , że Kowlski nie ma piwnicy :-D :lol:
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-03-15, 10:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2691
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 62/177
 35%
Wysłany: 2022-03-15, 10:35   

Henryk napisał/a:
Teraz przebywamy w drugim świecie, wraz ze swymi niebiosami. Tymi duchowymi z Szatanem i ludzkimi władcami.
Oczekujemy trzeciego świata i trzecich niebios.

Są informacje z innych narodów, głównie chodzi o ludy Am.Środkowej i Południowej oraz Indian Północnoamerykańskich, że nasz świat jest piątym. Co do poprzednich masz rację, że rządzili Aniołowie i prawdopodobnie inne Byty wysoko rozwinięte duchowo. Podejrzewam, że mamy ślady po ich bytności w postaci na przykład piramid, struktur choćby z Gebekli Tepe i wielu innych miejsc. Oni stworzyli wielkie cywilizacje przedpotopowe. Tak myślę i ma to uzasadnienie zarówno w przekazach-legendach i spisanych mitach oraz wykopaliskach.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6960
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5388/6836
 78%
EXP: 264/359
 73%
Wysłany: 2022-03-16, 08:22   

Wiesława napisał/a:
Są informacje z innych narodów, głównie chodzi o ludy Am.Środkowej i Południowej oraz Indian Północnoamerykańskich, że nasz świat jest piątym.

Dla mnie Wiesławo, takie informacje, jak i te poniższe o Dogonach nie mają żadnej wartości.
Ktoś napisał, ktoś zaistniał, „zabłysnął”. Może zyskał tyle, że otrzymał jeszcze jakieś granty na dalsze „badania” i oczywiście finanse na dalsze życie.
Cytat:
Już pierwsi europejscy badacze, którzy dotarli do kraju Dogonów w latach 30. XX w., byli pod wrażeniem posiadanych przez nich informacji na temat Syriusza, czyli najjaśniejszej gwiazdy nocnego nieba. Można ją oglądać gołym okiem, ale Dogonowie wiedzą również, że Syriuszowi A towarzyszy Syriusz B, biały karzeł odkryty dopiero w 1862 r. i widoczny tylko za pomocą teleskopu. Jak to możliwe, że Dogonowie wiedzą o tym od pokoleń? - To jest fascynująca sytuacja - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Lucjan Buchalik, etnolog, afrykanista, dyrektor Muzeum Miejskiego w Żorach. - Kiedy pierwszy raz pojechaliśmy do Dogonów w 1985 roku, to takim elementem, który nas tam przyciągał, była m.in. ich wiedza kosmogoniczna - dodaje. 

https://www.polskieradio....-plemion-Afryki
Ma to taką samą wartość, co opis Państwa Wielkiej Lechii, z granicami za morzem Czarnym i Kaspijskim, w skład której wchodziło Państwo Chazarów składające się z Turków, co konwertowali gremialnie na wyznanie Mojżeszowe.
A Turbosłowianie- mieszkańcy Wielkiej Lechii- pobili nawet Aleksandra Macedońskiego.
https://historia.org.pl/2019/10/22/turboslowanie-imperium-lechitow-i-rodzimowiercy-powstaje-nowy-serial-wojtka-smarzowskiego/

Piąty świat piszesz. A co z czterema poprzednimi?
Gdzie one były?
Czy na naszej Planecie, czy też człowiek został przysłany z kosmosu?

Nie możemy wierzyć we wszystko, co ktoś napisał, choćby to był nawet „uznany naukowiec”.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2691
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 62/177
 35%
Wysłany: 2022-03-16, 11:42   

Henryk napisał/a:

Dla mnie Wiesławo, takie informacje, jak i te poniższe o Dogonach nie mają żadnej wartości.
Ktoś napisał, ktoś zaistniał, „zabłysnął”. Może zyskał tyle, że otrzymał jeszcze jakieś granty na dalsze „badania” i oczywiście finanse na dalsze życie.

Widzisz...ja nie podaję takich ciekawych informacji po to, aby ktokolwiek zmieniał swój światopogląd czy robił rewolucję w swoim życiu. To jest tylko "sygnał", że inne ludy, oprócz Izraelitów także miały swoją historię (często o wiele starszą od wybranego narodu) oraz równie ciekawą. Nie da się zaprzeczyć, że ludy tak odizolowane od reszty świata, jak choćby Dogoni, czy ludy wyspiarskie na Oceanach albo nawet 3 Ameryk czy Australii mają bardzo ciekawą historię i opowiadają zadziwiająco podobne rzeczy do tych ujętych w Biblii. I nie ma znaczenia, że ktoś to odkrył prędzej czy później.
Wiele spraw jest nieodkrytych, niejedno jest nieujawnione.
Gdyby podchodzić do wszystkiego tak, że ktoś publikujący takie czy inne wiadomości i zarabiający tym na życie (historyk, archeolog, fizyk, geolog itp. ma z góry założone złe intencje to pewnie na drzewach byśmy siedzieli.
Ja nie wierze we wszystko. Jednak dziwię się, że nawet kiedy są materialne i namacalne dowody jakiejś niewygodnej dla przekazu biblijnego prawdy/faktów to należy udawać, że tego nie ma. Przyznasz, że to jest głowna postawa dla każdego ruchu religijnego. Piętnowanie wszystkiego i wszystkich, którzy ośmielają się coś więcej poszukać, ujawnić.
Nie ma sprawy. Mogę zrezygnowac z dzielenia się ciekawostkami. Ja o tym i owym i tak wiem. A jeśli coś podaję to jedynie z dobrej woli, bo pomyślałam, że również inni chcieliby wiedzieć.
:-D
Ostatnio zmieniony przez Wiesława 2022-03-16, 11:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6960
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5388/6836
 78%
EXP: 264/359
 73%
Wysłany: 2022-03-16, 12:01   

Wiesława napisał/a:
Ja nie wierze we wszystko. Jednak dziwię się, że nawet kiedy są materialne i namacalne dowody jakiejś niewygodnej dla przekazu biblijnego prawdy/faktów to należy udawać, że tego nie ma. Przyznasz, że to jest głowna postawa dla każdego ruchu religijnego. Piętnowanie wszystkiego i wszystkich, którzy ośmielają się coś więcej poszukać, ujawnić.
Nie ma sprawy. Mogę zrezygnowac z dzielenia się ciekawostkami. Ja o tym i owym i tak wiem. A jeśli coś podaję to jedynie z dobrej woli, bo pomyślałam, że również inni chcieliby wiedzieć.
:-D


Nie chodzi o rezygnacje dzielenia się ciekawostkami, ani o piętnowanie.
Je też przeglądam ciekawostki.
Nie we wszystkie wierzę.
Teorie spiskowe to nie wymysł XXI wieku!
One istniały zawsze!
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2691
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 62/177
 35%
Wysłany: 2022-03-16, 12:19   

Henryk napisał/a:
Teorie spiskowe to nie wymysł XXI wieku!
One istniały zawsze!

Niezupełnie. Też byłam zdziwiona kiedy w jakimś filmie o tym usłyszałam. Wiki to potwierdza (informacje z filmiku, które mnie zdziwiły)
"Pojęcie spiskowej teorii społeczeństwa ukuł Karl Popper w pracy Społeczeństwo otwarte i jego wrogowie opublikowanej w 1945, ale systematyczne badania nad tym zagadnieniem zaczęły być prowadzone w ostatniej dekadzie XX wieku. Między innymi za sprawą argumentów Petera Knighta[12] na początku XXI wieku wielu badaczy zaczęło przeciwstawiać się potocznemu rozumieniu teorii spiskowych jako zawsze fałszywych i wręcz nieprawdopodobnych poglądów typowych jedynie dla słabo wykształconych albo mających zaburzenia psychicznie obywateli. W konsekwencji teorie spiskowe – nazywane też narracjami spiskowymi – obecnie rozumiane są często przez badaczy szerzej jako wyraz głębokiej nieufności w stosunku do elit[13]."
https://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_spiskowa
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6184
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4647/6115
 75%
EXP: 162/330
 49%
Wysłany: 2022-03-16, 13:42   

Wiesława napisał/a:
inne ludy, oprócz Izraelitów także miały swoją historię (często o wiele starszą od wybranego narodu) oraz równie ciekawą.

Ja nie wierze we wszystko. Jednak dziwię się, że nawet kiedy są materialne i namacalne dowody jakiejś niewygodnej dla przekazu biblijnego prawdy/faktów to należy udawać, że tego nie ma. Przyznasz, że to jest głowna postawa dla każdego ruchu religijnego. Piętnowanie wszystkiego i wszystkich, którzy ośmielają się coś więcej poszukać, ujawnić.
Nie ma sprawy. Mogę zrezygnowac z dzielenia się ciekawostkami. [...] pomyślałam, że również inni chcieliby wiedzieć. :-D

Jak dla mnie to nie rezygnuj z dzielenia się takimi informacjami, ale okolicznościowo możesz mieć inne wyczycie
W Słowie Bożym są różne informacje, ale w tłumaczeniach Bibli na języki narodowe, dokonano pewnego retuszu (przez nieprawość tłumią prawdę, Rz. 1:18), sprowadzając je do mitów.
Przykład:
W Chrześcijaństwie prawie powszechnie, uważa się, że był tylko jeden potop za dni Noego. To jest sprzeczne z Słowem Bożym i geologią, gdyż ignirowany jest potop z trzeciego dnia stwarzania, wzmiankowany w Rdz. 2:5 (a jeszcze nie było roślinności, bo nie spadł deszcz potopu na ziemie). Na ląd spadło pięć potopów (a na planetę ziemie siedem - jest siedem w arstw geologicznych), co może się wiązać z istnieniem pięciu światów.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14