FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niebo
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-03-16, 15:52   

Wiesława napisał/a:
"Pojęcie spiskowej teorii społeczeństwa ukuł Karl Popper w pracy Społeczeństwo otwarte i jego wrogowie opublikowanej w 1945, ale systematyczne badania nad tym zagadnieniem zaczęły być prowadzone w ostatniej dekadzie XX wieku.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_spiskowa


Kopernik też głosił teorie spiskowe, jakoby ziemia była kulą i krążyła wokół słońca... ;-)

Darwin co głosił, jeśli to nie były teorie spiskowe?
Do dziś darwiniści nie potrafią udowodnić teorii swego Guru.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2683
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 54/177
 30%
Wysłany: 2022-03-16, 16:16   

Pokoja napisał/a:
Na ląd spadło pięć potopów (a na planetę ziemie siedem - jest siedem w arstw geologicznych), co może się wiązać z istnieniem pięciu światów.

Tak, masz rację. Czytałam między innymi o tym w "Zakazanej archeologii". W ogóle geologia mnóstwo wyjaśnia odnośnie historii ziemi.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2683
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 54/177
 30%
Wysłany: 2022-03-16, 16:19   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
"Pojęcie spiskowej teorii społeczeństwa ukuł Karl Popper w pracy Społeczeństwo otwarte i jego wrogowie opublikowanej w 1945, ale systematyczne badania nad tym zagadnieniem zaczęły być prowadzone w ostatniej dekadzie XX wieku.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_spiskowa


Kopernik też głosił teorie spiskowe, jakoby ziemia była kulą i krążyła wokół słońca... ;-)

Darwin co głosił, jeśli to nie były teorie spiskowe?
Do dziś darwiniści nie potrafią udowodnić teorii swego Guru.

Nie to nie tak. Inaczej sprawy rozumiemy. Nie będę się upierać.
Dodam, że Darwin nigdy nie twierdził tego, co zrobił po jego śmierci angielski klub, który wydał jego prace. No ale tak się przyjęło i bezmyślnie się powiela. Niewazne.
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2023-10-05, 10:03   

Przymierze obrzezania prawidłowo przedstwił dopiero Mojżesz. Mężczyzna odpoczywając w Szabat i zachowując Jego świętość, gdy ma osiem dni dziedziczy imię świadczące o przymierzu z Panem. Nie należy jednak długości dnia interpretować na sposób ziemski, lecz na niebiański

Pwt 10:16-17 BT
16 Dokonajcie więc obrzezania3 waszego serca, nie bądźcie nadal [ludem] o twardym karku, 17 albowiem Pan, Bóg wasz, jest Bogiem nad bogami4 i Panem nad panami, Bogiem wielkim, potężnym i straszliwym, który nie ma względu na osoby i nie przyjmuje podarków4.

Iz 56:3-5 BT
3 2 Niechże cudzoziemiec, który się przyłączył do Pana, nie mówi tak: "Z pewnością Pan wykluczy mnie ze swego ludu". Rzezaniec także niechaj nie mówi: "Oto ja jestem uschłym drzewem". 4 Tak bowiem mówi Pan: "Rzezańcom, którzy przestrzegają moich szabatów i opowiadają się za tym, co Mi się podoba, oraz trzymają się mocno mego przymierza, 5 dam miejsce w moim domu i w moich murach oraz imię lepsze od synów i córek, dam im imię wieczyste i niezniszczalne.

J 7:22-24 BT
22 Oto Mojżesz dał wam obrzezanie - ale nie pochodzi ono od Mojżesza, lecz od przodków4 - i wy w szabat obrzezujecie człowieka. 23 Jeżeli człowiek może przyjmować obrzezanie nawet w szabat, aby nie przekroczono Prawa Mojżeszowego, to dlaczego złościcie się na Mnie, że w szabat uzdrowiłem całego człowieka? 24 Nie sądźcie z zewnętrznych pozorów, lecz wydajcie wyrok sprawiedliwy»5.
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13