FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Inne owce skąd się wzięły?
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-03-16, 14:30   Inne owce skąd się wzięły?

Nie wiem, czy było już takie pytanie?
Co/kto może być tymi owcami?
J 10:16 WSP "Mam też inne owce, które nie są z tej samej owczarni. Te muszę poprowadzić i będą słuchać mojego głosu. Powstanie wtedy jedno stado z jednym pasterzem."
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2022-03-16, 14:46   

Wspaniałe pytanie, zachęcam wszystkich, do przeanalizowania tego tekstu, dla rodzaju ludzkiego to będzie RADOŚĆ NIE DO OPISANIA. :-D :-D :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 749
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 51/68
 75%
Wysłany: 2022-03-16, 16:01   Re: Inne owce skąd się wzięły?

Henryk napisał/a:
Co/kto może być tymi owcami?
J 10:16 WSP "Mam też inne owce, które nie są z tej samej owczarni. Te muszę poprowadzić i będą słuchać mojego głosu. Powstanie wtedy jedno stado z jednym pasterzem."


Pismo Święte mówi, że nasz czas okazuje się być pierwszym czasem niezadłużonym. Drugie owce, to mieszkańcy innych Światów, charakteryzujący się osobnym czasem

J 3:13 BT5 "I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego."

Ap 20:1-6 BT5 "Potem ujrzałem anioła zstępującego z nieba, który miał klucz od Czeluści i wielki łańcuch w ręce. (2) I pochwycił Smoka, Węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat. (3) I wtrącił go do Czeluści, i zamknął, i pieczęć nad nim położył, by już nie zwodził narodów, aż tysiąc lat się dopełni. A potem ma być na krótki czas uwolniony. (4) I ujrzałem trony -a na nich zasiedli [sędziowie],i dano im władzę sądzenia - i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi, i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę. Ożyli oni i tysiąc lat królowali z Chrystusem. (5) A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat dobiegło końca. To jest pierwsze zmartwychwstanie. (6) Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat."

Ap 20:15 BT5 "Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia."

Ap 12:14 BT5 "I dano Niewieście dwa skrzydła orła wielkiego, by na pustynię leciała na swoje miejsce, gdzie jest żywiona przez czas i czasy, i połowę czasu, z dala od Węża."
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2022-03-16, 21:46   Re: Inne owce skąd się wzięły?

[quote="radek"]
Henryk napisał/a:
Co/kto może być tymi owcami?
J 10:16 WSP "Mam też inne owce, które nie są z tej samej owczarni. Te muszę poprowadzić i będą słuchać mojego głosu. Powstanie wtedy jedno stado z jednym pasterzem."

radek napisał/a:

Pismo Święte mówi, że nasz czas okazuje się być pierwszym czasem niezadłużonym. Drugie owce, to mieszkańcy innych Światów, charakteryzujący się osobnym czasem

W którym miejscu tak Pismo Święte mówi?
radek napisał/a:

J 3:13 BT5 "I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego."

Ew.Jana 3:5--13 ----
Nikt nie wstąpił do nieba=> Jezus wykazuje tutaj Nikodemowi, że żadna z ludzkich istot, nikt, nie wstąpił, ani nie mógł wstąpić do nieba, ponieważ są tam warunki tylko dla istot duchowych. Istota ludzka musiałaby być wpierw spłodzona i narodzona z Ducha, zanim mogłaby wstąpić do nieba -- niewidzialnej fazy Królestwa. Jedynymi istotami, które były spłodzone i które mogą być narodzone z Ducha, oraz wejść do tej fazy Królestwa -- do ich wiecznego miejsca zamieszkiwania -- byli po pierwsze Chrystus, Głowa a następnie Jego Oblubienica jako Ciało, z jej towarzyszkami [Druhnami]
tylko ten, który zstąpił z nieba, Syn człowieczy, który jest w niebie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 749
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 51/68
 75%
Wysłany: 2022-03-17, 07:28   Re: Inne owce skąd się wzięły?

nike napisał/a:
radek napisał/a:

Pismo Święte mówi, że nasz czas okazuje się być pierwszym czasem niezadłużonym. Drugie owce, to mieszkańcy innych Światów, charakteryzujący się osobnym czasem

W którym miejscu tak Pismo Święte mówi?


Podałem fragment, w którym mowa o pierwszym pełnym czasie i następujących po nim innych czasach, po których następuje połowa czasu, przy której Smok będzie miał okazję do rehabilitacji

Ap 12:14 BT5 "I dano Niewieście dwa skrzydła orła wielkiego, by na pustynię leciała na swoje miejsce, gdzie jest żywiona przez czas i czasy, i połowę czasu, z dala od Węża."

Dodam, że jeden z demonów mówił do Jezusa, że przyszedł przed czasem

Mat 8:29 BT5 "Zaczęli krzyczeć: Czego chcesz od nas, Jezusie, Synu Boży? Przyszedłeś tu przed czasem dręczyć nas?"
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2022-03-17, 08:38   Re: Inne owce skąd się wzięły?

radek napisał/a:
nike napisał/a:
radek napisał/a:

Pismo Święte mówi, że nasz czas okazuje się być pierwszym czasem niezadłużonym. Drugie owce, to mieszkańcy innych Światów, charakteryzujący się osobnym czasem

W którym miejscu tak Pismo Święte mówi?


Podałem fragment, w którym mowa o pierwszym pełnym czasie i następujących po nim innych czasach, po których następuje połowa czasu, przy której Smok będzie miał okazję do rehabilitacji

Ap 12:14 BT5 "I dano Niewieście dwa skrzydła orła wielkiego, by na pustynię leciała na swoje miejsce, gdzie jest żywiona przez czas i czasy, i połowę czasu, z dala od Węża."

Dodam, że jeden z demonów mówił do Jezusa, że przyszedł przed czasem

Mat 8:29 BT5 "Zaczęli krzyczeć: Czego chcesz od nas, Jezusie, Synu Boży? Przyszedłeś tu przed czasem dręczyć nas?"


Radek napisałeś, że drugie owce to są z innych światów i ja proszę o teksty z Biblii potwierdzające twoja wypowiedź.
Teksty które cytujesz chyba nie dotyczą drugich owiec, a jeżeli tak to też udokumentuj tekstami, albo rozwiń teksty. Fajnie się ciebie czyta, tylko czasami nie rozumiem o co chodzi. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-03-17, 09:07   

Do owczarni można dostać się jedyną drogą.

J 10:9 BP "Ja jestem bramą, kto wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony: będzie przebywał ze Mną i znajdzie pastwisko."
J 14:6 EKU "Jezus mu odpowiedział: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie."

Jezus przyszedł do swoich- do Żydów.
Mt 10:5-6 BW "Tych dwunastu posłał Jezus, rozkazując im i mówiąc: Na drogę pogan nie wkraczajcie i do miasta Samarytan nie wchodźcie. (6) Ale raczej idźcie do owiec, które zginęły z domu Izraela."
Okazało się, że oczekiwali innego „pasterza”. Takiego, który odbuduje za ich życia potęgę dawnego Izraela, zwyciężając wrogów.
J 1:11 UBG "Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli."

Konsekwencją było rozszerzenie poselstwa na cały świat.
Mk 16:15 EIB "I powiedział im: Idźcie do najdalszych zakątków świata i głoście tam dobrą nowinę wszystkim bez wyjątku."
Ga 3:28 bug "Nie ma Żyda ani Greka, nie ma niewolnika ani wolnego, nie ma mężczyzny ani kobiety; wszyscy bowiem jedno jesteście w Chrystusie Jezusie."

Rz 11:13-15 PAU "Zwracam się do was, do pogan! Jako apostoł pogan staram się dobrze wypełniać moją posługę w nadziei, (14) że pobudzę do gorliwości moich rodaków i niektórych z nich ocalę. (15) Skoro bowiem ich odrzucenie przyniosło pojednanie światu, czymże będzie ich przyjęcie, jeśli nie przywróceniem do życia z martwych."

To wszystko jest tą „owczarnią” wieku ewangelicznego…
J 10:4,14 STERN "Zabrawszy wszystkie, które są jego, idzie na ich czele, a owce idą za nim, bo rozpoznają jego głos. (14) Ja jestem dobrym pasterzem - znam moje, a moje znają mnie -"

Jednak Jezus zapowiedział, że jest jeszcze inna trzoda, inne owce, które nie pochodzą z „owczarni” wieku ewangelicznego.
J 10:16 UBG "A mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. Również te muszę przyprowadzić i będą słuchać mego głosu, i będzie jedna owczarnia i jeden pasterz."

1Tm 2:3-6 UBG "Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Boga, naszego Zbawiciela; (4) Który chce, aby wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy. (5) Jeden bowiem jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus; (6) Który wydał samego siebie na okup za wszystkich, na świadectwo we właściwym czasie."
Prorokował o tym już Izajasz, jak to narody zapragną uczyć się sprawiedliwości, mając już dość wojen, wyzysków, niesprawiedliwości...
Iz 2:3 BW "I pójdzie wiele ludów, mówiąc: Pójdźmy w pielgrzymce na górę Pana, do świątyni Boga Jakuba, i będzie nas uczył dróg swoich, abyśmy mogli chodzić jego ścieżkami, gdyż z Syjonu wyjdzie zakon, a słowo Pana z Jeruzalemu."
To „Jeruzalem” jest tym „Górnym”.
Ga 4:26 UBG "Natomiast Jeruzalem, które jest w górze, jest wolne i ono jest matką nas wszystkich." Wszystkich owiec.
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 749
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 51/68
 75%
Wysłany: 2022-03-17, 09:33   Re: Inne owce skąd się wzięły?

nike napisał/a:
Radek napisałeś, że drugie owce to są z innych światów i ja proszę o teksty z Biblii potwierdzające twoja wypowiedź


Pierwsze zmartwychwstanie, a więc oddłużenie jest zapowiedziane w naszym ziemskim czasie po tym, jak anioł zstępujący z nieba związał Szatana na tysiąc lat

Ap 20:1-6 BT5 "Potem ujrzałem anioła zstępującego z nieba, który miał klucz od Czeluści i wielki łańcuch w ręce. (2) I pochwycił Smoka, Węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat. (3) I wtrącił go do Czeluści, i zamknął, i pieczęć nad nim położył, by już nie zwodził narodów, aż tysiąc lat się dopełni. A potem ma być na krótki czas uwolniony. (4) I ujrzałem trony -a na nich zasiedli [sędziowie],i dano im władzę sądzenia - i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi, i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę. Ożyli oni i tysiąc lat królowali z Chrystusem. (5) A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat dobiegło końca. To jest pierwsze zmartwychwstanie. (6) Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat."

Ap 20:14-15 BT5 "A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia. (15) Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia."

Tak zwane "drugie owce" dość wyraźnie wskazuje wers mówiący o nowym niebie i nowej ziemi, który też subtelnie sugeruje, że zadłużenia pierwszego czasu nie ma, wskazując, iż "morza już nie ma", bo u Izajasza czytamy o ukrywaniu się przed wymierzaniem przez wodę sprawiedliwości

Ap 21:1 BT5 "I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową, bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma."

Iz 28:17 BT5 "I wezmę sobie prawo za miarę, a sprawiedliwość za pion. Ale grad zmiecie schronisko kłamstwa, a wody zaleją kryjówkę."

Do Hioba Bóg kieruje pytania dociekające czy jest w stanie załatwić sprawy z którymi borykają się mieszkańcy gwiezdnych konstelacji

Hi 38:31-33 BT5 "Czy gwiazdy Plejad połączysz? Rozluźnisz więzy Oriona? (32) Czy wypuścisz o czasie Gwiazdę Poranną i wywiedziesz Niedźwiedzicę z dziećmi? (33) Czy znane ci prawa niebios, czy wyjaśnisz ich pismo na ziemi?"
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-03-17, 16:19   Re: Inne owce skąd się wzięły?

radek napisał/a:
Do Hioba Bóg kieruje pytania dociekające czy jest w stanie załatwić sprawy z którymi borykają się mieszkańcy gwiezdnych konstelacji

Hi 38:31-33 BT5 "Czy gwiazdy Plejad połączysz? Rozluźnisz więzy Oriona? (32) Czy wypuścisz o czasie Gwiazdę Poranną i wywiedziesz Niedźwiedzicę z dziećmi? (33) Czy znane ci prawa niebios, czy wyjaśnisz ich pismo na ziemi?"

No, Radku. Udowodniłeś, że wiersze umiesz pisać. Też chciałbym tak umieć.
Ale z Twoją fantazją, to i książki pisane przez Ciebie dały by dochód. :-D
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 749
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 51/68
 75%
Wysłany: 2022-03-17, 16:48   Re: Inne owce skąd się wzięły?

Henryk napisał/a:
z Twoją fantazją, to i książki pisane przez Ciebie dały by dochód. :-D


Nie powiedziałem ostatniego słowa, a pieniądze niech spłacą najpierw swoje długi, bo charakteryzują się wieloma zarzutami. Chociaż niektórzy ślepo twierdzą, że pieniądze dają stabilizację, to jednak powodują wiele gwałtu, głodu i innych dolegliwości. Niech Ministerstwo finansów zadba najpierw o reputację pieniądza w oczach wszystkich ludzi

Ml 3:8 BT5 "Czy godzi się człowiekowi oszukiwać Boga, jak wy Mnie oszukujecie? Pytacie: W czym oszukaliśmy Cię? W dziesięcinach i ofiarach."

Łk 12:58-59 BT5 "Gdy idziesz do sprawującego władzę ze swym przeciwnikiem, staraj się w drodze dojść z nim do zgody, by cię nie zaciągnął do sędziego; a sędzia przekazałby cię dozorcy, dozorca zaś wtrąciłby cię do więzienia. (59) Powiadam ci, nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni pieniążek."
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
Ostatnio zmieniony przez radek 2022-03-17, 16:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-03-17, 22:38   

Pierwsze owce to naród izraelski, drugie to ludzie z narodów- RAZEM MAJĄ TWORZYĆ JEDNĄ OWCZARNIĘ
Tak uczył Pan Jezus.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2022-03-17, 22:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-03-18, 06:45   

Krystian napisał/a:
Tak uczył Pan Jezus.

Pewnie nie zdajesz sobie sprawy, ale wkładasz w usta Jezusa swoje słowa, które chciałbyś usłyszeć od Pana, lecz On nigdy tak się nie wyraził!
Pan uczył dokładnie tak, jak mówią zacytowane wersety. I tyle!
Reszta to nasze „gdybanie”.

Czy wyraził się cokolwiek o Izraelu i ludziach z narodów w kontekście z owczarnią?
- Nie.
To tylko Twoje zrozumienie, a słowami „tak uczył Pan Jezus”, zwyczajnie zmyślasz- kłamiesz!
Piszę ostro, ponieważ z takiego powodu biorą się podziały. Wojtek zinterpretował sobie tak, Kazik inaczej- a każdy z nich twierdzi, że tak właśnie „powiedział mu Pan”. :-(

A Pan powiedział:
J 17:11,21-22 STERN "Teraz nie jestem już na świecie. Oni są na świecie, ale ja idę do Ciebie. Ojcze święty, strzeż ich mocą swego imienia, które mi dałeś, tak aby byli jedno, tak jak my jesteśmy. (21) aby wszyscy oni byli jedno. Tak jak Ty, Ojcze, jesteś jedno ze mną, a ja z Tobą, tak modlę się, aby oni byli jedno z nami, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś. (22) Chwałę, którą mi dałeś, dałem im, aby stali się jedno, tak jak my jesteśmy jedno -"
Bezsprzecznie należą do jednej owczarni! I tak uczy Pan!


Aby zrozumieć co Jezus miał na myśli, trzeba brać pod uwagę wszystkie Jego wypowiedzi, łącznie ze słowami apostołów, ponieważ- wierzę- posiadali tego samego ducha Bożego co i Jezus.
Jak myślisz? - Do jakiej owczarni będą należeć ludzie z narodów w Tysiącleciu, czyli ci, co dziś jeszcze nie uwierzyli ewangelii?
- Ci o których prorokował Izajasz:
Iz 2:3 NWT-PL "I wiele ludów pójdzie i powie: "Przyjdźcie i wstąpmy na górę Jehowy, do domu Boga Jakubowego; a on będzie nas pouczał o swoich drogach i będziemy chodzić jego ścieżkami".
- Ci, (te owce) których musi jeszcze przyprowadzić Pan?
Oni nie będą należeć do jednej, Pańskiej „owczarni”?
Wszystkie doskonałe istoty, łącznie z aniołami, będą Pańskimi owcami! :->
Kol 1:19-20 BGN "Ponieważ znalazł upodobanie, aby w nim zamieszkała cała pełnia. (20) I by przez niego, ponownie pojednać dla Niego wszystko, uczyniwszy pokój przez krew jego krzyża; przez niego, mówię, czy to na ziemi, czy w niebiosach."
Tak będzie, ponieważ tak uczy… Henryk, wraz z Braćmi, na podstawie analizy zapisanych słów.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-03-18, 07:38   

Krystian napisał/a:
Pierwsze owce to naród izraelski, drugie to ludzie z narodów- RAZEM MAJĄ TWORZYĆ JEDNĄ OWCZARNIĘ
Tak uczył Pan Jezus.

Absolutnie masz rację

E.Jana
1:9
Prawdziwa światłość, która oświeca każdego człowieka, przyszła na świat.
1:10
Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał.
1:11
Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli.

Własnością Jezusa jest cały świat i wszyscy ludzie.
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2022-03-18, 07:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-03-18, 07:59   

Henryk napisał/a:
Krystian napisał/a:
Tak uczył Pan Jezus.

Pewnie nie zdajesz sobie sprawy, ale wkładasz w usta Jezusa swoje słowa, które chciałbyś usłyszeć od Pana, lecz On nigdy tak się nie wyraził!
Pan uczył dokładnie tak, jak mówią zacytowane wersety. I tyle!
Reszta to nasze „gdybanie”.

Czy wyraził się cokolwiek o Izraelu i ludziach z narodów w kontekście z owczarnią?
- Nie.
To tylko Twoje zrozumienie, a słowami „tak uczył Pan Jezus”, zwyczajnie zmyślasz- kłamiesz!
Piszę ostro, ponieważ z takiego powodu biorą się podziały. Wojtek zinterpretował sobie tak, Kazik inaczej- a każdy z nich twierdzi, że tak właśnie „powiedział mu Pan”. :-(

A Pan powiedział:
J 17:11,21-22 STERN "Teraz nie jestem już na świecie. Oni są na świecie, ale ja idę do Ciebie. Ojcze święty, strzeż ich mocą swego imienia, które mi dałeś, tak aby byli jedno, tak jak my jesteśmy. (21) aby wszyscy oni byli jedno. Tak jak Ty, Ojcze, jesteś jedno ze mną, a ja z Tobą, tak modlę się, aby oni byli jedno z nami, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś. (22) Chwałę, którą mi dałeś, dałem im, aby stali się jedno, tak jak my jesteśmy jedno -"
Bezsprzecznie należą do jednej owczarni! I tak uczy Pan!


Aby zrozumieć co Jezus miał na myśli, trzeba brać pod uwagę wszystkie Jego wypowiedzi, łącznie ze słowami apostołów, ponieważ- wierzę- posiadali tego samego ducha Bożego co i Jezus.
Jak myślisz? - Do jakiej owczarni będą należeć ludzie z narodów w Tysiącleciu, czyli ci, co dziś jeszcze nie uwierzyli ewangelii?
- Ci o których prorokował Izajasz:
Iz 2:3 NWT-PL "I wiele ludów pójdzie i powie: "Przyjdźcie i wstąpmy na górę Jehowy, do domu Boga Jakubowego; a on będzie nas pouczał o swoich drogach i będziemy chodzić jego ścieżkami".
- Ci, (te owce) których musi jeszcze przyprowadzić Pan?
Oni nie będą należeć do jednej, Pańskiej „owczarni”?
Wszystkie doskonałe istoty, łącznie z aniołami, będą Pańskimi owcami! :->
Kol 1:19-20 BGN "Ponieważ znalazł upodobanie, aby w nim zamieszkała cała pełnia. (20) I by przez niego, ponownie pojednać dla Niego wszystko, uczyniwszy pokój przez krew jego krzyża; przez niego, mówię, czy to na ziemi, czy w niebiosach."
Tak będzie, ponieważ tak uczy… Henryk, wraz z Braćmi, na podstawie analizy zapisanych słów.

Cytujesz starotestamentowe pouczenia ludzi, którzy nie przyjęli Syna Bożego i Go nie poznali. A na domiar złego cały czas oczekują materialnego ziemskiego króla.
Wprowadzasz fałsz.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2022-03-18, 09:29   

radek napisał/a:
Ap 20:1-6 BT5 "Potem ujrzałem anioła zstępującego z nieba, który miał klucz od Czeluści i wielki łańcuch w ręce. (2) I pochwycił Smoka, Węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat. (3) I wtrącił go do Czeluści, i zamknął, i pieczęć nad nim położył, by już nie zwodził narodów, aż tysiąc lat się dopełni. A potem ma być na krótki czas uwolniony. (4) I ujrzałem trony -a na nich zasiedli [sędziowie],i dano im władzę sądzenia - i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi, i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę. Ożyli oni i tysiąc lat królowali z Chrystusem. (5) A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat dobiegło końca. To jest pierwsze zmartwychwstanie. (6) Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat."


Radku tekst przez ciebie zacytowany:-----

Obj. 20:5 A insi z umarłych nie ożyli, ażby się skończyło tysiąc lat.

jest dopiskiem, nie ma go:-----

Według uwag prof. C. Tischendorfa, z podań dwóch najstarszych greckich rękopisów, Synajskiego i Watykańskiego. Za Nr 1209 wynika, że nastę¬pujące słowa, znajdujące się w zwyczajnym przekładzie Pisma Św., nie znajdują się w tych rękopisach i widocznie nie są wcale częścią Słowa Bożego.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13