FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Królestwo Boże, a Królestwo Niebieskie
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2023-09-14, 10:33   Królestwo Boże, a Królestwo Niebieskie

Już raz zakładałam temat o KB, ale został zajechany przez offtopowe wypowiedzi o komunie, Stalinie, rozwodach i kobietach z aborcjyjnymi problemami. Podejmuję próbę kolejną i jeśli ktoś zechce podzielić się swoją wiedzą w temacie to proszę. Wszelkie komunizmy, abocje itp. w postach będę zgłaszać do usunięcia.
Temat do mnie wrócił, bo czytałam dziś rozdział 8 Ew. Mt. i 11 werset przypomniał mi o temacie.
cyt.:"A powiadam wam, że wielu przybędzie ze wschodu i zachodu, i zasiądą do stołu z Abrahamem i z Izaakiem, i z Jakubem w Królestwie Niebios."
Moje pytania do Was. Czy uważacie, że KB i KN to sprawa ta sama, wymiennie używana?
Na stronie https://www.gotquestions....oga-niebie.html tłumaczą tak:"Chrystus na przykład, mówiąc do młodego zarządcy używa wyrażenia "Królestwo Niebios" i "Królestwo Boże" zamiennie." Warto całość tego krótkiego materiału przeczytać.
Podano tam odnośne cytaty.
Ja uważam, że raczej nie jest to, to samo.
Królestwo Boże - dotyczy ziemi i być może tej odnowionej ziemi, na którą wielu czeka.
Królestwo niebieskie to ...w niebie.
Wprawdzie SJP tak definiuje :"Królestwo Niebieskie, Boże «w chrześcijaństwie: miejsce, gdzie przebywają Bóg, aniołowie, święci oraz dusze zbawionych» https://sjp.pwn.pl/sjp/Krolestwo-Niebieskie-Boze;2475469.html , ale ja nadal uważam, ze to nie jest zamiennik
Co wy nato? '
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-09-14, 12:05   Re: Królestwo Boże, a Królestwo Niebieskie

Wiesława napisał/a:
Ju.
Królestwo Boże - dotyczy ziemi i być może tej odnowionej ziemi, na którą wielu czeka.
Królestwo niebieskie to ...w niebie.
Wprawdzie SJP tak definiuje :"Królestwo Niebieskie, Boże «w chrześcijaństwie: miejsce, gdzie przebywają Bóg, aniołowie, święci oraz dusze zbawionych» https://sjp.pwn.pl/sjp/Krolestwo-Niebieskie-Boze;2475469.html , ale ja nadal uważam, ze to nie jest zamiennik
Co wy nato? '


Podobnie to widzę.
NT ukazuje dwie fazy Królestwa Bożego. Jedną, już teraz obecną, od czasów Chrystusa. Drugą, przyszłą, która zrealizuje w pełni Królestwo przy końcu wieków. Pierwszą umownie nazywa się Królestwem Syna, drugą zaś Królestwem Ojca, choć całościowo mówi się o „królestwie Chrystusa i Boga” (Ef 5:5) i Ducha wiecznego (Hbr 9:14).

FAZA OBECNA

„Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą królestwo Boże przychodzące w mocy” Mk 9:1.

„Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie” Łk 17:20.

„A jeśli Ja palcem Bożym wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło już do was królestwo Boże” Łk 11:20.

„A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu” Mt 11:12.

„Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest” Łk 17:21

„Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane [Żydom], a dane narodowi, który wyda owoce” Mt 21:43.

„Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego” Mt 21:31.

„Dlatego i Ja przekazuję wam królestwo, jak Mnie przekazał je mój Ojciec” Łk 22:29.

„Bo królestwo Boże to nie sprawa tego, co się je i pije, ale sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym” Rz 14:17;. J 14:16, 23, 15:19, 18:36, Ap 3:20, Ef 3:17.

„Ja, Jan, wasz brat i współuczestnik w ucisku i królestwie, i wytrwałości w Jezusie” Ap 1:9.

„A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” Mt 28:20.

„Dalej podobne jest królestwo niebieskie do sieci, zanurzonej w morze i zagarniającej ryby wszelkiego rodzaju (...) dobre zebrali w naczynia, a złe wyrzucili. Tak będzie przy końcu świata...” Mt 13:47nn.

„Rolą jest świat, dobrym nasieniem są synowie królestwa, chwastem zaś synowie Złego” Mt 13:38; por. Mt 13:24-30, 36-43, 25:1-13 (zakończenie tej fazy Królestwa).

FAZA PRZYSZŁA

„Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie” Mt 6:10.

„SynCzłowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jegokrólestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości” Mt 13:41.

„Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc” (1Kor 15:24); por. Łk 1:33, Dn 7:14.

„Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, (...) w królestwie niebieskim” Mt 8:11.

„Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwieOjca swego” Mt 13:4

A więc, Biblia uczy e o dwóch fazach Królestwa Bożego
Skrótowo ukazał to Mateusz:
„SynCzłowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jegokrólestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości” Mt 13:41.

„Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwieOjca swego” Mt 13:43.
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-09-14, 12:13   

Dwie fazy Królestwa Chrystusowego pokazał też w Ewangelii Mateusz, który stosuje dla nich dwa różne określenia: „Królestwo Boże” i „Królestwo niebieskie”.
„termin ‘Królestwo Boże’ Ewangelista używa w odniesieniu do rzeczywistości, która już zaistniała, jest własnością Żydów, względnie jest do zdobycia już w tym ziemskim życiu Mt 12:28, 19:24, 21:43, 21:31

natomiast termin ‘Królestwo niebieskie’ używa, kiedy mowa jest o celu ziemskiego życia, o rzeczywistości eschatologicznej
nigdy nie mówi on o wejściu do Królestwa niebieskiego jako o czymś już dokonanym.
Termin ‘Królestwo niebieskie’ oznacza cel wędrówki ziemskiej pod wodzą Chrystusa...
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2023-09-14, 16:44   

Markerów napisał/a:
termin ‘Królestwo niebieskie’ używa, kiedy mowa jest o celu ziemskiego życia, o rzeczywistości eschatologicznej

Tak. Czy należy te słowa także rozumieć jako rzeczywistość duszy po fizycznej śmierci ciała, czy masz coś innego na myśli?

I jeszcze - jak rozumiesz Mt.8,11 A powiadam wam, że wielu przybędzie ze wschodu i zachodu, i zasiądą do stołu z Abrahamem i z Izaakiem, i z Jakubem w Królestwie Niebios."" Kiedy to będzie, było, jest w naszym pojęciu czasu.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-09-15, 08:20   

Wiesława napisał/a:
Markerów napisał/a:
termin ‘Królestwo niebieskie’ używa, kiedy mowa jest o celu ziemskiego życia, o rzeczywistości eschatologicznej

Tak. Czy należy te słowa także rozumieć jako rzeczywistość duszy po fizycznej śmierci ciała, czy masz coś innego na myśli?

I .


Ta, tak zwana " rzeczywistość duszy po śmierci fizycznej ciała" nie jest królestwem niebieskim ani celem człowieka..
Św. Paweł w 2Kor 5:1-8 Pisze ,że chciałby w jednej chwili, w momencie powrotu Jezusa być przyodzianym w ciało uwielbione (2Kor 5:2, 4), ale wie, że jeśli umrze wcześniej, może być przez pewien czas bez ciała chwalebnego. Nazywa ten stan „nagością” (2Kor 5:3)
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-09-15, 08:26   

Wiesława napisał/a:
[

I jeszcze - jak rozumiesz Mt.8,11 A powiadam wam, że wielu przybędzie ze wschodu i zachodu, i zasiądą do stołu z Abrahamem i z Izaakiem, i z Jakubem w Królestwie Niebios."" Kiedy to będzie, było, jest w naszym pojęciu czasu.


Jezus przedstawił i mówił obrazowo na sposób pojmowania naszym umysłem..
Mówienie " kiedy to będzie kiedy to było" wydaję mi się bez zasadne.
Ponieważ czas tyczy się tylko naszej egzystencji na ziemi.
. będąc z Bogiem na wieczność a Bóg jest poza czasem nie będziemy " spoglądać na zegarki" ;-)
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2023-09-15, 08:42   Re: Królestwo Boże, a Królestwo Niebieskie

Wiesława napisał/a:
Ja uważam, że raczej nie jest to, to samo.
Królestwo Boże - dotyczy ziemi i być może tej odnowionej ziemi, na którą wielu czeka.
Królestwo niebieskie to ...w niebie.

Cytat:
Bez wątpienia, tematem przewodnim Ewangelii Mateusza są słowa „Królestwo Niebios”; wyrażenie, które użyte zostało trzydzieści dwa razy (Biblia Króla Jakuba). Żadna inna księga w Biblii nie używa tego sformułowania. Inni ewangeliści używają słów „Królestwo Boże”. Większość z komentatorów uważa, że wyrażenia „Królestwo Niebios” oraz „Królestwo Boże” są synonimami. W równoległych zapisach ewangelicznych określenia te używane są zamiennie przez samych autorów (por. Mat. 4:17 i Marek 1:15, Mat. 8:11 i Łuk. 13:28,19). Sam Mateusz używa określenia „Królestwo Boże” pięć razy (Mat. 6:33, 12:28, 19:24, 21:31, 21:43).

https://nastrazy.org/herald/2005/1/krolestwo-niebios/
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2023-09-15, 10:25   

Henryk napisał/a:
https://nastrazy.org/herald/2005/1/krolestwo-niebios/

Mniej więcej podobną analizę przeprowadzają inne denominacyjne portale. Protestancki już podałam, katolicki mówi podobnie. Natomiast nie zauważyłam, albo przegapiłam, naukę o " do Mesjańskiego królestwa przepowiedzianego przez proroków i obiecanego przez samego Boga nardowi Izraelskiemu (Daniel 2:44,45; Izaj. 2:2-5; Mich. 4:1-5)."i dalej.
Nie uważam, aby to była prawda.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2023-09-15, 11:30   

Wiesława napisał/a:
Henryk napisał/a:
https://nastrazy.org/herald/2005/1/krolestwo-niebios/

Mniej więcej podobną analizę przeprowadzają inne denominacyjne portale. Protestancki już podałam, katolicki mówi podobnie. Natomiast nie zauważyłam, albo przegapiłam, naukę o " do Mesjańskiego królestwa przepowiedzianego przez proroków i obiecanego przez samego Boga nardowi Izraelskiemu (Daniel 2:44,45; Izaj. 2:2-5; Mich. 4:1-5)."i dalej.
Nie uważam, aby to była prawda.

Mesjańskie Królestwo głosili prorocy ale tych, co tak głosili - nie słuchano i zabijano.
Proroctwa ujęte w ST są zmodyfikowaną prawdą tych proroctw na styl pasujący tym ludziom.

E.Mateusza:
23:29
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że budujecie grobowce prorokom i zdobicie nagrobki sprawiedliwych,
23:30
I mówicie: Gdybyśmy żyli za dni ojców naszych, nie bylibyśmy ich wspólnikami w przelaniu krwi proroków.
23:31
A tak wystawiacie sobie świadectwo, że jesteście synami tych, którzy mordowali proroków.
23:32
Wy też dopełnijcie miary ojców waszych.
23:33
Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?
23:34
Oto dlatego Ja posyłam do was proroków i mędrców, i uczonych w Piśmie, a z nich niektórych będziecie zabijać i krzyżować, innych znowu będziecie biczować w waszych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.
23:35
Aby obciążyła was cała sprawiedliwa krew, przelana na ziemi - od krwi sprawiedliwego Abla aż do krwi Zachariasza, syna Barachiaszowego, którego zabiliście między świątynią a ołtarzem.
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2023-09-15, 11:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2023-09-15, 11:45   

wybrana napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Henryk napisał/a:
https://nastrazy.org/herald/2005/1/krolestwo-niebios/

Mniej więcej podobną analizę przeprowadzają inne denominacyjne portale. Protestancki już podałam, katolicki mówi podobnie. Natomiast nie zauważyłam, albo przegapiłam, naukę o " do Mesjańskiego królestwa przepowiedzianego przez proroków i obiecanego przez samego Boga nardowi Izraelskiemu (Daniel 2:44,45; Izaj. 2:2-5; Mich. 4:1-5)."i dalej.
Nie uważam, aby to była prawda.

Mesjańskie Królestwo głosili prorocy ale tych, co tak głosili - nie słuchano i zabijano.
Proroctwa ujęte w ST są zmodyfikowaną prawdą tych proroctw na styl pasujący tym ludziom.

E.Mateusza:
23:29
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że budujecie grobowce prorokom i zdobicie nagrobki sprawiedliwych,
23:30
I mówicie: Gdybyśmy żyli za dni ojców naszych, nie bylibyśmy ich wspólnikami w przelaniu krwi proroków.
23:31
A tak wystawiacie sobie świadectwo, że jesteście synami tych, którzy mordowali proroków.
23:32
Wy też dopełnijcie miary ojców waszych.
23:33
Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?
23:34
Oto dlatego Ja posyłam do was proroków i mędrców, i uczonych w Piśmie, a z nich niektórych będziecie zabijać i krzyżować, innych znowu będziecie biczować w waszych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.
23:35
Aby obciążyła was cała sprawiedliwa krew, przelana na ziemi - od krwi sprawiedliwego Abla aż do krwi Zachariasza, syna Barachiaszowego, którego zabiliście między świątynią a ołtarzem.

Czyli to jeszcze coś innego? Królestwo Mesjańskie to ten czas "niebo na ziemi"? To ta restytucja? Gubię się chyba.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2023-09-15, 12:19   

Wiesława napisał/a:
wybrana napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Henryk napisał/a:
https://nastrazy.org/herald/2005/1/krolestwo-niebios/

Mniej więcej podobną analizę przeprowadzają inne denominacyjne portale. Protestancki już podałam, katolicki mówi podobnie. Natomiast nie zauważyłam, albo przegapiłam, naukę o " do Mesjańskiego królestwa przepowiedzianego przez proroków i obiecanego przez samego Boga nardowi Izraelskiemu (Daniel 2:44,45; Izaj. 2:2-5; Mich. 4:1-5)."i dalej.
Nie uważam, aby to była prawda.

Mesjańskie Królestwo głosili prorocy ale tych, co tak głosili - nie słuchano i zabijano.
Proroctwa ujęte w ST są zmodyfikowaną prawdą tych proroctw na styl pasujący tym ludziom.

E.Mateusza:
23:29
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że budujecie grobowce prorokom i zdobicie nagrobki sprawiedliwych,
23:30
I mówicie: Gdybyśmy żyli za dni ojców naszych, nie bylibyśmy ich wspólnikami w przelaniu krwi proroków.
23:31
A tak wystawiacie sobie świadectwo, że jesteście synami tych, którzy mordowali proroków.
23:32
Wy też dopełnijcie miary ojców waszych.
23:33
Węże! Plemię żmijowe! Jakże będziecie mogli ujść przed sądem ognia piekielnego?
23:34
Oto dlatego Ja posyłam do was proroków i mędrców, i uczonych w Piśmie, a z nich niektórych będziecie zabijać i krzyżować, innych znowu będziecie biczować w waszych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.
23:35
Aby obciążyła was cała sprawiedliwa krew, przelana na ziemi - od krwi sprawiedliwego Abla aż do krwi Zachariasza, syna Barachiaszowego, którego zabiliście między świątynią a ołtarzem.

Czyli to jeszcze coś innego? Królestwo Mesjańskie to ten czas "niebo na ziemi"? To ta restytucja? Gubię się chyba.

Królestwo Mesjańskie było głoszone przez prawdziwych proroków. Zapowiadało ono, że Masjasz - Jezus przyjdzie na ziemię jako Zbawiciel naszego świata. To Królestwo rozpoczęło się na ziemi wcraz z przyjściem Jezusa na świat. Kulminacją tego Królestwa jest pojednanie nas z Bogiem poprzez odkupienie nas - wybawienie z tego świata. Nowy dom ludzi pojednanych z Bogiem - zbawionych, jest w Niebie gdzie otrzymujemy nowe ciała chwalebne.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2023-09-15, 13:40   

Dzięki, wybrana.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 883
Poziom: 26
HP: 474/1637
 29%
MP: 0/781
 0%
EXP: 44/78
 56%
Wysłany: 2023-09-15, 14:18   

W tytule wątku wkradł się błąd cytuję: '' Królestwo niebieskie'' Jakie niebieskie?? - powinno być prawidłowo ''KRÓLESTWO NIEBIAŃSKIE''
''Niebieski'' to inaczej kolor lazur w odcieniach, kojarzy się z otwartą przestrzenią, wodą, morzem, niebem (nie duchowym), ale w tej materii fachowo wypowie się WIESŁAWA - jest malarką :roll:
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2023-09-15, 15:12   

małyfilozof napisał/a:
W tytule wątku wkradł się błąd cytuję: '' Królestwo niebieskie'' Jakie niebieskie?? - powinno być prawidłowo ''KRÓLESTWO NIEBIAŃSKIE''
''Niebieski'' to inaczej kolor lazur w odcieniach, kojarzy się z otwartą przestrzenią, wodą, morzem, niebem (nie duchowym), ale w tej materii fachowo wypowie się WIESŁAWA - jest malarką :roll:

Ja sobie zdaję sprawę z tej nieprawidłowości językowej. Razi mnie to od lat.
Niestety, w Biblii, w przestrzeni książkowo-medialnej każdy mówi "niebieskie. Walka z wiatrakami i tyle.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2023-09-20, 19:13   

Wiesława napisał/a:
małyfilozof napisał/a:
W tytule wątku wkradł się błąd cytuję: '' Królestwo niebieskie'' Jakie niebieskie?? - powinno być prawidłowo ''KRÓLESTWO NIEBIAŃSKIE''
''Niebieski'' to inaczej kolor lazur w odcieniach, kojarzy się z otwartą przestrzenią, wodą, morzem, niebem (nie duchowym), ale w tej materii fachowo wypowie się WIESŁAWA - jest malarką :roll:

Ja sobie zdaję sprawę z tej nieprawidłowości językowej. Razi mnie to od lat.
Niestety, w Biblii, w przestrzeni książkowo-medialnej każdy mówi "niebieskie. Walka z wiatrakami i tyle.

Nie każdy mówi niebieskie, czasami mi się uda i mówię NIEBIAŃSKIE, nie uważam jednak tego za poważny błąd.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14