FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wojna Rosji na Ukraine ....
Autor Wiadomość
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4952
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 122/280
 43%
Wysłany: 2022-03-17, 12:55   Wojna Rosji na Ukraine ....

Wojna Rosji na Ukrainie a prawosławie i katolicyzm ...

Wojna Rosji na Ukrainie już dziś dzieli i osłabia prawosławie a wzmacnia pozycje Watykanu i Kościoła Grekokatolickiego ....

Papież Franciszek ZAWIERZY Rosję i Ukrainę MATCE BOŻEJ! ...

25 marca podczas uroczystości pokutnych w Bazylice świętego Piotra w Rzymie Papież Franciszek I dokona zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny....

https://novemiasto.com/2022/03/16/rzym-papiez-franciszek-zawierzy-rosje-i-ukraine-niepokalanemu-sercu-najswietszej-maryi-panny/

Mocniejsza pozycja Kościoła Grekokatolickiego w Kijowie .... https://www.onet.pl/infor...cymy86,30bc1058

Abp Gudziak: inwazja Rosji zagraża ukraińskiemu katolicyzmowi ... https://www.onet.pl/infor...wh7d1z,30bc1058


Ukraiński metropolita: Prawosławnej Cerkwi Ukrainy ... Zabijanie wroga to nie grzech ...

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-ukrainski-metropolita-zabijanie-wroga-to-nie-grzech,nId,5894244#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Metropolita Epifaniusz: Rosjanie prześladują duchownych Cerkwi Prawosławnej Ukrainy; zginęło trzech kapelanów ....

https://www.wnp.pl/rynki-...now,554418.html

Cerkiew Prawosławna a wojna ...

Ruś, dziś jego zdaniem podzieloną. .... Zachód jak zawsze chce zniszczyć Rosję i prawosławie wiec musimy się bronić i dlatego jest wojna to opina wielu Rosjan ( choć w polskich tłumaczeniach tego kazania takiego zdania akurat jakoś nie ma ) .....

https://www.msn.com/pl-pl...eniu/ar-AAUYZbW

Patriarcha Cyryl: To nie Rosja i Ukraina rozpoczęły ten konflikt. To NATO ...

Ten tragiczny konflikt stał się częścią zakrojonej na szeroką skalę strategii geopolitycznej, której celem jest przede wszystkim osłabienie Rosji - uważa Cyryl I, patriarcha moskiewski i całej Rusi ....

https://www.rp.pl/konflik...onflikt-to-nato


Rosyjska cerkiew prawosławna w Amsterdamie ogłasza rozłam z Moskwą ....

Zerwanie więzi z patriarchatem moskiewskim, w związku z inwazją na Ukrainę, ogłosili holenderscy prawosławni duchowni. To pierwszy przypadek, gdy zachodnia cerkiew decyduje się zareagować w taki zdecydowany sposób na agresję na niezależne państwo.

https://wiadomosci.wp.pl/rosyjska-cerkiew-prawoslawna-w-amsterdamie-oglasza-rozlam-z-moskwa-6747178820504192a


Rosyjska Cerkiew na Ukrainie stopnieje w wyniku wojny ... https://www.rp.pl/plus-mi...obozne-zyczenia

Ukraina i Rosja - Historia na mapach i tezy Putina https://youtu.be/ArIeZpKUvlg


ps : ADRA - CHSCH POMOC LUDZIOM W POTRZEBIE https://bliskoserca.pl/aktualnosci/
_________________
tom68
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 774
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 8/73
 10%
Wysłany: 2022-03-28, 18:10   

Każda ze stron mogła by być bardziej życzliwa. Nie można realizować swoich planów kosztem innego człowieka, lecz raczej służyć innym ludziom. Ten, który służy wszystkim ma prostsze życie niż wszyscy inni. Konkurując ze sobą w takiej służbie ludzie gromadzą się w imię Pańskie i mają gwarancję Prawną jaką daje On

J 15:7 BT5 "Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni."

Mat 18:20 BT5 "Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich."
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 774
Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 8/73
 10%
Wysłany: 2022-05-02, 12:17   Moc przebaczenia

Dominującymi zbawionymi będą ci, którzy pomimo wyrządzonej im niesprawiedliwości odpowiedzą łagodną, usprawiedliwiającą krzywdzącego, mądrością. Ci, którzy nie przestrzegają całego Prawa Bożego, kierując się własną niekompletną wizją sprawiedliwości krzywdzą, nie mają autorytetu sędziowskiego wśród żalących się na siebie, więc są poniekąd sądzeni

Mat 20:16 BT5 "Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi."

Łk 13:1-9 BT5 "W tym samym czasie przyszli jacyś ludzie i donieśli Mu o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. (2) Jezus im odpowiedział: Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, iż to ucierpieli? (3) Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. (4) Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jeruzalem? (5) Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie. (6) I opowiedział im następującą przypowieść: Pewien człowiek miał zasadzony w swojej winnicy figowiec; przyszedł i szukał na nim owoców, ale nie znalazł. (7) Rzekł więc do ogrodnika: „Oto już trzy lata, odkąd przychodzę i szukam owocu na tym figowcu, a nie znajduję. Wytnij go, po co jeszcze ziemię wyjaławia?” (8) Lecz on mu odpowiedział: „Panie, jeszcze na ten rok go pozostaw, aż okopię go i obłożę nawozem; (9) i może wyda owoc. A jeśli nie, w przyszłości możesz go wyciąć”."
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
Ostatnio zmieniony przez radek 2022-05-02, 12:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2778
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 149/177
 84%
Wysłany: 2022-05-03, 10:13   

Zobaczcie, co papież powiedział:"Według Franciszka jednym z możliwych powodów rosyjskiej napaści na Ukrainę mogło być "szczekanie pod drzwiami Rosji przez NATO". - To złość; nie wiem, czy została sprowokowana, ale może tak ułatwiona - dodał."

https://www.polsatnews.pl...wie/?ref=slider
Każdy rozsądny człowiek o tym wie.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7075
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5564/7220
 77%
EXP: 20/373
 5%
Wysłany: 2022-05-03, 11:18   

Wiesława napisał/a:
Zobaczcie, co papież powiedział:"Według Franciszka jednym z możliwych powodów rosyjskiej napaści na Ukrainę mogło być "szczekanie pod drzwiami Rosji przez NATO". - To złość; nie wiem, czy została sprowokowana, ale może tak ułatwiona - dodał."

https://www.polsatnews.pl...wie/?ref=slider
Każdy rozsądny człowiek o tym wie.

Każdy rozsądny człowiek wie, że Rosja napadła na Ukrainę z tego powodu, że Putin to ludobójca i degenerat. Znalazł także sobie podobnych, którym marzy się mocarstwo na wschodzie i powrót ustroju pańszczyźnianego.
Żadna złość nie upoważnia do mordowania dziesiątek tysięcy niewinnych ludzi!

I pomyśleć, że niedawno tak litowałaś się nad "niewinnymi" amalekitami...
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2778
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 149/177
 84%
Wysłany: 2022-05-03, 11:38   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Zobaczcie, co papież powiedział:"Według Franciszka jednym z możliwych powodów rosyjskiej napaści na Ukrainę mogło być "szczekanie pod drzwiami Rosji przez NATO". - To złość; nie wiem, czy została sprowokowana, ale może tak ułatwiona - dodał."

https://www.polsatnews.pl...wie/?ref=slider
Każdy rozsądny człowiek o tym wie.

Każdy rozsądny człowiek wie, że Rosja napadła na Ukrainę z tego powodu, że Putin to ludobójca i degenerat. Znalazł także sobie podobnych, którym marzy się mocarstwo na wschodzie i powrót ustroju pańszczyźnianego.
Żadna złość nie upoważnia do mordowania dziesiątek tysięcy niewinnych ludzi!

I pomyśleć, że niedawno tak litowałaś się nad "niewinnymi" amalekitami...

Takich ludobójców i mamy w Europie i USA w nadmiarze. Można powiedzieć, że każdy prawie przywódca w tych państwach, które biorą udział w inwazjach na obce kraje ma krew niewinnych na rękach. Cale to wprowadzanie demokracji, czystki etniczne przy udziale wojsk NATO, wszelkie wojny i wojenki toczące się właściwie bezustannie to nie tylko "wina Putina", bo nic nie dzieje się bez zgody innych państw, mocarstw, które sprzedają broń obu stronom. Każdy podżegacz wojenny jest winny. Nie wolno namawiać do wojny. Trzeba dążyć do pokoju.
W tym świetle moje oburzenie na zagładę Amalekitów, czy każdego innego narodu jest zrozumiałe. Wiem, że tego nie zrozumiesz.
Popieram ten jeden raz papieża i każdego, kto chce pokoju. Ta sprawa i tak ma drugie dno, ale nie chce mi się gadać, nie mam czasu.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7075
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5564/7220
 77%
EXP: 20/373
 5%
Wysłany: 2022-05-03, 12:17   

Wiesława napisał/a:
Popieram ten jeden raz papieża i każdego, kto chce pokoju. Ta sprawa i tak ma drugie dno, ale nie chce mi się gadać, nie mam czasu.

A ja nie popieram i jestem oburzony słowami wypowiedzianymi ustami rzekomego "namiestnika Jezusa"- "szczekanie pod drzwiami".
Józek z pod budki z piwem mógłby tak się wyrazić.

A nawet to dla papieża jest wystarczającym powodem do wszczęcia wojny!
Rozumiem też , że według Ciebie Wiesławo- Putin chce pokoju?
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2778
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 149/177
 84%
Wysłany: 2022-05-03, 14:19   

Henryk napisał/a:
"szczekanie pod drzwiami".

Wykorzystał tu swoją władzę i pozycję chcąc dobitnie dotrzeć do umysłów ludzi (władz). To środek wyrazu, a oznacza ni mniej ni więcej to, co już nie raz na tym forum pisałam: szczucie, urządzanie prowokacji, wpychanie na siłę w złe sytuacje. Jak widać cel osiągnął, bo kilka razy już wypowiadał się o tym samym, ale łagodnymi słowami i efekt był żaden. Prosił, aby nie wysyłać broni, prosił o spotkania, chciał być rozjemcą, mówił aby zachód nie eskalował konfliktu. I nic. Bardzo dobrze zrobił i tu widzę starą zasadę, którą kiedyś, na początku mojej drogi służbowej powiedział mi jeden szef. Z chamami po chamsku. Byłam młoda i łagodnie prosiłam o wykonanie polecenia służbowego. Olewano mnie i w końcu sama wykonywałam czynności za kilka osób, bo nie miałam śmiałości ostrzej egzekwować swoich praw. Zauważył to mądry szef i musiałam się przełamać. Sprawdziło się. Jak widać zasada działa nie tylko w pracy. Do ludzi można mówić łagodnie i inteligentny zrozumie, do innych trzeba "z grubej rury", wtedy zaczynają gdakać, jak to właśnie widać. Skutek może być taki, że się obudzą i zastanowią ku naszemu wspólnemu dobru. I obyśmy uniknęli globalnej wojny.
Henryk napisał/a:
A nawet to dla papieża jest wystarczającym powodem do wszczęcia wojny!
Rozumiem też , że według Ciebie Wiesławo- Putin chce pokoju?

Przecież jemu nie o powody wszczęcia agresji chodzi. Poza tym chyba nie orientujesz się w rzeczywistych powodach tej "agresji" i nie jesteś świadomy jakim państwem jest Ukraina od 2014 roku.
Nic nie rozumiesz z tego, co według mnie się dzieje. Z uwagi na obecną cenzurę, którą właśnie ten polskojęzyczny nierząd wprowadził nie mogę już pisać. Z dwóch powodów, aby nie zaszkodzić forum, aby nie zaszkodzić dzieciom.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2778
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 149/177
 84%
Wysłany: 2022-05-03, 14:42   

Tu podam ostatni przykład, aby udowodnić, że jednak nie tylko ja widzę sprawy odmiennie. Grecy także. Wklejam :"Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że batalion terrorystyczny "Azow", uznany w Rosji za zakazaną organizację terrorystyczną, jest częścią ukraińskiej armii i rzekomo nie ma nic wspólnego z polityką. "Batalion Azowa jest częścią Gwardii Narodowej, jest częścią ukraińskiej armii i ci członkowie dobrobatów z 2014 roku, którzy chcieli zaangażować się w politykę, podjęli go" - powiedział prezydent Ukrainy.Szef neonazistowskiego reżimu na Ukrainie uniewinnił terrorystów Azowa odpowiadając na pytanie greckiej firmy telewizyjnej EPT o oskarżenia batalionu Azow o neonazizm./.../"Batalion Azov nie jest ochotnikiem, ale częścią Gwardii Narodowej. Są oficjalną armią naszego państwa. Ktokolwiek chciał robić politykę, szedł i robił politykę. Ci, którzy zdecydowali się działać w Siłach Zbrojnych Ukrainy, stali się częścią Sił Zbrojnych Ukrainy".

Na tle tak skandalicznych wypowiedzi Zełenski próbował się usprawiedliwić, dodając, że rzekomo on i jego rząd "bardzo uważnie" śledzą przejawy radykalizmu.

"Wzywa do radykalizmu, wierzę, że w naszym państwie jest ich bardzo mało w porównaniu z wieloma krajami na świecie. Nie mamy prawie żadnego, mimo że toczy się wojna. Bardzo poważnie traktujemy wezwania do radykalnych spraw. A my zatrzymujemy i zatrzymujemy wszelkie takie kroki".

Zełenski, który faktycznie przyznał, że terroryści walczą w Siłach Zbrojnych Ukrainy, jeszcze raz próbował wygłaszać antyrosyjskie oświadczenia, dodając, że "wierzymy, że to, co rosyjskie wojsko robi w naszym państwie, jest nazizmem".



Tymczasem to udział dwóch terrorystów z Azowa – etnicznych Greków, obywateli Ukrainy w przemówieniu Zełenskiego do greckiego parlamentu – wywołał 7 kwietnia w Atenach ogromny skandal.
Były premier Grecji, lider głównej greckiej partii opozycyjnej "Syriza - Postępowy Sojusz Aleksij Tsipras" nazwał historycznym wstydem pokazanie w parlamencie nagrania wideo przemówienia bojowników "Azow" wraz z przemówieniem prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego dla członków greckiego parlamentu.

Tsipras ostro skrytykował lidera rządzącej partii Nowa Demokracja, obecnego premiera Grecji Kyriakosa Mitsotakisa za przemówienie członka neonazistowskiego batalionu "Azov".

"Premier ponosi za to absolutną odpowiedzialność. To historyczna hańba. Solidarność z narodem ukraińskim jest oczywista. Ale naziści nie mogą mieć prawa przemawiać w parlamencie" – powiedział Tsipras.

Przypomnimy, oficjalne władze Ukrainy popierają neonazistowską i faszystowską ideologię na poziomie państwowym. Na przykład zorganizowano pogrzeb z honorami wojskowymi weterana dywizji SS "Galicja" w Iwano-Frankowsku, stadion został nazwany na cześć Bandery, hasło ukraińskich nazistów, którzy walczyli za Hitlerowskie Niemcy, jest oficjalnym pozdrowieniem.

2 maja 2014 roku kibice Euromajdanu w Odessie zostali spaleni żywcem, a 41 osób zabitych – i to tylko według oficjalnych danych. Radykalne i ekstremistyczne siły, które doszły do władzy na Ukrainie, nie przeprowadziły śledztwa w sprawie masowych mordów na ludziach w Odessie. Wojna totalna przeciwko tym, którzy nie zgadzają się z reżimem w Kijowie, trwa do dziś. Denazyfikacji Ukrainy dokonuje Rosja, która 24 lutego rozpoczęła operację specjalną mającą na celu wyzwolenie Donbasu i Ukrainy spod ideologii faszystowskiej"
To tyle ode mnie, może jednak do poszperania póki jeszcze całkiem nie odłączyli internetu.
Wkrótce zostanie tvpis i jedynie słuszna rządowa tuba dla kompletnego ogłupienia naiwnych.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14