FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Watykan a Wojna Cerkwi
Autor Wiadomość
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4931
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 101/280
 36%
Wysłany: 2022-03-23, 18:40   Watykan a Wojna Cerkwi

Watykan a Wojna Cerkwi

Zawiesić czy nie dialog z Cerkwią Moskiewską


Spotkania z patriarchą Moskwy i Wszechrusi liderów innych wyznań chrześcijańskich (w tym papieża) służą Cyrylowi wyłącznie do tego, by podkreślać, że inne wyznania mają wiele zrozumienia dla stanowiska Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej. I już choćby dlatego należy przestać prowadzić z nim ekumeniczny dialog. A nie jest to powód jedyny.

https://www.google.com/ur...YaZHwkzz3IR9zel

Czy Rosja użyje broni jądrowej

Misja wyzwoleńcza, trudna, ale konieczna operacja w obronie Rosji, nawoływania do użycia "prawosławnej broni jądrowej" i podobne treści – tak wyglądają wypowiedzi wielu rosyjskich prawosławnych duchownych i świeckich na temat rozpętanej przez Rosję wojny na Ukrainie.

https://www.google.com/ur...sLgbJ3svqQfCQ1k

Wojna Cerkwi

Wojna wytoczona Ukrainie prze Rosję - rzekomo w obronie prawosławia i wspierana przez cerkiew moskiewską - może doprowadzić do wzrostu znaczenia prawosławia ukraińskiego i do tego, że to do Kijowa wróci centrum życia religijnego ruskiego świata

https://www.google.com/ur...fBXW_7YBSuIvRkc


W tle wojny trwa walka o religijne wpływy w Ukrainie

Reakcje hierarchów na rosyjską agresję wpasowują się w pełny obraz ich wcześniejszych działań. Franciszek i Cyryl w momencie kryzysu mają do zaoferowania albo pustą retorykę, albo wymierzoną w zachodnie wartości propagandę.


https://krytykapolityczna.pl/swiat/cerkiew-w-ukrainie-wojna/


Watykan i Kościół Katolicki od dawna marzy by rozciągnąć swoje wpływy na Rosja ....

W 1581 roku na dworze papieskim powstał projekt ogólnochrześcijańskiej Ligi przeciw Turkom i unii z rosyjskim prawosławiem.
Papież miał pomóc Moskwie w zawarciu pokoju z Polską.

https://deon.pl/wiara/jezuita-ktory-zmienial-historie,185442


O co chodzi z poświęceniem Rosji przez papieża - John-Henry Westen: Papież Franciszek sfałszuje poświęcenie Rosji?

https://dorzeczy.pl/religia/279034/papiez-franciszek-sfalszuje-poswiecenie-rosji.html


ps :

Maria Matka Jezusa ...
https://www.youtube.com/a...feature%3Dshare
_________________
tom68
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-03-24, 10:38   

:mrgreen: Kolejna wojna religijna. Pop Kijowa pobłogosławił jako "świętą wojnę" broń ekstermistów ukraińskich. Tak jest od samego początku, od Abrahama, Mojżesza po Putaina, Bin Ladena i Buscha.
Ja się zastanawiam, czy w ogóle chcę być nazywana chrześcijanką. Jak sprawić, aby unieważnić swoją przynależność do judeo-chrześcijaństwa. Wstyd i hańba być w takiej mafijnej i zbrodniczej organizacji religijnej. I nie mówcie, że Jezus był inny. Nie był. Przyniósł miecz, jak sam mówił, a nie pokój. Jego apostolowie też miecze nosili, choćby Piotr, a inni dwaj odgrażali się, i chcieli spalić miasto, które ich nie przyjmie. :roll:
PS.Tom to nie jest przeciwko tobie wpis, ale skojarzenia jakie mi się nasuwają w związku z kolejną wojną z religią w tle.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4931
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 101/280
 36%
Wysłany: 2022-03-24, 13:31   

Jezus mówił by unikać wojny i by słabszy król podał się mocniejszemu ...

Ew Łukasza 14,31 Albo który król, mając wyruszyć, aby stoczyć bitwę z drugim królem, nie usiądzie wpierw i nie rozważy, czy w dziesięć tysięcy ludzi może stawić czoło temu, który z dwudziestoma tysiącami nadciąga przeciw niemu? 32 Jeśli nie, wyprawia poselstwo, gdy tamten jest jeszcze daleko, i prosi o warunki pokoju .

BW
_________________
tom68
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-03-24, 14:06   

Tomasz G napisał/a:
Jezus mówił by unikać wojny i by słabszy król podał się mocniejszemu ...

Ew Łukasza 14,31 Albo który król, mając wyruszyć, aby stoczyć bitwę z drugim królem, nie usiądzie wpierw i nie rozważy, czy w dziesięć tysięcy ludzi może stawić czoło temu, który z dwudziestoma tysiącami nadciąga przeciw niemu? 32 Jeśli nie, wyprawia poselstwo, gdy tamten jest jeszcze daleko, i prosi o warunki pokoju .

BW

No i sam widzisz, że niestety, ale jest mnóstwo sprzeczności w PS. Także w opisie samej postaci Jezusa i Jego dzialalności oraz wypowiedzi.
Oczywiście, masz rację przytaczając ten cytat, ale i ja mam rację, gdyż obie sytuacje na któe zwróciłam uwagę są nam znane z działalności Jezusa.
Przykro mi to pisać, ale tak jest z całą Biblią.
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4931
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 101/280
 36%
Wysłany: 2022-03-24, 15:08   

W pierwszych wiekach swego istnienia chrześcijaństwo w sposób radykalny negowało celowość wojny i takie stanowisko nadal mają niektóre kościoły i wyznania protestanckie np Adwentyści czy Świadkowie J itp ale inne kościoły z czasem, począwszy od św. Augustyna, zaczęto rozróżniać między wojną sprawiedliwą a niesprawiedliwą. Poszukiwania etyczne zaczęły się koncentrować na zdefiniowaniu warunków usprawiedliwiających dopuszczalność wojny. To doprowadziło do stworzenia w średniowieczu teorii tzw. "wojny sprawiedliwej czyli wojny obronnej "

Chrześcijanin a wojsko i wojna czyli czy chrześcijanin powinien walczyć i co na to Biblia ...

pastor Marek Rakowski

https://youtu.be/6EBI87cp5yI
_________________
tom68
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-03-24, 15:32   

Tomasz G napisał/a:
W pierwszych wiekach swego istnienia chrześcijaństwo w sposób radykalny negowało celowość wojny i takie stanowisko nadal mają niektóre kościoły i wyznania protestanckie np Adwentyści czy Świadkowie J itp ale inne kościoły z czasem, począwszy od św. Augustyna, zaczęto rozróżniać między wojną sprawiedliwą a niesprawiedliwą. Poszukiwania etyczne zaczęły się koncentrować na zdefiniowaniu warunków usprawiedliwiających dopuszczalność wojny. To doprowadziło do stworzenia w średniowieczu teorii tzw. "wojny sprawiedliwej czyli wojny obronnej "

Chrześcijanin a wojsko i wojna czyli czy chrześcijanin powinien walczyć i co na to Biblia ...

pastor Marek Rakowski

https://youtu.be/6EBI87cp5yI

Bardzo, ale to bardzo się mylisz. Jednak nie chcę wchodzić z tobą w dyskusje, bo rozumiem, że pewne niewygodne informacje mogą zburzyć czyjś świat i to dosłownie.
Prawda o judeochrześcijaństwie jest niestety inna i to dramatyczna. Ocieka krwią i strasznymi zbrodniami od samego początku (od początku ST), a pierwsi chrześcijanie wcale nie byli tacy święci, a potem już było tylko gorzej. Do teraz nadal to trwa i nie ma nadziei na zmianę. Dopóki ludzie nie porzuca sporów w imię boga - jakiegokolwiek, dopóki nie porzucą religijnych bredni i nie odbiora kapłanom 0_wszelkich maści _ władzy to ludzie będa się zwalczać i końca nie widać.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5919/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-03-24, 20:24   

Wiesława napisał/a:
Bardzo, ale to bardzo się mylisz. Jednak nie chcę wchodzić z tobą w dyskusje, bo rozumiem, że pewne niewygodne informacje mogą zburzyć czyjś świat i to dosłownie.
Prawda o judeochrześcijaństwie jest niestety inna i to dramatyczna. Ocieka krwią i strasznymi zbrodniami od samego początku (od początku ST), a pierwsi chrześcijanie wcale nie byli tacy święci, a potem już było tylko gorzej. Do teraz nadal to trwa i nie ma nadziei na zmianę. Dopóki ludzie nie porzuca sporów w imię boga - jakiegokolwiek, dopóki nie porzucą religijnych bredni i nie odbiora kapłanom 0_wszelkich maści _ władzy to ludzie będa się zwalczać i końca nie widać.


Dlatego trzeba wierzyć Panu Jezusowi.
Jego wyznawcy nigdy nie byli chrześcijanami.
Nazwę chrześcijanie podali poganie w Antiochii i tak się przyjęło.
Niech ktoś zapoda tekst z Biblii, że jakiś apostoł powiedział np. pozdrawiam chrześcijan
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2022-03-24, 20:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Iwona 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 22
Pomogła: 15 razy
Wiek: 30
Dołączyła: 24 Gru 2017
Posty: 708
Poziom: 24
HP: 40/1353
 3%
MP: 646/646
 100%
EXP: 10/68
 14%
Wysłany: 2022-03-25, 11:41   

Wiesława napisał/a:
:mrgreen: Kolejna wojna religijna. Pop Kijowa pobłogosławił jako "świętą wojnę" broń ekstermistów ukraińskich. Tak jest od samego początku, od Abrahama, Mojżesza po Putaina, Bin Ladena i Buscha.
Ja się zastanawiam, czy w ogóle chcę być nazywana chrześcijanką. Jak sprawić, aby unieważnić swoją przynależność do judeo-chrześcijaństwa. Wstyd i hańba być w takiej mafijnej i zbrodniczej organizacji religijnej. I nie mówcie, że Jezus był inny. Nie był. Przyniósł miecz, jak sam mówił, a nie pokój. Jego apostolowie też miecze nosili, choćby Piotr, a inni dwaj odgrażali się, i chcieli spalić miasto, które ich nie przyjmie. :roll:
PS.Tom to nie jest przeciwko tobie wpis, ale skojarzenia jakie mi się nasuwają w związku z kolejną wojną z religią w tle.

Ja tam nie wiem czy religijna...
Po prostu patriarcha nafaszerowany jest informacjami z mediów rosyjskich,w których wiadomo jaki przekaz jest. Wychowany też w takiej kulturze. Do tego może dojść np. strach przed więzieniem czy śmiercią... No wiecie... Tam jak się nie zrobi tego co Putin chce to takiej osoby się pozbywają.
Za samo cytowanie wypowiedzi papieża o wojnie idzie się tam do więzienia a co tu dopiero mówić o publicznym sprzeciwie wobec Putina.
I żeby nie było.. Nie bronie tutaj patriarchy ale uważam, że może być przymuszany... W końcu to Rosja
Ostatnio zmieniony przez Iwona 2022-03-25, 11:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-03-25, 11:52   

Iwona napisał/a:
Wiesława napisał/a:
:mrgreen: Kolejna wojna religijna. Pop Kijowa pobłogosławił jako "świętą wojnę" broń ekstermistów ukraińskich. Tak jest od samego początku, od Abrahama, Mojżesza po Putaina, Bin Ladena i Buscha.
Ja się zastanawiam, czy w ogóle chcę być nazywana chrześcijanką. Jak sprawić, aby unieważnić swoją przynależność do judeo-chrześcijaństwa. Wstyd i hańba być w takiej mafijnej i zbrodniczej organizacji religijnej. I nie mówcie, że Jezus był inny. Nie był. Przyniósł miecz, jak sam mówił, a nie pokój. Jego apostolowie też miecze nosili, choćby Piotr, a inni dwaj odgrażali się, i chcieli spalić miasto, które ich nie przyjmie. :roll:
PS.Tom to nie jest przeciwko tobie wpis, ale skojarzenia jakie mi się nasuwają w związku z kolejną wojną z religią w tle.

Ja tam nie wiem czy religijna...
Po prostu patriarcha nafaszerowany jest informacjami z mediów rosyjskich,w których wiadomo jaki przekaz jest. Wychowany też w takiej kulturze. Do tego może dojść np. strach przed więzieniem czy śmiercią... No wiecie... Tam jak się nie zrobi tego co Putin chce to takiej osoby się pozbywają.
Za samo cytowanie wypowiedzi papieża o wojnie idzie się tam do więzienia a co tu dopiero mówić o publicznym sprzeciwie wobec Putina.
I żeby nie było.. Nie bronie tutaj patriarchy ale uważam, że może być przymuszany... W końcu to Rosja

Iwona, ale to ukraiński pop błogosławił i poświęcał broń. To było w Kijowie, a nie w Moskwie.
Co do propagandy...obie strony się w niej prześcigają, a na Rosjan jest straszna nagonka. I to na zwykłych ludzi, którzy tak samo jak my chcą żyć w pokoju i spokoju.

Ponadto trzeba wziąć pod uwagę także to, że Putin od lat był wręcz przymuszany i podpuszczany do rozpoczęcia wojny. Moim zdaniem (i nie tylko moim) to jest kolejny krok po zarazie, teraz wojna potem głód i totalne zniewolenie ludzi pod egidą światowego przywódcy.
Jakiś czas temu podpisano tzw. porozumienia mińskie. To były bardzo dobre punkty, aby w pokoju żyć. Ukraina ich nie przestrzegała, a teraz jest co jest.
Ostatnio zmieniony przez Wiesława 2022-03-25, 11:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4931
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 101/280
 36%
Wysłany: 2022-03-25, 13:37   

Pierwsi chrześcijanie nie stawiali zatem oporu, kiedy byli chwytani, więzieni i prowadzeni na rzeź. Podobnie Żydzi, po klęsce ostatniego powstania anty-rzymskiego i wypędzeniu z Ziemi Świętej (na blisko dwa tysiące lat), porzucili miecz na rzecz pióra i do XX wieku nie bronili się w czasie prześladowań.

https://edukacjaetyczna.pl/wp-content/uploads/2019/12/9.pdf
_________________
tom68
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-03-25, 14:12   

Tomasz G napisał/a:
Pierwsi chrześcijanie nie stawiali zatem oporu, kiedy byli chwytani, więzieni i prowadzeni na rzeź. Podobnie Żydzi, po klęsce ostatniego powstania anty-rzymskiego i wypędzeniu z Ziemi Świętej (na blisko dwa tysiące lat), porzucili miecz na rzecz pióra i do XX wieku nie bronili się w czasie prześladowań.

https://edukacjaetyczna.pl/wp-content/uploads/2019/12/9.pdf

Chwileczkę...twierdzisz, że żydzi i chrześcijanie porzucili miecz na rzecz pióra?! :shock: Przecież "nawracają" do dziś wyłącznie mieczem (armatami i bardzo wymyślnymi rakietami). A czym jest obecna walka nieustanna w Izraelu i eksterminacja Palestyńczyków? Przecież to wojna religijna w całej okazałości. I to w imię Boga starotestamentowego, bo obiecał im ziemie od Nilu do Morza Śródziemnego i po Eufrat. Przecież oni cały czas się leją.
A jak nazwiesz zabicie od 75 do 100 milionów indian (jest to jedna czwarta ówczesnej polulacji całego świata!) przez Hiszpanów i Portugalczyków?! Było to największe ludobójstwo w dziejach w imię jedynego boga miłości. Idźcie i nawracajcie :roll: Zrobili to CHRZEŚCIJANIE. I to jest walka piórem?
Zatem nie. Zatem chrześcijanie są winni największych morderstw w dziejach świata. Jak do tego doliczymy świętą!! Inkwizycję, mordowanie i torturowanie, nagonkę na kobiety-czarownice to ... cóż. Wstyd. A podobno nakazano: NIE ZABIJAJ.
Popaprane to jest.
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4931
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 101/280
 36%
Wysłany: 2022-03-25, 14:44   

Chrześcijanie w pierwszych wiekach byli raczej pacyfistami a wiele zmieniło w chrześcijaństwie przyjecie tej religii przez cesarza Konstantyna Wielkiego wtedy to kościół zmienił też podejście do wojska i wojny bo wtedy uznano wojnę w obronie wiary i państwa za właściwą i tak jest do dziś z małymi wyjątkami u nie których protestantów w chrześcijaństwie ....

Prof Aleksander Krawczuk Kościół i Cesarza wyd Iskry ...
_________________
tom68
Ostatnio zmieniony przez Tomasz G 2022-03-25, 14:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-03-25, 16:34   

Tomasz G napisał/a:
Chrześcijanie w pierwszych wiekach byli raczej pacyfistami a wiele zmieniło w chrześcijaństwie przyjecie tej religii przez cesarza Konstantyna Wielkiego wtedy to kościół zmienił też podejście do wojska i wojny bo wtedy uznano wojnę w obronie wiary i państwa za właściwą i tak jest do dziś z małymi wyjątkami u nie których protestantów w chrześcijaństwie ....

Prof Aleksander Krawczuk Kościół i Cesarza wyd Iskry ...

Znowu nie mogę się z tobą zgodzić, niestety.
Żydzi w tamtym czasie byli bardzo zaangazowani w walkę o wyzwolenie się spod rzymskiej niewoli. Dziś wiele tam działających ugrupowań nazwalibyśmy terrorystami. Pierwsi chrześcijanie byli tylko i wyłącznie żydami, (małe wyjątki). Apostołowie również byli zaangazowani w to wszystko tak samo, jak i zeloci. Istnieją powazne przesłanki, że tak właśnie było. Już pisałam o mieczach, o grożeniu ogniem.. Nie chcesz tego do wiadomości przyjąć. Trudno.
Jezus też mówił nie tylko o pokoju. Ale to się zamiata pod dywan i po prostu pomija w rozmowach chcąc za wszelką cenę utworzyć idealny obraz chrześcijaństwa od początku.
To kłamstwo. Było inaczej.
Refleksja moja. Bardzo, ale to bardzo boleję, że siłą (przez chrzest w niemowlęctwie) przyłączono mnie bez mojego przyzwolenia do takiej strasznej religii.
Nigdy sobie nie wybaczę, że zamiast rozpoznać dogłębnie sprawy dałam się ponieść emocjom i w dorosłym wieku ponownie świadomie się ochrzciłam, czego nie powinnam robić.
Chciałabym, aby zdjęto ze mnie te ciężary i uwolniono od brzemienia. Wstydzę się i czuję odpowiedzialność, że moja religia jest winna największych zbrodni w ludzkości. Że religia do której należę jest mafijną i kłamliwą społecznością, która od początku zajmowała się fałszowaniem dokumentów, dopisywaniem nie istniejących wydarzeń, że mamy wiarę przekazaną przez osobę, która nigdy nie widziała ani nie słuchala Mistrza, a jedynie walnęła głową o bruk i na podstawie tych wizji stworzyła wykładnię wiary. Już strach wyliczać o grzechach papieży, biskupów księży, mnichów, na temat nadużyć, mordów, zbrodni molestowania, krzywdzenia kobiet i dzieci w różnych instytucjach kościelnych itd.itd. Jestem tym przytłoczona. Kiedy dopuszczę te myśli do swojej świadomości to chce mi się wyć z rozpaczy.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5919/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-03-25, 18:04   

Tomasz G napisał/a:
Chrześcijanie w pierwszych wiekach byli raczej pacyfistami a wiele zmieniło w chrześcijaństwie przyjecie tej religii przez cesarza Konstantyna Wielkiego wtedy to kościół zmienił też podejście do wojska i wojny bo wtedy uznano wojnę w obronie wiary i państwa za właściwą i tak jest do dziś z małymi wyjątkami u nie których protestantów w chrześcijaństwie ....

Prof Aleksander Krawczuk Kościół i Cesarza wyd Iskry ...


Wyznawcy Pana Jezusa - nigdy nie byli chrześcijanami, tylko uczniami Pana Jezusa
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-03-25, 18:18   

Krystian napisał/a:
Tomasz G napisał/a:
Chrześcijanie w pierwszych wiekach byli raczej pacyfistami a wiele zmieniło w chrześcijaństwie przyjecie tej religii przez cesarza Konstantyna Wielkiego wtedy to kościół zmienił też podejście do wojska i wojny bo wtedy uznano wojnę w obronie wiary i państwa za właściwą i tak jest do dziś z małymi wyjątkami u nie których protestantów w chrześcijaństwie ....

Prof Aleksander Krawczuk Kościół i Cesarza wyd Iskry ...


Wyznawcy Pana Jezusa - nigdy nie byli chrześcijanami, tylko uczniami Pana Jezusa

Jak to rozumieć, bo chyba nie załapuję. Możesz się odnieść do tego zdania i napisać jaki to ma związek z tematem, z tymi wojnami...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13