FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Watykan a Wojna Cerkwi
Autor Wiadomość
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4932
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 102/280
 36%
Wysłany: 2022-03-26, 13:15   

Wierzyć w Boga w czasach Hitlera - Ta książka to prawdziwa historia, pełna uduchowienia opowieść o jednej rodzinie, która postanowiła pozostać wierną Bogu, bez względu na konsekwencje i znalazła schronienie w cieniu Wszechmogącego.

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/99817/wierzyc-bogu-w-czasach-hitlera
_________________
tom68
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-03-26, 14:29   

Henryk napisał/a:
W przypadku mobilizacji, każdy ma obowiązek walczyć w obronie "ojczyzny" pod groźbą śmierci z rąk swoich.

U nas już mężczyźni dostali powołania. Czyli ten przeklęty pis doprowadził nas do wojny, która rozpocznie się lada dzień.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4932
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 102/280
 36%
Wysłany: 2022-03-27, 12:41   

Miłość nieprzyjaciół https://deon.pl/wiara/komentarze-do-ewangelii/milujcie-waszych-nieprzyjaciol-mt-5-38-48,92523
_________________
tom68
 
     
domi.nika

Potwierdzenie wizualne: 545
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Mar 2019
Posty: 120
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 20/20
 100%
Wysłany: 2022-04-04, 09:07   

Wiesława napisał/a:
Tomasz G napisał/a:
Chrześcijanie w pierwszych wiekach byli raczej pacyfistami a wiele zmieniło w chrześcijaństwie przyjecie tej religii przez cesarza Konstantyna Wielkiego wtedy to kościół zmienił też podejście do wojska i wojny bo wtedy uznano wojnę w obronie wiary i państwa za właściwą i tak jest do dziś z małymi wyjątkami u nie których protestantów w chrześcijaństwie ....

Prof Aleksander Krawczuk Kościół i Cesarza wyd Iskry ...

Znowu nie mogę się z tobą zgodzić, niestety.
Żydzi w tamtym czasie byli bardzo zaangazowani w walkę o wyzwolenie się spod rzymskiej niewoli. Dziś wiele tam działających ugrupowań nazwalibyśmy terrorystami. Pierwsi chrześcijanie byli tylko i wyłącznie żydami, (małe wyjątki). Apostołowie również byli zaangazowani w to wszystko tak samo, jak i zeloci. Istnieją powazne przesłanki, że tak właśnie było. Już pisałam o mieczach, o grożeniu ogniem.. Nie chcesz tego do wiadomości przyjąć. Trudno.
Jezus też mówił nie tylko o pokoju. Ale to się zamiata pod dywan i po prostu pomija w rozmowach chcąc za wszelką cenę utworzyć idealny obraz chrześcijaństwa od początku.
To kłamstwo. Było inaczej.
Refleksja moja. Bardzo, ale to bardzo boleję, że siłą (przez chrzest w niemowlęctwie) przyłączono mnie bez mojego przyzwolenia do takiej strasznej religii.
Nigdy sobie nie wybaczę, że zamiast rozpoznać dogłębnie sprawy dałam się ponieść emocjom i w dorosłym wieku ponownie świadomie się ochrzciłam, czego nie powinnam robić.
Chciałabym, aby zdjęto ze mnie te ciężary i uwolniono od brzemienia. Wstydzę się i czuję odpowiedzialność, że moja religia jest winna największych zbrodni w ludzkości. Że religia do której należę jest mafijną i kłamliwą społecznością, która od początku zajmowała się fałszowaniem dokumentów, dopisywaniem nie istniejących wydarzeń, że mamy wiarę przekazaną przez osobę, która nigdy nie widziała ani nie słuchala Mistrza, a jedynie walnęła głową o bruk i na podstawie tych wizji stworzyła wykładnię wiary. Już strach wyliczać o grzechach papieży, biskupów księży, mnichów, na temat nadużyć, mordów, zbrodni molestowania, krzywdzenia kobiet i dzieci w różnych instytucjach kościelnych itd.itd. Jestem tym przytłoczona. Kiedy dopuszczę te myśli do swojej świadomości to chce mi się wyć z rozpaczy.


niestety takie zamiatanie pod dywan nie jest dobrym efektem jak widac dlugoterminowo ... po prostu dziala to im na niekorzysc, czemu nikt tego nie widzi




____________________
https://www.kora.net.pl/pranie-wykladzin-krakow/
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-04-04, 09:13   

domi.nika napisał/a:

niestety takie zamiatanie pod dywan nie jest dobrym efektem jak widac dlugoterminowo ... po prostu dziala to im na niekorzysc, czemu nikt tego nie widzi

Co konkretnie masz na myśli? Jakiej części mojego wpisu dotyczy twoja odpowiedź? :)
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14