FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podobieństwa wydarzeń w różnych religiach
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2778
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 149/177
 84%
Wysłany: 2022-03-26, 11:23   

nike napisał/a:
Pokoja możesz mi napisać, tak żebym mogła ja zrozumieć, ale i Wiesia, cały czas piszesz HISTORIA , HISTORIA, a wiec napisz o tej historii jak ty widzisz pogańskie doktryny, podobne do izraelskich. i o latach w których były pisane.

Ja to widzę tak, że dzieje na ziemi powtarzają się, że każdy lud, w różnym czasie ma podobne doświadczenia, a te osoby, zwane bogami (Ozyrys,Herkules itd.) to po prostu wysłańcy Boga Stwórcy, Ojca Wszechrzeczy.
Wszystko kołem się toczy. Nie może być to kompletnie przypadkowe, że w całym, dosłownie całym świecie, pojawiają się Istoty, zwane przez ludy bogami i mają taką samą opowieść i losy. Musi w tym coś być. Ramy czasowe, 5 tys.-1,5tys (przed naszą erą) oraz zasięg tych wydarzeń nie jest przypadkowy. Czy wiecie, że nawet ludy, które dziś nazywamy Eskimosami przekazują sobie takie same opowieści. Nie pokuszę się o napisanie imienia ich boga bo sobie język można połamać, ale treść jest tożsama z biblijnymi opowieściami. Dotyczy to też potopu, zniszczenia wieży Babel (w różnych miejscach świata różna nazwa) i wielu innych.
Dlatego pytam co wy o tym myślicie, bo bez sensu jest udawanie, ze tego nie ma. Jest.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7075
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5564/7220
 77%
EXP: 20/373
 5%
Wysłany: 2022-03-26, 12:23   

Wiesława napisał/a:
Dlatego pytam co wy o tym myślicie, bo bez sensu jest udawanie, ze tego nie ma. Jest.

Myślę, że Ozyrys i Herkules, to taki Światowid, Perun i święty dąb na wzgórzu.
A także Maryjka ukazująca się w szybie, na kominie, w sęku.

Człowiek od początku wiedział, że był stworzony. Nie zawsze wiedział komu dziękować.
Zawsze także pragnął żyć wiecznie. Miał to zapisane w swym DNA.
Koh 3:11 BGN "W swoim czasie wszystko pięknie urządził, także wieczność złożył w ich sercu. Jednak człowiek nie jest zdolny dojść od początku do końca tego dzieła, które urządził Bóg."
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6253
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4554/6115
 74%
EXP: 231/330
 70%
Wysłany: 2022-03-26, 13:50   

nike napisał/a:
Pokoja możesz mi napisać, tak żebym mogła ja zrozumieć, ale i Wiesia, cały czas piszesz HISTORIA , HISTORIA, a wiec napisz o tej historii jak ty widzisz pogańskie doktryny, podobne do izraelskich. i o latach w których były pisane.

Weź sobie Konkordancje i wyszukaj to słowo ToldaH, a następnie przeczytaj, co tam jest napisane.
Co mam Tobie cytować to, co sama możesz sobie przeczytać?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6253
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4554/6115
 74%
EXP: 231/330
 70%
Wysłany: 2022-03-26, 13:56   

Wiesława napisał/a:
Wracam do dokumentów. Jeśli przyjąć, że Mojżesz ujednolicił, jak piszesz, teksty egipskie i dostosował je do biblijnej (nam znanej) wersji, to w żadnym wypadku nie mógł dostać tych tablic z dekalogiem od Boga. To chyba jasny wniosek.


Nie :!: Nie taki wniosek, gdyż kwestia ta dotyczy ustalenia: Kim jest Bóg Pisma Świętego i jak działa. To jest bardzo istotne, gdyż dzieki temu znika w nim mitologia.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-03-26, 13:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2778
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 149/177
 84%
Wysłany: 2022-03-26, 14:11   

Pokoja napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Wracam do dokumentów. Jeśli przyjąć, że Mojżesz ujednolicił, jak piszesz, teksty egipskie i dostosował je do biblijnej (nam znanej) wersji, to w żadnym wypadku nie mógł dostać tych tablic z dekalogiem od Boga. To chyba jasny wniosek.


Nie :!: Nie taki wniosek, gdyż kwestia ta dotyczy ustalenia: Kim jest Bóg Pisma Świętego i jak działa. To jest bardzo istotne, gdyż dzieki temu znika w nim mitologia.

Owszem, to bardzo ważne. Toteż spójrzmy na sam początek:
"Bereshit bara Elohim et hashamayim ve'et ha'arets." co się tlumaczy błędnie: Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię:.
W hebrajskim czasownik "bara" występuje w liczbie pojed., a rzeczownik "Elohim" w liczbie mnogiej.
Toteż "BOGOWIE STWORZYLI NIEBO I ZIEMIĘ"
Na dodatek bogowie to wersja szczególna l.mnogiej (a nie pospolita): ELOAH, co pochodzi od EL, czyli od imienia głównego bóstwa Kananejczyków, zwanego też "cielcem" lub "bykiem". Tymi dwoma imionami - Eloah i El nazwano w ST boga ok 50 razy(to pierwsze) i ok.250 razy (to drugie).
PS.Niektórzy wyprowadzają z tego zdania informację o Trójcy; czyli Bóg, który jest jednocześnie jednością i wielością.
Na razie tyle. Potem, jeśli chcecie zajmiemy się YHWH, Jahve-Adonai.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2022-03-26, 16:47   

Pokoja napisał/a:
nike napisał/a:
Pokoja możesz mi napisać, tak żebym mogła ja zrozumieć, ale i Wiesia, cały czas piszesz HISTORIA , HISTORIA, a wiec napisz o tej historii jak ty widzisz pogańskie doktryny, podobne do izraelskich. i o latach w których były pisane.

Weź sobie Konkordancje i wyszukaj to słowo ToldaH, a następnie przeczytaj, co tam jest napisane.
Co mam Tobie cytować to, co sama możesz sobie przeczytać?

Ja wiem doskonale co znaczy słowo hebrajskie toldah, zresztą napisałam historia, dopiszę jeszcze biografia, życiorys i co po za tym?
jak uważasz, czyją historię, biografię powinieneś opisać i kiedy ona powstała, tu nie chodzi jak się nazywa biografia po hebrajsku, nie zaskoczyłeś mnie, ale zmartwiłeś i to bardzo.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6253
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4554/6115
 74%
EXP: 231/330
 70%
Wysłany: 2022-03-26, 17:54   

nike napisał/a:
Pokoja napisał/a:
nike napisał/a:
Pokoja możesz mi napisać, tak żebym mogła ja zrozumieć, ale i Wiesia, cały czas piszesz HISTORIA , HISTORIA, a wiec napisz o tej historii jak ty widzisz pogańskie doktryny, podobne do izraelskich. i o latach w których były pisane.

Weź sobie Konkordancje i wyszukaj to słowo ToldaH, a następnie przeczytaj, co tam jest napisane.
Co mam Tobie cytować to, co sama możesz sobie przeczytać?

Ja wiem doskonale co znaczy słowo hebrajskie toldah, zresztą napisałam historia, dopiszę jeszcze biografia, życiorys i co po za tym?
jak uważasz, czyją historię, biografię powinieneś opisać i kiedy ona powstała, tu nie chodzi jak się nazywa biografia po hebrajsku, nie zaskoczyłeś mnie, ale zmartwiłeś i to bardzo.

Powołując się na określenie ToldaH NIE PISAŁEM nic o pogańskich zwyczajach. Wybacz Nike, ale, co Ty sobie wymyślasz?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2022-03-26, 18:01   

Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
Pokoja możesz mi napisać, tak żebym mogła ja zrozumieć, ale i Wiesia, cały czas piszesz HISTORIA , HISTORIA, a wiec napisz o tej historii jak ty widzisz pogańskie doktryny, podobne do izraelskich. i o latach w których były pisane.

Wiesława napisała/
Ja to widzę tak, że dzieje na ziemi powtarzają się, że każdy lud, w różnym czasie ma podobne doświadczenia, a te osoby, zwane bogami (Ozyrys,Herkules itd.) to po prostu wysłańcy Boga Stwórcy, Ojca Wszechrzeczy.

Widzę to troszeczkę inaczej.-----
Otóż skąd jest nam znany Ozyrys, Herkules i inni mocarze wielcy, z okresu przedpotopowego
Aniołowie brali sobie córki ludzkie za żony, a one rodziły im synów:------- Rdz 6:4 BU ------- (4) W owe czasy powstali na ziemi olbrzymi; także w następstwie tego, że synowie Boga wchodzili do ludzkich córek i im rodziły; to są owi mocarze, którzy byli od wieków mężami sławy.
Można powiedzieć, że synowie z tych małżeństw byli pół-bogami, byli potężni, wysocy, mądrzy, pobijali rodzaj ludzki w każdej sytuacji, a w dodatku, rodzili się tylko mężczyźni z tych małżeństw i z czasem rodzaj ludzki by zaniknął, dlatego Bóg przerwał tę tragedię.
I stąd są te mitologie o herosach.
Pierwszy świat do potopu trwał 1656 lat, Bóg ten pierwszy świat dał pod opiekę Aniołom i wiemy jak to się skończyło.
Wiesława napisał/a:

Wszystko kołem się toczy. Nie może być to kompletnie przypadkowe, że w całym, dosłownie całym świecie, pojawiają się Istoty, zwane przez ludy bogami i mają taką samą opowieść i losy. Musi w tym coś być. Ramy czasowe, 5 tys.-1,5tys (przed naszą erą) oraz zasięg tych wydarzeń nie jest przypadkowy. Czy wiecie, że nawet ludy, które dziś nazywamy Eskimosami przekazują sobie takie same opowieści. Nie pokuszę się o napisanie imienia ich boga bo sobie język można połamać, ale treść jest tożsama z biblijnymi opowieściami. Dotyczy to też potopu, zniszczenia wieży Babel (w różnych miejscach świata różna nazwa) i wielu innych.
Dlatego pytam co wy o tym myślicie, bo bez sensu jest udawanie, ze tego nie ma. Jest.

Potop był na całej ziemi i dopiero po potopie powstali Eskimosi, przed potopem nie było lodowców, klimat chyba był umiarkowany. Noe i jego rodzina opowiadali swoim dzieciom, wnukom tę historię, wiec się rozeszła na cały świat.
Noe po potopie żył jeszcze 300 lat to ilu pokoleniom mógł opowiedzieć swoje dzieje, a jego synowie?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2778
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 149/177
 84%
Wysłany: 2022-03-26, 19:04   

nike napisał/a:
Pierwszy świat do potopu trwał 1656 lat

:roll: Raczej trwał o wiele dłużej. Cykle są po 12500 lat, tak plus minus.
nike napisał/a:
Potop był na całej ziemi i dopiero po potopie powstali Eskimosi, przed potopem nie było lodowców, klimat chyba był umiarkowany. Noe i jego rodzina opowiadali swoim dzieciom, wnukom tę historię, wiec się rozeszła na cały świat.
Noe po potopie żył jeszcze 300 lat to ilu pokoleniom mógł opowiedzieć swoje dzieje, a jego synowie?

Chyba zupełnie inaczej liczymy.
Chcesz powiedzieć, że YHWH to był początek wszelkiego stworzenia jakieś 5 rysięcy lat temu?
Ja to widzę całkiem inaczej.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2022-03-26, 19:23   

[quote="Wiesława"]
Pokoja napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Wracam do dokumentów. Jeśli przyjąć, że Mojżesz ujednolicił, jak piszesz, teksty egipskie i dostosował je do biblijnej (nam znanej) wersji, to w żadnym wypadku nie mógł dostać tych tablic z dekalogiem od Boga. To chyba jasny wniosek.

Nie :!: Nie taki wniosek, gdyż kwestia ta dotyczy ustalenia: Kim jest Bóg Pisma Świętego i jak działa. To jest bardzo istotne, gdyż dzieki temu znika w nim mitologia.

Wiesława napisał/a:

Owszem, to bardzo ważne. Toteż spójrzmy na sam początek:
"Bereshit bara Elohim et hashamayim ve'et ha'arets." co się tlumaczy błędnie: Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię:.
W hebrajskim czasownik "bara" występuje w liczbie pojed., a rzeczownik "Elohim" w liczbie mnogiej.Toteż "BOGOWIE STWORZYLI NIEBO I ZIEMIĘ".

Tutaj muszę wnieść kilka poprawek:--------początek 1ks.Mojż. 1:1------brzmi--------

הָאָרֶץ וְאֵת הַשָׁמַיִם אֱלֹהִים אֵת בָּרָא בְּרֵאשִׁית -------- Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię.
Nie jest to błędne tłumaczenie, ponieważ w każdym języku są jakieś kruczki cwane i w hebrajskim są też. I tak końcówka "im" tworzy liczbę mnogą ale jest taki pierwszy kruczek, kiedy obok słowa Elohim jest czasownik w liczbie pojedynczej lub przymiotnik w liczbie pojedynczej, liczba mnoga jest uważana za liczbę pojedynczą, czyli tutaj Elohim------bogowie, staje się BOGIEM, bo jest słowo bara ----stworzył w liczbie kilka przykładów:----------Jeruszalaim----Jerozolima, panim-----twarz, i nie ma obok ani czasownika, ani przymiotnika
Wiesława napisał/a:

Na dodatek bogowie to wersja szczególna l.mnogiej (a nie pospolita): ELOAH, co pochodzi od EL, czyli od imienia głównego bóstwa Kananejczyków, zwanego też "cielcem" lub "bykiem". Tymi dwoma imionami - Eloah i El nazwano w ST boga ok 50 razy(to pierwsze) i ok.250 razy (to drugie).

Tak, Jezus do faryzeuszy też powiedział:-------

J 10:33 STERN "Judejczycy odrzekli: "Nie kamienujemy cię za żaden dobry czyn, ale za bluźnierstwo - bo ty, który jesteś tylko człowiekiem, czynisz siebie Bogiem [hebr. Elohim]"."
J 10:34 STERN "Jeszua odpowiedział im: "Czy nie napisano w waszej Torze: "Wy jesteście Elohim"."
J 10:35 STERN "Skoro nazwał "elohim" ludzi, do których było adresowane słowo Elohim (a Tanach nie może być złamany),"
J 10:36 STERN "to wy mówicie temu, którego Ojciec obrał sobie jako świętego i wysłał na świat: "Bluźnisz", tylko dlatego, że powiedziałem: "Jestem synem Elohim"?"
Warto poczytać o ELOHIM
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6253
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4554/6115
 74%
EXP: 231/330
 70%
Wysłany: 2022-03-26, 23:14   

Wisława napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Wisława napisał/a:
Wracam do dokumentów. Jeśli przyjąć, że Mojżesz ujednolicił, jak piszesz, teksty egipskie i dostosował je do biblijnej (nam znanej) wersji, to w żadnym wypadku nie mógł dostać tych tablic z dekalogiem od Boga. To chyba jasny wniosek.

Nie Nie taki wniosek, gdyż kwestia ta dotyczy ustalenia: Kim jest Bóg Pisma Świętego i jak działa. To jest bardzo istotne, gdyż dzięki temu znika w nim mitologia.


Owszem, to bardzo ważne. Toteż spójrzmy na sam początek:
"Bereshit bara Elohim et hashamayim ve'et ha'arets." co się tlumaczy błędnie: Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię:.
W hebrajskim czasownik "bara" występuje w liczbie pojed., a rzeczownik "Elohim" w liczbie mnogiej.
Toteż "BOGOWIE STWORZYLI NIEBO I ZIEMIĘ"
Na dodatek bogowie to wersja szczególna l.mnogiej (a nie pospolita): ELOAH, co pochodzi od EL, czyli od imienia głównego bóstwa Kananejczyków, zwanego też "cielcem" lub "bykiem". Tymi dwoma imionami - Eloah i El nazwano w ST boga ok 50 razy(to pierwsze) i ok.250 razy (to drugie).


Tekst z Rdz. 1:1 według tradycyjnej teologii stworzenia jest taki:
Cytat:
1. Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię.

Jednak uwzględniając treść Wyj. 20:11 i 31:17 należy zauważyć, że w Rdz. 1:1 została wyrażona czynność trwająca, a nie już akt stworzenia w pełni dokonany, co można tak oddać:

W praprzyczynie (Głowie, wodzu) On stwarza Bogów: istotnie standard niebios, istotnie standard ziemi (Psalm 82; 1Kor. 8:5,6).

Takie zdanie uzasadnia, użycie hebrajskiego czasownika "bara" występującego w liczbie pojedynczej, a zarazem rzeczownika "Elohim", występującego w liczbie mnogiej. Jeżeli trynitarze silą się, aby z politeizmu uczynić monoteizm, to można by zapytać: Dlaczego nie użyto w tym tekście określenia EL (410), ELACH (426) albo ELOAH (433), występujących w liczbie pojedynczej.

Treść Rdz. 1:1, ukazuje nam prawdę o stworzeniu, jakby w pigułce.
Jest bezimienny ON (Wyj. 6:3), który wyłania z siebie byt pierwotny, ściśle związany z Stworzycielem. (Według tej więzi w NT pojawił się jego przedstawiciel, czyli Chrystus, doskonały obraz Boga w ciele i w Duchu, jako jego Logos dla świata, J. 1:14,18; Hbr. 1:2. Jest nim Pan Jezus Chrystus i jego Eklezja – to nie ma nic wspólnego z preegzystencją Pana Jezusa). W tym pierwotnym bycie Jehowa/Jahwe stwarza Bogów, którzy są podwykonawcami jego dzieła, i to oni rozmawiają w czasie procesu stwarzania w szczególności w Rdz. 1:26 i 3:22. W związku z tym w drugim rozdziale Rodz., występuje Jehowa Bogów (Elohim).

W dalszej części treści Rdz. 1:1 w tradycyjnych tłumaczeniach, zostały pominięte dwa nietłumaczone znaki " º " : niebo (º8064), ziemię (º776).
Znak " º " to „nota accusativi (kod Stronga 853) - tak oznaczone słowo hebrajskie np. niebo (º8064) poprzedzone jest nie tłumaczoną partykułą " º " określającą biernik, które w połączeniu z numerem Stronga 226 w odniesieniu do drugiej części treści z Rdz. 1:1, pozwala przetłumaczyć ją tak: istotnie standard (853) niebios (8064), istotnie standard (853) ziemi (776), Psalm 82; 1Kor. 8:5,6.

Treść Rdz. 1:1 oznacza, że proces stworzenia nie zakończył się, skoro jest coś takiego jak Nowe Stworzenie, na które zwraca uwagę Nowy Testament. Tak więc proces stwarzania nadal trwa.
Dlaczego jest to proces trwający? Otóż dlatego, że w Rdz. 1:31 użyto określenia Bogowie uczynili, a nie Bogowie stworzyli, a w Wyj. 20:11 i 31:17 nie jest napisane: Jehowa/Jahwe stworzył, lecz Jehowa/Jahwe uczynił … w sześciu dniach, a siódmego odpoczął. Z tego powodu treść tekstu w Rdz. 1:1 do procesu stwarzania, zalicza również siódmy dzień. Ten jednak nie jest przeznaczony na dzieło fizyczne, które zostało dokonane w sześciu dniach, lecz na dzieło duchowe. Obrazowo jest to przedstawione w przypadku tworzenia Przybytku na Synaju i w budowie Świątyni Salomona. Gdy te obiekty zostały fizycznie ukończone, to nikt nie mógł do nich wejść, gdyż napełniała je chwała Jehowy. Jest to dwukrotnie uczyniony obraz na dzieło stworzenia. Gdy ono fizycznie, jako bardzo dobre jest uczynione w sześciu dniach (Rdz. 1:31), to w siódmym dniu nikt bez wiary nie może wejść do miejsca Bożego odpocznienia, gdyż nadal, ale już w znaczeniu duchowym, trwa dzieło stworzenia. Ten fakt bardzo został zaakcentowany w Hbr. 4 rozdział.

Określenie stworzyć (1254), wyraża akt w pełni dokonany, a określenie uczynić (6213) wyraża dokonanie czynności w procesie stwarzania, dlatego proces stwarzania z Rdz. 1:1 nadal trwa.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-03-26, 23:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2778
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 149/177
 84%
Wysłany: 2022-03-27, 10:15   

Czytając 2 powyższe wpisy dochodzę, nie po raz pierwszy, do wniosku, że wszystko jest względne i bardzo niestałe, niejednolite. W zalezności gdzie ucho/oko przyłożysz taką odpowiedź/wytlumaczenie dostajesz. Każdy sobie rzepkę skrobie.
Wobec tego ja widzę jedyny sposób wyjścia z sytuacji...dać sobie spokój z bogami, religiami, kościołami i żyć swoim życiem. I tak wszyscy w grobie kończą i właściwie nic od człowieka nie zależy. Nic z tych najwazniejszych spraw: życie i śmierć.
Miłego dnia.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2022-03-27, 13:12   

Wiesława napisał/a:
Czytając 2 powyższe wpisy dochodzę, nie po raz pierwszy, do wniosku, że wszystko jest względne i bardzo niestałe, niejednolite. W zalezności gdzie ucho/oko przyłożysz taką odpowiedź/wytlumaczenie dostajesz. Każdy sobie rzepkę skrobie.
Wobec tego ja widzę jedyny sposób wyjścia z sytuacji...dać sobie spokój z bogami, religiami, kościołami i żyć swoim życiem. I tak wszyscy w grobie kończą i właściwie nic od człowieka nie zależy. Nic z tych najwazniejszych spraw: życie i śmierć.
Miłego dnia.

Jeżeli chodzi o mój wpis, to w nim nic od siebie nie dodałam, to nie ja tworzyłam j. hebrajski i nie moja wina, ze w tym języku są takie cwane zagadki.
Piszesz,że i tak grób przed nami, to prawda, ale też przed nami wzbudzenie z gronu.
A ponieważ nie ma przemiany w grobie, to wstaniemy z wiedzą, z którą umrzemy, a wiedzy to sama wiesz nigdy nie za dużo jest.
Ja np. będę bardzo wdzięczna Bogu,ze umrę świadoma gdzie idę i po co i wstanę właśnie z tą samą świadomością co umierałam. I TO JEST PIĘKNE. :-D :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2778
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 149/177
 84%
Wysłany: 2022-03-27, 14:17   

nike napisał/a:

Jeżeli chodzi o mój wpis, to w nim nic od siebie nie dodałam, to nie ja tworzyłam j. hebrajski i nie moja wina, ze w tym języku są takie cwane zagadki.
Piszesz,że i tak grób przed nami, to prawda, ale też przed nami wzbudzenie z gronu.
A ponieważ nie ma przemiany w grobie, to wstaniemy z wiedzą, z którą umrzemy, a wiedzy to sama wiesz nigdy nie za dużo jest.
Ja np. będę bardzo wdzięczna Bogu,ze umrę świadoma gdzie idę i po co i wstanę właśnie z tą samą świadomością co umierałam. I TO JEST PIĘKNE.

Nike droga, ja cię o nic nie obwiniam. Męczy mnie po prostu to, że wszystko jest nacechowane kłąmstwami i fałszem. Wyobraź sobie, że i ja pisząc post też korzystałam z tłumacza i interpretacji znawcy hebrajskiego. Nie wiadomo komu i w co wierzyć. On obszernie i drobiazgowo wyjaśnia i udowadnia powołując się także na niuanse hebrajskiego to, co ja w skrócie napisałam. Ty piszesz inaczej. Nie wiem kto ma rację. Pewnie gdyby jeszcze ktoś się za to zabrał udowodnil by coś innego. Ja nie mam pretensji, ale to mnie męczy. Człowiek nie jest w stanie nauczyć się wszystkiego, aby samemu dochodzić do każdej sprawy. Musi się opierać na ludziach, specjalistach w jakiejś dziedzinie. No i takie coś wychodzi.
Tu nie tylko mam teraz na względzie to jedno zdanie.
Zauważam, że tak jest ze wszystkim. Przecież całymi latami czytałam w kółko Biblię i liczne komentarze. Zwariować można, bo gdzie ucho przyłożysz tam niezbite dowody akurat tego, co chce jakiś człowiek udowodnić. To samo zupełnie inaczej może wytłumaczyć ktoś inny.
Dochodzę do wniosku, ze to wszystko, Biblia, wykładnia, religia, Bóg, bogowie ... to wszystko jedna wielka pomyłka, ściema i kłamstwo.
Ateista jest w stanie udowodnić, że nawet ktoś taki jak Jezus w ogóle nie istniał. Owszem, i takie opracowania czytałam. I wiesz co, nike. Ci ludzie mogą mieć rację. Naprawdę, całkiem sensowne uzasadnienia. Oczywiście, ja nie twierdzę, ze oni mają rację, jednak jakaśiskierka wiary tli się we mnie. Jednak widząc coś takiego w każdej niemal sprawie dotyczącej PS, religii itd. to naprawdę albo trzeba myślenie wyłączyć, albo niczego nie sprawdzać tylko każdą brednie księży i innych pouczaczy przyjąć bez szemrania.
Dla mnie to jest dramat :cry:
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2778
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 149/177
 84%
Wysłany: 2022-03-27, 14:22   

Jezus też mówił: "Niech wasza mowa będzie -tak, tak, lub nie-nie. A tu w każdej dziedzinie jeden wielki bajzel. Nie znoszę tego.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14