FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Paruzja
Autor Wiadomość
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4652/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-04-21, 12:15   

Wiesława napisał/a:
Pokoja napisał/a:
W Hbr. 11:38-40 i 12:1 jest napisane o wielkim obłoku świadków ST.

To po kolei. Przecież w tych wersetach nie chodzi o paruzję. O świadkach ST i NT pisze w kontekście wiary, a nie powrotu Jezusa na obłokach. Myślę, że to typowy przykład naginania tekstów dla potrzeb udowodnienia swoich nauk i wymysłów.
Całość i sens Hebr.12,1 jest taka:"121 I my zatem mając dokoła siebie takie mnóstwo świadków, odłożywszy wszelki ciężar, [a przede wszystkim] grzech, który nas łatwo zwodzi, winniśmy wytrwale biec w wyznaczonych nam zawodach. 2 Patrzmy na Jezusa, który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala. On to zamiast radości, którą Mu obiecywano, przecierpiał krzyż, nie bacząc na [jego] hańbę, i zasiadł po prawicy tronu Boga. 3 Zastanawiajcie się więc nad Tym, który ze strony grzeszników taką wielką wycierpiał wrogość przeciw sobie, abyście nie ustawali, złamani na duchu. 4 Jeszcze nie opieraliście się aż do przelewu krwi, walcząc przeciw grzechowi, 5 1 a zapomnieliście o upomnieniu, z jakim się zwraca do was, jako do synów:
Synu mój, nie lekceważ karania Pana,
nie upadaj na duchu, gdy On cię doświadcza.
6 Bo kogo miłuje Pan, tego karze,
chłoszcze zaś każdego, którego za syna przyjmuje2."
Wyrwane z kontekstu pół wersetu jedynie podważa wiarygodność takiego nauczającego/wykładającego...

"Chrystus miał więc przyjść w tych dwóch obłokach." tak napisałeś. Nawet nie chce mi się tego komentować. Może nie rozumiem i coś ze mną jest nie w porządku...
Jak odszedł? Na Górze pożegnał się z Apostołami i został zabrany w górę i powoli znikał im z oczu. I powiedziano, że tak, jak go widzą znikającego, tak On powróci.
Co kombinujesz z dwiema paruzjami? Chyab się załamię.


Wierzę bardzo, że nie załamiesz się. :-D
To że będą na świcie ludzie ukształtowani, według prawdy ST, to wynika z niej, że tacy zmartwychwstaną. Podobnie jest i z tymi wierzącymi, którzy i żywo i przez zmartwychwstanie, ukażą sie według nauki NT. Oni to najpierw stanowią dwa obłoki świadków wiary, ale z czasem osiągną doskonałość, taką jaką miał Pan Jezus.
To tak w skrócie. Więcej napiszę wieczorem.
Pozdrawiam
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-04-21, 12:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13552
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 331/608
 54%
Wysłany: 2022-04-21, 12:50   

Jezus Pan kiedy opowiadał Ewangelię uczniom i często tłumom ludzi, to prawie zawsze mówił do nich w podobieństwach, a przecież byli to prości ludzie, dlaczego? Może właśnie chciał wybrać z tych ludzi ,do klas wybranych KLEJNOTY.
Zauważmy kim byli Apostołowie jak Jezus z nimi rozmawiał, Jezus im wyraźnie mówił, że umrze, a oni w to nie wierzyli, a przecież słuchali Go. Kiedy się karta odwróciła jak Jezus zmartwychwstał, oni wtedy wszystko zrozumieli, szczególnie w Dzień Pięćdziesiątnicy, kiedy otrzymali ducha Świętego i wtedy stali się KLEJNOTAMI BOŻYMI zdolnymi iść do nieba czyli do Królestwa niebiańskiego jako OBLUBIENICA PAŃSKA. Bóg na wszystko ma swój czas, czasami warto być cierpliwym CIERPLIWOŚĆ USZLACHETNIA NAS DO WALKI DAJE SIŁ. [to z naszej pieśni zdanie]
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6959
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5390/6836
 78%
EXP: 263/359
 73%
Wysłany: 2022-04-21, 14:51   

Wiesława napisał/a:
Także powrót łaski do Izraela:


Patrząc choćby na to jedno wydarzenie, to "jesteśmy daleko w polu" ;-)
Tam przecież już prawie nikt w Boga nie wierzy. Większość społeczeństwa żyje gorzej niż tzw.poganie.

Nikt nie twierdzi, że jest inaczej.
Na razie oliwka wypuściła liście. Do owoców jest daleko.
Ez 37:1-14 UBG "Ręka PANA była nade mną i on wyprowadził mnie w duchu PANA, i postawił mnie w środku doliny, która była pełna kości; (2) Przeprowadził mnie obok nich dokoła, a oto było ich bardzo dużo na obszarze tej doliny, a oto były bardzo wyschłe. (3) I powiedział do mnie: Synu człowieczy, czy te kości ożyją? Odpowiedziałem: Panie BOŻE, ty wiesz. (4) Wtedy powiedział do mnie: Prorokuj o tych kościach i mów do nich: Wyschłe kości, słuchajcie słowa PANA. (5) Tak mówi Pan BÓG do tych kości: Oto sprawię, że wstąpi w was tchnienie i ożyjecie; (6) Nałożę na was ścięgna i sprawię, że obrośniecie ciałem, oblekę was w skórę, i włożę w was tchnienie, i ożyjecie. I poznacie, że ja jestem PANEM. (7) Prorokowałem więc, jak mi rozkazano. A gdy prorokowałem, powstał szum, a oto poruszenie; i kości zbliżyły się do siebie, kość do swojej kości. (8) I spojrzałem, a oto pojawiły się na nich ścięgna, obrosły ciałem i skóra je powlekła z wierzchu, ale nie było w nich tchnienia. (9) I powiedział do mnie: Prorokuj do wiatru, prorokuj, synu człowieczy, i powiedz do wiatru: Tak mówi Pan BÓG: Przyjdź od czterech wiatrów, tchnienie, i powiej na tych zabitych, i niech ożyją. (10) Prorokowałem więc, jak mi rozkazał, i wstąpiło w nie tchnienie, a ożyły i stanęły na nogach, bardzo, bardzo liczne wojsko. (11) I powiedział do mnie: Synu człowieczy, te kości to cały dom Izraela. Oto mówią: Nasze kości wyschły, nasza nadzieja przepadła, jesteśmy zgubieni. (12) Dlatego prorokuj i mów do nich: Tak mówi Pan BÓG: Oto otworzę wasze groby i wyprowadzę was z waszych grobów, ludu mój, i przyprowadzę was do ziemi Izraela. (13) I poznacie, że ja jestem PANEM, gdy otworzę wasze groby i wyprowadzę was z waszych grobów, ludu mój. (14) Włożę w was mojego ducha i ożyjecie, i osadzę was w waszej ziemi. I poznacie, że ja, PAN, to powiedziałem i uczyniłem, mówi PAN."
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2689
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 60/177
 33%
Wysłany: 2022-04-21, 15:48   

nike napisał/a:
Jezus Pan kiedy opowiadał Ewangelię uczniom i często tłumom ludzi, to prawie zawsze mówił do nich w podobieństwach, a przecież byli to prości ludzie, dlaczego? Może właśnie chciał wybrać z tych ludzi ,do klas wybranych KLEJNOTY.
Zauważmy kim byli Apostołowie jak Jezus z nimi rozmawiał, Jezus im wyraźnie mówił, że umrze, a oni w to nie wierzyli, a przecież słuchali Go. Kiedy się karta odwróciła jak Jezus zmartwychwstał, oni wtedy wszystko zrozumieli, szczególnie w Dzień Pięćdziesiątnicy, kiedy otrzymali ducha Świętego i wtedy stali się KLEJNOTAMI BOŻYMI zdolnymi iść do nieba czyli do Królestwa niebiańskiego jako OBLUBIENICA PAŃSKA. Bóg na wszystko ma swój czas, czasami warto być cierpliwym CIERPLIWOŚĆ USZLACHETNIA NAS DO WALKI DAJE SIŁ. [to z naszej pieśni zdanie]

Otóż to. Czyli jednak te nadzieje nie są dla wszystkich, ale dla wybranych. A w dodatku dla wybranych z wybranych. Ja też wiele razy dopytywałam o to, dlaczego Bóg mówi do ludzi i chce, aby nie zrozumieli. Nigdy tego nie pojmę.
To wszystko jest koszmarnie popaprane.
Jeszcze chciałabym wiedzieć, jak wyjaśniacie te 148 lat. Lat, przypomnę, które są najkrwawszymi w czasach nowożytnych i początkiem wielu podziałów. Ja tylko na taki pomysł wpadłam, że jest to oczyszczanie ogniem ziemi, ale to chyba słaby argument. Tym bardziej, że mowa jest też o zjawisku spektakularnym, jak na przykład walnięcie asteroidy, co wydaje się bardzo prawdopodobne. Również źródła niezależne potwierdzają, że takie resety ludzkości mają miejsce co 11 500 lat. Czyli...jak w pysk strzelił, trafiliśmy z naszym życiem w sam środek kotła :roll:
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2689
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 60/177
 33%
Wysłany: 2022-04-21, 15:49   

Henryk napisał/a:
(14) Włożę w was mojego ducha i ożyjecie, i osadzę was w waszej ziemi. I poznacie, że ja, PAN, to powiedziałem i uczyniłem, mówi PAN."

To czekajmy, obserwujmy. To byłoby coś zobaczyć, jak Izrael odkłada broń, rozdaje swoje niebotyczne dobra materialne i mowi: Jezus jest Panem.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13552
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 331/608
 54%
Wysłany: 2022-04-21, 16:32   

Wiesiu nie jest zupełnie tak jak ty myślisz.
Ja wierzę,że Jezus przyszedł po raz drugi, ale nie jako człowiek, bo swoje ciało i człowieczeństwo ofiarował za nas na krzyżu, wiec przyszedł na ziemię [atmosferę ziemską] jako duch, i według chronologii biblijnej to się stało w 1874 roku.
W pierwszym rzędzie przyszedł po swoją Oblubienicę, ja wierzę, że chronologia którą znam jest dokładną chronologią i że Oblubienica Chrystusowa została wzbudzona z grobu w 1878 roku.
Jezus nie przyszedł żeby królować, tylko żeby zrobić porządek i cały czas od chwili przybycia ten porządek robi. Zauważ, nie ma Królów, nie ma niewolnictwa, ten rozdział został zakończony, jak oglądamy filmy z tamtych lat jak tamci ludzie żyli, Papiestwo ma ograniczone prawa , nastąpił szybki rozwój oświaty, zaczęły powstawać
wydawnictwa biblijne na szeroką skalę, przeróżne wynalazki dla wygody człowieka, ogromna wiedza, to wszystko datuje się od powtórnego przyjścia Jezusa.
Obecnie możemy obserwować jak zmienia się klimat itd,itd. Ja nie wierzę,że Jezus pstryknie palcem i wszystko się stanie, tak to jest w bajkach.
Nie możemy mówić Jezus jest a nic się na lepsze nie zmienia, musimy wierzyć,że w niedługim czasie zmieni się, a jak wstaniemy z grobu, to dalej będziemy urządzać naszą ziemię dla dobra naszego wspólnego, ale już bez szatana.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6959
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5390/6836
 78%
EXP: 263/359
 73%
Wysłany: 2022-04-21, 16:49   

Wiesława napisał/a:
To czekajmy, obserwujmy. To byłoby coś zobaczyć, jak Izrael odkłada broń, rozdaje swoje niebotyczne dobra materialne i mowi: Jezus jest Panem.

Czekajmy na to, co wydaje się nieprawdopodobne...
Za 12:10 BR "Lecz na dom Dawida i na mieszkańców Jerozolimy wyleję ducha mojego miłosierdzia i modlitwy. I będą patrzeć na tego, którego sami przebodli. I z powodu niego będą ubolewać tak, jak ubolewa się po śmierci jedynego syna; opłakiwać go będą głośniej, niż opłakuje się pierworodnego."
Ez 36:24-29 BR "Wtedy też zbiorę was spośród narodów i sprowadzę ze wszystkich obcych krain na waszą własną ziemię. (25) Rozleję pośród was wodę żywą i zostaniecie oczyszczeni. Oczyszczę was z wszelkich brudów i uwolnię was od waszych bożków. (26) I dam wam serce nowe i tchnę w was nowego ducha. Zabiorę wam wasze serca kamienne i włożę w was serca z żywego ciała. (27) Przekażę wam mojego Ducha i sprawię, że zaczniecie postępować według moich praw i zachowywać moje przykazania, wprowadzając je w życie. (28) Mieszkać będziecie znowu w kraju, który dałem kiedyś waszym ojcom. Staniecie się wtedy moim ludem, a Ja będę waszym Bogiem. (29) Uwolnię was od waszego zbrukania i sprawię, że będziecie mieli obfitość zboża, a Ja będę jego zasoby pomnażał. I nigdy już nie będę na was zsyłał klęski głodu."
Jr 31:31-33 BR "Oto nadchodzą dni - mówi Pan - kiedy to zawrę z Domem Izraela (i z Domem Judy) Nowe Przymierze. (32) Nie będzie to już Przymierze jak to, które zawarłem z ich ojcami, kiedy to uchwyciłem ich za rękę i wyprowadziłem z ziemi egipskiej. Tamto Przymierze - moje Przymierze - oni złamali. Wtedy dałem im poznać, że Ja posiadam władzę - mówi Pan. (33) A oto teraz zawieram Nowe Przymierze z całym domem Izraela po tym wszystkim, co już minęło - mówi Pan: Moje prawo umieszczę w ich wnętrzu i wypiszę w ich sercach. I wtedy (znów) stanę się ich Bogiem, a oni będą moim ludem."

Rz 11:15 BW "Jeśli bowiem odrzucenie ich jest pojednaniem świata, to czym będzie przyjęcie ich, jeśli nie powstaniem do życia z martwych?"
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-04-21, 17:39   

nike napisał/a:
Wiesiu nie jest zupełnie tak jak ty myślisz.
Ja wierzę,że Jezus przyszedł po raz drugi, ale nie jako człowiek, bo swoje ciało i człowieczeństwo ofiarował za nas na krzyżu, wiec przyszedł na ziemię [atmosferę ziemską] jako duch, i według chronologii biblijnej to się stało w 1874 roku.
W pierwszym rzędzie przyszedł po swoją Oblubienicę, ja wierzę, że chronologia którą znam jest dokładną chronologią i że Oblubienica Chrystusowa została wzbudzona z grobu w 1878 roku.
Jezus nie przyszedł żeby królować, tylko żeby zrobić porządek i cały czas od chwili przybycia ten porządek robi. Zauważ, nie ma Królów, nie ma niewolnictwa, ten rozdział został zakończony, jak oglądamy filmy z tamtych lat jak tamci ludzie żyli, Papiestwo ma ograniczone prawa , nastąpił szybki rozwój oświaty, zaczęły powstawać
wydawnictwa biblijne na szeroką skalę, przeróżne wynalazki dla wygody człowieka, ogromna wiedza, to wszystko datuje się od powtórnego przyjścia Jezusa.
Obecnie możemy obserwować jak zmienia się klimat itd,itd. Ja nie wierzę,że Jezus pstryknie palcem i wszystko się stanie, tak to jest w bajkach.
Nie możemy mówić Jezus jest a nic się na lepsze nie zmienia, musimy wierzyć,że w niedługim czasie zmieni się, a jak wstaniemy z grobu, to dalej będziemy urządzać naszą ziemię dla dobra naszego wspólnego, ale już bez szatana.

Podzielam twoje zdanie, że Jezus powrócił na ziemię jako Duch ze swą Duchową mocą.
Jednak stało się to w dniu Pięćdziesiątnicy.

Jezus odkupuje na ziemi to co utracone.

E.Jana.
14:16
Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki -
14:17
Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie.
14:18
Nie zostawię was sierotami, przyjdę do was.
14:19
Jeszcze tylko krótki czas i świat mnie oglądać nie będzie; lecz wy oglądać mnie będziecie, bo Ja żyję i wy żyć będziecie.
14:20
Owego dnia poznacie, że jestem w Ojcu moim i wy we mnie, a Ja w was.

Gdy się czas wypełni, to wszyscy staną przed Tronem Bożym w Niebie - na sąd ostateczny.
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2022-04-21, 17:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2689
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 60/177
 33%
Wysłany: 2022-04-21, 18:40   

nike napisał/a:
W pierwszym rzędzie przyszedł po swoją Oblubienicę, ja wierzę, że chronologia którą znam jest dokładną chronologią i że Oblubienica Chrystusowa została wzbudzona z grobu w 1878 roku.

Skąd taki pomysł? Czy są jakieś dowody na piśmie, świadectwa osób wtedy żyjących, że było jakieś powstanie z grobów? Przecież to byłby szum i sensacja o skali światowej. Mnie uczono, że Oblubienica Chrystusa to po prostu Kościół; zbiorowisko ludzi wierzących, tych co Mu zaufali i starają się żyć zgodnie z Jego naukami. To tak w wielkim skrócie, ale na pewno rozumiesz o czym mówię.


"Jezus nie przyszedł żeby królować, tylko żeby zrobić porządek i cały czas od chwili przybycia ten porządek robi."
Przecież właśnie po to miał wrócić na ziemię, aby królować. Jak najbardziej królować. Co komu po jakimś tajemnym robieniu porządków przez niewidzialnego Jezusa. W dodatku tylko stosunkowo mała ilość wyznawców w ogóle o tym wie, a jeszcze mniej o tym mówi. Tego z kolei też nie rozumiem. To właściwie można zaliczyć do tzw. "teorii spiskowych". Jakaś tajemna wiedza. Dlaczego się nią nie dzielicie? Głośno nie ogłaszacie tak ważnej dla świata nowiny.
Nike, popatrz z mojego punktu widzenia. Gdyby nie szereg "przypadków" to ja nawet nie miałabym pojęcia o takich naukach, o ruchu badackim itd. O tym naprawdę wie garstka! Dlaczego, dlaczego?!
Przecież jeśli to prawda to cały świat powinien współpracować z tym OBECNYM/OBECNOŚCIĄ duchową Chrystusem.
Ja też nie oczekuję, że powrót Jezusa to siedzenie z założonymi rękami i czekanie, aż On pozamiata nasz bajzel światowy, a potem my będziemy siedzieć i śmietankę spijać.
Co do części twojego wpisu o tych korzyściach od 150 lat, to faktycznie muszę przyznać ci rację. Ja tego nie dostrzegałam, bo tak do końca ani niewolnictwo się nie skończyło, ani inne sprawy wyraźnie także się nie skończyły. Raczej przybrały inną formę. Niewolnictwo jest inne, papiestwo ma władzę ogromną lecz bardziej skrytą, takie wredne podziemie, mafijne. Jedynie wydawnictwa biblijne, dostęp do nauki, do czytelnictwa i w ogóle łatwiejszy kontakt między ludźmi na pewno jest bardzo widoczny. Ale te globalne wojny! Nike, to dramat.
Nie umiem sobie ducha Jezusa wyobrazić gdzieś tam w przestrzeni okołoziemskiej....no nie mam takiej wyobraźni. Ale obyś miała rację, bo to by nadzieję dawało.
Podobno najpierw musi być tak źle , że już gorzej być nie może i wtedy następuje samonaprawa, odbicie od dna.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2689
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 60/177
 33%
Wysłany: 2022-04-21, 18:41   

Henryk, kolejny nadzieję mi dający wpis zapodałeś. Dziś to już drugi. Bóg ci wynagrodzi.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2689
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 60/177
 33%
Wysłany: 2022-04-21, 18:44   

Wybrana :"Jezus odkupuje na ziemi to co utracone."
Od kogo odkupuje?
Czy w NT nie pisze czasami, że niczego Jezus nie utracił, co Mu Ojciec dał? Czyżby jednak coś/kogoś przegapił i cierpiał za część, a jakaś część się Mu spod kontroli wymknęła? I, według ciebie od Pięćdziesiątnicy szuka i odkupuje... :roll: Dziwne, ale pewnie ja nie rozumiem tak wzniosłych nauk.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6959
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5390/6836
 78%
EXP: 263/359
 73%
Wysłany: 2022-04-21, 18:50   

Wiesława napisał/a:
Bóg ci wynagrodzi.

Powoli, powoli...
Gdzie ja to wszystko pomieszczę? :mrgreen:
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 958
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 41/83
 49%
Wysłany: 2022-04-21, 18:55   

wybrana napisał/a:

E.Jana.
14:16
Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki -
14:17
Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie.
14:18
Nie zostawię was sierotami, przyjdę do was.
14:19
Jeszcze tylko krótki czas i świat mnie oglądać nie będzie; lecz wy oglądać mnie będziecie, bo Ja żyję i wy żyć będziecie.
14:20
Owego dnia poznacie, że jestem w Ojcu moim i wy we mnie, a Ja w was.

Gdy się czas wypełni, to wszyscy staną przed Tronem Bożym w Niebie - na sąd ostateczny.
Wybrana dzięki za te wersety z Jana miałem to szczęście, że one wypełniły się i w moim Życiu po przebudzeniu ze snu śmierci co świat nazywa życiem biologicznym. A Pan Jezus Objawia się teraz poprzez Oblubienicę czyli zgromadzenie wywołanych ze snu do Życia , to jest pierwsze zmartwychpowstanie.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4652/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-04-21, 22:58   

Wiesława napisał/a:
Pokoja napisał/a:

To po kolei. Przecież w tych wersetach nie chodzi o paruzję. O świadkach ST i NT pisze w kontekście wiary, a nie powrotu Jezusa na obłokach. Myślę, że to typowy przykład naginania tekstów dla potrzeb udowodnienia swoich nauk i wymysłów.
Całość i sens Hebr.12,1 jest taka:"121 I my zatem mając dokoła siebie takie mnóstwo świadków, odłożywszy wszelki ciężar, [a przede wszystkim] grzech, który nas łatwo zwodzi, winniśmy wytrwale biec w wyznaczonych nam zawodach. 2 Patrzmy na Jezusa, który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala. On to zamiast radości, którą Mu obiecywano, przecierpiał krzyż, nie bacząc na [jego] hańbę, i zasiadł po prawicy tronu Boga. 3 Zastanawiajcie się więc nad Tym, który ze strony grzeszników taką wielką wycierpiał wrogość przeciw sobie, abyście nie ustawali, złamani na duchu. 4 Jeszcze nie opieraliście się aż do przelewu krwi, walcząc przeciw grzechowi, 5 1 a zapomnieliście o upomnieniu, z jakim się zwraca do was, jako do synów:
Synu mój, nie lekceważ karania Pana,
nie upadaj na duchu, gdy On cię doświadcza.
6 Bo kogo miłuje Pan, tego karze,
chłoszcze zaś każdego, którego za syna przyjmuje2."
Wyrwane z kontekstu pół wersetu jedynie podważa wiarygodność takiego nauczającego/wykładającego...

Nie podałem tekstu z Hbr. 12:1, aby wskazać, że w tym wersecie i dalszych do 6, które zacytowałaś chodzi o paruzję. Podałem go tylko w tym celu, aby wskazać na zastosowanie takiego określenia, jak „OBŁOK”. Zostało ono użyte w odniesieniu do świadków wiary, a nie do obłoku literalnego na niebie. Podobnie jest i z obłokiem świadków wiary w NT. Treść Hbr. 12:1-6, wskazuje w jaki sposób ten obłok świadków NT może być kształtowany na wzór "obłoku" z ST. Jeszcze dalej w Hbr. 12:22-24 jest napisane o niezliczonej rzeszy posłańców (aniołów), uroczystego zgromadzenia, pierworodnych Zboru Chrystusowego, czyli o tym "OBŁOKU" NT.

Wiesława napisał/a:
"Chrystus miał więc przyjść w tych dwóch obłokach." tak napisałeś. Nawet nie chce mi się tego komentować. Może nie rozumiem i coś ze mną jest nie w porządku...
Jak odszedł? Na Górze pożegnał się z Apostołami i został zabrany w górę i powoli znikał im z oczu. I powiedziano, że tak, jak go widzą znikającego, tak On powróci.
Co kombinujesz z dwiema paruzjami? Chyba się załamię.

Nie zrozumiałaś tego właściwie. Przyjście w obłokach, świadczy o tym, że Chrystus nie będzie w nich jeszcze wyraźnie ukształtowany (doskonały). Chodzi tu w szczególności o Wielkie Grono, które będzie musiało się oczyścić po zwiedzeniu go w Średniowieczu. Dopiero potem w Epifanii Paruzji obie klasy, czyli razem z Małym Stadkiem, osiągną doskonałość Chrystusową. Dzięki temu ujrzy go wszelkie oko, Ap. 1:7.
Ja nic nie kombinuję z dwiema paruzjami. Paruzja jest jedna. Napisałem tylko, że pierwsza jej faza będzie niewyraźna, jaky OBŁOK, a dopiero potem nastąpi objawienie (Epifania) tej paruzji (2Tes. 2:8), gdy ujrzy go wszelkie oko. Odejście Pana Jezusa było w ten sposób, że najpierw był widziany w swej działalności, a potem przejął go obłok. Powrót jest w odwrotnym więc porządku. Najpierw w obłoku, a potem ujrzy go wszelkie oko tych, którzy osiągną doskonałość, wynikającą z tego, że wyrośli jako plon z doskonałego, nieskazonego ziarna, J. 12:24.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-04-21, 23:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4652/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-04-21, 23:46   

Wiesława napisał/a:
Chyba się załamię.

W NT ukazane mamy dwie skrajne postawy. Jedna jest według zasady: Czy nie wiecie, że odrobina kwasu, zakwasi całe ciasto. Druga natomiast, inspiruje tak: Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy …
Co te przeciwstawne zasady oznaczają w rzeczywistości. Otóż, gdy człowiek pochopnie, ulegnie odrobinie błędu, pychy i obłudy, ale uzna to za prawdę, to takie założenie w poznaniu, doprowadzi do zwiedzenia go we wszystkim. Gdy jednak człowiek bardzo dokładnie, doświadczy odrobinę przekazywanego mu poznania, i to do tego stopnia, że ono bardzo mocno przemówi do jego serca i umysłu, to to stopniowo wyprostuje mu wszelkie poznanie. Z maleńkiego ziarenka poznania, wyrośnie wielkie drzewo doświadczenia w poznawaniu prawdy. Nawet jeżeli, ewentualnie się potknie w tym, to mocne pragnienie pomoże mu, aby z tego wyjść korzystnie.
Zauważyłem, że uczysz się bardzo intensywnie odrzucać to, co Ciebie nie przekonuje, a pragniesz dotknąć czegoś prawdziwie dobrego w poznaniu, co by mocno przemówiło do Twojego serca i umysłu, że to coś jest godne zaufania i dodaje siły do trwania przy tym, gdyż pomaga prostować inne kwestie, dając wzrost w poznaniu, Izj. 7:15; 30:20,21; J. 8:32; 1Kor. 1:25-31; Mat. 11:25,26; 13:31,32. Jesteś nieustępliwa, ale z umiarem. Bądź cierpliwa, gdyż nie od razu udaje się wystarczająco skutecznie, przedstawić dane zrozumienie. Trwaj w tym, a wierzę, że się nie załamiesz.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14