FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Paruzja
Autor Wiadomość
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-04-22, 07:56   

Wiesława napisał/a:
Wybrana :"Jezus odkupuje na ziemi to co utracone."
Od kogo odkupuje?
Czy w NT nie pisze czasami, że niczego Jezus nie utracił, co Mu Ojciec dał? Czyżby jednak coś/kogoś przegapił i cierpiał za część, a jakaś część się Mu spod kontroli wymknęła? I, według ciebie od Pięćdziesiątnicy szuka i odkupuje... :roll: Dziwne, ale pewnie ja nie rozumiem tak wzniosłych nauk.

Jezus nie utracić tych, co mu Ojciec dał. Była tu mowa o wybranych apostołach.
Jezus odkupuje nas z mocy zła, bo ludzie weszli pod działanie tej mocy i ta moc nimi rządzi.
Utracili życie wieczne w Niebie i znajdują się w kole życia i śmierci.
To prawda jaką dał światu Jezus wyswobadza nas z mocy zniewolenia byśmy stali się wolnymi ludźmi. Człowiek zniewolony kłamstwem chodzi w ciemności i nie może odnaleźć właściwej drogi.
Jezus powrócił na ziemię, bo Jego Duch żyje w ludziach, którzy pragną Jego Królowania w swoim życiu. Dlatego Jezus żyje w ludziach. Prowadzi ich i poucza. Jest to Duch Prawdy, którego przyjcie zapowiadał Jezus a ja te cytaty podałam powyżej.
Jezus odkupuje nas przez prawdę jaką dał ludziom, by ta prawda wyzwalała z niewoli śmierci.
Nie śmierci cielesnej, bo wszystko co żyje w ciele jest śmiertelne w tej przestrzeni fizycznej, lecz śmierci duchowej, która oddziela człowieka od Boga.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2678
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 49/177
 27%
Wysłany: 2022-04-22, 09:43   

Pokoja napisał/a:
Nie zrozumiałaś tego właściwie.

Masz rację, nie zrozumiałam. :)
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2678
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 49/177
 27%
Wysłany: 2022-04-22, 09:47   

Pokoja:"W NT ukazane mamy dwie skrajne postawy. Jedna jest według zasady: Czy nie wiecie, że odrobina kwasu, zakwasi całe ciasto. Druga natomiast, inspiruje tak: Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy …"
Dzięki, za całość :)
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2678
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 49/177
 27%
Wysłany: 2022-04-22, 09:48   

wybrana: "Utracili życie wieczne w Niebie i znajdują się w kole życia i śmierci.
To prawda jaką dał światu Jezus wyswobadza nas z mocy zniewolenia byśmy stali się wolnymi ludźmi. Człowiek zniewolony kłamstwem chodzi w ciemności i nie może odnaleźć właściwej drogi."
Nie skojarzyłam, że tą sprawę masz na myśli. Dzięki za wyjaśnienie. :)
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2022-04-22, 11:16   

Cytat:
nike napisał/a:
W pierwszym rzędzie przyszedł po swoją Oblubienicę, ja wierzę, że chronologia którą znam jest dokładną chronologią i że Oblubienica Chrystusowa została wzbudzona z grobu w 1878 roku.


Cytat:
Wiesława napisała/

Skąd taki pomysł? Czy są jakieś dowody na piśmie, świadectwa osób wtedy żyjących, że było jakieś powstanie z grobów? Przecież to byłby szum i sensacja o skali światowej. Mnie uczono, że Oblubienica Chrystusa to po prostu Kościół; zbiorowisko ludzi wierzących, tych co Mu zaufali i starają się żyć zgodnie z Jego naukami. To tak w wielkim skrócie, ale na pewno rozumiesz o czym mówię.


Wiesiu, jeżeli wstajesz jako duchowa istota, to jakie poruszenie może być?
Jezus miał przyjść jako złodziej w nocy, a więc przyszedł.
Po kilku latach bracia tacy jak br. Russell i jego pomocnicy, zorientowali się, że to co się dzieje na świecie, musi być potwierdzone w Biblii i doszli do tego, że Jezus jest obecny, bo też chronologia biblijna to potwierdziła.
Podobnie Oblubienica Chrystusowa [Maluczkie Stadko] wstali jako duchowe istoty i zostali zabrani do nieba, ja to widzę oczyma wiary i rozpoznaje po znakach, niektórych rzeczy oczami cielesnymi nie zobaczymy nigdy i dlatego wierzymy, że tak jest.
Ja np. nie we wszystko wierzę, co kto mówi ja muszę sama dojść do niektórych rzeczy i powoli dochodzę, a jak mi cos nie pasuje odkładam lub zupełnie odrzucam.
Bóg nie patrzy na wyznanie i na moją wiedzę, tylko na moje serce i intencje.
Niemniej jednak fajnie jest jak się dużo wie, jak będzie co będzie, jest to często gdybanie ale miłe gdybanie. :-D
Wstaniemy to zobaczymy jak jest na prawdę i będziemy sobie wspominać jak to się kłóciliśmy kto ma rację, najważniejsze będzie, że będziemy żyli oczywiście na ziemi jeżeli łaskawy Bóg nas przyjmie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2022-04-22, 12:30   

Cytat:
Wybrana napisała/

Podzielam twoje zdanie, że Jezus powrócił na ziemię jako Duch ze swą Duchową mocą.
Jednak stało się to w dniu Pięćdziesiątnicy.


To tylko poszedł do nieba na 10 dni? Przecież był duchem jak wstał z grobu, żeby pokazać się z ranami materializował się. Nie mógł wstać jako człowiek, bo nie mógł by iść do nieba z ciałem ludzkim.
Po drugie swoje całe człowieczeństwo oddał za Adama a w nim za cały rodzaj ludzki.
Cytat:
wybrana napisała/
Jezus odkupuje na ziemi to co utracone.
E.Jana.
14:16
Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki -


Kto jest tym pocieszycielem? ----- "Parakletos", pomocnik lub wspomożyciel. Uczyni was zdolnymi widzieć i oceniać rzeczy, licząc w to i wyrozumienie Pism i braci z Bożego punktu zapatrywania'
Cytat:

Wybrana napisała/
14:17
Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie.


O kim tutaj jest mowa? O Duchu prawdy, dlaczego świat go nie widzi? Bo wierzący ludzie Ducha Prawdy widzą OCZYMA WIARY.
Cytat:
Wybrana napisała/
14:18
Nie zostawię was sierotami, przyjdę do was.

W jaki sposób?
A no przez wylanie Ducha Św. na zgromadzonych w górnej sali, w Dzień Pięćdziesiątnicy,
ale nie osobiście.
Cytat:
Wybrana napisała/
14:19
Jeszcze tylko krótki czas i świat mnie oglądać nie będzie; lecz wy oglądać mnie będziecie, bo Ja żyję i wy żyć będziecie.


Świat nigdy nie będzie oglądał Pana naturalnym wzrokiem. Nikt oprócz wierzących nie widział Pana po Jego zmartwychwstaniu i przy wniebowstąpieniu.
Wy mnie oglądacie ----- Przez Słowo Prawdy i wyrozumienie.

Cytat:
Wybrana napisała/
14:20
Owego dnia poznacie, że jestem w Ojcu moim i wy we mnie, a Ja w was.
przez Ducha Świętego
Cytat:
Wybrana napisała/
Gdy się czas wypełni, to wszyscy staną przed Tronem Bożym w Niebie - na sąd ostateczny.

A potem nazad na ziemię zejdą z nieba ci co będą mieszkali na ziemi?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2678
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 49/177
 27%
Wysłany: 2022-04-22, 12:35   

nike napisał/a:
jeżeli wstajesz jako duchowa istota, to jakie poruszenie może być?

Fakt. Widzisz, mnie się po prostu kojarzy "wstanie" jako ...wstanie z grobu? Ale ty chyba nie o tym mówisz. Ja rozumiem, że duchowa istota po śmierci ciała nadal żyje całkiem świadomie, ale w innej rzeczywistości. Może stąd to moje niezrozumienie.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2678
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 49/177
 27%
Wysłany: 2022-04-22, 12:42   

nike:"Ja np. nie we wszystko wierzę, co kto mówi ja muszę sama dojść do niektórych rzeczy i powoli dochodzę, a jak mi cos nie pasuje odkładam lub zupełnie odrzucam.
Bóg nie patrzy na wyznanie i na moją wiedzę, tylko na moje serce i intencje."
No i brawo. To mnie tak właśnie protestanci "spaczyli", że ... tylko tak, jak mówi nauka denominacji i ani ciut, ciut w bok nie wolno, bo to już herezja, odstępstwo! Dlatego ja tak się ciągle ciskam o te denominacje i ich nauki (co jedna to inna nauka). Nike, ja też uważam, że Bóg nie jest maszyną, któa nas zniewoliła i na zagładę posyła, jak tylko włączymy samodzielne myślenie. Nawet jeśli nasze myślenie jest w jakimś momencie błędne, to mam nadzieję, że On w stosownej chwili nas naprowadza na właściwy tor.
Być może dlatego ja nie umiem umieścić się w żadnym zgromadzeniu. Martwi mnie to, ale w dodatku od wielu lat nie czuję żadnej potrzeby łączenia się w grupy z innymi ludźmi. Jestem popaprana na maksa :roll:
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2678
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 49/177
 27%
Wysłany: 2022-04-22, 12:51   

nike napisał/a:

To tylko poszedł do nieba na 10 dni?

Też mi się to nie zgadza.
To wylanie Ducha w Pięćdziesiątnicę ja nauczona jestem uważać za początek Zboru/Kościoła Chrystusa. Jako obietnicę z góry na umocnienie, aprobatę i duchową obecność wśród ludzi wierzących, ale nie myślę, że to dotyczy paruzji, o jakiej tu rozmawiamy. O paruzji jako powrocie.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2022-04-22, 13:42   

Dokładnie tak, jak piszesz.
Jezus przez 3,5 roku nauczał o Królestwie jakie ma przyjść w oznaczonym czasie, i zapoczątkował wybór do klasy Oblubienicy i jak zmarł potem poszedł do nieba to uczniowie rozpowszechniali te Jezusa nauki i a po pięćdziesiątnicy rozeszli się po różnych miastach, krajach i nauczali, bo w pięćdziesiątnice otrzymali Ducha Św. i weszła w nich taka radość i odwaga no i wiedzę tez otrzymali,żeby móc nauczać, nawet potrafili mówić językami różnymi.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2678
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 49/177
 27%
Wysłany: 2022-04-22, 19:09   

Wysłuchałam tego wykładu https://www.youtube.com/watch?v=-S3N2DoEHaU .
Bardzo ciekawe. To o tym wykładowcy pisałaś, że będzie u ciebie w niedzielę?
Ostatnio zmieniony przez Wiesława 2022-04-22, 19:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2022-04-22, 19:39   

Wiesława napisał/a:
Wysłuchałam tego wykładu https://www.youtube.com/watch?v=-S3N2DoEHaU .
Bardzo ciekawe. To o tym wykładowcy pisałaś, że będzie u ciebie w niedzielę?

Nie, to nie ten brat.

Ciekawy wykład o zmartwychwstaniu warto posłuchać.



https://www.youtube.com/watch?v=J2b-iy5NdWY
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-04-22, 22:03   

nike napisał/a:
w pięćdziesiątnice otrzymali Ducha Św.

Na pewno w dniu Pięćdziesiątnicy otrzymali do czegoś Ducha Świętego Boga Ojca.
Co więc znaczy tchnięcie w nich tego Ducha w niedzielę?

Cytat:
J. 20:21. I znowu rzekł do nich Jezus: Pokój wam! Jak Ojciec mnie posłał, tak i Ja was posyłam. (22) A to rzekłszy, tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego. (23) Którymkolwiek grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są zatrzymane. (BW)


Na czym polegała różnica między tm co się stało w niedzielę, a ty, co się stało w dniu Pięćdziesiątnicy?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-04-22, 22:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-04-23, 06:53   

nike napisał/a:
Cytat:
Wybrana napisała/

Podzielam twoje zdanie, że Jezus powrócił na ziemię jako Duch ze swą Duchową mocą.
Jednak stało się to w dniu Pięćdziesiątnicy.


To tylko poszedł do nieba na 10 dni? Przecież był duchem jak wstał z grobu, żeby pokazać się z ranami materializował się. Nie mógł wstać jako człowiek, bo nie mógł by iść do nieba z ciałem ludzkim.
Po drugie swoje całe człowieczeństwo oddał za Adama a w nim za cały rodzaj ludzki.
Cytat:
wybrana napisała/
Jezus odkupuje na ziemi to co utracone.
E.Jana.
14:16
Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki -


Kto jest tym pocieszycielem? ----- "Parakletos", pomocnik lub wspomożyciel. Uczyni was zdolnymi widzieć i oceniać rzeczy, licząc w to i wyrozumienie Pism i braci z Bożego punktu zapatrywania'
Cytat:

Wybrana napisała/
14:17
Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie.


O kim tutaj jest mowa? O Duchu prawdy, dlaczego świat go nie widzi? Bo wierzący ludzie Ducha Prawdy widzą OCZYMA WIARY.
Cytat:
Wybrana napisała/
14:18
Nie zostawię was sierotami, przyjdę do was.

W jaki sposób?
A no przez wylanie Ducha Św. na zgromadzonych w górnej sali, w Dzień Pięćdziesiątnicy,
ale nie osobiście.
Cytat:
Wybrana napisała/
14:19
Jeszcze tylko krótki czas i świat mnie oglądać nie będzie; lecz wy oglądać mnie będziecie, bo Ja żyję i wy żyć będziecie.


Świat nigdy nie będzie oglądał Pana naturalnym wzrokiem. Nikt oprócz wierzących nie widział Pana po Jego zmartwychwstaniu i przy wniebowstąpieniu.
Wy mnie oglądacie ----- Przez Słowo Prawdy i wyrozumienie.

Cytat:
Wybrana napisała/
14:20
Owego dnia poznacie, że jestem w Ojcu moim i wy we mnie, a Ja w was.
przez Ducha Świętego
Cytat:
Wybrana napisała/
Gdy się czas wypełni, to wszyscy staną przed Tronem Bożym w Niebie - na sąd ostateczny.

A potem nazad na ziemię zejdą z nieba ci co będą mieszkali na ziemi?

Będą mieszkali na nowej ziemi niezniszczalnej w Niebie w nowych niezniszczalnych ciałach.
Duch Święty, który się rozlewa na ludzi od dnia Pięćdziesiątnicy jest Duchem Bożym - Duchem Jezusa Chrystusa.
Bóg Ojciec i Syn Boży są duchową jednością.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13547

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 326/608
 53%
Wysłany: 2022-04-23, 08:00   

wybrana napisał/a:
Będą mieszkali na nowej ziemi niezniszczalnej w Niebie w nowych niezniszczalnych ciałach.
Duch Święty, który się rozlewa na ludzi od dnia Pięćdziesiątnicy jest Duchem Bożym - Duchem Jezusa Chrystusa.
Bóg Ojciec i Syn Boży są duchową jednością.

Miliardy ludzi będzie mieszkać w niebie? A kto będzie na ziemi ?
Napisałaś wyżej, że z ziemi pójdziemy do nieba na sąd i z tego wynika,że tam zostaniemy na zawsze? Wyjaśnij mi to.
Zauważyłaś chyba wybrana,że ja po kolei na każdy twój tekst ci starałam się odpowiedzieć, bo chcę zrozumieć twoje myślenie, ty nie zareagowałaś wcale dlaczego?
Zapytałam czy Jezus do nieba poszedł tylko na 10 dni nic nie napisałaś jak ty to rozumiesz.
a więc jeszcze raz każdą moją odpowiedź przeczytaj w poprzednim poście i się ustosunkuj. Dziękuję.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13