FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PRAWDZIWA WOLNOŚĆ
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2022-04-26, 22:13   PRAWDZIWA WOLNOŚĆ

CZY WIESZ: Że wielu, którzy myślą, iż są prawdziwie wolni w rzeczywistości pozostają w niewoli?
ŻE oprócz tych, którzy są w niewoli fizycznej, wielu znajduje się w prawdziwej symbolicznej niewoli narkotyków, zakazanego seksu, alkoholu, tytoniu, czarów, satanizmu, fałszywych religii, hazardu, obżarstwa, sportu, interesów, pracy zawodowej itp., od których, jako symbolicznych kul i łańcuchów, nie mogą się uwolnić?
ŻE mężczyzna i kobieta zostali stworzeni przez Boga, by wiecznie mogli żyć na ziemi (1 Moj. 1:27,28; 3:22) prawdziwie wolni od lęku, głodu, braków, chorób, starości itp.; mieli oni rozmnażać się i napełniać ziemię ludźmi, żyjąc wspólnie w radości, pokoju, szczęściu, braterstwie i dobrej woli?
ŻE Bóg Adama i Ewę uczynił niższymi od aniołów, dając im panowanie nad ziemią i niższymi zwierzętami (1 Moj. 1:28; Ps. 8:5-9). Powiedział im też, że mogą jadać owoce z drzew ogrodu z wyjątkiem jednego drzewa, z którego jedzenie groziło śmiercią (1 Moj. 2:16; 3:1-5)?

I co się stało?

Porozmawiajmy zapraszam. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-04-27, 09:31   

I co się stało?

To się stało, że Bóg nie upilnował synalka, a ten, jako istota o wiele silniejsza, pod każdym względem od ludzi, zagrała swojemu tacie na nosie. Ukarany został człowiek.
To tak w największym skrócie ;-)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2022-04-27, 22:13   

Wiesława napisał/a:
I co się stało?

To się stało, że Bóg nie upilnował synalka, a ten, jako istota o wiele silniejsza, pod każdym względem od ludzi, zagrała swojemu tacie na nosie. Ukarany został człowiek.
To tak w największym skrócie ;-)

Bóg Adamowi dał własną wolę więc nie ingerował, tak ukarany został człowiek, ale ta tragedia którą przeżywamy w przyszłości obróci się na nasze dobro, bo już nigdy nie zapragniemy wychodzić przed szereg.
A więc są też i plusy. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-04-28, 11:07   

nike napisał/a:
A więc są też i plusy.

Powiedzmy...plusiki, maciupeńkie. Całkiem nieadekwatne do "zbrodni i kary".
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2022-04-29, 22:30   

Adam i Ewa zgrzeszyli przez spożycie zakazanego owocu, stracili swą prawdziwą wolność i popadli w "niewolę skażenia", w grzech i śmierć (Rzym. 5:12-19; 8:20,21). Ich wszystkie dzieci, rodzina ludzka, także ty i ja, urodziły się w grzechu i "poczęły w nieprawości", pod wyrokiem śmierci (Ps. 51:7), bez prawdziwej wolności?
Bóg w swej nieskończonej mądrości i miłości opracował wspaniały plan, w którym Jego jednorodzony Syn, potężny Logos, stał się człowiekiem, "człowiekiem Jezusem Chrystusem", i dobrowolnie złożył swoje życie jako cenę okupu za Adama i cały rodzaj ludzki z niego zrodzony (Mat. 18:11; Rzym. 5:6-8; Jan 1:14; 3:14-17; Filip. 2:5-11; 1 Tym 2:4-6; Żyd 2:9-14; 1 Jana 2:2)?
Bóg w swojej wielkiej miłości sprawił, iż każdy z nas, kto uzna i prawdziwie będzie żałował za swoje grzechy i niedoskonałości odziedziczone po Adamie oraz powstałe z naszej winy, może w każdym miejscu i o każdym czasie powiedzieć to Bogu w modlitwie, prosząc o przebaczenie i usprawiedliwienie oraz o uwolnienie z niewoli martwych uczynków, przez wiarę w Jezusa i Jego wielką ofiarę Okupu za nas (Dz.Ap. 4:10-12; 16:31; 20:21; Rzym. 4:25; 5:1; Gal. 2:16; Efez. 2:8-10)?
Mamy przyjąć Jezusa jako swego Pana (Władcę) jak również Zbawiciela w poświęceniu, aby czynić Boską wolę na miarę naszych możliwości (Dz.Ap. 2:36; 10:36; Żyd. 10:7)?
ŻE gdy w ten sposób przyjmiemy Jezusa jako swojego własnego Pana i Zbawiciela, zostaniemy "uwolnieni" z niewoli grzechu i staniemy się "niewolnikami sprawiedliwości" - "będąc uwolnieni od grzechu, a zniewoleni Bogu, macie pożytek swój ku poświęceniu, a koniec żywot wieczny ... w Chrystusie Jezusie, Panu naszym" (Rzym. 6:18,22,23)?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2022-04-30, 09:38   

Wiesława napisał/a:
I co się stało?

To się stało, że Bóg nie upilnował synalka, a ten, jako istota o wiele silniejsza, pod każdym względem od ludzi, zagrała swojemu tacie na nosie. Ukarany został człowiek.
To tak w największym skrócie ;-)

- Prymitywne myślenie, świadczące o zupełnej nieznajomości Boga!
Ten „synalek” przewyższał nas intelektem, logiką, inteligencją. Mniej posiadał jedynie wiedzy, czyli doświadczenia. Uczył się dopiero, poznawał.
Był istotą samodzielną, w pełni autonomiczną, stworzoną aby żyć bez końca i czynić sobie ziemię poddaną (na początek), a potem zdobywać miliardy materialnych, niezamieszkałych(?) światów.
Nie była to istota stworzona do prowadzenia na krótkiej smyczy, nie mogąca dokonywać samodzielnie wyborów, ale obdarzona wolną wolą i mająca możliwość decydowania o sobie i swoim otoczeniu.
Doskonała Miłość- przewyższająca zdolność naszego pojmowania- nie mogła stworzyć dla swego kaprysu rasy inteligentnych, ale bezwolnych niewolników.
Cytat:
Ukarany został człowiek.

Ukarany?
Kiedy słuszną zapłatę odbierasz jako niesprawiedliwą karę, to świadczy tylko o Twoim skrzywionym poczuciu sprawiedliwości.

Inteligentna istota, nieprzestrzegająca Prawa jakie stworzył Absolut, nie ma prawa egzystencji!
Bóg także nie może przeczyć samemu sobie.
2Tm 2:13 WSP "Choćbyśmy byli niewierni, on jednak wierny zostaje, bo sobie zaprzeczyć nie może."
Aby absolutna Sprawiedliwość Boża nie doznała gwałtu, a jednocześnie Miłość mogła być objawiona, to Jednorodzony (który znał Ojca) zgodził się zadość uczynić doskonałemu Prawu.
Przyszedł na świat i „wyrównał rachunki”.
Rz 8:32 WSP "On przecież nie oszczędził własnego Syna, ale poświęcił go za nas wszystkich! Jakżeby nie miał - dając Syna - obdarzyć nas wszystkich?"
Nie oszczędził Syna, ponieważ nie mógł uchybić swej Sprawiedliwości! :-|

A my żądamy, aby Bóg wspaniałomyślnie "przymknął oko" na nasze niegodziwości...
- Niedoczekanie!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2022-04-30, 09:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-04-30, 09:54   

Henryk napisał/a:
- Prymitywne myślenie, świadczące o zupełnej nieznajomości Boga!
Ten „synalek” przewyższał nas intelektem, logiką, inteligencją. Mniej posiadał jedynie wiedzy, czyli doświadczenia. Uczył się dopiero, poznawał.
Był istotą samodzielną, w pełni autonomiczną, stworzoną aby żyć bez końca i czynić sobie ziemię poddaną (na początek), a potem zdobywać miliardy materialnych, niezamieszkałych(?) światów.
Nie była to istota stworzona do prowadzenia na krótkiej smyczy, nie mogąca dokonywać samodzielnie wyborów, ale obdarzona wolną wolą i mająca możliwość decydowania o sobie i swoim otoczeniu.

Tupiesz nogami, ganisz, a zupełnie nie zrozumiałeś mojego wpisu.
Synalek, czyli Lucuś, Sztanek, upadły aniołek. Czyż nie był Synem Boga najwyższego, który się zbuntował przeciwko tacie? Czyż to nie "synalek" przewyższał pod KAŻDYM względem człowieczka, stworzonego potem, dużo potem? Jakie szanse miał Adam, czy Ewa w starciu z TAKIM Synem bożym, jak zbuntowany anioł? O tym piszę, a ty...byle mi kubeł pomyj wylać na łeb.
Poza tym ja nic nie pisałam o sprawiedliwości bożej itd. Wiem o tym wszystkim i nie musisz mi w kółko Macieju przypominać. Faktem jest, że dużo przeróżnych kar odebrał i odbiera człowiek od zawsze po wsze czasy od miłosiernego boga.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2022-05-03, 21:36   

Cytat:
Wiesława napisała/
Tupiesz nogami, ganisz, a zupełnie nie zrozumiałeś mojego wpisu.
Synalek, czyli Lucuś, Sztanek, upadły aniołek. Czyż nie był Synem Boga najwyższego, który się zbuntował przeciwko tacie?

Chyba to nie jest tak dokładnie z tym synostwem jak ty Wiesiu mówisz.
Pierwszym stworzeniem Boga w niebie był LOGOS--po polsku SŁOWO.
Początek stworzenia Bożego. - Obj. 3:14;
Na początku było Słowo (Logos). - Jan 1:1;
Syna swego jednorodzonego posłał Bóg na świat. - 1 Jan 4:9. Jan 1:14:
Teksty te mówią o JEDNORODZONYM SYNU BOGA NAJWYŻSZEGO. A więc wszyscy inni synowie są tylko z nazwy.
Obj.3:14 BG----
A Aniołowi zboru Laodyceńskiego napisz: To mówi Amen, świadek on wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego:
Biblia mówi, że ten " początek stworzenia" LOGOS wszystko stwarzał, czyli i Aniołów, a szatan [Lucyfer] to był aniołem,-----
Gal. 3:26--BG---- Albowiem wszyscy synami Bożymi jesteście przez wiarę w Chrystusie Jezusie.
A więc, każdy wierzący jest synem Boga.
Cytat:
Wiesława napisała/
Czyż to nie "synalek" przewyższał pod KAŻDYM względem człowieczka, stworzonego potem, dużo potem?

Nie, to nie synalek, bo jak napisałam wyżej do synów zaliczają się wierzący, a szatan już w czasach Adama, był upadłym aniołem.
Cytat:
Wiesława napisała/
Jakie szanse miał Adam, czy Ewa w starciu z TAKIM Synem bożym, jak zbuntowany anioł.

Miał szansę bo był doskonałym człowiekiem i Bóg mu zwrócił uwagę, żeby nie jadł owocu z tego drzewa. Jednak zjadł owoc świadomie z ręki Ewy, może dla miłości. Warto wspomnieć, że Adam nie widział śmierci nie miał doświadczenia w tym kierunku, czyli nie miał charakteru rozwiniętego w tym kierunku i tak się stało.
Cytat:
Wiesława napisała/
Faktem jest, że dużo przeróżnych kar odebrał i odbiera człowiek od zawsze po wsze czasy od miłosiernego boga.

Kary odbieramy, dla naszego dobra, bo jak wstaniemy, i zobaczymy, że rzeczywiście żyjemy, to nam odechce się już grzeszyć.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-05-04, 05:53   

nike napisał/a:

Nie, to nie synalek, bo jak napisałam wyżej do synów zaliczają się wierzący, a szatan już w czasach Adama, był upadłym aniołem.

Nike, czy nie zauważyłaś, że ja tu adwokatem diabła jestem ;-) i trochę buńczucznie napisałam i z perspektywy kogoś, kto po przeczytaniu tej całej historii wyciąga wnioski, bez zagłębiania się w wykładnie :-D
Ja wiem, że masz rację i doskonale o tych sprawach, które piszesz wiem. Może powinnam przeprosić za ten pierwotny wpis. No, ale wtedy nie byloby dyskusji :mrgreen:
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2022-05-04, 08:35   

Ja wiem,że ty to wiesz Wiesiu i sens twojego posta też załapałam [tak mi się zdaje]
Dlatego post rozwinęłam, bo chciałam wydobyć rdzeń synostwa.
W Tysiącleciu cały rodzaj ludzki będzie, SYNAMI, CÓRKAMI, SIOSTRAMI I BRAĆMI BOGA NAJWYŻSZEGO I JEGO SYNA JEZUSA I OBLUBIENICY [MALUCZKIEGO STADKA]

Ale to będzie fajnie nie będzie obcych heheh. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-05-04, 15:21   

nike napisał/a:
Ja wiem,że ty to wiesz Wiesiu i sens twojego posta też załapałam [tak mi się zdaje]
Dlatego post rozwinęłam, bo chciałam wydobyć rdzeń synostwa.
W Tysiącleciu cały rodzaj ludzki będzie, SYNAMI, CÓRKAMI, SIOSTRAMI I BRAĆMI BOGA NAJWYŻSZEGO I JEGO SYNA JEZUSA I OBLUBIENICY [MALUCZKIEGO STADKA]

Ale to będzie fajnie nie będzie obcych heheh. :-D

I bardzo dobrze, że rozwinęłaś. Temat wielki, ale jakoś milczenie na forum.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2022-05-04, 21:12   

Milczenie, owszem bo to jest trudne zagadnienie, i tak nasze dyskusje są nieporównywalne do dyskusji u Bobka, tam nic się nie dzieje i też się cieszą.
Tacy z nich dyskutanci i nic nie robią, niech przyjdą do nas to pogadamy sobie. hehehe
Widać,że tylko są dobrzy w kłótniach i wywalaniu ludzi z forum.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-05-05, 08:27   

nike napisał/a:
Widać,że tylko są dobrzy w kłótniach i wywalaniu ludzi z forum.

O tak. Mistrzostwo. I jeszcze próbują skłócić ludzi na innym forum, jak to nasza wybrana i przebrana zauważyła, na forum "NIKI" (Niki Lauda? ;-) - ja na samochodowe, wyścigowe forum nie wchodzę, a Ty, Nike?). :mrgreen:
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2022-05-05, 10:05   

Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
Widać,że tylko są dobrzy w kłótniach i wywalaniu ludzi z forum.

O tak. Mistrzostwo. I jeszcze próbują skłócić ludzi na innym forum, jak to nasza wybrana i przebrana zauważyła, na forum "NIKI" (Niki Lauda? ;-) - ja na samochodowe, wyścigowe forum nie wchodzę, a Ty, Nike?). :mrgreen:

Ja też nie wchodzę. Szkoda mi wybranej bo Bobcio i tak będzie ją poniżał, chyba,że stanie się CUD.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 751
Poziom: 24
HP: 94/1353
 7%
MP: 646/646
 100%
EXP: 53/68
 77%
Wysłany: 2022-05-05, 10:55   

nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
Widać,że tylko są dobrzy w kłótniach i wywalaniu ludzi z forum.

O tak. Mistrzostwo. I jeszcze próbują skłócić ludzi na innym forum, jak to nasza wybrana i przebrana zauważyła, na forum "NIKI" (Niki Lauda? ;-) - ja na samochodowe, wyścigowe forum nie wchodzę, a Ty, Nike?). :mrgreen:

Ja też nie wchodzę. Szkoda mi wybranej bo Bobcio i tak będzie ją poniżał, chyba,że stanie się CUD.


Mi jest żal Bobo. Świadomie czy nie, robi przeciw CK dywersyjną robotę. Uwypuklając wartość pisma ponad wartość ludzi wspina się na stromy wulkan bez zabezpieczeń. Ja na Niego tym niemniej czekam, może wróci. Jeśli to czytasz Bobo, to wiedz, że trzymam za Ciebie kciuki

Mat 5:44-48 BT5 "A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, (45) abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. (46) Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? (47) I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? (48) Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski."
_________________
Mat 3:17 BW1975 I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.
Rev 19:9 BW1975 (...)Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka.(...)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14