FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SŁOWO STAŁO SIĘ CIAŁEM
Autor Wiadomość
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-05-21, 09:33   SŁOWO STAŁO SIĘ CIAŁEM

Ewangelia Św.Jana
Droga do Ojca
14:1
Niechaj się nie trwoży serce wasze; wierzcie w Boga i we mnie wierzcie!
14:2
W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce.
14:3
A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.
14:4
I dokąd Ja idę, wiecie, i drogę znacie.
14:5
Rzekł do niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz, jakże możemy znać drogę?
14:6
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
14:7
Gdybyście byli mnie poznali i Ojca mego byście znali; odtąd go znacie i widzieliście go.
14:8
Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
14:9
Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?
14:10
Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje.
14:11
Wierzcie mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie; a jeśliby tak nie było, to dla samych uczynków wierzcie.
14:12
Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto wierzy we mnie, ten także dokonywać będzie uczynków, które Ja czynię, i większe nad te czynić będzie; bo Ja idę do Ojca.
14:13
I o cokolwiek prosić będziecie w imieniu moim, to uczynię, aby Ojciec był uwielbiony w Synu.
14:14
Jeśli o co prosić będziecie w imieniu moim, spełnię to.

Słowa, które tu zacytowałam wyjaśniają nam zależność Ojca i Syna.
Jezus powiedział - "nikt nie przychodzi do Ojca tylko przeze mnie"
Jezus jest jednością duchową z Ojcem. Jest Bogiem Ojcem, który ukazał się nam w swoim ziemskim Synu - Jezusie.
Tylko w imieniu Jezus wyznajemy i wielbimy Boga Ojca. Bóg przyjął to imię, byśmy w tym imieniu poznali Boga.
Jezus powiedział - " Gdybyście byli mnie poznali i Ojca mego byście znali; odtąd go znacie i widzieliście go"

Chrześcijanie tylko w imieniu Jezus wyznają Boga.
Starotestamentowe nazwy - Jahwe czy Jehowa są obrazem starosemickich wierzeń odbiegających od prawdy objawionej nam przez Jezusa.
Są obrazem kultu wierzeń ludzi, którzy nie poznali Boga i kult ten rozwijali według swoich wyobrażeń i formy pojmowania.
My otrzymaliśmy nową prawdę objawioną i ta prawda jest nam dana w imieniu Jezus.
Jezus i Bóg Ojciec w Niebie są duchową jednością.
Tylko w tym imieniu wielbimy Boga Ojca.

"Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami"
JEZUS MOIM ZBAWCĄ
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-05-21, 10:19   

Czyli ... mamy obchodzić tzw. Boże Cialo?
Taki filmik "Co ŻYDZI myślą o Jezusie?" https://www.youtube.com/watch?v=S_CiygKr0HI

Czyli, jak zwykle. Wierzy się w to/tego w zalezności kto, gdzie ucho przyłoży. Gdybyśmy, co nie daj Boże :roll: urodzili się w Izraelu, to :mrgreen: przechlapane. A może jednak nie? Wszak naród wybrany jednak ma się nawrócić. Tylko do kogo? Do Jezusa, czy do ich Mesjasza, który ma wypełnić ich kryteria mesjaństwa. Popaprane to wszystko, że hej.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-05-21, 10:39   

Jedynie odpowiedź mogą dać słowa nauki Jezusa.
Ewangelia Jana
Zapowiedź przejścia do chwały
8:21
I rzekł znowu do nich: Ja odchodzę, a wy mnie szukać będziecie i w grzechu swoim pomrzecie; dokąd Ja odchodzę, wy pójść nie możecie.
8:22
Rzekli więc Żydzi: Czyżby chciał sobie życie odebrać, że mówi: Dokąd Ja odchodzę, wy pójść nie możecie?
8:23
I rzekł do nich: Wy jesteście z niskości, Ja zaś z wysokości; wy jesteście z tego świata, a Ja nie jestem z tego świata.
8:24
Dlatego powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Jeśli bowiem nie uwierzycie, że to Ja jestem, pomrzecie w swoich grzechach.
8:25
Wtedy pytali go: Kimże Ty jesteś? Jezus odpowiedział im: Po co Ja w ogóle mówię do was?
8:26
Wiele mógłbym o was mówić i sądzić, lecz Ten, który mnie posłał, jest wiarogodny, a Ja to, co usłyszałem od niego, mówię do świata.
8:27
Nie zrozumieli jednak tego, że im o Ojcu mówił.
8:28
Wtedy rzekł Jezus: Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że Ja jestem i że nic nie czynię sam z siebie, lecz tak mówię, jak mnie mój Ojciec nauczył.
8:29
A Ten, który mnie posłał, jest ze mną; nie zostawił mnie samego, bo Ja zawsze czynię to, co się jemu podoba.
8:30
Gdy tak mówił, wielu uwierzyło w niego.
Spór Jezusa z Żydami
8:31

Mówił więc Jezus do Żydów, którzy uwierzyli w Niego: Jeżeli wytrwacie w słowie moim, prawdziwie uczniami moimi będziecie
8:32
I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi.
8:33
Odpowiedzieli mu: Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy u nikogo w niewoli. Jakże możesz mówić: Wyswobodzeni będziecie?
8:34
Jezus im odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, każdy, kto grzeszy, jest niewolnikiem grzechu.
8:35
A niewolnik nie pozostaje w domu na zawsze, lecz syn pozostaje na zawsze.
8:36
Jeśli więc Syn was wyswobodzi, prawdziwie wolnymi będziecie.
8:37
Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, lecz chcecie mnie zabić, bo słowo moje nie ma do was przystępu.
8:38
Mówię to, co widziałem u Ojca, a wy także czynicie, co słyszeliście u ojca waszego.
8:39
Odpowiadając, rzekli mu: Ojcem naszym jest Abraham. Jezus im rzecze: Jeżeli jesteście dziećmi Abrahama, spełniajcie uczynki Abrahama.
8:40
Lecz teraz chcecie zabić mnie, człowieka, który wam mówił prawdę, którą usłyszałem od Boga: Abraham tego nie czynił.
8:41
Wy spełniacie uczynki swojego ojca. Na to mu rzekli: My nie jesteśmy zrodzeni z nierządu; mamy jednego Ojca, Boga.
8:42
Rzekł im Jezus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał.
8:43
Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, że nie potraficie słuchać słowa mojego.
8:44
Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.
8:45
Ponieważ ja mówię prawdę, nie wierzycie mi.
8:46
Któż z was może mi dowieść grzechu? Jeśli mówię prawdę, dlaczego nie wierzycie mi?
8:47
Kto z Boga jest, słów Bożych słucha; wy dlatego nie słuchacie, bo z Boga nie jesteście.
8:48
Odpowiadając, Żydzi rzekli do niego: Czyż nie mówimy słusznie, że jesteś Samarytaninem i masz demona?
8:49
Jezus odpowiedział: Ja nie mam demona, ale czczę Ojca mego, a wy mnie znieważacie.
8:50
Ja zaś nie szukam własnej chwały. Jest taki, kto jej szuka i sądzi.
8:51
Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, jeśli kto zachowa słowo moje, śmierci nie ujrzy na wieki.
8:52
Rzekli mu Żydzi: Teraz wiemy, że masz demona. Abraham umarł i prorocy, a Ty mówisz: Jeśli kto zachowa słowo moje, śmierci nie zazna na wieki.
8:53
Czyś Ty większy od ojca naszego, Abrahama, który umarł? Także prorocy umarli. Za kogo się uważasz?
8:54
Odrzekł Jezus: Jeżeli Ja siebie chwalę, chwała moja niczym jest. Mnie uwielbia Ojciec mój, o którym mówicie, że jest Bogiem waszym.
8:55
I nie poznaliście go, ale Ja go znam; i gdybym owiedział, że go nie znam, byłbym podobnym do was kłamcą. Ale Ja go znam i słowo jego zachowuję.
8:56
Abraham, ojciec wasz, cieszył się, że miał oglądać dzień mój, i oglądał, i radował się.
8:57
Wtedy Żydzi rzekli do niego: Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?
8:58
Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest.
8:59
Wtedy porwali kamienie, aby rzucić na niego, lecz Jezus ukrył się i wyszedł ze świątyni.
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2022-05-21, 10:55, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-05-21, 18:26   

Bajki piszesz.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-05-22, 09:40   

Wiesława napisał/a:
Bajki piszesz.

Czemu? Co dla ciebie jest bajką?
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-05-22, 10:19   

wybrana napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Bajki piszesz.

Czemu? Co dla ciebie jest bajką?

Same cytaty, bez komentarza, bez określenia, analizy, co chcesz przez nie powiedzieć w tym temacie, po prostu nic nie znaczą. Każdy zna Pśw. i kazdy je po swojemu lub denominacyjnie tłumaczy. Dlatego piszę, że to bajki.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2022-05-22, 14:45   Re: SŁOWO STAŁO SIĘ CIAŁEM

wybrana napisał/a:
Ewangelia Św.Jana
Droga do Ojca
14:1
Niechaj się nie trwoży serce wasze; wierzcie w Boga i we mnie wierzcie!
14:2
W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce.
14:3
A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.
14:4
I dokąd Ja idę, wiecie, i drogę znacie.
14:5
Rzekł do niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz, jakże możemy znać drogę?
14:6
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
14:7
Gdybyście byli mnie poznali i Ojca mego byście znali; odtąd go znacie i widzieliście go.
14:8
Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
14:9
Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?
14:10
Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje.
14:11
Wierzcie mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie; a jeśliby tak nie było, to dla samych uczynków wierzcie.
14:12
Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto wierzy we mnie, ten także dokonywać będzie uczynków, które Ja czynię, i większe nad te czynić będzie; bo Ja idę do Ojca.
14:13
I o cokolwiek prosić będziecie w imieniu moim, to uczynię, aby Ojciec był uwielbiony w Synu.
14:14
Jeśli o co prosić będziecie w imieniu moim, spełnię to.

Słowa, które tu zacytowałam wyjaśniają nam zależność Ojca i Syna.
Jezus powiedział - "nikt nie przychodzi do Ojca tylko przeze mnie"
Jezus jest jednością duchową z Ojcem. Jest Bogiem Ojcem, który ukazał się nam w swoim ziemskim Synu - Jezusie.
Tylko w imieniu Jezus wyznajemy i wielbimy Boga Ojca. Bóg przyjął to imię, byśmy w tym imieniu poznali Boga.
Jezus powiedział - " Gdybyście byli mnie poznali i Ojca mego byście znali; odtąd go znacie i widzieliście go"

Chrześcijanie tylko w imieniu Jezus wyznają Boga.
Starotestamentowe nazwy - Jahwe czy Jehowa są obrazem starosemickich wierzeń odbiegających od prawdy objawionej nam przez Jezusa.
Są obrazem kultu wierzeń ludzi, którzy nie poznali Boga i kult ten rozwijali według swoich wyobrażeń i formy pojmowania.
My otrzymaliśmy nową prawdę objawioną i ta prawda jest nam dana w imieniu Jezus.
Jezus i Bóg Ojciec w Niebie są duchową jednością.
Tylko w tym imieniu wielbimy Boga Ojca.

"Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami"
JEZUS MOIM ZBAWCĄ


Wybrana tytuł tematu jest : SŁOWO STAŁO SIĘ CIAŁEM, ani jeden tekst o słowie które stało się ciałem nic nie mówi a jest ich 14 dlaczego? Co chcesz przez to zdanie powiedzieć? Sama chyba taki temat stworzyłaś, a wiec?

Cała Biblia jest proroctwem i Nowy Testament też, a ty zacytowałaś teksty a nic o nich nie napisałaś dlaczego?
Teksty warto cytować, ale kilka tylko i do tematu tak myślę.

Ja postaram się te teksty omówić jak ja je rozumiem. I chcę żebyś się do nich ustosunkowała. Czy mogę o to prosić?

Ew.Jana 14:1------We mnie wierzycie => Nie powątpiewacie, że jestem Mesjaszem i że z czasem wykonam wszystkie plany i zamiary Ojca mojego, bez względu żem wam powiedział, iż wkrótce zostanę wydany na śmierć.

14:2------W domu Ojca mego=> Słowo dom jest używane w Biblii w różnych znaczeniach. W tym wersecie odnosi się ono do Boskiego wielkiego wszechświata.-
wiele jest mieszkania=> wiele stanów i poziomów istnienia, odpowiednich dla każdego rodzaju Jego inteligentnych stworzeń.

14:3-----żebyście, gdziem ja jest=> na jakim poziomie egzystencji Ja będę.-
i wy byli=> a więc będą pozostawali z Panem na wieki w niebieskiej naturze, urzędzie i mieszkaniu, kto? WYBRAŃCY BOŻY KLASA OBLUBIENICY

14:4------tutaj jest tylko pytanie i w 5 też

14:6------Jam jest ta droga, prawda i żywot=> Na podstawie faktu, że Biblia jest skoncentrowana na Chrystusie. Całe Słowo Boże, cały Plan Boży obejmuje Go i wokół Niego się obraca, gdyż On przez Boga dla nas jest teraz, a dla świata w 1000-leciu mądrością, sprawiedliwością, poświęceniem i wybawieniem (1Kor.1:30). Dlatego też wśród innych tytułów jest On nazwany Słowem Żywota i Słowem Bożym (1Jan.1:1; Obj.:19:13).-
żaden nie przychodzi do Ojca, tylko przez mię=> Wszyscy muszą przyjść do Boga we właściwy sposób — przez Jezusa, czy to jako przez Orędownika, czy też jako Pośrednika. Jezus jest Orędownikiem dla Nowych Stworzeń podczas Wieku Ewangelii, zaś jako Pośrednik Nowego Przymierza będzie służył w Tysiącleciu dla świata ludzkości. Nikt z upadłej rasy ludzkiej nie może stanąć w pokrewieństwie przymierza przed Boską Sprawiedliwością na próbie do życia bez Pośrednika lub bez Orędownika.-

14:7------Ojca byście znali => Rozpoznalibyście Jego ducha we mnie.
Widzieliście Go => Widzieli zmysł Boży, Jego wolę, która była doskonale reprezentowaną w Jezusie Chrystusie, bo "Boga nikt nigdy nie widział", Jan 1:18. "Bo nie ujrzy mnie człowiek, aby żywy został", 2 Moj.33:20.

14:8---pytanie

14:9------Kto mnie widzi, widzi i Ojca mego=> Myślą zawartą w tym tekście jest to, iż Syn, będący obrazem charakteru Ojca (Żyd. 1:3; Kol. 1:15), jest wizerunkiem Ojca i dlatego mógł powiedzieć, że ktokolwiek widzi Go jako obraz charakteru Ojca, widzi Ojca, to znaczy, w Jego charakterze, lecz oczywiście nie w Jego ciele.-

14:10------Nie od siebie mówię => Jako człowiek.
We mnie mieszka => Przez ducha swojego.

14:11-------jak wyżej Bóg nie mieszkał w Jezusie, tylko Jego duch.

14:12------Większe czynić będzie => Otworzenie oczu wyrozumienia, otworzenie uszu na słuchanie i ocenienie Prawdy, rozwiązanie języka, by mógł chwalić Boga, leczyć chrome charaktery, gromić gorączkę pychy i niezadowolenia, wzbudzić tych, co byli umarłymi w przestępstwach i grzechach do nowości żywota, a ostatecznie przyprowadzić rodzaj ludzki do podobieństwa Bożego

14:13 i 14---- prośba do Boga, czyli modlimy się do BOGA przez Jezusa.

A kto jest twoim Bogiem i Ojcem Jezusa skoro nie JHWH? WYSIL SIĘ I NAPISZ I udokumentuj Biblią, bo jednak Biblią się posługujesz. CZEKAM.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-05-22, 15:01   Re: SŁOWO STAŁO SIĘ CIAŁEM

Cytat:

A kto jest twoim Bogiem i Ojcem Jezusa skoro nie JHWH? WYSIL SIĘ I NAPISZ I udokumentuj Biblią, bo jedna76k Biblią się posługujesz. CZEKAM.

Moim Bogiem jest Bóg Ojciec, który jest w Niebie o którym świadectwo wydał Jezus.
Tylko przez imię Jezus wielbimy Boga, bo w tym imieniu Bóg przyszedł do nas, by nas ze sobą pojednać. Przez imię Syna wielbimy Ojca.
Tylko Nowy Testament jest prawdą objawioną.
Stare Księgi są historią narodu Izralejskiego z ich przyjętą formą kształtowania obrazu Boga. Forma ta zawierała cząstową prawdę, którą poznał Abraham od Kapłana z Salemu - Melchizedeka jak również pojęcia i wyobrażenia ludzkie.
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2022-05-22, 15:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-05-22, 15:33   

nike napisał/a:
14:2------W domu Ojca mego=> Słowo dom jest używane w Biblii w różnych znaczeniach. W tym wersecie odnosi się ono do Boskiego wielkiego wszechświata.-
wiele jest mieszkania=> wiele stanów i poziomów istnienia, odpowiednich dla każdego rodzaju Jego inteligentnych stworzeń.

Mam nieustanny kłopot z tym wersetem. Chyba nie może chodzić o "stany i poziomy istnienia", skoro Jezus mówił, że IDZIE MIESZKANIA PRZYGOTOWAĆ.
PS. Oczywiście "wybrana" dalej swoje mantry i na żadne pytanie twoje nie odpowie :-/
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2022-05-22, 17:17   

Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
14:2------W domu Ojca mego=> Słowo dom jest używane w Biblii w różnych znaczeniach. W tym wersecie odnosi się ono do Boskiego wielkiego wszechświata.-
wiele jest mieszkania=> wiele stanów i poziomów istnienia, odpowiednich dla każdego rodzaju Jego inteligentnych stworzeń.

Mam nieustanny kłopot z tym wersetem. Chyba nie może chodzić o "stany i poziomy istnienia", skoro Jezus mówił, że IDZIE MIESZKANIA PRZYGOTOWAĆ.
PS. Oczywiście "wybrana" dalej swoje mantry i na żadne pytanie twoje nie odpowie :-/

Ja to rozumiem w ten sposób:-----

Kiedy Jezus rozmawiał ze swoimi uczniami to, On im konkretnie klasie OBLUBIENICY obiecał,że idzie i m urządzić mieszkanie na tym samym poziomie jakie On otrzyma od swojego
Ojca, czyli stan BOSKI NIEŚMIERTELNY .

Dlaczego nieśmiertelny, bo kiedy Jezus był w niebie, kiedy był LOGOSEM nie miał stanu nieśmiertelnego bo nie mógł by umrzeć jako człowiek, bo nieśmiertelny nie umiera.

Jest wiele stanów w niebie i poziomów, ja uważam,że będą stwarzani inteligentne istoty, na tych poziomach. Jezus wraz z swoją Oblubienicą będą przez wieki wieczne różne rzeczy wykonywać na CHWAŁĘ BOGA, a my z ziemi będziemy mogli zwiedzać i odwiedzać się na wzajem. Takie to moje gdybanie jest.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2022-05-22, 17:34   Re: SŁOWO STAŁO SIĘ CIAŁEM

wybrana napisał/a:
Cytat:

A kto jest twoim Bogiem i Ojcem Jezusa skoro nie JHWH? WYSIL SIĘ I NAPISZ I udokumentuj Biblią, bo jednak Biblią się posługujesz. CZEKAM.

Moim Bogiem jest Bóg Ojciec, który jest w Niebie o którym świadectwo wydał Jezus.
Tylko przez imię Jezus wielbimy Boga, bo w tym imieniu Bóg przyszedł do nas, by nas ze sobą pojednać. Przez imię Syna wielbimy Ojca.
Tylko Nowy Testament jest prawdą objawioną.
Stare Księgi są historią narodu Izralejskiego z ich przyjętą formą kształtowania obrazu Boga. Forma ta zawierała cząstową prawdę, którą poznał Abraham od Kapłana z Salemu - Melchizedeka jak również pojęcia i wyobrażenia ludzkie.


Twierdzisz ,że tylko przez imię Jezusa, Bóg do nas przyszedł?

A jak nie było Jezusa to Bóg siedział schowany, czy pod stołem w niebie? Czy też i BOGA wtedy nie było?
Jezus przyszedł w trzydziestych latach nowej ery, a przed nową erą ludzie w jaki sposób żyli i w kogo wierzyli? Kim był NOE z rodzina nie człowiekiem oddanym BOGU? Kim byli PROROCY nie wierzącymi w BOGA? Ustosunkuj sie do moich odpowiedzi na twoje teksty, bo widzę,ze wybierasz to z BIBLII co ci pasuje, jak ty się BOGA nie boisz.

Ciągle mówisz,ze wierzysz w BOGA a skąd Go znasz skoro Starego Testamentu nie akceptujesz? Napisz w jaki sposób się z nim zapoznałaś. Czekam.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2684
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 55/177
 31%
Wysłany: 2022-05-22, 17:40   

nike napisał/a:
On im konkretnie klasie OBLUBIENICY obiecał

Tu się zatrzymam, aby podrążyć. Nike, skąd pomysł, że oni (ci, do których On mówił) to osobna KLASA? Skąd wynika to przeświadczenie (z czego wynika to przeświadczenie), że ci ludzie to wyróżniona, oddzielna klasa, zwana Oblubienicą?
Ja się uczyłam (od protestantów) , że Oblubienica to Kościół Chrystusowy. Osoby z różnych Kościołów, nawrócone, wybrane przez Boga itd. To jakoś do mnie trafia i pamiętam, że ci, którzy tak nauczają uzasadniali swoje nauki wersetami (no...wiadomo, bo jak inaczej), ale ja już ich nie pamiętam.


==============

nike napisał/a:
Jest wiele stanów w niebie i poziomów, ja uważam,że będą stwarzani inteligentne istoty, na tych poziomach.

Widzisz, tu bym się zgodziła, ale mam taką uwagę. Piszesz: "JEST" wiele stanów. Tak, Nike, JEST już teraz w innej rzeczywistości (tej, dokąd nasze dusze trafią po fizycznej śmierci) wiele miejsc i stanów, w zależności od etapu rozwoju poszczególnej duszy.
...Ale dalej piszesz, "żE BĘDA STWARZANE", no i tego nie łąpię. Po co dopiero będą, kiedy i gdzie? W niebie Jezus będzie stwarzał...dusze? One już są. To ma sens jedynie w takiej wykłądni. (ok, dla mnie ma sens, bo to umiem zrozumieć i w dodatku czytałam takie uzasadnienia. W dodatku w literaturze, że tak powiem - świeckiej, popularno naukowej).

=================

nike napisał/a:
a my z ziemi będziemy mogli zwiedzać i odwiedzać się na wzajem.

No ok. Pożyjom, uwidzim...skazał ślepoj ;-)
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-05-22, 19:38   Re: SŁOWO STAŁO SIĘ CIAŁEM

nike napisał/a:
wybrana napisał/a:
Cytat:

A kto jest twoim Bogiem i Ojcem Jezusa skoro nie JHWH? WYSIL SIĘ I NAPISZ I udokumentuj Biblią, bo jednak Biblią się posługujesz. CZEKAM.

Moim Bogiem jest Bóg Ojciec, który jest w Niebie o którym świadectwo wydał Jezus.
Tylko przez imię Jezus wielbimy Boga, bo w tym imieniu Bóg przyszedł do nas, by nas ze sobą pojednać. Przez imię Syna wielbimy Ojca.
Tylko Nowy Testament jest prawdą objawioną.
Stare Księgi są historią narodu Izralejskiego z ich przyjętą formą kształtowania obrazu Boga. Forma ta zawierała cząstową prawdę, którą poznał Abraham od Kapłana z Salemu - Melchizedeka jak również pojęcia i wyobrażenia ludzkie.


Twierdzisz ,że tylko przez imię Jezusa, Bóg do nas przyszedł?

A jak nie było Jezusa to Bóg siedział schowany, czy pod stołem w niebie? Czy też i BOGA wtedy nie było?
Jezus przyszedł w trzydziestych latach nowej ery, a przed nową erą ludzie w jaki sposób żyli i w kogo wierzyli? Kim był NOE z rodzina nie człowiekiem oddanym BOGU? Kim byli PROROCY nie wierzącymi w BOGA? Ustosunkuj sie do moich odpowiedzi na twoje teksty, bo widzę,ze wybierasz to z BIBLII co ci pasuje, jak ty się BOGA nie boisz.

Ciągle mówisz,ze wierzysz w BOGA a skąd Go znasz skoro Starego Testamentu nie akceptujesz? Napisz w jaki sposób się z nim zapoznałaś. Czekam.

Owszem Bóg przemawiał do Proroków ale ci prawdziwi byli nie słuchani i mordowani za prawdę.
Nie, nie boję się Boga, bo jak można bać się miłoścì. Bóg jest miłością.
Boga trzeba kochać a nie się bać.
Bać trzeba się zwodziciela, który podszywał się pod Boga.
Bóg nas kocha. Największe świadectwo swojej miłości dał, gdy przyszedł do nas w osobie Syna, by nas pojednać ze sobą i zaświadczyć o swojej miłości.
Dziecko nie lęka się Ojca, lecz kocha Ojca.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2022-05-22, 20:03   

Do Wiesi-----
KOSZTOWNE OBIETNICE
- 2 Piotr 1:4 ----- Przez które darowane nam zostały drogie i największe obietnice, abyście przez nie stali się uczestnikami boskiej natury, uniknąwszy skażenia, jakie na tym świecie pociąga za sobą pożądliwość.

- Piotr 1:10 11. ---- Dlatego, bracia, tym bardziej dołóżcie starań, aby swoje powołanie i wybranie umocnić; czyniąc to bowiem, nigdy się nie potkniecie. 11---- W ten sposób będziecie mieli szeroko otwarte wejście do wiekuistego Królestwa Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa.

1 Jan 2:25; ---- A obietnica, którą sam nam dał, to żywot wieczny.

- Obj. 2:10; ----- Nie lękaj się cierpień, które mają przyjść na cię. Oto diabeł wtrąci niektórych z was do więzienia, abyście byli poddani próbie, i będziecie w udręce przez dziesięć dni. Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci koronę żywota
. - 2 Tym 2:12;
Nie bój się, o maluczkie stadko! Albowiem się upodobało Ojcu Jeśli z nim wytrwamy, z nim też królować będziemy; jeśli się go zaprzemy, i On się nas zaprze;
- Łuk. 1232;
Nie bój się, o maluczkie stadko! albowiem się upodobało Ojcu waszemu, dać wam królestwo.
- Jan 17:24. ---- Ojcze! Chcę, aby ci, których mi dałeś, byli ze mną, gdzie Ja jestem, aby oglądali chwałę moją, którą mi dałeś, gdyż umiłowałeś mnie przed założeniem świata.

Gdy się on objawi, podobni mu będziemy. -1 Jan 3:2,3;

Kto zwycięży dam mu siedzieć z sobą na stolicy mojej. - Obj. 3:21;
KRÓLAMI I KAPŁANAMI

1 Piotr 2:9; ---- Wy jesteście rodzajem wybranym, królewskim ka¬płaństwem. -
Żyd. 3:1 ---- Zważajcie na najwyższego kapłana wyznania naszego, Chrystusa Jezusa. -
Obj. 5:10;. ---uczyniłeś ich Bogu naszemu królami i kapłanami. -

Wyszukałam kilka tekstów które dotyczą wyjątkowej klasy ludzi, są to ci ludzie, którzy żyli w czasach Jezusa, jak również przez około 2000, lat czyli okres WIEKU EWANGELII , którzy często oddawali życie dla PANA,
Byli paleni na stosach, rozszarpywani przez zwierzęta, ginęli za czytanie BIBLII itp.
Ci ludzie według chronologii biblijnej są już z Jezusem w niebie. My będziemy żyli wiecznie na ziemi, bo ziemia w raj się zamieni, jeżeli wytrwamy w swoim poświęceniu. Tak ja rozumiem te sprawy.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2022-05-22, 20:45   

wybrana napisał/a:
Owszem Bóg przemawiał do Proroków ale ci prawdziwi byli nie słuchani i mordowani za prawdę. .

Możesz mi teksty zacytować o których prorokach mówisz? I o czym oni głosili----rozwiń.
wybrana napisał/a:

Nie, nie boję się Boga, bo jak można bać się miłoścì. Bóg jest miłością. .

Tak jest miłością, a jak zbrodniarz morduje niewinnych, to co robi twój bóg ? Głaska go po głowie, bo jest miłością przecież.
wybrana napisał/a:

Bać trzeba się zwodziciela, który podszywał się pod Boga. .

A po czym poznajesz, że to zwodziciel jest?
wybrana napisał/a:

Bóg nas kocha. Największe świadectwo swojej miłości dał, gdy przyszedł do nas w osobie Syna, by nas pojednać ze sobą i zaświadczyć o swojej miłości. .

A gdzie Bóg w swoim synu siedział? Czy jak ty przedstawiasz swojego ojca i mówisz ojciec mnie przysłał, to on jest w tobie gdzie w żołądku w brzuchu,?
AAA piszesz w OSOBIE SYNA PRZYSZEDŁ , to znaczy, że w niebie nie było boga, bo był na ziemi, urodził się z kobiety, potem modlił się w Ogrójcu sam do siebie i kazał na siebie mówić Jeszua bo pewnie podobało się mu lepiej niż jego własne imię i mówił w modlitwie ojcze, czy to jest normalne co ty mówisz?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13