FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SŁOWO STAŁO SIĘ CIAŁEM
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2022-05-27, 21:29   

Wiesiu o Małym Stadku pisze np. tutaj:-----Łk 12:32 BB "Nie bójże się ty maluczkie stadko! Albowiem się upodobało Ojcu waszemu dać wam królestwo."


Wiesiu to co piszesz jest nieprawdą, nie zawsze jest czas na zabranie się za forum, owszem bywa i tak,że jak się zaraz nie odpisze to potem wyleci z głowy o tym nie pomyślałaś prawda? A szkoda.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-05-27, 22:04   

Henryk Suchecki napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Szczególnie Ew.Łukasza musi być pod lupą, gdyż ten ewangelista był pod wpływem Pawła i jego wykładni i z Apostołami nawet się nie zetknął.
oto ślepczyni chce prowadzić ślepych. Siedząc w ciepłych bamboszach krytykuje apostoła Pawła, na to się mów, mieć tupet.

Wiesławo jeżeli zechcesz to podaj konkretny przykład, co masz na myśli, gdyż nawet jeśli masz jakąś podstawę, aby tak się odnosić do Ap. Pawła na podstawie dostępnych nam przekladów na język polski, to nie koniecznie tak musi być na podstawie Słowa Bożego, Zwróć uwagę jak zareagowałaś na tłumaczenie o Bogaczu i Łazarzu.
Jeśli chodzi o kontakt Ewangelisty Łukasza z Apostołami, to mógł go mieć (ale nie koniecznie), jeżeli przybył z Ap. Pawłem do Jeruzalem na Zgromadzenie (Synagogę) Apostołów i starszych z różnych zborów. Nie koniecznie, gdyż o wydarzeniach napisał w trzeciej osobie, a nie jak np. w Dz. 16:11 - "zdążyliśmy".
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-05-28, 09:11   

Henryk Suchecki napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Szczególnie Ew.Łukasza musi być pod lupą, gdyż ten ewangelista był pod wpływem Pawła i jego wykładni i z Apostołami nawet się nie zetknął.
oto ślepczyni chce prowadzić ślepych. Siedząc w ciepłych bamboszach krytykuje apostoła Pawła, na to się mów, mieć tupet.

Mówi się: "ślepa", a nie "ślepczyni". Jeśli w taki sam sposób odczytujesz Biblie, to już nie dziwię się, że wierzysz w cuda-wianki rodem zza Oceanu.
Zapewne ty dużo wiesz o szlafmycach i cieplych bamboszach, bo ja, póki co takich akcesoriów nie używam. Ale nie omieszkam cię zawiadomić, kiedy już w bambosze wskoczę.
Tak, ośmielam się myśleć po swojemu, czytać inne książki niż Biblia w PNŚ, czerpać z logiki i wyrzec się denominacyjnych dogmatów i poprawności religijnej.
I co dziwne, nadal wierzę w Boga.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-05-28, 09:41   

nike napisał/a:
Wiesiu o Małym Stadku pisze np. tutaj:-----Łk 12:32 BB "Nie bójże się ty maluczkie stadko! Albowiem się upodobało Ojcu waszemu dać wam królestwo."


Wiesiu to co piszesz jest nieprawdą, nie zawsze jest czas na zabranie się za forum, owszem bywa i tak,że jak się zaraz nie odpisze to potem wyleci z głowy o tym nie pomyślałaś prawda? A szkoda.

Ujęcie zdrobniale - małe stadko, nie znaczy o jego konkretnej ilości.
Przecież wiemy, że większość ludzi na ziemi jest w mocy złego.
Czyli ta miejsza ilość w stosunku do całości żyjących, może być małym stadkiem.

Ewangelie powstały po śmierci Jezusa. Każdy piszący czerpał wiedzę z tego co poznał, jak również z tego co usłyszał. Chociaż pózniej zostały jeszcze zmodyfikowane na potrzeby Kościoła w Rzymie, jednak dużo prawdy zachowały.
Myślę, że intencje ich autorów były dobre.
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2022-05-28, 09:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-05-28, 09:55   

Pokoja napisał/a:
co masz na myśli, gdyż nawet jeśli masz jakąś podstawę, aby tak się odnosić do Ap. Pawła

Żeby w ogóle podejść do tego tematu należy podjąć kilka kroków. Jednym z nich jest odstawienie na boczny tor (wyłącznie na czas analizowania tego tematu) wszelkich religijnych sentymentów i nauk, które nam wpajano od kołyski. Następnie," lakonicznym i bezczuciowym "okiem spojrzeć na fakty, które są zawarte w wszelkich Pismach, dotyczących Pawła. Następnie na malą chwilkę dopuścić możliwość, że jednak mogło być nieco inaczej i dać dojść do głosu ludziom i ich poglądom, które nie są zgodne (w wielu miejscach) z tym, co mamy w NT (zdominowanym przez Pawłą).
W sieci mało jest informacji w tym temacie - ja przynajmniej nie potrafię zbyt wielu odszukać, ale są na pewno.
Książki i jeszcze raz książki.
Dla mnie takim impulsem pierwszym były moje osobiste wątpliwości już podczas czytania NT. Pierwsze - co się stało na drodze do Damaszku? I zaraz po nim następne - gdzie zniknął Paweł na 3 lata. To pierwsze niby całkiem jasne i proste, każdy umie wyjaśnić, ale okazuje się, że jest inne wyjaśnienie, a właściwie kilka innych. Chodzi o to, że pewne choroby, wywołane grzybami, dają dokładnie takie same efekty, jakich on doznał wtedy. Są one popularne w tamtych krajach, w tamtym klimacie. No i nade wszystko fakt, że jedynie Paweł sam o sobie świadczy.
Ale i to by przeszlo, jednak druga sprawa już mnie dręczyłą. Na dodatek pytałam o nią "znawców", czyli pastrów, wykładowców, ludzi udzielających nauczań i pouczeń... No i prędko okazało się, że jestem heretyczką, bo...nikt nie potrafił na to odpowiedzieć i wina jest po mojej stronie, bo pytam. Zabito posłańca. A to doprowadziło do moich osobistych, indywidualnych poszukiwań.
Pokoja, znalazłam całe mnóstwo rożnych przekazów, omawiania dokumentów, w książkach. Mogłąbym tu referat lub książkę średniej wielkości napisać, ale nie to jest moim celem lub intencją.
O jednym mogę cię zapewnić, że kto szuka z otwartym sercem i szczerą chęcią dojścia prawdy, bez złych intencji - znajdzie. Ja z modlitwą! i pokornym błaganiem, aby nie utracić wiary w Boga i nie zgubić duszy szukałąm.
Na jedno ci zwrócę uwagę. 2List Piotra właśnie o tym mówi:"Znaleźli się jednak fałszywi prorocy wśród ludu tak samo, jak wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzą wśród was zgubne herezje. Wyprą się oni Władcy [tj. Chrystusa], który ich nabył, a sprowadzą na siebie rychłą zgubę. A wielu pójdzie za ich rozpustą, przez nich zaś droga prawdy będzie obrzucona bluźnierstwami; dla zaspokojenia swej chciwości obłudnymi słowami was sprzedadzą ci, na których wyrok potępienia od dawna jest w mocy, a zguba ich nie śpi (2 P 2,1-3)."
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-05-28, 11:54   

Wiesława napisał/a:
Pokoja napisał/a:
co masz na myśli, gdyż nawet jeśli masz jakąś podstawę, aby tak się odnosić do Ap. Pawła

Żeby w ogóle podejść do tego tematu należy podjąć kilka kroków. Jednym z nich jest odstawienie na boczny tor (wyłącznie na czas analizowania tego tematu) wszelkich religijnych sentymentów i nauk, które nam wpajano od kołyski. Następnie," lakonicznym i bezczuciowym "okiem spojrzeć na fakty, które są zawarte w wszelkich Pismach, dotyczących Pawła. Następnie na malą chwilkę dopuścić możliwość, że jednak mogło być nieco inaczej i dać dojść do głosu ludziom i ich poglądom, które nie są zgodne (w wielu miejscach) z tym, co mamy w NT (zdominowanym przez Pawłą).
W sieci mało jest informacji w tym temacie - ja przynajmniej nie potrafię zbyt wielu odszukać, ale są na pewno.
Książki i jeszcze raz książki.


Wiem, że wymagana jest bezstronność w szukaniu i poznawaniu Prawdy Słowa Bożego, gdyż na każdym kroku odkrywam, jak wielu manipulacji tekstem dokonano i jak wiele innego przekazu przemycono do Biblii, wykorzystując ukształtowane poszanowanie, dla pierwotnego przekazu. Ci, którzy tego dokonali, gdy nie są w stanie tego obronić to piszą, czy mówią coś w rodzaju:
1. Jedni Bibliści tak to interpretują, a inni inaczej, ale nie dowodzą, jak należy rozumieć. To oznacza prowadzenie na manowce gdybologii, gdyż niczego nie podejmują się udowodnić.
2. To widocznie jest jakiś późniejszy dopisek;
3. Wzięli nasze przekłady Biblii, ale nawet nie zastanawiają się nad tym, co my chcieliśmy w nich przekazać (nie co Bóg chciał przekazać, ale, co oni chcieli przekazać);
4. Przekłady na języki narodowe nie są natchnione, a tylko Pisma w językach oryginałów. Przy tym twierdzą, że potrzeba tak wielu przekładów, wynika z tego, że może ktoś, coś pominął;
Już nie jedną absurdalną kwestię badałem, dla wyjaśnienia której, „czciciele Baala” na „hektarach” wyjaśnień, zaklinali się, że mają wierne Słowo Boże, a sprzeczności i niedorzeczności przekładów Biblii nie są w stanie obronić. Należą do nich następujące:
1. Spis cesarza Augusta ludności przy narodzeniu Pana Jezusa, a powinno być spis obok;
2. Zamiast mędrców, wprowadzono zatrzymanie się gwiazdy, która się potwierdziła, a nie zatrzymała;
3. Ucieczka do Egiptu – Mat. 2:1,13,22, a Łuk. 2:22,39;
4. Niby za arcykapłana Abiatara Dawid wszedł do domu Bożego, którego wtedy nie było, gdyż Filistyni go zniszczyli, a Arka po uprowadzeniu już tam nie wróciła – powinno być, że dzięki Abiatarowi, wszedł do domu Arcykapłana Bożego w Nob, a Namiot przed zniszczeniem był w Sylo, a nie w Nob;
5. Ziarnko gorczycy jest najmniejsze z wszystkich nasion na ziemi, a nie, że samo wrzucenie go do ziemi jest mało znaczącym zabiegiem, ale co urośnie bez tego wrzucenia;
6. Pan Jezus dzięki pięciu chlebom i dwom rybkom, nakarmił 5 000 ludzi i jeszcze 12 koszów zebrano, a powinno być, że dzięki chlebom od pięciu sług i rybom od dwóch sług (w domyśle od dworzanina z Kafarnaum), nakarmił 5 000 ludzi.
7. Niby Apostołowie dokonywali cudów cieniem Ap. Piotra, albo dotknięciem się chusteczkami do ciała Ap. Pawła, a powinno być, że ludzie cierpiący na różne choroby, pragnęli od Ap. Piotra, jako „zacienionego” obłokiem w czasie przemienienia Pańskiego, usłyszeć jakieś ożywiające słowa, według „cieni” zakonu. Pragnęli podniesienia ich na duchu, gdyż kapłaństwo, któremu naiwnie, bigoteryjnie, oddawali bałwochwalczą cześć, doprowadziło ich do nędzy duchowej, dlatego Izrael, został pozbawiony w Wieku Ewangelii obietnic, które mu zapowiadał Zakon. W cieniach zakonu, zostały jednak ukryte obietnice, dla wierzących z całego świata w Wieku Ewangelii.
Natomiast w Efezie to nie chusteczkami, dotkniętymi ciała Ap. Pawła ludzie byli cudownie uzdrawiani, lecz mądrością Prawdy Słowa Bożego, dzięki której wyrwał uczniów z tyranii egzorcystów, raniących ich skórę i ciała. Egzorcyści szpanowali na nich swoją moc nad nimi, Uczniowie, którzy zamieszkiwali Efez, najpierw wzieli chrzest Janowy, dla zmainy usposobienia, a po jego uwięzieniu przyszli do Pana Jezusa, ale zgorszyli się nim. Z tego powodu narazili się na chłosty cielesne, więc rany na skórze i ciele, opatrywali chustami i przepaskami. Nauczanie Ap. Pawła o Panu Jezusie i wylaniu Ducha Świętego Boga Ojca,, uwolniło ich od tego
Na podstawie tych poznanych przeinaczeń i wielu innych, poznałem, że slogan: „Wiernie i pilnie przetłumaczone” nie ma pokrycia w przekładach. Ten slogan jest dla uśpienia czujności naiwnych, bigoteryjnych wyznawców, którzy twierdzą, że Bóg nie pozwoliłby tak zniekształcić swojego Słowa. Jest wręcz przeciwnie. Pozwolił na to, aby bigoteryjni wyznawcy w końcu poznali, że są naiwnymi bałwochwalcami, którzy mniemają, ze cześć oddają Bogu prawdziwemu, a tkwię w marazmie, bezustannym szemraniu, gorszeniu się wyjaśnieniami.

CDN.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-05-28, 12:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 958
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 41/83
 49%
Wysłany: 2022-05-28, 16:01   

Wiesława napisał/a:
I co dziwne, nadal wierzę w Boga.
Rdz 3.1  A wąż był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył. On to rzekł do niewiasty: «Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?»
Czy coś zmieniło się od Adama i Ewy, na przykładzie Wiesławy widzimy, że nic. Przyszedł do niej przeciwnik i uwierzyła w kłamstwo przez niego głoszone i podważyła Słowa Boga. Wystarczy wyjąć z budowli jedną cegiełkę by wszystko pozostałe zjadła erozja w swoim czasie. Dla przykładu ; homoseksualizm, co od nas chcesz, miłość jest najważniejsza, nie robimy nikomu nic złego.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2022-05-28, 16:02   

wybrana napisał/a:
Ujęcie zdrobniale - małe stadko, nie znaczy o jego konkretnej ilości.
Przecież wiemy, że większość ludzi na ziemi jest w mocy złego.
Czyli ta miejsza ilość w stosunku do całości żyjących, może być małym stadkiem.

Racz zauważyć, że z "większości ludzi", powołano pewna ilość.
Z tej ilości powołanych wybrano tylko małą trzódkę.

Cytat:
Myślę, że intencje ich autorów były dobre.

Co za pycha i zarozumiałość!
Czyli intencje apostołów i Jezusa były dobre, ale niestety myśleli inaczej niż Wybrana. :lol:
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 958
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 41/83
 49%
Wysłany: 2022-05-28, 16:09   

wybrana napisał/a:
Przecież wiemy, że większość ludzi na ziemi jest w mocy złego.
Czyli ta miejsza ilość w stosunku do całości żyjących, może być małym stadkiem.
oczywiście, nieliczni są i Żyją w Królestwie Bożym, to nic nowego , już to zauważył Augustyn
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-05-28, 16:15   

Henryk Suchecki napisał/a:
Wiesława napisał/a:
I co dziwne, nadal wierzę w Boga.
Rdz 3.1  A wąż był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył. On to rzekł do niewiasty: «Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?»
Czy coś zmieniło się od Adama i Ewy, na przykładzie Wiesławy widzimy, że nic. Przyszedł do niej przeciwnik i uwierzyła w kłamstwo przez niego głoszone i podważyła Słowa Boga. Wystarczy wyjąć z budowli jedną cegiełkę by wszystko pozostałe zjadła erozja w swoim czasie. Dla przykładu ; homoseksualizm, co od nas chcesz, miłość jest najważniejsza, nie robimy nikomu nic złego.

„Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni” (Mt 7,1)
Nie mam ci nic więcej do powiedzenia.
A jeśli masz problem z homoseksualizmem to naprawdę ja nie jestem w stanie ci pomóc. Sam musisz znaleźć rade. Na miłość również.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-05-28, 17:18   

Henryk napisał/a:
wybrana napisał/a:
Ujęcie zdrobniale - małe stadko, nie znaczy o jego konkretnej ilości.
Przecież wiemy, że większość ludzi na ziemi jest w mocy złego.
Czyli ta miejsza ilość w stosunku do całości żyjących, może być małym stadkiem.

Racz zauważyć, że z "większości ludzi", powołano pewna ilość.
Z tej ilości powołanych wybrano tylko małą trzódkę.

Cytat:
Myślę, że intencje ich autorów były dobre.

Co za pycha i zarozumiałość!
Czyli intencje apostołów i Jezusa były dobre, ale niestety myśleli inaczej niż Wybrana. :lol:

A czy Jezus zostawił po sobie jakieś napisane słowo?
Pisałam o autorach Ewangelii i nie zawsze byli nimi apostołowie.

Z jakiej ilości powołanych wybrano tylko małą trzódkę? - brednie piszesz i przeczysz nauce Jezusa.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2022-05-28, 18:29   

wybrana napisał/a:
A czy Jezus zostawił po sobie jakieś napisane słowo?

I nasza Wybrana znalazła furtkę.
Jezus nic nie napisał i dzięki temu można poddawać w wątpliwość każde słowo ewangelii.
Wyborne! :-D
Akurat na miarę Wybranej. ;-)

Cytat:
Pisałam o autorach Ewangelii i nie zawsze byli nimi apostołowie.

I co z tego?
Spisali przecież słowa apostołów.
Cytat:
Z jakiej ilości powołanych wybrano tylko małą trzódkę? - brednie piszesz i przeczysz nauce Jezusa.

Ze wszystkich powołanych.
Mt 22:14 BT5 "Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych."
Powołani, to nie źli ludzie ze świata.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-05-28, 18:42   

Henryk napisał/a:
Powołani, to nie źli ludzie ze świata.

Żeby wśród wierzących, tak zwanych wierzących, (jak choćby tutejsze Tomasze, Henryki tudzież inne Henryki) , była choć garstka dobrych. Mniemacie żeście wybrani, powołani i dobrzy, a nie wiecie żeście nędzni. Ja wśród przez was tak zwanych złych, ze świata , zaznałam więcej miłości, dobroci, pomocy duchowej niż od jakiegokolwiek wierzącego.
Jeśli tacy są wierzący, to litości, jacy są ci źli? No jacy!?
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2022-05-28, 18:54   

Wiesława napisał/a:
Henryk napisał/a:
Powołani, to nie źli ludzie ze świata.

Żeby wśród wierzących, tak zwanych wierzących, (jak choćby tutejsze Tomasze, Henryki tudzież inne Henryki) , była choć garstka dobrych. Mniemacie żeście wybrani, powołani i dobrzy, a nie wiecie żeście nędzni. Ja wśród przez was tak zwanych złych, ze świata , zaznałam więcej miłości, dobroci, pomocy duchowej niż od jakiegokolwiek wierzącego.
Jeśli tacy są wierzący, to litości, jacy są ci źli? No jacy!?


Nigdy nie uważałem się za wybranego!
Nawet nie śmiem uważać się za powołanego.
Ale by Wiesława, alias Wuka, miała oceniać kto jest dobry, a kto zły to przesada. Wcale nie drobna!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-05-28, 19:15   

Daruj sobie tą fałszywą skromność. Skoro ty ani powołany, ani wybrany to jakim prawem osąd o innych wydajesz? To gdzie jest twoje miejsce w tych szeregach? Małe stado, średnie stadko, poza stadem, światus, czy jeszcze jakaś inna naklejka na innej szufladzie. A może taki skromniś ale pychą podszyty. W sumie...wiesz ze i to lata koło ucha. Wkurza jedynie ta świątobliwa pisanina, a właściwie te kpiny z każdego i jednoczesne podkteślanie..."co to , to nie, to nie ja, to oni, ach jacy źli. Patrz Jezu z kim muszę się zmagać :!: :roll:
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14