FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SŁOWO STAŁO SIĘ CIAŁEM
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-05-30, 13:04   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Piotr także ostrzega, że już weszli do Kościoła fałszywi nauczyciele i mogę się założyć, że miał na myśli między innymi Pawła.

Ja nawet nie zakładam się, bo wiem, że Wiesława to niedouczona córka Zwodziciela.

2P 3:15-16 UBG "A cierpliwość naszego Pana uważajcie za zbawienie, jak i nasz umiłowany brat Paweł według danej mu mądrości pisał do was; (16) Jak też mówi o tym we wszystkich listach. Są w nich pewne rzeczy trudne do zrozumienia, które, podobnie jak inne Pisma, ludzie niedouczeni i nieutwierdzeni przekręcają ku swemu własnemu zatraceniu."
Piotr miał inne zdanie niż Wiesława, ale kto by Jego zdaniem przejmował się? :roll:

Czy ty umiesz powiedzieć, zrobić...cokolwiek innego poza gnojeniem drugiego człowieka? Poza wyśmianiem, poniżeniem, wbiciem szpilki?
Jako niedouczona córka córka zwodziciela radzę ci się zastanowić kto ciebie uczył/uczy, aby w taki sposób rozmawiać z - bądź co bądź - bożymi stworzeniami. No chyba, że uważasz, że zwodziciel maczał palce w stwarzaniu niektórych ludzi. Coś takiego: ciebie stworzył Bóg, mnie stworzył Zwodziciel. Popaprane masz tu i ówdzie, ale to nie mój problem. Wiedz, że taką retoryką, jaką uprawiasz na forach jedynie zniechęcasz i do siebie i do reprezentowanej przez ciebie religii/denominacji.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-05-30, 15:44   

Wiesława napisał/a:
Czy ty umiesz powiedzieć, zrobić...cokolwiek innego poza gnojeniem drugiego człowieka? Poza wyśmianiem, poniżeniem, wbiciem szpilki?

Gnojeniem tego bym nie nazwał.
Jednak już straciłem chęci, aby obchodzić się z Tobą jak ze zgniłym jajkiem.
Niektóre rzeczy należy nazwać po imieniu.
Apostoł Piotr pisze wprost:
jak i nasz umiłowany brat Paweł według danej mu mądrości pisał do was; (16) Jak też mówi o tym we wszystkich listach. Są w nich pewne rzeczy trudne do zrozumienia,
Ty jednak twierdzisz, że według Piotra Paweł był fałszywym nauczycielem:
Cytat:
fałszywi nauczyciele i mogę się założyć, że miał na myśli między innymi Pawła.

Więc ja cytuję słowa Piotra:
podobnie jak inne Pisma, ludzie niedouczeni i nieutwierdzeni przekręcają ku swemu własnemu zatraceniu.
To by było na tyle wyjaśnień. :-P

Ps. Ja reprezentuję wyłącznie siebie. Nie Boga, nie Chrystusa, czy jakąkolwiek denominację.
Nik nie upoważnił mnie do reprezentowania!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-05-30, 18:11   

Henryk napisał/a:
Jednak już straciłem chęci, aby obchodzić się z Tobą jak ze zgniłym jajkiem.

Ty NIGDY z jakąkolwiek życzliwością nie odezwałeś się do mnie. Nigdy.
A skoro twoje pisanie do mnie to jakiś przejaw łaski i delikatne (jak z zgniłym jajem) obchodzenie się, to jak będziesz się ze mną obchodził za chwilę? Kiedy już stracisz tą swoją wielką łaskawość dla mnie? Przyjdziesz mnie pobić, zhakujesz mi komputer, trojana wpuścisz, czy gazem łzawiącym i pałą potraktujesz?
Henryk napisał/a:
Apostoł Piotr pisze wprost:
jak i nasz umiłowany brat Paweł według danej mu mądrości pisał do was; (16) Jak też mówi o tym we wszystkich listach. Są w nich pewne rzeczy trudne do zrozumienia,
Ty jednak twierdzisz, że według Piotra Paweł był fałszywym nauczycielem:

Nie będę ci wykładu robić, ale właśnie ten fragment jest na bank ZMANIPULOWANY. Czytałam o tym. Nie będę się fatygować, żeby ci wyjaśniać, bo i tak jakieś wiadro pomyj mi na głowę wylejesz. Te wersety są fałszem i mają być propawłowe. Dałeś się na nie złapać, jak i cała reszta. Jest alternatywna historia tych wydarzeń i to umocniona w dokumentach, a nie na zasadzie: musisz w to wierzyć. Nie, nie musze, bo nie takich manipulacji w dziejach dokonywano, aby umocnić swoje stanowisko. Kościołowi rzymskiemu było to na rękę. Wszak Paweł to "apostoł pogan, a Piotr to filar rzymskiego Kościołą. Pododawaj sobie jedno do drugiego, poczytaj dokumentacje. I przestań się na mnie wydziczać. Dbaj o siebie, bo może to zatracenie z Listu grozi tobie. Nie mów HOP zanim nie przeskoczysz. Jeszcze może się okazać prawda taka, że spadniesz z krzesła i niejednemu oczy na wierzch wyjdą. Więc nie wyśmiewajcie tak każdego, kto myśli po swojemu. Ja ci nie dokuczam z powodu twojej wiary, a wierzenia te sa chwilami bardzo odlotowe.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-05-30, 23:53   

Wiesława napisał/a:
Henryk napisał/a:
Apostoł Piotr pisze wprost:
jak i nasz umiłowany brat Paweł według danej mu mądrości pisał do was; (16) Jak też mówi o tym we wszystkich listach. Są w nich pewne rzeczy trudne do zrozumienia,
Ty jednak twierdzisz, że według Piotra Paweł był fałszywym nauczycielem:

Nie będę ci wykładu robić, ale właśnie ten fragment jest na bank ZMANIPULOWANY. Czytałam o tym. Nie będę się fatygować, żeby ci wyjaśniać, bo i tak jakieś wiadro pomyj mi na głowę wylejesz. Te wersety są fałszem i mają być propawłowe.
Jest alternatywna historia tych wydarzeń i to umocniona w dokumentach, a nie na zasadzie: musisz w to wierzyć.


Proszę podaj jakieś argumenty, dokumenty, na których to stwierdzenie opierasz. Moze zasługuje na uwagę.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-05-31, 12:24   

Pokoja napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Henryk napisał/a:
Apostoł Piotr pisze wprost:
jak i nasz umiłowany brat Paweł według danej mu mądrości pisał do was; (16) Jak też mówi o tym we wszystkich listach. Są w nich pewne rzeczy trudne do zrozumienia,
Ty jednak twierdzisz, że według Piotra Paweł był fałszywym nauczycielem:

Nie będę ci wykładu robić, ale właśnie ten fragment jest na bank ZMANIPULOWANY. Czytałam o tym. Nie będę się fatygować, żeby ci wyjaśniać, bo i tak jakieś wiadro pomyj mi na głowę wylejesz. Te wersety są fałszem i mają być propawłowe.
Jest alternatywna historia tych wydarzeń i to umocniona w dokumentach, a nie na zasadzie: musisz w to wierzyć.


Proszę podaj jakieś argumenty, dokumenty, na których to stwierdzenie opierasz. Moze zasługuje na uwagę.

Dam ci linki do tematów. Ja na pewno z nich nie korzystałam, ale z książek. Jednak z tych informacji można wyczytać sporo ciekawych rzeczy. https://en-m-wikipedia-org.translate.goog/wiki/Authorship_of_the_Petrine_epistles?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Second_Epistle_of_Peter
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-05-31, 12:32   

Jeszcze ciekawostka w sprawie porównania wersetów i sytuacji w kwestii Piotr-Paweł i apostolstwo tego drugieho'
Wiem, że link, jako źródło jest mało wiarygodny i nie korzystam z niego, jaednak kiedy dziś szukałam książek w temacie, aby ci odpowiedzieć rzucił mi się w oczy. I powiem, że nigdy nie wpadłam na pomysł i skojarzyłam tego z Apokalipsą. Sam zobacz.
"2Piotra 3:15 a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł wedle danej mu mądrości napisał do was, 16 jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak. i inne Pisma, na własną swoją zgubę."
Nawet w tym kawałku Piotr, jeżeli to on rzeczywiście pisał, nie nazwał Pawła apostołem, a jego listy - według Piotra zwierają niezrozumiałe lub trudne do zrozumienia pewne sprawy.

Czyżby Piotr miał na myśli postawę Pawła, przeciwną Prawu oraz pomysł zbawienia tylko przez wiarę?

Zwrócimy uwagę na pewną historię, która rzuci nam wiele światła na kwestię Pawła.

Paweł do Efezjan - "Jestem apostołem Isusa." Efezjan 1:1 Paweł, z woli Bożej apostoł Chrystusa Isusa, do świętych w Efezie.

Efezjanie do Pawła - "Nie jesteś!" 2Tymoteusza 1:15 Wiesz o tym, że odwrócili się ode mnie wszyscy, którzy są w Azji, (Efez, największe miasto w tym regionie Azji.)

Isus do Efezjan - "Dobrze zrobiliście" Objawienie 2:2 Znam uczynki twoje i trud, i wytrwałość twoją, i wiem, że nie możesz ścierpieć złych, i że doświadczyłeś tych, którzy podają się za apostołów, a nimi nie są, i stwierdziłeś, że są kłamcami"
https://www.zbawienie.com...tra-o-Pawle.htm
Jeszcze raz podkreślam, że te informacje poznałam dziś, bo wyświetliło mi się w wyszukiwarce. Ja informacje czerpię z książek i ebooków.
Te o Piotrze i Pawle najpewniej z książek o początkach chrześcijaństwa i o wiarygodności pism itp.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 957
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 40/83
 48%
Wysłany: 2022-05-31, 19:53   

Wiesławo jest taka drabina wzrostu duchowego 1 Kor 12:28A Bóg ustanowił w kościele najpierw apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, następnie moc czynienia cudów, potem dary uzdrawiania, niesienia pomocy, kierowania, różne języki; gdzie ty się na niej widzisz? Zadaje tobie to pytanie ze względu, że bierzesz się za krytykę apostołów.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-05-31, 21:29   

Henryk Suchecki napisał/a:
Wiesławo jest taka drabina wzrostu duchowego 1 Kor 12:28A Bóg ustanowił w kościele najpierw apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, następnie moc czynienia cudów, potem dary uzdrawiania, niesienia pomocy, kierowania, różne języki; gdzie ty się na niej widzisz? Zadaje tobie to pytanie ze względu, że bierzesz się za krytykę apostołów.

Gdyby ta segregacja została wypowiedziana przez Pana Jezusa i zapisana np.przez Ap.Jana to nigdy bym się nie ośmieliła dyskutować...ale...to nakaz Pawła, samozwańczego apostoła, nakaz ludzki. Poza tym ja jestem w ogonie tych, którzy od dawna już książki w tym temacie napisali. Nie ja jedna myślę samodzielnie. Nie ja jedna mam odwagę mówić głośno o sprawach niewygodnych. Mądrzejsi ode mnie sprawy zbadali i wyszło, co wyszło.
Paweł to tylko człowiek, taki sam jak ty, ja, czy każdy inny. Nie będę padać na twarz przed nikim, włącznie z Pawłęm. Nie mam z tym żadnego problemu.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727

Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-05-31, 22:32   

Ja nie uważam Pawła za samozwańczego Apostoła. Taka przemiana życia jaką Przeszedł Paweł nie wzjęła się ot tak z niczego. Z prześladowcy wyznawców Jezusa stał się zagorzałym głosicielem Jezusa. Swoje dalsze życie poświęcił temu celowi. Paweł głosił Jezusa zmartwychwstałego a to jest podstawą wiary chrześcijańskiej. Głosił etyki i moralności życia a to daje dobre owoce. Głosił, że nie mają znaczenia rytualne uczynki człowieka. Był propagatorem tworzenia się wspólnot chrześcijańskich. Głosił Jezusa wśród pogan a do tego trzeba mieć dużo odwagi i zaparcia.
Jezus w swej Ewangelii uczył duchowego Królestwa, które ma się rozwijać w człowieku indywidualnym. Nie zawsze te nauki rozumieli nawet Apostołowie. Żydzi swe proroctwa o Mesjaszu rozumieli, że przyjdzie Mesjasz i zostanie królem żydowskim i oni będą panować ze swą stolicą w Jerozolimie. Oczekiwali fizycznego królestwa a nie duchowego. Dlatego po śmierci Jezusa oczekiwali ponowne szybkie Jego przyjście, by to fizyczne królestwo ustanowić.
Przesłanie Ewangelii głosiło o rozwoju w człowieku duchowego Królestwa Bożego, jednak niewielu to przesłanie zrozumiało i rozumie.
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2022-05-31, 22:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-06-01, 01:16   

Wiesława napisał/a:
Jeszcze ciekawostka w sprawie porównania wersetów i sytuacji w kwestii Piotr-Paweł i apostolstwo tego drugieho'

"2Piotra 3:15 a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł wedle danej mu mądrości napisał do was, 16 jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak. i inne Pisma, na własną swoją zgubę."
Nawet w tym kawałku Piotr, jeżeli to on rzeczywiście pisał, nie nazwał Pawła apostołem, a jego listy - według Piotra zwierają niezrozumiałe lub trudne do zrozumienia pewne sprawy.

Czyżby Piotr miał na myśli postawę Pawła, przeciwną Prawu oraz pomysł zbawienia tylko przez wiarę?

Zwrócimy uwagę na pewną historię, która rzuci nam wiele światła na kwestię Pawła.

Paweł do Efezjan - "Jestem apostołem Isusa." Efezjan 1:1 Paweł, z woli Bożej apostoł Chrystusa Isusa, do świętych w Efezie.

Efezjanie do Pawła - "Nie jesteś!" 2Tymoteusza 1:15 Wiesz o tym, że odwrócili się ode mnie wszyscy, którzy są w Azji, (Efez, największe miasto w tym regionie Azji.)

Isus do Efezjan - "Dobrze zrobiliście" Objawienie 2:2 Znam uczynki twoje i trud, i wytrwałość twoją, i wiem, że nie możesz ścierpieć złych, i że doświadczyłeś tych, którzy podają się za apostołów, a nimi nie są, i stwierdziłeś, że są kłamcami"
https://www.zbawienie.com...tra-o-Pawle.htm

O Saulu z Tarsu, który stał się Ap.Pawłem jest napisane w Dz. 9:15, że jest narzędziem wybranym dla misji wśród narodów. Ponadto on sam napisał o tych, którzy próbowali zwieść przez nauczanie, bracia z narodów muszą się obrzezać, ale o kilku Apostołach Pana Jezusa napisał najpierw, że nie mieli do niego zaufania (Gal. 1:19,20), a później w czasie Synagogi (Zgromadzenia) Apostolskiej nic przeciwko Niemu nie mieli, Gal. 2:6,7.

Był okres w działalności Ap. Pawła, że odwrócono się od niego, podobnie jak był czas kiedy odwrócono się od Pana Jezusa. Pod krzyżem posostał tylko Jan, uczeń którego on miłował. To jednak nie może świadczyć, że pierwszy nie był Apostołem, a drugi Chrystusem.

Na uwagę zasługuje też fakt, że brak jest nazywania jednych Apostołów przez drugich Apostołami. Tak jak Ap. Piotr nie nazwał Pawła Apostołem, tak i ten podobnie, Gal. 2:7,8. Nie nazwał Apostołami także braci Jakuba i Jana.

O łączeniu pism moze jednak świadczyć, dwojakie nazywanie: Piotr i Kefas. Dalczego ten sam pisarz miałby tak czynić. To wskazuje na połączenie dwóch różnych pism. Pismo Święte jest Księgą ksiąg. To oznacza, że zawiera mądrość, jakby wypadkową, czyli "Z góry pochodzącą" ("Tam na Górze"). Zebrano w niej to co najważniejsze, najcenniejsze, dlatego nie można jej zrozumieć bez wglądu w księgi na postawie których powstała. Można byłoby je inaczej ponazywać, ale wtedy różne Ksiegi i listy S i NT, straciłyby swój majestatyczny charakter, który w ten sposób, chciano ukształtować.
Podam taki przykład:
Przychodzi do adresata, dokument z urzędu, w którym powołano się na jakiś przepis prawa. Wchodząc w ten przepis, adresat zostaje odesłany do innych, a z tych do kolejnych (labirynt, czy system korzeniowy). W taki sposób powstało Słowo Boże, tak jak ten główny przepis dokumentu (tak w uproszczenie to wyrażając), dlatego są problemy z ustaleniem autorstwa. Jest coś takiego, jakby orzecznictwo religijne (tradycja religijna), które narzuciło, przypisanie konkretnym osobom, autorstwo poszczególnych Ksiąg i Listów,

.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-06-01, 08:04   

Pokoja napisał/a:
jest napisane w Dz. 9:15,
Pokoja napisał/a:
(Gal. 1:19,20)
itd. Sam o sobie :-/
Pokoja napisał/a:
Podam taki przykład:

A ja podam taki przykład: Pracownik został zwolniony dyscyplinarnie za malwersacje, oszustwa, a nawet pijaństwo. Szef był tak wściekły, że powiedział: opinię napisz sobie sam, ja nie mam słów. No i zwolniony pracownik napisał sobie opinię: jestem kreatywny na arenie finansowej, lubię i podejmuję ryzyko, nie boję się wyzwań, a nawet potrafię zadbać o dobre samopoczucie i rozrywkę.
Fajnie brzmi? Nic, tylko z otwartymi ramionami takiego pracownika przyjąć :mrgreen:
A poważnie. Mam wątpliwości. I one nie nikną ale wręcz się pogłębiają. Nic na to nie poradzę. Wątpliwości miał Jan, Piotr, Jakub chyba na włąsnej skórze odczuł pięści Pawła, podczas bójki i rozruchów w Jerozolimie, kiedy został ze schodów zwalony...cóź można patrzeć i nie widzieć.
Najbardziej rażą mnie nauki Pawła, które są niezgodne z naukami Jezusa. Ja wolę dmuchać na zimne.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-06-01, 09:57   

Wiesława napisał/a:
Pokoja napisał/a:
jest napisane w Dz. 9:15,
Pokoja napisał/a:
(Gal. 1:19,20)
itd. Sam o sobie :-/
Pokoja napisał/a:
Podam taki przykład:

A ja podam taki przykład: Pracownik został zwolniony dyscyplinarnie za malwersacje, oszustwa, a nawet pijaństwo. Szef był tak wściekły, że powiedział: opinię napisz sobie sam, ja nie mam słów. No i zwolniony pracownik napisał sobie opinię: jestem kreatywny na arenie finansowej, lubię i podejmuję ryzyko, nie boję się wyzwań, a nawet potrafię zadbać o dobre samopoczucie i rozrywkę.

Niewłaściwie zrozumiałaś przykład, gdyż napisałem coś takiego:
Pokoja napisał/a:
Podam taki przykład:
Przychodzi do adresata, dokument z urzędu, w którym powołano się na jakiś przepis prawa. Wchodząc w ten przepis, adresat zostaje odesłany do innych, a z tych do kolejnych (labirynt, czy system korzeniowy). W taki sposób powstało Słowo Boże, tak jak ten główny przepis dokumentu (tak w uproszczenie to wyrażając), dlatego są problemy z ustaleniem autorstwa. Jest coś takiego, jakby orzecznictwo religijne (tradycja religijna), które narzuciło, przypisanie konkretnym osobom, autorstwo poszczególnych Ksiąg i Listów,


Adresatem jest czytelnik, czyli my, majacy pod rozwaga dokument ostateczny.
W tym przykładzie chodzi o to, że np. na dany list, składają się inne przekazy, które zostały do niego włączone o czym może świadczyć użycie w tym samym tekście do tej samej osoby imienia w języku greckim i aramejskim, czyli Piotr i Kefas. Dlaczego autor listu miałby uczynić taką zmianę bez żadnego uzasadnienia. Taki przypadek i inne mogą wskazywać na łączenie różnych pism, przypisując je jednemu autorowi, tak dla ułatwienia, uporządkowania pism.

Wiesława napisał/a:
Wątpliwości miał Jan, Piotr, Jakub chyba na włąsnej skórze odczuł pięści Pawła, podczas bójki i rozruchów w Jerozolimie, kiedy został ze schodów zwalony...cóź można patrzeć i nie widzieć.
Najbardziej rażą mnie nauki Pawła, które są niezgodne z naukami Jezusa.

O co Tobie chodzi z tymi pięściami i niezgodnymi naukami?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-06-01, 10:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-06-01, 10:09   

Wiesława napisał/a:
Wątpliwości miał Jan, Piotr, Jakub chyba na włąsnej skórze odczuł pięści Pawła, podczas bójki i rozruchów w Jerozolimie, kiedy został ze schodów zwalony...cóź można patrzeć i nie widzieć.

Znowu nasza Wiesława naczytała się jakichś antybiblijnych paszkwili.
Cytat:
Najbardziej rażą mnie nauki Pawła, które są niezgodne z naukami Jezusa. Ja wolę dmuchać na zimne.

Jak już się nadmuchasz, to objaw nam te "niezgodne nauki Pawła z Jezusowymi".
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2022-06-01, 11:59   

Pokoja napisał/a:
Niewłaściwie zrozumiałaś przykład, gdyż napisałem coś takiego:

Zrozumiałąm własciwie, ale podałam swój przykład, jako wydawanie świadectwa w własnej sprawie.
Pokoja napisał/a:
O co Tobie chodzi z tymi pięściami i niezgodnymi naukami?

Byla awantura, bijatyka na schodach świątyni między pawłowymi, a Zborem chrześcijańskim w Jerozolimie, którego przywódca był Jakub.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-06-01, 12:27   

Wiesława napisał/a:
Byla awantura, bijatyka na schodach świątyni między pawłowymi, a Zborem chrześcijańskim w Jerozolimie, którego przywódca był Jakub.

Na mnie proszę nie czekać z komentarzami. ;-)
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13