FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SŁOWO STAŁO SIĘ CIAŁEM
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2674
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 45/177
 25%
Wysłany: 2022-06-01, 12:31   

Własnie skończyłam. Na nic i na nikogo nie czekam.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2674
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 45/177
 25%
Wysłany: 2022-06-01, 13:36   

Pokoja napisał/a:
niezgodnymi naukami?

Niezgodną i wyciskającą piętno, do obecnych czasów, są pawłowe nauki w sprawie kobiet, małżeństwa. Paweł nienawidził kobiet. Jego i tylko jego nauka, aby wchodzić w związki małżeńskie jedynie w ostateczności jest sprzeczna z przekazami Jezusa. Szkody, które stały się przez to jego nauczanie są przeogromne. Gdyby zastosować się do jego rad dosłownie to gatunek ludzki by wymarł. A Bóg wyraźnie powiedział, że błogosławi rozmnażającym się.
Paweł te swoje dziwy zaczerpnął z nauk mitrianizmu i innych podobnych religii, bo tam był mocno rozwinięty kult bogini Kybele, dla której ofiarowywano się w postaci celibatu. To samo robią księża. Poza tym w tamtych religiach przez długi czas wyłącznie mężczyzn uważano za posiadających duszę, a kobiety nawet w uroczystościach religijnych nie mogły uczestniczyć. Jak bardzo KrK przyjął spaczone nauki Pawła w tej sprawie widzimy analizując pisma tzw.ojców kościoła, którzy kobiety uważali (i do dziś uważają nieoficjalnie) za gorsze od zwierząt, nie posiadające duszy, ścierwo, które można katować, zabijać do woli i bezkarnie.
To po pierwsze.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2022-06-01, 14:36   

Wiesława napisał/a:
Byla awantura, bijatyka na schodach świątyni między pawłowymi, a Zborem chrześcijańskim w Jerozolimie, którego przywódca był Jakub.

A gdzie o tej awanturze można przeczytać?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2674
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 45/177
 25%
Wysłany: 2022-06-01, 15:01   

nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Byla awantura, bijatyka na schodach świątyni między pawłowymi, a Zborem chrześcijańskim w Jerozolimie, którego przywódca był Jakub.

A gdzie o tej awanturze można przeczytać?

Ja wiem, że te pytania są jedynie po to, aby mnie ośmieszyć. Przecież wystarczy poszukać chociażby w internecie o tym konflikcie. Ludzie na blogach o tym piszą. Pamiętam też że była na biblijnym chyba lub protestanckim forum taka dyskusja i ktoś szeroko opisywał wraz z cytatami jakimiś. No ja nie jestem zbyt biegła w takich szukaniach, ale aż nie chce mi się wierzyć, że z odrobiną dobrej woli (jeśli jest rzeczywista chęć poznania tematu) nie można czegoś znaleźć. Wszak nie chodzi o chęć poznania, prawda? Chodzi o zdyskredytowanie mnie. Tylko, że zanim ja na to wpadłam o tym trąbili mądrzejsi ode mnie. Więc źródeł tych informacji na pewno jest sporo. Oczywiście nie na pierwszej stronie, bo tam w każdej religijnej sprawie, jak człowiek jakiekolwiek pytanie wklepie, to "jeno...parafia taka, owaka, opoka, niedziela itp.paskudztwa. Ale to niedługo. Z hukiem obali się cały ten gmach i trzeba będzie budować od nowa.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-06-01, 15:07   

nike napisał/a:
A gdzie o tej awanturze można przeczytać?

W tym samym miejscu co i to:
Wiesława pisała:
Cytat:
Paweł te swoje dziwy zaczerpnął z nauk mitrianizmu i innych podobnych religii, bo tam był mocno rozwinięty kult bogini Kybele, dla której ofiarowywano się w postaci celibatu. 

Paweł, apostoł osobiście wybrany przez Chrystusa, były faryzeusz i ortodoksa, miałby wzorować się na czcicielach słońca?!
Ktoś tu chce kogoś wpuścić w maliny...

Naprawdę tylko ktoś bardzo naiwny może takie rzeczy powtarzać i mieć nadzieję, że inni nabiorą się!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2674
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 45/177
 25%
Wysłany: 2022-06-01, 16:16   

Henryk napisał/a:
wybrany przez Chrystusa

Doprawdy? Przecież ty nie uznajesz Go jako Boga. A fakt jest taki, na pewno ci znany, że jedynie Jahwe powoływał i wybierał do służby. Czyli jednak ... Jahwe to Jezus? Oszeleć można od tych waszych niekonsekwencji.
Nie śmiej się ze mnie, a raczej poznaj szeroką literaturę wczesnego chrześcijaństwa i może...nie tylko to, co Badacze z Ameryki wymyślili, co?
Zaratustrianizm, mitrianizm itd.jeszcze długo wraz z chrześcijaństwem, szczególnie na terenach Azji Mniejszej współistniały. Nie masz, jak widzę pojęcia ile chrześijaństwo zaczerpnęło z tych religii. Ale kpić, wyśmiewać to cię nauczono.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-06-01, 16:52   

Wiesława napisał/a:
Pokoja napisał/a:
O co Tobie chodzi z tymi pięściami i niezgodnymi naukami?

Byla awantura, bijatyka na schodach świątyni między pawłowymi, a Zborem chrześcijańskim w Jerozolimie, którego przywódca był Jakub.

Który tekst masz na uwadze, że z niego to wynika?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2674
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 45/177
 25%
Wysłany: 2022-06-01, 19:21   

Pokoja napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Pokoja napisał/a:
O co Tobie chodzi z tymi pięściami i niezgodnymi naukami?

Byla awantura, bijatyka na schodach świątyni między pawłowymi, a Zborem chrześcijańskim w Jerozolimie, którego przywódca był Jakub.

Który tekst masz na uwadze, że z niego to wynika?

Żadnego tekstu nie mam na uwadze.
Poza tym Henryk znacznie lepiej wszystko w moim imieniu tłumaczy. Tak, że ...wiesz...do mojego rzecznika prasowego wszelkie pytania :mrgreen: ;-)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2022-06-01, 20:35   

Wiesława napisał/a:
Ja wiem, że te pytania są jedynie po to, aby mnie ośmieszyć.

Zauważyłam Wiesiu, że ty lepiej wszystko wiesz niż drugi pomyśli.
Szkoda bo potem nie możesz spać i męczysz sie w nocy.
Wiesława napisał/a:

Przecież wystarczy poszukać chociażby w internecie o tym konflikcie. Ludzie na blogach o tym piszą.

Piszesz, że się pobili, Paweł, Piotr i Jakub, 2000 lat temu, a dlaczego nic o tej bijatyce nie ma w BIBLII? W Biblii są opisywane dobre wydarzenia i bardzo złe wydarzenia i dlatego Biblia jest wiarygodną księgą, a o tej bijatyce nic nie ma, widocznie nie jest to prawdą, jak wiele innych zwykłych kłamstw.
Jestem zdziwiona, że po 2000 lat znajdują się świadkowie tych wydarzeń.
Szatan wie, że kończy się jego królowanie i robi wszystko, żeby przedstawić się z jak najlepszej strony, swoim czcicielom.
2Kor 11:14 BG "A nie dziw: bo i szatan sam przemienia się w Anioła światłości."
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 957
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 40/83
 48%
Wysłany: 2022-06-02, 06:53   

nike napisał/a:

Szatan wie, że kończy się jego królowanie i robi wszystko, żeby przedstawić się z jak najlepszej strony, swoim czcicielom.
2Kor 11:14 BG "A nie dziw: bo i szatan sam przemienia się w Anioła światłości."
Szatan zakończył swoje królowanie w dniu, gdy Pan Bóg wzbudził Pana Jezusa w ciele przemienionym, a w dniu zesłania ducha świętego znalazła się grupka ludzi, która przyjęła to jako fakt, do swojego życia, że Królem i Panem jest Jezus ten odrzucony Pomazaniec boży Po tym zdarzeniu nawet śmierć najcięższa broń ukuta na człowieka stała się bezskuteczną .
Szatan może królować teraz tylko w sercach wątpiących, lub niewierzących. Jeżeli nie wierzę ,to jestem tym przeciwnikiem (szatanem) spraw bożych. To jest ta pierwsza transformacja w umyśle człowieka przejście z królestwa ciemności do Królestwa Światłości
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 957
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 40/83
 48%
Wysłany: 2022-06-02, 07:06   

Wiesława napisał/a:
Henryk Suchecki napisał/a:
Wiesławo jest taka drabina wzrostu duchowego 1 Kor 12:28A Bóg ustanowił w kościele najpierw apostołów, po wtóre proroków, po trzecie nauczycieli, następnie moc czynienia cudów, potem dary uzdrawiania, niesienia pomocy, kierowania, różne języki; gdzie ty się na niej widzisz? Zadaje tobie to pytanie ze względu, że bierzesz się za krytykę apostołów.

Gdyby ta segregacja została wypowiedziana przez Pana Jezusa i zapisana np.przez Ap.Jana to nigdy bym się nie ośmieliła dyskutować...ale...to nakaz Pawła, samozwańczego apostoła, nakaz ludzki. Poza tym ja jestem w ogonie tych, którzy od dawna już książki w tym temacie napisali. Nie ja jedna myślę samodzielnie. Nie ja jedna mam odwagę mówić głośno o sprawach niewygodnych. Mądrzejsi ode mnie sprawy zbadali i wyszło, co wyszło.
Paweł to tylko człowiek, taki sam jak ty, ja, czy każdy inny. Nie będę padać na twarz przed nikim, włącznie z Pawłęm. Nie mam z tym żadnego problemu.
Duchowo wlazłaś zbyt głęboko w ciemny gęsty las. Ciemny znaczy pozbawiony Słońca, gęsty zbyt wiele różnorakich nauk ludzkich. W tej sytuacji tylko wyjście na polane może ciebie uratować . Słońce jest w stanie wskazać kierunek. Kierunki są cztery, tak jak cztery Ewangelie , a jedno Słońce tak jak jeden Pomazaniec Pan Jezus.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2022-06-02, 09:33   

Henryk Suchecki napisał/a:
nike napisał/a:

Szatan wie, że kończy się jego królowanie i robi wszystko, żeby przedstawić się z jak najlepszej strony, swoim czcicielom.
2Kor 11:14 BG "A nie dziw: bo i szatan sam przemienia się w Anioła światłości."
Szatan zakończył swoje królowanie w dniu, gdy Pan Bóg wzbudził Pana Jezusa w ciele przemienionym, a w dniu zesłania ducha świętego znalazła się grupka ludzi, która przyjęła to jako fakt, do swojego życia, że Królem i Panem jest Jezus ten odrzucony Pomazaniec boży Po tym zdarzeniu nawet śmierć najcięższa broń ukuta na człowieka stała się bezskuteczną .
Szatan może królować teraz tylko w sercach wątpiących, lub niewierzących. Jeżeli nie wierzę ,to jestem tym przeciwnikiem (szatanem) spraw bożych. To jest ta pierwsza transformacja w umyśle człowieka przejście z królestwa ciemności do Królestwa Światłości


Tak??????? To dlaczego nie ma jeszcze KRÓLESTWA?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2674
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 45/177
 25%
Wysłany: 2022-06-02, 09:48   

Henryk Suchecki napisał/a:
cztery Ewangelie , a jedno Słońce tak jak jeden Pomazaniec Pan Jezus.

Otóż to. Nie Paweł, nie denominacyjne LUDZKIE nauki, ale Pan Jezus. Staram się to powiedzieć, ale faktycznie czuję się zaszczuta przez tych, którzy wyłącznie na ludzkich naukach się opierają.

PS. Po niedzieli rozstaję się z wami na dłużej, może na zawsze. Jutro córka przyjeżdża i likwidujemy tutejsze sprawy.
Pokoju Wam życzę i w sercach i w życiu codziennym.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 957
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 40/83
 48%
Wysłany: 2022-06-02, 10:27   

nike napisał/a:
Tak??????? To dlaczego nie ma jeszcze KRÓLESTWA?
W moim Sercu jest, a w Twoim ??
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-06-02, 10:49   

Henryk Suchecki napisał/a:
Szatan zakończył swoje królowanie w dniu, gdy Pan Bóg wzbudził Pana Jezusa w ciele przemienionym, a w dniu zesłania ducha świętego znalazła się grupka ludzi, która przyjęła to jako fakt, do swojego życia, że Królem i Panem jest Jezus ten odrzucony Pomazaniec boży Po tym zdarzeniu nawet śmierć najcięższa broń ukuta na człowieka stała się bezskuteczną .

Na jakiej podstawie Henryku S. twierdzisz, że Szatan już nie króluje na tym świecie?
Jaki zapis Biblijny, upoważnia Ciebie do takiej tezy?

Apostołowie twierdzili, że Szatan cały czas jest aktywny i cały czas jest spełniana Jego wola na tym świecie.
1P 5:8 UBG "Bądźcie trzeźwi, czuwajcie, bo wasz przeciwnik, diabeł, jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożreć."
Ef 2:1-2 KOW "Byliście umarli przez występki i grzechy swoje, (2) w których żyliście ongiś na wzór tego świata, pod panowaniem władcy tych sił, które unoszą się w powietrzu. Jest to ten sam duch który obecnie jeszcze działa w duszach buntowników."
Jan wcale nie pisał, że szatan za życia apostołów zakończył swoją działalność.
Cały czas ma swoich sług!
Rz 6:16 UBG "Czyż nie wiecie, że komu oddajecie siebie jako słudzy w posłuszeństwo, komu jesteście posłuszni, tego jesteście sługami: bądź grzechu ku śmierci, bądź posłuszeństwa ku sprawiedliwości?"
Są tacy, co cały czas idą za szatanem:
"Chcę więc, żeby młodsze wychodziły za mąż, rodziły dzieci, zajmowały się domem, nie dawały przeciwnikowi żadnego powodu do obmowy. (15) Już bowiem niektóre odwróciły się i poszły za szatanem."1Tm 5:14-15 UBG 

Czym innym jest nie uznawać kogoś za swego Pana, a rzeczywistą władzą tego Kogoś.

J 12:31 STERN "Teraz nadszedł czas, aby ten świat został osądzony, teraz władca tego świata będzie wypędzony."
J 12:31 BW "Teraz odbywa się sąd nad tym światem; teraz władca tego świata będzie wyrzucony."
Uważasz, że sąd nad światem to sprawa nieaktualna już od dwóch tysiącleci?
Że już odbył się, a Szatan stracił swe Królestwo?

Wyrok, co prawda został już ogłoszony, lecz nastanie dopiero czas, gdy władza będzie Mu odjęta.

Podobnie, choć odwrotnie- Jezus został namaszczony na Króla, ale jeszcze nie objął swego Królestwa. Jeszcze wola Pana nie jest wykonywana na świecie.
Choć musimy przyznać, że są jednostki, które mają Chrystusa za swego Pana i starają się być Jemu posłuszni na ile tylko potrafią!
Cytat:
Szatan może królować teraz tylko w sercach wątpiących, lub niewierzących. Jeżeli nie wierzę ,to jestem tym przeciwnikiem (szatanem) spraw bożych.

Tylko w sercach?
A kto jest Autorem aktualnej wojny na Ukrainie?
Pytam o autora, a nie bezwolnego sługę!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14