FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to jest DUSZA ?
Autor Wiadomość
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-06-17, 23:12   

nike napisał/a:
Dobrze ci wyskakuje Pokoja absolutnie gada od rzeczy.
Przede wszystkim, tak jak napisał Henryk w czasach biblijnych nikt nie nosił biustonoszy a wiec nawet słowo biustonosz nie było znane, druga rzecz często jest tak,że jeden wyraz w Biblii ma kilka znaczeń wszystko zależy od kontekstu.
Skoro mówimy tutaj o stwarzaniu, to chyba nie biustonoszy?

W biblijnym języku [bo języki ewaluują i obecnie np. niektóre słowa polskie z siedemnastego wieku są dla nas niezrozumiałe nie znaczy to,że w tamtym czasie nie były prawdziwe BG. o tym świadczy.
Nie spotkałam się jednak,że słowo hebrajskie -ברא-------bara-----znaczy biustonosz nawet w nowoczesnym klasycznym języku.
Ale wszystko jest możliwe, w każdym języku. Tylko,że Bóg dał nam rozum żeby go używać i uważać na kontekst czy warto? Ja myślę,że warto.


Już ktoś tutaj pisał, że łatwo Wam przychodzi obrzucać kogoś błotem, czy gnojem. Czy to jest w duchu Chrystusowym? Macie niewybredne podniebienia, skoro Was stać na coś takiego.
Już zaznaczyłem, że sam sobie tego ni wymyśliłem, ani nie jest to tłumaczenie na podstawie Konkordancji Stronga. W niej, zdażają się uwagi w rodzaju: Słowo nieznanego pochodzenia.
Słusznie Nike napisałaś, że języki ewoluują, wraz z poszerzaniem się sfery poznawczej człowieka. Masz zakorzenione pojęcie o człowieku ulepionym z gliny, w którego Bóg chuchnął i ten zaczął funkcjonować. Dwa lata żył bez grzechu i został wygnany - taka bajeczka dla grzecznych i naiwnych dzieci, które uwierzyły, że je bocian przyniósł.
Pamiątki archeologiczne i nie tylko, pokaują nam, że na ziemi działy się rzeczy, co do których człowiek jest zdumiony i nadal nie jest w stanie wytłumaczyć niektórych z nich, w jaki sposób powstały. Z tego powodu tradycyjna teologia wymyśliła sobie przybyszy z kosmosu i UFO.
Niejednokrotnie pisałem i dowodziłem, że Bóg (Bogowie), najpierw stworzyli człowieka tylko na obraz swój, Rdz. 1:27 - król ziemi. Natomiast czynienie człowieka napodobieństwo Boże jest dziełem sabatu, RDz. 5:1,2 - kapłan Boży. Pierwszy z nich był doskonały nie tylko przez dwa lata, lecz ok. 7 000 lat. Dzięki temu mogła rozwinąć się tak potężna cywilizacja prehistoryczna, A WNIEJ TAKŻE NOSZENIE BIUSTONOSZY. Prehistoryczna w tym znaczeniu, że jej chronologia nie jest WPROST ujawniona w Piśmie Świętym
Wpiszcie w Google TYLKO słowo ברא i powiedzcie co odczytaliście.
Sam byłem bardzo zaskoczony takim znaczeniem tego słowa, ale rozumiem, że ma to logiczne uzasadnienie. Można uwzględnić fakt, że biustonosz jest symbolicznym ukryciem źródła, z którego pochodzi pożywienie życia, a jest napisane, że Bóg jest też jako matka, a także to, że z jego rodu jesteśmy. Od niego wszelkie ojcostwo bierze swój początek i wiele innych określeń. Salomon powiedział, że Bóg Jehowa mieszka w mroku, który faktycznie jest światłością niedostępną. W niej to, oglądamy naszą światłość.

Zanim zaczniecie obrzucać błotem, czy gnojem, to może lepiej zapytać: Skad taka czy inna myśl. Czy dobrze jest prezentować takiego ducha hipokryzji, który wyłazi pod jakby uzasadnionym pretekstem, a później wykręty, schodzenie na boczny tor. Brak mi sło, aby opisać Wasze sposoby na uciekanie od merytorycznego podejści do danej kwestii.
Jest napisane, że zgorszenia muszą przyjść, ale biada światu z ich powodu. Wierżący nie powinni zaczynać od gorszenia się i obrzucania błóotem, czy gnojem, lecz do wyjaśnienia nurtującej, czy zaskakującej myśli postu, czy wątku. Jeżeli wierzący ma przekonanie do logicznego sensu swojego przekonania (wiary) to prowadzi błądzącego do właściwego poznania. W przeciwnym razie, dyskutant - krytyk, śpieszy do szydzenia z spraw, o których nie ma pojęcia, chociaż ma żabie oczy, Ap. 16:13.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-06-17, 23:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2022-06-18, 08:01   

Pokoja w którym miejscu obrzuciłam ciebie gnojem, czy błotem? Ty mi w oczy powiedziałeś, że jestem HIPOKRYTKĄ a kto to hipokryta jest?--------

obłuda, dwulicowość, nieszczerość--------kiedy w stosunku do ciebie tak się zachowałam?
To ty przekręcasz słowo Boże i wymyślasz rzeczy o których BIBLIA nic nie mówi, jak np. w tym ostatnim poście.
Więc Pokoja radzę się zastanowić, bo widzę,że od prawdy badaczy to odpływasz bardzo , a szkoda. Pycha udowadnianie prawd wytwarzanych przez siebie samego to raczej nie prowadzi do chwały, tylko do zguby.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-06-18, 08:25   

Pokoja napisał/a:
Już ktoś tutaj pisał, że łatwo Wam przychodzi obrzucać kogoś błotem, czy gnojem. Czy to jest w duchu Chrystusowym? Macie niewybredne podniebienia, skoro Was stać na coś takiego.

Zastanów się, czy ten "ktoś" pisał prawdę?
Odnajdź tez zapisy i zacytuj!

Jeśli napiszę, że przyrównanie Boga do biustonosza jest głupstwem, to nie jest to obrzucenie gnojem!
Mam pełne prawo napisać, że jest to idiotyzmem! - A nadal nie będzie to obrzucanie błotem czy gnojem!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-06-18, 09:33   

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Już ktoś tutaj pisał, że łatwo Wam przychodzi obrzucać kogoś błotem, czy gnojem. Czy to jest w duchu Chrystusowym? Macie niewybredne podniebienia, skoro Was stać na coś takiego.

Zastanów się, czy ten "ktoś" pisał prawdę?
Odnajdź tez zapisy i zacytuj!

Jeśli napiszę, że przyrównanie Boga do biustonosza jest głupstwem, to nie jest to obrzucenie gnojem!
Mam pełne prawo napisać, że jest to idiotyzmem! - A nadal nie będzie to obrzucanie błotem czy gnojem!

Wybrałeś sobie to, co chciałeś, ale pominąłeś to, czymTy i Nike, odnosicie się do rozumu. Jeżeli uczyniłeś to, co prosiłem uczynić z określeniem ברא, to co odczytałeś. Dlaczego tego szczerze nie ujawnisz, a tylko odwracasz się od tego? Ujawnij to i wytłumacz, dlaczego tak ie może być :?: Możesz to uczciwie uczynić, to proszę.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-06-18, 09:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2022-06-18, 11:24   

Pokoja napisał/a:
Wybrałeś sobie to, co chciałeś, ale pominąłeś to, czymTy i Nike, odnosicie się do rozumu.

Rozum otrzymaliśmy w darze od Boga i powinniśmy się do rozumu odnosić, ale to nie znaczy,że obrzucamy ciebie gnojem.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2677
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 48/177
 27%
Wysłany: 2022-06-18, 11:56   

Pokoja napisał/a:
Wpiszcie w Google TYLKO słowo ברא i powiedzcie co odczytaliście.

Odczyt: Słownik hebrajsko - polski: ברא / bara - Bóg żyje
https://www.bing.com/sear...0d492ff69eec352
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2677
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 48/177
 27%
Wysłany: 2022-06-18, 12:02   

Pokoja napisał/a:
Pamiątki archeologiczne i nie tylko, pokaują nam, że na ziemi działy się rzeczy, co do których człowiek jest zdumiony i nadal nie jest w stanie wytłumaczyć niektórych z nich, w jaki sposób powstały. Z tego powodu tradycyjna teologia wymyśliła sobie przybyszy z kosmosu i UFO.
Niejednokrotnie pisałem i dowodziłem, że Bóg (Bogowie), najpierw stworzyli człowieka tylko na obraz swój, Rdz. 1:27 - król ziemi. Natomiast czynienie człowieka napodobieństwo Boże jest dziełem sabatu, RDz. 5:1,2 - kapłan Boży. Pierwszy z nich był doskonały nie tylko przez dwa lata, lecz ok. 7 000 lat. Dzięki temu mogła rozwinąć się tak potężna cywilizacja prehistoryczna, A WNIEJ TAKŻE NOSZENIE BIUSTONOSZY. Prehistoryczna w tym znaczeniu, że jej chronologia nie jest WPROST ujawniona w Piśmie Świętym

Tu rację muszę ci przyznać. Wiem z całą pewnością, że historia człowieka, historia ziemi, dzieje świata są zupełnie inne niż Biblia podaje. W niej są jedynie - powiedziałabym - hasła rzucone ku przemyśleniu i ku poszukiwaniu prawd. Zamknięcie swojej wiedzy, wiary, postrzegania świata jedynie w słowach zawartych w tej Księdze, to ubóstwo. To skazanie siebie na tkwienie w więzieniu. A nawet jest to umniejszanie Bogu, jako niewyobrażalnej dla naszego rozumu Istocie. Mówienie, że prawdziwy! BÓG gadał z Mojżeszem, to wręcz katastrofa. Ale cóż. Każdy ma prawo do włąsnego rozwoju. Do podążania własną ścieżką.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2022-06-18, 12:13   

Wiesława napisał/a:
Mówienie, że prawdziwy! BÓG gadał z Mojżeszem, to wręcz katastrofa. Ale cóż. Każdy ma prawo do włąsnego rozwoju. Do podążania własną ścieżką.

Nikt z nas nie powiedział,że prawdziwy Bóg gadał z Mojżeszem, bo Mojżesz raczej by tego nie przeżył, ale ja uważam,że Boski przedstawiciel LOGOS rozmawiał z Mojżeszem.
Zauważ kiedy Jezus odezwał się do Pawła i pokazał się w jasności to Paweł oślepł, taka siła uderzenia była, a co powiemy gdyby to sam Bóg się odezwał?
Wiem,że jest to trudne, ale prawdziwe.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-06-18, 12:22   

Wiesława napisał/a:
Mówienie, że prawdziwy! BÓG gadał z Mojżeszem, to wręcz katastrofa. Ale cóż. Każdy ma prawo do włąsnego rozwoju. Do podążania własną ścieżką.

A wystarczyło by przeczytać i nie robić z siebie pośmiewiska... :-(
Wj 3:2-4,6 BT5 "Wtedy ukazał mu się Anioł Pański w płomieniu ognia, ze środka krzewu. [Mojżesz] widział, jak krzew płonął ogniem, a nie spłonął od niego. (3) Wtedy Mojżesz powiedział do siebie: Podejdę, żeby się przyjrzeć temu niezwykłemu zjawisku. Dlaczego krzew się nie spala? (4) Gdy zaś Pan ujrzał, że podchodzi, by się przyjrzeć, zawołał Bóg do niego ze środka krzewu: Mojżeszu, Mojżeszu! On zaś odpowiedział: Oto jestem. (6) Powiedział jeszcze Pan: Jestem Bogiem ojca twego, Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba. Mojżesz zasłonił twarz, bał się bowiem zwrócić oczy na Boga."
Coś świta już?
Apostoł Paweł, którego nie uznajesz pisał:
Dz 7:30 BT5 "Po czterdziestu latach ukazał mu się na pustyni góry Synaj Anioł Pański w płomieniu ognistego krzewu."
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2677
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 48/177
 27%
Wysłany: 2022-06-18, 13:03   

nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Mówienie, że prawdziwy! BÓG gadał z Mojżeszem, to wręcz katastrofa. Ale cóż. Każdy ma prawo do włąsnego rozwoju. Do podążania własną ścieżką.

Nikt z nas nie powiedział,że prawdziwy Bóg gadał z Mojżeszem, bo Mojżesz raczej by tego nie przeżył, ale ja uważam,że Boski przedstawiciel LOGOS rozmawiał z Mojżeszem.
Zauważ kiedy Jezus odezwał się do Pawła i pokazał się w jasności to Paweł oślepł, taka siła uderzenia była, a co powiemy gdyby to sam Bóg się odezwał?
Wiem,że jest to trudne, ale prawdziwe.

To nic, że akurat w tej chwili nikt z was tak nie powiedział. Naucza się, ze Mojżesz rozmawiał z Bogiem twarzą w twarz. No i zaraz potem, że to jednak nie z Bogiem, ale z Aniołem. Makabra. Ja wierzę, ż Mojzesz rozmawiał z bogiem ich, a ich bogiem był Jahwe/Marduk/Annunaki lub ktoś z tego grona. Stworzenie jak najbardziej z krwi i kości, potężniejsze niż człowiek i silniejsze pod każdym względem od ludzi, a w dodatku dysponujące technologią, o jakiej pustynnym nomadom się nie śniło. Tak, to był dla nich Bóg prawdziwy z nieba/w sensie dosłownym, jeśli niebem nazywamy to, co otacza nas-inne planety, inne przestrznie itp.). Ja natomiast mówię o BOGU, który jest prawdziwą praprzyczyną wszelkiego stworzenia. Mówię o Bogu, który jest ponad bóstwami, ponad czasem i przestrzenią, który jest Ojcem każdego stworzenia we Wszechświecie, każdego kamyczka, galaktyki, kwiatka i chmurki, który jest stwórcą praw fizycznych, matematykiem i w ogóle...potęgą niepojętą. Dla mnie ten który pokazał się Izraelitom nie jest TYM BOGIEM.
Co do Pawła, cóż. Raz, że powoływał proroków i wybranych jedynie Bóg, a jego ponoć powołał Jezus(którego sami przecież nie uznajecie za Boga) i to wyłącznie jest jednoosobowe świadectwo. Paweł mówi w swojej sprawie. OK. Kto chce niech wierzy, dla mnie Paweł jest mało wiarygodny, widząc owoce jego nauk po owocach KrK. Po wtóre nie dostałam nigdy odpowiedzi na moje pytanie - w różnych tematach - dlaczego wierzycie objawieniom Pawła, a nie wierzycie objawieniom innych osób. Objawieniom bardziej wiarygodnym, poświadczonym świadkami itd.
Ostatnio zmieniony przez Wiesława 2022-06-18, 13:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2677
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 48/177
 27%
Wysłany: 2022-06-18, 13:09   

Henryk napisał/a:
Coś świta już?

Powyższy wpis również do ciebie kieruję. Nie będę się powtarzać, bo wiem, że i tak nie dotrze.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2022-06-18, 18:31   

Wiesława napisał/a:
Co do Pawła, cóż. Raz, że powoływał proroków i wybranych jedynie Bóg, a jego ponoć powołał Jezus(którego sami przecież nie uznajecie za Boga) i to wyłącznie jest jednoosobowe świadectwo. Paweł mówi w swojej sprawie. OK. Kto chce niech wierzy, dla mnie Paweł jest mało wiarygodny, widząc owoce jego nauk po owocach KrK. Po wtóre nie dostałam nigdy odpowiedzi na moje pytanie - w różnych tematach - dlaczego wierzycie objawieniom Pawła, a nie wierzycie objawieniom innych osób. Objawieniom bardziej wiarygodnym, poświadczonym świadkami itd.Ostat

I tutaj się z tobą zgadzam, że Bóg powoływał i powołuje wybranych, Bóg też stwarzał, niebo, ziemię zwierzęta, pierwszych ludzi, [Adama i Ewę] tylko do tego stwarzania miał wykonawcę LOGOSA, BÓG jest ARCHITEKTEM wszystkiego.
Gdyby Bóg JHWH nie wysłał Jezusa do Damaszku, to Jezus by tam się nie zjawił, Jezus już mieszkał w niebie.
Druga rzecz gdyby Bóg JHWH nie zdecydował o powołaniu Pawła, to Jezus by go nie powołał.
Piszesz, że my nie uznajemy Jezusa za Boga JHWH to jest prawdą, bo Jezus jest Synem BOGA JHWH.
Ty masz ojca więc kim jesteś ojcem? czy dzieckiem ojca? Chyba jest to logiczne.
A co masz do nauk Pawła? W czym popełnił błąd?
Dlaczego wierzymy objawieniom Pawła a nie innych osób, ja wierzę w objawienia wszystkich Apostołów, a jakie inne oso by masz na uwadze?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2022-06-18, 18:38   

Wiesława napisał/a:
Naucza się, ze Mojżesz rozmawiał z Bogiem twarzą w twarz

Jak budujesz dom, to zatrudniasz pracowników, prawda?
Ale jak opowiadasz znajomym, to mówisz wybudowałam dom, a ty nawet ręką nie dotknęłaś cegły.
Podobnie jest "TWARZĄ W TWARZ"
Żaden król w historii nie przemawiał do ludu sam osobiście, tylko przez swojego rzecznika, czy się mylę?
Liczyło się jednak,że KRÓL POWIEDZIAŁ.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-06-19, 09:25   

Pokoja napisał/a:
nike napisał/a:
Wiesz co Pokoja , zauważyłam już dawno, ze masz coś z mózgiem nie fer, a le po tym poście o biustonoszu raczej jestem już pewna.
http://biblos.feen.pl/vie...77101c7d#117944
Pokoja absolutnie gada od rzeczy.
http://biblos.feen.pl/vie...start=90#117982

Hipokrytce wystarczy pozorny pretekst, aby ujawnić to, co ma w sobie od dawna, chociaż wtedy, gdy maskowałaś nauczanie Jonhsona o dowodach (których nie podałaś), to stwierdziłaś, że uważasz mnie za człowieka poważnego i chcesz, aby tak pozostało. Nauczanie jego w tej kwetii, nijak się ma do Słowa Bożego. Jeżeli Duch Świętego Boga Ojca nie został jeszcze w czterech tysiącletnich dniach ostatecznych, wylany na wszelkie ciało (Dz. 2:17,18), a Eklezja już nie ma na ziemi, według nauczania ŚRM „Epifania”, to sami zaprzeczacie sobie. Dlatego nie miałaś odwagi podać tych dziesiątek bzdurnych dowodów Jonhsona, które opierają się na jednym błędzie typów, typków i typików (to czarna magia, „opium” nawet dla wyznawców, a co dopiero dla innych, dla których to jest jak gnój na polu, że nosy zatykają i się odwracają). Usuwałaś posty swoje moje, aby nie ujawnić dywagacji Jpnhsona

Bóg w proroctwie Izajasza, przedstawia siebie nam także jako matka, a ta ma biustonosz. Tak szybko nie drwij, lecz przetłumacz sobie, ze jest tam także słowo którego jedno ze znaczeń jest biustonosz. Nie będę Tobie więcej tego tłumaczył hipokrytko, skoro uważasz, że mam coś nie tak.
Tak manifestujesz swoją znajomość hebrajskiego, a tego nie wiesz, więc czepiasz się. Może nie masz pojęcia jak wiele jeszcze tajemnic kryje się w Rdz. 1:1. Tłumacze jednak oddali ten tekst w postaci, jakby skompej (takie możliwości języka polskiego - trudno), a to jest ŻYWE SŁOWO O BOGU OJCU STWORZYCIELU, czyli Jehowie/Jahwe Bogów.
http://biblos.feen.pl/vie...77101c7d#117947

Stwarzanie polega na wykarmieniu stworzeń przez Boga, dlatego w prehistorycznym (przedpotopowym) słowie ברא, kryje się także znaczenie "biustonosza". Nigdzie w Piśmie Świętym nie ma tekstu, który by wskazywał, że Bóg stworzył wszystko z niczego. On jest wszystkim we wszystkim i ponad wszystkim. Wszystko jest w nim, z niego, przez niego i dla niego, Dlatego jest napisane, że w nim żyjemy i poruszamy się. Z jego bowiem rodu jesteśmy, Dz. 17:26-28
http://biblos.feen.pl/vie...77101c7d#117969

http://biblos.feen.pl/vie...start=90#117964


Nike, jeżeli masz chociaż odrobinę odwagi, to napisz proszę: Co odczytałaś w Tłumaczu Gogle po wpisaniu hebrajskiego słowa ברא
Co jest z Twoim rozumem i hipokryzją?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-06-19, 09:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-06-19, 09:35   

[quote="Pokoja"]
Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
Pokoja zajrzyj do tego słownika i wklej z 1Mojż 1:1 ----

ברא

http://www.iwrit.pl

Wpisuję poszczególne słówka (na przykład te z posta Pokaja) i zawsze jest tylko odnośnik do ogólnie nam znanego tłumaczenia. Nie wiem o co tu chodzi.

Pokoja podaje tłumaczenie słowa jako "biustonosz". Ja wpisuję to słowo po hebrajsku do linijki na górze: szukaj w słowniku" i wyskakuje mi to:" przykł. bibl.
http://biblos.feen.pl/vie...start=90#117971
be-reszit bara elohim et ha-szamajim we-et ha-arec
Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię."
Niezależnie, czy wpisuję jedno słówko z postu Pokoja, czy całość tekstu, wynik jest ten sam.
http://biblos.feen.pl/vie...start=90#117977
Ja po prostu chcę dojść skąd ten biustonosz się wziął

Chociaż Ty starasz się być z otwartym i bezstronnym umysłem, więc nie zraża Ciebie, użycie określenia biustonosz w związku z Bogiem. Widać, że takie w prehistorii były początki pojmowania ukrywającego się źródła życia dla całego stworzenia. Matka dla dzieci, a w szczególności dla karmionych niemowląt ma największe znaczenie niż ojciec. Widocznie w prehistorii też tak było w stosunku do stworzeń ziemskich.

Napisałaś, że nie możesz odczytać nic innego. Nie możesz, gdyż taka jest ustawka tradycyjnej teologii stworzenie, aby odesłać czytelnika tylko do tekstu, w którym są zastosowane kluczowe słowa z Rdz. 1:1, aby on poznał tylko myśl pochodną, wynikającą dużo później z sposobu w jaki pierwotnie (w prehistorii, która była na wyższym poziomie cywilizacyjnym, niż nasza), pojmowano Boga. GDY W TŁUMACZU GOOGLE WPISZESZ ברא TO CI PRZETŁUMACZY NA BIUSTONOSZ, ALE JAK DOTYCHCZAS NIKT NIE POINFORMOWAŁ, CO ODCZYTAŁ – Brak odwagi czy kultury konsekwencji.
Określenie Biustonosz jest dobrym symbolem, ukazującym nam fakt ukrycia źródła życia, z którego wszystko pochodzi, dla podtrzymania istnienia stworzenia, które jest z Boga, a nie z niczego. Tu trzeba mieć coś z rozumem, czy z mózgiem coś nie tak, aby wierzyć w to co narzuca tradycyjna teologia stworzenia, że Bóg wszystko stworzył z niczego. Nikt nie wskazał i nie wskaże tekstu, według którego by wynikało, że Bóg wszystko stworzył z niczego, ale bezmyślnie to zostało oklepane, a ślepcy duchowi za tym podążają i to powtarzają.
JEŻELI TO NIE JEST PRAWDA, TO ZARAZ KTOŚ ZACYTUJE MOŻE HBR. 11:1-3, CZY INNY, ALE BEZZASADNIE (bez związku).
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13