FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to jest DUSZA ?
Autor Wiadomość
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-11-05, 12:23   

Fedorowicz napisał/a:
małyfilozof napisał/a:
LOGIKA PODPOWIADA:

Biblia jest nie tylko Świętą Księgą pochodzącą od Boga, ale i arcydziełem literackim. Pojawia się w niej cała gama artystycznych sposobów wypowiedzi: przypowieści, porównania, obrazy literackie, symbole, metafory czy maksymy. W Biblii obecne są zarówno formy liryczne, jak i takie, które mają charakter epicki. Najważniejszą cechą stylu biblijnego jest alegoryczność. Polega ona na tym, że tekst posiada sens dwustopniowy: dosłowny i metaforyczny. O ile w sensie dosłownym obowiązują prawa logicznej literalnej dosłowności, to w sensie metaforycznym lub alegorycznym czy mistycznym takie prawa nie mogą już obowiązywać.

Witaj Fedorowicz :lol: zapytam, po co robisz mi wykłady, pouczasz wiem doskonale co to Pismo Święte
LOGIKA to podstawa nawet w BIBLII ''Mistrzu''
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-11-05, 14:26   

małyfilozof napisał/a:

Witaj Fedorowicz :lol: zapytam, po co robisz mi wykłady, pouczasz wiem doskonale co to Pismo Święte

Bo forum dyskusyjne służy do dyskusji, a nie do braku dyskusji. Jeżeli nie życzy sobie Pan odpowiedzi na Pana posty, czy nie lepiej zamiast pisać na forum dyskusyjnym byłoby zacząć pisać pamiętnik ? Schowałby go Pan pod łóżkiem i nikt by do Pana zapisów nie miał dostępu. Może Pan też właczyć opcję ignorowania moich wypowiedzi. :lol:
Cytat:
LOGIKA to podstawa nawet w BIBLII ''Mistrzu''..Zakazany owoc to osoba lub niedostępna rzecz, która równocześnie jest silną pokusą i obiektem pożądania..

Dla mnie owoc czy jabłko nie jest żadnym obiektem pożądania. Może gdyby dziecku wmówić, że jak zje jabłko to zostanie Panem Bogiem, na pewno by w takie bajki uwierzyło. Dlatego można ten werset interpretować jak Pardes Lauder, że chodzi o naiwność, nieświadomość i okres dzieciństwa, a można też i w ten sposób, że zakazany owoc dotyczy nielegalnego, niemoralnego seksu, cielesności, niskich namiętności. :lol:
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-11-05, 14:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-11-05, 14:34   

Fedorowicz napisał/a:
Dla mnie owoc czy jabłko nie jest żadnym obiektem pożądania.

Dla kogoś jednak był.
Rdz 3:6 PEC "Kobieta spostrzegła, że drzewo jest dobre do jedzenia, kuszące dla oczu i że drzewo to budzi pragnienie zdobycia zrozumienia; wzięła z jego owoców i zjadła. Dała też swojemu mężowi i zjadł."
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-11-05, 14:37   

Henryk napisał/a:
Dla kogoś jednak był.
Rdz 3:6 PEC "Kobieta spostrzegła, że drzewo jest dobre do jedzenia, kuszące dla oczu i że drzewo to budzi pragnienie zdobycia zrozumienia; wzięła z jego owoców i zjadła. Dała też swojemu mężowi i zjadł."

Jeżeli Biblię będziemy interpretować dosłownie , literalnie. Mówiący Wąż- często takiego spotykam w lesie. Pan Henryk też ? :lol: :mrgreen:
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 933
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 16/83
 19%
Wysłany: 2023-11-05, 14:45   

Wielka dysputa o jabłku, wężu, jakby od tego życie doczesne, czy wieczne zależało
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-11-05, 14:53   

małyfilozof napisał/a:
Wielka dysputa o jabłku, wężu, jakby od tego życie doczesne, czy wieczne zależało

Proszę Pana, zawsze istnieje jakiś wybór moralny. Albo się wzbogacić, skorzystać z łapówki będąc urzędnikiem państwowym lub lekarzem, dziennikarzem lub celebrytą aktorem, albo odmówić jej przyjęcia. To samo miało miejsce w Gan Eden. Albo pójść za namową Złego który tyle obiecywał i nadal obiecuje, albo odmówić. Od naszej decyzji wiele zależy, nawet gdy nie jesteśmy skorumpowanymi wysoko postawionymi marionetkami. Istnieje masa ludzi, którzy bezmyślni i ślepo posłuszni diabłu nawet za darmo będą donosić na bliźniego, na sąsiada, a nawet na własną rodzinę.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2023-11-07, 17:54   

Cytat:
Fedorowicz napisał/
Tu nie chodzi o literalnego węża. Jak to było możliwe, że wąż potrafił rozmawiać z Bogiem i z człowiekiem?

Z Bogiem też rozmawiał? Możesz zacytować tekst?
Szatan zbliżył się do matki Ewy za pośrednictwem węża, kusząc ją prawdopodobnie przez jego czyny, bowiem czyny często głośniej przemawiają niż słowa. Wąż robił wrażenie najmądrzejszego — najsubtelniejszego, najprzebieglejszego — z niższych zwierząt.-
Szatan to inteligentna istota duchowa, potrafi wpływać na różne umysły i to szatan wpłynął na umysł Ewy, wąż był zachętą do jedzenia, też pod wpływem szatana, szatan też do Ewy nie mówił dzień dobry pani Ewo, tak pięknie wpłynął na jej umysł, że nim się spostrzegła to owoc już zjadła.
Cytat:

Fedorowicz napisał/
Czy spożycie naturalnego owocu może spowodować, że po pierwsze, oczy człowieka otworzą się i zda on sobie sprawę, iż jest nagi, a po drugie, że zostanie wyrzucony z Bożego ogrodu? Tym owocem jest seksualne cudzołóstwo oraz cudzołóstwo wobec czystego Słowa Bożego.

Skoro szatan potrafi się zmienić nawet w anioła światłości to tym bardziej może wpływać w różny sposób na nasze umysły. Ewa była tylko z Adamem i nie miała żadnego doświadczenia ze złem, Ewa była skłonna dowiedzieć się więcej co ich czeka, szatan jej powiedział nie pomrzecie, będziecie sławni i ona w to uwierzyła. Ona już była pod wpływem szatana, nawet dobrze nie wiedziała co robi.
Cytat:
Fedorowicz napisał/
Nachasz oznacza węża w odniesieniu do religijnego lub mitologicznego kontekstu, nie odnosi się do zwykłych gatunków węża czy żmii. Nachasz to Smok Wężowy lub mityczny Wężownik. Był to jeden z upadłych aniołów zwany Samaelem lub Szatanem:

Nachasz to po hebrajsku wąż, żaden wężownik, żaden mitologiczny, nie był też to upadły anioł, bo aniołowie stali się upadłymi dopiero od Noego, przynajmniej jawnie. Skąd znasz te imiona z Biblii?
Cytat:
Fedorowicz napisał/
Ona powiedziała: "Szatan mnie uwiódł." Czy wiecie, co znaczy "uwieść"? To znaczy "zbezcześcić". I ona taką była. Diabeł nie dał jej jabłka. "Szatan mnie uwiódł."

1Mojż 3:13----- I rzekł Pan Bóg do niewiasty: Cóżeś to uczyniła? i rzekła niewiasta: Wąż mię zwiódł, i jadłam.
Nie ma szatan mnie UWIÓDŁ
Cytat:
Fedorowicz napisał/
A potem przyszło przekleństwo. Księga Przypowieści Salomona 30.20 metaforycznie porównuje jedzenie i niemoralność seksualną.

Wiesz co Fedorowicz aż jestem zdziwiona wyszukasz sobie jakiś tekst i pod swoje dyktando go rozwijasz, a co byś powiedział gdyby tutaj chodziło o jakieś kościoły, zbory, sekty religijne federacje unie związki religijne, to jest wszeteczeństwo duchowe…
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-11-07, 19:26   

nike napisał/a:
Wiesz co Fedorowicz aż jestem zdziwiona wyszukasz sobie jakiś tekst i pod swoje dyktando go rozwijasz, a co byś powiedział gdyby tutaj chodziło o jakieś kościoły, zbory, sekty religijne federacje unie związki religijne, to jest wszeteczeństwo duchowe…
Usuwa Pani cudze wypowiedzi, których nawet Pani nie czyta i nie rozumie. Niestety, będziemy musieli się rozstać. Życzę Pani na sam koniec po biblijnemu:
"Radzę ci kupić..balsamu do namaszczenia twych oczu, byś przejrzała.."
Objawienie 3:18.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-11-07, 21:27   

Fedorowicz napisał/a:
Życzę Pani na sam koniec po biblijnemu:
"Radzę ci kupić..balsamu do namaszczenia twych oczu, byś przejrzała.."
Objawienie 3:18.

Z przykrością stwierdzam Panie Fedorowicz, że w moim mniemaniu to akurat Panu przydał by się balsam.
Nauczmy się żyć ze świadomością, że są też ludzie inaczej myślący niż Ja.
Tolerancja to wielka sztuka.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-11-08, 05:49   

Henryk napisał/a:

Z przykrością stwierdzam Panie Fedorowicz, że w moim mniemaniu to akurat Panu przydał by się balsam.
Nauczmy się żyć ze świadomością, że są też ludzie inaczej myślący niż Ja.
Tolerancja to wielka sztuka.

Tolerancja to cierpliwe znoszenie różnych odmienności i nie utożsamianie się z nimi. Ja nie domagałem się na forum wykluczania dla zwolenników aborcji. Natomiast Pan domaga się bezwarunkowej akceptacji dla różnych form niemoralnych, pochwała Pan terroryzm i cenzurę forumowa, kneblowanie i nakładanie kagańca za inne poglądy niż lewicowe.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-11-08, 05:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-11-08, 08:56   

Fedorowicz napisał/a:
Natomiast Pan domaga się bezwarunkowej akceptacji dla różnych form niemoralnych, pochwała Pan terroryzm i cenzurę forumowa, kneblowanie i nakładanie kagańca za inne poglądy niż lewicowe.

Pomijając bezpodstawne pomówienia- mamy dość Pańskich postów i obrazków o "mordercach płodów", lewakach, Stalinach, komunistach...
Zna pan Biblię, jest Pan katolikiem, był Pan u Ś.J., więc z pewnością może pan pisać o Biblii!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2790
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 161/177
 90%
Wysłany: 2023-11-08, 15:23   

Co wejdę w nieczytany temat ten sam wysyp rzygowin pana F. :roll:
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
radek 
Zasłużony
I st. PSM


Potwierdzenie wizualne: 1000
Pomógł: 37 razy
Dołączył: 24 Lip 2021
Posty: 787

Poziom: 25
HP: 104/1490
 7%
MP: 711/711
 100%
EXP: 21/73
 28%
Wysłany: 2023-11-08, 16:05   

Najlepsza definicja duszy jest zasugerowana przez Jana Chrzciciela

‭‭Ewangelia według św. Jana‬ ‭1:18‬ ‭BW1975‬‬
[18] Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go.

https://bible.com/bible/3490/jhn.1.18.BW1975
_________________
‭‭Ewangelia według św. Jana 3:21 BW1975‬‬
[21] Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego są dokonane w Bogu.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-11-08, 16:33   

Henryk napisał/a:
Pomijając bezpodstawne pomówienia- mamy dość Pańskich postów i obrazków o "mordercach płodów", lewakach, Stalinach, komunistach...
Zna pan Biblię, jest Pan katolikiem, był Pan u Ś.J., więc z pewnością może pan pisać o Biblii!

Może Pan zapomniał, ale istniał na forum kiedyś niejaki user zainteresowany. Pisał on tylko i wyłącznie na temat Biblii i w sposób bardzo interesujący. I co się ciekawego stało ? Przypomnijmy:
zainteresowany napisał/a:
Ponad miesiąc temu założony przeze mnie temat: “Aktualnie o Świętym Imieniu Boga” został zamknięty w odpowiedzi na mój protest dotyczący oszczerczego zarzutu skierowanego pod moim adresem przez Administratorkę nike, że powinienem być nazwany fałszerzem BIBLII. (wpis 2023-09-12, 20:36 ).

Jak do tej pory nie doczekałem się udowodnienia mi, gdzie fałszowałem Biblię. Jeśli komuś się zarzuca tak ohydne przestępstwo, to trzeba to udowodnić, bo w przeciwnym razie jest to po prostu kłamstwo i oszczerstwo. Zamykanie zaś tematu w odpowiedzi na moje słuszne domaganie się przedstawienia dowodu zarzucanego mi czynu, jest objawem uniknięcia odpowiedzialności za swoje ubliżające mi wypowiedzi. Jest ponadto ewidentnym przyznaniem się do własnej porażki."

Widzimy tu te same nieetyczne chwyty "poniżej pasa". Zamykanie tematów, obrzucanie obelgami, insynuacje bez żadnego dowodu i powodu, ostentacyjna wrogość wobec usera i niechęć do jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji.
A co Pan Henryk wtedy napisał ? Przypomnijmy:
Henryk napisał/a:
Także uważam, że "zainteresowany" przedstawił swój pogląd i na tym powinien zakończyć. Natomiast straszenie sądem Bożym tych, co nie zgadzają się z przedstawionym poglądem jest nie na miejscu i trąci brakiem dojrzałości.

Pan Henryk automatycznie popiera czcigodną Panią Nike. Nie chcę tego ciągnąć, ani doszukiwać się, ale podobnych sytuacji, tego samego schematu działań mogło być już wiele.
:-D :lol: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-11-08, 16:51, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-11-08, 17:39   

Wiesława napisał/a:
Co wejdę w nieczytany temat ten sam wysyp rzygowin pana F. :roll:
Proszę zatem o poradę, co pisać aby była Pani zadowolona ? :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14