FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to jest DUSZA ?
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2780
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 151/177
 85%
Wysłany: 2022-05-27, 10:59   

Pokoja napisał/a:

To udowodnij to dokładnie na podstawie Słowa Bożego, a nie podpierasz się tylko na podstawie swojego chciejstwa.

Nie czekaj na konkrety.
Rzucanie sloganami jest spoko, udowodnienie czegoś to już za duże wymaganie.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2780
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 151/177
 85%
Wysłany: 2022-05-27, 11:02   

wybrana napisał/a:
Kosmiczny system zarządzania.

Tego nie da się udowodnić. Jest sporo materiałów w tym temacie, ale dowodów twardych nie ma.
Co do reszty twojego postu to mam podobne zdanie.
wybrana napisał/a:
Nasz duch musi pragnąć powrócić do domu Ojca, bo z tamtąd pochodzi.
Pochodzi od Ojca i musi pragnąć powrócić do Ojca.
Ciało jest tylko ziemską tymczasową powłoką.

Tak.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7100
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5526/7220
 76%
EXP: 45/373
 12%
Wysłany: 2022-05-27, 11:27   

Sami sobie udowadniajcie swoje teorie.

"Czerwony kapturek miał na głowie kapelusik". A teraz udowodnij, że nie mam racji.
Tylko MERYTORYCZNIE! :lol:
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 722 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6280
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4511/6115
 73%
EXP: 258/330
 78%
Wysłany: 2022-05-27, 15:16   

Henryk napisał/a:
Sami sobie udowadniajcie swoje teorie.

Ja sobie niczego nie potrzebuję udowadniać, a tylko ten, który stawia mi zarzut, jeżeli chociaż odrobinę ma przyzwoitości i prawdziwego szacunku dla Słowa Bożego.

Henryk napisał/a:
wytłumacz mnie głupiemu co to jest ta „dusza”, czym jest to „tchnienie”, co razem stanowią „ducha”?
Dusza + tchnienie = duch
Duch duszy jest trwały i aktywny jako źródło mocy.
http://biblos.feen.pl/vie...start=15#117713


Gdzie ja coś takiego napisałem. Tobie się chyba coś pomieszało. Czy Ty Henryku masz, aby dobrą wolę, czytając treść mojego postu? Czy po prostu stawiasz zarzut, dla zarzutu, aby zwodzić dyskutantów, że takie oto masz mądre kontrargumenty? Udowodnij swój zarzut, ale nie uciekaj jak tchórz, który nasmrodził.
Czy czegoś nie rozumiesz w tym poście?

Czy stawiając mi zarzut o treści:
Henryk napisał/a:
Brednie piszesz, zaprzeczając Słowu Bożemu!

Nie poczuwasz się do udowodnienia go, lecz domagasz się abym ja to udowodnił? Czy Tobie się coś nie pomieszało? To nie ja postawiłem taki zarzut, lecz Ty. Jeżeli tego nie udowodnisz, to będzie znaczyło, że zarzut odnosi się do Ciebie i tych, od których to zasłyszałeś.
http://biblos.feen.pl/vie...start=15#117715

Ty bardzo szybko stawiasz pod ścianą dyskutantów, według swojego wydumwnego widzimisie, ale sam nie podjąłeś się, aby udowodnić swoje zarzuty.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7100
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5526/7220
 76%
EXP: 45/373
 12%
Wysłany: 2022-05-27, 19:32   

Pokoja napisał/a:
Gdzie ja coś takiego napisałem. Tobie się chyba coś pomieszało.

Pisałeś:
Cytat:
Duch to jest to, co dusza otrzymuje wraz z tchnieniem.


Ja Twoje słowa przedstawiłem tak:
Dusza + tchnienie = duch

Możemy zamienić kolejność:
Duch = dusza + tchnienie
Więc jak z tym pomieszaniem?
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 722 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6280
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4511/6115
 73%
EXP: 258/330
 78%
Wysłany: 2022-05-27, 21:20   

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Gdzie ja coś takiego napisałem. Tobie się chyba coś pomieszało.

Pisałeś:
Cytat:
Duch to jest to, co dusza otrzymuje wraz z tchnieniem.


Ja Twoje słowa przedstawiłem tak:
Dusza + tchnienie = duch

Możemy zamienić kolejność:
Duch = dusza + tchnienie
Więc jak z tym pomieszaniem?


Czy ta zamiana ma jakiś sens, a nawet ten pierwszy Twój bezsansowny wniosek, wynikający z tego, że nie dążysz do zrozumienia myśli posu, a tylko na oślep, krytykujesz to czego nie rozumiesz, wyrywając z kontekstu. I Ty podajesz się, że jesteś Badaczem z Pisma Świętego. Szanujący się Badacz Pisma Świętego nie drwi z innych i to w związku z Pamiątka Ostatniej Wieczerzy, pisząć coś takiego: Chcesz zobaczyć talerzyk w locie. :oops:

Nie wyrywaj z kontekstu, gdyż się ośmieszasz. Ja napisałem tak:
Pokoja napisał/a:
Jest napisane, że Jehowa Bogów, tchnął dech życia, a wraz z nim i ducha życia, To się zgadza. Na czym polega różnica? Dech życia, czyli pierwszy impuls życia, przychodzący z zewnątrz mają wszystkie stworzenia ziemskie, zarówno beztlenowce, jaki i tlenowce. W Kazn. Sal. 12:7 jest napisane, że duch wraca do Boga, który go dał. Duch to jest to, co dusza otrzymuje wraz z tchnieniem. Duch duszy to aktywne trwałe źródło mocy dane człowiekowi.
http://biblos.feen.pl/vie...5e83ede2#117706


Kiedyś, gdzieś kwestię tchnienia dechu (Rdz. 2:7; Kazn. 3:11) i jednocześnie dania duch (Kazn. 12:7), podawałem w podobieństwie do uruchomienia silnika samochodu. Wraz z impulsem uruchamiania z rozrusznika, przychodzi trwała moc w wyniku uruchomienia silnika samochodu. Pierwszy impuls jest krótkotrwały, gdyż zastępuje go coś trwałego, czyli silnik. Jednak to nie jest odpowiednik nieśmiertelnośći.

Dobrze przeczytaj, a dopiero potem komentuj, abyś nie ośmieszał tych, których jak twierdzisz, ze reprezentujesz.

Nadal domagam się uzasadnienia zarzutu, który mi postawiłeś, że podważam Słowo Boże. I nie wykręcaj się, że to ja mam udowodnić, że Twój bezzasadny zarzut ma sens. To nawet według prawa człowiek jest uznawany za niewinnego, dopóki oskarżyciel nie udowodni mu winy. Ty natomiast postępjesz gorzej niż Inkwizytor, gdyż stawiasz zarzut i każesz oskarżonemu, aby udowodnił Ten bezzasadny zarzut. :oops: :mrgreen:
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2022-05-27, 21:52   

Pokoja napisał/a:
Jest napisane, że Jehowa Bogów, .

Pokoja proszę napisz o jakich Bogach piszesz?
Gdzie jest napisane w BIBLII, JEHOWA BOGÓW?
Pokoja napisał/a:

tchnął dech życia, a wraz z nim i ducha życia, To się zgadza. Na czym polega różnica? Dech życia, czyli pierwszy immpuls życia, przychodzący z zewnątrz mają wszystkie stworzenia ziemskie, zarówno beztlenpwce, jaki i tlenowce. W Kazn. Sal. 12:7 jest napisane, że duch wraca do Boga, który go dał. Duch to jest to, co dusza otrzymuje wraz z tchnieniem. Duch duszy to aktywne trwałe źródło mocy dane człowiekowi.

Tchnienie, po hebrajsku-----נִשְׁמַת -----niszmat-----tchnienie, oddech, Warto wspomnieć, że język ewoluuje, nas interesuje język biblijny, a ten był ponad 2000 temu. Warto więc zwracać na to uwagę.

I wróci się proch do ziemi, jako przedtem był => ciało wraca do ziemi, z której było wzięte.
a duch => [hebr. ruach]; przywilej do życia, duch żywota.-
wróci się do Boga, który go dał => wraca się do Boga przy śmierci.-
=> duch żywota, przywilej życia, siła życia każdego człowieka dobrego czy złego (albowiem wszyscy stracili życie przez grzech ojca Adama) - powraca do Boga, do swego pierwotnego Źródła - do Źródła życia.
Kiedy Bóg tchnął w nozdrza Adama siłę życia, Adam zaczął chodzić i to życie przy śmierci wraca do Boga , bo od Boga to życie jest.
Przy zmartwych wzbudzeniu to nasze życie Bóg nam odda, nie znaczy, że ducha będziemy mieli w sobie świetego, czy innego, ani żadnej duszy, tylko ŻYCIE, nasze wraca do nas.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 722 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6280
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4511/6115
 73%
EXP: 258/330
 78%
Wysłany: 2022-05-29, 08:59   

nike napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Jest napisane, że Jehowa Bogów, .

Pokoja proszę napisz o jakich Bogach piszesz?
Gdzie jest napisane w BIBLII, JEHOWA BOGÓW?


Zaraz 2w drugim sprawozdaniu w Rdz. 2: i dalej jest napisane: Jehowa/Jahwe Bogów (Elohim = Bogowie). Pierwsze sprawozdanie w Rdz. 1:1, podaje o stwarzaniu Bogów niebios i ziemi i o tych napisał Ap. Paweł w 1 Kor. 8:5,6. To oni są wykonawcami dzieła Jehowy Bogów, dzieła na ziemi. To oni w Rdz. 1:26 mówią, aby uczynić człowieka na obraz i podobieństwo ich. To, że byli podwykonawcami dzieła Jehowy Bogów, wynika z Rdz. 3:22, który mówi do nich: Oto człowiek stał się taki jak my.

nike napisał/a:
Pokoja napisał/a:
tchnął dech życia, a wraz z nim i ducha życia, To się zgadza. Na czym polega różnica? Dech życia, czyli pierwszy immpuls życia, przychodzący z zewnątrz mają wszystkie stworzenia ziemskie, zarówno beztlenpwce, jaki i tlenowce. W Kazn. Sal. 12:7 jest napisane, że duch wraca do Boga, który go dał. Duch to jest to, co dusza otrzymuje wraz z tchnieniem. Duch duszy to aktywne trwałe źródło mocy dane człowiekowi.


Kiedy Bóg tchnął w nozdrza Adama siłę życia, Adam zaczął chodzić


To jest mitologiczne pojmowanie dzieła Jehowy Bogów. Już napisałem, że akt z Rdz. 2:7 to alfa stworzenia Bozego na ziemi, a Rdz. 1:27 to omega (król) stworzenia Bozego na ziemi.
Dowodem wprost jest fakt, że Jehowa Bogów ukształtował "istotnie znacznika człowieka" z Rdz. 2:7 wtedy, gdy nie było żadnej roślinności na ziemi, czyli przed nastaniem trzeciego dnia stwarzania. Natomiast z Rdz. 2:6 wynika konkretnie, ze stało się to wtegy, gdy tylko chmura (mgła), okrywała całą niezamieszkaną ziemię. Taki stan trwał tylko w pierwszym dniu stwarzania, gdy stała się światłość, a "istotnie znacznika człowieka", stał się duszą życia ziemskiego.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7100
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5526/7220
 76%
EXP: 45/373
 12%
Wysłany: 2022-05-30, 09:17   

Pokoja napisał/a:
To jest mitologiczne pojmowanie dzieła Jehowy Bogów. Już napisałem, że akt z Rdz. 2:7 to alfa stworzenia Bozego na ziemi, a Rdz. 1:27 to omega (król) stworzenia Bozego na ziemi.

Mamy alfę, mamy też omegę. A gdzie beta, gamma, delta...?
Cytat:
Dowodem wprost jest fakt, że Jehowa Bogów ukształtował "istotnie znacznika człowieka" z Rdz. 2:7 wtedy, gdy nie było żadnej roślinności na ziemi, czyli przed nastaniem trzeciego dnia stwarzania. Natomiast z Rdz. 2:6 wynika konkretnie, ze stało się to wtegy, gdy tylko chmura (mgła), okrywała całą niezamieszkaną ziemię. Taki stan trwał tylko w pierwszym dniu stwarzania, gdy stała się światłość, a "istotnie znacznika człowieka", stał się duszą życia ziemskiego.

I tak sobie Adam żył samotnie bez zwierząt, roślinności.
Ciekawym ile czasu minęło pomiędzy drugim, a szóstym dniem?
Człowiek Alfa nie zginął z samotności, głodu i pragnienia?
Ale jednak nie był to Adam, a jakiś „istotnie znacznik człowieka” stał się duszą.
Chyba jednak księga Urantii jest mniej fantastyczną.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2022-05-30, 09:32   

Pokoja napisał/a:
nike napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Jest napisane, że Jehowa Bogów, .

Pokoja proszę napisz o jakich Bogach piszesz?
Gdzie jest napisane w BIBLII, JEHOWA BOGÓW?


Zaraz 2w drugim sprawozdaniu w Rdz. 2: i dalej jest napisane: Jehowa/Jahwe Bogów (Elohim = Bogowie). Pierwsze sprawozdanie w Rdz. 1:1, podaje o stwarzaniu Bogów niebios i ziemi i o tych napisał Ap. Paweł w 1 Kor. 8:5,6. To oni są wykonawcami dzieła Jehowy Bogów, dzieła na ziemi. To oni w Rdz. 1:26 mówią, aby uczynić człowieka na obraz i podobieństwo ich. To, że byli podwykonawcami dzieła Jehowy Bogów, wynika z Rdz. 3:22, który mówi do nich: Oto człowiek stał się taki jak my.


Proszę o dokładną odpowiedź, z tej odpowiedzi nic nie wynika.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2780
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 151/177
 85%
Wysłany: 2022-05-30, 11:14   

nike napisał/a:
Proszę o dokładną odpowiedź, z tej odpowiedzi nic nie wynika.

Wtrącę się, jeśli wolno. Jak to nic nie wynika? Ja rozumiem ten wpis (a zarazem opis z Ks.Rdz.) w ten sposób. Bóg posłał swoich przedstawicieli (Elohim), aby dokonali aktu stworzenia człowieka. Chyba nikt nie wierzy w scenariusz taki, że Bóg-Stwórca osobiście zstąpił na naszą planetę i babrał ręce w glinie...Bóg jest Duchem, a na Jego rozkaz wszelkie istoty duchowe mogą przybierać ciało. To te Istoty uczyniły ludzi. Jeszcze bym sporo dodała, ale to już pozabiblijne informacje, a niektórzy mają alergię na literaturę pozabiblijną ;-) :mrgreen:
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 722 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6280
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4511/6115
 73%
EXP: 258/330
 78%
Wysłany: 2022-05-30, 11:45   

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
To jest mitologiczne pojmowanie dzieła Jehowy Bogów. Już napisałem, że akt z Rdz. 2:7 to alfa stworzenia Bozego na ziemi, a Rdz. 1:27 to omega (król) stworzenia Bozego na ziemi.

Mamy alfę, mamy też omegę. A gdzie beta, gamma, delta...?


A co nie potrafisz odczytać tego, co jest opisane między Rdz. 2:7, 1:27. Jeżeli nie to, czego Ty jeszcze oczekujesz. Czytaj uważnie i ze zrozumieniem, a mniej będziesz zadawał bezsensownych pytań.

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Dowodem wprost jest fakt, że Jehowa Bogów ukształtował "istotnie znacznika człowieka" z Rdz. 2:7 wtedy, gdy nie było żadnej roślinności na ziemi, czyli przed nastaniem trzeciego dnia stwarzania. Natomiast z Rdz. 2:6 wynika konkretnie, ze stało się to wtegy, gdy tylko chmura (mgła), okrywała całą niezamieszkaną ziemię. Taki stan trwał tylko w pierwszym dniu stwarzania, gdy stała się światłość, a "istotnie znacznika człowieka", stał się duszą życia ziemskiego.


I tak sobie Adam żył samotnie bez zwierząt, roślinności.
Ciekawym ile czasu minęło pomiędzy drugim, a szóstym dniem?
Człowiek Alfa nie zginął z samotności, głodu i pragnienia?
Ale jednak nie był to Adam, a jakiś „istotnie znacznik człowieka” stał się duszą.
Chyba jednak księga Urantii jest mniej fantastyczną.


Jest napisane, że nie było jeszcze roślinności na ziemi, gdyż Jehowa/Jahwe Bogów nie spuścił deczczu na ziemie i nie było człowieka, któryby ziemię wiódł do służby, Rdz. 2:5. Przecież taki stan istniał przed zaistnieniem roślinnosci w trzecim dniu stwarzania, więc jak tam mógł istnieć człowiek z Rdz. 1:27, a tym bardziej człowiek o imieniu Adam z Rdz. 5:2.

Ty jesteś w glowie z trocinami mitologii, że tego nie możesz pojąć? Najpierw trzeba ją napełnić Słowem Bożym, to wtedy i tyrochę trocin się zmieści, ale odwrotnie to się nie uda jeszcze coś zmieścić wartościowej Prawdy.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7100
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5526/7220
 76%
EXP: 45/373
 12%
Wysłany: 2022-05-30, 12:19   

Pokoja napisał/a:
Ty jesteś w glowie z trocinami mitologii, że tego nie możesz pojąć? Najpierw trzeba ją napełnić Słowem Bożym, to wtedy i tyrochę trocin się zmieści, ale odwrotnie to się nie uda jeszcze coś zmieścić wartościowej Prawdy.

Je już dziękuję za te Twoje "słowa Boże". Wolę swoje trociny.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2022-05-30, 12:38   

Wiesława napisał/a:
Wtrącę się, jeśli wolno. Jak to nic nie wynika? Ja rozumiem ten wpis (a zarazem opis z Ks.Rdz.) w ten sposób. Bóg posłał swoich przedstawicieli (Elohim), aby dokonali aktu stworzenia człowieka. Chyba nikt nie wierzy w scenariusz taki, że Bóg-Stwórca osobiście zstąpił na naszą planetę i babrał ręce w glinie...Bóg jest Duchem, a na Jego rozkaz wszelkie istoty duchowe mogą przybierać ciało. To te Istoty uczyniły ludzi. Jeszcze bym sporo dodała, ale to już pozabiblijne informacje, a niektórzy mają alergię na literaturę pozabiblijną ;-) :mrgreen:

Oczywiście,że wolno.
Pismo Święte troszkę inaczej stworzenie np. człowieka ADAMA przedstawia.
Pokoja o tym wie, wie też,że przedstawicielem Boga w czasie stwarzania czego kolwiek był LOGOS pierwsze stworzenie BOGA.-----Obj.J. 3:14-------A do anioła zboru w Laodycei napisz: To mówi Ten, który jest Amen, świadek wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego:
J 1:3 BP "Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało."

Wniosek wystarczył jeden LOGOS jako przedstawiciel swojego OJCA i Bóg JHWH nie musiał w glinie babrać swoich rąk.
Owszem Logos miał do pomocy m zastępy aniołów. BÓG BYŁ W TYM WYPADKU TYLKO ARCHITEKTEM, tak myślę.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13633
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 412/608
 67%
Wysłany: 2022-05-30, 12:41   

Pokoja czekam na odpowiedź na moje pytanie o bogach.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14