FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy wszyscy wierni chrześcijanie idą do nieba?
Autor Wiadomość
Magda
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-01-28, 12:09   

nike napisał/a:
Cytat:
Magda napisała/
2P 3:10 bw "(10) A dzień Pański nadejdzie jak złodziej; wtedy niebiosa z trzaskiem przeminą, a żywioły rozpalone stopnieją, ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną."


A co możesz powiedzieć o: Koh 1:4 bg "Jeden rodzaj przemija, a drugi rodzaj nastaje; lecz ziemia na wieki stoi."
Mówisz,że zostaniesz pochwycona do nieba. Przecież niebo ma z trzaskiem przeminąć, sama ten tekst zacytowałaś
więc jak będzie??? do jakiego nieba zostaniesz zabrana?


My ne wiemy jak jest zbudowany wszechswiat i jak jest z tym niebem czy jest jedno czy więcej

2Kor 12:2 bw "Znałem człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy to w ciele było, nie wiem, czy poza ciałem, nie wiem, Bóg wie - został uniesiony w zachwyceniu aż do trzeciego nieba."

Nie znamy budowy wszechswiata więc jesli jest napisane do trzeciego nieba to może ich jest więcej , mamy stać przed tronem Boga może o innym którymś tam z kolei niebie, tego nie wiemy, A nasze niebo może zostaś zwinięte. To tylko domysły faktem jest ze napisane jest że jest jakieś trzecie niebo i że będziemy porwani na obłoki i tego się trzymajmy , nie wiemy nic ponadto. Poza tym nie jest powiedziane nigdzie że chrześcijanie jedni będą porwani do nieba a inni nie. Gdyby mieli być chrześcijanie podzieleni na porwanych i na tych co zostają to byłoby to napisane bo to ważna wiadomość dla człowieka.
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-01-28, 12:58   

Ja uważam, ze "nowa ziemia", to nowe społeczeństwo ludzkie, które będzie zamieszkiwać naszą planetę po wytępieniu niegodziwców. Natomiast "nowe niebiosa", to nowa władza nad ziemią sprawowana przez Królestwo Boże z Jezusem na czele.

Nie widzę powodów, dla których Bóg miałby zniszczyć naszą planetę. Przecież nie ona jest winna pleniącego się zła - tylko niegodziwi ludzie.

Nie ma też powodu, by Bóg niszczył niebo. Co ono jest winne i czym sobie zasłużyło na zniszczenie, skoro jest doskonałym dziełem Bożym.
 
     
Magda
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-01-28, 18:16   

Makarios napisał/a:
Ja uważam, ze "nowa ziemia", to nowe społeczeństwo ludzkie, które będzie zamieszkiwać naszą planetę po wytępieniu niegodziwców. Natomiast "nowe niebiosa", to nowa władza nad ziemią sprawowana przez Królestwo Boże z Jezusem na czele.

Nie widzę powodów, dla których Bóg miałby zniszczyć naszą planetę. Przecież nie ona jest winna pleniącego się zła - tylko niegodziwi ludzie.

Nie ma też powodu, by Bóg niszczył niebo. Co ono jest winne i czym sobie zasłużyło na zniszczenie, skoro jest doskonałym dziełem Bożym.


Tu nie o winę chodzi tylko o to że jesteśmy teraz ludźmi cielesnymi a zmartwychstaniemy odmienieni i będziemy duchowymi,

1Kor 15:35 bw "Ale powie ktoś: Jak bywają wzbudzeni umarli? I w jakim ciele przychodzą?"

1Kor 15:44 bw "sieje się ciało cielesne, bywa wzbudzone ciało duchowe. Jeżeli jest ciało cielesne, to jest także ciało duchowe."

1Kor 15:47 bw "Pierwszy człowiek jest z prochu ziemi, ziemski; drugi człowiek jest z nieba."

1Kor 15:51 bw "Oto tajemnicę wam objawiam: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni"

Jak wszyscy to znaczy wszyscy. Nie ma takich którzy by zostali na tej ziemi cielesni i nie przemienieni w ciało duchowe.

Nie wiemy jakie będzie to nowe niebo i w nim nowa ziemia i nie wiemy też jak to ciało duchowe wygląda .Trzeba przyjąć to co mówi na ten temat apostoł. On nie mówi że niebo to rzad czy królestwo to rząd w niebie . Słowo królestwo nie oznacza rządu. Czy królestwo Wielkiej brytanii oznacza tylko rzad czy raczej cały kraj z jego obywatelami. Po co tworzyć takie dziwne rzeczy. Ja się ciebie pytam gdzie jest napisane ze jedni idą do nieba i tworzą rząd a inni pozostaja w ciele i zyja na starej ziemi na której wszystko powiedzmy po katakliźmie odrosło. Znajdź mi to w Biblii?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2013-01-28, 18:54   

Magda, Widzisz Madziu, piszesz sama o swoim pisaniu DOMYSŁY --a --DOMYSŁY--przecież SPEKULACJA jest [twoje słowa] widzisz,że fajnie jest sobie pogdybać prawda?
A teraz już na poważnie :-D

Powiedz mi Madziu, czy ktoś w ogóle będzie mieszkał na ziemi? Czy wszyscy tylko w niebie?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Magda
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-01-28, 19:51   

Tej starej ziemi nie będzie bo jak jest napisane będzie zniszczona ale

2P 3:13 bw "Ale my oczekujemy, według obietnicy nowych niebios i nowej ziemi, w których mieszka sprawiedliwość."

Tu nie pisze ze starej i odnowionej a nowej. i na tej ziemi będą mieszkać ludzie.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2013-01-28, 20:12   

A o czym mówi Kazn.Sal.1:4:
Czyżby Kohlet pomylił się?

Koh 1:4 bg "Jeden rodzaj przemija, a drugi rodzaj nastaje; lecz ziemia na wieki stoi."
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Magda
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-01-29, 16:40   

Już te parę wieków minęło. odpowiedz mi na pytanie gdzie jest podział na chrześcijan idących do nieba i jakiś drugiej grupy co ma mieszkać na starej ziemi?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2013-01-29, 18:51   

Magda napisał/a:
Już te parę wieków minęło. odpowiedz mi na pytanie gdzie jest podział na chrześcijan idących do nieba i jakiś drugiej grupy co ma mieszkać na starej ziemi?

Jakich wieków minęło? nie rozumiem twojej wypowiedzi. Odpowiedz mi na moje pytanie odnośnie Kohleta.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Adam.S 
Uczeń Syna Stwórcy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 219
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 25/30
 83%
Wysłany: 2013-01-29, 23:03   

Makarios napisał/a:
Ja uważam, ze "nowa ziemia", to nowe społeczeństwo ludzkie, które będzie zamieszkiwać naszą planetę po wytępieniu niegodziwców. Natomiast "nowe niebiosa", to nowa władza nad ziemią sprawowana przez Królestwo Boże z Jezusem na czele.

Nie widzę powodów, dla których Bóg miałby zniszczyć naszą planetę. Przecież nie ona jest winna pleniącego się zła - tylko niegodziwi ludzie.

Ja uważam, ze "nowa ziemia", to nowe społeczeństwo ludzkie, które będzie zamieszkiwać naszą planetę po wytępieniu niegodziwców. Natomiast "nowe niebiosa", to nowa władza nad ziemią sprawowana przez Królestwo Boże z Jezusem na czele.

Nie widzę powodów, dla których Bóg miałby zniszczyć naszą planetę. Przecież nie ona jest winna pleniącego się zła - tylko niegodziwi ludzie.

Nie ma też powodu, by Bóg niszczył niebo. Co ono jest winne i czym sobie zasłużyło na zniszczenie, skoro jest doskonałym dziełem Bożym.


Zgadzam się z tobą Makarios.

Kiedyś zapanuje na Ziemi królestwo Nieba, aby takie królestwo mogło zaistnieć musi być spełniony warunek: jeden język i jedna religia. Kiedyś tak się stanie, Ziemia zostanie przemieniona na Niebo, nastąpi to dopiero gdy świat się skończy. Teraz pozostaje nam Niebo ,,Dom Ojca".
_________________

 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2013-01-30, 00:05   

Cytat:

Adam.S napisał/
Kiedyś zapanuje na Ziemi królestwo Nieba, aby takie królestwo mogło zaistnieć musi być spełniony warunek: jeden język i jedna religia. Kiedyś tak się stanie, Ziemia zostanie przemieniona na Niebo, nastąpi to dopiero gdy świat się skończy. Teraz pozostaje nam Niebo ,,Dom Ojca".


Jak ty rozumiesz to panowanie nieba na ziemi? Czy już wtedy nieba nie będzie?
Zrozumiałam z twojego posta,że teraz wszyscy ludzie po śmierci idą do nieba tak? Odpowiedz mi kto będzie na ziemi mieszkał? w myśl tekstu:

Iz 45:18 bg "Bo tak mówi Pan, który stworzył niebiosa (ten Bóg, który stworzył ziemię, i uczynił ją! który ją utwierdził, nie na próżno stworzył ją, na mieszkanie utworzył ją): Jam Pan, a niemasz żadnego więcej."
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Magda
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-01-30, 12:40   

Czyli to ze ziemia jest na wieki to już sie spełniło bo wiele wieków upłynęło od jej stworzenia, to ze była stworzona na mieszkanie tez sie spełniło mieszkamy na niej. Nie widzisz powodu dla którego Bóg by zniszczył ziemię ,ale może Bóg widzi, moze chce nam dać inną jeszcze lepszą skąd wiesz i dlaczego twoje niewidzenie powodów miałoby ograniczyć Boga w tym co zamierza. Jest napisane ze zniszczy ziemie i niebo zwinie to przyjmij ,że tak jest bo Bóg ma swój plan o którym niewiele wiesz. Jest też napisane

Ap 8:7 bt "Pierwszy zatrąbił. A powstały grad i ogień - pomieszane z krwią, i spadły na ziemię. A spłonęła trzecia część ziemi i spłonęła trzecia część drzew, i spłonęła wszystka trawa zielona."

To co zawiniła trawa i ziemia i drzewa ze je Bóg zniszczył. Nie musisz znać powodów dlaczego coś tworzy czy niszczy To jest Boża decyzja i to ze ty nie widzisz powodów nie znaczy ze Bóg sie do ciebie dostosuje. Bóg niszczy co chce i kiedy chce i nie musi tobie ujawniać powodów.

Ale mamy nasz dom w niebie:

2Kor 5:1 bw "Wiemy bowiem, że jeśli ten namiot, który jest naszym ziemskim mieszkaniem, się rozpadnie, mamy budowlę od Boga, dom w niebie, nie rękoma zbudowany, wieczny."

J 14:2 bw "W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce."

J 14:3 bt "A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem."

Dalej mi nie odpowiedziałeś na pytanie czy są jakieś różnice wśród chrzescijan ,że jedni idą do nieba a inni zostaja na ziemi.Gdzie to jest w Biblii napisane?
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-01-30, 19:16   

Magda napisał/a:
Dalej mi nie odpowiedziałeś na pytanie czy są jakieś różnice wśród chrzescijan ,że jedni idą do nieba a inni zostaja na ziemi.Gdzie to jest w Biblii napisane?

Magdo! Podawałem Ci już wiele wersetów, ale Ty ich nie dostrzegasz. Powtórzę więc jeszcze raz:

"Prawi posiądą ziemię i będą na niej przebywać na zawsze" (Ps. 37:29).

"I jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca; i zwrócisz uwagę na jego miejsce, a już go nie będzie. Lecz potulni posiądą ziemię i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju" (Ps. 37:10, 11).

"Szczęśliwi łagodnie usposobieni, gdyż oni odziedziczą ziemię" (Mt. 5:5).

"Niech przyjdzie twoje królestwo. Niech się dzieje twoja wola, jak w niebie, tak i na ziemi" (Mt. 6:10).

Jak wyjaśnisz te wersety, Magdo?
 
     
Magda
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-01, 10:18   

Ale gdzie jest napisane że to stara ziemia? za to wielokrotnie jest napisane że ma być nowa i że jezus poszedł nam przygotować miejsce na tej nowej. Czyli jedni są przeznaczeni do zycia w niebie a inni na starej ziemi. Gdzie jest to napisane że są dwa standerty zbawienia i dwa rodzaje chrześcijan bo ja wiem że jesteśmy jednoscia w Jezusie , jesteśmy jednym ciałem a nie dwoma.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2013-02-01, 13:27   

Magda napisał/a:
Czyli to ze ziemia jest na wieki to już sie spełniło bo wiele wieków upłynęło od jej stworzenia,


A ja wyczytałam w Biblii,ze:Rodz. 1:31
(31) A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre.

Po co niszczyć to co jest dobre?
wiek w Biblii to nie znaczy 100 lat.

Rdz 13:15 bg "Wszystką bowiem ziemię, którą ty widzisz, dam tobie, i nasieniu twemu aż na wieki." jak myślisz Bóg mial tutaj na uwadze dwa, czy pięć wieków?
W j.hebrajskim jest tutaj słowo olam----znaczy:--wieczny, na wieki,,na zawsze, nieokreślona przyszłość, wieczność. strong 5769.
Przy modlitwie np. Ojcze nasz, na końcu mówimy na wieki wieków amen
to na ile wieków niech to sie stanie? na dwa? pięć? Tylko tyle ta modlitwa znaczy?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
Ostatnio zmieniony przez 2013-02-01, 14:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Magda
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-01, 15:33   

Cytat:
nike napisała/
Po co niszczyć to co jest dobre?


No jak widzisz to Bog niszczyl juz nie jeden raz ziemie , czy jest napisane ze 2/3 ziemi jest dobre? bo 1/3 Bog ma zamiar zniszczyc, 1/3 trawy, 1/3 drzew. Bog powiedzil ze zniszczy to tak bedzie.

2P 3:10-13 bw "(10) A dzień Pański nadejdzie jak złodziej; wtedy niebiosa z trzaskiem przeminą, a żywioły rozpalone stopnieją, ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną. (11) Skoro to wszystko ma ulec zagładzie, jakimiż powinniście być wy w świętym postępowaniu i w pobożności, (12) jeżeli oczekujecie i pragniecie gorąco nastania dnia Bożego, z powodu którego niebiosa w ogniu stopnieją i rozpalone żywioły rozpłyną się? (13) Ale my oczekujemy, według obietnicy nowych niebios i nowej ziemi, w których mieszka sprawiedliwość."
\
Ap 21:5 bt "I rzekł Zasiadający na tronie: Oto czynię wszystko nowe. I mówi: Napisz: Słowa te wiarygodne są i prawdziwe."

dla ciebie te slowa jak widac nie sa wiarygodne i nie prawdziwe. Unikasz odpowiedzi gdzie w Biblii jest napisane , dwa rodzaje chrzescijan ,ze jedni sa przeznaczeni do nieba a inni do zycia na starej ziemi. Ale z tego ze chcesz przeforsowac poglad ,ze nie czekamy na nowa ziemie , ze to co pisze Piotr to niwazne . A to e bedziemy porwani do nieba ten werset tez odrzucasz ,czy co.

poprawiłam cytowanie nike.
Ostatnio zmieniony przez nike 2013-02-01, 18:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15