FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy wszyscy wierni chrześcijanie idą do nieba?
Autor Wiadomość
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-01, 15:47   

Odnośnie zniszczenia ziemi: Co prawda w Biblii napisano, że ziemia zostanie zniszczona, i że będzie zastąpiona nową ziemią, ale to nie znaczy, że Bóg zniszczy naszą planetę. Skąd o tym wiemy?

Zobacz Magdo, co powiedziano o ingerencji Jezusa w sprawy ziemskie:

"Gdyż sprawiedliwa to rzecz u Boga odpłacić uciskiem tym, którzy was uciskają, a wam, uciskanym, dać odpocznienie wespół z nami, gdy się objawi Pan Jezus z nieba ze zwiastunami mocy swojej, w ogniu płomienistym, wymierzając karę tym, którzy nie znają Boga, oraz tym, którzy nie są posłuszni ewangelii Pana naszego Jezusa. Poniosą oni karę: zatracenie wieczne, oddalenie od oblicza Pana i od mocy chwały jego" (2 Tes. 1:6-9)

"Albowiem jak było za dni Noego, takie będzie przyjście Syna Człowieczego. Bo jak w dniach owych przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali, aż do tego dnia, gdy Noe wszedł do arki, i nie spostrzegli się, że nastał potop i zmiótł wszystkich, tak będzie i z przyjściem Syna Człowieczego" (Mt. 24:37-39).

Jak widzisz Biblia zapowiada zagładę ludzi bezbożnych, a nie naszej planety. kiedy więc apostoł Piotr pisał, że ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną, to miał na myśli zagładę ludzi bezbożnych oraz struktur, które utworzyli.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2013-02-01, 18:30   

nike napisał/a:

Po co niszczyć to co jest dobre?


Magda napisał/a:
No jak widzisz to Bog niszczyl juz nie jeden raz ziemie , czy jest napisane ze 2/3 ziemi jest dobre? bo 1/3 Bog ma zamiar zniszczyc, 1/3 trawy, 1/3 drzew. Bog powiedzil ze zniszczy to tak bedzie.


Możesz podać tekst biblijny,, do tej twojej wypowiedzi?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
Ostatnio zmieniony przez 2013-02-02, 09:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Magda
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-04, 13:24   

Ap 8:7 bw "I zatrąbił pierwszy. I powstał grad i ogień przemieszane z krwią, i zostały rzucone na ziemię; i spłonęła jedna trzecia ziemi, spłonęła też jedna trzecia drzew, i spłonęła wszystka zielona trawa.

Ap 8:9 bw "i jedna trzecia zwierząt żyjących w morzu zginęła, a jedna trzecia okrętów uległa zniszczeniu."
Jak widzisz Bóg niszczy to co dobre jesli chce. Dlaczego jesli apostoł nam pisze ze

2Pe 3:12 bt "(12) gdy oczekujecie i staracie się przyśpieszyć przyjście dnia Bożego, który sprawi, że niebo, płonąc, pójdzie na zagładę, a gwiazdy w ogniu się rozsypią."

2Pe 3:10 bw "(10) A dzień Pański nadejdzie jak złodziej; wtedy niebiosa z trzaskiem przeminą, a żywioły rozpalone stopnieją, ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną."

Wyraźnie pisze że niebo i ziemia będa zniszczeone i że czekamy na nowe.

Dlaczego uważasz że Bóg nie jest w stanie zrobić dla nas nowej ziemi i nowego nieba? Że niby jeśli to jest dobre to Boga nie stac na zrobienie czegoś jeszcze lepszego?

Ap 21:5 bt "I rzekł Zasiadający na tronie: Oto czynię wszystko nowe. I mówi: Napisz: Słowa te wiarygodne są i prawdziwe."

Nie znamy się na wszechświecie jak jest zbudowany ale to co wiemy to to że na tej ziemi nie jest bezpiecznie na wiecznosć bo słońce za 5 mid lat się wypali i powiększy, zniszczy ziemię. Za niedługo galaktyka Andromedy uderzy w naszą, itp. Jeśli Bóg chce zrobić cos nowego lepszego to dlaczego się upierać przy starym. Już to robi bo Jezus powiedział

VJoh 14:2-3 bw "(2) W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce. (3) A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli."

Dlaczego jeśli sam Jezus mówi że idzie nam przygotować miejsce to mu nie wierzyć. Tu Jezus wyraźnie mówi.
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-04, 14:39   

Dziękuję za dyskusję również w tym temacie!
 
     
Magda
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-04, 16:19   

Dlaczego?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2013-02-04, 16:22   

Magdo, pewnie wiesz,że apokalipsa to proroctwo jest, czyli, to co jest tu napisane, często jest symboliczne. A po drugie kiedy te rzeczy się wypełniły? napisałaś,że ;

Cytat:
No jak widzisz to Bog niszczyl juz nie jeden raz ziemie ,


ja pytam kiedy to niszczenie miało miejsce na podstawie tekstów Apok. które zacytowałaś?

Pytam dlatego,że podałaś w tym zdaniu czas przeszły

Bóg może na ziemię zsyłać różne plagi, ale nigdy ziemi która stworzył na mieszkanie dla nas nie zniszczy, ponieważ wszystko co Bóg stworzył jest dobre.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Magda
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-04, 16:32   

nike napisał/a:
Magdo, pewnie wiesz,że apokalipsa to proroctwo jest, czyli, to co jest tu napisane, często jest symboliczne. A po drugie kiedy te rzeczy się wypełniły? napisałaś,że ;

Cytat:
No jak widzisz to Bog niszczyl juz nie jeden raz ziemie ,


ja pytam kiedy to niszczenie miało miejsce na podstawie tekstów Apok. które zacytowałaś?

Pytam dlatego,że podałaś w tym zdaniu czas przeszły

Bóg może na ziemię zsyłać różne plagi, ale nigdy ziemi która stworzył na mieszkanie dla nas nie zniszczy, ponieważ wszystko co Bóg stworzył jest dobre.


czas przeszły to myślę że to błąd ,tak napisałam . Ale ty rzucasz zabawki jeśli coś jest nie po twojej myśli i wyobrażeniu. ja uwazam ze jeśli Bóg pisze że zniszczy cos to zniszczy. Ja też dzię kuje za dyskusje we wszystkich waszych tematach. Możesz mnie wyrejestrować . Dzięki.
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-05, 13:17   

Magda napisał/a:
Dlaczego?

Zabrakło mi argumentów, Magdo. Nie wiem jak Cię przekonać po prostu.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2013-02-05, 23:16   

Magda, Ja nie rzuciłam zabawek, ja po prostu chcę z tobą rozmawiać. Napisałam wyżej,że Apokalipsa. to proroctwo jest, a prawie wszystkie proroctwa mają symboliczne znaczenie. i czekam na twoja odpowiedź i oczywiście kulturalna dyskusje.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Magda
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-10, 14:08   

nike napisał/a:
Magda, Ja nie rzuciłam zabawek, ja po prostu chcę z tobą rozmawiać. Napisałam wyżej,że Apokalipsa. to proroctwo jest, a prawie wszystkie proroctwa mają symboliczne znaczenie. i czekam na twoja odpowiedź i oczywiście kulturalna dyskusje.


Nie wszystko w apokalipsie jest symbolem i to akurat o nowej ziemi jest powtórzone w listach

2P 3:13 bp "Lecz my oczekujemy nowych niebios i nowej ziemi, w których zamieszka sprawiedliwość, zgodnie z Jego obietnicą!"

To jest list Piotra i nie symboliczna apokalipsa.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2013-02-10, 23:59   

Magda napisał/a:
nike napisał/a:
Magda, Ja nie rzuciłam zabawek, ja po prostu chcę z tobą rozmawiać. Napisałam wyżej,że Apokalipsa. to proroctwo jest, a prawie wszystkie proroctwa mają symboliczne znaczenie. i czekam na twoja odpowiedź i oczywiście kulturalna dyskusje.


Nie wszystko w apokalipsie jest symbolem i to akurat o nowej ziemi jest powtórzone w listach

2P 3:13 bp "Lecz my oczekujemy nowych niebios i nowej ziemi, w których zamieszka sprawiedliwość, zgodnie z Jego obietnicą!"

To jest list Piotra i nie symboliczna apokalipsa.


Ap.Piotr potwierdził to co jest w Apokalipsie,że maja być jakieś nowe niebiosa i nowa ziemia i on tego oczekuje, ja tez tego samego oczekuję.
Nie napisał w swoim liście,ze oczekuje literalnych nowych niebios i ziemi przecież.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Magda
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-11, 01:07   

W liscie do żydów jest napisane o tym też

Heb 9:8-10 bw "(8) Przez to Duch Święty wskazuje wyraźnie, że droga do świątyni nie została jeszcze objawiona, dopóki stoi pierwszy przybytek; (9) ma to znaczenie obrazowe, odnoszące się do teraźniejszego czasu, kiedy to składane bywają dary i ofiary, które nie mogą doprowadzić do wewnętrznej doskonałości tego, kto pełni służbę Bożą; (10) są to tylko przepisy zewnętrzne, dotyczące pokarmów i napojów, i różnych obmywań, nałożone do czasu zaprowadzenia nowego porządku."

To było pisane gdy jeszcze świątynia w Jerozolmie nie była zburzona , W momęcie zburzenia ziemskiej Świątyni , Jezus otwiera drogę do Niebieskiej i to tam będzie ten przybytek w niebie i tam my pójdziemy do tej świątyni niebieskiej. Jezus otworzył nam miejsce.


Hbr 9:11 bw "Lecz Chrystus, który się zjawił jako arcykapłan dóbr przyszłych, wszedł przez większy i doskonalszy przybytek, nie ręką zbudowany, to jest nie z tego stworzonego świata pochodzący,"

Ap 21:3 bp "I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: 'Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie BOGIEM Z NIMI."

Ap 11:19 bw "I otworzyła się świątynia Boża, która jest w niebie, i ukazała się Skrzynia Przymierza jego w świątyni jego; i zaczęło się błyskać i głośno grzmieć, i przyszło trzęsienie ziemi, i spadł wielki grad."

Ap 3:12 bw "Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już z niej nie wyjdzie, i wypiszę na nim imię Boga mojego, i nazwę miasta Boga mojego, nowego Jeruzalem, które zstępuje z nieba od Boga mojego, i moje nowe imię.

Hbr 10:19 bw "Mając więc, bracia, ufność, iż przez krew Jezusa mamy wstęp do świątyni"




My juz nie jestesmy cielesni jesteśmy duchowi i to w Duchu wstępujemy tam gdzie jest Jezus . My jesteśmy jedym duchem z Jezusem i wszyscy chrześcijanie sa jednym ciałem tym samym duchowym a nie cielesnym , i nie tu na ziemi będziemy. Jezus wstąpił do niba z ciałem i my też wstąpimy do nieba z ciałem ,które będzie przemienione. Już nie jesteśmy zwykłym ziemskim ciałem bo mamy społeczność z Duchem Świętym. Oczywiście chrześcijanie nowonarodzeni a nie tacy ,którzy tylko się za chrześcijann podają. Jesteśmy jednoscią i nie można chrzścijan dzielić na dwie grupy bo jest tylko jedna i jedno ciało Chrystusa.
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-12, 16:28   

Skoro wszyscy chrześcijanie idą do nieba, to co oznaczają słowa modlitwy:

"Niech przyjdzie twoje królestwo. Niech się dzieje twoja wola, jak w niebie, tak i na ziemi" (Mt. 6:10).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15