FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy klasa Wielkiego Grona jest klasą drugiej śmierci?
Autor Wiadomość
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4652/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-06-18, 09:09   

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
2. Co oznacza śmierć druga, skoro Bóg obiecał dać życie wieczne tym, ktorzy dążą do czci i nieśmiertelności, czyli dla uczestników powołania niebiańskiego, Rz. 2:7; 3:15?

Nie widzę powiązania pomiędzy pierwszą częścią pytania, a drugą.
Śmierć "pierwsza" jest "snem" Adamowym, z którego będziemy obudzeni.
Zapewnia nam to Okup złożony przez Jezusa.
Śmierć druga, czy inaczej- ostateczna, jest końcem istnienia jednostki.
:oops:

Nie widzisz powiązania :?: :oops:
A to, co oznacza w pytaniach?
Z pierwszego pytania - klasę drugiej śmierci
Zdrugiego pytania - Co oznacza śmierć druga,
Jest związek, czy go nie ma?

A jeżeli:
Henryk napisał/a:
Śmierć druga, czy inaczej- ostateczna, jest końcem istnienia jednostki
,
to jak wyjaśnisz treść Rz. 2:7 w zw. z Mat. 12:32; Hbr. 6:4-6; 1Kor. 3:15 i Gal. 6:5 :?:

Jeszcze trzy inne kwestie przy tym się wyłaniają:
3. Dlaczego Wielkie Grono musi wyprać szaty swoje :?: , skoro każdy usprawiedliwiony wierzący w dzieło okupu Chrystusa, otrzymuje białą szatę usprawiedliwienia z wiary. Spośród nich, jedni założyli inną, a inni uczynili ją nieczystą i potrzebuja wybielić przez Wielki Ucisk :?:
4. Jeżeli prali szaty swoje we krwi Amnos (PANA JEZUSA CHRYSTUSA), to proszę o jakiś przykład, według ciała, w jaki sposób można coś w czerwonym wybielić :?: , skoro jest napisane, że: Najpierw to, co cielesne, o dopiero po tym to, co duchowe, 1Kor. 15:46.
Bezmyślnie i naiwnie można gadać:
- Zamienił wodę w wino, gdy według znanego sobie sposobu sprawił przyspieszenie procesu dojrzewania słabego wina, którego weselnicy nie mieli za coś.
- jedzcie cieło moje (Kanibalizm), gdy tym czasem Panu Jezusowi chodziło o to, aby wierzący w niego na pamiątkę jego dzieła, w jego duchowym ciele (Ale on mówił o światyni Ciała swego, (J. 2:21; 6:63; 1Kor. 3:15,16; 6:19), nadal tak postępowali, 1Kor. 10:14-17; 11:17-34
5. Dlaczego w Apokalipsie jest napisane o ARNION (721 - rodzaj męski i żeński), a nic o AMNOS (286 - tylko rodzaj męski - PAN JEZUS CHRYSTUS, jako Baranek Boży, J. 1:29,36).
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-06-18, 09:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6959
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5390/6836
 78%
EXP: 263/359
 73%
Wysłany: 2022-06-18, 10:39   

Pokoja napisał/a:
to proszę o jakiś przykład, według ciała, w jaki sposób można coś w czerwonym wybielić :?: ,

A ja proszę o przykład według ciała, jak może ktoś martwy zmartwychwstać?

Ap 7:14 BW "I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka."
Iz 1:18 BW "Chodźcie więc, a będziemy się prawować - mówi Pan! Choć wasze grzechy będą czerwone jak szkarłat, jak śnieg zbieleją; choć będą czerwone jak purpura, staną się białe jak wełna."
Powiedz Chrystusowi i Izajaszowi, że mówili głupoty.

Jest taki Boski wybielacz: drogocenna krew Jezusa.

Cytat:
Bezmyślnie i naiwnie można gadać:

A Ty, co nam jeszcze bezmyślnie zapodasz?
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-06-18, 12:08   

Pokoja napisał/a:
Czy klasa Wielkiego Grona jest klasą drugiej śmierci?, powstał w celu wyjaśnienia stwierdzenia pewnego wykładowcy, który z jakiegoś niejasnego powodu, powiedział, że Wielkie Grono jest klasą drugiej śmierci. W związku z tym postawiłem dwa poniżej powtórzone pytania:

Wiem o co pytasz i jak się dyskusja rozwija. Natomiast NIE WIEM co to w ogóle za "twór" ta "klasa Wielkiego Grona". Co to za pomysł i skąd, na jakiej podstawie ktoś/ktokolwiek takie wymysły torzy, jak klasy, Grona Wielkie, a co za tym idzie muszą być i Grona Małe. A do tego...jak to brzmi: klasa drugiej śmierci.
Głupota ludzka nie ma granic. Dla mnie to zwykły bełkot. Przeprasza, bez obrazy. Takich ludzi i takich wykładów nie słucham i posyłam w niebyt natychmiast, kiedy takie dziwy uslyszę.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6959
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5390/6836
 78%
EXP: 263/359
 73%
Wysłany: 2022-06-18, 12:13   

Wiesława napisał/a:
Natomiast NIE WIEM co to w ogóle za "twór" ta "klasa Wielkiego Grona".

Ap 7:9 EKU "Następnie zobaczyłem wielki tłum, którego nikt nie mógł policzyć, ludzi z każdego narodu i wszystkich plemion, i ludów, i języków, stojących przed tronem i przed Barankiem, ubranych w białe szaty, a palmy były w ich rękach."
Ap 7:9 KOW "Potem ujrzałem rzeszę wielką, której nikt zliczyć nie zdołał, ze wszystkich narodów i pokoleń, ludów i języków. Stali przed tronem i przed Barankiem przyodziani w białe szaty, a w rękach swych mieli palmy."
Już wiesz?

Cytat:
Głupota ludzka nie ma granic. Dla mnie to zwykły bełkot.

Wyobraź sobie, że Twoje pisanie jest dla innych głupotą i bełkotem. :mrgreen:
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-06-18, 12:52   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Natomiast NIE WIEM co to w ogóle za "twór" ta "klasa Wielkiego Grona".

Ap 7:9 EKU "Następnie zobaczyłem wielki tłum, którego nikt nie mógł policzyć, ludzi z każdego narodu i wszystkich plemion, i ludów, i języków, stojących przed tronem i przed Barankiem, ubranych w białe szaty, a palmy były w ich rękach."
Ap 7:9 KOW "Potem ujrzałem rzeszę wielką, której nikt zliczyć nie zdołał, ze wszystkich narodów i pokoleń, ludów i języków. Stali przed tronem i przed Barankiem przyodziani w białe szaty, a w rękach swych mieli palmy."
Już wiesz?

Cytat:
Głupota ludzka nie ma granic. Dla mnie to zwykły bełkot.

Wyobraź sobie, że Twoje pisanie jest dla innych głupotą i bełkotem. :mrgreen:

Po pierwsze: wiem, że dla wielu moje pisanie jest nie do strawienia. Ludzie tacy jak ja już tak mają, ale też mają niejaki "przymus" wewnętrzny, aby pisać to, co dla wielu niewygodne.
Po drugie: z Apokalipsy nie należy wyciągać takich dogmatycznych nauk. Ta Księga jest jednym wielkim symbolem. Akurat te wersety, które cytujesz wcale nie dają wskazówki, aby ludzi dzielić na Wielkie Grona, małe winogrona i resztę gawiedzi.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4652/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-06-18, 12:52   

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
to proszę o jakiś przykład, według ciała, w jaki sposób można coś w czerwonym wybielić :?: ,

A ja proszę o przykład według ciała, jak może ktoś martwy zmartwychwstać?

Ap 7:14 BW "I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka."

Powiedz Chrystusowi i Izajaszowi, że mówili głupoty.


Oni głupot na pewno nie pisali i nie mówili. Tego jestem pewien w wierze raz świętym danej, ale nie tej bigoterii w czasie wielkiego odstępstwa od wiary, które nadal w wielu jeszcze trwa i cieszy szatana.

W Dan. 8:20 jest napisane o powaleniu prawdy na ziemię, a z nią i wielu z wojska niebieskiego, co odnosi się do wielkiego Grona. Przez zwiedzenie byli wykorzystani do przelewania krwi barci swoich, którzy byli wiernymi z wybranych powołanych. Z tego powodu mieli szaty we krwi. Dlatego musieli je wybielić, ale nie we krwi Chrystusa, lecz przez wielki ucisk. Jest napisane: Jeszcze nie walczyliście z grzechem, aż do krwi, Hbr. 12:4.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4652/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-06-18, 12:59   

Wiesława napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Czy klasa Wielkiego Grona jest klasą drugiej śmierci?, powstał w celu wyjaśnienia stwierdzenia pewnego wykładowcy, który z jakiegoś niejasnego powodu, powiedział, że Wielkie Grono jest klasą drugiej śmierci. W związku z tym postawiłem dwa poniżej powtórzone pytania:

Wiem o co pytasz i jak się dyskusja rozwija. Natomiast NIE WIEM co to w ogóle za "twór" ta "klasa Wielkiego Grona". Co to za pomysł i skąd, na jakiej podstawie ktoś/ktokolwiek takie wymysły torzy, jak klasy, Grona Wielkie, a co za tym idzie muszą być i Grona Małe. A do tego...jak to brzmi: klasa drugiej śmierci.
Głupota ludzka nie ma granic. Dla mnie to zwykły bełkot. Przeprasza, bez obrazy. Takich ludzi i takich wykładów nie słucham i posyłam w niebyt natychmiast, kiedy takie dziwy uslyszę.


Może to, że ktoś z jakiegoś powodu tak się wyraził, to należy już pominąć. Jednak określenia Mała trzódka, czy Wielka rzesza mają uzasadnienie w Słowie Bożym. O tym czytamy w Łuk. 12:32 i 22:29
Nie bój się malutka trzódko, gdyż upodobało się Ojcu waszemu, dać wam królestwo i z tymi Pan jezus zawarł przymierze, przekazując im Królestwo w dniu swojej śmierci.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-06-18, 13:13   

Pokoja napisał/a:
Może to, że ktoś z jakiegoś powodu tak się wyraził, to należy już pominąć. Jednak określenia Mała trzódka, czy Wielka rzesza mają uzasadnienie w Słowie Bożym. O tym czytamy w Łuk. 12:32 i 22:29
Nie bój się malutka trzódko, gdyż upodobało się Ojcu waszemu, dać wam królestwo i z tymi Pan jezus zawarł przymierze, przekazując im Królestwo w dniu swojej śmierci.

Zgoda. Teraz należy ustalić kogo Pan Jezus miał na myśli i zapytać siebie, czy i ja, i ty, i mój sąsiad katolik, i inni są czy nie są tą małą trzódką? Czy mówił On może tylko do tych osób, które były przy Nim obecne, a bały się po prostu. Dlaczego ŚJ plus jakaś może jeszcze mała grupka wyciągnęła tak daleko idące wnioski, ż e na zawsze podzieliła ludzi, a w dodatku miesza do tego pierwszą drugą i kto tam wie którą jeszcze śmierć.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4652/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-06-18, 20:23   

Wiesława napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Może to, że ktoś z jakiegoś powodu tak się wyraził, to należy już pominąć. Jednak określenia Mała trzódka, czy Wielka rzesza mają uzasadnienie w Słowie Bożym. O tym czytamy w Łuk. 12:32 i 22:29
Nie bój się malutka trzódko, gdyż upodobało się Ojcu waszemu, dać wam królestwo i z tymi Pan jezus zawarł przymierze, przekazując im Królestwo w dniu swojej śmierci.

Zgoda. Teraz należy ustalić kogo Pan Jezus miał na myśli i zapytać siebie, czy i ja, i ty, i mój sąsiad katolik, i inni są czy nie są tą małą trzódką? Czy mówił On może tylko do tych osób, które były przy Nim obecne, a bały się po prostu. Dlaczego ŚJ plus jakaś może jeszcze mała grupka wyciągnęła tak daleko idące wnioski, ż e na zawsze podzieliła ludzi, a w dodatku miesza do tego pierwszą drugą i kto tam wie którą jeszcze śmierć.


Wiesławo: Jest napisane, że Pan zna, kto jest jego, więc nie zamierzam ustaleń prowadzić. To nie jest zależne od wyznania. Z każdego i każdy moze do niej należeć. Pan Jezus odniósł się do tych, którzy pozotali przy nim po wyjściu Judasza, a w swej modlitwie w Getsemane, modlił się i za tych, którzy dzięki tym wiernym, uwierzą w niego, że Ojciec go posłał. Oni to ieli kontynuować jego dzieło, 2Kor. 5:16:21.
Jeśli chodzi o śmierć drugą to ta, dotyczy tylko uczestników powołania niebiańskiego, którzy wyrzekli się tej szansy, gasząc w sobie Ducha Świętego Boga Ojca. Nie oznacza ona jednak końca ich egzystencji, lecz brak szansy na ponowne ubieganie się o taką nagrodę. Ich udziałem będzie życie wieczne na ziemi. Bardzo pięknie tą prawdę, przedstawia nam sen Jakub o drabinie, po której wstępowali i zstępowali Posłańcy Boży, pośredniczący między tymi w niebie, a tymi na ziemi (klasą drugiej śmierci). Zgodnie z Dz. 2:17,18, Duch Świętego Boga Ojca ma być wylany w dniach ostatecznych na wszelkie ciało, więc nie jeden będzie bardzo zaskoczony, gdy wierzy, że klasy niebiańskiej już nie ma na ziemi, a ten Duch nie został jeszcze wylany na wszelkie ciało, a on nadal jest na ziemi.

Podałem kilka tekstów, ale czy ktoś ustosunkuje się do nich w sposób merytoryczny
Pokoja napisał/a:
A jeżeli:
Henryk napisał/a:
Śmierć druga, czy inaczej- ostateczna, jest końcem istnienia jednostki

,
to jak wyjaśnisz treść Rz. 2:7 w zw. z Mat. 12:32; Hbr. 6:4-6; 1Kor. 3:15 i Gal. 6:5 :?:

Jak narazie odpowiedzi jest brak, ale na docinki jest odwaga - obłuda czy co?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6959
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5390/6836
 78%
EXP: 263/359
 73%
Wysłany: 2022-06-19, 06:43   

Pokoja napisał/a:
to jak wyjaśnisz treść Rz. 2:7 w zw. z Mat. 12:32; Hbr. 6:4-6; 1Kor. 3:15 i Gal. 6:5 :?:

Rz 2:7 BW "Tym, którzy przez trwanie w dobrym uczynku dążą do chwały i czci, i nieśmiertelności, da żywot wieczny;"

Mt 12:32 BW "A jeśliby ktoś rzekł słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone; ale temu, kto by mówił przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym."
Hbr 6:4-6 BW "Jest bowiem rzeczą niemożliwą, żeby tych - którzy raz zostali oświeceni i zakosztowali daru niebiańskiego, i stali się uczestnikami Ducha Świętego, (5) I zakosztowali Słowa Bożego, że jest dobre, oraz cudownych mocy wieku przyszłego - (6) Gdy odpadli, powtórnie odnowić i przywieść do pokuty, ponieważ oni sami ponownie krzyżują Syna Bożego i wystawiają go na urągowisko."

Ga 6:5 BW "Albowiem każdy własny ciężar poniesie."
1Kor 3:15 BW "Jeśli czyjeś dzieło spłonie, ten szkodę poniesie, lecz on sam zbawiony będzie, tak jednak, jak przez ogień."

Oczekujesz odpowiedzi na kilka wersetów.
Nawet je zacytowałem dla wspólnej wygody.
A teraz zadaj pytanie o co konkretnie Tobie chodzi?
Zadasz pytanie w stylu: „co ma piernik do wiatraka” i oczekujesz nie wiem czemu odpowiedzi.
Ja nie mogę wiedzieć, co chodzi po czyjeś głowie.
Wyjaśnij z jakim problemem borykasz się?

Ps:
Jeśli chcesz dyskutować, czy oczekujesz odpowiedzi, to pohamuj się z określeniami: obrzucasz mnie gnojem, jesteś obłudny, itp.
Nie zachęca to do konwersacji z taką osobą!
Przemyśl to. Ja wracam dopiero w nocy, więc masz czas.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4652/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-06-19, 11:55   

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
to jak wyjaśnisz treść Rz. 2:7 w zw. z Mat. 12:32; Hbr. 6:4-6; 1Kor. 3:15 i Gal. 6:5 :?:

Rz 2:7 BW "Tym, którzy przez trwanie w dobrym uczynku dążą do chwały i czci, i nieśmiertelności, da żywot wieczny;"

Mt 12:32 BW "A jeśliby ktoś rzekł słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone; ale temu, kto by mówił przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym."
Hbr 6:4-6 BW "Jest bowiem rzeczą niemożliwą, żeby tych - którzy raz zostali oświeceni i zakosztowali daru niebiańskiego, i stali się uczestnikami Ducha Świętego, (5) I zakosztowali Słowa Bożego, że jest dobre, oraz cudownych mocy wieku przyszłego - (6) Gdy odpadli, powtórnie odnowić i przywieść do pokuty, ponieważ oni sami ponownie krzyżują Syna Bożego i wystawiają go na urągowisko."

Ga 6:5 BW "Albowiem każdy własny ciężar poniesie."
1Kor 3:15 BW "Jeśli czyjeś dzieło spłonie, ten szkodę poniesie, lecz on sam zbawiony będzie, tak jednak, jak przez ogień."

Oczekujesz odpowiedzi na kilka wersetów.
Nawet je zacytowałem dla wspólnej wygody.
A teraz zadaj pytanie o co konkretnie Tobie chodzi?

Dzięki za cytaty, które znamy.
Czy czytałeś treść poniższego postu, czy tylko to z niego, na co się powyżej powołałem, a Ty już tego nie rozumiesz. Otóż on i co w nim napisałem!

Cytat:
Pokoja napisał/a:
Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
2. Co oznacza śmierć druga, skoro Bóg obiecał dać życie wieczne tym, którzy dążą do czci i nieśmiertelności, czyli dla uczestników powołania niebiańskiego, Rz. 2:7; 3:15?


Nie widzę powiązania pomiędzy pierwszą częścią pytania, a drugą.
Śmierć "pierwsza" jest "snem" Adamowym, z którego będziemy obudzeni.
Zapewnia nam to Okup złożony przez Jezusa.
Śmierć druga, czy inaczej- ostateczna, jest końcem istnienia jednostki.


Nie widzisz powiązania :?: :oops:
A to, co oznacza w pytaniach?
Z pierwszego pytania - klasę drugiej śmierci
Z drugiego pytania - Co oznacza śmierć druga,
Jest związek, czy go nie ma?

A jeżeli:
Henryk napisał/a:
Śmierć druga, czy inaczej- ostateczna, jest końcem istnienia jednostki
,
to jak wyjaśnisz treść Rz. 2:7 w zw. z Mat. 12:32; Hbr. 6:4-6; 1Kor. 3:15 i Gal. 6:5 :?:

Jeszcze trzy inne kwestie przy tym się wyłaniają:
3. Dlaczego Wielkie Grono musi wyprać szaty swoje :?: , skoro każdy usprawiedliwiony wierzący w dzieło okupu Chrystusa, otrzymuje białą szatę usprawiedliwienia z wiary. Spośród nich, jedni założyli inną, a inni uczynili ją nieczystą i potrzebują wybielić przez Wielki Ucisk :?:
4. Jeżeli prali szaty swoje we krwi Amnos (PANA JEZUSA CHRYSTUSA), to proszę o jakiś przykład, według ciała, w jaki sposób można coś w czerwonym wybielić :?: , skoro jest napisane, że: Najpierw to, co cielesne, o dopiero po tym to, co duchowe, 1Kor. 15:46.
Bezmyślnie i naiwnie można gadać:
- Zamienił wodę w wino, gdy według znanego sobie sposobu, Pan Jezus sprawił przyspieszenie procesu dojrzewania słabego wina, którego weselnicy nie mieli za coś.
- jedzcie ciało moje (Kanibalizm), gdy tym czasem Panu Jezusowi chodziło o to, aby wierzący w niego na pamiątkę jego dzieła, w jego duchowym ciele (Ale on mówił o świątyni Ciała swego, (J. 2:21; 6:63; 1Kor. 3:15,16; 6:19), nadal tak postępowali, 1Kor. 10:14-17; 11:17-34. Wierzący ma żyć każdym Słowem Bożym, a nie zjadać CIAŁO swojego Pana. Pana zjadają, albo kąpią się w jego krewi i nawet się nie zastanowią co to oznacza (zdanie dopisane).
5. Dlaczego w Apokalipsie jest napisane o ARNION (721 - rodzaj męski i żeński), a nic o AMNOS (286 - tylko rodzaj męski - PAN JEZUS CHRYSTUS, jako Baranek Boży, J. 1:29,36).
http://biblos.feen.pl/vie...start=15#117993


Mt 12:32 jeśliby ktoś rzekł słowo […] przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym., dlatego każdy taki: Ga 6:5 […] własny ciężar poniesie.", gdyż nikt nie będzie w stanie mu pomóc w dźwiganiu jego osobistego ciężaru. Niemożliwe jest, aby tacy mogli ponownie ubiegać się o wysokie powołanie.
Niemożliwe jest:
Hbr 6:4-6 […] Gdy odpadli, powtórnie odnowić i przywieść do pokuty, ponieważ oni sami ponownie krzyżują Syna Bożego i wystawiają go na urągowisko.
Oznacza to, że oni sami muszą umrzeć w własnej sprawie, tak jak Pan Jezus umarł za wszystkich. On jako niewinny, a oni jako winni. Jednak nie oznacza to końca ich egzystencji, a tylko śmierć drugą, czyli na kierunku niebiańskiego powołania. Z tego powodu oni nie będą spaleni, lecz ich dzieło, 1Kor 3:15. Dzięki temu będą wyzwoleni od jego kontynuowania. Jest napisane:

Lb. 23. wszystko, co wytrzyma próbę ognia, przeprowadzicie przez ogień, i to zostanie uznane za czyste. Jednak należy to oczyścić wodą oczyszczającą. Wszystko zaś, co nie wytrzymuje próby ognia, przeprowadzicie przez wodę. (24) Siódmego dnia wypierzcie swoje szaty i oczyśćcie się, a potem wejdziecie do obozu.

Tak więc ci z uczestników powołania niebiańskiego, którzy nawet jeśli nie osiągnęli nagrody tego powołania, to jednak podstawową cząstkę, czyli życie wieczne otrzymają

Rz 2:7 Tym, którzy przez trwanie w dobrym uczynku dążą do chwały i czci, i nieśmiertelności, da żywot wieczny;
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6959
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5390/6836
 78%
EXP: 263/359
 73%
Wysłany: 2022-06-20, 06:45   

Pokoja napisał/a:
Jeszcze trzy inne kwestie przy tym się wyłaniają:
3. Dlaczego Wielkie Grono musi wyprać szaty swoje :?: , skoro każdy usprawiedliwiony wierzący w dzieło okupu Chrystusa, otrzymuje białą szatę usprawiedliwienia z wiary. Spośród nich, jedni założyli inną, a inni uczynili ją nieczystą i potrzebują wybielić przez Wielki Ucisk :?:

Symboliczne szaty usprawiedliwienia od grzechów otrzymuje każdy przystępujący wiarą do Jezusa.
Szaty te oczywiście są czyste, bez dziur i plam.
Jednak nasza ludzka natura (nawyki, umiłowanie ludzkich uciech, etc) potrafi zanieczyścić te szaty.
1J 2:1-2 KOW "Dzieci moje, piszę wam to, abyście nie grzeszyli. A jeżeli ktoś zgrzeszy, to mamy obrońcę u Ojca, Jezusa Chrystusa, sprawiedliwego; (2) on sam jest ofiarą zadośćuczynienia za grzechy nasze, nie tylko za nasze, lecz także za grzechy całego świata."
Cytat:
4. Jeżeli prali szaty swoje we krwi Amnos (PANA JEZUSA CHRYSTUSA), to proszę o jakiś przykład, według ciała, w jaki sposób można coś w czerwonym wybielić  , skoro jest napisane, że: Najpierw to, co cielesne, o dopiero po tym to, co duchowe, 1Kor. 15:46.

Upierasz się naiwnie przy tym, że czerwone nie może się wybielić.
Nie rozumiesz symboli?! :shock:
Szata także jest symboliczna. Nikt nie otrzymał od Jezusa białej koszuli z elanobawełny.
Cytat:
Bezmyślnie i naiwnie można gadać:
- Zamienił wodę w wino, gdy według znanego sobie sposobu, Pan Jezus sprawił przyspieszenie procesu dojrzewania słabego wina, którego weselnicy nie mieli za coś.

I jak można poważnie Ciebie traktować?
Cytat:
Hbr 6:4-6 […] Gdy odpadli, powtórnie odnowić i przywieść do pokuty, ponieważ oni sami ponownie krzyżują Syna Bożego i wystawiają go na urągowisko.
Oznacza to, że oni sami muszą umrzeć w własnej sprawie, tak jak Pan Jezus umarł za wszystkich. On jako niewinny, a oni jako winni. Jednak nie oznacza to końca ich egzystencji, a tylko śmierć drugą, czyli na kierunku niebiańskiego powołania. Z tego powodu oni nie będą spaleni, lecz ich dzieło, 1Kor 3:15. Dzięki temu będą wyzwoleni od jego kontynuowania.

Jesteś w błędzie. Tworzysz jakąś własną, pozbawioną logiki i do tego zwodniczą teologię.
Śmierć druga (wtóra, ostateczna) jest całkowitym niebytem.
Ap 21:8 BW "Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga."
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-06-20, 09:35   

Henryk napisał/a:
Ap 21:8 BW "Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga."

Kto z ludzi nie otarł się w swoim życiu chociaż raz o bojaźn (bojaźliwość?), o niewiarę/zwątpienie?, o zabójstwo (tak, tak; wszak Pan Jezus w Kazaniu na Górze powiedział sporo i o wszeteczeństwie - nie musisz wcale obcować fizycznie, nie musisz własnymi rękami udusić wroga itd.0, kto z nas nigdy nie zetknął się z bałwochwalstwem (wcale nie musisz figurki świętego Antoniego całować na dobranoc...), kto z nas nigdy nie skłamał? (to akurat jest źle interpretowane, bo chodzi tu wyłącznie o kłamstwa przed sądem, działanie na szkodę niewinnej, zeznania nieprawdziwe itp.). Nie ciesz się tak, Henryku. Bo w tym kontekści ewszyscy zasługują na UNICESTWIENIE.
Przemyśl.
Mnie zabijano wiele razy, raniącymi słowami. Było też tak, że po niektórych nie potrafiłam się podnieść przez wiele dni. Tak należy patrzeć na każdą sytuację, a nie tylko wytykać na przykład katolikom, że wierzą w cuda to piekło murowane.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6959
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5390/6836
 78%
EXP: 263/359
 73%
Wysłany: 2022-06-20, 10:42   

Wiesława napisał/a:
(to akurat jest źle interpretowane, bo chodzi tu wyłącznie o kłamstwa przed sądem, działanie na szkodę niewinnej, zeznania nieprawdziwe itp.).

Musisz być bardzo naiwną, skoro wierzysz, że ktoś to kupi.
Mt 5:22 UBG "Lecz ja wam mówię: Każdy, kto się gniewa na swego brata bez przyczyny, podlega sądowi, a kto powie swemu bratu: Raka, podlega Radzie, a kto powie: Głupcze, podlega karze ognia piekielnego."
Mt 5:28 UBG "Lecz ja wam mówię: Każdy, kto patrzy na kobietę, aby jej pożądać, już popełnił z nią cudzołóstwo w swoim sercu."
Obelga jest uważana za morderstwo, przemyśliwanie o czymś złym jest uważane jakbyś to popełnił, ale kłamstwo jest kłamstwem dopiero w sądzie?
Jk 1:15 UBG "Następnie pożądliwość, gdy pocznie, rodzi grzech, a grzech, gdy będzie wykonany, rodzi śmierć."
Apostoł Paweł pisał coś o nauczaniu Prawd Bożych przez kobiety... :lol:
Miał rację!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-06-20, 12:18   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
(to akurat jest źle interpretowane, bo chodzi tu wyłącznie o kłamstwa przed sądem, działanie na szkodę niewinnej, zeznania nieprawdziwe itp.).

Musisz być bardzo naiwną, skoro wierzysz, że ktoś to kupi.
Mt 5:22 UBG "Lecz ja wam mówię: Każdy, kto się gniewa na swego brata bez przyczyny, podlega sądowi, a kto powie swemu bratu: Raka, podlega Radzie, a kto powie: Głupcze, podlega karze ognia piekielnego."
Mt 5:28 UBG "Lecz ja wam mówię: Każdy, kto patrzy na kobietę, aby jej pożądać, już popełnił z nią cudzołóstwo w swoim sercu."
Obelga jest uważana za morderstwo, przemyśliwanie o czymś złym jest uważane jakbyś to popełnił, ale kłamstwo jest kłamstwem dopiero w sądzie?
Jk 1:15 UBG "Następnie pożądliwość, gdy pocznie, rodzi grzech, a grzech, gdy będzie wykonany, rodzi śmierć."
Apostoł Paweł pisał coś o nauczaniu Prawd Bożych przez kobiety... :lol:
Miał rację!

Widać guzik z mojego wpisu zrozumiałeś. Przecież ja o tym włąśnie pisałam!
A to, że zacytowałeś akurat to, a nie co innego świadczy, że nie uczysz się niczego poza sztywną wykładnią denominacji. Nie ja to wymyśliłam, nie ja to ustaliłam. To jest intrpretacja mądrzejszych ode mnie. Biblistów i to z Izraela.
Paweł nienawidził kobiet i zrobił im krzywdę, którą i ty dziś we mnie uderzasz. Oto owoce Pawła. Dziękuję ci Paweł, że wyszkoliłeś sobie mniędzy innymi Henryka.
Ani myśl ci tłumaczyć, co Paweł na myśli i do kogo i w jakich okolicznościach nalezy to stosować, bo po co?
Mnie wystarczy, że na własne oczy mogą ludzie się przekonać o fałszywych naukach taz zwanego apostoła samozwańca, który zwiódł miliony.
Jezus nauczał inaczej.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14