FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Apostoł Paweł
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2022-06-22, 20:19   Apostoł Paweł

Tutaj będziemy pisali wszystko o Ap.Pawle od początku , czyli od Damaszku----do Jego śmierci.
zapraszam do dyskusji. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2022-06-22, 20:22   

Wiesiu dużo piszesz o błędach Pawła, tylko nigdy nie cytujesz tekstów o których się wypowiadasz, w jaki więc sposób można tobie odpowiedzieć na twoją uwagę?
Kiedyś napisałaś, że Paweł był SAMOZWAŃCEM, ja nie znam takiego tekstu, gdzie Paweł siebie chwali, ale znam takie gdzie o sobie bardzo pokornie się wyraża.
A wiec jeżeli mamy tego typu uwagi to bardzo proszę, na forum je przedstawić, to może yda nam się dojść do jakiegoś porozumienia.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-06-23, 07:40   

Paweł zaczął tworzyć nowy kult chrześcijański na „krwi przymierza wiecznego”. I chociaż być może niepotrzebnie obciążył chrześcijaństwo nauczaniem o krwi i ofierze, raz na zawsze zakończył doktryny odkupienia przez ofiary ludzkie i zwierzęce. Według Pawła, Chrystus był ostatnią i w pełni wystarczającą ofiarą ludzką.
Kult ofiarowania przekształcił się w kult sakramentu. W ten sposób sakramenty współczesnych religii są prawowitymi sukcesorami szokujących, dawnych obrzędów ofiar ludzkich i jeszcze wcześniejszych rytuałów kanibalistycznych. Wielu ludzi nadal polega na krwi, aby osiągnąć zbawienie, ale stało się to przynajmniej metaforyczne, symboliczne i mistyczne.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2022-06-23, 07:47   

Bardzo bym chciała żebyś wszystko co piszesz udokumentowała tekstem z BIBLII, NIE SETKAMI TEKSTÓW BO NIKT TEGO NIE BĘDZIE CZYTAŁ ALE JEDNYM LUB DWOMA DO TEMATU.
Ja np. nie bardzo zrozumiałam co chcesz przez ten wpis przekazać.?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-06-23, 08:22   Re: Apostoł Paweł

nike napisał/a:
Tutaj będziemy pisali wszystko o Ap.Pawle od początku , czyli od Damaszku----do Jego śmierci.
zapraszam do dyskusji. :-D


Jak wytłumaczyć poniższe kwestie?

Pierwsza:
Cytat:
Dz. 9:3) Gdy zbliżał się już w swojej podróży do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba. (4) A gdy upadł na ziemię, usłyszał głos, który mówił: Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz? (5) Kto jesteś, Panie? - powiedział. A On: Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz. (6) Wstań i wejdź do miasta, tam ci powiedzą, co masz czynić. (7) Ludzie, którzy mu towarzyszyli w drodze, oniemieli ze zdumienia, słyszeli bowiem głos, lecz nie widzieli nikogo.
Dz. 22:6) W drodze, gdy zbliżałem się do Damaszku, nagle około południa otoczyła mnie wielka jasność z nieba. (7) Upadłem na ziemię i posłyszałem głos, który mówił do mnie: Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz? (8) Kto jesteś, Panie? odpowiedziałem. Rzekł do mnie: Ja jestem Jezus Nazarejczyk, którego ty prześladujesz. (9) Towarzysze zaś moi widzieli światło, ale głosu, który do mnie mówił, nie słyszeli.

2Kor. 12:2) Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy w ciele - nie wiem, czy poza ciałem - też nie wiem, Bóg to wie - został porwany aż do trzeciego nieba.
Gal. 2:1) Potem, po czternastu latach, udałem się ponownie do Jerozolimy wraz z Barnabą, zabierając z sobą także Tytusa. (BT)


Podkreslone:
W 9 rozdz., towarzysze Ap. Pawła głos słyszeli, ale nikogo nie widzieli, a w Dz. 22 rozdz. widzieli światło, ale głosu nie słyszeli.

Pogrubienie::
Czy w 2Kor. 12:2 i Gal. 2:1, chodzi o to samo zdarzenie, co w Dz. 9 i 22 rozdz.?

Druga kwetia:
Cytat:
1Tes. 5:17) nieustannie się módlcie! (BT)
1Kor. 7:5) Nie unikajcie jedno drugiego, chyba że na pewien czas, za obopólną zgodą, by oddać się modlitwie; potem znów wróćcie do siebie, aby - wskutek niewstrzemięźliwości waszej - nie kusił was szatan.
Jak można bezustannie się modlić i bezustannie współżyć (jeśli tu chodzi o współżycie seksualne)? (BT

Jak pogodzić te zalecenia? Bezustannie współżyć z pominięciem czasu na modlitwę, w której także należy trwać ustawicznie?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-06-23, 09:49   

nike napisał/a:
nie cytujesz tekstów

Ja to nie cytuję. Sporo tekstów już przytoczyłam. I Galacjan i Piotra i iKor. i inne.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-06-23, 09:58   

Pokoja napisał/a:
W 9 rozdz., towarzysze Ap. Pawła głos słyszeli, ale nikogo nie widzieli, a w Dz. 22 rozdz. widzieli światło, ale głosu nie słyszeli.

To jedna z "wtop" Pawła. Taki drobiazg. Pisałam już, że skoro przyjmujemy jego objawienie jako prawdziwe, to należy wszystkie inne (szczególnie te nam bliższe czasowo i dobrze potwierdzone, też naukowo) przyjąć i koniec.
Świadectwo Pawła o własnym objawieniu jest mało warte, bo:
- na podstawie dwóch świadków (co najmniej) powinno być potwierdzone.
- sam Paweł co chwilę inaczej opowiada o tym rzekomym objawieniu
- owoce tego nawrócenia są zgubne dla minlonów.
Ad.3, Mam tu na myśli kilkaset tysięcy małych chłopców (od 300-800.000) wykastrowanych dla potrzeb chórów kościelnych. Dzieci w wieku do 11 lat, szczególnie z terenu Włoch i wśród biedoty.
Kastracja i celibat zalecany przez Pawła doprowadził do wielu dramatów, ze śmiercią włącznie.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-06-23, 10:10   

Paweł daje siebie jako wzór do naśladowania. Tym samym nie wskazuje na Chrystusa.
Przez jego naukę o kobietach, celibacie, kastracji miliony umierało w cierpieniach.

Paweł nie głosił Ewangelii o Królestwie (jak Jezus), ale o własnej, "mojej" ewangelii, a tych, co jej nie przyjmowali - przeklął.
W czasie jego konfliktu z żydami nie zaufał Bogu, nie prosił Go o pomoc, ale dla ratowania tyłka o ratunek zwrócił się do cesarza.
Sam siebie mianował apostołem. Czyli był samozwańcem i fałszywym człwoiekiem.
Wprowadził naukę o porwaniu/pochwyceniu wybranych. Jezus tak nie uczył. Kiedy to się nie spełniło starał się wszystko odkręcić. Był więc fałszywym prorokiem, gdyż nie spełniło się to, co przepowiadał. Dobrze pamiętamy, jak bardzo zawrócił tym w głowach Tesaloniczanom. Tak, że porzucili wszelką aktywność; przestali pracować i czekali na pochwycenie. Fałsz.
Wszystkie zbory, które zakłądał w Azji Mniejszej odeszły od niego, jako od człowieka głoszącego fałszywe nauki. Stało się to, gdy do tych zborów wreszcie dotarli prawdziwi Apostołowie, którzy ogłosili prawdziwe nauki Jezusa. O tym też mamy wzmiankę dot. Efezu Apokalipsie2,2 /.../Znam twoje czyny: trud i twoją wytrwałość,
i to że złych nie możesz znieść,
i że próbie poddałeś tych, którzy zwą samych siebie apostołami, a nimi nie są,
i żeś ich znalazł kłamcami."
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-06-23, 10:17   

Paweł nauczał zbawienie tylko z wiary. Jest to nieprawdą, bo uczynki są tu kluczowe. Cały List Jakuba i wiele innych Listów oraz ST mówią, że wiara i uczynki muszą iść w parze, gdyż z uczynków będą ludzie sądzeni, a nie wyłącznie z wiary.
Paweł mówi, że to Apostołowie głoszą falszywe nauki, bo głoszą według niego ludzkie przesłanie. O swojej własnej wyższości pisze w Gal.1,11-12 "A oznajmiam wam, bracia, że ewangelia, którą ja zwiastowałem nie jest pochodzenia ludzkiego; 12 Albowiem ja nie otrzymałem jej od człowieka, ani mnie jej nie nauczono, lecz otrzymałem ją przez objawienie Jezusa Chrystusa."
Samo to, że mieni się apostołem jest nieprawdą. Pan Jezus nigdy nie wspomniał, że ma jeszcze jednego apostoła, który ma iść do pogan i że go powoła w extra objawieniu zaraz po fakcie zamęczenia Szczepana.

Na razie wystarczy?
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2022-06-23, 12:34   

Pokoja napisał/a:
Jak wytłumaczyć poniższe kwestie?

Pierwsza:
Cytat:
Dz. 9:3) Gdy zbliżał się już w swojej podróży do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba. (4) A gdy upadł na ziemię, usłyszał głos, który mówił: Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz? (5) Kto jesteś, Panie? - powiedział. A On: Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz. (6) Wstań i wejdź do miasta, tam ci powiedzą, co masz czynić. (7) Ludzie, którzy mu towarzyszyli w drodze, oniemieli ze zdumienia, słyszeli bowiem głos, lecz nie widzieli nikogo.
Dz. 22:6) W drodze, gdy zbliżałem się do Damaszku, nagle około południa otoczyła mnie wielka jasność z nieba. (7) Upadłem na ziemię i posłyszałem głos, który mówił do mnie: Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz? (8) Kto jesteś, Panie? odpowiedziałem. Rzekł do mnie: Ja jestem Jezus Nazarejczyk, którego ty prześladujesz. (9) Towarzysze zaś moi widzieli światło, ale głosu, który do mnie mówił, nie słyszeli.

Słowo "słucha" jest tu użyte w znaczeniu
rozumie. Wyraz „słuchać” jest użyty przynajmniej w
trzech znaczeniach w biblijnej i potocznej mowie: (1)
przyjmować głos uchem; (2) rozumieć i (3) być
posłusznym.
Często kiedy oglądam telewizję, słyszę, że na ekranie ktoś mówi, ale nie rozumiem co, wiec czasami jak ktoś mnie pyta słyszałaś? odpowiadam nie słyszałam, chociaż uchem słuchałam, ale nie rozumiałam o czym mówiła osoba na ekranie.
Podobnie było kiedy Paweł doznał widzenia, jeden tekst mówi, że głos słyszeli, a drugi, że nie słyszeli bo go nie rozumieli. Być może, że Jezus do Pawła mówił po hebrajsku więc rzymianie nie rozumieli.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2022-06-23, 14:03   Re: Apostoł Paweł

Pokoja napisał/a:
Jak wytłumaczyć poniższe kwestie

Dz 9:3-7 WSP "W drodze do Damaszku, gdy był już blisko miasta, wydarzyło się coś niezwykłego; oślepiło go nagle światło z nieba, (4) tak, że upadł na ziemię i wtedy usłyszał głos: - Saulu, Saulu, dlaczego mnie prześladujesz? (5) - Kto ty jesteś, Panie? - zapytał. - Ja jestem Jezus, którego prześladujesz. (6) Wstań, idź do miasta, tam się dowiesz, co masz dalej robić. (7) Mężczyźni, którzy towarzyszyli mu w drodze, stanęli jak wryci, bo słyszeli głos, ale nikogo nie zauważyli.
Dz 22:6-9 WSP "Byłem już w drodze i zbliżałem się do Damaszku; nagle, około południa, olśniło mnie oślepiające światło z nieba. (7) Upadłem na ziemię i usłyszałem głos, skierowany do mnie: Saulu, Saulu, dlaczego mnie prześladujesz? (8) Kto ty jesteś, Panie - zapytałem. Ja jestem Jezus z Nazaretu, którego prześladujesz - odpowiedział. (9) Moi towarzysze podróży zobaczyli tylko światło, ale nie słyszeli głosu, który dochodził do mnie."
Ja sobie tłumaczę to tak:
Słowa były skierowanie wyłącznie do Szawła.
Dla postronnych, będących obok, mogło to objawić się jak jakiś niezidentyfikowany dźwięk.
Nie słyszeli słów które niosły informację skierowaną do Szawła.
„nie słyszeli głosu, który dochodził do mnie”
Greckie "fones" ma synonimy: głos, dźwięk, fonem...
Kolega Strong powiedział by Tobie. :lol:

Cytat:
2Kor. 12:2) Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy w ciele - nie wiem, czy poza ciałem - też nie wiem, Bóg to wie - został porwany aż do trzeciego nieba.
Czy w 2Kor. 12:2 i Gal. 2:1, chodzi o to samo zdarzenie, co w Dz. 9 i 22 rozdz.?

Nie. To było jeszcze w czasie, gdy Jezus był w ciele. „Trzecie niebo” czyli wizja Królestwa Bożego była ukazana trzem uczniom.

Mt 17:1-6 WSP "Po sześciu dniach wziął Jezus z sobą Piotra, Jakuba i jego brata Jana . i zaprowadził ich na wysoką górę. (2) Tam, w ich obecności, nastąpiło jego przemienienie. Twarz Jezusa zajaśniała jak słońce, a szata stała się biała jak światło. (3) Wtem ukazali się Mojżesz i Eliasz, którzy z nim rozmawiali. (4) Wtedy Piotr odezwał się: - O, jak tu pięknie, Panie! Jeśli chcesz postawię tu trzy namioty - dla ciebie, Mojżesza i Eliasza. (5) Jeszcze nie skończył mówić, gdy otoczył ich jasny obłok a z niego rozległy się słowa: - To jest mój ukochany Syn, którego wybrałem, bądźcie mu posłuszni. (6) Gdy uczniowie usłyszeli ten głos, bardzo przestraszeni padli na twarz."

Cytat:
Jak pogodzić te zalecenia? Bezustannie współżyć z pominięciem czasu na modlitwę, w której także należy trwać ustawicznie?

Nie wstydzisz się zadawać takie pytanie? :oops:
Do tego mające jakoby jeszcze wykazać absurdy głoszone przez Pawła!
Odpowiem tak samo głupio: nie jeść, nie spać, a w czasie współżycia równocześnie modlić się.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2022-06-23, 14:11   

wybrana napisał/a:
Paweł zaczął tworzyć nowy kult chrześcijański na „krwi przymierza wiecznego”.

Nasuwa mi się tylko jedno określenie- bredzisz!
Mt 26:28 UBG "To bowiem jest moja krew nowego testamentu, która wylewa się za wielu na przebaczenie grzechów."
To mówił Jezus- nie Paweł.
Ale Wybrana jest ponad Jezusa i Go poprawia, bo... mylił się! :mrgreen:
Jakie to śmieszne, ale i jednocześnie przykre, że tacy ludzie usiłują "nawracać" innych.
Cytat:
Paweł nauczał zbawienie tylko z wiary. Jest to nieprawdą, bo uczynki są tu kluczowe.

Jak zacytujesz, że zbawienie osiągamy przede wszystkim uczynkami- to uwierzę. :mrgreen:
Jeden werset przekona mnie.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2022-06-23, 14:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-06-23, 14:21   

Henryk napisał/a:
przede wszystkim uczynkami-

Pajacujesz. Ja NIE napisałam iż PRZEDE WSZYSTKIM uczynkami. Przeczytaj sobie List Jakuba.
Przeczytaj sobie Ap., gdzie pisze, że sprawę zdamy z UCZYNKÓW.
Przestań się wyśmiewać z ludzi, jak to zrobiłeś z przed chwilą. Tylko personalne przytyki, zero refleksji; tylko wyuczone regułki i walka o słówka. Tak się nie da rozmawiać.
I zrozum raz na zawsze, że tu nikt nikogo nie NAWRACA. Czy nie umiesz bez takich uwag i takiego nastawienia rozmawiać O TeKSTACH, o problemach, o innych poglądach?
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6957
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5391/6836
 78%
EXP: 261/359
 72%
Wysłany: 2022-06-23, 14:41   

Wiesława napisał/a:
Pajacujesz. Ja NIE napisałam iż PRZEDE WSZYSTKIM uczynkami.

Napisałaś:
Cytat:
Paweł nauczał zbawienie tylko z wiary. Jest to nieprawdą, bo uczynki są tu kluczowe.

A tu masz synonimy słowa "kluczowy":
Cytat:
Najpopularniejsze wyrazy bliskoznaczne słowa kluczowy to: ważki, główny, strategiczny, pierwszorzędny, ważny, żywotny, kardynalny, nieobojętny, kapitalny, najważniejszy, decydujący, arcyważny, priorytetowy, sztandarowy, węzłowy, doniosły, zasadniczy, znaczący, istotny, rozstrzygający, koronny, centralny, newralgiczny, ...

Chcesz czerwoną piłeczkę na nos?
Ps.
Pomyliłem "wybraną' z "Wiesławą" w poprzednim poście, ale tak podobnie fantazjują, że można je traktować równo.

I co z tym wersetem o zbawieniu z uczynków?
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-06-23, 14:50   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Pajacujesz. Ja NIE napisałam iż PRZEDE WSZYSTKIM uczynkami.

Napisałaś:
Cytat:
Paweł nauczał zbawienie tylko z wiary. Jest to nieprawdą, bo uczynki są tu kluczowe.

A tu masz synonimy słowa "kluczowy":
Cytat:
Najpopularniejsze wyrazy bliskoznaczne słowa kluczowy to: ważki, główny, strategiczny, pierwszorzędny, ważny, żywotny, kardynalny, nieobojętny, kapitalny, najważniejszy, decydujący, arcyważny, priorytetowy, sztandarowy, węzłowy, doniosły, zasadniczy, znaczący, istotny, rozstrzygający, koronny, centralny, newralgiczny, ...

Chcesz czerwoną piłeczkę na nos?
Ps.
Pomyliłem "wybraną' z "Wiesławą" w poprzednim poście, ale tak podobnie fantazjują, że można je traktować równo.

I co z tym wersetem o zbawieniu z uczynków?

Manipulujesz. Jak dla mnie temat można zamknąć. Czerwonego bana też zniosę. Pa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13