FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Apostoł Paweł
Autor Wiadomość
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-07-03, 10:45   

wybrana napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Krystian napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Nawet jeżeli Ap. Paweł w odniesieniu do Tymoteusza (2Tym. 3:15, odniósł się do pism ST, to jeszcze nie oznacza, że dalej nie odniósł się do każdego natchnionego pisma,


dlatego napisałem jak uważacie

Pokoja napisał/a:
Czy jest się o co wadzić i sprzeczać Każde natchnione, to każde natchnione. To powinno być tak jasne, jak grom z jasnego nieba.


Nie jest jasne dla wszystkich np. Pisma Pawła Wiesława cały czas podważa jako nie natchnione.

Wiesława moim zdaniem ma wiele racji, ale ze względu na wprowadzone manipulacje w pismach Ap. Pawła dostępnych w przekładach Biblli na języki narodowe. Zauważyłem, że to co Wiesławę bardzo razi w odniesieniu do pism przypisywanych Ap. Pawłowi jest wynikiem poszywania się KRK pod jego pisma, Jest to swoisty "plagiat" religijny. KRK nie jedna taką ma na swoim kncie manipulację w S i NT. Pod płaszczykiem szanowanego autorytetu, przemyca swoje, ale z usunięciem dzieła autorytetu.

Przecież przed Konstantynem wiele oryginalnych pism było spalonych. Za Konstantyna wiele od nowa odtwarzano. Mogą zawierać błędy odtwarzania, modyfikację jak również w następstwie błędy w tłumaczeniu na języki.


A na jakiej podstawie odtwarzano? Tylko głupi by spalił oryginały. Na pewno nie spaliliby ich ci, którzy pod natchnieniem Ducha Świętego Boga Ojca je spisali. Nie spaliliby ich nawet ci, którzy je przejęli, lecz zachowali w Archiwach w ścisłej tajemnicy. Posiadanie oryginałów przez prześladowców, daje im wielką władzę kontrolowania, powsrajacych innych ruchów religijnych. Kodekst w innym języku niż hebrajski i aramejski, pojawiły się w niejasnych okolicznościach, co obecnie może być już zrozumiane, dlaczego.

W związku z powyższym: Tylko głupi by spalił oryginały, a naiwny w to uwierzył, gdyż posiadanie oryginałów, daje wielką władzę kontrolowania sprzeciwów, wyłaniających się w różnych ruchach wyznaniowych Chrześcijaństwa. Ci, którzy paplają teraz, co im ślina na klawiaturę przyniesie, tymi się nie przejmują, gdyż traktują ich za swoich usłużnych emisariuszy, którzy zbudowali swoje dogmaty na abstrakcjach, przekazanych w przekładach, według kodeksów na języki narodowe.

Niepokój, sarkazm i różnego rodzaju zwalczanie, następowało i następuje, dopiero w stosunku do tych ruchów religijnych, które powstały pod wpływem, przyblizania się do poznania pierwotnego sensu Słowa Bożego
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-07-03, 11:18   

Wiesława napisał/a:
ale ani ty, ani nikt inny NIE odpowiedział na moje jasne i proste pytanie: KIEDY PAWEŁ ZOSTAŁ NAPEŁNIONY DUCHEM ŚWIĘTYM?! Ja wiem, że NIGDY i dlatego będzie dalsze ściemnianie, zagadywanie problemu bzdurami, zasypywanie wersetami (w stylu: baby morda w kubeł), albo argumentami, że uzdrawiał. Hahaha.

Bez obawy był napełniony obficie! :-D

Nawet Barnaba, o którym pisze:
Dz 11:22-26 WSP "Wiadomość o tym dotarła do Kościoła w Jerozolimie, wysłano więc do Antiochii Barnabę, (23) a gdy on tam przyszedł i zobaczył działanie łaski Bożej, ucieszył się i zachęcał wszystkich, aby całym sercem trwali przy Panu. (24) Barnaba był szlachetnym człowiekiem głębokiej wiary, natchniony Duchem Świętym. Pozyskał on wielu ludzi dla Pana. (25) Stamtąd Barnaba wybrał się do Tarsu, aby odszukać Saula, (26) a gdy go znalazł, zabrał go ze sobą do Antiochii. Przez cały rok współpracowali w tamtejszym Kościele i nauczali wielu ludzi; tam właśnie, w Antiochii, wyznawców Chrystusa nazwano po raz pierwszy chrześcijanami."
- Nie miał najmniejszej wątpliwości co do upoważnienia Pawła!
A to upoważnienie daje wyłącznie duch Boży.
Wiesławę nic i nikt nie przekona poza „biblistami badającymi szczegóły i niuanse, mający dostęp do archiwów i autentycznych dokumentów podnoszą te sprawy od dziesięcioleci”. :mrgreen:

Wypada wspomnieć o wielu widzeniach i objawieniach od samego Pana:
Dz 22:16-21 UBG "Dlaczego teraz zwlekasz? Wstań, ochrzcij się i obmyj swoje grzechy, wzywając imienia Pana. (17) A gdy wróciłem do Jerozolimy i modliłem się w świątyni, wpadłem w zachwycenie. (18) I widziałem go, jak mówił do mnie: Pospiesz się i wyjdź szybko z Jerozolimy, ponieważ nie przyjmą twego świadectwa o mnie. (19) A ja odpowiedziałem: Panie, oni wiedzą, że wtrącałem do więzienia i biczowałem w synagogach tych, którzy w ciebie wierzyli. (20) A kiedy przelewano krew Szczepana, twojego świadka, ja też byłem przy tym i zgodziłem się na jego zabicie, i pilnowałem szat tych, którzy go zabili. (21) I powiedział mi: Idź, bo ja cię poślę daleko, do pogan."

2Kor 12:1 UBG "Wprawdzie nie jest dla mnie pożyteczne chlubić się, to jednak przejdę do widzeń i objawień Pańskich."
Ale po co ja to piszę, skoro Wiesława skwituje swoim genialnym: "Paweł kłamie".
Cytat:
Choćbyście nie wiem co pisali i jak się wili w sprawie obrony samozwańczego apostoła …


Kiedy byłaś Wiesławo napełniona duchem świętym, skoro takie "prawdy" nam tu zapodajesz? :lol:
Apostołka znalazła się…
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-07-03, 11:24   

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
To nie jest prawdą, co twierdzisz Krystianie. Dlaczego pomijasz tchnięcie Ducha Świętego na Apostołów, J. 20:22,23. To, co się stało w dniu Pięćdziesiatnicy jest konsekwencją tego, co napisano w J. 20::22,23. Tak więc Apostołowie myśleli już Duchem Święyego Boga Ojca.

Według mnie Krystian ma jednak rację.
Dla mnie to „tchnienie” jest bardzo tajemnicze.
Otrzymali ducha, a nadal myśleli jak pozostali Izraelici.
Łk 24:19-21 WSP "- Cóż takiego? - zapytał. Odpowiedzieli: - Nie wiesz, co się stało z Jezusem z Nazaretu? Był on prorokiem i odznaczał się potęgą czynu i słów wobec Boga i ludzi. (20) ale nasi arcykapłani i zwierzchnicy wydali na niego wyrok śmierci i ukrzyżowali go. (21) A myśmy żyli nadzieją, że on wyzwoli Izraela... A tu już trzy dni minęły od chwili, kiedy się to wszystko stało."
Tyle razy mówił uczniom, że Królestwo, o którym mówił nie jest z tego świata, a oni nadal oczekiwali ziemskiego imperium, przegoniwszy Rzymian.
Tyle razy mówił o swej śmieci i zmartwychwstaniu(!), a przerazili się na wieść aniołów o tym, że Jezus żyje…

Bardzo przewrotnie stotsujesz teksty Pisma Świętego. Czy to Apostołowie tak powiedzieli.
Jeżeli dla Ciebie tchnięcie w pierwszy dzień tygodnia, Ducha Świętego Boga Ojca przez Pana Jezusa według J. 20:22,23 jest jakieś tajemnicze, to jak zrozumiesz to, co się stało w dniu Pięćdziesiątnicy. Jeżeli nie pojmujesz małej rzeczy, to jak zrozumiesz tą wielką od dnia Pięćdziesiątnicy :?:
Z czym jest związane, zrozumienie słów Pana Jezusa z J. 2:19-22 (16:12-15) i Pism ST, dotyczących tego, co było przepowiedziane o Chrystusie, Łuk. 24:25-27; 44-49. Jeżeli tego nadal nie będziesz rozumiał, to nigdy na tym forum nie pomożesz nikomu wątpiącem i prawdziwie poszukującemu prawdy Słowa Bożego. Nadal będzie Ciebie stać tylko na urąganie i posługiwanie się Pismem Świętym w sposób przewrotny, jako jego "Przeciwnik", a nie rzetelny, bezstronny żołnierz Chrystusowy, Efz. 6:10-18

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Tak więc Apostołowie myśleli już Duchem Święyego Boga Ojca.

Czy aby na pewno? :-?
Niewiele dni przedtem chcieli wyprosić u Jezusa- tak po „znajomości”- stanowiska w nowym Rządzie Izraela. Jeden po lewicy, drugi po prawicy…
:?:
A kiedy to było :?: Czy po zmartwychwstaniu Chrystusa, z którym razem zmartwychwstali :?: Pan Jezus przed śmiercią powiedział, że nie wszystko wie, ale po zmartwychwstaniu, powiedział, że dana mu jest wszelka moc na niebie i na ziemi, dlatego przez to tchnięcie z J. 20:22,23, wiele im objawił z Słowa Bożego w ciągu 40 dni, które się skończyły przez jego wniebowstąpienie, czyli siedem (7) dni przed Pięćdziesiątnicą. Zachował jednak przed nimi tajemnicę, dotyczącą czasów Ojca.

Na przyszłość, dobrze się zastanów, aby nie posługiwać się tekstami, jak "przeciwnik", stosujący kuszenie. Z jednej strony szydzący z zrozumienia Słowa Bożego, a z dugiej strony, prowokujący, stosownie do swojej potrzeby poznania tego Słowa, które w skrytości dostrzega, że zostało zmanipulowane w przekładach Biblii, ale jest tchórzliwym, aby to przyuznać, jak "dziecko", które szczerze powiedziało "król jest nagi". Na coś takiego nie jest stać tych, którzy są godni swoich urzędów u "króla", któremu uszyto szaty fikcji i abstarkcji.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-07-03, 11:34   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
ale ani ty, ani nikt inny NIE odpowiedział na moje jasne i proste pytanie: KIEDY PAWEŁ ZOSTAŁ NAPEŁNIONY DUCHEM ŚWIĘTYM?! Ja wiem, że NIGDY i dlatego będzie dalsze ściemnianie, zagadywanie problemu bzdurami, zasypywanie wersetami (w stylu: baby morda w kubeł), albo argumentami, że uzdrawiał. Hahaha.

Bez obawy był napełniony obficie! :-D

Nawet Barnaba, o którym pisze:
Dz 11:22-26 WSP "Wiadomość o tym dotarła do Kościoła w Jerozolimie, wysłano więc do Antiochii Barnabę, (23) a gdy on tam przyszedł i zobaczył działanie łaski Bożej, ucieszył się i zachęcał wszystkich, aby całym sercem trwali przy Panu. (24) Barnaba był szlachetnym człowiekiem głębokiej wiary, natchniony Duchem Świętym. Pozyskał on wielu ludzi dla Pana. (25) Stamtąd Barnaba wybrał się do Tarsu, aby odszukać Saula, (26) a gdy go znalazł, zabrał go ze sobą do Antiochii. Przez cały rok współpracowali w tamtejszym Kościele i nauczali wielu ludzi; tam właśnie, w Antiochii, wyznawców Chrystusa nazwano po raz pierwszy chrześcijanami."
- Nie miał najmniejszej wątpliwości co do upoważnienia Pawła!
A to upoważnienie daje wyłącznie duch Boży.
Wiesławę nic i nikt nie przekona poza „biblistami badającymi szczegóły i niuanse, mający dostęp do archiwów i autentycznych dokumentów podnoszą te sprawy od dziesięcioleci”. :mrgreen:

Wypada wspomnieć o wielu widzeniach i objawieniach od samego Pana:
Dz 22:16-21 UBG "Dlaczego teraz zwlekasz? Wstań, ochrzcij się i obmyj swoje grzechy, wzywając imienia Pana. (17) A gdy wróciłem do Jerozolimy i modliłem się w świątyni, wpadłem w zachwycenie. (18) I widziałem go, jak mówił do mnie: Pospiesz się i wyjdź szybko z Jerozolimy, ponieważ nie przyjmą twego świadectwa o mnie. (19) A ja odpowiedziałem: Panie, oni wiedzą, że wtrącałem do więzienia i biczowałem w synagogach tych, którzy w ciebie wierzyli. (20) A kiedy przelewano krew Szczepana, twojego świadka, ja też byłem przy tym i zgodziłem się na jego zabicie, i pilnowałem szat tych, którzy go zabili. (21) I powiedział mi: Idź, bo ja cię poślę daleko, do pogan."

2Kor 12:1 UBG "Wprawdzie nie jest dla mnie pożyteczne chlubić się, to jednak przejdę do widzeń i objawień Pańskich."
Ale po co ja to piszę, skoro Wiesława skwituje swoim genialnym: "Paweł kłamie".
Cytat:
Choćbyście nie wiem co pisali i jak się wili w sprawie obrony samozwańczego apostoła …

Ale w jaki sposób Henryku, odpowiedziałeś na pytanie Wiesławy? Czy nie znasz bardziej precyzyjnej odpowiedzi :?: Kiedy to się stało, o co pyta Wiesława :?:
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-07-03, 11:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-07-03, 11:38   

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Wiesława moim zdaniem ma wiele racji, ale ze względu na wprowadzone manipulacje w pismach Ap. Pawła dostępnych w przekładach Biblli na języki narodowe.

Musisz wyraźnie zaznaczyć, że te "manipulacje" to Twój prywatny wymysł!
Wszystkim pasuje, jedynie Pokoja "poprawia". :mrgreen:


Wskaż, proszę, gdzie manipuluję i udowodnij to, co mi zarzucasz :!:
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-07-03, 12:22   

Pokoja napisał/a:
Czy nie znasz bardziej precyzyjnej odpowiedzi :?: Kiedy to się stało, o co pyta Wiesława :?:

Nie. Nie znam.
Czekam na Twoją precyzyjna odpowiedź. :!:

Wiesławie nie chce mi się odpowiadać, bo wszystko u Niej jest na "nie".
Cytat:
Wskaż, proszę, gdzie manipuluję i udowodnij to, co mi zarzucasz :!:

W każdym prawie poście.
Z kilku alternatywnych znaczeń, zawsze wybierasz sobie takie dowolnie to słowo, aby było inaczej niż jest. Ale o tym już wielokrotnie wielu pisało... :-(


Widocznie nastał czas, aby każdy sobie sam pisał Biblię... według swego widzimisię.
Jedno zmienić, inne wyrzucić, następne jest kłamstwem i manipulacją. I tak to sobie leci... :mrgreen:
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2022-07-03, 12:28, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-07-03, 12:41   

Pokoja napisał/a:
Jeżeli dla Ciebie tchnięcie w pierwszy dzień tygodnia, Ducha Świętego Boga Ojca przez Pana Jezusa według J. 20:22,23 jest jakieś tajemnicze, to jak zrozumiesz to, co się stało w dniu Pięćdziesiątnicy. Jeżeli nie pojmujesz małej rzeczy, to jak zrozumiesz tą wielką od dnia Pięćdziesiątnicy :?:

No widzisz!
Nie jestem tak wielki jak Ty, i niektóre rzeczy są dla mnie jeszcze niezrozumiałe. :-(

Cytat:
Na coś takiego nie jest stać tych, którzy są godni swoich urzędów u "króla", któremu uszyto szaty fikcji i abstarkcji.

Pokoja- już starczy tego wymądrzania.
Pogadaj sobie z Wiesławą- rozumiecie się doskonale.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2022-07-03, 12:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-07-03, 14:33   

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Jeżeli dla Ciebie tchnięcie w pierwszy dzień tygodnia, Ducha Świętego Boga Ojca przez Pana Jezusa według J. 20:22,23 jest jakieś tajemnicze, to jak zrozumiesz to, co się stało w dniu Pięćdziesiątnicy. Jeżeli nie pojmujesz małej rzeczy, to jak zrozumiesz tą wielką od dnia Pięćdziesiątnicy :?:

No widzisz!
Nie jestem tak wielki jak Ty, i niektóre rzeczy są dla mnie jeszcze niezrozumiałe. :-(


Nadal nie widzisz związku miedzy tym, że w niedzielę zmartwychwstały Chrystus, tchnął Docha Świętego Boga Ojca na Apostołów (J. 20:22,23), więc dzięki temu mogli rozumieć lepiej jego nauczanie, gdy żył i Pisma ST. Dzięki temu w dniu Pięćdziesiątnicy przez tego samego Ducha, zostali pobudzeni (12x10 = 120 uczniów z Apostołami) do publicznej służby w Chrystusie, dla Boga, 2Kor. 5:16-21. Mówili oni różnymi językami tajemnic wiary, razem z Apostołowie, a ci ponadto, czynili różne cuda i inne pełnomocnictwa mieli do organizowania życia i działalności, wierzących w Pana Jezusa.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-07-03, 14:45   

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Czy nie znasz bardziej precyzyjnej odpowiedzi :?: Kiedy to się stało, o co pyta Wiesława :?:

Nie. Nie znam.
Czekam na Twoją precyzyjna odpowiedź. :!:


Cytat:
Dz. 9:17) I poszedł Ananiasz, i wszedł do domu, włożył na niego ręce i rzekł: Bracie Saulu, Pan Jezus, który ci się ukazał w drodze, jaką szedłeś, posłał mnie, abyś przejrzał i został napełniony Duchem Świętym. (18) I natychmiast opadły z oczu jego jakby łuski i przejrzał, wstał i został ochrzczony. (19) A gdy przyjął pokarm, odzyskał siły. I przebywał zaledwie kilka dni z uczniami, którzy byli w Damaszku, (20) a już zaczął zwiastować w synagogach Jezusa, że On jest Synem Bożym. (21) Wszyscy zaś, którzy go słuchali, zdumiewali się i mówili: Czy to nie ten, co prześladował w Jerozolimie tych, którzy wzywają imienia tego, i po to tu przyszedł, aby ich w więzach odprowadzić do arcykapłanów? (22) Lecz Saul coraz bardziej umacniał się i wprawiał w zakłopotanie Żydów, którzy mieszkali w Damaszku, dowodząc, że Ten jest Chrystusem.

Dz. 13:1) W Antiochii, w tamtejszym zborze, byli prorokami i nauczycielami: Barnaba i Symeon, zwany Niger, i Lucjusz Cyrenejczyk, i Manaen, który się wychowywał razem z Herodem tetrarchą, i Saul. (2) A gdy oni odprawiali służbę Pańską i pościli, rzekł Duch Święty: Odłączcie mi Barnabę i Saula do tego dzieła, do którego ich powołałem. (3) Wtedy, po odprawieniu postów i modlitwy, nałożyli na nich ręce i wyprawili ich. (4) A oni, wysłani przez Ducha Świętego, udali się do Seleucji, stamtąd zaś odpłynęli na Cypr,

Dwa Świadectwa wystarczą :?:
To nie są słowa Ap. Pawła.

Cytat:
Wskaż, proszę, gdzie manipuluję i udowodnij to, co mi zarzucasz :!:

W każdym prawie poście.
Z kilku alternatywnych znaczeń, zawsze wybierasz sobie takie dowolnie to słowo, aby było inaczej niż jest. Ale o tym już wielokrotnie wielu pisało... :-(


Widocznie nastał czas, aby każdy sobie sam pisał Biblię... według swego widzimisię.
Jedno zmienić, inne wyrzucić, następne jest kłamstwem i manipulacją. I tak to sobie leci... :mrgreen: [/quote]

To są takie ogólniki, że nic z nich nie wynika. Wskaż konkretny teks, a wtedy będzie można doświadczyć: Jaka jest moc zarzutu, a jaka moc obrony tłumaczenia.
Chociaż nie przyznaję sobie prawa do nieomylności, to jednak z przekonaniem z wiary, poddałem próbi każde łumaczenie, które zamieściłem na forum.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-07-03, 20:37   Korekta powyższego postu

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Czy nie znasz bardziej precyzyjnej odpowiedzi :?: Kiedy to się stało, o co pyta Wiesława :?:

Nie. Nie znam.
Czekam na Twoją precyzyjna odpowiedź. :!:


Cytat:
Dz. 9:17) I poszedł Ananiasz, i wszedł do domu, włożył na niego ręce i rzekł: Bracie Saulu, Pan Jezus, który ci się ukazał w drodze, jaką szedłeś, posłał mnie, abyś przejrzał i został napełniony Duchem Świętym. (18) I natychmiast opadły z oczu jego jakby łuski i przejrzał, wstał i został ochrzczony. (19) A gdy przyjął pokarm, odzyskał siły. I przebywał zaledwie kilka dni z uczniami, którzy byli w Damaszku, (20) a już zaczął zwiastować w synagogach Jezusa, że On jest Synem Bożym. (21) Wszyscy zaś, którzy go słuchali, zdumiewali się i mówili: Czy to nie ten, co prześladował w Jerozolimie tych, którzy wzywają imienia tego, i po to tu przyszedł, aby ich w więzach odprowadzić do arcykapłanów? (22) Lecz Saul coraz bardziej umacniał się i wprawiał w zakłopotanie Żydów, którzy mieszkali w Damaszku, dowodząc, że Ten jest Chrystusem.

Dz. 13:1) W Antiochii, w tamtejszym zborze, byli prorokami i nauczycielami: Barnaba i Symeon, zwany Niger, i Lucjusz Cyrenejczyk, i Manaen, który się wychowywał razem z Herodem tetrarchą, i Saul. (2) A gdy oni odprawiali służbę Pańską i pościli, rzekł Duch Święty: Odłączcie mi Barnabę i Saula do tego dzieła, do którego ich powołałem. (3) Wtedy, po odprawieniu postów i modlitwy, nałożyli na nich ręce i wyprawili ich. (4) A oni, wysłani przez Ducha Świętego, udali się do Seleucji, stamtąd zaś odpłynęli na Cypr,

Dwa Świadectwa wystarczą :?:
To nie są słowa Ap. Pawła.

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Wskaż, proszę, gdzie manipuluję i udowodnij to, co mi zarzucasz :!:

W każdym prawie poście.
Z kilku alternatywnych znaczeń, zawsze wybierasz sobie takie dowolnie to słowo, aby było inaczej niż jest. Ale o tym już wielokrotnie wielu pisało.

Widocznie nastał czas, aby każdy sobie sam pisał Biblię... według swego widzimisię.
Jedno zmienić, inne wyrzucić, następne jest kłamstwem i manipulacją. I tak to sobie leci.


To są takie ogólniki, że nic z nich nie wynika. Wskaż konkretnie, chociaż jeden teks, a wtedy będzie można doświadczyć: Jaka jest moc zarzutu, a jaka moc obrony tłumaczenia.
Chociaż nie przyznaję sobie prawa do nieomylności, to jednak z przekonaniem z wiary, poddałem próbi każde łumaczenie, które zamieściłem na forum.[/quote]
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-07-03, 20:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13549

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 328/608
 53%
Wysłany: 2022-07-04, 09:56   

Wiesława napisał/a:
Ostatni raz się odezwę, aby pokazać, jak fałszywi jesteście.
Odpowiedz sam sobie (bo ja usuwam forum z kompa i już nie będę zaglądać) - w którym momencie tak zwany przez was apostoł Paweł został namaszczony TYM Duchem Świętym, co Apostołowie.

Przez Ananiasza-------CYTAT
Dz.Ap. 9 10----17---------. (10) A był w Damaszku pewien uczeń, imieniem Ananiasz. I rzekł Pan do niego w widzeniu: Ananiaszu! On zaś rzekł: Otom ja, Panie. (11) Pan zaś do niego: Wstań i idź na ulicę Prostą, i zapytaj w domu Judy o Saula z Tarsu; oto właśnie się modli. (12) I ujrzał w widzeniu męża, imieniem Ananiasz, jak wszedł, i ręce na niego włożył, aby przejrzał. (13) Ananiasz zaś odpowiedział: Panie, słyszałem od wielu o tym mężu, ile złego wyrządził świętym twoim w Jerozolimie; (14) ma także upoważnienie od arcykapłanów, aby tutaj uwięzić wszystkich, którzy wzywają imienia twego. (15) Lecz Pan rzekł do niego: Idź, albowiem mąż ten jest moim narzędziem wybranym, aby zaniósł imię moje przed pogan i królów, i synów Izraela; (16) Ja sam bowiem pokażę mu, ile musi wycierpieć dla imienia mego. (17) I poszedł Ananiasz, i wszedł do domu, włożył na niego ręce i rzekł: Bracie Saulu, Pan Jezus, który ci się ukazał w drodze, jaką szedłeś, posłał mnie, abyś przejrzał i został napełniony Duchem Świętym.
Wiersz 15 mówi,że Jezys go wybrał Pawła dla pogan, osobiście a więc Jezus Apostołów 12-tu wybierał sam bez losowania.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-07-04, 17:17   

nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Ostatni raz się odezwę, aby pokazać, jak fałszywi jesteście.
Odpowiedz sam sobie (bo ja usuwam forum z kompa i już nie będę zaglądać) - w którym momencie tak zwany przez was apostoł Paweł został namaszczony TYM Duchem Świętym, co Apostołowie.

Przez Ananiasza-------CYTAT
Dz.Ap. 9 10----17---------. (10) A był w Damaszku pewien uczeń, imieniem Ananiasz. I rzekł Pan do niego w widzeniu: Ananiaszu! On zaś rzekł: Otom ja, Panie. (11) Pan zaś do niego: Wstań i idź na ulicę Prostą, i zapytaj w domu Judy o Saula z Tarsu; oto właśnie się modli. (12) I ujrzał w widzeniu męża, imieniem Ananiasz, jak wszedł, i ręce na niego włożył, aby przejrzał. (13) Ananiasz zaś odpowiedział: Panie, słyszałem od wielu o tym mężu, ile złego wyrządził świętym twoim w Jerozolimie; (14) ma także upoważnienie od arcykapłanów, aby tutaj uwięzić wszystkich, którzy wzywają imienia twego. (15) Lecz Pan rzekł do niego: Idź, albowiem mąż ten jest moim narzędziem wybranym, aby zaniósł imię moje przed pogan i królów, i synów Izraela; (16) Ja sam bowiem pokażę mu, ile musi wycierpieć dla imienia mego. (17) I poszedł Ananiasz, i wszedł do domu, włożył na niego ręce i rzekł: Bracie Saulu, Pan Jezus, który ci się ukazał w drodze, jaką szedłeś, posłał mnie, abyś przejrzał i został napełniony Duchem Świętym.
Wiersz 15 mówi,że Jezys go wybrał Pawła dla pogan, osobiście a więc Jezus Apostołów 12-tu wybierał sam bez losowania.


Tyle razy Wiesława domagała się o taki tekst, a Ty podałaś go dopiero wtedy, gdy juz został podany wcześniej razem z drugim.

Cytat:
Dz. 9:17) I poszedł Ananiasz, i wszedł do domu, włożył na niego ręce i rzekł: Bracie Saulu, Pan Jezus, który ci się ukazał w drodze, jaką szedłeś, posłał mnie, abyś przejrzał i został napełniony Duchem Świętym. (18) I natychmiast opadły z oczu jego jakby łuski i przejrzał, wstał i został ochrzczony. (19) A gdy przyjął pokarm, odzyskał siły. I przebywał zaledwie kilka dni z uczniami, którzy byli w Damaszku, (20) a już zaczął zwiastować w synagogach Jezusa, że On jest Synem Bożym. (21) Wszyscy zaś, którzy go słuchali, zdumiewali się i mówili: Czy to nie ten, co prześladował w Jerozolimie tych, którzy wzywają imienia tego, i po to tu przyszedł, aby ich w więzach odprowadzić do arcykapłanów? (22) Lecz Saul coraz bardziej umacniał się i wprawiał w zakłopotanie Żydów, którzy mieszkali w Damaszku, dowodząc, że Ten jest Chrystusem.

Dz. 13:1) W Antiochii, w tamtejszym zborze, byli prorokami i nauczycielami: Barnaba i Symeon, zwany Niger, i Lucjusz Cyrenejczyk, i Manaen, który się wychowywał razem z Herodem tetrarchą, i Saul. (2) A gdy oni odprawiali służbę Pańską i pościli, rzekł Duch Święty: Odłączcie mi Barnabę i Saula do tego dzieła, do którego ich powołałem. (3) Wtedy, po odprawieniu postów i modlitwy, nałożyli na nich ręce i wyprawili ich. (4) A oni, wysłani przez Ducha Świętego, udali się do Seleucji, stamtąd zaś odpłynęli na Cypr,
http://biblos.feen.pl/vie...p=118336#118331


Wy tak postępujecie. Najpierw czemuś zaprzeczacie, co zostało napisane, a później na kolejnej stronie wątku, jakbyści zapomnieli o tym i wtedy to czemu zaprzczaliście, podajecie jako swoją myśl. Kto tak czyni :?: Czyż nie ten, który z anioła krytyki, zamienia się w anioła światłości :?:
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-07-04, 17:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-07-04, 18:22   

Pokoja napisał/a:
Wy tak postępujecie. Najpierw czemuś zaprzeczacie, co zostało napisane, a później na kolejnej stronie wątku, jakbyści zapomnieli o tym i wtedy to czemu zaprzczaliście, podajecie jako swoją myśl. Kto tak czyni :?: Czyż nie ten, który z anioła krytyki, zamienia się w anioła światłości :?:

„Zaprzeczacie”- pewnie i mnie masz na myśli.
Nikt z nas, poza Wiesława nie zaprzeczał, że Paweł otrzymał od Pana ducha świętego!
Jeśli podałeś jakiś werset, to nie masz monopolu na jego cytowanie.
Inny może go ponownie przeczytać, lub nawet- o zgrozo- zacytować. ;-)
Pewnie przyznasz mi rację (?).
Ale tego „anioła krytyki”, czy „światłości” to nie rozumiem, chyba tylko nie ja…
O co tobie chodzi?
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13549

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 328/608
 53%
Wysłany: 2022-07-04, 18:33   

Pokoja napisał/a:
Tyle razy Wiesława domagała się o taki tekst, a Ty podałaś go dopiero wtedy, gdy juz został podany wcześniej razem z drugim.

Ja mam w domu też coś do roboty, a po drugie mieliśmy konwencje w czwartki i niedzielę zebrania, nie zawsze mam czas na szukanie tekstów, a też na pamięć nie pamiętam skoro pisałeś to mogłeś napisać prostymi słowami żeby można ciebie zrozumieć.
Bardzo często jest tak,że jak ciebie czytam to nie wiem o co ci chodzi i przestaję czytać.
A do głupich jeżeli chodzi o prawdę to się nie zaliczam.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-07-04, 21:53   

nike napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Tyle razy Wiesława domagała się o taki tekst, a Ty podałaś go dopiero wtedy, gdy juz został podany wcześniej razem z drugim.

Ja mam w domu też coś do roboty, a po drugie mieliśmy konwencje w czwartki i niedzielę zebrania, nie zawsze mam czas na szukanie tekstów, a też na pamięć nie pamiętam


Ja rozumiem, co to jest, odczuwać brak czasu. Poza tym to Ty z Henrykiem i z Krystianem zmagaliście się z Wiesławą. Ona od was czegoś oczekiwała. Gdy nie podawaliście tych tekstów, to w końcu postanowiłem je podać, ale dziwię się, że ich nie znaliście.
Wiesławą ma uzasadnione podstawy, aby mieć wątpliwości, co do autorstwa różnych tekstów, które się przypisuje Ap. Pawłowi. Ja za bardzo nie wnikam w autorstwo, lecz w terść, a ta jak zauważyłem w wielu miejscach jest zmanipulowana, np: Abstrakcja tekstu 2Kor. 12:2.

To nie było porwanie do trzciego nieba. Z takiego tłumaczenia nic nie wynika. W każdym razie nie to, co ktoś sobie umyślił, że widział coś, czego jeszcze nie było. Jeżeli jednak uwzględnimy drugą możliwość przetłumaczenia, że poraz trzeci, został porwany do nieba, to umiejscowienie tego ukazaniu mu się Pana w Jeruzalem (Dz, 23:11) nabiera wielkiego sensu. Dobrze umiejsawiając i rozumiejąc małą rzecz, czyli będąc wiernym w małym można odpowiedni zrozumieć tą wielką sprawę odnoszącą się do wielkiego dzieła Bożego, dotyczącego zmiany miejsca męczeńskiej śmierci sług Bożych. Wcześniej mówiło się, że, jeżeli ktoś był prześladowanym prorokiem Bożym, to umierał w Jeruzalem. Ap. Paweł zrozumiał, że skoro Ewangelia została skierowana do narodów nad którymi dominował w większości Rzym, to teraz Rzym stanie się dla nich krwiożerczy.

Cytat:
2Kor. 12:4) Iż (3754) był zachwycony (726) do (1519) raju (3875) i słyszał (191) niewypowiedziane (731) słowa (4487), których (3739) człowiekowi (444) nie (3756) godzi się (1832) mówić (2980). [BG]


2Kor. 12:4) Którego porwano do „Ogrodu”, dlatego że pojął nieopisane słowa; człowiekowi nie można opowiadać. [KS]

pojął nieopisane słowa
- To oznacza poznanie Chrystusa i stosunku Boga do narodów na podstawie nieopisanych w ST: Cieni, symboli, obrazów, typów, historii itp. O tym to on, jak nikt inny z Apostołów pisał w listach swoich.

Kod:
2Kor. 12:4) Którego (3739) porwano (726) do (1519) „Ogrodu” (3875), dlatego że (3754) pojął (191) nieopisane (731) słowa (4487); człowiekowi (444) nie (3756) można (1832) opowiadać (2980). [KS]


Saul z Tarsu poznał Chrystusa na podstawie zakonu, Gal. 3:23,24. Z cieni, symboli i obrazów tego zakonu. Poznał też stosunek Boga do narodów i przeniesienie miejsca męczeństwa z Jeruzalem do Rzymu. On to o tym wszystkim napisał w swoich listach. Tłumaczenie, ze został porwany do trzeciego nieba to mętna woda, fantazjowanie, czyli bujanie w obłokach, z którego nic, dla budowania wiary nie wynika.

Mi zarzucacie, że to ja manipuluje, ale jak dotychczas, żadnego tekstu nie wskazaliście na potwierdzenie zarzutu.

Ty Nike nie jesteś głupia, chociaż czasami sama siebie tak określasz (masz prawo). Twierdzisz, że nie rozumiesz treści moich postów. Przecież można zapytać, jak to, czy tamto należy rozumieć. Poza tym, zauważyłem, że często powodem tego jest przyzwyczajenie do ukształtowanej mentalności. To nie wymaga wyśiłku, gdyż wszyscy ciągla to powtarzają. Gdy jednak, pojawi się oryginalna myśl, nawiązująca, przybliżająca do poznania pierwotnego sensu Słowa Bożego to, to zmusza do wysiłku serca i myśli. Pojawia się szemranie i zacięty oportunizm, wynikający z takiego oto stanowiska: My "są" w prawdzie, gdyż wyszliśmy z Babilonu Wielkiego. To jest przyczyną bronienia ukształtowanej mentalności w tzw. "Chocholim tańcu". Brak merytorycznej dyskusji z poszanowaniem, dla dyskutanta, inaczej myślącego, i to takiego, który ma wątpliwości i takiego, które zdecydowanie broni, ze sens Słowa Bożego jest inny niż ten w wielu miejscach narzucony przez zwodniczą, tradycję teologiczną.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13