FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Apostoł Paweł
Autor Wiadomość
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-06-23, 17:39   

Henryk napisał/a:
wybrana napisał/a:
Paweł zaczął tworzyć nowy kult chrześcijański na „krwi przymierza wiecznego”.

Nasuwa mi się tylko jedno określenie- bredzisz!
Mt 26:28 UBG "To bowiem jest moja krew nowego testamentu, która wylewa się za wielu na przebaczenie grzechów."
To mówił Jezus- nie Paweł.
Ale Wybrana jest ponad Jezusa i Go poprawia, bo... mylił się! :mrgreen:
Jakie to śmieszne, ale i jednocześnie przykre, że tacy ludzie usiłują "nawracać" innych.

Bóg nie jest upieczonym chlebkiem zamkniętym w skrzynce zwanej Tabernakulum. Nie można Boga zamykać i dysponować wedle uznania duchownego.
Eucharystia jest symbolem pojednania. Jest upamiętnieniem Ostatniej Wieczerzy.
Nie jest żywym ciałem, które się spożywa strawia i wydala.
Porównanie w czasie Ostatniej Wieczerzy miało formę symboliczną, by nas uświadomić jak wielki pokarm otrzymaliśmy.
Ciało Chrystusa jest pokarmem z Nieba. Jest nim wiara, której świadectwo wydał Jezus. Jezus złożył siebie w ofierze za nas ludzi, byśmy my przyjęli prawdę i by ta prawda żyła w nas.
Prawdą jest, że otrzymaluśmy status dziecka Bożego Bóg jest naszym Ojcem i nas bardzo kocha do tego stopnia, że sam w Osobie Syna przyszedł do nas.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4652/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-06-23, 22:55   

nike napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Jak wytłumaczyć poniższe kwestie?

Pierwsza:
Cytat:
Dz. 9:3) Gdy zbliżał się już w swojej podróży do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba. (4) A gdy upadł na ziemię, usłyszał głos, który mówił: Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz? (5) Kto jesteś, Panie? - powiedział. A On: Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz. (6) Wstań i wejdź do miasta, tam ci powiedzą, co masz czynić. (7) Ludzie, którzy mu towarzyszyli w drodze, oniemieli ze zdumienia, słyszeli bowiem głos, lecz nie widzieli nikogo.
Dz. 22:6) W drodze, gdy zbliżałem się do Damaszku, nagle około południa otoczyła mnie wielka jasność z nieba. (7) Upadłem na ziemię i posłyszałem głos, który mówił do mnie: Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz? (8) Kto jesteś, Panie? odpowiedziałem. Rzekł do mnie: Ja jestem Jezus Nazarejczyk, którego ty prześladujesz. (9) Towarzysze zaś moi widzieli światło, ale głosu, który do mnie mówił, nie słyszeli.

Słowo "słucha" jest tu użyte w znaczeniu
rozumie. Wyraz „słuchać” jest użyty przynajmniej w
trzech znaczeniach w biblijnej i potocznej mowie: (1)
przyjmować głos uchem; (2) rozumieć i (3) być
posłusznym.
Często kiedy oglądam telewizję, słyszę, że na ekranie ktoś mówi, ale nie rozumiem co, wiec czasami jak ktoś mnie pyta słyszałaś? odpowiadam nie słyszałam, chociaż uchem słuchałam, ale nie rozumiałam o czym mówiła osoba na ekranie.
Podobnie było kiedy Paweł doznał widzenia, jeden tekst mówi, że głos słyszeli, a drugi, że nie słyszeli bo go nie rozumieli. Być może, że Jezus do Pawła mówił po hebrajsku więc rzymianie nie rozumieli.


Nie może być tak, że ten sam układ słów 5456, 191 raz oznacza jedno, a w innym miejscu, powiedziane to samo znaczy coś innego:
Na podstawie Konkordancji Stronga, sprawa ta staje się zrozumiała:
Dz. 9:7. [...] głosu (5456) słyszanego (191) oni (846) jeszcze nie (3369) pojmowali (2334).
Dz. 22:9. [...] głosu (5456) mi (3427) mówiącego (2980) nie (3756) pojęli (191).
Dz. 26:14. Gdy to (5037) wszyscy (3956) padliśmy (2667) na (1519) ziemię (1093), usłyszałem (191) głos (5456) mówiący (2980) do (4314) mnie (3165), mówiący (3004) naszym (2257) językiem (1258), językiem hebrajskim (1446): [...]
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4652/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-06-23, 23:36   

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Jak wytłumaczyć poniższe kwestie

Dz 9:3-7 WSP "W drodze do Damaszku, gdy był już blisko miasta, wydarzyło się coś niezwykłego; oślepiło go nagle światło z nieba, (4) tak, że upadł na ziemię i wtedy usłyszał głos: - Saulu, Saulu, dlaczego mnie prześladujesz? (5) - Kto ty jesteś, Panie? - zapytał. - Ja jestem Jezus, którego prześladujesz. (6) Wstań, idź do miasta, tam się dowiesz, co masz dalej robić. (7) Mężczyźni, którzy towarzyszyli mu w drodze, stanęli jak wryci, bo słyszeli głos, ale nikogo nie zauważyli.
Dz 22:6-9 WSP "Byłem już w drodze i zbliżałem się do Damaszku; nagle, około południa, olśniło mnie oślepiające światło z nieba. (7) Upadłem na ziemię i usłyszałem głos, skierowany do mnie: Saulu, Saulu, dlaczego mnie prześladujesz? (8) Kto ty jesteś, Panie - zapytałem. Ja jestem Jezus z Nazaretu, którego prześladujesz - odpowiedział. (9) Moi towarzysze podróży zobaczyli tylko światło, ale nie słyszeli głosu, który dochodził do mnie."
Ja sobie tłumaczę to tak:
Słowa były skierowanie wyłącznie do Szawła.
Dla postronnych, będących obok, mogło to objawić się jak jakiś niezidentyfikowany dźwięk.
Nie słyszeli słów które niosły informację skierowaną do Szawła.
„nie słyszeli głosu, który dochodził do mnie”
Greckie "fones" ma synonimy: głos, dźwięk, fonem...
Kolega Strong powiedział by Tobie. :lol:

Cytat:
2Kor. 12:2) Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy w ciele - nie wiem, czy poza ciałem - też nie wiem, Bóg to wie - został porwany aż do trzeciego nieba.
Czy w 2Kor. 12:2 i Gal. 2:1, chodzi o to samo zdarzenie, co w Dz. 9 i 22 rozdz.?


Nie. To było jeszcze w czasie, gdy Jezus był w ciele. „Trzecie niebo” czyli wizja Królestwa Bożego była ukazana trzem uczniom.

Mt 17:1-6 WSP "Po sześciu dniach wziął Jezus z sobą Piotra, Jakuba i jego brata Jana . i zaprowadził ich na wysoką górę. (2) Tam, w ich obecności, nastąpiło jego przemienienie. Twarz Jezusa zajaśniała jak słońce, a szata stała się biała jak światło. (3) Wtem ukazali się Mojżesz i Eliasz, którzy z nim rozmawiali. (4) Wtedy Piotr odezwał się: - O, jak tu pięknie, Panie! Jeśli chcesz postawię tu trzy namioty - dla ciebie, Mojżesza i Eliasza. (5) Jeszcze nie skończył mówić, gdy otoczył ich jasny obłok a z niego rozległy się słowa: - To jest mój ukochany Syn, którego wybrałem, bądźcie mu posłuszni. (6) Gdy uczniowie usłyszeli ten głos, bardzo przestraszeni padli na twarz."


A więc policzmy lata
1 rok przed śmiercią;
1+3 lata do nawrócenia Saula z Tarsu, który stał się Ap. Pawłem = 4 lata
Czy 4 lata + 10 lat = 2Kor. 12:2?
Tak to liczyć? Jeżeli coś jest nie tak, to popraw.
Od olśnienia Saula z Tarsu do Synagogi Apostołów i starszych (Dz. 15:6-22; Gal. 2:1), upłynęło 14 lat. Wynika z tego Twojego rozumowania, że Drugi List do Koryntian, został napisany cztery lata przed tą Synagogą Jerozolimską NT. To jest sprzeczne z tym faktem, że Ap. Paweł jeszcze ani razu nie był w Koryncie, a w 2Kor. 12:14 i 13:1 jest napisane, że już trzeci raz się tam wybierał. Coś ci się może poplątało, czy jak to wyjaśnisz?

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Jak pogodzić te zalecenia? Bezustannie współżyć z pominięciem czasu na modlitwę, w której także należy trwać ustawicznie?

Nie wstydzisz się zadawać takie pytanie? :oops:
Do tego mające jakoby jeszcze wykazać absurdy głoszone przez Pawła!
Odpowiem tak samo głupio: nie jeść, nie spać, a w czasie współżycia równocześnie modlić się.

No to dałeś popis. Według Ciebie, zmierzam do wykazania absurdów Ap. Pawła. Ty kompletnie nie rozumiesz, dlatego ukazujesz siebie jak zaprogramowany nawijacz.
Ty nie jesteś w stanie zrozumieć, do czego zmierzam? Gdybyś dążył do tego, aby pomóc tym osobom, które wątpią w wiarygodność nauczania Ap. Pawła to byś ich nie rugał na każdym kroku. Ty jednak nie bronisz jego nauczania, lecz tego, co tradycja teologiczna postanowiła, aby dla własnych korzyści, przypisać jemu, nauczanie KRK. Ty jako ich emisariusz, ich nauczania obłudnie bronisz, a nie jego nauczania.

Nie jest wstyd poruszać kwestie z Pisma Świętego, dotyczące ludzkiego życia.
Ty pokazujesz, że w ogóle nie pojmujesz: Czym według Słowa Bożego jest modlitwa i współżycie współmałżonków, skoro w związku z tym robisz sobie wstyd.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-06-23, 23:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2022-06-24, 10:04   

Pokoja napisał/a:
nike napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Jak wytłumaczyć poniższe kwestie?

Pierwsza:
Cytat:
Dz. 9:3) Gdy zbliżał się już w swojej podróży do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba. (4) A gdy upadł na ziemię, usłyszał głos, który mówił: Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz? (5) Kto jesteś, Panie? - powiedział. A On: Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz. (6) Wstań i wejdź do miasta, tam ci powiedzą, co masz czynić. (7) Ludzie, którzy mu towarzyszyli w drodze, oniemieli ze zdumienia, słyszeli bowiem głos, lecz nie widzieli nikogo.
Dz. 22:6) W drodze, gdy zbliżałem się do Damaszku, nagle około południa otoczyła mnie wielka jasność z nieba. (7) Upadłem na ziemię i posłyszałem głos, który mówił do mnie: Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz? (8) Kto jesteś, Panie? odpowiedziałem. Rzekł do mnie: Ja jestem Jezus Nazarejczyk, którego ty prześladujesz. (9) Towarzysze zaś moi widzieli światło, ale głosu, który do mnie mówił, nie słyszeli.

Słowo "słucha" jest tu użyte w znaczeniu
rozumie. Wyraz „słuchać” jest użyty przynajmniej w
trzech znaczeniach w biblijnej i potocznej mowie: (1)
przyjmować głos uchem; (2) rozumieć i (3) być
posłusznym.
Często kiedy oglądam telewizję, słyszę, że na ekranie ktoś mówi, ale nie rozumiem co, wiec czasami jak ktoś mnie pyta słyszałaś? odpowiadam nie słyszałam, chociaż uchem słuchałam, ale nie rozumiałam o czym mówiła osoba na ekranie.
Podobnie było kiedy Paweł doznał widzenia, jeden tekst mówi, że głos słyszeli, a drugi, że nie słyszeli bo go nie rozumieli. Być może, że Jezus do Pawła mówił po hebrajsku więc rzymianie nie rozumieli.


Nie może być tak, że ten sam układ słów 5456, 191 raz oznacza jedno, a w innym miejscu, powiedziane to samo znaczy coś innego:
Na podstawie Konkordancji Stronga, sprawa ta staje się zrozumiała:
Dz. 9:7. [...] głosu (5456) słyszanego (191) oni (846) jeszcze nie (3369) pojmowali (2334).
Dz. 22:9. [...] głosu (5456) mi (3427) mówiącego (2980) nie (3756) pojęli (191).
Dz. 26:14. Gdy to (5037) wszyscy (3956) padliśmy (2667) na (1519) ziemię (1093), usłyszałem (191) głos (5456) mówiący (2980) do (4314) mnie (3165), mówiący (3004) naszym (2257) językiem (1258), językiem hebrajskim (1446): [...]


A ja jak powiedziałam?, Skoro jedni mówią,że słyszeli głos, a drudzy, że nie słyszeli to wiadomo,że nie rozumieli. Co wiec chcesz udowodni\ć?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-06-24, 10:18   

Jak zwykle, o słówka jest spór. O literę. Nie jest dla was ważne jego/Pawła spaczone nauczanie, niezgodne z naukami innych Apostołów. Nie jest ważne to, co o nim pisał Jan, czego nauczał Jakub i Piotr, ale ważne jest czy ktoś coś słyszał.
Ponawiam pytanie: dlaczego nie uznajecie objawień, które miały miejsce w czasach choćby nam współczesnych. Wiele z nich jest bardzo dobrze zbadanych, udokumentowanych i to zarówno przez komisje kościelne, jak i naukowców oraz komisje złożone z osób niewierzących. Dlaczego? Pytam chyba dziesiąty raz.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2022-06-24, 10:29   

Wiesława napisał/a:
Pokoja napisał/a:
W 9 rozdz., towarzysze Ap. Pawła głos słyszeli, ale nikogo nie widzieli, a w Dz. 22 rozdz. widzieli światło, ale głosu nie słyszeli.

To jedna z "wtop" Pawła. Taki drobiazg. Pisałam już, że skoro przyjmujemy jego objawienie jako prawdziwe, to należy wszystkie inne (szczególnie te nam bliższe czasowo i dobrze potwierdzone, też naukowo) przyjąć i koniec.
Świadectwo Pawła o własnym objawieniu jest mało warte, bo:
- na podstawie dwóch świadków (co najmniej) powinno być potwierdzone.
- sam Paweł co chwilę inaczej opowiada o tym rzekomym objawieniu
- owoce tego nawrócenia są zgubne dla minlonów.
Ad.3, Mam tu na myśli kilkaset tysięcy małych chłopców (od 300-800.000) wykastrowanych dla potrzeb chórów kościelnych. Dzieci w wieku do 11 lat, szczególnie z terenu Włoch i wśród biedoty.
Kastracja i celibat zalecany przez Pawła doprowadził do wielu dramatów, ze śmiercią włącznie.


Bardzo proszę Wiesiu o dowody, do punktu Ad.3 biblijne, bo nie potrafię ich znaleźć.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2022-06-24, 10:32   

Wiesława napisał/a:
Paweł daje siebie jako wzór do naśladowania. Tym samym nie wskazuje na Chrystusa.
Przez jego naukę o kobietach, celibacie, kastracji miliony umierało w cierpieniach.

Paweł nie głosił Ewangelii o Królestwie (jak Jezus), ale o własnej, "mojej" ewangelii, a tych, co jej nie przyjmowali - przeklął.
W czasie jego konfliktu z żydami nie zaufał Bogu, nie prosił Go o pomoc, ale dla ratowania tyłka o ratunek zwrócił się do cesarza.
Sam siebie mianował apostołem. Czyli był samozwańcem i fałszywym człwoiekiem.
Wprowadził naukę o porwaniu/pochwyceniu wybranych. Jezus tak nie uczył. Kiedy to się nie spełniło starał się wszystko odkręcić. Był więc fałszywym prorokiem, gdyż nie spełniło się to, co przepowiadał. Dobrze pamiętamy, jak bardzo zawrócił tym w głowach Tesaloniczanom. Tak, że porzucili wszelką aktywność; przestali pracować i czekali na pochwycenie. Fałsz.
Wszystkie zbory, które zakłądał w Azji Mniejszej odeszły od niego, jako od człowieka głoszącego fałszywe nauki. Stało się to, gdy do tych zborów wreszcie dotarli prawdziwi Apostołowie, którzy ogłosili prawdziwe nauki Jezusa. O tym też mamy wzmiankę dot. Efezu Apokalipsie2,2 /.../Znam twoje czyny: trud i twoją wytrwałość,
i to że złych nie możesz znieść,
i że próbie poddałeś tych, którzy zwą samych siebie apostołami, a nimi nie są,
i żeś ich znalazł kłamcami."

Proszę Wiesiu o dowody biblijne, bo nie potrafię ich znaleźć.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-06-24, 10:36   

nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Pokoja napisał/a:
W 9 rozdz., towarzysze Ap. Pawła głos słyszeli, ale nikogo nie widzieli, a w Dz. 22 rozdz. widzieli światło, ale głosu nie słyszeli.

To jedna z "wtop" Pawła. Taki drobiazg. Pisałam już, że skoro przyjmujemy jego objawienie jako prawdziwe, to należy wszystkie inne (szczególnie te nam bliższe czasowo i dobrze potwierdzone, też naukowo) przyjąć i koniec.
Świadectwo Pawła o własnym objawieniu jest mało warte, bo:
- na podstawie dwóch świadków (co najmniej) powinno być potwierdzone.
- sam Paweł co chwilę inaczej opowiada o tym rzekomym objawieniu
- owoce tego nawrócenia są zgubne dla minlonów.
Ad.3, Mam tu na myśli kilkaset tysięcy małych chłopców (od 300-800.000) wykastrowanych dla potrzeb chórów kościelnych. Dzieci w wieku do 11 lat, szczególnie z terenu Włoch i wśród biedoty.
Kastracja i celibat zalecany przez Pawła doprowadził do wielu dramatów, ze śmiercią włącznie.


Bardzo proszę Wiesiu o dowody, do punktu Ad.3 biblijne, bo nie potrafię ich znaleźć.

Nie rozumiem co mam ci konkretnie udowodnić. Kastrowanie dzieci? Krucjaty z udziałem dzieci? Napisz konkretnie. Naprawdę nie wiem o co ci chodzi.
PS. Jeśli chodzi o okaleczenie setek tysięcy dzieci to wystarczy wklepać w google np. kstracja chłopców w XVIII wieku na potrzeby chórów kościelnych. Masz od koloru do wyboru z wiki włącznie. We Florencji istnieje szpital w którym robiono to otwarcie; jest to najdłużej działający szpital we Włoszech: Ospedale di Santa Maria Nuova. Procder ten był formalnie/oficjalnie nielegalny i robiono go domowymi sposobami. Całe mnóstwo chłopców umierało zaraz po zabiegu. Można też odszukać w internecie fotki do domowej kastracji chłopców.
Ostatnio zmieniony przez Wiesława 2022-06-24, 10:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-06-24, 10:39   

nike napisał/a:
Proszę Wiesiu o dowody biblijne, bo nie potrafię ich znaleźć.

Jak to nie możesz znależć? Przecież Paweł w momencie konfliktu i zagrożenia ze strony żydów zasłonił się swoim rzymskim obywatelstwem i kazał się zaprowadzić do cesarza. Dlateego dostał ochronę władz okupanta i został zawieziony do Rzymu. Nie czytałaś?
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2022-06-24, 12:13   

________________________________________

Wiesława napisał/a:
Paweł nauczał zbawienie tylko z wiary. Jest to nieprawdą, bo uczynki są tu kluczowe. Cały List Jakuba i wiele innych Listów oraz ST mówią, że wiara i uczynki muszą iść w parze, gdyż z uczynków będą ludzie sądzeni, a nie wyłącznie z wiary.

Zakon uczył, że Zbawienie człowieka może być, przez uczynki. Nacisk był kładziony na uczynki Izraelitów. Natomiast od Jezusa zauważ :------Mateusz, Marek i inni apostołowie wspominają Jezusa zwroty, a tam wszędzie jest WIARA. Ap.Paweł też w swoich listach mówi o wierze------
Dz 3:16 BB "A przez wiarę w imię jego, tego którego teraz widzicie i znacie, utwierdziło imię jego, a wiara, która przezeń jest dała temu to całe zdrowie przed wami wszytkimi."
Rz 1:8 BB "Naprzód dziękuję Bogu mojemu przez Jezusa Krystusa za was wszytkich, iż wiara wasza bywa opowiedana po wszytkim świecie."
Rz 4:5 BB "Temu zaś co nie robi, ale wierzy w tego, który usprawiedliwia niepobożnego, jest poczytana wiara jego za sprawiedliwość."
Rz 4:9 BB "To tedy błogosławieństwo izaź w obrzezaniu tylko jest, abo też nie jest w nieobrzezaniu? Gdyż powiedamy, iż poczytana jest Abraamowi wiara za sprawiedliwość."
Rz 4:14 BB "Bo jeśli ci, którzy są z zakonu dziedzicami są, tedyć próżna została wiara, a w niwecz się obróciła obietnica."
Rz 10:17 BB "Wiara tedy jest z słuchania, a słuchanie przez słowo Boże."
1Kor 2:5 BB "Aby wiara wasza nie była w mądrości ludzkiej, ale w mocy Bożej."
1Kor 12:9 BB "Drugiemu zaś wiara przez tegoż ducha, a drugiemu dary uzdrawiania przez tegoż ducha."
1Kor 13:13 BB "A terazci trwa wiara, nadzieja, miłość. Ty trzy rzeczy, a z nich nawięcsza jest miłość."
1Kor 15:14 BB "A jeślić Krystus nie jest wzbudzon, iścieć jest próżne nasze przepowiedanie, próżna też i wiara wasza."
Dlaczego więc piszesz,że Paweł mówił,że tylko uczynki? Każdy z Apostołów który pisał księgi pisał prawdę, kiedy był wybór do OBLUBIENICY była ważna WIARA bo jeżeli wierzysz w BOGA to nie robisz złych uczynków, starasz się żyć po Bożemu. Kiedy nastanie TYSIĄCLECIE większą uwagę będziemy skupiać na uczynkach,, ponieważ złe uczynki będą natychmiast karane.
________________________________________

Wiesława napisał/a:

Paweł mówi, że to Apostołowie głoszą falszywe nauki, bo głoszą według niego ludzkie przesłanie. O swojej własnej wyższości pisze w Gal.1,11-12 "A oznajmiam wam, bracia, że ewangelia, którą ja zwiastowałem nie jest pochodzenia ludzkiego; 12 Albowiem ja nie otrzymałem jej od człowieka, ani mnie jej nie nauczono, lecz otrzymałem ją przez objawienie Jezusa Chrystusa."

Przeczytaj jeszcze raz te teksty i pomyśl.
________________________________________

Wiesława napisał/a:

Samo to, że mieni się apostołem jest nieprawdą. Pan Jezus nigdy nie wspomniał, że ma jeszcze jednego apostoła, który ma iść do pogan i że go powoła w extra objawieniu zaraz po fakcie zamęczenia Szczepana.

Nie mówił, to pewnie myślał poczytaj Dz.Ap---26 rozdział.
Dz 9:12 KUL "I ujrzał [Szaweł] w widzeniu męża, imieniem Ananiasza jak wchodził i wkładał nań ręce, aby wzrok odzyskał."
zmyślił sobie to widzenie, i ślepotę też wymyślił?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-06-24, 13:18   

nike napisał/a:
Zakon uczył, że Zbawienie człowieka może być, przez uczynki. Nacisk był kładziony na uczynki Izraelitów. Natomiast od Jezusa zauważ :------Mateusz, Marek i inni apostołowie wspominają Jezusa zwroty, a tam wszędzie jest WIARA. Ap.Paweł też w swoich listach mówi o wierze------

Chwileczkę...piszesz, że Apostołowie nauczali, ż z wiary, a potem mi same pawłowe teksty podsuwasz.
Nike, ja nie neguję potrzeby wiary. Cały List Jakuba stoi jakby w opozycji do nauk Pawła. Wiara bez uczynków jest martwa. Chyba temu nikt nie zaprzeczy. Natomiast Paweł wiarę postrzega jako najważniejszą sprawę. Tymczasem w ST mamy w Hioba, Jeremiasza, Izajasza, Psalmie, że o Kohelecie nie wspomnę (tam się wręcz roi) o uczynkach.
Pan Jezus owszem, wypełnił Zakon, ale go nie zlikwidował, nie unieważnił.

Czytałam bardzo uważnie i Galacjan i DzAp.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2022-06-24, 13:43   

Nie podsuwam samych Pawła, ale ponieważ o Pawle mówimy, to zacytowałam Pawła, bo inne znasz, ponieważ sama mówisz o wierze.
Cała Biblia mówi,że ważna jest wiara i uczynki, ale sama rozumiesz,że skoro wierzysz w Boga to twoje uczynki idą razem z wiarą.
Na przestrzeni lat były okresy gdzie nacisk był kładziony raz na uczynki raz na wiarę, to nie znaczy, że jestem wierzącą w Boga i jestem złodziejem przecież Dekalog mówi nie kradnij.
Paweł głosił wiarę i uczynki.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2022-06-24, 13:48   

Wiesiu gdzie w Biblii pisze o kastrowaniu dzieci?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-06-24, 14:25   

nike napisał/a:
Wiesiu gdzie w Biblii pisze o kastrowaniu dzieci?

Albo ja nie umiem pisać, albo nie wiem co.
Skutkami nauczania Pawła są między innymi: złe traktowanie kobiet, celibat księży i zakonników, kastracja chłopców. Czy to nie Paweł pisał, aby go naśladować, aby najlepiej było żeby wszyscy byli jak on? Przecież wiesz jakie były jego ideały. Kobiety-morda w kubeł, poddane facetom, panowie bez jaj, samotni itd. Pisałam, że takie nauki podjęli "kościelni", którym to bardzo pasowało. Władza na ludźmi. Czy nie dlatego prawie cały NT to pisma Pawła lub jemu przypisane?

A co z tym przeklinaniem tych, którzy nie przyjmują jego ewangelii? Co o tych słowach myślisz? Pewnie to, co się tłumaczy "poprawnie politycznie", że to takie wyrażenie. Nie. Dlatego nie, że jego nauki były inne. Dowodem jest odwrócenie się od tych nauk wszystkich zborów, które on zakładal po korekcie Apostołów.
Apokalipsa w listach do 7 zborów mówi o błędach w jakie wpadli ci ludzie nauczani przez Pawła.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 727
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 29/68
 42%
Wysłany: 2022-06-24, 15:08   

Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
Wiesiu gdzie w Biblii pisze o kastrowaniu dzieci?

Albo ja nie umiem pisać, albo nie wiem co.
Skutkami nauczania Pawła są między innymi: złe traktowanie kobiet, celibat księży i zakonników, kastracja chłopców. Czy to nie Paweł pisał, aby go naśladować, aby najlepiej było żeby wszyscy byli jak on? Przecież wiesz jakie były jego ideały. Kobiety-morda w kubeł, poddane facetom, panowie bez jaj, samotni itd. Pisałam, że takie nauki podjęli "kościelni", którym to bardzo pasowało. Władza na ludźmi. Czy nie dlatego prawie cały NT to pisma Pawła lub jemu przypisane?

A co z tym przeklinaniem tych, którzy nie przyjmują jego ewangelii? Co o tych słowach myślisz? Pewnie to, co się tłumaczy "poprawnie politycznie", że to takie wyrażenie. Nie. Dlatego nie, że jego nauki były inne. Dowodem jest odwrócenie się od tych nauk wszystkich zborów, które on zakładal po korekcie Apostołów.
Apokalipsa w listach do 7 zborów mówi o błędach w jakie wpadli ci ludzie nauczani przez Pawła.

No nie wiem, czy Apokalipsa potwierdza, że nauki Pawłowe były w Efezie zwidnicze. Przecież w tym okresie formowało się dużo różnych formacji religijnych.
Gdzie Paweł zalecał kastrację i celibat?
Złego traktowania kobiet też nie zalecał, co najwyżej zalecał owopulną zgodę w małżeństwie i wzajemne poszanowanie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14