FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie szukać Boga
Autor Wiadomość
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6259
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4547/6115
 74%
EXP: 237/330
 71%
Wysłany: 2022-07-03, 10:04   

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
a GDZIE JEST NAPISANE, ŻE bÓG NIE MA CIAŁA, SKORO JEST NAPISANE, ŻE BÓG JEST DUCHEM, a także to, że są ciała cielesne i ciala duchowe?

Aleś się przyczepił... :-D
Jezus twierdził co innego.
Łk 24:39 UBG "Popatrzcie na moje ręce i nogi, że to jestem ja. Dotknijcie mnie i zobaczcie, bo duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że ja mam."
A ty porównujesz Stwórcę do stworzenia.


Bóg jest Duchem i ma ciało duchowe. W odniesieniu do Boga: Być Duchem = mieć Ducha.

A co do tekstu, który cytujesz, to powinieneś się zastanowić, czy jest on dobrze przetłumaczony i zgodny z 1Kor. 15:44.

Cytat:
Łuk. 24:39. Oglądajcie (1492) ręce (5495) moje (3450) i nogi (4228) nogi (4228), żemci (3754) ja (1473) jest (1510) on (846); dotykajcie się (1492) mnie (3165), a obaczcie (5584); bo (3754) duch (4151) nie (3756) ma (2192) ciała (4561) ani kości (3747), jako (2531) widzicie (2334), że ja (1691) mam (2192). (BG)


Łuk. 24:39) Nie wiedzieliście, po co ja sam byłem? Doświadczacie mnie, szukacie po omacku, ponieważ macie za coś ciało kości, moje ręce (2Kor. 5:16), moje nogi; pojmiecie mnie, w miarę tego jak macie za coś, ducha. [KS]

Kod:
Łuk. 24:39) Nie (3756) wiedzieliście (1492), po co (3754) ja (1473) sam (846) byłem (1510)? Doświadczacie (1492) mnie (3165), szukacie po omacku (5584), ponieważ (3754) macie za coś (2192) ciało (4561) kości (3747), moje (3450) ręce (5495) moje (3450) nogi (4228); pojmiecie (2334) mnie (1691), w miarę tego jak (2531) macie za coś (2192) ducha (4151).[KS]   


Tak więc: pojmiecie mnie, w miarę tego jak macie za coś, ducha.

a nie: duch nie ma ciała ani kości

To taka sama dywagacja dogmatyczna, jak to, że Bóg wszystko stworzył z niczego, a nie jak matka (nosząca biustonosz), karmiąca z siebie. To dlatego jest Alfą i Omegą (Ap. 1:8), czyli jako Stwórca i sworzenie, które w nim mieszka. Ziemia pod wpływem wulkanów, wyrzuca z siebie lawę, tworząc coś nowego, czyli górę, która należy do ziemi.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-07-03, 10:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7083
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5552/7220
 76%
EXP: 28/373
 7%
Wysłany: 2022-07-03, 10:19   

Drogi Pokoja- już bardzo dziękuję za te Twoje "poprawne teksty do czytania"...
Czasami myślę z obawą, czy pogmatwane są tylko twoje "tłumaczenia", czy pogmatwane masz także w głowie? :-|

"Bóg, ale nie jak matka nosząca biustonosz"... :cry:
"Bóg stwórcą i jednocześnie stworzeniem"... :cry:

Czy Bóg może być ograniczony ciałem- jakiekolwiek ono jest?
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6259
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4547/6115
 74%
EXP: 237/330
 71%
Wysłany: 2022-07-03, 10:32   Pastor Ryssell o Restytucji

nike napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Pastor Russell nauczał, że Tysiąclecie, rozpoczęło się w 1874 roku, a codzienna niebiańska manna do duchowych rozmyślań jest pomocą do realizacji Restytucji. A jak mi wiadomo: Ty i Nike zaprzeczacie temu, czego on nauczał w tej sprawie. Niektórzy nawet poszli dalej i przesunęli jubileusz Izraela o 500 lat. Izrael wraca do swojego dziedzictwa, a oni przesuwając jego jubileusz (nie chodzi tu o ten, razem ze światem) o 500 lat.
Z jednej strony jesteście jako obrońcy, a z drugiej strony przeciwnicy. Dlaczego w sprawie 14 lat z 2Kor. 12:2, każecie czekać na wyjaśnienie w przyszłości, a w sprawie Restytucji nie czekacie, a tylko się wypieracie, że trwa. Restytucja zbiorowa trwa, skoro podnoszone są różne prawa człowieka, które zostały podeptane w Średniowieczu, Dan. 8:9-12.


Możesz mi podpowiedzieć, gdzie Russell nauczał o restytucji, przed INAUGURACJĄ?


Nike, Ty jak piskorz, wyślizgujesz się, gdyż wykręcasz się Wiesławie w sprawie pojmowania Inauguracji Tysiąclecia, a zarazem Restytucji zbiorowej świata. Inauguracja Restytucji jest już początkiem Restytucji. Czego Ty chcesz ją nauczyć, skoro tak mataczysz.

Ja nie piszę o tej indywidualnej Restytucji, lecz o tej zbiorowej na wzór tej, której w roku sabatowym - rolnym, dostępowali ci, którzy byli uczeni o przywracaniu im, przysługujących praw i obowiązków, do których byli przygotowywani, aby się stosowah po powrocie do swojej pierwotnej własności, którą utracili w czasie trwania cyklu jubileuszowego ziemi, trwającego 50 lat.

Pastor Ryssell o Restytucji:
Cytat:
w Piśmie Świętym znajdujemy nauki o następnym etapie w Boskim planie: RESTYTUCJI dla świata, która ma być dokonana przez wybrany Kościół,

Cały swój czas, aż do śmierci, poświęcił im. Jego śmierć stanowiła pierwsze dzieło na rzecz świata, zamanifestowanie po raz pierwszy wolnej i wielce obfitej łaski, która "we właściwym czasie" stanie się dla wszystkich prawdziwym błogosławieństwem.

Ów największy dar Boży nie był ograniczony do narodu lub klasy. Nie był przeznaczony wyłącznie dla Izraela, ale dla całego świata, gdyż Jezus Chrystus z łaski Bożej za wszystkich śmierci zakosztował (Hebr. 2:9)

restytucja wszystkiego będą dokonane w siódmym tysiącu lat.

Apostoł informuje nas, iż Jezus znajdując się w niebie, był nieobecny na ziemi w ciągu całego okresu między Jego wniebowstąpieniem a początkiem czasów restytucji, czyli Wieku Tysiąclecia - "Którego niebo musi zatrzymać aż do czasu odnowienia wszystkich rzeczy" (Dz. Ap. 3:21 NB). Pismo Święte naucza, że celem wtórej obecności naszego Pana jest odnowienie wszystkich rzeczy (restytucja) i że w czasie Jego objawienia narody będą tak dalekie od nawrócenia się, że znajdować się będą w stanie gniewu (Obj. 11:18) i opozycji.

Czy Ty tego nie czytałaś Nike, a twierdzisz, że Zboru Chrystusowego (144 000) już nie ma na ziemi. A Ty nadal nie widzisz, żadnych śladów zbiorowego sądu i Restytucji świata w Tysiącletni sabat Chrystusowy :?: Cały czas widać sprzeczności w Twoim nauczaniu w tej kwestii i tych z nią związanych. Brak konsekwencji w zrozumieniu jest przyczyną braku konstruktywnej dyskusji na tym forum.

dzieła pastora Russella (Wykłady Pisma Świętego)
WYKŁAD VI

POWRÓT NASZEGO PANA,

CEL JEGO POWROTU - RESTYTUCJA WSZYSTKICH RZECZY


Tam więcej poczytasz o Restytucji, a więc nie żadaj więcej treści z jego nauczania w tej kwestii, jeśli nie chcesz więcej wstydu.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-07-03, 11:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7083
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5552/7220
 76%
EXP: 28/373
 7%
Wysłany: 2022-07-03, 10:54   Re: Pastor Ryssell o Restytucji

Pokoja napisał/a:
Inauguracji Tysiąclecia, a zarazem Restytucji zbiorowej świata. Inauguracja Restytucji jest już początkiem Restytucji. Czego Ty chcesz ją nauczyć, skoro tak mataczysz.

Tak tu zawzięcie cytujesz Russella, ale jeszcze nie doczytałeś się, gdy pisał, że początkiem restytucji będzie… niszczenie tego co złe.
Całkowite zniszczenie, co zaowocuje uciskiem przychodzącym na ludzkość.

Całkowite przewrócenie ziemi, przeoranie pługiem, wyrównanie bronami, a dopiero potem możliwy będzie zasiew nowego.
Więc nie wmawiaj Nike mataczenia, bo sam to czynisz!
Chcąc budować nowe, należy przygotować grunt usuwając stare.
Iz 65:17 BW "Oto Ja stworzę nowe niebo i nową ziemię i nie będzie się wspominało rzeczy dawnych, i nie przyjdą one na myśl nikomu."
Hbr 12:26-27 UBG "Którego głos wstrząsnął wówczas ziemią, a teraz obiecuje, mówiąc: Jeszcze raz wstrząsnę nie tylko ziemią, ale i niebem. (27) A słowa „jeszcze raz” ukazują usunięcie tego, co się chwieje, jako tego, co stworzone, aby pozostało to, co się nie chwieje."
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2780
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 151/177
 85%
Wysłany: 2022-07-03, 11:03   

nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
A co to jest INAUGURACJA? ! Nie mówię o roku szkolnym tylko o tym Badackim.
A wasze Milenium jest, było czy będzie?
A o ONYCH napisał Henryk, pokazując swoją/waszą PYCHĘ, jako tych którzy już dostąpili poznania. Szkoda, że przez ponad sto lat waszego ruchu mało kto o tych newsach słyszał.
Pisać że to bóg zaślepił prawie całą ludzkość, a jedynie wam dał poznanie to pych do potęgi ENTEJ.



inauguracja
1. «uroczyste rozpoczęcie jakiejś działalności, imprezy itp.»
2. daw. «uroczyste wprowadzenie kogoś na wysoki urząd»

• inauguracyjny • inaugurować

PRZECIEŻ NAPISAŁĄM WYRAŹNIE, ŻE CHODZI MI O INAUGURACJĘ W WASZYM WYDANIU. Chyba nie sądzisz, że nie wiem co to słówko oznacza.
To jest włąśnie postawa kpiny w stosunku do mnie, rżnięcie głupka i robienie z drugiej osoby debila.
Beze mnie.


U nas nie ma INAUGURACJI W NASZYM WYDANIU, w TYSIĄCLECIU , my nie będziemy mieli za wiele do gadania, to będzie dzieło BOGA JHWH I JEGO SYNA JEZUSA, a więc z pytaniami do BOGA I JEZUSA proszę. :-D

Z Biblii nie wynika to, o czym piszesz (INAUGURACJA po waszemu). Pytam ciebie tu i teraz, bo w sprawie tysiąclecia (które może już trwa, a ani Jezusa, ani Jehowy na horyzoncie brak) jest także tyle nauk ile denominacji. Masakra jedna wielka i bajzel.
Trudno się dziwić, że chrześcijaństwo nie zdało egzaminu i zaraz pochłonie je islam. Na zachodzie jest to już widoczne. A chrześcijaństwo ma niewiele do zaoferowania oprócz kłótni, miliona wykładni i różnorodnych nauk, często skrajnie różnych w tych samych sprawach.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6259
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4547/6115
 74%
EXP: 237/330
 71%
Wysłany: 2022-07-03, 11:11   Re: Pastor Ryssell o Restytucji

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Inauguracji Tysiąclecia, a zarazem Restytucji zbiorowej świata. Inauguracja Restytucji jest już początkiem Restytucji. Czego Ty chcesz ją nauczyć, skoro tak mataczysz.

Tak tu zawzięcie cytujesz Russella, ale jeszcze nie doczytałeś się, gdy pisał, że początkiem restytucji będzie… niszczenie tego co złe.
Całkowite zniszczenie, co zaowocuje uciskiem przychodzącym na ludzkość.

Całkowite przewrócenie ziemi, przeoranie pługiem, wyrównanie bronami, a dopiero potem możliwy będzie zasiew nowego.


A dlaczego, pomijasz to, co napisałem w tej sprawie

Pokoja napisał/a:
Ja nie piszę o tej indywidualnej Restytucji, lecz o tej zbiorowej na wzór tej, której w roku sabatowym - rolnym, dostępowali ci, którzy byli uczeni o przywracaniu im, przysługujących praw i obowiązków, do których byli przygotowywani, aby się stosowah po powrocie do swojej pierwotnej własności, którą utracili w czasie trwania cyklu jubileuszowego ziemi, trwającego 50 lat.


Tej zbiorowej, co się odbywa teraz nie dostrzegasz, a piszecie o późniejszej. Odróźnij jedną od drugiej, czyli zbiorową teraz do indywidualnej po niej.
Podtrzymuję mój zarzut, że mataczycie w tej sprawie i próbujecie nauczać czegoś, czego nie rozumiecie, a tylko próbujecie mieszać w głowach poszukującym prawdy Słowa Bożego.

Czy przywracanie praw człowiekowi, których został ponownie pozbawiony w wyniku wielkiego odstępstwa od wiary w Średniowieczu nie jest przejawem zbiorowej Restytucji, ujawniającej się przez wielki ucisk narodów, w których uprzywilejowani chcieliby zachować, minione przywileje, a nawet przywrócić te, które już utracili, np: "Król miłościwie panujacy z laski Bożej" i "Vicarius Fili Dei" :?:
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-07-03, 11:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2022-07-04, 12:01   

Pokoja napisał/a:
Nike, Ty jak piskorz, wyślizgujesz się, gdyż wykręcasz się Wiesławie w sprawie pojmowania Inauguracji Tysiąclecia, a zarazem Restytucji zbiorowej świata. Inauguracja Restytucji jest już początkiem Restytucji. Czego Ty chcesz ją nauczyć, skoro tak mataczysz.

Nie znam slowa restytucja zbiorowa a więc kto się wyślizguje jak piskorz?
Wymyślasz słowa i myślisz,że jak duzo będziesz mówił to staniesz się mądrzejszy ode mnie.?
Ja wiem,że żeby dom zbudować to należy stary zburzyć i wiem,ze od 1874 roku Jezus niszczy zły porządek rzeczy. Wiem jednak też,że Inauguracja Królestwa rozpocznie się wzbudzeniem ludzkości z grobów i wtedy rozpocznie się Restytucia, która będzie trwać 1000 lat.

Pokoja napisał/a:

Ja nie piszę o tej indywidualnej Restytucji, lecz o tej zbiorowej na wzór tej, której w roku sabatowym - rolnym, dostępowali ci, którzy byli uczeni o przywracaniu im, przysługujących praw i obowiązków, do których byli przygotowywani, aby się stosowah po powrocie do swojej pierwotnej własności, którą utracili w czasie trwania cyklu jubileuszowego ziemi, trwającego 50 lat.

A ja piszę o Restytucji która rozpocznie się z martwych wzbudzeniem, a nie wymyślaniem o restytucji zbiorowej zacytuj tekst, że taka istnieć będzie.
Facet tylko sie ośmieszasz i zaciemniasz dyskusję.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6259
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4547/6115
 74%
EXP: 237/330
 71%
Wysłany: 2022-07-04, 18:11   

nike napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Nike, Ty jak piskorz, wyślizgujesz się, gdyż wykręcasz się Wiesławie w sprawie pojmowania Inauguracji Tysiąclecia, a zarazem Restytucji zbiorowej świata. Inauguracja Restytucji jest już początkiem Restytucji. Czego Ty chcesz ją nauczyć, skoro tak mataczysz.

Nie znam slowa restytucja zbiorowa a więc kto się wyślizguje jak piskorz?
Wymyślasz słowa i myślisz,że jak duzo będziesz mówił to staniesz się mądrzejszy ode mnie.?
Ja wiem,że żeby dom zbudować to należy stary zburzyć i wiem,ze od 1874 roku Jezus niszczy zły porządek rzeczy. Wiem jednak też,że Inauguracja Królestwa rozpocznie się wzbudzeniem ludzkości z grobów i wtedy rozpocznie się Restytucia, która będzie trwać 1000 lat.

Pokoja napisał/a:

Ja nie piszę o tej indywidualnej Restytucji, lecz o tej zbiorowej na wzór tej, której w roku sabatowym - rolnym, dostępowali ci, którzy byli uczeni o przywracaniu im, przysługujących praw i obowiązków, do których byli przygotowywani, aby się stosowah po powrocie do swojej pierwotnej własności, którą utracili w czasie trwania cyklu jubileuszowego ziemi, trwającego 50 lat.

A ja piszę o Restytucji która rozpocznie się z martwych wzbudzeniem, a nie wymyślaniem o restytucji zbiorowej zacytuj tekst, że taka istnieć będzie.
Facet tylko sie ośmieszasz i zaciemniasz dyskusję.


Jednak, ani słowem się nie odniosłaś do tego, co zacytowałem z nauczania pastpra Russella. On nauczał o Restytucji już od początku siódmego Tyusiaclecia, które jak wierzysz, rozpoczęło się, według jego nauczania w 1874 r.

Pastor Ryssell o Restytucji:

Cytat:
w Piśmie Świętym znajdujemy nauki o następnym etapie w Boskim planie: RESTYTUCJI dla świata, która ma być dokonana przez wybrany Kościół,

Cały swój czas, aż do śmierci, poświęcił im. Jego śmierć stanowiła pierwsze dzieło na rzecz świata, zamanifestowanie po raz pierwszy wolnej i wielce obfitej łaski, która "we właściwym czasie" stanie się dla wszystkich prawdziwym błogosławieństwem.

Ów największy dar Boży nie był ograniczony do narodu lub klasy. Nie był przeznaczony wyłącznie dla Izraela, ale dla całego świata, gdyż Jezus Chrystus z łaski Bożej za wszystkich śmierci zakosztował (Hebr. 2:9)

restytucja wszystkiego będą dokonane w siódmym tysiącu lat.

Apostoł informuje nas, iż Jezus znajdując się w niebie, był nieobecny na ziemi w ciągu całego okresu między Jego wniebowstąpieniem a początkiem czasów restytucji, czyli Wieku Tysiąclecia - "Którego niebo musi zatrzymać aż do czasu odnowienia wszystkich rzeczy" (Dz. Ap. 3:21 NB). Pismo Święte naucza, że celem wtórej obecności naszego Pana jest odnowienie wszystkich rzeczy (restytucja) i że w czasie Jego objawienia narody będą tak dalekie od nawrócenia się, że znajdować się będą w stanie gniewu (Obj. 11:18) i opozycji.

Czy Ty tego nie czytałaś Nike, a twierdzisz, że Zboru Chrystusowego (144 000) już nie ma na ziemi. A Ty nadal nie widzisz, żadnych śladów zbiorowego sądu i Restytucji świata w Tysiącletni sabat Chrystusowy :?: Cały czas widać sprzeczności w Twoim nauczaniu w tej kwestii i tych z nią związanych. Brak konsekwencji w zrozumieniu jest przyczyną braku konstruktywnej dyskusji na tym forum.

dzieła pastora Russella (Wykłady Pisma Świętego)
WYKŁAD VI

POWRÓT NASZEGO PANA,

CEL JEGO POWROTU - RESTYTUCJA WSZYSTKICH RZECZY

Tam więcej poczytasz o Restytucji, a więc nie żadaj więcej treści z jego nauczania w tej kwestii, jeśli nie chcesz więcej wstydu.


Dlaczego nic do tego się nie odniosłaś :?: Co zabrakło Tobie czegoś :?:
O Restytucji zbiorowej jeszcze napiszę.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2022-07-04, 21:08   

Nie dopisałeś który to Tom?
Tom I wykład VI nic się nie doczytałam o restytucji zbiorowej, która już trwa.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6259
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4547/6115
 74%
EXP: 237/330
 71%
Wysłany: 2022-07-04, 23:06   

nike napisał/a:
Nie dopisałeś który to Tom?


Ależ Ty masz problem. Zagubiona Nike :oops: Jednak poradziłaś sobie :-D

[quote="nike"]Tom I wykład VI nic się nie doczytałam o restytucji zbiorowej, która już trwa.

Odwracasz kota ogonem :oops:
Czyż nie chodzi o to, że pastor Russell nauczał, że siódme Tysiąclecie, Tysiąclecie drugiej obecności Chrystusa będzie czasem Restytucji. O to właśnie chodzi, a Ty temu zaprzeczasz, twierdząć, że ona dopiero, nastanie kiedyś w nieustalonej przyszłości.
Nie wnikam obecnie, czy jego nauczanie jest zgodne z Słowem Bożym, czy nie, ale on tak nauczał _ Restytucja w siódmym Tysiącleciu, czyli od 1874 r., a Ty się plączesz z jakąś przyszłą Inauguracją. Gdzie on o tym napisał, że inauguracja będzie później niż rozpoczęcie siódmego Tysiąclecia :?: :?: :?: Gdzie on o tym tak napisał. Znajdziesz to :?: :?: :?: Nie znajdziesz ngdzie, więc dlaczego to sobie wydumałaś :?: :?: :?: Czy nie dlatego, że brakuje ci wiary :?: :!: :?: :!: :?: :!:
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-07-04, 23:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2022-07-05, 09:36   

Pokoja napisałeś wyżej, i dałeś NIBY dowód, że br. Russell pisał o ZBIOROWEJ RESTYTUCJI.
Nic takiego nie wyczytałam, a więc dlaczego mnie poniżasz ?
Wymyślasz bzdury łączysz figury i cieszysz się ze dużo wiesz.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6259
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4547/6115
 74%
EXP: 237/330
 71%
Wysłany: 2022-07-05, 10:37   

nike napisał/a:
Pokoja napisałeś wyżej, i dałeś NIBY dowód, że br. Russell pisał o ZBIOROWEJ RESTYTUCJI.

Wskaż proszę dokładnie miejsce, gdzie to napisałem

Nic takiego nie napisałem, a więc dlaczego mnie poniżasz na różne sposoby? Jesli stawiasz już taki zarzut, to najpierw się dobrze zastanów, czy jesteś w stanie go udowodnić, a nie paplasz klawiaturą, co ci potrzeba przynosi.
Wymyślasz bzdury, a później przyznajesz, że jesteś stara baba i mogłaś coś pomylić.
Pomylilaś się i tym razem, gdyż "walisz" na oslep. :!: :!: :!:
WSTYD :!: :oops:
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7083
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5552/7220
 76%
EXP: 28/373
 7%
Wysłany: 2022-07-05, 10:49   

Pokoja napisał/a:

Nic takiego nie napisałem, a więc dlaczego mnie poniżasz na różne sposoby?

Pisałeś choćby: 2022-07-03, była to niedziela o godz.11:11
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2022-07-05, 12:47   

Pokoja pisałeś o zbiorowej restytucji, mówiłam ci,że nie znam takiej, podałeś Tom Russella przeczytałam i nic o zbiorowej restytucji nie wyczytałam, a teraz mówisz,że nic takiego nie pisałeś?
O co wiec tutaj chodzi??:
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6259
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4547/6115
 74%
EXP: 237/330
 71%
Wysłany: 2022-07-05, 17:30   

nike napisał/a:
Pokoja pisałeś o zbiorowej restytucji, mówiłam ci,że nie znam takiej, podałeś Tom Russella przeczytałam i nic o zbiorowej restytucji nie wyczytałam, a teraz mówisz,że nic takiego nie pisałeś?
O co wiec tutaj chodzi??:

Ja nie pisałem o tym, że pastor Russell, gdzieś napisał o zbiorowej Restytucji. Ja napisałem i udowaodniłem cytatami, że on nauczał i napisał o Restytucji w siódmym Tysiącleciu, które według, ustalonej przez niegp chronologi, rozpoczęło się w 1874 r.
Jeżeli uważasz, że gdzieś jestem w sprzeczności z tak wyrażonym stanowiskiem, to proszę wskaż to miejsce.
:oops: DlACZEGO ty tak bez dobrego zrozumienia stawiasz zarzuty bez pokrycia :oops:
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13