FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dla przypomnienia.
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2022-07-12, 07:37   Dla przypomnienia.

Treść listu prezydenta Stanów Zjednoczonych Harry Trumana do papieża Piusa XII,napisany po zakończeniu II wojny światowej.
Cytat:
Szanowny Panie Pacelli.
Jako baptysta i jako głowa jednego z największych i najpotężniejszych narodów świata, gdzie wszyscy nazywają mnie po prostu panem Trumanem, nie mogę stosować zwrotu: Jego Świątobliwość, ponieważ ten tytuł jest zarezerwowany tylko dla Boga. My w Stanach Zjednoczonych uważamy wszystkich ludzi za równych przed Bogiem i zwracamy się do siebie naszym własnym, prawdziwym imieniem. W konsekwencji tego piszę do Pana jako do Pana Pacelliego.
Jestem przekonany, że ani Pan, ani Pański Kościół nie należą do tych, którzy prawdziwie szukają pokoju i pracują dla niego. Twórcy naszego narodu, poznawszy całą historię i cechy Pańskiego kościoła, tak bardzo lubiącego politykę i wojnę, ustalili jako główną zasadę obowiązującą nasz rząd, by nigdy papież nie miał prawa mieszać się do naszych spraw. Dobrze poznaliśmy doświadczenie historii Europy i jesteśmy pewni, że nasza demokracja nie trwałaby długo, jeśli pozwolilibyśmy - na podobieństwo rządów europejskich - oplątać się waszymi doktrynami i politycznymi intrygami.
Tomasz Jefferson, jeden z najmądrzejszych ludzi naszego kraju, powiedział jasno: "Historia nie dostarczyła nam ani jednego przykładu państwa pod wpływami kościoła, któremu udałoby się zachować wolność religijną".
W konsekwencji Pan nie posiada najmniejszych kwalifikacji, aby móc mnie pouczać o sposobie prowadzenia mego narodu drogą pokoju. Kilka faktów mogłoby pomóc Panu w odświeżeniu swej pamięci. Pański poprzednik w Watykanie, papież Pius XI rozpoczął atak faszystowski, zawierając układy z Mussolinim w 1929 r. Cywilizacja chrześcijańska w tym roku została haniebnie zdradzona. Sławny pisarz i historyk naszego kraju, Lewis Mumford - ani komunista, ani antykatolik - napisał w książce "Faith for Living" z 1940 r.: "Perfidia świata chrześcijańskiego jasno urzeczywistniła się w 1929 r. przez konkordat, który powiązał Mussoliniego z papieżem".
Wówczas tylko nieliczni w Stanach Zjednoczonych znali prawdziwe oblicze faszyzmu tak dobrze jak Pan i papież Pius XI, a wy dwaj pomogliście do jego sukcesu i związaliście z nim wasz kościół. Pan sam - jako młody ksiądz i dyplomata - wykonywał specjalne zadanie - pomocy Niemcom w przygotowaniach do drugiej wojny światowej. Spędził Pan dwanaście lat w Niemczech. W porozumieniu z von Pappenem pomógł Pan Hitlerowi wzmocnić się oraz - jako kardynał Pacelli położył Pan podpis pod konkordatem, który powiązał Watykan i Wielkie Niemcy w 1933 r.
Nie udowodni mi Pan swojej niewiedzy o tym, że Hitler i naziści przygotowywali spisek przeciwko nam. Nawet katoliccy biografowie piszą, że przez wiele lat był Pan najlepiej poinformowaną osobą w całej Trzeciej Rzeszy. Po podpisaniu konkordatu, tak ważnego dla Hitlera, von Pappen, który w Norymberdze z wielkim trudem uratował swoje życie, powiedział: "Trzecia Rzesza jest pierwszym mocarstwem nie tylko uznającym, lecz w dalszym ciągu wprowadzającym w życie szczytne zasady papiestwa".
Pańscy kardynałowie i biskupi w Rzymie błogosławili oręż użyty przeciw bezbronnym Abisyńczykom. Pański kardynał Schuster z Mediolanu ogłosił podbój Abisynii, jako świętą wojnę, która pozwoli zatriumfować w tym kraju krzyżowi chrześcijańskiemu. Pan rości sobie prawa, aby nadal nazywać swój kościół - Kościołem Bożym i w konsekwencji żądać, abym ja, szef cywilnego, konstytucyjnego państwa zgodził się uznawać Pana jaki mojego zwierzchnika, a w ten sposób jako zwierzchnika narodu amerykańskiego.

List opublikował paryski miesięcznik "Sennaciulo" nr 647/1959
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2023-05-13, 18:38   Miłość i tortury.

 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3166
Poziom: 43
HP: 5292/6154
 86%
MP: 0/2938
 0%
EXP: 174/195
 89%
Wysłany: 2023-05-28, 07:18   Re: Miłość i tortury.

Henryk napisał/a:
Obrazek

Bulla stwierdza , że ponieważ heretycy są mordercami dusz oraz rabusiami sakramentów Bożych i wiary chrześcijańskiej, wobec tego należy ich przymuszać tak jak złodziei i bandytów do wyznania swoich błędów, oskarżania innych heretyków oraz wydania osób, które udzieliły ich schronienia, jednak należy uważać, by ich przy tym nie narażać na utratę życia czy zerwanie kończyn.
W dawnych czasach obyczaje były surowe, ale co do "morderców dusz" to trafne określenie i dzisiaj można ich łatwo rozpoznać. Najpierw zaczyna się od wyśmiewania przesądów w imię naukowego postępu, usunięcia Chrystusa z rodziny, niechodzenia do Kościoła, a później już ateizm, rozwody, aborcje i równia pochyła prosto do piekła.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3166
Poziom: 43
HP: 5292/6154
 86%
MP: 0/2938
 0%
EXP: 174/195
 89%
Wysłany: 2023-05-28, 07:18   Re: Miłość i tortury.

Aby zrozumieć motywy działania Innocentego IV, spróbujmy wczuć się w sposób rozumowania, jaki doprowadził do powstania Inkwizycji. Najwyższym dobrem człowieka – wyższym niż życie doczesne – jest zbawienie i życie wieczne. Człowiek szerzący herezję stwarza zagrożenie utraty przez innych życia wiecznego – a więc robi im większą krzywdę, niż gdyby próbował ich zamordować. W tej sytuacji herezja jest przestępstwem gorszym niż zabójstwo – i powinna być surowiej od niego ukarana. Wszak morderca może zabrać człowiekowi tylko kilkanaście (góra kilkadziesiąt) lat życia, zaś heretyk może spowodować utratę życia wiecznego. Herezja podważała […] podstawowe cele misji Kościoła, a jej zwolennicy swoimi błędnymi naukami odciągali wiernych od prawdziwej, to jest katolickiej wiary, skazując ich dusze na wieczne potępienie. W późniejszym okresie, rozpowszechniające się od około X wieku i prężnie działające ruchy heretyckie stanowiły tu szczególne wyzwanie. Zagrażały nie tylko utrzymaniu ładu i całej cywilizacji chrześcijańskiej opartej na doktrynie religijnej, ale skutkowały także masowym zwiedzeniem ludności na niewłaściwą drogę, a przez to doprowadzeniem jej do potępienia.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-05-28, 07:23, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2023-05-28, 07:39   Re: Miłość i tortury.

Fedorowicz napisał/a:
Henryk napisał/a:
Obrazek

Bulla stwierdza , że ponieważ heretycy są mordercami dusz oraz rabusiami sakramentów Bożych i wiary chrześcijańskiej, wobec tego należy ich przymuszać tak jak złodziei i bandytów do wyznania swoich błędów, oskarżania innych heretyków oraz wydania osób, które udzieliły ich schronienia, jednak należy uważać, by ich przy tym nie narażać na utratę życia czy zerwanie kończyn.
W dawnych czasach obyczaje były surowe, ale co do "morderców dusz" to trafne określenie i dzisiaj można ich łatwo rozpoznać. Najpierw zaczyna się od wyśmiewania przesądów w imię naukowego postępu, usunięcia Chrystusa z rodziny, niechodzenia do Kościoła, a później już ateizm, rozwody, aborcje i równia pochyła prosto do piekła.

Koszmar. "Bulla stwierdza..." A co to jest bulla? To dokument papieski i nic więcej. Jednym machnięciem pióra unieważnił facet, mieniący się zastępcą Boga na ziemi, nakaz Boga: nie morduj; kochaj bliźniego swego; Mam nadzieję, że ten morderca ciał otrzymuje to, na co zasłużył i jego dusza już wie za co jest zamordowana.
Fedorowicz, ty jakieś błędne lub obłędne rzeczy głosisz.
Naprawdę tak lekko i prosto się dzieje - w sprawie ostatniego zdania z twojego wpisu mówię.
Czy wystarczy chodzić do kościoła (tak, jak robią te resztki katolików) to człowiek był wolny od całej reszty problemów :lol:
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2023-05-28, 07:42   

Fedorowicz napisał/a:
Aby zrozumieć motywy działania Innocentego IV, spróbujmy wczuć się w sposób rozumowania, jaki doprowadził do powstania Inkwizycji. Najwyższym dobrem człowieka – wyższym niż życie doczesne – jest zbawienie i życie wieczne. Człowiek szerzący herezję stwarza zagrożenie utraty przez innych życia wiecznego – a więc robi im większą krzywdę, niż gdyby próbował ich zamordować. W tej sytuacji herezja jest przestępstwem gorszym niż zabójstwo – i powinna być surowiej od niego ukarana.

Nie wierzę :shock: Heretyk papież wraz z zgrają morderców w sutannach decyduje o losach setek tysięcy ludzi. Nakazuje tortury niewyobrażalne i w ten sposób - ni mniej ni więcej -zbawia dusze!!!
Weż ty skończ takie durnoty rozumnym ludziom wciskać.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3166
Poziom: 43
HP: 5292/6154
 86%
MP: 0/2938
 0%
EXP: 174/195
 89%
Wysłany: 2023-05-28, 07:51   Re: Miłość i tortury.

Wiesława napisał/a:
Naprawdę tak lekko i prosto się dzieje - w sprawie ostatniego zdania z twojego wpisu mówię. Czy wystarczy chodzić do kościoła (tak, jak robią te resztki katolików) to człowiek był wolny od całej reszty problemów :lol:

Może nie od wszystkich problemów, ale od problemu utraty łączności z Bogiem. I nie samo chodzenie, ale pełne uczestnictwo duchowe w Kościele. Jeśli ktoś z pełną świadomością i z własnej woli rezygnuje z udziału w niedzielnej czy świątecznej Eucharystii, strata, którą ponosi, powoduje jego duchową śmierć. Stanie się niewolnikiem grzechu. Niestety, i trzeba to wyraźnie zaznaczyć, taki człowiek popełnia grzech śmiertelny i bez uzyskania odpuszczenia grzechu podczas sakramentalnej spowiedzi nie może przystąpić do Komunii św. Często się o tym zapomina, niektórzy nawet nie są świadomi tego, jak wiele szkody może wyrządzić takie postępowanie… Należy też pamiętać, że sam Chrystus powiedział, iż kto spożywa Jego Ciało, ma życie w sobie, kto zaś nie spożywa Ciała Syna Człowieczego i nie pije Krwi Jego, nie ma życia w sobie (por. J, 6, 53-54). Zatem to co nazywamy „chodzeniem do kościoła” wiąże się z życiem duchowym, które jest zapoczątkowaniem tutaj, na ziemi, życia wiecznego.

Wydaje się, że gdyby Kościół nie był przeciw antykoncepcji, in vitro, związkom partnerskim, gdyby poparł aborcję, wszelkiego rodzaju śluby i święcenia kobiet, to wtedy młodzi uwierzyliby Jezusowi. Nie uwierzyliby. Kościół anglikański, gdzie prawie wszystko jest dozwolone, jest tego naocznym dowodem. :-(
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2023-05-28, 08:04   

Fedorowicz napisał/a:
Może nie od wszystkich problemów, ale od problemu utraty łączności z Bogiem. I nie samo chodzenie, ale pełne uczestnictwo duchowe w Kościele. Jeśli ktoś z pełną świadomością i z własnej woli rezygnuje z udziału w niedzielnej czy świątecznej Eucharystii, strata, którą ponosi, powoduje jego duchową śmierć. Stanie się niewolnikiem grzechu. Niestety, i trzeba to wyraźnie zaznaczyć, taki człowiek popełnia grzech śmiertelny i bez uzyskania odpuszczenia grzechu podczas sakramentalnej spowiedzi nie może przystąpić do Komunii św. Często się o tym zapomina, niektórzy nawet nie są świadomi tego, jak wiele szkody może wyrządzić takie postępowanie

Uważasz, że wszyscy, poza członkami KrK są pozbawieni łączności z Bogiem?
Celowo napisałam o "chodzeniu", bo to wyraźnie sugerował twój wpis. Tylko taka mała sprzeczność. Ludzie żyjący w wolnym związku lub w powtórnym (po rozwodzie nowe małżeństwo) jednak tylko chodzą do Kościoła, wszak nie są dopuszczeni do Komunii i innych Sakramentów.
Za to kapłani mający najgorsze zbrodnie na sumieniu (gwałty, molestowanie nieletnich, rodziny potajemnie założone, dzieci spłodzone) jak najbardziej do Sakramentów są dopuszczeni i mało tego: tych sakramentów udzielają, spowiadają grzeszników i w ich gestii leży rozgrzesznia. To ci dopiero Kościół. Czyli jednak zostaje "chodzić".
Fedorowicz napisał/a:
Wydaje się, że gdyby Kościół nie był przeciw antykoncepcji, in vitro, związkom partnerskim, gdyby poparł aborcję, wszelkiego rodzaju śluby i święcenia kobiet, to wtedy młodzi uwierzyliby Jezusowi. Nie uwierzyliby.



Nic to nie ma do rzeczy. Czy myślisz, że katolicy nie stosują antykoncepcji? To się grubo mylisz. A w dodatku wielu nie uważa tego za grzech i księdzu/kościołowi nic do współżycia małżeńskiego.
Przecież najwięcej nieformalnych związków jednopłciowych jest wśród księży. Seminaria to wylęgarnie homoseksualistów.
Naprawdę nie macie innych kłopotów w swoim bagienku oprócz święcenia kobiet w kościele anglikańskim?
To gratuluję prawowierności, czystości obyczajów i świętości życia zarówno wśród kleru jak i szeregowych rzesz katolikó.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3166
Poziom: 43
HP: 5292/6154
 86%
MP: 0/2938
 0%
EXP: 174/195
 89%
Wysłany: 2023-05-28, 13:56   

Wiesława napisał/a:
Przecież najwięcej nieformalnych związków jednopłciowych jest wśród księży. Seminaria to wylęgarnie homoseksualistów.

Jakieś dowody, statystyki ? Jak Droga Wiesia to zbadała ? :-(
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-05-28, 15:46   

Fedorowicz napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Przecież najwięcej nieformalnych związków jednopłciowych jest wśród księży. Seminaria to wylęgarnie homoseksualistów.

Jakieś dowody, statystyki ? Jak Droga Wiesia to zbadała ? :-(


Też jestem ciekaw 🤔
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2023-05-28, 16:47   

Fedorowicz napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Przecież najwięcej nieformalnych związków jednopłciowych jest wśród księży. Seminaria to wylęgarnie homoseksualistów.

Jakieś dowody, statystyki ? Jak Droga Wiesia to zbadała ? :-(

Sam homoseksualizm to co najmniej 30 % księży.
https://www.se.pl/wiadomo...-FN9K-R6Ho.html

Nie ujęci są pedofile i inni dewianci.
Zwykłych cudzołożników też jest ogromny procent. - O tym mogą powiedzieć same żony parafian.
Mam nadzieję, że zaspokoiłem ciekawość!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4687/15122
 31%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-05-28, 16:54   

Henryk napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Przecież najwięcej nieformalnych związków jednopłciowych jest wśród księży. Seminaria to wylęgarnie homoseksualistów.

Jakieś dowody, statystyki ? Jak Droga Wiesia to zbadała ? :-(

Sam homoseksualizm to co najmniej 30 % księży.
https://www.se.pl/wiadomo...-FN9K-R6Ho.html

Nie ujęci są pedofile i inni dewianci.
Zwykłych cudzołożników też jest ogromny procent. - O tym mogą powiedzieć same żony parafian.
Mam nadzieję, że zaspokoiłem ciekawość!


"Lawendowa mafia" w kościele.. Szatan już tam zasiadł..
..
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2023-05-28, 17:13   

Nie udawajcie, Fedorowicz i Markerów, że z choinki spadliście. Henryk znalazł artykuł, a ja tylko przypomnę kilka lat temu, gdy "mleko się wylało", gdy Jędraszewski na konferencji prasowej zaliczył wtopę na miarę epoki...to wtedy dużo dyskusji było zarówno w tv (jeszcze wtedy miałam telewizornik), jak i innych mediach. To wtedy czyniono analizy przeróżne i po prostu zapamiętałam. Tak na zdrowy rozum każde takie patologiczne środowisko, jak zamknięcie młodych, zdrowych mężczyzn, izolacja kompletna (także elitarne szkoły z internatem dla przykładu)) prowadzi do "chorych" zachowań. Nic w tym nadzwyczajnego. Także głośno o tym było, jak taki wysoki urzędik z Watykanu, takie ciacho do schrupania, ogłosił, że ma partnera i chciał zalegalizować z nim związek właśnie tam. To była taka twarz dla tych krzykaczy na całym świecie o legalizację partnerskich związków itd. O ile się nie mylę on został wydalony i chyba Kanada go pod skrzydła wzięła (ich, wszak jest ich dwóch).
No więc dajcie spokój z tą dokumentacją, bo nie jesteśmy u prokuratora, a wszystkie te sprawy do znudzenia były drukowane, omawiane publicznie (swego czasu).
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6956
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5394/6836
 78%
EXP: 260/359
 72%
Wysłany: 2023-05-28, 17:57   

Wiesława napisał/a:
Henryk znalazł artykuł,

Nie znalazł, bo jest za leniwy aby szukać i udowadniać coś, co jest oczywiste.
Korzystam z usługi "Bing". Robi robotę za mnie. :-D
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2680
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 51/177
 28%
Wysłany: 2023-05-28, 18:03   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Henryk znalazł artykuł,

Nie znalazł, bo jest za leniwy aby szukać i udowadniać coś, co jest oczywiste.
Korzystam z usługi "Bing". Robi robotę za mnie. :-D

Ja mam taki bing, że się go boję :roll: Zobacz, co on mi komunikuje: "Witamy w nowej usłudze Bing
Poznaj możliwości obsługiwanej przez sztuczną inteligencję funkcji Copilot w Internecie", a dalej tylko gorzej i straszniej :roll:
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13