FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
2Tm 3:12 Prześladowanie za pobożne życie.
Autor Wiadomość
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4652/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-07-16, 17:37   

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
To znaczy, że ludzie świata są stworzeniami Bożymi.

Tak samo jak komar i dżdżownica.
Cytat:
Skoro nie jesteś prześladowany to sam postanowiłeś prześlaować :?: :?: :?:

W domu wszyscy zdrowi?


Samo dno :oops: , gdyż nie odniosłeś się do żadnego z tekstów, więc wyślizgujesz się jak "piskorz". Zachowujesz się jak ślepiec w odniesieniu do Słowa Bożego, któłre jest przeciwko Twojemu spaczonemu rozumowaniu. A skoro nie reagujesz to znaczy, że jesteś świadomy swojej ignorancji.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6959
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5390/6836
 78%
EXP: 263/359
 73%
Wysłany: 2022-07-16, 17:46   

Pokoja napisał/a:
A skoro nie reagujesz to znaczy, że jesteś świadomy swojej ignorancji.

Masz zupełna rację.
Takich jak Ty zupełnie ignoruję.
Nawet omijam z daleka. :-(
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-07-16, 18:21   

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
A skoro nie reagujesz to znaczy, że jesteś świadomy swojej ignorancji.

Masz zupełna rację.
Takich jak Ty zupełnie ignoruję.
Nawet omijam z daleka. :-(

Obrażania ludzi i pogarda dla nich ciąg dalszy. I ty uważasz się za wyjątkowo prawego chrześcijanina? Nawet jeśli nieskromnie zaprzeczysz to nie uwierzę. Każdy, KAŻDY twój wpis, do innych ludzi (stworzeń Bożych, ale ty w to nie wierzysz :->: wszak Adaś i Ewcia tylko :roll: :mrgreen: ), to policzek i plucie.
Gdybyś chociaż umiał wytłumaczyć i uzasadnić, choćby przykłądami, to co piszesz do Pokoja, do mnie, do wybranej, można by rozważyć zarzuty i podjąć jakieś decyzje. A tak to tylko swoją nienawiść pokazujesz. Nie bo nie, Nie bo nie jesteś z mojego stada. A stado z lewej i prawej, z przodu i z tyłu należy gnoić ile wlezie.

Jeśli lubisz łazić po deszczu to sobie możesz iść na spacer. Ja dziś nie skorzystam.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6959
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5390/6836
 78%
EXP: 263/359
 73%
Wysłany: 2022-07-16, 18:50   

Wiesława napisał/a:

Obrażania ludzi i pogarda dla nich ciąg dalszy.

Prześladowania- złe
Pogarda- zła
omijanie- złe...
Jak Wiesławę zadowolić? :shock:
Nie myśl, że pójdę się utopić!

A głupoty zawsze będę prostował i nawet żartował z nich.
Ubliżania Stwórcy zawsze spotkają się z dezaprobatą!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-07-16, 18:56   

Henryk napisał/a:
Nie myśl, że pójdę się utopić!

Aż tak u was pada? To spaceruj w kapoku albo załóż motylki na rączki, lub weż koło. Wtedy żaden deszcz cię nie utopi. :mrgreen:
Henryk napisał/a:
Prześladowania- złe
Pogarda- zła
omijanie- złe...

Nareszcie zgodni w poglądach jesteśmy. Wszak co dobrego może wynikać z pogardy, prześladowań czy omijania (CZŁOWIEKA)?
Henryk napisał/a:
Jak Wiesławę zadowolić?

To se ne da, panocku. Ale próbować zawsze możesz :-D
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4652/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-07-16, 21:24   

[quote="Henryk"]
Pokoja napisał/a:
A skoro nie reagujesz to znaczy, że jesteś świadomy swojej ignorancji.

Masz zupełna rację.
Takich jak Ty zupełnie ignoruję.
Możesz sobie pisać, że mnie ignorujesz, ale tu chodzi o ignorowanie tekstów Pisma Świętego, które Tobie zacytowałem, a z których wynika, że wszyscy są stworzeniami Bożymi, skoro wszelkiemu stworzeniu jest głoszona Ewangelia

Cytat:
Nie odniosłeś się do wskazanych Tobie tekstów z Rz. 8:19-22, ani do Kol. 2:10 (poprawnie Kol. 1:23), z których wynika, że cale stworzenie, czyli świat oczekuje, wzdycha i dlatego jest głoszona mu Ewangelia. To znaczy, że ludzie świata są stworzeniami Bożymi.

W Mal. 2:10 jest napisane:

(10) Czy nie mamy wszyscy jednego ojca? Czy nie jeden Bóg nas stworzył? Dlaczego oszukujemy się wzajemnie i bezcześcimy przymierze naszych ojców?

Warto zapoznać się także z treścią Ps. 33:15; 89:48; 104:29,30 i Izaj. 43:7.
Może zechcesz się odnieść do tych tekstów, chyba że uważasz jedynie swoje spaczone rozumowanie, a nie to co napisano w Słowie Bożym.


Twoja ignorancja dotyczy tego, że jakby nie uznajesz przesłania tych tekstów, z których wynika, że Bóg cały czas stwarza. Najpierw stworzenie fizyczne, a po nim duchowe, 1Kor. 15:45,46.

Jeżeli ie ignorujesz Tekstów Pisma Świętego, to czy dla przyzwoitości dyskusji nie powinieneś się odnieść do tekstów, które zaprzeczają Twojemu spaczonemu sposobowi rozumowania?
Kolejny raz pytam: Czy Ty chociaż masz prawdziwie szacunek dla siebie samego. Jeżeli nie to jak w Twoim rozumowaniu, wygląda miłowanie bliźniego swego, jak siebie samego.
Czy kgtokolwiek w jakimkolwiek domu, gdy zaufa takiemu doradcy jak Ty: Czy może być zdrowy psychicznie. Twoja przewrotność i obłuda nie maja granic.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6959
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5390/6836
 78%
EXP: 263/359
 73%
Wysłany: 2022-07-17, 07:02   

Pokoja napisał/a:
Jeżeli ie ignorujesz Tekstów Pisma Świętego, to czy dla przyzwoitości dyskusji nie powinieneś się odnieść do tekstów, które zaprzeczają Twojemu spaczonemu sposobowi rozumowania?

Aleś Ty męczący...
Nie mam ani chęci, ani przyjemności, ani obowiązku reagować na Twoje zaczepki i prywatne interpretacje Słowa Bożego.
Nie zgadzam się z nimi, czego wyraz dałem już dawno.
Szukaj sobie innych słuchaczy.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4652/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-07-17, 14:22   

Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Jeżeli ie ignorujesz Tekstów Pisma Świętego, to czy dla przyzwoitości dyskusji nie powinieneś się odnieść do tekstów, które zaprzeczają Twojemu spaczonemu sposobowi rozumowania?


Nie mam ani chęci, ani przyjemności, ani obowiązku reagować na Twoje zaczepki i prywatne interpretacje Słowa Bożego.
Nie zgadzam się z nimi, czego wyraz dałem już dawno.
Szukaj sobie innych słuchaczy.


Nie szukam słuchaczy na forum - To jest unikalne.

Co Ty wydziwiasz Henryku! Przecież, wskazane teksty i cytat, na który się powołałem, to nie są moje interpretacje. Już wcześniej napisałem:

Pokoja napisał/a:
Nie odniosłeś się do wskazanych Tobie tekstów z Rz. 8:19-22, ani do Kol. Kol. 1:23, z których wynika, że cale stworzenie, czyli świat oczekuje, wzdycha i dlatego jest głoszona mu Ewangelia. To znaczy, że ludzie świata są stworzeniami Bożymi.

W Mal. 2:10 jest napisane:

(10) Czy nie mamy wszyscy jednego ojca? Czy nie jeden Bóg nas stworzył? Dlaczego oszukujemy się wzajemnie i bezcześcimy przymierze naszych ojców?

Warto zapoznać się także z treścią Ps. 33:15; 89:48; 104:29,30 i Izaj. 43:7.
Może zechcesz się odnieść do tych tekstów, chyba że uważasz jedynie swoje spaczone rozumowanie, a nie to co napisano w Słowie Bożym.

Twoja ignorancja dotyczy tego, że jakby nie uznajesz przesłania tych tekstów, z których wynika, że Bóg cały czas stwarza. Najpierw stworzenie fizyczne, a po nim duchowe, 1Kor. 15:45,46.


Przytaczam te teksty i dodatkowe:

Cytat:
Dz. 17:24) Bóg, który stworzył świat i wszystko, […] (26) Z jednego pnia wywiódł też wszystkie narody ludzkie, […] (28) Albowiem w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy, […] Z jego … rodu jesteśmy[b]. (BW)

Izj. 43:7) Wszystkich, którzy są nazwani moim imieniem i których ku swojej chwale [b]stworzyłem
, których ukształtowałem i uczyniłem. (BW)

Efz. 3:14. Dlatego zginam kolana moje przed Ojcem, (15) od którego wszelkie ojcostwo na niebie i na ziemi bierze swoje imię, (BW)

Mal. 2:10. Czy nie mamy wszyscy jednego ojca? Czy nie jeden Bóg nas stworzył? Dlaczego oszukujemy się wzajemnie i bezcześcimy przymierze naszych ojców? (BW)

Rz. 8:19) … stworzenie z tęsknotą oczekuje objawienia synów Bożych, (20) gdyż stworzenie zostało poddane znikomości, nie z własnej woli, lecz z woli tego, który je poddał, w nadziei, (21) że i samo stworzenie będzie wyzwolone z niewoli skażenia ku chwalebnej wolności dzieci Bożych. (22) Wiemy bowiem, że całe stworzenie wespół wzdycha i wespół boleje aż dotąd. (BW)

Ps. 33:3) Pan spogląda z nieba, Widzi wszystkich ludzi. (14) Z miejsca, gdzie przebywa, Patrzy na wszystkich mieszkańców ziemi, (15) On, który ukształtował (3335 ) serce każdego z nich, On, który uważa na wszystkie czyny ich. (BW)

Ps. 89:48) Pomnij, Panie, jak krótkie jest życie moje, Jak znikomymi stworzyłeś wszystkich synów ludzkich! (BW)

Ps. 104:29) Lecz gdy zakryjesz twarz swoją, trwożą się; Gdy zabierasz im tchnienie, giną I w proch się obracają. (30) Wydajesz tchnienie swoje, a stworzone bywają, I odnawiasz oblicze ziemi. (BW)

23) jeśli tylko wytrwacie w wierze, ugruntowani i stali, i nie zachwiejecie się w nadziei, opartej na ewangelii, którą usłyszeliście, która jest zwiastowana wszelkiemu stworzeniu pod niebem, a której ja, Paweł, zostałem sługą. (BW)
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2687
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 58/177
 32%
Wysłany: 2022-07-17, 14:43   

Pokoja napisał/a:
Przecież, wskazane teksty i cytat, na który się powołałem, to nie są moje interpretacje.

Otóż to.
Dziwne, że Henryk nie potrafi zmierzyć się z tekstami i jedynie potrafi z pogardą odnieść się do uczestników dyskusji.
Będąc uczciwym badaczem pism jakichkolwiek (nie tylko biblijnych) należy z dystansem do nich podchodzić. Jeśli natomiast mówimy o Pismach z Biblii to tym bardziej okazywanie postawy pogardy i olewania jest co najmniej dziwne.
Może wobec tego Henryk powie, jak mamy odnieść się do słów Jezusa, który mówi, że nawet wróble są ważne dla Ojca, albo, że są policzone włosy na naszych głowach i nic nie dzieje się bez zgody BOGA?
Czyżby tylko właosy Adama i Ewy miały być troską Stwórcy? My nic Go nie obchodzimy, bo jedyny zwi ązek miał On z Adamem i Ewą?
To są jakieś totalne bzdury i prawdę mówiąc chyba nikt tak nie naucza. Ja się ani na piśmie, ani na wykładach czy na kazaniach na przestrzeni całego życia nigdy nie spotkałam z taką wykładnią. Z tym, że tylko Adam i Ewa itd., a cała reszta to jedynie urodzona z woli rodziców, czysta biologiczna i przypadkowa , wręcz loteryjna i ruletkowa przypadłość.
Czyli Bóg faktycznie nie ma żadnego wpływu na nic, na żadną jednostkę ludzką, na nasz los, przeznaczenie itd. Nie można więc liczyć ani na wysłuchanie modlitw, ani na żadną ochronę, na oparcie...
Henryk, takie właśnie są konsekwencje twoich nauk i twojego pojmowania tej sprawy.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4652/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2022-07-17, 20:41   

Pokoja napisał/a:
Henryk napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Jeżeli ie ignorujesz Tekstów Pisma Świętego, to czy dla przyzwoitości dyskusji nie powinieneś się odnieść do tekstów, które zaprzeczają Twojemu spaczonemu sposobowi rozumowania?


Nie mam ani chęci, ani przyjemności, ani obowiązku reagować na Twoje zaczepki i prywatne interpretacje Słowa Bożego.
Nie zgadzam się z nimi, czego wyraz dałem już dawno.
Szukaj sobie innych słuchaczy.


Nie szukam słuchaczy na forum - To jest unikalne.

Co Ty wydziwiasz Henryku! Przecież, wskazane teksty i cytat, na który się powołałem, to nie są moje interpretacje. Już wcześniej napisałem:

Pokoja napisał/a:
Nie odniosłeś się do wskazanych Tobie tekstów z Rz. 8:19-22, ani do Kol. Kol. 1:23, z których wynika, że cale stworzenie, czyli świat oczekuje, wzdycha i dlatego jest głoszona mu Ewangelia. To znaczy, że ludzie świata są stworzeniami Bożymi.

W Mal. 2:10 jest napisane:

(10) Czy nie mamy wszyscy jednego ojca? Czy nie jeden Bóg nas stworzył? Dlaczego oszukujemy się wzajemnie i bezcześcimy przymierze naszych ojców?

Warto zapoznać się także z treścią Ps. 33:15; 89:48; 104:29,30 i Izaj. 43:7.
Może zechcesz się odnieść do tych tekstów, chyba że uważasz jedynie swoje spaczone rozumowanie, a nie to co napisano w Słowie Bożym.

Twoja ignorancja dotyczy tego, że jakby nie uznajesz przesłania tych tekstów, z których wynika, że Bóg cały czas stwarza. Najpierw stworzenie fizyczne, a po nim duchowe, 1Kor. 15:45,46.


Przytaczam te teksty i dodatkowe:

Cytat:
Dz. 17:24) Bóg, który stworzył świat i wszystko, […] (26) Z jednego pnia wywiódł też wszystkie narody ludzkie, […] (28) Albowiem w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy, […] Z jego … rodu jesteśmy[b]. (BW)

Izj. 43:7) Wszystkich, którzy są nazwani moim imieniem i których ku swojej chwale [b]stworzyłem
, których ukształtowałem i uczyniłem. (BW)

Efz. 3:14. Dlatego zginam kolana moje przed Ojcem, (15) od którego wszelkie ojcostwo na niebie i na ziemi bierze swoje imię, (BW)

Mal. 2:10. Czy nie mamy wszyscy jednego ojca? Czy nie jeden Bóg nas stworzył? Dlaczego oszukujemy się wzajemnie i bezcześcimy przymierze naszych ojców? (BW)

Rz. 8:19) … stworzenie z tęsknotą oczekuje objawienia synów Bożych, (20) gdyż stworzenie zostało poddane znikomości, nie z własnej woli, lecz z woli tego, który je poddał, w nadziei, (21) że i samo stworzenie będzie wyzwolone z niewoli skażenia ku chwalebnej wolności dzieci Bożych. (22) Wiemy bowiem, że całe stworzenie wespół wzdycha i wespół boleje aż dotąd. (BW)

Ps. 33:3) Pan spogląda z nieba, Widzi wszystkich ludzi. (14) Z miejsca, gdzie przebywa, Patrzy na wszystkich mieszkańców ziemi, (15) On, który ukształtował (3335 ) serce każdego z nich, On, który uważa na wszystkie czyny ich. (BW)

Ps. 89:48) Pomnij, Panie, jak krótkie jest życie moje, Jak znikomymi stworzyłeś wszystkich synów ludzkich! (BW)

Ps. 104:29) Lecz gdy zakryjesz twarz swoją, trwożą się; Gdy zabierasz im tchnienie, giną I w proch się obracają. (30) Wydajesz tchnienie swoje, a stworzone bywają, I odnawiasz oblicze ziemi. (BW)

23) jeśli tylko wytrwacie w wierze, ugruntowani i stali, i nie zachwiejecie się w nadziei, opartej na ewangelii, którą usłyszeliście, która jest zwiastowana wszelkiemu stworzeniu pod niebem, a której ja, Paweł, zostałem sługą. (BW)


Widać, że Henryk, jak mu nie pasuje coś ze Słowa Bożego, to woli milczeć, gdyż napisał, że on woli swoje trociny.

Wiesława napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Przecież, wskazane teksty i cytat, na który się powołałem, to nie są moje interpretacje.


Otóż to.
Dziwne, że Henryk nie potrafi zmierzyć się z tekstami i jedynie potrafi z pogardą odnieść się do uczestników dyskusji.
Będąc uczciwym badaczem pism jakichkolwiek (nie tylko biblijnych) należy z dystansem do nich podchodzić. Jeśli natomiast mówimy o Pismach z Biblii to tym bardziej okazywanie postawy pogardy i olewania jest co najmniej dziwne.


Nie należy lekceważyć Pism, gdyż dzieki wielu z nich można poznać to, co zapisano w Piśmie Świętym, będącym ujednoliceniem, wcześniejszego nauczania.
Przykład: w prawie Egiptu było wyszczególnione, czego nie można kraść - bardzo wiele zakazów. Natomiast Mojżesz będący księciem tam, ujednolicił to prawo dla Izraela, ujmujac to w jednym przykazaniu szóstym, streszczając to tak: Nie kradnij. W ten i podobny sposób, powstała wypadkowa mądrość, spisana w Piśmie Świętym, jako mądrość Boża, z góry pochodząca, Jak. 3:13-18,

Cytat:
1Tes. 2:13. A przeto i my dziękujemy Bogu nieustannie, że przyjęliście Słowo Boże, które od nas słyszeliście nie jako słowo ludzkie, ale, jak jest prawdziwie, jako Słowo Boże, które też w was wierzących skutecznie działa.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5919/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-07-22, 14:42   

Wiesława napisał/a:
Dziwne, że Henryk nie potrafi zmierzyć się z tekstami i jedynie potrafi z pogardą odnieść się do uczestników dyskusji.


Dziwna to jesteś Ty.
Henryk stara się odpowiadać na każdy post.
Do tego jest Wolnym Badaczem Biblii, a oni wierzą w przeciwieństwie do mnie, że wszyscy ludzie znajdą się w Tysiącleciu razem np. z Hitlerem.
Tak luzackich poglądów jak Henryka nie ma chyba w żadnej religii.
Według niego będziesz żyła w Tysiącleciu nawet jak będziesz go wyzywać od różnych. :-D
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2022-07-22, 14:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6959
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5390/6836
 78%
EXP: 263/359
 73%
Wysłany: 2022-07-23, 08:08   

Krystian napisał/a:
Do tego jest Wolnym Badaczem Biblii, a oni wierzą w przeciwieństwie do mnie, że wszyscy ludzie znajdą się w Tysiącleciu razem np. z Hitlerem.

Tak wszyscy razem Badacze w przeciwieństwie do osamotnionego Krystiana wierzą, że Tysiąclecie jest przeznaczone na pojednanie wzbudzonej ludzkości z Bogiem.
W tzw. Wieku ewangelicznym Pan wybrał z pogan „lud dla imienia swego”.
Oni będą wraz ze swoją Głową- Chrystusem, przeprowadzać przyszłe dzieło naprawy.
Niestety, nie z każdym da się pozytywnie przeprowadzić dzieła restytucji, odnowy.
Ci umrą śmiercią ostateczną.
Cytat:
Tak luzackich poglądów jak Henryka nie ma chyba w żadnej religii.
Według niego będziesz żyła w Tysiącleciu nawet jak będziesz go wyzywać od różnych. 

Tak właśnie objawia się Boża Sprawiedliwość i Miłość!
Ja też nie jestem w każdym momencie „święty”.
Z tego wynika, że tylko Krystian jest doskonały w każdym słowie i czynie, i tylko on zasłuży na życie w Tysiącleciu.
Musi tylko nie wyzywać innych od różnych! :mrgreen:
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 958
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 41/83
 49%
Wysłany: 2022-07-23, 09:29   

Henryk napisał/a:
Tak wszyscy razem Badacze w przeciwieństwie do osamotnionego Krystiana wierzą, że Tysiąclecie jest przeznaczone na pojednanie wzbudzonej ludzkości z Bogiem.
W tzw. Wieku ewangelicznym Pan wybrał z pogan „lud dla imienia swego”.
Oni będą wraz ze swoją Głową- Chrystusem, przeprowadzać przyszłe dzieło naprawy.
Niestety, nie z każdym da się pozytywnie przeprowadzić dzieła restytucji, odnowy.
Ci umrą śmiercią ostateczną.
No niestety nie wierzą, gdyby wierzyli to by wiedzieli, że to się dzieje tu i teraz, a tak próbują jeszcze raz sprowadzić na Zimie Pomazańca, pytam się po co??by jeszcze raz cierpiał za niesprawiedliwych?
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6959
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5390/6836
 78%
EXP: 263/359
 73%
Wysłany: 2022-07-23, 09:56   

Henryk Suchecki napisał/a:
No niestety nie wierzą, gdyby wierzyli to by wiedzieli, że to się dzieje tu i teraz, a tak próbują jeszcze raz sprowadzić na Zimie Pomazańca, pytam się po co??by jeszcze raz cierpiał za niesprawiedliwych?

Oj, Henryku S. :-(
Nikt nie musi próbować Go sprowadzać. On sam obiecał, że przyjdzie drugi raz. Pierwszy raz pojawił się, aby wybrać ze świata swój lud- Oblubienicę.
Dz 15:14 BW "Szymon opowiedział, jak to Bóg pierwszy zatroszczył się o to, aby spomiędzy pogan wybrać lud dla imienia swego."
A reszta pogan co? :shock:
Do piekła? Mam nadzieję, że nie tak rozumiesz miłosierdzie Boże...

Hbr 9:28 BW "Tak i Chrystus, raz ofiarowany, aby zgładzić grzechy wielu, drugi raz ukaże się nie z powodu grzechu, lecz ku zbawieniu tym, którzy go oczekują."
Nie możemy aż tak wybiórczo traktować Słowa Bożego!
Na jedno zwracamy uwagę, drugie ignorujemy...

On ukarze się drugi raz, aby zbawić tych, którzy na to czekają.
A kto będzie czekał? Zastanawiałeś się nad tym?
Chyba jednak nie Ci, co już będą z Nim razem. :-D
A oczekuje Go wszelkie stworzenie: Rz 8:19 BW "Bo stworzenie z tęsknotą oczekuje objawienia synów Bożych,"

Jak rozumiesz werset z dziejów apostolskich?
Dz 3:19-21 TPNT "Dlatego upamiętajcie się i nawróćcie, aby zostały zmazane wasze grzechy, i aby nadeszły od oblicza Pana czasy ochłody, (20) I aby posłał wcześniej zapowiedzianego wam Jezusa Mesjasza. (21) Którego niebo musi przyjąć aż do czasu odnowienia wszystkich rzeczy, o których powiedział Bóg od wieku przez usta wszystkich swoich świętych proroków."
To było pisane już po złożeniu Okupu na Golgocie!

Chociaż nie spodziewam się odpowiedzi po Tobie, bo nigdy nie odpowiadasz. :-(
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 958
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 41/83
 49%
Wysłany: 2022-07-23, 10:10   

Henryk napisał/a:
Jak rozumiesz werset z dziejów apostolskich?
Dz 3:19-21 TPNT "Dlatego upamiętajcie się i nawróćcie, aby zostały zmazane wasze grzechy, i aby nadeszły od oblicza Pana czasy ochłody, (20) I aby posłał wcześniej zapowiedzianego wam Jezusa Mesjasza. (21) Którego niebo musi przyjąć aż do czasu odnowienia wszystkich rzeczy, o których powiedział Bóg od wieku przez usta wszystkich swoich świętych proroków."
To było pisane już po złożeniu Okupu na Golgocie!
[/color]
Ta część dzieje się teraz "Dlatego upamiętajcie się i nawróćcie, aby zostały zmazane wasze grzechy, i aby nadeszły od oblicza Pana czasy ochłody, (20) I aby posłał wcześniej zapowiedzianego wam Jezusa Mesjasza.A ta nadejdzie w dniu ostatnim "(21) Którego niebo musi przyjąć aż do czasu odnowienia wszystkich rzeczy, o których powiedział Bóg od wieku przez usta wszystkich swoich świętych proroków."
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13