FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja o Biblii z Przeciętnymi Zjadaczami Chleba
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7080
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5556/7220
 76%
EXP: 25/373
 6%
Wysłany: 2022-08-04, 14:18   

Krystian napisał/a:
Henryku chodzi mi o ten werset:

Jeśli mężczyzna znajdzie młodą kobietę - dziewicę niezaślubioną - pochwyci ją i śpi z nią, a znajdą ich, 29 odda ten mężczyzna, który z nią spał, ojcu młodej kobiety pięćdziesiąt syklów srebra i zostanie ona jego żoną. Za to, że jej gwałt zadał, nie będzie jej mógł porzucić przez całe swe życie.

Fajnie miał Izraelita zamożny.
Wystarczyło sobie upatrzyć młodą piękną dziewicę i ją zgwałcić.
Wtedy miał wierną zonę, bo gdyby go zdradziła, byłaby ukamienowana.
Fajna kara dla gwałciciela zapłacić parę złotych i mieć wierną żonę.

Nie wiem jak inni, ale ja nie miałem nigdy zamiaru gwałcić kogoś, wbrew czyjejś woli.


Nie Krystianie.
Brutalny gwałt, z biciem, duszeniem lub jakąkolwiek groźbą, lub choćby siłowym wymuszeniem porównywany było do morderstwa. Za taki gwałt według Prawa karą była śmierć gwałcicielowi.

Cytat:
Trzeba jednak zaznaczyć, że wymuszony stosunek seksualny, odbyty bez zdecydowanej przemocy fizycznej (a więc uwiedzenie lub „łagodny” gwałt) z kobietą niezamężną i niezaręczoną, karany był w czasach starożytnych, według prawa religijnego, wyłącznie grzywną lub przymusowym małżeństwem z uwiedzioną. Na przykładzie tym widać, jakim zmianom uległy wzorce kulturowe, bo dziś małżeństwo z gwałcicielem postrzegane byłoby jako kara przede wszystkim dla ofiary gwałtu, a nie jego sprawcy.

Po prostu przespałeś się po dyskotece w remizie z jakąś dziewczyną i musiałeś już wziąć sobie ją za żonę po wytrzeźwieniu.
Fajnie- prawda? :lol:
A i dzieci miały ojca, którego znały!
Prawo Boże jest doskonałe. Nasze interpretacje, domysły- już nie...
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6007/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-08-04, 14:31   

Henryk napisał/a:
Nie wiem jak inni, ale ja nie miałem nigdy zamiaru gwałcić kogoś, wbrew czyjejś woli.


przecież nie o to pytam, nawet mi na myśl nie przyszło, aby o coś takiego Cię posądzać

Henryk napisał/a:
Prawo Boże jest doskonałe. Nasze interpretacje, domysły- już nie...


pytam czy ten werset, który zapodałem jest doskonałym prawem?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7080
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5556/7220
 76%
EXP: 25/373
 6%
Wysłany: 2022-08-04, 15:22   

Krystian napisał/a:
pytam czy ten werset, który zapodałem jest doskonałym prawem?

Oczywiście!
Jeśli się już przespaliście przed ślubem, to nie możesz jej już zostawić.
Konsekwencje pewnych czynów muszą być.
Dziewictwo było bardzo wysoko cenione.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7080
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5556/7220
 76%
EXP: 25/373
 6%
Wysłany: 2022-08-04, 18:06   

Henryk napisał/a:
Dziewictwo było bardzo wysoko cenione.

Oczywiście chodzi o "czystość" do momentu ślubu.

Bo nasza "królowa Polski" też nie została do śmierci dziewicą...
Mt 1:25 UBG "Ale nie obcował z nią, dopóki nie urodziła swego pierworodnego syna, któremu nadał imię Jezus."
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6007/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-08-04, 18:24   

Lawirujesz jak ŚJ na moje pytanie, oni też kombinują.
Twierdzą, że w innych narodach było gorzej z kobietami niż w Izraelu.
Pytam jeszcze raz czy nagrodą dla gwałciciela ma być wierna żona za zaplatę paru złotych jej ojcu?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2022-08-04, 18:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7080
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5556/7220
 76%
EXP: 25/373
 6%
Wysłany: 2022-08-04, 18:35   

Krystian napisał/a:
Pytam jeszcze raz czy nagrodą dla gwałciciela ma być wierna żona za zaplatę paru złotych jej ojcu?

Za gwałt była kara śmierci.
Za "zabawy w lekarza" przed ślubem- konieczność ożenku.
Z czym masz problem? Czego nie rozumiesz?
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6007/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-08-04, 19:24   

Henryk napisał/a:
Za gwałt była kara śmierci.


Nie prawdę piszesz.
Kara śmierci była za gwałt na mężatce.
Dziewice nieślubną było można zgwałcić i mieć w ten sposób wierną żonę.

Jeśli mężczyzna znajdzie młodą kobietę - dziewicę niezaślubioną - pochwyci ją i śpi z nią, a znajdą ich, 29 odda ten mężczyzna, który z nią spał, ojcu młodej kobiety pięćdziesiąt syklów srebra i zostanie ona jego żoną. Za to, że jej gwałt zadał, nie będzie jej mógł porzucić przez całe swe życie.

Księga Powtórzonego Prawa, chyba ją czytałeś 8-)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7080
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5556/7220
 76%
EXP: 25/373
 6%
Wysłany: 2022-08-04, 20:51   

Krystian napisał/a:
Kara śmierci była za gwałt na mężatce.
Dziewice nieślubną było można zgwałcić i mieć w ten sposób wierną żonę.

Rzeczywiście tak uważasz, że bezkarnie można było gwałcić panny, dziewice? :shock:
Twierdzisz, że tak zarządził Nasz Prawodawca?
Nie kłóci się to z Twoim sumieniem?
Z moim tak.

Taka interpretacja nie podoba się normalnym mężczyznom, a kobietom już napewno!
Pwt 22:28-29 BP "Jeżeli mężczyzna spotyka młodą dziewicę, jeszcze nie zaręczoną, pochwyci ją i będzie z nią obcował, a przyłapią ich na tym, (29) mężczyzna da ojcu owej panny pięćdziesiąt [syklów] srebra i pojmie ją za żonę, ponieważ ją zniesławił; nigdy też nie będzie mógł jej oddalić."
To "pochwycenie" z całą pewnością nie może być równoznacznym z siłowym gwałtem, wbrew wyraźnej woli drugiej strony.
Bardzo różnie ten werset jest tłumaczony...
Pwt 22:28-29 PEC "Jeżeli mężczyzna napotka dziewicę, która nie jest zaręczona, pochwyci ją i zgwałci, a zostaną znalezieni, (29) mężczyzna, który ją zgwałcił, musi zapłacić pięćdziesiąt srebrnych [szekli] ojcu dziewczyny, bo ją przymusił. [Jeśli ona zechce] stanie się jego żoną, [a on] nie ma prawa rozwieść się z nią przez wszystkie dni swojego życia."
Pwt 22:28-29 NWT-PL ""Jeśli mężczyzna spotka dziewczynę, dziewicę, która nie jest zaręczona, i chwyci ją, i się z nią położy, i zostaną przyłapani, (29) to mężczyzna, który się z nią położył, da ojcu dziewczyny pięćdziesiąt srebrnych sykli i ona zostanie jego żoną, dlatego że ją upokorzył. Nie będzie mu wolno rozwieść się z nią przez wszystkie jego dni."
"Upokorzył ją", ponieważ pozbawił dziewictwa- czegoś bardzo ważnego dla przyszłego męża, którym nie chciał by zostać.

Chyba, że ktoś lubi bardzo "przechodzone" panny jako przyszłe żony...
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6007/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-08-04, 22:16   

Henryk napisał/a:
Chyba, że ktoś lubi bardzo "przechodzone" panny jako przyszłe żony...


Dlaczego przechodnie panny?
Upatruje sobie taki Izraelita piękną młodą dziewicę nieślubną i ją gwałci.
Zapłaci parę srebników i ma żonę jaką sobie upatrzył.
Czy według Ciebie Henryku to jest kara czy nagroda dla gwałciciela?
Mój przyjaciel się bardzo zakochał w bardzo ładnej dziewczynie.
Niestety dała mu kosza.
Gdyby żył w starożytnym Izraelu to na pewno by ją zgwałcił, aby mieć ją za żonę.
Bardzo był w niej zabujany.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2022-08-04, 22:37, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7080
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5556/7220
 76%
EXP: 25/373
 6%
Wysłany: 2022-08-05, 08:12   

Krystian napisał/a:
Mój przyjaciel się bardzo zakochał w bardzo ładnej dziewczynie.
Niestety dała mu kosza.
Gdyby żył w starożytnym Izraelu to na pewno by ją zgwałcił, aby mieć ją za żonę.
Bardzo był w niej zabujany.

Ciekawą miłość opisujesz.
Jakiś zboczony, zwyrodniały koleś…
Ja poszedłbym do jej ojca i prosił o rękę.
Na myśl nie przyszło by mi gwałcić obiekt moich wzdychań i bezsenności.
Cytat:
Bardzo był w niej zabujany.

Na mój gust widział w niej wyłącznie obiekt seksualny.
Opisujesz nie prawdziwą miłość, a jedynie zwierzęce pożądanie.
Cytat:
Upatruje sobie taki Izraelita piękną młodą dziewicę nieślubną i ją gwałci.
Zapłaci parę srebników i ma żonę jaką sobie upatrzył.
Czy według Ciebie Henryku to jest kara czy nagroda dla gwałciciela?

Naprawdę uważasz, że tak dobierali się ludzie?
Za włosy, wywlec w krzaki, i już... kochająca zona?
Taka zgwałcona mogła, ale nie musiała zostać żoną gwałciciela!
Ot… znali się, widzieli, nadarzyła się okazja… a ona nawet nie wzywała pomocy.

Czym innym jest lekkie wymuszenie aktu, gdy ona niby nie chce, jeszcze boi się konsekwencji.
A czym innym bandycki brutalny gwałt na obcej kobiecie- choćby dziewicy.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6259
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4543/6115
 74%
EXP: 237/330
 71%
Wysłany: 2022-08-05, 09:34   

Wiesława napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Ja zupełnie inaczej odebrałam film, ale też sądzę, że nie obejrzeliście go.

Dlaczego twierdzisz, ze go nie obejrzałem :?:
Jak Ty odebrałaś ten fim :?:

Przepraszam cię za to niesłuszne podejrzenie. Pomyślałam tak, bo potraktowaliście jakby humorystycznie problem. Nic w tym złego, ale sprawa jest przecież poważna. Ludzie po prostu wierzą (lub nie wierzą) w ciemno, bezmyślnie i bezrefleksyjnie. Uważam, że wiara nie może być ślepa i nie może opierać się tylko o tradycje przejęte po przodkach. To jedynie prowadzi do rozłamów i kłótni.
Do tego stwarza niejakie zagrożenie, że obojętne jest w co się wierzy. Pamiętamy kpiarską sytuację zarejestrowania jakiejś religii/związku wyznaniowego wyznawców potwora spagetti (czy jakoś tak) i to chyba w Krakowie, o ile pamięć mnie myli.
Jeśli chodzi o biblijnego Boga to także warto poznać Go i to dogłębnie zanim staniemy się Jego wyznawcami. Tak jest też z każdym innym świętym tekstem dotyczącym innych wyznawców innych Bogów.


Mój pierwszy pst w tym wątku był taki:

Pokoja napisał/a:
Wiesława napisał/a:
"Dyskusja o Biblii z Przeciętnymi Zjadaczami Chleba"
https://www.youtube.com/watch?v=7qzYTtkcqxU
Do przemyślenia.


Czyli jakby mówi przysłowie: Kto wcześniej w danym czasie i miejscu powstanie panować nad duszami ten nimi rządzi.


To nie było humorysyczne, chociaż mogłaś to tak odebrać. Później dopiero na wpis Krystiana zareagowałem humorystycznie, ale ty stawiasz kwestię wiary na właściwym miejscu i właściwej powadze, wiec to kontynuujmy.
W moim poście mi chodzi o to, że zgodnie z Dz. 17:26-28 Bóg wyznaczył narodom czas i granice ich zamieszkania, żeby szukały Boga, w którym wszyscy żyjemy, a gdy przestrzegamy jego prawa to on w postaci napełnienia nas mądrością z góry pochodząca, przychodzi do nas i mieszka w nas, J. 14:23. Mamy obowiązek rozwijać się w tej danej nam cząstce. Odpowiednio stosuje się to i do narodów. Z tymi wyznaczonymi czasami i granicami zamieszkania narodów, wiąże się myśl o tym, że cząstkowa jest nasza wiedza i cząskowe nasze mówienie.

Cząstkowy sposób pojmowanai Boga w danym czasie i różnym miejscu był propagowany przez osoby mające w tym jakiś interes, ale i z dobrych pobudek, aby normować lokalne życie społeczne. Gdy jednank dany naród, wchodził w różnego rodzaju kontakty (pokojowe, czy agresywne) z innym narodem to, to skłaniało, a nawet zmuszało do ujednolicania systemu wierzeń. Naród Izraelski bardzo był doświadczony takimi kontaktami z innymi narodami w czasie swojego powstawania w Egipcie i w czasie swojej wędrówki do Ziemi Obiecanej, w czasie posiadania suwerennego państawa, a także później w postaci niewoli babilońskiej i rozproszenia wśród wszystkich narodów, dlatego w S i NT jest zawarta mądrość wypadkowa, mądrość z góry pochodząca. Z tego powodu zgłębiam mądrość zawartą w Piśmie Świętym, gdyż postrzegam ja, jako nadbudowę wszystkich innych wcześniejszych Pism, uważanych za święte, których nie lekceważę. Dążę więc do tego, aby w dostępny mi sposób, dotrzeć jak najblizej można dopierwotnego sensu, Przekazu Słowa Bożego, zawartego w tym Piśmie.

Tak więc od tego, kto w danym miejscu i czasie powstał za danym cząstkowym poglądem i rządził tam nad danym narodem, rozpoczęło się poszukiwanie Boga. Znalezienie go w różnych kolejnych i coraz bardziej skomplikowanych kwestiach, przyczyniało się do coraz głębszego poznania Boga i osiągnięcia pokoju między narodami, aż przyjdzie taki czas, że już nie będzie uczył bliźni, bliźniego, mówiąc: Poznaj Pana, gdyż ziemia będzie napełniona jego znajomością jak morza są napełnione wodami.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-08-05, 09:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2780
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 151/177
 85%
Wysłany: 2022-08-05, 15:03   

Pokoja napisał/a:
Mamy obowiązek rozwijać się w tej danej nam cząstce. Odpowiednio stosuje się to i do narodów. Z tymi wyznaczonymi czasami i granicami zamieszkania narodów, wiąże się myśl o tym, że cząstkowa jest nasza wiedza i cząskowe nasze mówienie.

Masz rację. Tylko ja bym dodała, że takie prawdy cale nie są objawione tylko z Biblii i tylko przez Boga ze ST.
Te i wszelkie inne życiowe mądrości są dane każdemu człowiekowi żyjącemu w dowolnym czasie i w dowolnym miejscu. Dlatego nie należy się zamykać jedynie w naszym PS i uważać je za jedyne prawdziwe, jedyne objawione itp. Taka postawa prowadzi jedynie do walki, do konfrontacji, nienawiści.
Dlatego także nie uważam, aby Bóg znany nam jako Jehowa, Jahwe itp. był TYM Bogiem. Bogiem Stwórcą Wszechświata, Źródłem do którego wszystko musi kiedyś wrócić.
Sumienie i serce, rozum i intuicja każdego człowieka podpowiada mu co jest dla niego właściwe. Łącznie z wiarą. Na calutkim świecie nauki podstawowe, te o miłości i szacunku dla stworzenia wszelkiego, te zawarte w NT, czy też te z Dekalogu są ludziom znane, bez względu na to, czy ktoś czytał Biblię, czy Popol Voo. Czy żył 100 lat temu, czy 200 000 lat temu. Z tego też powodu po raz wtóry podkreślam: Ojciec Bóg Wszechrzeczy, właściciel całego życia, dawca czasu i wszystkiego to nie jest Jehowa. Ale myślę, że Wszechmocny Ojciec, Źródło wie i rozumie, że ludzie tak a nie inaczej zostali poprowadzeni i wie co z tym należy zrobić. Jest Mądry i te ludzkie spory i wyzyski różnych Bogów i ich popleczników są także uwzględnione w planie. Do czasu.
Ktoś, chyba Krystian napisał gdzieś, że wierzy w Jehową z Biblii, ale ma wątpliwości do tłumaczeń. Tłumaczenia, nie dość, że są tendencyjne i często celowo lub z niewiedzy przeinaczone (żeby nie powiedzieć - przekłamane) to jeszcze gorszą sprawą są interpretacje, nauki, wykładnie i wszelkie kombinacje akrobatyczne, które dokonują ludzie podlegli denominacjom/kościołom/zborom.
Dla mnie wartość ma jedynie relacja osobista, więź z Bogiem tak, jak czuję. Nie ma to nic wspólnego z takim gadaniem, jak niektórzy mówią, że siadają "tacie-Bogu" na kolanach, że widują Jezusa, który do nich mówi itp.
Serce to mózg do kontaktów z Najwyższym i ono podpowiada nieomylnie co i jak robić.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6007/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2022-08-05, 18:25   

Wiesława napisał/a:
Ktoś, chyba Krystian napisał gdzieś, że wierzy w Jehową z Biblii, ale ma wątpliwości do tłumaczeń.


Tak Wiesławo to ja napisałem.
Dla mnie Bóg Jehowa jest sprawiedliwy i nie wierzę, aby dał takie prawo co do gwałtu nieślubnej dziewicy.
Sama widzisz jak Henryk kombinuje, zamiast przyznać, że być może to błędne tłumaczenie tego wersetu.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2780
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 151/177
 85%
Wysłany: 2022-08-05, 18:39   

Krystian napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Ktoś, chyba Krystian napisał gdzieś, że wierzy w Jehową z Biblii, ale ma wątpliwości do tłumaczeń.


Tak Wiesławo to ja napisałem.
Dla mnie Bóg Jehowa jest sprawiedliwy i nie wierzę, aby dał takie prawo co do gwałtu nieślubnej dziewicy.
Sama widzisz jak Henryk kombinuje, zamiast przyznać, że być może to błędne tłumaczenie tego wersetu.

To jest zagwozdka. Bóg zwany Jehowa dawał całkiem dziwne prawa i stąd moje wątpliwości co do tego, czy to jest BÓG w którego należy wierzyć, jako w Ojca, w Źródło, w Istotę Nadrzędną i w Praprzyczynę.
Nakazywanie gwałtów, tolerowanie kazirodztwa, mordowania itd. nie przystoi żadnemu Bogu, no chyba, że jest to bóg. I na to właśnie wygląda, niestety dla wielu. Stąd warto zapoznać się bez emocji i uprzedzeń w kogo i w co się wierzy.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6259
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4543/6115
 74%
EXP: 237/330
 71%
Wysłany: 2022-08-05, 20:28   

Wiesława napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Mamy obowiązek rozwijać się w tej danej nam cząstce. Odpowiednio stosuje się to i do narodów. Z tymi wyznaczonymi czasami i granicami zamieszkania narodów, wiąże się myśl o tym, że cząstkowa jest nasza wiedza i cząskowe nasze mówienie.

Masz rację. Tylko ja bym dodała, że takie prawdy cale nie są objawione tylko z Biblii i tylko przez Boga ze ST.

Pod rozwagę, cytuję trzy teksty, jako trzy sposoby poznania ewangeli Królestwa Chrystusowego:

2. Przez objawienie

Cytat:
Gal. 1:11. A (1063) oznajmuję (1107) wam (5213) bracia (80)! iż Ewangielija (2098), która jest opowiadana (2097) ode (5259) mnie (1700), nie (3756) jest (2076) według (2596) człowieka (444).
12. Albowiem (1063) ja (1473) anim (3761) jej (846) wziął (3880), anim (3761) się jej nauczył (1321) od (3844) człowieka (444), ale (235) przez (1223) objawienie (602) Jezusa (2424) Chrystusa (5547).


Gal. 1:11. Jako że wykazałem wam bracia! Ewangelia, przyniesiona na skutek mnie, nie jest według człowieka.
12. Ponieważ ja ani sam się nauczyłem, ani nauczam według człowieka, ale dzięki objawieniu Jezusa Chrystusa.


Kod:
Gal. 1:11. Jako że (1063) wykazałem (1107) wam (5213) bracia (80)! Ewangelia (2098), przyniesiona (2097) na skutek (5259) mnie (1700), nie (3756) jest (2076) według (2596) człowieka (444).   
12. Ponieważ (1063) ja (1473) ani (3761) sam (846) się nauczyłem (3880), ani (3761) nauczam (1321) według (3844) człowieka (444), ale (235) dzięki (1223) objawieniu (602) Jezusa (2424) Chrystusa (5547).


1. Przez osobistą obecność z Panem Jezusem Chrystusem w czasie jego nauczania

Cytat:
Gal. 2:1. Potem (1899) po (1223) czternastu (1180) latach (2094) wstąpiłem (305) zasię (3825) do (1519) Jeruzalemu (2414) z (3326) Barnabaszem (921), wziąwszy z sobą (4838) i Tytusa (5103).
2. A (1161) wstąpiłem (305) według (2596) objawienia (602) i przełożyłem (394) im (846) Ewangieliję (2098), którą każę (2784) między (1722) poganami (1484), a zwłaszcza (2596_2398) zacniejszym (1380), bym snać nadaremno (1519_2756) nie (3381) bieżał (5143), albo (2228) przedtem nie biegał (5143).


Gal. 2:1. Potem po czternastu latach, znowu wstąpiłem do Jeruzalemu razem z Barnabaszem; zabraliśmy ze sobą Tytusa.
2. A wstąpiłem według objawienia Ewangelii, głoszonej między narodami w czasie właściwym; przedstawiłem ją, żebym jakoś nie biegł na daremno; inaczej biegłem, była uznaną za słuszną.


Kod:
Gal. 2:1. Potem (1899) po (1223) czternastu (1180) latach (2094), znowu (3825) wstąpiłem (305) do (1519) Jeruzalemu (2414) razem z (3326) Barnabaszem (921); zabraliśmy ze sobą (4838) Tytusa (5103).   
2. A (1161) wstąpiłem (305) według (2596) objawienia (602) Ewangelii (2098), głoszonej (2784) między (1722) narodami (1484) w czasie (2596) właściwym (2398); przedstawiłem (394) ją (846), żebym jakoś nie (3381) biegł (5143) na (1519) daremno (2756); inaczej (2228) biegłem (5143), była uznaną za słuszną (1380).


3. Poznanie przez narody za pośrednictwem stworzonej natury, Rz. 1:19,20; 2:14-16; Dz. 17:28:

Cytat:
Rz. 1:11. Albowiem pragnę was widzieć, abym wam mógł udzielić jakiego daru duchownego ku utwierdzeniu waszemu;
12. To jest, abyśmy się u was zobopólnie ucieszyli przez społeczną wiarę, i waszę, i moję.


Tak więc Pismo Święte uznaje także poznanie, udzielone innym, a nie tylko przez Żydów, co przyznal nawet sam Ap. Piotra w Dz. 10:34,35, stwierdzając, że bóg nie ma względu na osoby.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13