FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
K ADS a Chrzescijanski fundamentalizm
Autor Wiadomość
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4954
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 124/280
 44%
Wysłany: 2013-05-14, 16:00   K ADS a Chrzescijanski fundamentalizm

K ADS a Chrzescijanski fundamentalizm

Fundamentalizm religijny - rygorystyczne trzymanie sie zasad i norm wyznaczonych przez dana religie.


Uczy sie nas, ze jest on o zabarwieniu negatywnym, ale nie do konca , bo czesto okresla sie dzis w swiecie np w mediach tak ten koscioly itp wyznania ktore w zyciu wymagaja trzymania sie jakis zasad , oczywiscie sa tez grupy skrajne ale jest to zawsze jakis margines tak jest np w Islamie ( w kazdej religii czy wyznaniu mamy dzis spor miedzy fundametalizmem a liberalizmem czyli ile i co oraz dlaczego nam wolno a podobnie jest i w swiecie np w polityce tak zdrowy fundametalizm jak i liberalizm jest nam dzis bardzo potrzebny ! )

KADS jest Kosciolem fundamentalistycznym przynajmniej w sferze zasad wiary, moralnosci czy pokarmow. W innych kwestiach pozostawia duza doze swobody wyznawcom w podejmowaniu decyzji wykraczajacych poza normy religijne (patrz: zalecenia Generalnej Konferencji KADS - polecam wersje angielska, bo polska na adwent.pl jest niepelna), wiec kwalifikowac go calkowicie do fundamentalizmu religijnego wtedy nie mozna, tak jak nie mozna twierdzic, ze w KADS mamy zwyczajna demokracje, ( wszyscy glosuja w kazdej sprawie ) bo jak zapewne niewielu zdaje sobie sprawe, mamy system przedstawicielski ( czyli glosowanie przez wybrane w zborze osoby do glosowania w innych sprawach kosciola ) .

Inna sprawa, ze adwentysci moga uchodzic na zewnatrz za fundamentalistow, ale w praktyce w wielu sprawach sa liberalami, co ja osobiscie odbieram bardzo pozytywnie (np. antykoncepcja, gdzie swobode pozostawia sie malzonkom, a w KRK uznaje sie ja za grzeszna, choc prawie wszyscy katolicy ja stosuja). To samo z teologia, ktora w KADS nie stoi w miejscu - ciagle odkrywane sa nowe wyjasnienia starych prawd. W sumie wiec, nie taki diabel straszny, jak go maluja -:) pozdrawiam ! Tomasz G

Chrzescijanski fundamentalizm

http://www.google.pl/url?...bS6UBiX8nFhvIXg
_________________
tom68
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-06-17, 20:20   

adwentyści nie są religią Jezusa, gdyż narzucaja swoim członkom przestrzeganie prawa mojżeszowego

Albowiem końcem zakonu jest Chrystus, aby był usprawiedliwiony każdy, kto wierzy.

Jezus wypełnił zakon i od tej pory nas nie obowiązuje.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-06-17, 20:28   

Krystianie, nie mow w ten sposob, bo rownie dobrze mozna tak mowic do Ciebie, a wtedy to sie okaze, ze sie obrzucamy obelgami. To co piszesz, to jest Twoje zdanie, nie potrafisz zacytowac Pisma, gdzie pisze, ze zakon jest niewaqzny, wiec prosze Cie, nie orzekaj kto jest chrzescijaninem a kto nie, bo to Pan rozstrzygnie, czemu Ty rowniez podlegasz. Ja tam uwazam, ze malo chrzescijanska jest postawa "nic mnie nie obowiazuje", ale nie mowie ze nie jestes chrzescijaninem, bo wierze, ze na dany moment masz takie przekonanie. :-(
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-06-17, 21:22   

Axanno ja tylko wierzę w to co pisze w Biblii i nigdzie nie napisałem, że nic nas nie obowiązuje. ST jest nam przydatny, ale upieranie się, że chrześcijanie mają przestrzegać zakonu Mojżesza jest nie dość, że obecnie niewykonalne jeśli chciałabyś przestrzegać wszystko to jeszcze do tego nie biblijne

Ale teraz wy, którzy niegdyś byliście dalecy, staliście się w Chrystusie Jezusie bliscy przez krew Chrystusową. (14) Albowiem On jest pokojem naszym, On sprawił, że z dwojga jedność powstała, i zburzył w ciele swoim stojącą pośrodku przegrodę z muru nieprzyjaźni, (15) On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka (16) i pojednać obydwóch z Bogiem w jednym ciele przez krzyż, zniweczywszy na nim nieprzyjaźń; (17) i przyszedłszy, zwiastował pokój wam, którzyście daleko, i pokój tym, którzy są blisko. (18) Albowiem przez niego mamy dostęp do Ojca, jedni i drudzy w jednym Duchu. (19)

chyba, że chcesz wrócić do judaizmu :)
ale wtedy na cóż nam ofiara Jezusa
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2013-06-17, 21:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-06-17, 21:56   

Masz prawo do swojego zdania, Krystianie, ale pozwol innym miec swoje i nie nazywaj ich "niechrzescijanami". Nie cytuj mi wersow, bo ja ci tez moge garsc rzucic, ktore Twojemu stanowisku wyraznie przecza i dobrze o tym wiesz.

A tak z ciekawosci nie mowisz ze nic nie obowiazuje, to znaczy sie ze cos obowiazuje, a co?
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-06-18, 00:21   

Axanna napisał/a:
Masz prawo do swojego zdania, Krystianie, ale pozwol innym miec swoje i nie nazywaj ich "niechrzescijanami". Nie cytuj mi wersow, bo ja ci tez moge garsc rzucic, ktore Twojemu stanowisku wyraznie przecza i dobrze o tym wiesz.

A tak z ciekawosci nie mowisz ze nic nie obowiazuje, to znaczy sie ze cos obowiazuje, a co?


to podaj mi jakąś wypowiedź Jezusa lub apostoła, gdzie chrześcijanin ma nadal przestrzegać zakon Mojżesza

obowiązuje nas prawo Chrystusa, które On zawarł w dwóch przykazaniach
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-06-19, 12:05   

podaje obszerny fragment Pisma Świętego adwentystom i zwolennikom przestrzegania zakonu Mojżesza

"(1) O nierozumni Galacjanie! Któż was omamił, was, przed których oczami został wymalowany obraz Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego? (2) Chcę dowiedzieć się od was tego jednego: Czy przez uczynki zakonu otrzymaliście Ducha, czy przez słuchanie z wiarą? (3) Czy aż tak nierozumni jesteście? Rozpoczęliście w duchu, a teraz na ciele kończycie? (4) Czy daremne były tak liczne wasze doznania? Rzeczywiście, byłyby daremne. (5) Czy ten, który daje wam Ducha i dokonuje wśród was cudów, czyni to na podstawie uczynków zakonu, czy na podstawie słuchania z wiarą? (6) Tak Abraham uwierzył Bogu i poczytano mu to ku usprawiedliwieniu. (7) Z tego możecie poznać, że ci, którzy są z wiary, są synami Abrahama. (8) A Pismo, które przewidziało, że Bóg z wiary usprawiedliwia pogan, uprzednio zapowiedziało Abrahamowi: W tobie będą błogosławione wszystkie narody. (9) Tak więc ci, którzy są ludźmi wiary, dostępują błogosławieństwa z wierzącym Abrahamem. (10) Bo wszyscy, którzy polegają na uczynkach zakonu, są pod przekleństwem; napisano bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze zakonu. (11) A że przez zakon nikt nie zostaje usprawiedliwiony przed Bogiem, to rzecz oczywista, bo: Sprawiedliwy z wiary żyć będzie. (12) Zakon zaś nie jest z wiary, ale: Kto go wypełni, przezeń żyć będzie. (13) Chrystus wykupił nas od przekleństwa zakonu, stawszy się za nas przekleństwem, gdyż napisano: Przeklęty każdy, który zawisł na drzewie, (14) aby błogosławieństwo Abrahamowe przeszło na pogan w Jezusie Chrystusie, my zaś, abyśmy obiecanego Ducha otrzymali przez wiarę. (15) Bracia, przytoczę przykład ze stosunków ludzkich: Nawet uprawomocnionego testamentu jakiegoś człowieka nikt nie obala ani do niego nic nie dodaje. (16) Otóż, obietnice dane były Abrahamowi i potomkowi jego. Pismo nie mówi: I potomkom - jako o wielu, lecz jako o jednym: I potomkowi twemu, a tym jest Chrystus. (17) Powiadam więc to: Testamentu uprzednio przez Boga uprawomocnionego nie unieważnia zakon, który został nadany czterysta trzydzieści lat później, tak żeby obietnica była unicestwiona. (18) Jeśli bowiem dziedzictwo wywodzi się z zakonu, to już nie z obietnicy. Bóg zaś obdarzył nim łaskawie Abrahama przez obietnicę. (19) Czymże więc jest zakon? Został on dodany z powodu przestępstw, aż do przyjścia potomka, którego dotyczy obietnica; a został on dany przez aniołów do rąk pośrednika. (20) Pośrednika zaś nie ma tam, gdzie chodzi o jednego, a Bóg jest jeden. (21) Czy więc zakon jest przeciw obietnicom Bożym? Bynajmniej! Gdyby bowiem został nadany zakon, który może ożywić, usprawiedliwienie byłoby istotnie z zakonu. (22) Lecz Pismo głosi, że wszystko poddane jest grzechowi, aby to, co było obiecane, dane było na podstawie wiary w Jezusa Chrystusa tym, którzy wierzą. (23) Zanim zaś przyszła wiara, byliśmy wspólnie zamknięci i trzymani pod strażą zakonu, dopóki wiara nie została objawiona. (24) Tak więc zakon był naszym przewodnikiem do Chrystusa, abyśmy z wiary zostali usprawiedliwieni. (25) A gdy przyszła wiara, już nie jesteśmy pod opieką przewodnika. (26) Albowiem wszyscy jesteście synami Bożymi przez wiarę w Jezusa Chrystusa. (27) Bo wszyscy, którzy zostaliście w Chrystusie ochrzczeni, przyoblekliście się w Chrystusa. (28) Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie. (29) A jeśli jesteście Chrystusowi, tedy jesteście potomkami Abrahama, dziedzicami według obietnicy." List do Galacjan 3 rozdzial
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2013-06-19, 12:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-06-20, 22:28   

Krystian napisał/a:
Axanna napisał/a:
Masz prawo do swojego zdania, Krystianie, ale pozwol innym miec swoje i nie nazywaj ich "niechrzescijanami". Nie cytuj mi wersow, bo ja ci tez moge garsc rzucic, ktore Twojemu stanowisku wyraznie przecza i dobrze o tym wiesz.

A tak z ciekawosci nie mowisz ze nic nie obowiazuje, to znaczy sie ze cos obowiazuje, a co?


to podaj mi jakąś wypowiedź Jezusa lub apostoła, gdzie chrześcijanin ma nadal przestrzegać zakon Mojżesza

Ty tez nie podales gdzie pisze, ze przykazania Boze Ciebie nie obowiazuja. Cytat z Galacjan przewaznie mowi o obrzezaniu, ja tak go rozumiem a w zadnym razie nie uwazam, zeby Pawel karcil kogos za uczynki - pokladanie nadziei w nich to inna sprawa, zas pelnienie uczynkow jest niezbedne i ten sam Pawel gdzie indziej o tym poucza.

Nikt tu nie pisze o przestrzeganiu zakona Mojzesza w calosci, krystianie, ale o przestrzeganiu Bozych przykazan NT wspomina, wiec nie wiem czemu tak wyglada ze jakbys nie rozumial o czym mowa.

Mat 5:18-19 bw "Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie.
Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios."

Mat 19:17 bw "A On mu odrzekł: Czemu pytasz mnie o to, co dobre? Jeden jest tylko dobry, Bóg. A jeśli chcesz wejść do żywota, przestrzegaj przykazań."

Luk 11:28 bw "On zaś rzekł: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają Słowa Bożego i strzegą go."

1Co 7:19 bw "Obrzezanie nie ma żadnego znaczenia i nieobrzezanie nie ma żadnego znaczenia, ale tylko przestrzeganie przykazań Bożych."

1Jo 3:24 bw "A kto przestrzega przykazań jego, mieszka w Bogu, a Bóg w nim, i po tym Duchu, którego nam dał, poznajemy, że w nas mieszka."

1Jo 5:3 bw "Na tym bowiem polega miłość ku Bogu, że się przestrzega przykazań jego, a przykazania jego nie są uciążliwe."

Rev 14:12 bw "Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Jezusa."



Trzeba by zgrywac calkiem niekumatego, zeby twierdzic ze tutaj chodzi tylko o milosc :roll:
Cytat:
obowiązuje nas prawo Chrystusa, które On zawarł w dwóch przykazaniach

co Ty powiesz.... a jak sie to przeklada na praktyce - o ile oczywiscie w ogole jakos sie przeklada...
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-06-21, 14:52   

Axanna,

My się chyba w tym temacie nie rozumiemy, więc jeszcze raz.
Nigdzie nie napisałem, że nie mamy przestrzegać przykazań bożych.
Napisałem tylko, że nas nie obowiązuje zakon Mojżesza, ponieważ, był on skierowany do narodu żydowskiego w tamtym czasie.Dlatego ja nie obchodzę Paschy, Święta Szałasów i nie będę radzić dziewicy, która została zgwałcona, aby poślubiła swojego oprawcę ( w tamtych czasach to z pewnych wzgledów miało racje bytu )
Zakon miał być tylko przewodnikiem do Chrystusa. Więc nie wiem dlaczego mam nie wierzyć słowom z Listu do Galacjan

(22) Pismo jednak obwarowało wszystko grzechem, by obietnica spełniała się wobec wierzących dzięki wierze w Jezusa Chrystusa. (23) Zanim zaś nastały czasy wiary, strzegło nas Prawo. Byliśmy zamknięci aż do momentu objawienia się wiary. (24) Tak więc Prawo stało się opiekunem czuwającym nad nami aż do czasu przyjścia Chrystusa, byśmy dzięki wierze doznali usprawiedliwienia. (25) Gdy zaś nastały czasy wiary, już nie jesteśmy poddani opiekunowi. (26) Wszyscy bowiem dzięki wierze jesteście synami Boga - w Chrystusie Jezusie. (27)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-06-21, 17:35   

Krystian napisał/a:
Axanna,

My się chyba w tym temacie nie rozumiemy...

Przede wszystkim, Krystianie, chce zapewnic ze Ciebie szanuje i chce zebys o tym pamietal :)

Ja z Toba w tej kwestii sie nie zgadzam i uwazam ze naganne jest mowic na kogos ze nie jest chrzescijaninem tylko z tego powodu, ze inaczej rozumie jakie Boze przykazania ma przestrzegac. Bylam kiedys tez tak samo jak Ty przekonana, ze milosc, no i tam moze unikac balwanow i tyle. Klocilam sie z adwentystami i bylam nawet czasem agresywna, obrazalam ich, oskarzajac o to i owo - teraz tego zaluje i chetnie bym wszystkich przeprosila, ale dawno to bylo, nie mam kontalktu. Ty to jeszcze tak spokojnie... :)
Cytat:
Więc nie wiem dlaczego mam nie wierzyć słowom z Listu do Galacjan...

poprosiles mnie o to:
Cytat:
to podaj mi jakąś wypowiedź Jezusa lub apostoła, gdzie chrześcijanin ma nadal przestrzegać zakon Mojżesza...

i wczesniej powiedziales:
Cytat:
Axanno ja tylko wierzę w to co pisze w Biblii...

wiec podalam Ci to (i inne):
Cytat:
Mat 5:18-19 bw "Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie.
Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios."

i sie pytam - czy to nie jest to o co prosiles, czy to nie sa slowa Jezusa, czy to jest ta Biblia co do ktorej twierdzisz, ze wierzysz temu co tam napisano itp.itp.itp.?

Tylko chce Tobie pokazac, ze nie mozesz mowic ze ktos nie jest chrzescijaninem bo ma inne spojrzenie od Twojego. Ty wierzysz biblii zwlaszcza listu galacjan bo pasuje, ale inne fragmenty to juz Ci mniej pasuja i na nich uwagi skupiac nie chcesz. Czyli stac Ciebie z milosci do Boga wystrzegac sie balwanow, ale juz przestrzegac soboty to nie za bardzo...

Tylko sie nie obrazaj, ja pisze w milosci i z szacunkiem. Szanuje Twoje zdanie rowniez, choc z nim sie nie zgadzam, ale wiem ze mozna miec takie zdanie jak Twoje i byc szczerym przy tym - sama tez tak mialam. Jedno przeciwko czemu jestem stanowczo, zeby nie nazywac niechrzescijanami wierzacych Panskich, Twoich/naszych siostr i braci.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-06-22, 15:22   

Axanna,

Cytat:
Napisałem tylko, że nas nie obowiązuje zakon Mojżesza, ponieważ, był on skierowany do narodu żydowskiego w tamtym czasie.Dlatego ja nie obchodzę Paschy, Święta Szałasów i nie będę radzić dziewicy, która została zgwałcona, aby poślubiła swojego oprawcę ( w tamtych czasach to z pewnych wzgledów miało racje bytu )


wiec mi odpisz czy Ty przestrzegasz zakon i czy my jako chrześcijanie mamy wypełniać wszystko co tam jest zapisane?

ps, ja już pisałem, że Cie lubię, a lubie Cie za to, że mocno wierzysz w Boga
a takich ludzi obecnie jest bardzo mało
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-06-22, 16:35   

Axanno podałaś mi tekst z Mateusza 5:17.
Tam Jezus wypowiadał się do Żydów, którzy myśleli, że Jezus przyszedł rozwiązać zakon.
Jezus im wytłumaczył, że przyszedł wypełnić. Powiedział im, że ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko się stanie. Inaczej by tego Żydzi nie zrozumieli.
Stało się wtedy, kiedy Jezus zakon wypełnił.To, że jest w tym wersecie napisane, że niebo i ziemia to jest parafraza, którą użył Jezus.
Zobacz co powiedział tu:

Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą.


czyli co, nie będzie już ziemi i nieba tylko zostaną słowa Jezusa
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-06-26, 23:14   

Krystian napisał/a:
Axanna,

Cytat:
Napisałem tylko, że nas nie obowiązuje zakon Mojżesza, ponieważ, był on skierowany do narodu żydowskiego w tamtym czasie.Dlatego ja nie obchodzę Paschy, Święta Szałasów i nie będę radzić dziewicy, która została zgwałcona, aby poślubiła swojego oprawcę ( w tamtych czasach to z pewnych wzgledów miało racje bytu )


wiec mi odpisz czy Ty przestrzegasz zakon i czy my jako chrześcijanie mamy wypełniać wszystko co tam jest zapisane?

Nie przestrzegam . Zasuwam w pracy w soboty :-( Ale nie jadam juz wieprzy, krwi tez nie jadam, zdaje sie Ty tez sie wystrzegasz od krwi, a wiec badasz jednak ST i NT i rozwazasz w sersu co jest dobre i co Bogu sie podoba? :->

Ja uwazam, ze te przykazania moralne, ktore Bog nadal Zydom sa bardzo dobre i co wiecej sa nadane dla dobra ludzi, a nie z powodu zachcianek Boga ze niech bedzie tak i juz bo sobie ubzduralem. Wiec byc poslusznym jest ku naszemu dobru i Bogu to sie podoba.

Co wiecej nasza milosc do Boga pobudza nas by badac co mu sie podoba i to czynic co On mowi. Wlasnie milosc przekierowala moje myslenie od powszechnego odmachiwania sie ze "to do Zydow" i wzbudzila pragnienie robic to co Bog kazal, a niech bedzie ze i do Zydow.

Uwazam tez ze Bog sie nie gniewa na kogos kto z roznych powodow nie swieci soboty - bo albo pranie mozgu, albo musi pracowac zeby utrzymac rodzine itp. Ale odpoczywac wlasnie w sobote jest moim pragnieniem :)
Cytat:
ps, ja już pisałem, że Cie lubię, a lubie Cie za to, że mocno wierzysz w Boga
a takich ludzi obecnie jest bardzo mało

Bardzo dziekuje, Krystianie :->
Ostatnio zmieniony przez Axanna 2013-06-26, 23:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-06-27, 15:15   

Axanna,

Cytat:
Ale nie jadam juz wieprzy, krwi tez nie jadam,


to, że nie spożywasz wieprzowiny - to Twoja sprawa
to, że nie spożywasz krwi - to już sprawa Boga Prawdziwego

Bóg ewidentnie tego zakazał w ST i to samo potwierdzili apostołowie pod wpływem Ducha Świętego. Spożywanie krwi to grzech.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2013-06-27, 15:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-06-27, 19:56   

Krystian napisał/a:
Axanna,

Cytat:
Ale nie jadam juz wieprzy, krwi tez nie jadam,


to, że nie spożywasz wieprzowiny - to Twoja sprawa
to, że nie spożywasz krwi - to już sprawa Boga Prawdziwego

Bóg ewidentnie tego zakazał w ST i to samo potwierdzili apostołowie pod wpływem Ducha Świętego. Spożywanie krwi to grzech.

w tym samym stopniu co krew zakazal jadac wieprzowine, wiec nie wiem czemu mowisz ze jest to moja sprawa. Nie dlatego nie jadam, ze mam bzika, tylko ze wzgledu na przykazanie :->
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13