FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym jest wiara i co nią pojmujemy, Hbr. 11:1-3?
Autor Wiadomość
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2022-09-27, 22:11   

Pokoja napisał/a:
Markerów napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Markerów napisał/a:
I tu trzeba powiedzieć wprost.. w NT Maryja urzeczywistnia w sposób najdoskonalszy posłuszeństwo wiary.
W wierze przyjmuje Ona zapowiedź i obietnicę przyniesioną przez anioła Gabriela, wierząc, że:
"dla Boga... nie ma nic niemożliwego" (Łk 1, 37) , i dając swoje przyzwolenie:
"Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa!" (Łk 1, 38).


Jeżeli to (w NT Maryja urzeczywistnia w sposób najdoskonalszy posłuszeństwo wiary) jest prawdą ostateczną, według Ciebie, to jak to godzisz z wcześniejszym, zgodnym z Prawdą i godnym uwagi wpisem:

Markerów napisał/a:
Jednak "Bóg... nam lepszy los zgotował", dał nam łaskę wiary w Jego Syna Jezusa, "który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala" (Hbr 11, 40; 12, 2)


A co tu jest do godzenia? 🤔
Chrystus nam w wierze przewodzi i ja wydoskonala
Maryja zaś w sposób doskonały urzeczywistnia POSŁUSZEŃSTWO wiary..
Tak jak Abraham 😇


Słowo o numerze 5051, występujące w Hbr. 12:2 oznacza: wykonawca, wypełniciel.
Wypełniciel, czyli wypełniał, a więc urzeczywistniał.
To, że Maria (jak napisałeś) w sposób doskonały urzeczywistnia POSŁUSZEŃSTWO wiary, to nie jest wprost napisane w Piśmie Świętym, jako jej charakterystyka. To teolodzy pro - Maryjni, tak sobie to dopowiadają. Jednak nie zamierzam polemizować, aby to podważać.
Wierzę w pierwszej kolejności w to, że to Pan Jezus będąc doskonałym wypełnicielem wiary, zarazem w doskonały sposób ją urzeczywistnił.


Chyba źle i nadinterpretujesz....
Maryja jak i Abraham odpowiedziała w pełni Bogu "Tak"
Urzeczywistniła posłuszeństwo wiary
Czego nie rozumiesz?
Abrahamowi też zarzucisz to samo? ?🤔
Wiem, komu uwierzyłem" (2 Tm 1, 12)

Wiara jest najpierw osobowym przylgnięciem człowieka do Boga; równocześnie i w sposób nierozdzielny jest ona dobrowolnym uznaniem całej prawdy, którą Bóg objawił. Jako osobowe przylgnięcie człowieka do Boga i uznanie prawdy, którą On objawił....
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2022-09-27, 22:14   

Wiara w Jezusa Chrystusa i w Tego, który Go posłał dla naszego zbawienia, jest konieczna do zbawienia
Ponieważ «bez wiary... nie można podobać się Bogu» (Hbr 11, 6) i dojść do udziału w Jego synostwie, nikt nie może być bez niej usprawiedliwiony ani nie otrzyma życia wiecznego, jeśli nie «wytrwa w niej do końca...

Maryja Matka Syna Bożego była w tym mistrzynią 😇
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 726 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6333
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4442/6115
 72%
EXP: 311/330
 94%
Wysłany: 2022-09-27, 22:46   

Markerów napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Markerów napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Markerów napisał/a:
I tu trzeba powiedzieć wprost.. w NT Maryja urzeczywistnia w sposób najdoskonalszy posłuszeństwo wiary.
W wierze przyjmuje Ona zapowiedź i obietnicę przyniesioną przez anioła Gabriela, wierząc, że:
"dla Boga... nie ma nic niemożliwego" (Łk 1, 37) , i dając swoje przyzwolenie:
"Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa!" (Łk 1, 38).


Jeżeli to (w NT Maryja urzeczywistnia w sposób najdoskonalszy posłuszeństwo wiary) jest prawdą ostateczną, według Ciebie, to jak to godzisz z wcześniejszym, zgodnym z Prawdą i godnym uwagi wpisem:

Markerów napisał/a:
Jednak "Bóg... nam lepszy los zgotował", dał nam łaskę wiary w Jego Syna Jezusa, "który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala" (Hbr 11, 40; 12, 2)


A co tu jest do godzenia? 🤔
Chrystus nam w wierze przewodzi i ja wydoskonala
Maryja zaś w sposób doskonały urzeczywistnia POSŁUSZEŃSTWO wiary..
Tak jak Abraham 😇


Słowo o numerze 5051, występujące w Hbr. 12:2 oznacza: wykonawca, wypełniciel.
Wypełniciel, czyli wypełniał, a więc urzeczywistniał.
To, że Maria (jak napisałeś) w sposób doskonały urzeczywistnia POSŁUSZEŃSTWO wiary, to nie jest wprost napisane w Piśmie Świętym, jako jej charakterystyka. To teolodzy pro - Maryjni, tak sobie to dopowiadają. Jednak nie zamierzam polemizować, aby to podważać.
Wierzę w pierwszej kolejności w to, że to Pan Jezus będąc doskonałym wypełnicielem wiary, zarazem w doskonały sposób ją urzeczywistnił.


Chyba źle i nadinterpretujesz....
Maryja jak i Abraham odpowiedziała w pełni Bogu "Tak"
Urzeczywistniła posłuszeństwo wiary
Czego nie rozumiesz?
Abrahamowi też zarzucisz to samo? ?🤔
Wiem, komu uwierzyłem" (2 Tm 1, 12)

Wiara jest najpierw osobowym przylgnięciem człowieka do Boga; równocześnie i w sposób nierozdzielny jest ona dobrowolnym uznaniem całej prawdy, którą Bóg objawił. Jako osobowe przylgnięcie człowieka do Boga i uznanie prawdy, którą On objawił....


A co ja zarzuciłem :?:
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 726 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6333
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4442/6115
 72%
EXP: 311/330
 94%
Wysłany: 2022-09-27, 22:47   

Markerów napisał/a:
Wiara w Jezusa Chrystusa i w Tego, który Go posłał dla naszego zbawienia, jest konieczna do zbawienia
Ponieważ «bez wiary... nie można podobać się Bogu» (Hbr 11, 6) i dojść do udziału w Jego synostwie, nikt nie może być bez niej usprawiedliwiony ani nie otrzyma życia wiecznego, jeśli nie «wytrwa w niej do końca...

Maryja Matka Syna Bożego była w tym mistrzynią 😇


Nie zaprzeczałem temu.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2022-09-28, 05:44   

Pokoja napisał/a:
Markerów napisał/a:
Wiara w Jezusa Chrystusa i w Tego, który Go posłał dla naszego zbawienia, jest konieczna do zbawienia
Ponieważ «bez wiary... nie można podobać się Bogu» (Hbr 11, 6) i dojść do udziału w Jego synostwie, nikt nie może być bez niej usprawiedliwiony ani nie otrzyma życia wiecznego, jeśli nie «wytrwa w niej do końca...

Maryja Matka Syna Bożego była w tym mistrzynią 😇


Nie zaprzeczałem temu.


👍
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 482 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7180
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5390/7220
 74%
EXP: 125/373
 33%
Wysłany: 2022-09-28, 07:54   

Markerów napisał/a:
Ponieważ «bez wiary... nie można podobać się Bogu» (Hbr 11, 6) i dojść do udziału w Jego synostwie, nikt nie może być bez niej usprawiedliwiony ani nie otrzyma życia wiecznego, jeśli nie «wytrwa w niej do końca...

Maryja Matka Syna Bożego była w tym mistrzynią 😇

Apostoł Paweł wymienia „bohaterów wiary” z imienia, wraz z ich zasługami (Hbr 11 rdz).
Dziwnym trafem nie wymienia tam Mari, chociaż wspomina i kobiety.
Jakie mamy przesłanki ku temu, aby uznać Marię „mistrzynią wiary”?
Czego dokonała? Jakich heroicznych czynów? W czym mamy Ją naśladować?
Jedyne co wiemy, to urodziła kilkoro dzieci, gdzie Jezus był pierwszy.
1Tm 2:14-17 EKU "I nie Adam został zwiedziony, lecz zwiedziona kobieta pogrążyła się w grzechu. (15) Zostanie zaś zbawiona przez rodzenie dzieci – jeśli wytrwają w wierze i miłości, prowadząc życie święte i skromne."
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2022-09-28, 08:47   

[quote="Henryk"]
Markerów napisał/a:
P.
Jakie mamy przesłanki ku temu, aby uznać Marię „mistrzynią wiary”?
Czego dokonała? Jakich heroicznych czynów? W czym mamy Ją naśladować?
Jedyne co wiemy, to urodziła kilkoro dzieci, gdzie Jezus był pierwszy.
."[/b][/color]


Nie ... To że ty tylko tyle Wiesz nie znaczy że to Wszystko co można o Maryji powiedzieć.. poprostu mało wiesz 😌

Oto kilka drobnych tylko przesłanek mówiących o matce Pana.:

Tylko o Niej Biblia mówi, że jest błogosławiona przez wszystkie pokolenia (Łk 1:48).
Słowa te wypowiada sama Matka Boża.

Jej błogosławi:
Bóg Ojciec - „pełna łaski Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami” (Łk 1:28).
Syn Boży - „Błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je” (Łk 11:28); „a Matka Jego wszystkie słowa te zachowywała w sercu Swoim”
Duch Św. - „Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk i powiedziała: błogosławiona jesteś między niewiastami” (Łk 1:41n.).

Błogosławieństwa te są akceptowane tak przez pokornych ludzi (Łk 1:42), jak i przez aniołów (Łk 1:28).

Maryja jest jedyną wybranką Boga na zrodzenie Syna Bożego. Jej wybranie i ważność jej dzieła uznaje Elżbieta w słowach: „A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie” Łk 1:43.

Jej błogosławieństwo tekst Łk 1:42 stawia w jednym rzędzie z błogosławieństwem Syna: „błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona”.

Ona przez Syna, jak i On, pełni są łaski Bożej (Łk 1:28, J 1:14);

Chrystus uczy, że „między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela” (Mt 11:11). Ponieważ sam był zrodzony z niewiasty (Ga 4:4), nie wlicza tym samym siebie, jak i Maryi, do tego pouczenia. Przez to wyróżnia Ją i siebie
. Dz 1:14 uwydatniają Maryję spośród innych niewiast.

Maryja będąc Matką Chrystusa, jest też Matką Kościoła, z którym On się utożsamia, a który jest „Jego Ciałem” (Kol 1:24, 1Kor 12:27).
Jest Ona Matką wierzących (J 19:26-27), jak Ewa matką żyjących

Chrystus przekazuje nas Jej poprzez przedstawiciela - Jana - w słowach: „Niewiasto oto syn Twój” (J 19:26);

Ją wskazuje nam, jako Matkę nowego stworzenia, w słowach: „oto Matka twoja” (J 19:27);

To Ona, nam sługom Chrystusowym (1Kor 4:1), wskazuje swego Syna: „powiedziała do sług: zróbcie wszystko cokolwiek wam powie” J 2:5.

Ona wypełnia obok Syna wielką misję, za którą odbiera utrapienia: „a Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu” Łk 2:35;

Szczególne przywileje należą się Maryi pochodzącej z królewskiego rodu Dawida (Rz 1:3), będącej Matką Króla (Mt 2:2).

Ona pełni zaszczytną rolę „w dniu Jego zaślubin, w dniu radości Jego serca” Pnp 3:11 (typ Maryi i typ Chrystusa).

Ona zasiada na tronie obok Syna: „A wtedy postawiono tron dla Matki Króla, aby zasiadła po Jego prawej ręce” 1Krl 2:19; por. Ap 3:21.

Jej życzenia spełnia Syn: „proś moja Matko, bo tobie nie będę odmawiał” 1Krl 2:20;


Ona, zgodnie z 2Krl 10:13, nazywana jest Królową Matką (. Łk 1:43, 1Krl 15:13).

To o Niej spośród niewiast przede wszystkim mówił Chrystus: „kto we Mnie wierzy będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem i większe od nich uczyni, bo Ja idę do Ojca” J 14:12.

To Jej figurą była Arka Przymierza...

A ty Henryku Widzisz w tak wspaniałej osobistości tylko inkubator...
Naprawdę szkoda mi Ciebie 😢
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 726 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6333
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4442/6115
 72%
EXP: 311/330
 94%
Wysłany: 2022-09-28, 09:37   Re: Czym jest wiara i co nią pojmujemy, Hbr. 11:1-3?

Pokoja napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Czym jest wiara i co nią pojmujemy, Hbr. 11:1-3?

Czym jest wiara?
Jak dzięki wierze, pojmujemy to z czego i dzięki komu, powstał porządek świata?

Zapraszam do dyskusji


Powróćmy do istoty pytań podstawowych, a w szczególności do kwestii: Jak powstał porządek świata?


Jeszcze raz proszę: Powróćmy do powyższego pytania, gdyż umyka nam coś, co jest kluczem do zrozumienia tego wątku w kwestii roli bohaterów wiary w kształtowaniu porządku świata.

Oczywiście dużo już zostało napisane o bohaterach wiary, jednak brakuje tu czegoś podstawowego:
1. Do czego potrzebna jest wiara, czym ona się zajmuje, zgodnie z Hbr. 11:1-3?
2. Jak wyjaśnia powstanie porządku świata i jaka jest rola bohaterów wiary w kształtowaniu tego porządku?

Skupmy jednak uwagę na tych ogólnych i podstawowych zagadnieniach, gdyż można zauważyć, jak i w tym wątku, szatan sprowadza najpierw do szczegółów, aby zatracić piękną prawdę, dotyczącą roli wiary. Dajmy mu odpór, aby najpierw uchwycić piękno prawdy Bożej, dotyczącej wiary, a wtedy w jej świetle, ujrzymy i należące do niej, poszczególnne doświadczenia bohaterów wiary ST.
Dopóki tego nie uczynimy, to nikt na razie nie powinien sie przenosić do bohaterów wiary NT, Hbr. 11:40.
Bardzo o to proszę :!:
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2022-09-28, 10:36   Re: Czym jest wiara i co nią pojmujemy, Hbr. 11:1-3?

Pokoja napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Czym jest wiara i co nią pojmujemy, Hbr. 11:1-3?

Czym jest wiara?
Jak dzięki wierze, pojmujemy to z czego i dzięki komu, powstał porządek świata?

Zapraszam do dyskusji


Powróćmy do istoty pytań podstawowych, a w szczególności do kwestii: Jak powstał porządek świata?


Jeszcze raz proszę: Powróćmy do powyższego pytania, gdyż umyka nam coś, co jest kluczem do zrozumienia tego wątku w kwestii roli bohaterów wiary w kształtowaniu porządku świata.

Oczywiście dużo już zostało napisane o bohaterach wiary, jednak brakuje tu czegoś podstawowego:
1. Do czego potrzebna jest wiara, czym ona się zajmuje, zgodnie z Hbr. 11:1-3?
2. Jak wyjaśnia powstanie porządku świata i jaka jest rola bohaterów wiary w kształtowaniu tego porządku?

Skupmy jednak uwagę na tych ogólnych i podstawowych zagadnieniach, gdyż można zauważyć, jak i w tym wątku, szatan sprowadza najpierw do szczegółów, aby zatracić piękną prawdę, dotyczącą roli wiary. Dajmy mu odpór, aby najpierw uchwycić piękno prawdy Bożej, dotyczącej wiary, a wtedy w jej świetle, ujrzymy i należące do niej, poszczególnne doświadczenia bohaterów wiary ST.
Dopóki tego nie uczynimy, to nikt na razie nie powinien sie przenosić do bohaterów wiary NT, Hbr. 11:40.
Bardzo o to proszę :!:


Ja się podporządkuje...
W tym temacie nie będę odpowiadał trollom...

Pokoja zacznij...
. Chce posłuchaj mądrego opracowanie tego tematu
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 726 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6333
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4442/6115
 72%
EXP: 311/330
 94%
Wysłany: 2022-09-28, 21:08   Re: Czym jest wiara i co nią pojmujemy, Hbr. 11:1-3?

Markerów napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Czym jest wiara i co nią pojmujemy, Hbr. 11:1-3?

Czym jest wiara?
Jak dzięki wierze, pojmujemy to z czego i dzięki komu, powstał porządek świata?

Zapraszam do dyskusji


Powróćmy do istoty pytań podstawowych, a w szczególności do kwestii: Jak powstał porządek świata?


Jeszcze raz proszę: Powróćmy do powyższego pytania, gdyż umyka nam coś, co jest kluczem do zrozumienia tego wątku w kwestii roli bohaterów wiary w kształtowaniu porządku świata.

Oczywiście dużo już zostało napisane o bohaterach wiary, jednak brakuje tu czegoś podstawowego:
1. Do czego potrzebna jest wiara, czym ona się zajmuje, zgodnie z Hbr. 11:1-3?
2. Jak wyjaśnia powstanie porządku świata i jaka jest rola bohaterów wiary w kształtowaniu tego porządku?

Skupmy jednak uwagę na tych ogólnych i podstawowych zagadnieniach, gdyż można zauważyć, jak i w tym wątku, szatan sprowadza najpierw do szczegółów, aby zatracić piękną prawdę, dotyczącą roli wiary. Dajmy mu odpór, aby najpierw uchwycić piękno prawdy Bożej, dotyczącej wiary, a wtedy w jej świetle, ujrzymy i należące do niej, poszczególnne doświadczenia bohaterów wiary ST.
Dopóki tego nie uczynimy, to nikt na razie nie powinien sie przenosić do bohaterów wiary NT, Hbr. 11:40.
Bardzo o to proszę :!:


Ja się podporządkuje...
W tym temacie nie będę odpowiadał trollom...

Pokoja zacznij...
. Chce posłuchaj mądrego opracowanie tego tematu


Bardzo dziękuję za zrozumienie.

Ad 1. Wiara jest potrzebna do badania podstaw nadzieii.
Podstawami nadzieii są:
1. Obietnica Boża;
2. Przysięga Boża;
Nadzieja jest kotwicą sięgającą poza zasłonę (Hbr. 6:13-20) czyli do ukrytych tajemnic Bożych, znajdujących się w Miejscu Najświętszym w duchowej Świątni Bożej. Wiara staje się nam liną, dzięki której mamy dostęp do nadzieii. Zamocowanie kotwicy należy badać, gdyż od tego zależy bezpieczeństwo statku w czasie zagrożeń na morzu. Podobnie jest chrztem zbawienia w Chrystusie, który jest naszą Arką Zbawienia, 1Pio. 3:18-21.

Cytat:
Hbr. 11:1. A (1161) wiara (4102) jest (2076) gruntem (5287) tych rzeczy, których się spodziewamy (1679) i dowodem (1650) rzeczy (4229) niewidzialnych (3756_991).
2. Albowiem (1063) przez (1722) nią (5026) świadectwa (3140) doszli przodkowie (4245).
3. Wiarą (4102) rozumiemy (3539), iż świat (165) jest sprawiony (2675) słowem (4487) Bożem (2316), tak iż (1519) rzeczy, które (3588) widzimy (991), nie (3361) stały się (1096) z (1537) rzeczy widzialnych (5316), ale z niczego. [BG]


Poniżej podaję moje odczytanie treści z Hbr. 11:1-3
Hbr. 11:1. A wiara jest badaniem, podstawy pokładania nadziei, nie widząc dzieła.
2. Bowiem przez tą, świadczyli starsi.
3. Wiarą pojmujemy świat, uporządkowany względem spraw Bożych; spostrzegamy: Nie stał się z tego wydobytego na jaw.
[KS]

Kod:
Hbr. 11:1. A (1161) wiara (4102) jest (2076) badaniem (1650), podstawy (5287) pokładania nadziei (1679), nie (3756) widząc (991) dzieła (4229).
2. Bowiem (1063) przez (1722) tą (5026), świadczyli (3140) starsi (4245).
3. Wiarą (4102) pojmujemy (3539) świat (165), uporządkowany (2675) względem (1519) spraw (4487) Bożych (2316); spostrzegamy (991): Nie (3361) stał się (1096) z (1537) tego (3588) wydobytego na jaw (5316). [KS]


Na razie tyle bez dotykania komentarzem drugiego pytania, który należy odnieść do postrzegania przez Abla, obietnicy z Rdz. 3:15.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-09-28, 21:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 482 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7180
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5390/7220
 74%
EXP: 125/373
 33%
Wysłany: 2022-09-29, 09:14   

Markerów napisał/a:
To Jej figurą była Arka Przymierza...

Wiemy, wiemy... :lol:
Jest też wieżą z kości słoniowej, matką od mrówek, matką od gromnic, wieczną dziewicą po urodzeniu kilkorga dzieci...
Linią prosto narysowana, łaźnią obmywająca sumienie, krzykiem nieustannym, lampą purpurową...
W samych mszach wotywnych znajduje się ok. 366 wezwań ku Niej. Co jedno, to bardziej fantastyczne.

Ale odchodząc od bajek,- nadal nie dowiedziałem się o ani jednym heroicznym czynie matki Jezusa, o ani jednym wielkim dziele, aby Ją w jakiś szczególny sposób naśladować.
Bo o kulcie nie może być mowy!

Wiem natomiast, że obawiała się szaleństwa Jezusa:
Mk 3:30-35 EKU "Mówili bowiem: Ma ducha nieczystego. (31) Tymczasem nadeszła Jego matka i bracia, stanęli na zewnątrz i posłali do Niego, wzywając Go. (32) A wielu ludzi siedziało wokół Jezusa. I powiedzieli Mu: Oto Twoja matka i Twoi bracia stoją na zewnątrz i Ciebie szukają. (33) On zaś zapytał ich: Kto jest Moją matką i Moimi braćmi? (34) I patrząc na siedzących wokół siebie, powiedział: Oto Moja matka i Moi bracia. (35) Kto bowiem czyni wolę Boga, ten jest Moim bratem i siostrą, i matką."
Bardzo wyraźnie określił kto jest Jego bratem i matką.
Wiem, że (jak to kobieta) mieszała się nie do swoich spraw:
J 2:3-4 EKU "A gdy zabrakło wina, matka Jezusa powiedziała do Niego: Wina nie mają. (4) Odpowiedział jej Jezus: Czego chcesz ode Mnie, niewiasto? Jeszcze nie nadeszła Moja godzina."
Byli na jakimś "heretyckim" weselu, gdzie nikt nie udzielał sakramentu ślubu... ;-)
Nie było nawet Waszej "Przewoźniczki serc", "Lipcowej pogody", "Róży otwartej", przy grobie wraz z innymi kobietami, aby namaścić ciało Jezusa...
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2022-09-29, 09:39   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
To Jej figurą była Arka Przymierza...

Wiemy, wiemy... :lol:
Jest też wieżą z kości słoniowej, matką od mrówek, matką od gromnic, wieczną dziewicą po urodzeniu kilkorga dzieci...
Linią prosto narysowana, łaźnią obmywająca sumienie, krzykiem nieustannym, lampą purpurową...
W .


Wybacz trollu obiecałem pokoi że nie będę mu smiecił tematu odpowiadając że żenujące zaczepki trolla...

Screenshot_20220728-182809~2.jpg
Plik ściągnięto 588 raz(y) 120,4 KB

_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
Ostatnio zmieniony przez Markerów 2022-09-29, 09:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 726 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6333
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4442/6115
 72%
EXP: 311/330
 94%
Wysłany: 2022-09-29, 09:43   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
To Jej figurą była Arka Przymierza...

Wiemy, wiemy... :lol:
Jest też wieżą z kości słoniowej, matką od mrówek, matką od gromnic, wieczną dziewicą po urodzeniu kilkorga dzieci...
Linią prosto narysowana, łaźnią obmywająca sumienie, krzykiem nieustannym, lampą purpurową...
W samych mszach wotywnych znajduje się ok. 366 wezwań ku Niej. Co jedno, to bardziej fantastyczne.

Ale odchodząc od bajek,- nadal nie dowiedziałem się o ani jednym heroicznym czynie matki Jezusa, o ani jednym wielkim dziele, aby Ją w jakiś szczególny sposób naśladować.
Bo o kulcie nie może być mowy!

Wiem natomiast, że obawiała się szaleństwa Jezusa:
Mk 3:30-35 EKU "Mówili bowiem: Ma ducha nieczystego. (31) Tymczasem nadeszła Jego matka i bracia, stanęli na zewnątrz i posłali do Niego, wzywając Go. (32) A wielu ludzi siedziało wokół Jezusa. I powiedzieli Mu: Oto Twoja matka i Twoi bracia stoją na zewnątrz i Ciebie szukają. (33) On zaś zapytał ich: Kto jest Moją matką i Moimi braćmi? (34) I patrząc na siedzących wokół siebie, powiedział: Oto Moja matka i Moi bracia. (35) Kto bowiem czyni wolę Boga, ten jest Moim bratem i siostrą, i matką."
Bardzo wyraźnie określił kto jest Jego bratem i matką.
Wiem, że (jak to kobieta) mieszała się nie do swoich spraw:
J 2:3-4 EKU "A gdy zabrakło wina, matka Jezusa powiedziała do Niego: Wina nie mają. (4) Odpowiedział jej Jezus: Czego chcesz ode Mnie, niewiasto? Jeszcze nie nadeszła Moja godzina."
Byli na jakimś "heretyckim" weselu, gdzie nikt nie udzielał sakramentu ślubu... ;-)
Nie było nawet Waszej "Przewoźniczki serc", "Lipcowej pogody", "Róży otwartej", przy grobie wraz z innymi kobietami, aby namaścić ciało Jezusa...


:mrgreen: :oops:

Podajesz się za Badacza Pisma Świętego, ale przynosisz ujmę, gdyż trolujesz. Markerow obiecał, że będzie ignorował trolowanie, aby nie zakłócać merytorycznej dyskusji wątku. Dlaczego prowokujesz? Jeżeli dalej będziesz to czynił, udowodnisz kim faktycznie jesteś.
Cokolwiek napiszesz w duchu trolowania, to będziesz ignorowany także przeze mnie.

Kierujmy się istotnymi zagadnieniami wątku, na które zwróciłem uwagę.
Obecnie, aby nie rozpraszać uwagi dyskutantów i czytelników, skupmy się na Obietnicy Bożej, Ewangelii Bożej, której promień zaświecił, zaraz po upadku człowieka, Rdz. 3:15. Ma to na celu zrozumienie czynienia człowieka według serca Bożego, czyli na obraz i podobieństwo Boże, Rdz. 1:26; J. 1:14. Gdy człowiek stworzony w dniu szóstym, upadł, to Bóg realizuje drugi etep zamysłu, wyrażonego w Rdz. 1:26. Pan Jezus powiedział, że Syn człowieczy przyszedł, aby szukać to co zginęło. Upadł człowiek stworzony na obraz Boży, a więc zginęła ta doskonałość. Gdy została przywrócona, to narodził się człowiek na podobieństwo Boże, czyli Pan Jezus Chrystus, jako Głowa Eklezja = Zboru, Głowa Nowego Stworzenia/Przymierza.
W tym kierunku powinna się rozwijać dyskusja wątku, aż dojdziemy i do bardzo ważnej roli Marii, o której napiszemy z należytym szacunkiem, dla chwały Bożej, na który zasługuje bez kąsania, aby uznać ten fakt, że wśród niewiast jest błogosławioną po każdym względem.

Będę cenił podawanie cytatów, które będą nam ukazywały stopniowy rozwój/ujawnianie OBIETNIY BOŻEJ, okrytej tajemnicą BOSKIEGO PLANU ZBAWIENIA/WIEKÓW.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-09-29, 09:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 726 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6333
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4442/6115
 72%
EXP: 311/330
 94%
Wysłany: 2022-09-29, 10:30   

Rozwinięte pytania wątku
http://biblos.feen.pl/vie...&start=0#119405
1. Czym jest wiara?
- Do czego potrzebna jest wiara, czym ona się zajmuje, zgodnie z Hbr. 11:1-3?
2. Jak Hbr. 11:1-3 wyjaśnia powstanie porządku świata i jaka jest rola bohaterów wiary w kształtowaniu tego porządku?
- Jak dzięki wierze, pojmujemy to z czego i dzięki komu, powstał porządek (jak powstał porządek świata i do którego świata, odnosi się treść Hbr. 11:1-3 i całego rozdziału, jak i całego listu do Hebrajczyków?)?

Skupmy uwagę na tych ogólnych i podstawowych zagadnieniach, aby najpierw uchwycić piękno prawdy Bożej, dotyczącej wiary, a wtedy w jej świetle, ujrzymy i należące do niej, poszczególne doświadczenia bohaterów wiary ST, rozwijających się na podstawie, stopniowego ujawniania, rozwijającej się obietnicy Bożej, danej w Rdz. 3:15.

Na razie nie przenośmy się do bohaterów wiary NT, Hbr. 11:40. Wyrażając się tak obrazowo, ma to na celu poznanie rozwoju „płodu” Nowego Stworzenia, rozwijającego się w bohaterach wiary ST (1Pio. 1:9-11; 2Pio. 1:20,21), aby następnie w właściwym świetle, ujrzeć narodziny tego Nowego Stworzenia, które zgodnie z J. 1:18 w Nowym Przymierzu (NT) jest już na łonie Boga Ojca.

Ukierunkowałem już pierwszy temat dyskusji

Ad 1. Wiara według Hbr. 11:1-3 jest potrzebna do badania podstaw nadziei.
Podstawami nadziei są:
1. Obietnica Boża;
2. Przysięga Boża;
Nadzieja jest kotwicą sięgającą poza zasłonę (Hbr. 6:13-20) czyli do ukrytych tajemnic Bożych, znajdujących się w Miejscu Najświętszym w duchowej Świątyni Bożej. Wiara staje się nam liną, dzięki której mamy dostęp do nadziei. Zamocowanie kotwicy należy badać, gdyż od tego zależy bezpieczeństwo statku w czasie zagrożeń na morzu. Podobnie jest z chrztem zbawienia w Chrystusie, który jest naszą Arką Zbawienia, 1Pio. 3:18-21.
Zajmijmy się więc rozwoju OBIETNICY BOŻEJ. Bardzo proszę o podawanie w porządku tekstów Pisma Świętego i krótkich komentarzy do nich, rozwijających i ujawniających OBIETNICE BOŻĄ, aby zainteresowani mogli dobrze zrozumieć jej stopniowy rozwój.
Na pewno, powinny się tam znaleźć teksty, poczynając od promienia danej Obietnicy, dla nadziei, Rdz. 3:15. Teksty dotyczące roli Henocha, Noego, Abrahama, pokazujące sposób rozwijania się i poznania OBIETNICY BOŻEJ przez bohaterów wiary.
Zacytowałem już, jak niżej, tekst z Hbr. 11:1-3 i podałem jego odczytanie:
Cytat:
Hbr. 11:1. A (1161) wiara (4102) jest (2076) gruntem (5287) tych rzeczy, których się spodziewamy (1679) i dowodem (1650) rzeczy (4229) niewidzialnych (3756_991).
2. Albowiem (1063) przez (1722) nią (5026) świadectwa (3140) doszli przodkowie (4245).
3. Wiarą (4102) rozumiemy (3539), iż świat (165) jest sprawiony (2675) słowem (4487) Bożem (2316), tak iż (1519) rzeczy, które (3588) widzimy (991), nie (3361) stały się (1096) z (1537) rzeczy widzialnych (5316), ale z niczego. [BG]

Moje odczytanie treści z Hbr. 11:1-3 na podstawie Konkordancji Stronga
Hbr. 11:1. A wiara jest badaniem, podstawy pokładania nadziei, nie widząc dzieła.
2. Bowiem przez tą, świadczyli starsi.
3. Wiarą pojmujemy świat, uporządkowany względem spraw Bożych; spostrzegamy: Nie stał się z tego wydobytego na jaw.
[KS]

Kod:
Hbr. 11:1. A (1161) wiara (4102) jest (2076) badaniem (1650), podstawy (5287) pokładania nadziei (1679), nie (3756) widząc (991) dzieła (4229).
2. Bowiem (1063) przez (1722) tą (5026), świadczyli (3140) starsi (4245).
3. Wiarą (4102) pojmujemy (3539) świat (165), uporządkowany (2675) względem (1519) spraw (4487) Bożych (2316); spostrzegamy (991): Nie (3361) stał się (1096) z (1537) tego (3588) wydobytego na jaw (5316). [KS]

Na razie tyle bez dotykania komentarzem drugiego pytania, który należy odnieść do postrzegania obietnicy z Rdz. 3:15, poczynając od Abla.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2022-09-29, 10:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2022-09-29, 10:56   

Pokoja napisał/a:
Rozwinięte
Na razie tyle bez dotykania komentarzem drugiego pytania, który należy odnieść do postrzegania obietnicy z Rdz. 3:15, poczynając od Abla.


Przez wiarę złożył Abel Bogu wartościowszą ofiarę niż Kain, dzięki czemu otrzymał świadectwo, że jest sprawiedliwy, gdy Bóg przyznał się do jego darów, i przez nią jeszcze po śmierci przemawia
Hebr. 11:4.

Tu warto się zastanowić dlaczego akurat złożył baranka czy tylko dlatego, że go miał? 🤔
Otóż nie ....
Zrobił to ponieważ, tak wierzył. 😇
Był przekonany, że to właśnie baranek jest ofiarą.

Kain złożył ofiare z pokarmów.
Czyli ofiarę z uczuć dobrowolny dar niezwiązana z żadnym przestępstwem.
Abel złożył ofiarę za grzech. Złożył baranka i jego tłuszcz.
Czyli pojednanie z Bogiem by żyć w zgodzie...

Jeślibyś więc składał dar swój na ołtarzu i tam wspomniałbyś, iż brat twój ma coś przeciwko tobie, zostaw tam dar swój na ołtarzu, odejdź i najpierw pojednaj się z bratem swoim, a potem przyszedłszy, złóż dar swój – Mat. 5:23-24.
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17