FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze Zbawienie
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13668
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 447/608
 73%
Wysłany: 2024-03-30, 20:32   

Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
opisać prawdę o zborach i apokryfach

Przecież chyba wiesz, że np.Biblia używana przez Koptów i inne Kościoły (Bliski i Daleki Wschód) ma w kanonie np. Księgę Henocha.

Koptowie mają apokryf Henocha, to wiem i to mnie nie interesuje, Daleki czy Bliski Zachód w ogóle. I kto jeszcze, wiem, że w tamtym rejonie to henoch rządzi, katolicy maja dużo apokryfów, po co szukać na dalekim wschodzie?
Wiesława napisał/a:

Chyba wiesz kiedy "nasz" kanon był ustanowiony i w jaki sposób?

Nie obchodzi mnie kanon katolicki, jak mogą ludzie nie natchnieni przez Boga do pisania Biblii tworzyć kanon biblijny?
O kanonie możesz poczytać na stronie Kanon Pisma Świętego str.8,2,1,
Wiesława napisał/a:

Chyba wiesz, że Biblia katolicka ma inne Księgi niż protestancka. .

Ma wszystkie te same księgi, tylko poza księgami dodane są apokryfy.
Wiesława napisał/a:

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że we wczesnych zborach chrześcijańskich czytano wiele pism, listów, ksiąg, które zostały potem odsunięte. Do takich należy choćby Pasterz Hermasa, Didache, czyli nauczanie 12 Apostołów, również Listy Klemensa itp. To funkcjonowało bardzo długo, aż zakazano wprowadzając kanon. .

Chyba w kościele rzymskim, o innych nie wiem.
Wiesława napisał/a:

Ja odpowiedziałam, a teraz twoja kolej na odpowiedzi na moje pytania.

Ja urodziłam się u Badaczy, a historię moich rodziców o odejściu z rzymskiego kościoła można poczytać w moim pokoju.
Ja nie mam doświadczenia z innymi protestanckimi kościołami, jedynie tylko przez dyskusję z nimi. Więc nic innego chyba już nie wiem.
Wiesława napisał/a:
nike napisał/a:
Jak może nie być bajką apokryf, zamieszczony przez Fedorowicza

Ja odniosłam się do wpisu małegofilozofa.
Nie przeszkadzają mi wnioski (całkiem spoko), jakie wyciągnął Fedorowicz. Nie znam apokryfu z którego czerpał informacje i średnio mnie tamte czasy interesują (obecnie, bo kiedyś ST był mi bliższy).

Ja uwielbiam czytać Stary i Nowy, bo one się uzupełniają.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 84 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3416
Poziom: 45
HP: 5752/7015
 82%
MP: 0/3349
 0%
EXP: 25/213
 11%
Wysłany: 2024-03-31, 09:02   

nike napisał/a:
Co Dawid mówi do SAULA, czy mówi, że zbroja jest za mała?

Witam Drogą Nike w Niedzielę Świąteczną, życząc zdrowia i wszelkiej pomyślności. :)
Z Księgi Rodzaju i apokryfów dowiadujemy się o rasie (lub dwóch rasach) olbrzymów, czasem zwanych Anakim (hebr. giganci, wielkoludy), a czasem Refaim (hebr. refua - leczenie, uzdrawianie; lekarze). Nie mówimy tu o gigantach w sensie duchowym, lecz o istotach z punktu widzenia człowieka o niezwykle wysokim wzroście, o człekopodobnej (humanoidalnej) formie ciała i nieludzkiej sile fizycznej. Na ziemiach starożytnego Izraela giganci ci żyli aż do czasów pojawienia się Filistynów i rudowłosego króla Dawida, który również nie był niskiego wzrostu. Mowa tu o ludziach, a raczej humanoidach bardzo wysokiego wzrostu i o niezwykłej sile fizycznej. Taki był np. biblijny Jakub, który walczył pewnej nocy z istotą pozaziemską, która starając się wyrwać z uścisku Jakuba naruszyła mu biodro i Jakub spędził resztę życia utykając na nogę, albo Szimszon/Samson, który potrafił zatrząść kolumnami filistyńskiej świątyni. Kiedy Dawid zabijał lwy i niedźwiedzie w obronie swych owiec był jeszcze młodszy. Nie znaczy to wcale, że był mały i słaby a w walce z takimi straszliwymi zwierzętami pomogła mu wyłącznie.. modlitwa. Dawid był ochroniarzem króla Gat z rodu Refaim. Czyżby król olbrzym zatrudnił sobie niskiego wzrostem ochroniarza? Piesek rasy chihuahua miałby chronić dobermana? Kiedy ubrał zbroję Saula okazało się, że jest ona dla niego za ciasna. Dawid był jeszcze wyższy wzrostem niż Król Szaul. Niskiego wzrostu rzekomo Dawid ujmuje w dłoń ciężki i ogromny miecz Goliata i wywijał nim jak piórkiem. Gdy został ukoronowany nosił na głowie koronę ważącą dwadzieścia sześć kilo ! Tymczasem w chrześcijaństwie często spotkać można różne powiastki na temat Dawida które mają za cel umniejszyć go fizycznie na różne sposoby, przykładowo że Dawid był jak nie chłopcem, to szczupłym młodzieńcem słabej postury i niskiego wzrostu. Widać to np. na obrazach przedstawiających walkę Dawida z Goliatem.



Jednak Pismo Święte Starego Testamentu wyraźnie temu zaprzecza, jak widać w wersetach które przytoczyłem niedawno. Podobnie Og, król Baszanu, który jak podaje apokryf czy też legenda mierzył ponoć cztery i pół metra wysokości, a jego ramiona miały dwa metry długości, gościł na arce Noego, gdzie musiano mu przygotować specjalne łoże. Elitą władającą starożytnego Izraela jak również innych narodów byli więc giganci, których jednak czasem cechowały niemoralne obyczaje i którzy nie dbali o etykę zawartą w tzw. przykazaniach przekazanych ludzkości przez Mojżesza.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2804
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 175/177
 98%
Wysłany: 2024-03-31, 14:29   

nike napisał/a:
to mnie nie interesuje

nike napisał/a:
Nie obchodzi mnie

Skoro nic cię nie interesuje, to nie pojmuję, co robisz na forum dyskusyjnym. Powinnaś udzielać się w kółku wzajemnej adoracji, gdyż fora dyskusyjne mają to do siebie, że wymienia się na nich poglądy i dzieli wiedzą.
Jesteś zabetonowana i zamknięta w swoim małym światku. Twoja sprawa, ale nawet nie wiesz, jakie bogactwo świat ma dla wszystkich otwartych ludzi. A to wszak świat stworzony przez Boga i dany ludziom do poznawania, korzystania z niego.
nike napisał/a:
O kanonie możesz poczytać

Raczej ty sobie poczytaj, chyba że ci nie wolno lub się boisz.
nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że we wczesnych zborach chrześcijańskich czytano wiele pism, listów, ksiąg, które zostały potem odsunięte. Do takich należy choćby Pasterz Hermasa, Didache, czyli nauczanie 12 Apostołów, również Listy Klemensa itp. To funkcjonowało bardzo długo, aż zakazano wprowadzając kanon. .

Chyba w kościele rzymskim, o innych nie wiem.

Kościół rzymski powstał kilka setek lat później. Widzę, że w ogóle nie rozumiesz o czym ja mówię. Przykro takie dziecinady na swoje wpisy czytać, jako odpowiedź. Jesteś tak zapalczywa i wroga każdej inne denominacji, że chyba jedynie sekty się tym charakteryzują :cry:
nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:

Ja odpowiedziałam, a teraz twoja kolej na odpowiedzi na moje pytania.

Ja urodziłam się u Badaczy, a historię moich rodziców o odejściu z rzymskiego kościoła można poczytać w moim pokoju.
Ja nie mam doświadczenia z innymi protestanckimi kościołami, jedynie tylko przez dyskusję z nimi. Więc nic innego chyba już nie wiem.

Ty sobie ze mnie żarty stroisz, czy masz mnie za totalną idiotkę?
Gdzie dopatrzyłaś się, że ja cię kiedykolwiek pytałam o twój rodowód?
Pytania, które ci zadałam i linkowałam, abyś już szukać nie musiała dotyczą nauki szerzonej przez twoje ugrupowanie. Pytałam cię o wersety na których opieracie swoje bajki i wymysły. Dobrze wiem, że się nie doczekam, bo oprócz chorych wynurzeń guru zza Wielkiej Kałuży nic nie macie, a Biblią tylko chlapiecie, jak pędzlem po ścianie. Zawsze tylko odwracanie uwagi przez atak lub wykluczanie dyskutantów.
Naprawdę mnie NIE INTERESUJE kto był twoim pociotkiem. Swój rodowód znam i nie mam upodobania dzielić się z tobą, a nie ma się czego wstydzić, zapewniam cię. No chyba za wyjątkiem tego, że - o zgrozo - pochodzę z katolicko-protestanckiej (luterańskiej) rodziny (czyli z pogaństwa w przeciwieństwie do jedynie prawidłowej wiary - jehowicko-badackiej). :roll:
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 482 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7188
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5382/7220
 74%
EXP: 133/373
 35%
Wysłany: 2024-03-31, 17:03   

Wiesława napisał/a:
Powinnaś udzielać się w kółku wzajemnej adoracji, gdyż fora dyskusyjne mają to do siebie, że wymienia się na nich poglądy i dzieli wiedzą.
Jesteś zabetonowana i zamknięta w swoim małym światku.
Raczej ty sobie poczytaj, chyba że ci nie wolno lub się boisz.

Przykro takie dziecinady na swoje wpisy czytać, jako odpowiedź. Jesteś tak zapalczywa i wroga każdej inne denominacji, że chyba jedynie sekty się tym charakteryzują :cry:

Ty sobie ze mnie żarty stroisz, czy masz mnie za totalną idiotkę?
Zawsze tylko odwracanie uwagi przez atak lub wykluczanie dyskutantów.
Naprawdę mnie NIE INTERESUJE kto był twoim pociotkiem. Swój rodowód znam i nie mam upodobania dzielić się z tobą, a nie ma się czego wstydzić, zapewniam cię. No chyba za wyjątkiem tego, że - o zgrozo - pochodzę z katolicko-protestanckiej (luterańskiej) rodziny (czyli z pogaństwa w przeciwieństwie do jedynie prawidłowej wiary - jehowicko-badackiej). :roll:

Co za wulkan miłości katolicko-protestanckiej... :mrgreen:
Nie reformowalna ta Wiesława. :-(
Sądząc po wieku, powinniśmy czegoś innego spodziewać sie.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2804
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 175/177
 98%
Wysłany: 2024-03-31, 18:03   

Henryk napisał/a:
Sądząc po wieku, powinniśmy czegoś innego spodziewać sie.

Młodzieńcze, a kiedy ty zaczniesz się uczyć?
Sam jesteś pełen "miłości badackiej", czemu dajesz wyraz w każdym wpisie do każdego niemal, a w szczególności do mnie.
No, następny ruch - blokada niewygodnej na czas nie -wiadomo-jaki, bo oczywiście nie warto takiej niereformowalnej (tak, razem; nie osobno) informować. A wszystko to w obronie koleżanki, która była uprzejma głupka ze mnie robić swoimi wpisami.

Wesołego tego-tam...nie wiem co wy obchodzicie. Ja nie obchodzę niczego i mam święty spokój.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13668
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 447/608
 73%
Wysłany: 2024-03-31, 18:14   

Wiesławo ja w dobrej wierze ten post napisałam i nic przeciwko tobie tam nie ma, kompletnie to ja nie wiem co ty ode mnie chcesz , naprawdę nie wiem.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2804
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 175/177
 98%
Wysłany: 2024-03-31, 20:22   

nike napisał/a:
Wiesławo ja w dobrej wierze ten post napisałam i nic przeciwko tobie tam nie ma, kompletnie to ja nie wiem co ty ode mnie chcesz , naprawdę nie wiem.

Jasne, jasne...


1. w Restytucji nauczymy się tą naszą wolą posługiwać
2. pod koniec Tysiącletniego Królestwa dojdziemy do DOSKONAŁOŚCI.
3. klasa OBLUBIENICY CHRYSTUSOWEJ

O te sprawy cię chyba setny raz pytam, a ty ze mnie głupka chcesz zrobić. W tym i w drugim temacie proszę, abyś na podstawie BIBLII ŚWIĘTEJ uzasadniła nauki, które głosi twój kościół. Te sprawy i wiele innych wykładacie całkiem bezzasadnie. Opieracie się o powyrywane z CAŁEJ biblii pojedyncze słowa i wersety. Na tym zbudowano nauki, które są wielką nadinterpretacją i czystym wymysłem.
Podobnie z tym niewidzialnym Jezusem, który krąży wokół ziemi od kilkudziesięciu lat (daty ruchome, więc trudno o precyzję) i zmienne...
Z innych kościołów się wyśmiewacie, przy każdej okazji wytykacie pogaństwo katolikom, już nie pamiętam co – protestantom, tylko wasza – stuletnia nauka odświadkowa jest spoko.



Cały wpis nike: „J ja wiem na podstawie BIBLII ŚWIĘTEJ, że już wkrótce, dokładnie w Restytucji nauczymy się tą naszą wolą posługiwać, tak,że się to będzie podobać Bogu i w końcu pod koniec Tysiącletniego Królestwa dojdziemy do DOSKONAŁOŚCI. I będziemy wszyscy szczęśliwi razem z naszą WOLNĄ WOLĄ. „


Odpowiesz, czy dalej będziesz proponować życiorys dziadków?
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
Ostatnio zmieniony przez nike 2024-04-01, 08:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 963
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 46/83
 55%
Wysłany: 2024-03-31, 20:49   

Już taki się narodził w XX w. wielki zwolennik 1000 letniego panowania, ale nie dokonał zamierzenia, z tym panowaniem milenijnym, uważam jako koloryzowana mrzonka
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 482 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7188
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5382/7220
 74%
EXP: 133/373
 35%
Wysłany: 2024-03-31, 21:22   

małyfilozof napisał/a:
Już taki się narodził w XX w. wielki zwolennik 1000 letniego panowania, ale nie dokonał zamierzenia, z tym panowaniem milenijnym, uważam jako koloryzowana mrzonka

Zaintrygowałeś mnie małyfilozofie. Kim jest ten narodzony w XX wieku zwolennik Milenium?
Chętnie poznam. :-D
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 963
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 46/83
 55%
Wysłany: 2024-03-31, 21:27   

To Kapral Austriacki z wąsikiem
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
Ostatnio zmieniony przez małyfilozof 2024-03-31, 21:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 482 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7188
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5382/7220
 74%
EXP: 133/373
 35%
Wysłany: 2024-03-31, 21:41   

małyfilozof napisał/a:
Kto był Kanclerzem Niemiec (z wąsikiem)

A o nim nie pomyślałem w tym momencie.
Jednak porównywać Hitlera do Jezusa... :-|
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
małyfilozof 
Zasłużony


Potwierdzenie wizualne: 67
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 07 Cze 2023
Posty: 963
Poziom: 27
HP: 502/1795
 28%
MP: 0/857
 0%
EXP: 46/83
 55%
Wysłany: 2024-03-31, 21:57   

Henryk napisał/a:
małyfilozof napisał/a:
Kto był Kanclerzem Niemiec (z wąsikiem)

A o nim nie pomyślałem w tym momencie.
Jednak porównywać Hitlera do Jezusa... :-|

Drogi Henryku :-D Ale przyznasz rację - sama idea milenium jest zapisana w dramatycznej historii ludzkości jak również czytamy w PS
_________________
Przyjaźń łączy nas z tymi, z którymi znajdujemy wspólny język, ale prawdziwa przyjaźń to akceptacja tego, co nas różni.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 482 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7188
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5382/7220
 74%
EXP: 133/373
 35%
Wysłany: 2024-04-01, 08:09   

małyfilozof napisał/a:
Ale przyznasz rację - sama idea milenium jest zapisana w dramatycznej historii ludzkości jak również czytamy w PS

To, o czym czytamy w PS dotyczy władzy Chrystusa i Jego (dla wielu niestety) doskonałej Sprawiedliwości.
Bardzo mocno należy zaznaczyć: jeszcze dla nas przyszłej władzy!
Ale masz rację. Tysiąclecie już było. Hitler to tylko naśladownictwo dawnego.
Mieliśmy już całe tysiąc lat „królestwa”, które rozpoczęło się stopniowo od momentu upadku Cesarstwa Rzymskiego.
Jedni utożsamiają ten okres ze średniowieczem- 476 – 1492r gdy niepodzielnie panowało nad światem papiestwo.
Inni rozciągają ten okres aż do upadku Państwa Kościelnego w 1870 roku.
Od tego momentu władza papieży straciła na znaczeniu, i traci nadal.
Przecież sami nazwali się „zastępcą Chrystusa”, Jego namiestnikiem na całej ziemi.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13668
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 447/608
 73%
Wysłany: 2024-04-01, 09:24   

Wiesława napisał/a:

1. w Restytucji nauczymy się tą naszą wolą posługiwać
2. pod koniec Tysiącletniego Królestwa dojdziemy do DOSKONAŁOŚCI.
3. klasa OBLUBIENICY CHRYSTUSOWEJ

CO TO TAKIEGO? GDZIE BĘDZIE? KIEDY?
„Gdyby przyszły czasy ochłody od obliczności Pańskiej, a posłałby onego […] Jezusa Chrystusa. Który zaiste niebiosa ma objąć aż do czasu naprawienia wszystkich rzeczy, co był przepowiedział Bóg przez usta wszystkich świętych swoich proroków od wieków” (Dz. Ap. 3:19-21).
Według wielu różnych przekładów Biblii słowo „naprawienie” (w ang. wersji króla Jakuba „restitution”, czyli restytucja) znaczy przywrócenie do pierwotnego stanu. Niektórzy uważają, iż znaczy to jedynie oddanie czegoś, co zostało nieprawnie zabrane (2 Moj. 22:1-6, 12; 3 Moj. 6:2-5; Ezech. 33:14-16), lecz Biblia wskazuje, że słowo to obejmuje swym znaczeniem coś więcej: najlepszy sposób przywrócenia do pierwotnego stanu i największe błogosławieństwa, jakie wkrótce spłyną na wszystkich ludzi.
Biblia oświadcza, iż „Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię” (1 Moj. 1:1), ale nic nie mówi o czasie, jaki upłynął od tamtej chwili, aż do początku sześciu wielkich dni stworzenia, w których Bóg stopniowo przygotowywał Ziemię do życia ludzkiego. Bóg stworzył rośliny i zwierzęta, a następnie uczynił „sad [raj] w Eden, na wschód słońca” (1 Moj. 2:8) z doskonałym środowiskiem ekologicznym, gdzie umieścił Adama, „pierwszego człowieka” (nie po to, by stał się on istotą duchową, aniołem, ale by na zawsze pozostał człowiekiem), stworzonego z „prochu ziemi”, „mało mniejszego od aniołów” (1 Moj. 2:7; Ps. 8:5-9; 1 Kor. 15:45-47).
Adamowi dana była władza nad ziemią i zwierzętami (wszystkie więc były oswojone), którym nadał nazwy; że następnie Bóg stworzył Ewę, aby była jego żoną i towarzyszką (1 Moj. 1:26-28; 2:18-25). Oni i ich potomkowie mogli otrzymać na wieczność doskonałe życie na doskonałej ziemi, gdyby byli posłuszni Bogu, lecz z powodu nieposłuszeństwa zostali skazani na śmierć, przerwanie życia (1 Moj. 2:17), zostali wypędzeni z ogrodu Eden, aby więcej nie spożywali podtrzymujących życie owoców i nie żyli wiecznie na ziemi (1 Moj. 3:22-24). Przez dziedziczność Adamowy wyrok śmierci przeszedł także na wszystkich jego potomków, w wyniku którego nikt z rodzaju ludzkiego nie ma prawa do doskonałego życia na doskonałej ziemi, lecz jedynie niedoskonały, zanikający byt (Rzym. 5:12-19; 1 Kor. 15:21, 22).
Bóg jednak dał wyraz Swojej wielkiej miłości do wszystkich ludzi wtedy, gdy planując uwolnienie wszystkich spod wyroku śmierci, dostarczył za nich okup (równoważną cenę). Jednorodzony Syn Boży, potężny Logos, z własnej woli „stał(o) się ciałem”, jako „człowiek Chrystus Jezus […] mniejszym stał się od aniołów […] przez [popr. dla, w celu] ucierpienie śmierci […] aby z łaski Bożej za wszystkich śmierci skosztował” – za Adama i jego cały upadły rodzaj – i „dał samego siebie na okup za wszystkich, co jest świadectwem czasów jego” (Mat. 18:11; Jan 1:14; 3:14-18; 1 Tym. 2:3-6; 4:10; Żyd. 2:9-14; 1 Jana 2:2).
Dzięki dobrowolnemu okupowi Jezusa wszyscy, żywi i umarli, mają zapewnioną jedyną sposobność uzyskania we właściwym czasie życia wiecznego. Kościół, wybrany w czasie Wieku Ewangelii, otrzymał życie wieczne w niebie (2 Kor. 5:1-4; Żyd. 10:34), a wszyscy ci, którzy nie mieli tej sposobności – a będą potem żałowali za grzechy, uwierzą w Jezusa jako Zbawiciela i poddadzą się w Tysiącleciu („czasach ochłody”) Boskiej woli – będą mieli okazję uzyskać restytucję (przywrócenie do pierwotnego stanu) do doskonałego, wiecznego życia na udoskonalonej ziemi, takiego samego, jakie mógł mieć Adam (Ps. 37:9-11, 22, 29, 34; Mat. 6:10). W czasie restytucji zwierzęta będą oswojone, ziemia uczyniona doskonałą (Iz. 11:6; 35:1, 2) i napełniona Boską chwałą (4 Moj. 14:21; Iz. 11:9; 40:5; Abak. 2:14); że wszyscy posłuszni z rodzaju ludzkiego (Obj. 22:17) będą przywróceni do takiej doskonałości, jaką miał Adam. Źli będą unicestwieni, ale sprawiedliwi żyć będą wiecznie na nowej ziemi w pomyślności, pokoju, szczęściu, braterstwie i miłości (Ps. 72; Iz. 65:17-25; Mat. 6:10; Dz. Ap. 15:14-18; 2 Piotra 3:13; Obj. 21:3, 4; 22:1-3).
„Czas naprawienia”, o którym mówili wszyscy święci prorocy, tysiącletnie panowanie Chrystusa (Obj. 5:9, 10; 20:4, 6), trwa od Jego drugiego adwentu (Dz. Ap. 3:21), kiedy to wraz ze swym Kościołem niszczy obecne złe warunki światowe, ustanawia swoje sprawiedliwe rządy na ziemi, błogosławiąc wiecznie wszystkich posłusznych ludzi (Iz. 2:2-4; 11:1-9; 25:6-10; 35:1-10; Dan. 2:31-45; 7:13, 14, 18, 22, 27). „Znaki czasów”, takie jak: wielkie zło, wyjawienia, nieszczęścia, apostazje, kryzysy, przygotowania wojenne, konflikty i terroryzm, powrót Izraela, zwiększona wiedza, podróże itd. (Łuk. 12:2; 21:11, 25-32; Dan. 12:4, 10) dowodzą, iż żyjemy przy końcu tego wieku i że Chrystus wkrótce rozpocznie restytucję.
Radujmy się ze wspaniałych widoków otwartych dla wszystkich żyjących na ziemi i głośmy innym tę dobrą nowinę o mającym niebawem nadejść Królestwie Bożym na ziemi (Łuk. 2:10-14; 21:25-28)!
, wszystkie cytaty pochodzą z Biblii Gdańskiej

Jeżeli czegoś jeszcze chcesz się dowiedzieć napisz. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 726 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6337
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4444/6115
 72%
EXP: 315/330
 95%
Wysłany: 2024-04-01, 10:50   

Fedorowicz napisał/a:
Z Księgi Rodzaju i apokryfów dowiadujemy się o rasie (lub dwóch rasach) olbrzymów, czasem zwanych Anakim (hebr. giganci, wielkoludy), a czasem Refaim (hebr. refua - leczenie, uzdrawianie; lekarze).
Na ziemiach starożytnego Izraela giganci ci żyli aż do czasów pojawienia się Filistynów i rudowłosego króla Dawida, który również nie był niskiego wzrostu.
biblijny Jakub, który walczył pewnej nocy z istotą pozaziemską, która starając się wyrwać z uścisku Jakuba naruszyła mu biodro i Jakub spędził resztę życia utykając na nogę.


Jakub walczył z bratem Ezawem, a nie z jakąś istotą pozaziemską. Uważny czytelnik zauważ, że Jakub wracając od Labana, wysłał swoich Aniołów do Ezawa, więc był świadomy, że ten wziął 400 ludzi i szedł przeciwko niemu. Jakub przemyślanym sposobem doprowadził do zmagania się tylko z bratem. Modlił się też do Jehowy Bogów o uwolnienie z mocy Ezawa, a nie jakiejś pozaziemskiej istoty.
Atutem Jakuba przeciwko Ezawowi było to, że:
1. Ezaw sprzedał mu prawo do pierworództwa;
2. Przez 20 lat, okazał się niegodnym tego prawa we władzy i w dziedzictwie rodowym;
3. Wiedział z kim się zmaga, ale nie mógł tego udowodnić, gdyż było ciemno;
4. Wkrótce miał nastawać świt, którego Ezaw się obawiał, aby nie został zdemaskowany, że nie ma moralnego, ani innego prawa walczyć z Jakubem, gdyż wzgardził pierworództwem i sprzedał je. Otrzymał inne błogosławieństwo od Izaaka, ale chciał nadal przez 20 lat, uchodzić we władzy, że ma prawo do pierworództwa.
Nawet jeżeli Ezaw – myśliwy był silniejszy od Jakuba i bił go, to nie chciał być zdemaskowany w świetle dnia. Jakub trzymał się go mocno, żądając błogosławieństwa, nawet za cenę zranienia.
To wtedy Ezaw, poinformował Jakuba, że ten (przez 20 lat) walczył z Bogami (Bogami władzy, zwolennikami przyznawania z urzędu prawa pierworództwa) i z ludźmi (Labanem i z innymi jego sługami) i zwyciężył, (dlatego jest godniejszym, dla posiadania prawa pierworództwa). Miejsce uznania tej prawdy, Jakub nazwał Peniel. Nowi Bogowie władzy, potwierdzili nadanie Jakubowi imienia Izraela, gdyż zwyciężył z odchodzącymi Bogami władzy (zstępujący po drabinie
Pismo Święte opisuje nam zmiany zachodzące w czasie trwania dziejów ludzkości. Gdy wcześniej był konflikt Kaina z Ablem to nastąpiło zabójstwo. W przypadku Ezawa i Jakuba nastą pił postęp, gdyż bracia pogodzili się, a przegrywający potyczkę, zwolnił miejsce i odszedł. Podobnie było z braćmi, synami królewskimi. Był czas kiedy walczyli z sobą, więc królem pozostał ten, który przeżył i zwyciężył. Później wymyślono abdykację.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10