FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się
Autor Wiadomość
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-04-22, 19:33   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Fedorowicz napisał/a:
Henryk napisał/a:
Licytacja? :lol:
„Na syfilis cierpiało kilku papieży; Innocenty VIII, który zalegalizował inkwizycję i polowania na czarownice, był tak chory, że, jak opowiadano, wziął sobie do łóżka mamkę i żywił się wyłącznie jej mlekiem. Próbowano go wyleczyć transfuzjami krwi, wskutek czego trzech chłopców wykrwawiło się na smierć i zmarło.

Jego następcą był pochodzący z rodu Borgiów słynny bawidamek, papież Aleksander VI. Kazał on żywcem spalić kaznodzieję Savanarole, kiedy ten odważył się nazwać kiłę, która opanowała dwór papieski i 17 krewnych papieża, karą boską. Jego syn, żądny krwi tyran, Cesare Borgia, pokazywał się publicznie tylko w czarnej masce, ukrywającej syfilistyczne zniekształcenia jego twarzy.

Kolejny papież, Juliusz II, zwany terribile, uwielbiał jedzenie, opilstwo i młodych chłopców. Jego mistrz ceremonii musiał jednak dość prędko powstrzymywać gości przed całowaniem papieskich stóp, ponieważ syfilis zdążł już strawić jego kości. Także jego następca, homoseksualny, dręczony wrzodami odbytu Leon X pod koniec życia był już tak chory, że trzeba go było nosić w noszach. W syfilistycznym amoku kazał zburzyć Bazylikę św. Piotra i odbudować ją ponownie w nowym blasku.”
Chcesz Panie Fedorowicz więcej kwiatków?

Zapomniał Pan podać źródło? Musialem sam poszukać, ale tam też nic nie ma, ani źródeł naukowych, ani historycznych, tylko strona Pana Palikota: " Papieże i syfilis " - Janusz Palikot Blog. I na tym koniec. :shock:


Nieźle prawda? :lol:
Źródła godne tego kto z nich korzysta
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-04-22, 19:58   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Markerów napisał/a:
Nieźle prawda? :lol:
Źródła godne tego kto z nich korzysta

Nie wiedziałem, że Pan Palikot jest takim znawcą historii. W kwietniu 2007 podczas konferencji programowej PO wystąpił w koszulce z napisami „jestem gejem”. W 2000 prezydent RP Aleksander Kwaśniewski odznaczył go za to Złotym Krzyżem Zasługi. :shock:
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-04-22, 20:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-04-22, 20:26   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Fedorowicz napisał/a:
Markerów napisał/a:
Nieźle prawda? :lol:
Źródła godne tego kto z nich korzysta

Nie wiedziałem, że Pan Palikot jest takim znawcą historii. W kwietniu 2007 podczas konferencji programowej PO wystąpił w koszulce z napisami „jestem gejem”. W 2000 prezydent RP Aleksander Kwaśniewski odznaczył go za to Złotym Krzyżem Zasługi. :shock:


No tak.. bez komentarza :roll:
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-04-23, 08:25   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Markerów napisał/a:
Aleksander Kwaśniewski odznaczył go za to Złotym Krzyżem Zasługi. :shock:

A Duda Macierewicza Orderem Orła Białego.
Macierewicz zaś Misiewicza złotym krzyżem za "Za Zasługi dla Obronności Kraju".
Zapomniano dodać: "Obronności Kraju Rad".
J 5:44 BW "Jakże możecie wierzyć wy, którzy nawzajem od siebie przyjmujecie chwałę, a nie szukacie chwały pochodzącej od tego, który jedynie jest Bogiem?"
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-04-23, 09:09   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Henryk napisał/a:
Macierewicz zaś Misiewicza złotym krzyżem za "Za Zasługi dla Obronności Kraju". Zapomniano dodać: "Obronności Kraju Rad".
J 5:44 BW "Jakże możecie wierzyć wy, którzy nawzajem od siebie przyjmujecie chwałę, a nie szukacie chwały pochodzącej od tego, który jedynie jest Bogiem?"

Wracając do tematu, jakieś źródła historyczne mógłby drogi Pan podać w związku z wpisem o papieżach na blogu Pana Palikota ? Skąd ten wpis pochodzi ?
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-04-23, 12:04   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Fedorowicz napisał/a:
Henryk napisał/a:
Macierewicz zaś Misiewicza złotym krzyżem za "Za Zasługi dla Obronności Kraju". Zapomniano dodać: "Obronności Kraju Rad".
J 5:44 BW "Jakże możecie wierzyć wy, którzy nawzajem od siebie przyjmujecie chwałę, a nie szukacie chwały pochodzącej od tego, który jedynie jest Bogiem?"

Wracając do tematu, jakieś źródła historyczne mógłby drogi Pan podać w związku z wpisem o papieżach na blogu Pana Palikota ? Skąd ten wpis pochodzi ?


I nastała grobowa cisza .
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-04-23, 15:43   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Fedorowicz napisał/a:
Wracając do tematu, jakieś źródła historyczne mógłby drogi Pan podać w związku z wpisem o papieżach na blogu Pana Palikota ? Skąd ten wpis pochodzi ?

Nie wiem, gdzie Pan Palikot uzyskał informacje, ale podobne są Tu:
https://www.wikiwand.com/pl/Innocenzo_Cibo
Jeśli interesuje Was Panowie bardzo temat Papieży i kiły u nich (syfilisu) to tu macie ich co najmniej kilku:
https://uzdrowiciele.blogspot.com/2021/01/epidemia-syfilisu-w-polsce-i-ue.html
Czytajcie dokładnie!
Juliusz II, Aleksander IV, „nasz” Innocenty VIII, Aleksander VI, znany pedofil Juliusz II, Pius X (!)… i wielu, wielu innych zwyrodnialców- namiestników Boga tego świata.
Gorszego zepsucia niż w Watykanie nie było.
Ap 18:2-4 WSP "Wołał potężnym głosem: Upadł, upadł wielki Babilon! Stał się siedliskiem demonów, kryjówką nieczystych duchów i ptaków, budzących wstręt i odrazę. (3) Tu się upijały wszystkie narody mocnym winem rozpusty, tu królowie całej ziemi dopuszczali się nierządu, tu kupcy całego świata wzbogacili się na niezmiernym przepychu. (4) I jeszcze takie wezwanie usłyszałem z nieba: Ludu mój! Opuść to miasto! Nie będziesz wspólnikiem jego grzechów, abyś razem z nim nie musiał ponieść kary."
Usilnie niszczono kompromitujące materiały, ale zawsze coś się uchowa... :lol:
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2023-04-23, 15:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-04-23, 17:57   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Henryk napisał/a:
Nie wiem, gdzie Pan Palikot uzyskał informacje, ale podobne są Tu:
https://www.wikiwand.com/pl/Innocenzo_Cibo Jeśli interesuje Was Panowie bardzo temat Papieży i kiły u nich (syfilisu) to tu macie ich co najmniej kilku: htps://uzdrowiciele.blogspot.com/2021/01/epidemia-syfilisu-w-polsce-i-ue.html Czytajcie dokładnie ! Juliusz II, Aleksander IV, „nasz” Innocenty VIII, Aleksander VI, znany pedofil Juliusz II, Pius X (!)… i wielu, wielu innych zwyrodnialców- namiestników Boga tego świata.
Gorszego zepsucia niż w Watykanie nie było.

Cytat:
https://www.wikiwand.com/pl/Innocenzo_Cibo-

Brak podanych źródeł.
Cytat:
https://uzdrowiciele.blogspot.com/2021/01/epidemia-syfilisu-w-polsce-i-ue.html

To samo, brak źródeł historycznych
Cytat:
Czytajcie dokładnie! Juliusz II, Aleksander IV, „nasz” Innocenty VIII, Aleksander VI, znany pedofil Juliusz II, Pius X (!)… i wielu, wielu innych zwyrodnialców- namiestników Boga tego świata.

I znów to samo. Brak źródeł historycznych
Podana fraza - Czytajcie dokładnie! Juliusz II, Aleksander IV, „nasz” Innocenty VIII, Aleksander VI, znany pedofil ... - nie została odnaleziona.

Cytat:
Usilnie niszczono kompromitujące materiały, ale zawsze coś się uchowa...

Ale na ten zarzut również Szanowny Pan powinien podać jakiś dowód, źródła historyczne i naukowe. A tu znowu dowodów brak. :shock:
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-04-23, 18:00, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-04-23, 18:15   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Fedorowicz napisał/a:
A tu znowu dowodów brak. :shock:

Ważne, że Pan Fedorowicz jest zadowolony z obalenia oskarżeń. :-D
Wiemy nawet bez dowodów i źródeł historycznych przecież, że każdy Papież z "automatu" jest świętym. Tak jak i reszta kleru!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-04-23, 18:36   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Henryk napisał/a:
Ważne, że Pan Fedorowicz jest zadowolony z obalenia oskarżeń. :-D
Wiemy nawet bez dowodów i źródeł historycznych przecież, że każdy Papież z "automatu" jest świętym. Tak jak i reszta kleru!

Jeśli mogę być z czegoś zadowolony Szanowny Panie Henryku to tylko z wykazania gdzie leży prawda. Niestety, nowi papieże ulegli lewicowemu modernizmowi. W mediach ukazują się bardzo dziwni komunizujący duchowni, którzy uzgadniają nauczanie Kościoła z poprawnością polityczną. Ale mamy jeszcze dziękować Bogu bractwo Piusa X i Lefebrystów. :)
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-04-23, 18:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-04-23, 18:39   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Fedorowicz napisał/a:
Henryk napisał/a:
Nie wiem, gdzie Pan Palikot uzyskał informacje, ale podobne są Tu:
https://www.wikiwand.com/pl/Innocenzo_Cibo Jeśli interesuje Was Panowie bardzo temat Papieży i kiły u nich (syfilisu) to tu macie ich co najmniej kilku: htps://uzdrowiciele.blogspot.com/2021/01/epidemia-syfilisu-w-polsce-i-ue.html Czytajcie dokładnie ! Juliusz II, Aleksander IV, „nasz” Innocenty VIII, Aleksander VI, znany pedofil Juliusz II, Pius X (!)… i wielu, wielu innych zwyrodnialców- namiestników Boga tego świata.
Gorszego zepsucia niż w Watykanie nie było.

Cytat:
https://www.wikiwand.com/pl/Innocenzo_Cibo-

Brak podanych źródeł.
Cytat:
https://uzdrowiciele.blogspot.com/2021/01/epidemia-syfilisu-w-polsce-i-ue.html

To samo, brak źródeł historycznych
Cytat:
Czytajcie dokładnie! Juliusz II, Aleksander IV, „nasz” Innocenty VIII, Aleksander VI, znany pedofil Juliusz II, Pius X (!)… i wielu, wielu innych zwyrodnialców- namiestników Boga tego świata.

I znów to samo. Brak źródeł historycznych
Podana fraza - Czytajcie dokładnie! Juliusz II, Aleksander IV, „nasz” Innocenty VIII, Aleksander VI, znany pedofil ... - nie została odnaleziona.

Cytat:
Usilnie niszczono kompromitujące materiały, ale zawsze coś się uchowa...

Ale na ten zarzut również Szanowny Pan powinien podać jakiś dowód, źródła historyczne i naukowe. A tu znowu dowodów brak. :shock:


To jest dowód na to że Henryk żyje w jakimś swoimi świecie oferowanym od faktów historycznych.
A ten świat nazywa się fanatyzm antykatolicki
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-04-23, 18:54   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Markerów napisał/a:
To jest dowód na to że Henryk żyje w jakimś swoimi świecie oferowanym od faktów historycznych.
A ten świat nazywa się fanatyzm antykatolicki

Psychiatria dla odmiany nazywa to wyparciem- Szanowni Panowie M. i F.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyparcie
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-04-24, 06:55   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Henryk napisał/a:
[qu]
Psychiatria dla odmiany nazywa to wyparciem-


źle Ci powiedział. Może chodziło mu o "zaparcie" 😅
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
Ostatnio zmieniony przez Markerów 2023-04-24, 06:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-04-25, 17:16   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Markerów napisał/a:
..źle Ci powiedział. Może chodziło mu o "zaparcie" 😅

Zaparcie wartości chrześcijańskich może tak. Ale Pana Palikota lewica nie zaprze się nigdy. :lol:
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 758

Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 60/68
 88%
Wysłany: 2023-04-25, 18:02   Re: Mt 11:29 PAU "Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie

Markerów napisał/a:

A ten świat nazywa się fanatyzm antykatolicki

Ja by raczej nazwała fanatyzm rzymskiego katolicyzmu.
Ewangelię Zbawienia jaką nauczał Jezus zmieniono na rytualną rzymską instytucję, która nie głosi tej Ewangelii, lecz głosi zależność zbawienia od uczestniczenia w rytuałach tej instytucji.
Ewangelia Zbawienia jaką nauczał Jezus głosi, źe Bóg pojednał się z człowiekiem i pragnie byśmy byli dziećmi Bożymi przez wiarę.
Wiara jest czymś żywym, nieustającym procesem decyzji każdego dnia.
W tej wierze królować ma miłość do Boga i bliźniego.
Jesteśmy obdarzeni darami Ducha Świętego, który został wylany na ludzi.
Jezus złożył na Golgocie ofiarę za nas, byśmy my przyjęli pojednanie z Bogiem i nie żyli w kłamstwie niegodziwca. Poznając prawdę, że nasz Bóg Ojciec jest miłością i poprzez odrodzenie nasze w miłości pragnie nas zbawić i dać nam nowe mieszkanie w swoim Królestwie.
Ofiara Jezusa była doskonałą i ostateczna i nie wiem czemu na każdej Mszy się ją uobecnia? Dlaczego Msza nazywa się ofiarą? Czy tak się czyni na wzór Judaizm? Tam czyniono rytualne krwawe ofiary a tu dalej czyni się ofiarę Ołtarza. Czyżby ta raz złożona ofiara za nas nie wystarczała? Eucharystia jest symbolem pojednania a tymczasem Kościół głosi, że ludzie zjadają nie jako symbol wiary lecz fizyczną postać Jezusa. Ten symbol wiary uczyniono formą fizycznego zjadania.
Kościół przeprowadzał przez ogień inaczej głoszących prawdy wiary, bo uważał, że to fizyczny ziemski ogień daje oczyszczenie. Nie pojął, że oczyszczenie przez ogień dotyczy ognia wiary, czyli jej mocy a nie fizycznych płomieni.
Jezus głosił, że jesteśmy wszyscy braćmi w wierze i że wzajemnie mamy się pouczać i napominać.
Tymczasem rzymska instytucja utworzyła kastę kapłanów na wzór kapłaństwa Lewitów.
Wiele by tu jeszcze pisać....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13