FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Protest opiekunów i osób niepełnosprawnych w Sejmie ...
Autor Wiadomość
Tomasz G 
VIP

Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 4956
Poziom: 51
HP: 1219/10164
 12%
MP: 4853/4853
 100%
EXP: 126/280
 45%
Wysłany: 2023-03-13, 18:20   Protest opiekunów i osób niepełnosprawnych w Sejmie ...

Kolejny protest opiekunów i osób niepełnosprawnych w Polskim Sejmie ...
Izaj. 58:7
7. Że podzielisz twój chleb z głodnym i biednych bezdomnych przyjmiesz do domu, gdy zobaczysz nagiego, przyodziejesz go, a od swojego współbrata się nie odwrócisz.
(BW)

NIE STÓJ BOKU POMAGAJ i podaj dalej - bo każdy z nas może w każdej chwili zostać chorym lub opiekunem chorego np. rodzica - Lecz kiedy urządzasz przyjęcie, zaproś ubogich, ułomnych, chromych i niewidomych.... ew Łukasza 14,1.7-14 - BW ....

Niepełnosprawni i opiekunowie osób niepełnosprawnych w Sejmie - https://www.rp.pl/spolecz...awnych-w-sejmie

pastor - opiekun chorej - Andrzej Siciński .....

Wobec kompletnej porażki państwa w dziedzinie opieki nad osobami całkowicie niepełnosprawnymi - choćby w postaci należytej pomocy rodzinie takich osób, zapewnienia asystenta osoby niepełnosprawnej - do odpowiedzialności za taką pomoc powinni się poczuwać w kolejności: dalsza zdrowa rodzina, przyjaciele, sąsiedzi, społeczność kościelna, do której należy osoba niepełnosprawna lub jej opiekunowie. Odciążenie opiekunów nie musi polegać na bezpośredniej opiece nad osobą chorą, ale na pomocy w załatwieniu za nich innych spraw, na które brakuje im czasu. Mogą to być zakupy, sprzątanie, sprawy urzędowe. To niekoniecznie musi być od razu przewijanie chorego, ale choćby pobycie z nim przez kilka godzin, nakarmienie i napojenie. To może być zorganizowanie grafiku systematycznej pomocy ze strony grupy pomocników, tak, by i dla nich indywidualnie były to minimalne obciążenia czasowe, ale łącznie stanowiące realne i odczuwalne wsparcie dla opiekującej się rodziny. Osobom samotnie opiekującym się chorym leżącym jest najciężej. Równie ciężko jest osobom niesamotnym, ale mającym pod opieką np. dwoje schorowanych i niedołężnych rodziców. Tacy opiekunowie potrzebują pomocy w pierwszym rzędzie. Każda lokalna społeczność kościelna (zbór) powinna mieć pełen przegląd sytuacji swoich wiernych w tym zakresie. Jeśli są wśród nich takie osoby, a społeczność ze swej strony im w żaden sposób nie pomaga, to choćby nauczano tam najświętszych nauk, a wszyscy chętnie słuchali tych nauk i chwalili Boga, to wszystko to będzie puste, jak pusty dzban ....


Zobowiązanie do człowieczeństwa .... https://znakiczasu.pl/zobowiazanie-do-czlowieczenstwa/

Niepełnosprawny od urodzenia na wózku - Tomasz Grzesikowski ....

Andrzej - dużo prawdy jest w tym co piszesz - pomoc państwa to często tylko teoria - moja Mama opiekuje już mną 55 lat bardzo dużo nam pomaga moja siostra ale teraz też poważnie choruje a jej jedyny syn z rodziną jest poza krajem , reszta rodziny ma dla Mamy stałą rade , oddaj go z domu po co się tak męczyć , a jeśli chodzi o zbór to też pomagają nam w miarę możliwości ale prawda jest tak że o takich sprawach jak choroba czy bieda współwyznawców za mało się mówi w kościele , my oboje z Mamą choć jesteśmy mocno zaangażowani w misje to otwarcie mówimy że bardzo ważnym świadectwem wiary w obecnych czasach jest wzajemna pomoc w kościele i poza nim .

TG Świadectwo Wiary http://www.youtube.com/watch?v=4E9gjzi6rOA...


opiekunka chorej - Małgorzata ST ....

Opiekowałam się mamą 2 i pół roku 24 godz. na dobę , pracowałam, nie miałam pomocy od rodziny, wiem, co to znaczy. ...

"Nie mam siły opiekować się chorą matką, chce mi się płakać, nie chcę już żyć" — Kiedyś między mną a rodzeństwem wywiązała się jakaś dyskusja o tym, żeby tatę umieścić w specjalnym zakładzie, takim z "wyższej półki" - https://www.onet.pl/styl-...0904e2,2b83378a

opiekunka chorego - Iwona Fijałkowska ...

Tak mam od ponad roku (chory na raka leżący mąż Zbyszek ). Plus Mama lat 82, plus za chwilę wnuk/wnuczka, plus ogród latem, piec na węgiel zimą. Maleńki, serdeczny zbór, sami inwalidzi albo emeryci, albo ich opiekunowie. Świadczenie pielęgnacyjne z 2119 podskoczyło do 2400. I niemożliwość dorabiania z domu, bo ustawa ....

DAJCIE ŻYĆ! - apel o zniesienie zakazu pracy dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami .... ( TG -moją uwaga do tego tematu ) osoby opiekujące się niepełnosprawnymi w domu czy ośrodkach opiekujących się chorymi powinni być godnie wynagradzani przez państwo za swoją prace bo np. w domu jest to praca 24 godz na dobę 7 dni w tygodniu ! - prośba podaj dalej ....

https://www.naszademokrac...nosprawnosciami

Ps :

Tomasz G - Chrześcijanin niepełnosprawny a eutanazja ....

Chciałbym mieć możliwość eutanazji na życzenia jeśli doszedłbym do wniosku że tego właśnie potrzebuję fizycznie i psychicznie ... skoro każdy sprawny człowiek może sobie sam skrócić życie w różny sposób jeśli tylko tego chce ... tym bardziej że opieką nad chorymi w Polsce jest co raz gorsza ... bo tak zrobił np Samson jeden z bohaterów wiary z listu do Hebrajczyków ap Pawła ... Bóg dał prawo wyboru Adamowi i Ewie między dobrem a złem a więc nikt nie może go ludziom odbierać co najwyżej można przekonywać do swoich poglądów czy racji ale nie można ludziom odbierać prawa wyboru bo tak robi tylko Szatan ...

Arcybiskup i zdobywca Pokojowej Nagrody Nobla prosi o prawo do wspomaganego samobójstwa ...

https://www.wprost.pl/świ...amobójstwa.html

Tomasz G - Dla mnie płód na początku ( 2 Mój. 21,22-24). jest to tylko materiał ludzki czy płód bez głowy ( podobnie jak ciało bez ducha ) jest w pełni człowiekiem czy tylko ciałem , zresztą nie ma nakazu aborcji " nawet w trudnych przypadkach" więc niech kobiety same decydują w swoim sumieniu co zrobić bo to one raczej w życiu dźwigają ciężar wychowywania dzieci gdyż mężczyźni odchodzą przeważnie gdy dzieci są chore , poza tym jakoś nie widziałem obrońców życia na protestach osób niepełnosprawnych a to mi daje dużo do myślenia ....

Aborcja dlaczego takie emocje ...

Bóg dał człowiekowi wolną wolę, pouczył go o skutkach grzechu, ale nie zabronił mu decydować o swoim życiu. Jako prawodawca wolał pójść na krzyż niżeli odebrać człowiekowi prawo wyboru. Nie odbierajmy my kobietom prawa decydowania o swoim ciele. Współczujmy im, pomagajmy, pouczajmy, ale w kwestii aborcji do niczego nie zmuszajmy.

dr Julian Hatała

https://ewolucjamyslenia.pl/aborcja-dlaczego-takie-emocje/
_________________
tom68
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13