FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwny ten kraj.
Autor Wiadomość
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-05-14, 09:07   Re: "Małżeństwo" księdza.

Henryk napisał/a:

Zauważam nutkę triumfu...
"Inni jednak też popełniają tę zbrodnię pedofili".
To od razu "mój" grzech był mniejszy?
A u nich nie ma celibatu- stąd prosta droga do wyobrażenia sobie skali problemu u tych, gdzie celibat jest wymuszony!

Nie uważam wcale, że pojedyncze przypadki tego występku w KrK są mniej grzeszne. Napisałem tylko, że w innych społecznościach religijnych ma miejsce dokładnie to samo. Wszędzie tam jest jakiś niewielki procent pijaków, złodziei, oszustów, rozpustników a nawet i morderców. Czy można by mniemać, że ludzie niereligijni nie popełniają takich występków? Ależ skąd. Popełniają jeszcze więcej, niż religijni.

Cytat:
Kościoły protestanckie to tylko "córki" tej wielkiej "nierządnicy".
A przecież jakie jabłko, taka skórka, jaka matka, taka...

O ! A ja myślałem, że Pan jest protestantem ! Co za pomyłka. To przepraszam. :)

Ale opublikowany raport dotyczy 38 wspólnot religijnych, w tym innych wyznań chrześcijańskich oraz islamu, judaizmu, hinduizmu i buddyzmu.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-05-14, 09:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-05-14, 09:13   Re: "Małżeństwo" księdza.

Fedorowicz napisał/a:
O ! A ja myślałem, że Pan jest protestantem ! Co za pomyłka. To przepraszam. :)

Ale opublikowany raport dotyczy 38 wspólnot religijnych, w tym innych wyznań chrześcijańskich oraz islamu, judaizmu, hinduizmu i buddyzmu.

To dlatego "najazd" na protestantów? :lol:
Nie. Nasze zbory nie identyfikują się z protestantyzmem.
Nie tworzymy kościoła, ale setki niezależnych od siebie zborów.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-05-14, 09:23   Re: "Małżeństwo" księdza.

Henryk napisał/a:
To dlatego "najazd" na protestantów? :lol:
Nie. Nasze zbory nie identyfikują się z protestantyzmem.
Nie tworzymy kościoła, ale setki niezależnych od siebie zborów.

Do niektórych protestantów mam to samo pytanie. Jak Pan sobie radzi z przekonaniem u Was, ze świadomością religijną Waszego wyznania, że dusza nieśmiertelna nie istnieje ? Przecież to jest całkowite odrzucenie wiary pierwszych chrześcijan. Czy Pan naprawdę wierzy, że poszliby oni na śmierć w Imię Chrystusa, gdyby wierzyli, że po śmierci zostają unicestwieni i przestają istnieć ? Czy taką dziwną Ewangelię o anihilacji duszy mieliby głosić ludziom, wszystkim Narodom aż po krańce Ziemi ? I kto z tych narodów (poza komunistami) uwierzyłby w coś podobnego ? :) ?
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-05-14, 09:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-05-14, 09:54   Re: "Małżeństwo" księdza.

Henryk napisał/a:
[qu.
Nie tworzymy kościoła, ...


To przykre :-(
Nie masz się czym chwalić
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-05-14, 13:21   Re: "Małżeństwo" księdza.

Markerów napisał/a:
To przykre :-(
Nie masz się czym chwalić

Ja właśnie tym chlubię się! :lol:
Nie potrzeba nam papieży, metropolitów, nuncjuszów, całej tej sfory przebranych mężczyzn w suknie o różnych kolorach i nakryciach głów...
Każdy musi być natomiast kapłanem.
Nie musimy płacić za modlitwy, nie uprawiamy bałwochwalstwa!
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-05-14, 13:47   Re: "Małżeństwo" księdza.

Henryk napisał/a:
.. Nie musimy płacić za modlitwy, nie uprawiamy bałwochwalstwa !

Czyli najważniejszą sprawą są finanse. KrK przeznacza ofiary wiernych nie tylko na utrzymanie duchownych, ale przede wszystkim dla biednych i potrzebujących. Nie płaci się tam za modlitwy. "Nie musimy za nic płacić", czyli nasze pieniądze są tylko dla nas. Taki priorytet zachowania własnej mamony dla siebie to nie jest bałwochwalstwo ? :shock:
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-05-14, 13:57   Re: "Małżeństwo" księdza.

Fedorowicz napisał/a:
Czyli najważniejszą sprawą są finanse.

Lekko poszło odwrócenie kota ogonem...

Nie finanse, ale uwarunkowanie modlitwy od zapłaty!
Nie zapłacisz- nie masz wstawiennictwa bogini Maryi za pośrednictwem duchownego.
Czyżby osobista modlitwa Kowalskiego czy Markerowa miała mniejszą "moc" w docieraniu do niebios niż opłacona modlitwa księdza?
Jest bardzo ważnych rzeczy, które nas różnią i są nie do pogodzenia.
Szkoda, że nie wspomniał Pan o wszechobecnym w KrK bałwochwalstwie.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-05-14, 14:45   Re: "Małżeństwo" księdza.

Henryk napisał/a:
[.
Nie musimy płacić za modlitwy, nie uprawiamy bałwochwalstwa!


My również ;-)
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-05-14, 14:57   Re: "Małżeństwo" księdza.

Henryk napisał/a:

Nie finanse, ale uwarunkowanie modlitwy od zapłaty ! ..Czyżby osobista modlitwa Kowalskiego czy Markerowa miała mniejszą "moc" w docieraniu do niebios..

W świadomości ludzi wierzących, także katechizowanych, kapłan jest mistrzem i nauczycielem modlitwy dzięki świadectwu własnej pobożności i osobistego umiłowania modlitwy. Patrząc na taką postawę własnego kapłana - katechety, nauczyciela religii czy duszpasterza ludzie czują się niejako zobowiązani do zweryfikowania własnej postawy wobec Boga i Kościoła. "Verba docent, exempla trahunt". Jeśli chrześcijanin chce żyć świadomie, jeśli pragnie poszukiwać woli Bożej i ją wypełniać, musi zarezerwować sobie konkretny czas na modlitwę.

Cytat:
Jest bardzo ważnych rzeczy, które nas różnią i są nie do pogodzenia. Szkoda, że nie wspomniał Pan o wszechobecnym w KrK bałwochwalstwie.

Bo Szanowny Pan do tej chwili nie zdefiniował, co rozumie przez określenie " bałwochwalstwo ". :shock:

Cytat:
.. niż opłacona modlitwa księdza?

We wspólnotach protestanckich płaci się dziesięcinę. U Epifanistów mamy wpłaty na konto : " Sztandar Biblijny i Zwiastun Chrystusowego Królestwa (ISSN 1732-0089), dwumiesięcznik wydawany przez Świecki Ruch Misyjny „Epifania”,
ul. Dziewińska 40, 60-178 Poznań. Redaktor: Leon Snyder, 1156 St. Matthews Road, Chester Springs, Pa. 19425 – 2700, USA. Redaktor odpowiedzialny
w Polsce: Henryk Olekszy. Cena pojedynczego numeru – 4 zł; prenumerata roczna (6 numerów) – 24 zł. Wpłaty w PLN – PKO BP S.A. Nowy Dwór
Maz. – 18 1020 1026 0000 1802 0014 8916; wpłaty w EURO – B PKO PL PW PKO BP S.A. O/Nowy Dwór Maz. – 19 1020 1026 0000 1002 0105 2554 :lol:
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-05-14, 14:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-05-14, 17:17   Re: "Małżeństwo" księdza.

Fedorowicz napisał/a:

Cytat:
.. niż opłacona modlitwa księdza?

We wspólnotach protestanckich płaci się dziesięcinę.

Ale nigdzie poza KrK nie płaci się za modlitwę kapłana w intencji wiernych!
Co do adwentystów, to wiem, że dobrze wydatkują pieniądze, a finanse są doskonale transparentne!
Natomiast w twoim kościele to czarna dziura. Co wpadnie, to bezpowrotnie.
I mydl Pan oczu Caritasem, bo to zupełnie inne fundusze, osobno zbierane i wydatkowane w małym procencie w stosunku do zebranych.
Gdybyście byli skrupulatni jak Owsiak!
Cytat:
U Epifanistów mamy wpłaty na konto : " Sztandar Biblijny i Zwiastun Chrystusowego Królestwa (ISSN 1732-0089), dwumiesięcznik wydawany przez Świecki Ruch Misyjny „Epifania”,

A je prenumeruję cztery inne czasopisma i też wpłacam na konto.
Dlaczego ktoś miałby robić mi prezenty?
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-05-15, 08:34   Re: "Małżeństwo" księdza.

Fedorowicz napisał/a:
W świadomości ludzi wierzących, także katechizowanych, kapłan jest mistrzem i nauczycielem modlitwy dzięki świadectwu własnej pobożności i osobistego umiłowania modlitwy.

Piękne słowa, sam nie wymyślił bym takich- godne Sienkiewicza, albo innej Tokarczuk! :-D Szczególnie ta część o „świadectwie własnej pobożności i umiłowania modlitwy”- za zmarłych wiernych a pieniądze żywych!
Kto wystawia to świadectwo? Sam kapłan, wierni?
Cytat:
Patrząc na taką postawę własnego kapłana - katechety, nauczyciela religii czy duszpasterza ludzie czują się niejako zobowiązani do zweryfikowania własnej postawy wobec Boga i Kościoła.

Właśnie słyszy się i czyta o coraz częstszych przypadkach apostazji wyłącznie z przyczyn „postawy kapłana”.
Cytat:
"Verba docent, exempla trahunt".
Czyli "Słowa uczą, przykłady pociągają".
Tak. Jeśli chodzi o naśladowanie Jezusa i Jego apostołów.
Dzisiejsi urzędnicy „Pana Boga” zaprzeczają tej maksymie.
Cytat:
Jeśli chrześcijanin chce żyć świadomie, jeśli pragnie poszukiwać woli Bożej i ją wypełniać, musi zarezerwować sobie konkretny czas na modlitwę.

Tego nie rozumiem. Przecież Wasz „chrześcijanin” zleca płatną modlitwę kapłanowi.
Chyba, że masz na myśli Panie Fedorowicz różaniec, klepany jako pokuta za grzechy. Jako kara!

Cytat:
Bo Szanowny Pan do tej chwili nie zdefiniował, co rozumie przez określenie " bałwochwalstwo "

No dobrze. Sto pierwszy raz. :->
Bałwochwalstwem jest czczenie jakiejkolwiek rzeczy wykonanej przez człowieka i traktowanie tego z nabożną czcią- czyli nazywanie „świętym”.
Przystrajanie tego, palenie świeczek, kadzenie, wkładanie koron, obwożenie po parafiach i domach… Zbliżanie się do tego na kolanach.
Pwt 5:8-9 UBG "Nie czyń sobie rzeźbionego posągu ani żadnej podobizny czegokolwiek, co jest w górze na niebie, co jest nisko na ziemi ani tego, co jest w wodach pod ziemią; (9) Nie będziesz oddawał im pokłonu ani nie będziesz im służył, gdyż ja jestem PAN, twój Bóg, Bóg zazdrosny, nawiedzający nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą;"
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-05-15, 13:18   Re: "Małżeństwo" księdza.

Fedorowicz napisał/a:
Jak Pan sobie radzi z przekonaniem u Was, ze świadomością religijną Waszego wyznania, że dusza nieśmiertelna nie istnieje?

Nie muszę sobie „radzić”. Biblia nie uczy o świadomości po śmierci.
Przyjmuję fakt, że po śmierci zanika moja świadomość. Już o niczym nie myślę, nic już nie mogę zmienić…
Cytat:
Przecież to jest całkowite odrzucenie wiary pierwszych chrześcijan.

Ja takich „pierwszych chrześcijan” wierzących w świadomość po śmierci nie znam.
A już z pewnością nie czytam o takich w Słowie Bożym!
Śmierć jest karą, a nie przejściem do pełniejszego życia.
Przypowieść o Bogaczu i Łazarzu nie jest dowodem na życie po śmierci.
Ta przypowieść mówi o bogaczu- Izraelu mającym Boga i łazarzu- poganinie bez Boga i bez nadziei.
Do czasu zapłacenia Okupu, ludzie umierali bez nadziei, choć tęsknota za życiem wiecznym towarzyszy człowiekowi od momentu Stworzenia jako coś naturalnego!
Wieczność mamy wpisaną w genach.
Koh 3:11 BW "Wszystko pięknie uczynił w swoim czasie, nawet wieczność włożył w ich serca; a jednak człowiek nie może pojąć dzieła, którego dokonał Bóg od początku do końca.

Cytat:
Czy Pan naprawdę wierzy, że poszliby oni na śmierć w Imię Chrystusa, gdyby wierzyli, że po śmierci zostają unicestwieni i przestają istnieć?

Śmierć nie jest „unicestwieniem”, lecz jest „snem”.
1Tes 4:13 WSP "Bracia, chcę, abyście znali prawdę o zmarłych i nie dręczyli się ich losem, jak ludzie, którzy nie mają nadziei."
Cytat:
Czy taką dziwną Ewangelię o anihilacji duszy mieliby głosić ludziom, wszystkim Narodom aż po krańce Ziemi ? I kto z tych narodów (poza komunistami) uwierzyłby w coś podobnego ?

Anihilować można „coś” co istnieje w rzeczywistości, coś materialnego.
Nieśmiertelne dusze, nigdy nie umierające i cały czas świadome, to wymysły pogan.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-05-15, 16:18   Re: "Małżeństwo" księdza.

Henryk napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:

Cytat:
.. niż opłacona modlitwa księdza?

We wspólnotach protestanckich płaci się dziesięcinę.

Ale nigdzie poza KrK nie płaci się za modlitwę kapłana w intencji wiernych!
Co do adwentystów, to wiem, że dobrze wydatkują pieniądze, a finanse są doskonale transparentne!
Natomiast w twoim kościele to czarna dziura. Co wpadnie, to bezpowrotnie.
I mydl Pan oczu Caritasem, bo to zupełnie inne fundusze, osobno zbierane i wydatkowane w małym procencie w stosunku do zebranych.
Gdybyście byli skrupulatni jak Owsiak!
Cytat:
U Epifanistów mamy wpłaty na konto : " Sztandar Biblijny i Zwiastun Chrystusowego Królestwa (ISSN 1732-0089), dwumiesięcznik wydawany przez Świecki Ruch Misyjny „Epifania”,

A je prenumeruję cztery inne czasopisma i też wpłacam na konto.
Dlaczego ktoś miałby robić mi prezenty?

Przyznam, że bardzo spodobały mi się wpisy Pana Henryka ze względu na szczerość i bezkompromisowość wypowiedzi. Ale aby odnieść się do tylu zagadnień podanych jednocześnie po długim milczeniu to wymaga czasu. :)
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-05-16, 17:36   Re: "Małżeństwo" księdza.

Henryk napisał/a:
Nie muszę sobie „radzić”. Biblia nie uczy o świadomości po śmierci. Przyjmuję fakt, że po śmierci zanika moja świadomość. Już o niczym nie myślę, nic już nie mogę zmienić…

Jeżeli dusza jest materialna i nie jest nieśmiertelna, to jak należy rozumieć słowa zawarte w 2 Kor 5, 1-10 : "Chcielibyśmy raczej opuścić nasze ciało i stanąć w obliczu Pana" (2Kor 5: 7) – Jeżeli dusza jest tożsama z ciałem, jeżeli świadomość zanika, to jeżeli opuszczę ciało, to kto stanie przed Panem ? Kto miałby wtedy opuszczać ciało ? Coś dziwnego, komunistycznego, bez świadomości ?

Cytat:
Ja takich „pierwszych chrześcijan” wierzących w świadomość po śmierci nie znam.
A już z pewnością nie czytam o takich w Słowie Bożym !

Wiara chrześcijan w nieśmiertelność duszy ukazuje Ap 7, 13 n. Mowa jest tam o tych, którzy przybyli i przychodzą do Boga z wielkiego ucisku. Ci, którzy przybywają do Boga to dusze zmarłych, które przez wieki gromadzą się u Pana: „Błogosławieni, którzy w Panu umierają już teraz. Zaiste, mówi Duch, niech odpoczną od swoich mozołów, bo idą z nimi ich czyny” Ap 14, 13; por. także Ap 6, 11.
Wiarę Izraelitów w nieśmiertelność duszy ukazuje 1Sm 28, 7-20. Duch Samuela przepowiadał w imieniu Boga (1Sm 28, 16, 18). Chyba, że Samuel był demonem i jako demon się ukazał Saulowi i jako demon (sic!) przekazywał polecenia Boga.. W którym Kosmosie ? :lol:

Cytat:
..Śmierć jest karą, a nie przejściem do pełniejszego życia..

Obawa serca zostaje pomniejszona, kiedy człowiek czyni dobro. To, co uczyniliśmy naszym bliźnim i Bogu, nie rozsypie się w proch, lecz pozostaje na wieczność. Apokalipsa mówi:

Błogosławieni, którzy w Panu umierają (…) niech odpoczną od swych mozołów, bo idą wraz z nimi ich czyny. (Ap 14, 13)

Cytat:
Przypowieść o Bogaczu i Łazarzu nie jest dowodem na życie po śmierci. Ta przypowieść mówi o bogaczu- Izraelu mającym Boga i łazarzu- poganinie bez Boga i bez nadziei. Do czasu zapłacenia Okupu, ludzie umierali bez nadziei, choć tęsknota za życiem wiecznym towarzyszy człowiekowi od momentu Stworzenia jako coś naturalnego !
Wieczność mamy wpisaną w genach.

Jaką nadzieję i wieczność ? Na anihilację i unicestwienie po śmierci ? :lol:

Cytat:
Koh 3:11 BW "Wszystko pięknie uczynił w swoim czasie, nawet wieczność włożył w ich serca; a jednak człowiek nie może pojąć dzieła, którego dokonał Bóg od początku do końca.

Czy księga Koheleta stanowi pełnię objawienia Bożego ?

Cytat:
Śmierć nie jest „unicestwieniem”, lecz jest „snem”.

Zatem człowiek po śmierci tylko śpi. Żyje nadal. :shock:

Cytat:
1Tes 4:13 WSP "Bracia, chcę, abyście znali prawdę o zmarłych i nie dręczyli się ich losem, jak ludzie, którzy nie mają nadziei."

Ale nie "prawdę" o tym, ze przestaną istnieć. Wtedy taka "prawda" nie przyszłaby chrześcijanom nawet na myśl. Bo komunizmu jeszcze nie było ! :-D

Cytat:
Anihilować można coś, co istnieje w rzeczywistości, coś materialnego. Nieśmiertelne dusze, nigdy nie umierające i cały czas świadome, to wymysły pogan.

Teraz Pan wyznał, że Pana zdaniem "dusza" jest materialna , to nie żadna dusza, ani psyche, ani nefesz, ani ruach, ani neszama, tylko materialny człowiek bez żadnego pierwiastka duchowego jak darwinowskie zwierzę . Kto twierdzi inaczej to.. poganin. :shock:
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-05-16, 17:40, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-05-16, 21:29   Re: "Małżeństwo" księdza.

Fedorowicz napisał/a:
Czy księga Koheleta stanowi pełnię objawienia Bożego ?

Ja wierzę, że jest częścią Bożego objawienia!
Cytat:
Zatem człowiek po śmierci tylko śpi. Żyje nadal. :shock:

Tak też "sen śmierci" rozumieli uczniowie przed zesłaniem ducha świętego.
Dlatego Jezus musiał doprecyzować:
J 11:13-15 UBG "Ale Jezus mówił o jego śmierci, lecz oni myśleli, że mówił o zaśnięciu zwykłym snem. (14) Wówczas Jezus powiedział im otwarcie: Łazarz umarł.
Cytat:
1Tes 4:13 WSP "Bracia, chcę, abyście znali prawdę o zmarłych i nie dręczyli się ich losem, jak ludzie, którzy nie mają nadziei."
Ale nie "prawdę" o tym, ze przestaną istnieć. Wtedy taka "prawda" nie przyszłaby chrześcijanom nawet na myśl. Bo komunizmu jeszcze nie było ! :-D

A kto mówił, że "przestaną istnieć"? I co z tym komunizmem?! :shock:
Śpią snem śmieci, oczekując zmartwychwstania.
Cytat:
Teraz Pan wyznał, że Pana zdaniem "dusza" jest materialna , to nie żadna dusza, ani psyche, ani nefesz, ani ruach, ani neszama, tylko materialny człowiek bez żadnego pierwiastka duchowego jak darwinowskie zwierzę .

A Tu jest następna część Bożego objawienia:
Koh 3:19 UBG "Bo jednakowy jest los synów ludzkich i los zwierząt. Jak umiera ten, tak umiera i tamto. Wszyscy mają jednakowe tchnienie, a nie ma człowiek przewagi nad zwierzęciem, gdyż wszystko jest marnością."
Jednak człowiek ma obiecane wzbudzenie ze śmierci dzięki Ofierze Syna Bożego!
Kto twierdzi inaczej to.. poganin. :shock:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 13