FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wielkanoc - Pascha ...
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-04-22, 14:00   

Fedorowicz napisał/a:
Bardzo jestem ciekaw, gdzie Słowo Boże nazywa Kościół Katolicki cudzołożnicą ? Gdzie szanowny Pan to przeczytał ? :shock:

Większość protestantów nie ma problemu ze zidentyfikowaniem Jej na kartach Słowa Bożego.
Ap 17:3-6 UBG "I zaniósł mnie w duchu na pustynię. I zobaczyłem kobietę siedzącą na szkarłatnej bestii pełnej imion bluźnierstwa, mającej siedem głów i dziesięć rogów. (4) A kobieta była ubrana w purpurę i szkarłat i przyozdobiona złotem, drogimi kamieniami i perłami. Miała w swej ręce złoty kielich pełen obrzydliwości i nieczystości swego nierządu. (5) A na jej czole wypisane było imię: Tajemnica, wielki Babilon, matka nierządnic i obrzydliwości ziemi. (6) I zobaczyłem kobietę pijaną krwią świętych i krwią męczenników Jezusa. A gdy ją zobaczyłem, zdumiałem się bardzo."
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-04-22, 14:01   

Henryk napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
Bardzo jestem ciekaw, gdzie Słowo Boże nazywa Kościół Katolicki cudzołożnicą ? Gdzie szanowny Pan to przeczytał ? :shock:

Większość protestantów nie ma problemu ze zidentyfikowaniem Jej na kartach Słowa Bożego.
Ap 17:3-6 UBG "I zaniósł mnie w duchu na pustynię. I zobaczyłem kobietę siedzącą na szkarłatnej bestii pełnej imion bluźnierstwa, mającej siedem głów i dziesięć rogów. (4) A kobieta była ubrana w purpurę i szkarłat i przyozdobiona złotem, drogimi kamieniami i perłami. Miała w swej ręce złoty kielich pełen obrzydliwości i nieczystości swego nierządu. (5) A na jej czole wypisane było imię: Tajemnica, wielki Babilon, matka nierządnic i obrzydliwości ziemi. (6) I zobaczyłem kobietę pijaną krwią świętych i krwią męczenników Jezusa. A gdy ją zobaczyłem, zdumiałem się bardzo."


I gdzie w tym wersecie jest napisane kościół katolicki? 🤔
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-04-22, 14:28   

Markerów napisał/a:
Henryk napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
Bardzo jestem ciekaw, gdzie Słowo Boże nazywa Kościół Katolicki cudzołożnicą ? Gdzie szanowny Pan to przeczytał ? :shock:

Większość protestantów nie ma problemu ze zidentyfikowaniem Jej na kartach Słowa Bożego.
Ap 17:3-6 UBG "I zaniósł mnie w duchu na pustynię. I zobaczyłem kobietę siedzącą na szkarłatnej bestii pełnej imion bluźnierstwa, mającej siedem głów i dziesięć rogów. (4) A kobieta była ubrana w purpurę i szkarłat i przyozdobiona złotem, drogimi kamieniami i perłami. Miała w swej ręce złoty kielich pełen obrzydliwości i nieczystości swego nierządu. (5) A na jej czole wypisane było imię: Tajemnica, wielki Babilon, matka nierządnic i obrzydliwości ziemi. (6) I zobaczyłem kobietę pijaną krwią świętych i krwią męczenników Jezusa. A gdy ją zobaczyłem, zdumiałem się bardzo."


I gdzie w tym wersecie jest napisane kościół katolicki? 🤔

W żadnym..dokładnie w ani jednym wersecie. :lol:
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-04-22, 14:33   

Henryk napisał/a:
Większość protestantów nie ma problemu ze zidentyfikowaniem Jej na kartach Słowa Bożego. Ap 17:3-6 UBG "I zaniósł mnie w duchu na pustynię. I zobaczyłem kobietę siedzącą na szkarłatnej bestii pełnej imion bluźnierstwa, mającej siedem głów i dziesięć rogów. (4) A kobieta była ubrana w purpurę i szkarłat i przyozdobiona złotem, drogimi kamieniami i perłami. Miała w swej ręce złoty kielich pełen obrzydliwości i nieczystości swego nierządu. (5) A na jej czole wypisane było imię: Tajemnica, wielki Babilon, matka nierządnic i obrzydliwości ziemi. (6) I zobaczyłem kobietę pijaną krwią świętych i krwią męczenników Jezusa. A gdy ją zobaczyłem, zdumiałem się bardzo."

O to właśnie chodzi, że Pan Drogi Henryk się tak zapatrzył na tych Protestantów i Strażnicę. Ja kiedyś też, ale teraz po tych dwu znamiennych latach otworzyły mi się oczy. Kto był "pijany krwią" męczenników Pana Jezusa ? Kto został beneficjentem ? Kto chciał na tym skorzystać ? Władze Rzymu, których podjudzali do prześladowań chrześcijan żydowscy liderzy religijni.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-04-22, 14:35, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-04-22, 15:01   

Fedorowicz napisał/a:
, że Pan Drogi Henryk się tak zapatrzył na tych Protestantów i Strażnicę.

Co Ty z tą Strażnicą? :shock:
Któryś już raz imputujesz tu coś.
Ostatnią Strażnicę widziałem na stojaku kilka lat temu.
Chciałbyś jakoś dogryźć, chciałbyś aby ukłuło, ale to wszystko kulą w płot.
Nie ten adres Drogi Panie katoliku.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-04-22, 20:08   

Henryk napisał/a:
Co Ty z tą Strażnicą? :shock:
Któryś już raz imputujesz tu coś. Ostatnią Strażnicę widziałem na stojaku kilka lat temu.
Chciałbyś jakoś dogryźć, chciałbyś aby ukłuło, ale to wszystko kulą w płot.
Nie ten adres Drogi Panie katoliku.

Absolutnie nie chcę, aby Pan cierpiał. Prosiłem tylko, aby Pan wykazał biblijnie, kim jest Wielka Nierządnica z Apokalipsy. A Pan tego nie wykazał, zatem muszę sam Panu wykazać. Otóż Nierządnicą w Starym Testamencie prorok nazywa odstępczy Izrael.

Izrael-Nierządnica

"Od dawna bowiem złamałaś swoje jarzmo,
zerwałaś swoje więzy.
Powiedziałaś sobie: Nie będę służyć !
Na każdym więc wysokim pagórku
i pod każdym zielonym drzewem
pokładałaś się jako nierządnica "
Księga Jeremiasza 2:20
BT

Nikt w tamtych czasach nie słyszał o Kościele Katolickim.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-04-22, 20:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-04-22, 20:25   

Fedorowicz napisał/a:
Henryk napisał/a:
Co Ty z tą Strażnicą? :shock:
Któryś już raz imputujesz tu coś. Ostatnią Strażnicę widziałem na stojaku kilka lat temu.
Chciałbyś jakoś dogryźć, chciałbyś aby ukłuło, ale to wszystko kulą w płot.
Nie ten adres Drogi Panie katoliku.

Absolutnie nie chcę, aby Pan cierpiał. Prosiłem tylko, aby Pan wykazał biblijnie, kim jest Wielka Nierządnica z Apokalipsy. A Pan tego nie wykazał, zatem muszę sam Panu wykazać. Otóż Nierządnicą w Starym Testamencie prorok nazywa odstępczy Izrael.

Izrael-Nierządnica

"Od dawna bowiem złamałaś swoje jarzmo,
zerwałaś swoje więzy.
Powiedziałaś sobie: Nie będę służyć !
Na każdym więc wysokim pagórku
i pod każdym zielonym drzewem
pokładałaś się jako nierządnica "
Księga Jeremiasza 2:20
BT

Nikt w tamtych czasach nie słyszał o Kościele Katolickim.


Henryk ma fanatyczną obsesje na temat kościoła katolickiego.
Jeszcze jakbyś mógł i potrafił ją uzasadnić.. było by o czym dyskutować a tak to pozostaję tylko traktować go jak " chorego" starszego pana :-(
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2023-04-22, 23:04   

Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
..Potrzebujemy podstawy do posługiwania się władzą i to potwierdza tekst, który dla takiego podparcia roszczenia tak sobie przetłumaczyliśmy. Cały stan Chrześcijańskiego świata o tym świadczy, czyli o panowaniu, a nie o braterstwie.

To Pan by chciał zlikwidować państwo i nie posługiwać się żadną władzą? :lol:


Bezpodstawne wnioski wyciągasz. Pan Jezus powiedział coś takiego: Oddajcie władzy zwierzchniej to, co się jej należy, a Bogu oddajcie to, co się jemu należy, Mat. 22:15-21.

Władza zwierzchnia jest gospodarzem w danym kraju, a działa narzecz wszystkich obywateli, dlatego należy się jej to czego nakazuje Słowo Boże, Rz. 13:7; 1Tym. 2:1-6.

Tak jak na monetach z jednej strony jest symbol państwa (podobizna), a z drugiej strony różne nominały waluty, tak w człowieku, który jest przedstawicielem państwa jest podobieństwo Boże i różne nakazy moralne sumienia (napis). W związku z tym to, co należy się władzy zwierzchniej należy czynić z nakazu prawa, a to, co należy się Bogu, należy czynić z miłości do bliźniego. Nie można miłować Boga bez miłowania bliźniego.

Istota problemu, który poruszyłem, a Ty źle zrozumiałeś, polega jednak na czymś innym.
Otóż Słowo Boze nakazuje, aby każdy podporządkował się władzy zwierzchniej, a więc i ten, którego uczyniono papieżem. Jednak tradycja religijna wywróciła ten Bozy porządek, zadając mu gwałt. To miałem na uwadze, pisząc, że duchowieństwo zaczęlo rościć sobie pretensje do władzy, zamiast się jej podporzadkować:

.Potrzebujemy podstawy do posługiwania się władzą i to potwierdza tekst, który dla takiego podparcia roszczenia tak sobie przetłumaczyliśmy.

Nie mieli podstawy do przechwycenia władzy to stworzyli ja sobie na papierarze, unieważniając Słowo Boże, Mat. 15:3,6.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2023-04-22, 23:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-04-23, 06:45   

Pokoja napisał/a:

Władza zwierzchnia jest gospodarzem w danym kraju, a działa na rzecz wszystkich obywateli, dlatego należy się jej to czego nakazuje Słowo Boże, Rz. 13:7; 1Tym. 2:1-6.

Władza świecka lepiej działa na rzecz poddanych, gdy mityguje jej poczynania władza Kościoła. Bo ogranicza jej nadużycia i wybryki. Dlatego zadaniem różnych "rewolucjonistów" było i jest wyrugowanie Kościoła z przestrzeni publicznej oraz jego oczernienie.

Cytat:
Tak jak na monetach z jednej strony jest symbol państwa (podobizna), a z drugiej strony różne nominały waluty, tak w człowieku, który jest przedstawicielem państwa jest podobieństwo Boże i różne nakazy moralne sumienia (napis). W związku z tym to, co należy się władzy zwierzchniej należy czynić z nakazu prawa, a to, co należy się Bogu, należy czynić z miłości do bliźniego. Nie można miłować Boga bez miłowania bliźniego.

W hitlerowskiej III Rzeszy był nakaz wydawania władzy ukrywających się Żydów. Szmalcownicy i folksdojcze wydawali Żydów i przechwytywali ich majątki. Czy wykonałby Pan taki rozkaz ?

Cytat:
Istota problemu, który poruszyłem, polega jednak ..aby każdy podporządkował się władzy zwierzchniej, a więc i ten, którego uczyniono papieżem.

Jedynie wtedy, gdy władza postępuje zgodnie z etyką chrześcijańską. Dlatego papieże nie podporządkowywali się
zbrodniczym rozkazom totalitaryzmu masońskiego czy Hitlera i ukrywali Żydów. A księża często trafiali do Obozów Zagłady. Kościół również nie zgadzał się na państwową eugenikę i mordowanie niepełnosprawnych.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-04-23, 07:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2023-04-23, 08:52   

Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Władza zwierzchnia jest gospodarzem w danym kraju, a działa na rzecz wszystkich obywateli, dlatego należy się jej to czego nakazuje Słowo Boże, Rz. 13:7; 1Tym. 2:1-6.

Władza świecka lepiej działa na rzecz poddanych, gdy mityguje jej poczynania władza Kościoła. Bo ogranicza jej nadużycia i wybryki. Dlatego zadaniem różnych "rewolucjonistów" było i jest wyrugowanie Kościoła z przestrzeni publicznej oraz jego oczernienie.

Cytat:
Tak jak na monetach z jednej strony jest symbol państwa (podobizna), a z drugiej strony różne nominały waluty, tak w człowieku, który jest przedstawicielem państwa jest podobieństwo Boże i różne nakazy moralne sumienia (napis). W związku z tym to, co należy się władzy zwierzchniej należy czynić z nakazu prawa, a to, co należy się Bogu, należy czynić z miłości do bliźniego. Nie można miłować Boga bez miłowania bliźniego.

W hitlerowskiej III Rzeszy był nakaz wydawania władzy ukrywających się Żydów. Szmalcownicy i folksdojcze wydawali Żydów i przechwytywali ich majątki. Czy wykonałby Pan taki rozkaz ?

Cytat:
Istota problemu, który poruszyłem, polega jednak ..aby każdy podporządkował się władzy zwierzchniej, a więc i ten, którego uczyniono papieżem.

Jedynie wtedy, gdy władza postępuje zgodnie z etyką chrześcijańską. Dlatego papieże nie podporządkowywali się
zbrodniczym rozkazom totalitaryzmu masońskiego czy Hitlera i ukrywali Żydów. A księża często trafiali do Obozów Zagłady. Kościół również nie zgadzał się na państwową eugenikę i mordowanie niepełnosprawnych.


Szadrach, Meszach i bed-Nego stanowią symbol podporządkowania się władzy zwierzchniej w skrajnym przypadku. W wyniku ich nie buntowniczej postawy, ówczesna władza zwierzchnia wskazała oskarżycielom i wszystkim poddanym, którego Bga należy czcić. Jakże to jaskrawe przeciwieństwo do tego, co czyniło i nadal czyni papiestwo i KRK. Ich działanie przez uzurpowanie sobie prawa do panowania nad władzą zwierzchnią i przebiegły, zdradziecki "zamach stanu" (przeciwko cesarzom Rzymu) nie przyczyniają się do poszanowania porządku Bożego, lecz utrzymywania wielkiego zamieszania i wojen między Chrześcijanami. Dobitynym przykładem tego są najokrutniejsze wojny XX wieku, a także typowo religijna wojna między Rosją, a Ukraina.
Pan Jezus nauczał czegoś innego, J. 18:36 (Jak. 4:1-4).
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2023-04-23, 08:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-04-23, 09:05   

Pokoja napisał/a:
Szadrach, Meszach i bed-Nego stanowią symbol podporządkowania się władzy zwierzchniej w skrajnym przypadku. W wyniku ich nie buntowniczej postawy, ówczesna władza zwierzchnia wskazała oskarżycielom i wszystkim poddanym, którego Bga należy czcić.

Przyjacielu miły, co Pan tu pisze ? :lol: Szadrach, Meszach i Abed-Nego nie podporządkowali się zaleceniom władzy świeckiej, tylko władzy Boga Izraela który zakazywał kultu obcych religii.

Cytat:
Jakże to jaskrawe przeciwieństwo do tego, co czyniło i nadal czyni papiestwo i KRK. Ich działanie przez uzurpowanie sobie prawa do panowania nad władzą zwierzchnią i przebiegły, zdradziecki "zamach stanu" (przeciwko cesarzom Rzymu) nie przyczyniają się do poszanowania porządku Bożego, lecz utrzymywania wielkiego zamieszania i wojen między Chrześcijanami. Dobitynym przykładem tego są najokrutniejsze wojny XX wieku, a także typowo religijna wojna między Rosją, a Ukraina. Pan Jezus nauczał czegoś innego, J. 18:36 (Jak. 4:1-4).

Pan wybaczy, ale nie rozumiem tych poważnych oskarżeń bez pokrycia. Pewne oskarżenia trzeba udowodnić, a ciężar dowodowy ( onus probandi ) spoczywa na Panu jako stronie oskarżającej. Proszę zatem podać dowody historyczne w odpowiednim temacie wątku. Tu mamy temat :"Święta i zwyczaje-Wielkanoc Pascha." :lol:
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2023-04-23, 18:41   

Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Szadrach, Meszach i bed-Nego stanowią symbol podporządkowania się władzy zwierzchniej w skrajnym przypadku. W wyniku ich nie buntowniczej postawy, ówczesna władza zwierzchnia wskazała oskarżycielom i wszystkim poddanym, którego Bga należy czcić.

Przyjacielu miły, co Pan tu pisze ? :lol: Szadrach, Meszach i Abed-Nego nie podporządkowali się zaleceniom władzy świeckiej, tylko władzy Boga Izraela który zakazywał kultu obcych religii.


Skoro uważasz mnie za Pana, a więc w imieniu Pana Jezusa, piszę Tobie: Uczniu ulegasz złudzeniom, które narzuciła Tobie tradycja teologiczna goniąca za cudami w Średniowieczu. Słowo Boże jednak przekazuje wam inne przesłanie, z którego dobitnie wynika, ze ulegasz złudzeniom, a nie pragnieniu poznania prawdy i słuzenia tylko Bogu z czystego serca i umysłu nowego. Oto przekaz Słowa Bozego, zawarty w Dan. 3:21-28:

Daniela 3:21-28
21. Tedy pantofle czapki płaszcze, ubrania onych mężów, związano wrzucić, płonąć ogniowi, wnętrzu pieca.
- Oskarżyciele nie trzech mężów wiary, najpierw mieli wrzucić, lecz ich odzienie;

22. Ponieważ król okazał surowość, piec ten bardzo rozpalono, że onych mężów, którzy wynosili wszystkie rzeczy, które Sadracha, Mesacha, Abednega, zabiła onych bardziej niż płomień ogniowy.

- Surowość rozkazu królewskiego była tak wielka, że oskarżyciele mieli świadomość niechybnej swojej śmierci przy ewentualnym wrzucaniu ubrań tych mężów. Strach zabił ich wcześniej, podobnie jak w przypadku Ananiasza i jego żony Safiry, Dz. 5 rozdz.

23. Tym trzem mężom [byli związanymi], Sadrachowi, Mesachowi, Abednegowi, padło wnętrze pieca, ogniem pałającego. Hbr. 11:34
- Skoro oskarżyciele nawet ubrań nie wrzucili do pieca, gdyż utracili życie ze strachu, to kto inny odważyłby się wrzucić ich ubrania i jeszcze tych samych mężów? W związku z tym, aby nie doszło do dalszej kompromitacji, więc wygaszono ogień. Oni na skutek nadal nieugiętej postawy wiary, zgasili ogień mocy królewskiej, jak to napisano w Hbr. 11:34:

Hbr. 11:34. Zagasili ogień mocy (królewskiej), […]. [KS]
Oznaczało to zgaszenie gniewu królewskiego, ponieważ nikt oprócz Daniela nie był w stanie wyjaśnić co się królowi śniło, i co to oznaczało;

24. Tedy król Nabuchodonozor zdumiał się, powstał zaalarmowany, mówiąc hetmanom: Odpowiedzcie: Nie trzech mężów związano wrzucić wnętrzu ognia? Odpowiadając królowi, powiedzieli: Królu! Pewnie!
25. Odpowiadając rzekł: Oto Ja widzę czterech mężów, którzy przechadzają się, rozwiązani bez obrażenia, znajdowania się w wnętrzu ognia; wygląd czwartego był podobnym Synowi Bożemu.

- Fakt, że Nabuchodonozor został zaalarmowany może wskazywać, że hetmani nie rozumieli istoty próby, którą on przeprowadzał;
rozwiązani bez obrażenia, znajdowania się w wnętrzu ognia - Gdy pozbawiono ich odzienia, to związani, stali na dworcu pieca ogniem pałającego. Jako obnażeni byli wystawieni na poniżający widok publiczny. Gdy jednak padło wnętrze pieca to zostali rozwiązani przez Posłańca władzy zwierzchniej, czyli przez Daniela, który pochodził z Judzkiego i babilońskiego dworu królewskiego, Dan. 1:3, 17-19.

26. Wtedy Nabuchodonozor, dworem pieca ogniem płonącego, przyszedł powiedzieć sługom: Sadrachu, Mesachu Abednegu, udzieliliście odpowiedzi który Bóg Najwyższym! Wyjdźcie, przyjdźcie; zaraz potem Sadrach, Mesach, Abednego, szli środkiem, bardziej niż ogień.
27. Książęta, starostowie urzędnicy hetmani królewscy, zgromadziwszy się, oglądali onych mężów, ponieważ ogień nic chwycił ciał, włosów głowy, nic przypalił pantofli, nic odmienił swądem; nic przechodziło z powodu ognia.

Nabuchodonozor, dworem pieca ogniem płonącego, przyszedł powiedzieć sługom: Sadrachu, Mesachu Abednegu, udzieliliście odpowiedzi który Bóg Najwyższym!
– To jest istota, skrytej próby, dokonanej przez Nabuchodonozora. W takim tyglu narodów w niewoli babilońskiej, władza zwierzchnia potrzebowała wiedzieć, do kogo można się zwrócić o radę w kryzysowej sytuacji w państwie imperium. Ci którzy posługują się tylko sposobami, które im władza przedstawia nie nadają się do udzielenia mądrości w wyzywającej sytuacji. Nadają się do tego tylko ci, którzy są jej podporządkowani nawet w obliczu utraty mienia i życia. Dzięki temu niczego nie utracili, lecz otrzymali z powrotem, Dan. 3:29-33;

szli środkiem, bardziej niż ogień – Dla tych, którzy byli zwolennikami oskarżycieli, przejście tych mężów, środkiem między nimi, oznaczało coś groźniejszego niż w krótkim czasie wpaść do pieca i utracić życie. Wkrótce, uświadomił im to rozkaz królewski, który pod rygorem utraty życia, zakazywał, aby ktokolwiek mówił źle przeciwko trzem bohaterom wiary;
nic przechodziło z powodu ognia – Nic nie przechodziło, ponieważ trzej mężowie nie byli wrzuceni do pieca, ogniem pałającego;

28. Nabuchodonozor odrzekł, mówiąc: Błogosławiony Bóg Sadracha, Mesacha, Abednega, który posłał Anioła, że wybawił sług; byli zmienionymi, odnośnie do słowa królewskiego; nic oddawali czci, nic oddawali hołdu, ponieważ żaden Bogiem; ciała otrzymali, ponieważ ufali, ale Bogu.
byli zmienionymi, odnośnie do słowa królewskiego – Wszystkiego przejściowo zostali pozbawieni, wystawieni na publiczną kompromitację i wzgardę, utratę życia. Nie znali celu próby, ale nie buntowali się. To oznacza, że byli podporządkowani, Rz. 13:1-5. Kto tego nie rozumie, ten nie wie czego się trzyma i komu faktycznie służy, ale na pewno nie służy Bogu prawdziwego, lecz demonom;
nic oddawali hołdu – Tak jak wszyscy inni, którzy pokazali, że nie posiadają żadnego innego potencjału duchowego poza reżimem w niewoli;[/quote]

Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Jakże to jaskrawe przeciwieństwo do tego, co czyniło i nadal czyni papiestwo i KRK. Ich działanie przez uzurpowanie sobie prawa do panowania nad władzą zwierzchnią i przebiegły, zdradziecki "zamach stanu" (przeciwko cesarzom Rzymu) nie przyczyniają się do poszanowania porządku Bożego, lecz utrzymywania wielkiego zamieszania i wojen między Chrześcijanami. Dobitynym przykładem tego są najokrutniejsze wojny XX wieku, a także typowo religijna wojna między Rosją, a Ukraina. Pan Jezus nauczał czegoś innego, J. 18:36 (Jak. 4:1-4).

Pan wybaczy, ale nie rozumiem tych poważnych oskarżeń bez pokrycia. Pewne oskarżenia trzeba udowodnić, a ciężar dowodowy ( onus probandi ) spoczywa na Panu jako stronie oskarżającej. Proszę zatem podać dowody historyczne w odpowiednim temacie wątku. Tu mamy temat :"Święta i zwyczaje-Wielkanoc Pascha." :lol:


To nie należy do wybaczania przeze mnie. Ja nie jestem Panem Jezusem.
To w czsie Paschy ukrzyżowano Pana Jezusa, a KRK przejawia takiego ducha, chociaż jawnie słowami, chce uchodzić za kościól uczniów Pana Jezusa. To, co się jednak w kraju katolickim dzieje przeczy temu (publiczne jatki między niby w 95% katolikami i coś gorszego). Nadal jest krzyżowanie Chrystusa i nie ma tu nic do rzeczy, ż wątek jest niby w innymcelu. Z Pascha wiąże się zbrodnia, dokonana na doskonałym czowieku.

Ty który mienisz się być uczniem Pana Jezusa, a nie rozumiesz tego, że Twój kościół nadal uprawia nierząd i uzurpację jak za czasu przechodzenia Cesarstwa Rzymskiego na Chrześcijaństwo? W związku z tym nie potrzebuję wiele udawadniać z przeszłości. Hustoria ukazuje zagmatwane zdarzenia skrytobójczych mordów i otruć cesarz w okresie, w którym zdecydowania krótko z tego powodu panowani. Zasada podaje, ze jeśli nie wiadomo dokładnie kto jest sprawcą nieszczęścia, to wskaże samego siebie ten, kto z tego jieszczęścia ciągnie korzyści.
Współcześnie dowodem jest sposób wprowadzenia religi do szkoły. Instrukcja MEN nakazywała, aby oświadczenia pisali rodzice, wyrażajacy wolę, aby ich dzieci uczęszczały na lekcje religi w szkole. Gdy tylko KRK otrzymał prawo nauczania religi w szkole, to od razu wywrócił to prawo jak Krzyż wierzącego z Łuk. 14:26,27. Wprowadzono po cichaczu, nielegalnie (czyli bez podporządkowania się władzy zwierzchniej) inny porządek. Domagano się pisania oświadczeń przez rodziców, którzy nie wyrażaja takiej woli, gdyz matematycznie rzecz biorąc, w rozumowaniu KRK (a racezej przebiegłości), rezultat będzie taki sam.

W żadnym przypadku tak się nie stało :!: :!: :!:
Nie stało się, gdyż kalkulacje matematyczne w sprawach wartości duchowych nie mają tu nic do znaczenia, tak jak "miska soczewicy" w sprawie pierworództwa.
Jeżeli rodzice by świadomie wyrazili wolę, aby ich dzieci uczęszczały na lekcje religi w szkole to by wzięli za to na siebie odpowiedzialność, aby takie nauczanie pozytywnie emanowało na uczniów i rodziców z innych wyznań wiary Chrześcijańskiej. Wywrócono jednak zabiego władzy zwierzchniej, aby taki wynik osiągnąć, więc jaki porządek wprowadza KRK. To jest porządek nierządu, a nie słuzby Bogu. Przewrotność i obłuda z tym się wiąże.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2023-04-23, 18:54, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3335
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 148/204
 72%
Wysłany: 2023-04-24, 16:25   

Pokoja napisał/a:

Jakże to jaskrawe przeciwieństwo do tego, co czyniło i nadal czyni papiestwo i KRK. Ich działanie ..Dobitnym przykładem tego są najokrutniejsze wojny XX wieku, a także typowo religijna wojna między Rosją, a Ukraina. Przewrotność i obłuda z tym się wiąże.

Jakie ma Pan dowody na te swoje oskarżenia ? O to Szanownego Pana Pytałem. :shock:
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2023-04-24, 21:08   

Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Jakże to jaskrawe przeciwieństwo do tego, co czyniło i nadal czyni papiestwo i KRK. Ich działanie ..Dobitnym przykładem tego są najokrutniejsze wojny XX wieku, a także typowo religijna wojna między Rosją, a Ukraina. Przewrotność i obłuda z tym się wiąże.

Jakie ma Pan dowody na te swoje oskarżenia ? O to Szanownego Pana Pytałem. :shock:


Dowód :!: :?:
Walczyli z soba Chrześcianie od początku Chrześcijaństwa zinstytucjonalizowanego przez Cesarstwo Rzymskie i nadal walczą, wywowdzący się z tego samego Kościoła Grecko - Rzymskiego i Państwa Koscielnego. Jest napisane: Po owocach poznacie ich przywódców religijnych. Poznacie ich, czy są owcami, czy wilkami w owczej skórze. Jakież to są pasterze owiec, że Chrześcijanie publicznie skaczą sobie do gardła, co jest tak jawnie ukazywane nawet w mediach. Chrześcijanie coraz bardziej nie mogą znieść tego, co oni podają im na stół w zakresie duchowym:

Cytat:
Izj. 28:7) Również i ci chodzą chwiejnie na skutek wina, zataczają się pod wpływem sycery. Kapłan i prorok chodzą chwiejnie na skutek sycery, wino zawróciło im w głowie, zataczają się pod wpływem sycery, chodzą jak błędni, miewają zwidzenia, potykają się, gdy odbywają sądy. (8) Zaiste, wszystkie stoły są pełne zwymiotowanych brudów; nie ma miejsca czystego. (9) Kogo to chce on uczyć wiedzy? Komu chce dawać naukę? - Dzieciom ledwie odstawionym od mleka, niemowlętom odsadzonym od piersi! (10) Bo: Saw lasaw, saw lasaw; kaw lakaw, kaw lakaw; zeer szam, zeer szam. [BT]


Dlaczego wiersza 10 nie przetłumaczono po polsku :?: :?: :?:

Cytat:
Izj. 28:10) Bo paple przepis za przepisem, przepis za przepisem, nakaz za nakazem, nakaz za nakazem, trochę tu, trochę tam. [BW]


Dlatego, że są świadomi, do kogo to odniesiono. Do kapłanów.

Nie będę się znizał do takiego poziomu, aby w detalach wykazywać dowody. Kto ma żywą wiarę ten widzi, jak małe dziecko, ze w zakresie zaprowadzenia porzadku przez ok. 1700 lat, według Chrystusowego systemu wartości, "król jest nagi". Natomiast ślepemu i głupiemu (Gal. 3:1) nie pomoże pokazywanie tych dowodów w detelach.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
Ostatnio zmieniony przez Pokoja 2023-04-24, 21:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-04-24, 21:13   

Pokoja napisał/a:
[q.

Nie będę się znizał do takiego poziomu, aby w detalach wykazywać dowody. Kto ma żywą wiarę ten widzi, jak małe dziecko, ze "król jest nagi" w zakresie zaprowadzenia porzadku przez ok. 1700 lat, według Chrystusowego systemu wartości. Natomiast ślepemu i głupiemu (Gal. 3:1) nie pomoże pokazywanie tych dowodów w detelach.


Niezły manewr by uniknąć odpowiedzi na pytanie... :mrgreen:
Niektórzy potrafią wywinąć się krasomóstwem by uniknąć odpowiedzi ... Np. Politycy mają to opanowane do perfekcji 👍
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14