FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Królestwo Boże
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-05-27, 11:00   

Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Wiesławo, Nie żałuj tego, co czynisz z przekonaniem. W takim przypadku, albo się utwierdzamy w zajętym i opisanym stanowisku, albo otrzymujemy konstruktywne uwagi, które pomagają czynić postępy w znajomości Pisma Świętego i rozpoznawaniu tych, którzy się na nie powołują. Wszyscy maja jakąś wizję tego Królestwa Bożego, ale często zwalczają się nawzajem. Cóż można poradzić na to :lol: :?:
Otóż każdy ma prawo trzymać się tego, co go przekonuje, dopóki go przekonuje i nie rodzi w nim nieprzyjaźni do innych, inaczej je pojmujących.


Dokładnie tak ! Ale musimy też wiedzieć, że każdy napadnięty przez lewactwo ma prawo bronić się przed napastnikiem komunistycznym i globalistycznym, który zagraża jego życiu, wolności, własności, jego rodzinie, prawdzie i wartościom chrześcijańskim cywilizacji łacińskiej.. Protestantyzm to ignorancja..
https://www.youtube.com/@...ncja1814/videos
Dacie Radę ? to odpowiedzcie... ;-)

Próbowałam go słuchać, ale się nie da. Z czym tu dyskutować. Jakie pytania on zadaje? Nie dotrwałam, więc pewnie ominęłam.
Mnie odrzuca taki ton, pogardliwy, napuszony przy jednoczesnym braku rzetelnych informacji.
Wulgata i wulgata, a przecież to septuaginta jest dobrym przekładem. Ks.Izajasza i Daniela były dobrze tłumaczone i znalezione w Qumran. Nie żadna wulgata. Niech się facet douczy.
Owszem, mnie rozdrobnienie protestantyzmu odrzuca od niego, al e przecież KK też jest podzielony. Facet widzi tylko KrK i na tym jego świat się kończy.
Może napisz, Fedorowicz o jakie pytania chodzi, ale proszę, aby w innym temacie, bo z tym w którym jesteśmy to raczej nie. To spam.
Dziękuję za dobre słowo i zachętę. Udam, że ironii nie zauważyłam tylko prawdziwe, szczer, braterskie poparcie :mrgreen: ;-)
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3334
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 147/204
 72%
Wysłany: 2023-05-27, 16:07   

Wiesława napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Wiesławo, Nie żałuj tego, co czynisz z przekonaniem. W takim przypadku, albo się utwierdzamy w zajętym i opisanym stanowisku, albo otrzymujemy konstruktywne uwagi, które pomagają czynić postępy w znajomości Pisma Świętego i rozpoznawaniu tych, którzy się na nie powołują. Wszyscy maja jakąś wizję tego Królestwa Bożego, ale często zwalczają się nawzajem. Cóż można poradzić na to :lol: :?:
Otóż każdy ma prawo trzymać się tego, co go przekonuje, dopóki go przekonuje i nie rodzi w nim nieprzyjaźni do innych, inaczej je pojmujących.


Dokładnie tak ! Ale musimy też wiedzieć, że każdy napadnięty przez lewactwo ma prawo bronić się przed napastnikiem komunistycznym i globalistycznym, który zagraża jego życiu, wolności, własności, jego rodzinie, prawdzie i wartościom chrześcijańskim cywilizacji łacińskiej.. Protestantyzm to ignorancja..
https://www.youtube.com/@...ncja1814/videos
Dacie Radę ? to odpowiedzcie... ;-)

Próbowałam go słuchać, ale się nie da. Z czym tu dyskutować. Jakie pytania on zadaje? Nie dotrwałam, więc pewnie ominęłam.
Mnie odrzuca taki ton, pogardliwy, napuszony przy jednoczesnym braku rzetelnych informacji.
Wulgata i wulgata, a przecież to septuaginta jest dobrym przekładem. Ks.Izajasza i Daniela były dobrze tłumaczone i znalezione w Qumran. Nie żadna wulgata. Niech się facet douczy.
Owszem, mnie rozdrobnienie protestantyzmu odrzuca od niego, al e przecież KK też jest podzielony. Facet widzi tylko KrK i na tym jego świat się kończy.
Może napisz, Fedorowicz o jakie pytania chodzi, ale proszę, aby w innym temacie, bo z tym w którym jesteśmy to raczej nie. To spam.
Dziękuję za dobre słowo i zachętę. Udam, że ironii nie zauważyłam tylko prawdziwe, szczer, braterskie poparcie :mrgreen: ;-)

Chodziło mi o prezentację zatytułowaną : " Prostujemy pastora Kurylasa cz. V. Piotr. "Dotyczy ona prymatu Piotrowego. Odnośnie tematu wątku. Nauka o Królestwie Bożym zajmuje centralne miejsce w nauczaniu Jezusa Chrystusa. Różni się ono od jakiegokolwiek innego, Ziemskiego królestwa. Można je określić jako nie "z tego świata". Uprzywilejowaną grupą, której "dano poznać tajemnice Królestwa Niebieskiego" byli początkowo uczniowie Jezusa. Relacja pomiędzy Królestwem Bożym a Kościołem stanowi centralny punkt eklezjologii biblijnej. Czy Królestwo Boże jest rzeczywistością wyłącznie przyszłą i eschatologiczną, czy też rozpoczęło się już z Jezusem i w Kościele, a także w nim się realizuje ? Otóż Pan nasz, Jezus Chrystus nie przyszedł na Ziemię po to, aby organizować Królestwo jedynie w sensie polityczno-terytorialnym, ale przede wszystkim religijno-moralnym.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-05-27, 16:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-05-27, 20:03   

Nie znam p.Kurylasa i nigdy nic nie słyszałam o nim. Natomiast ten pan z filmiku powinien to wyraźni zaznaczyć z kim i w jakiej sprawie polemizuje, a nie obarczać wszystkich swoimi urojeniami.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3334
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 147/204
 72%
Wysłany: 2023-05-28, 05:56   

Wiesława napisał/a:
Nie znam p.Kurylasa i nigdy nic nie słyszałam o nim. Natomiast ten pan z filmiku powinien to wyraźni zaznaczyć z kim i w jakiej sprawie polemizuje, a nie obarczać wszystkich swoimi urojeniami.

Dobrze, w takim razie proszę napisać, co pani sądzi o wyznaczaniu dat "końca świata" przez pewne religijne Wspólnoty ? Czy można wyznaczać konkretne daty, kiedy nadejdzie Królestwo Boże ? Czemu i komu to miałoby służyć ?
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-05-28, 05:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-05-28, 07:18   

Fedorowicz napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Nie znam p.Kurylasa i nigdy nic nie słyszałam o nim. Natomiast ten pan z filmiku powinien to wyraźni zaznaczyć z kim i w jakiej sprawie polemizuje, a nie obarczać wszystkich swoimi urojeniami.

Dobrze, w takim razie proszę napisać, co pani sądzi o wyznaczaniu dat "końca świata" przez pewne religijne Wspólnoty ? Czy można wyznaczać konkretne daty, kiedy nadejdzie Królestwo Boże ? Czemu i komu to miałoby służyć ?

Jestem zdecydowaną przeciwniczką wyznaczania dat. Pan Jezus też tego zakazywał, ale za to zalecał obserwować znaki, które będą informować o czasie Paruzji i Jego panowania.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3334
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 147/204
 72%
Wysłany: 2023-05-28, 07:26   

Wiesława napisał/a:
Jestem zdecydowaną przeciwniczką wyznaczania dat. Pan Jezus też tego zakazywał, ale za to zalecał obserwować znaki, które będą informować o czasie Paruzji i Jego panowania.

A to pięknie ! Bo widzi Pani, odstępstwo jako jeden ze znaków końca miało polegać na całkowitym odejściu od "wiary, która raz na zawsze została przekazana świętym !" (Jud 3). "Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich" (1 Tm 4.1).
Zastanówmy się teraz, kto od tej wiary odszedł ?
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-05-28, 07:33   

Fedorowicz napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Jestem zdecydowaną przeciwniczką wyznaczania dat. Pan Jezus też tego zakazywał, ale za to zalecał obserwować znaki, które będą informować o czasie Paruzji i Jego panowania.

A to pięknie ! Bo widzi Pani, odstępstwo jako jeden ze znaków końca miało polegać na całkowitym odejściu od "wiary, która raz na zawsze została przekazana świętym !" (Jud 3). "Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich" (1 Tm 4.1).
Zastanówmy się teraz, kto od tej wiary odszedł ?

Nie mam się co zastanawiać, bo temat jest obszerny i wielowarstwowy.
Można, z jednej strony mówić o indywidualnym porzuceniu wiary; dalej, o pójście za zwodniczymi naukami, za "światem", antychrystem; odchodzono od wiary przez całe 2 tys.lat trwania chrześcijaństwa. Myślę, że tu raczej chodzi o porzucenie wiary w wyniku ucisku, albo kiedy panowanie przejmie Antychryst i wielu pójdzie za nim; takie wyparcie się Jezusa dla własnej wygody czy korzyści.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3334
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 147/204
 72%
Wysłany: 2023-05-28, 07:36   

Wiesława napisał/a:
Nie mam się co zastanawiać, bo temat jest obszerny i wielowarstwowy.
Można, z jednej strony mówić o indywidualnym porzuceniu wiary; dalej, o pójście za zwodniczymi naukami, za "światem", antychrystem; odchodzono od wiary przez całe 2 tys. lat trwania chrześcijaństwa. Myślę, że tu raczej chodzi o porzucenie wiary w wyniku ucisku, albo kiedy panowanie przejmie Antychryst i wielu pójdzie za nim; takie wyparcie się Jezusa dla własnej wygody czy korzyści.

Ale konkretnie, kto np. wywołał rewolucję bolszewicką, II wojnę światową ? Czy faszyzm i komunizm wymyślił i finansował Pius XII ?
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-05-28, 07:41   

Fedorowicz napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Nie mam się co zastanawiać, bo temat jest obszerny i wielowarstwowy.
Można, z jednej strony mówić o indywidualnym porzuceniu wiary; dalej, o pójście za zwodniczymi naukami, za "światem", antychrystem; odchodzono od wiary przez całe 2 tys. lat trwania chrześcijaństwa. Myślę, że tu raczej chodzi o porzucenie wiary w wyniku ucisku, albo kiedy panowanie przejmie Antychryst i wielu pójdzie za nim; takie wyparcie się Jezusa dla własnej wygody czy korzyści.

Ale konkretnie, kto np. wywołał rewolucję bolszewicką, II wojnę światową ? Czy faszyzm i komunizm wymyślił i finansował Pius XII ?

O co ci chodzi?
Kto wywołał rewolucję francuską? Kto podpalił Rzym (wcale nie Neron, a jednak chrześcijanie)?
Co ma jakiś Pius z tematem wspólnego. Nie brnij.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3334
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 147/204
 72%
Wysłany: 2023-05-28, 07:51   

Wiesława napisał/a:
O co ci chodzi? Kto wywołał rewolucję francuską? Kto podpalił Rzym (wcale nie Neron, a jednak chrześcijanie)? Co ma jakiś Pius z tematem wspólnego.

Pani nawet nie wie, kim był Pius XII ? To szkoda. Chodziło mi odstępstwo od wiary jako jeden z głównych znaków czasów końca podanych przez Pana Jezusa. A także o pytanie, kto od tej wiary odstępuje.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-05-28, 08:01   

Fedorowicz napisał/a:
Wiesława napisał/a:
O co ci chodzi? Kto wywołał rewolucję francuską? Kto podpalił Rzym (wcale nie Neron, a jednak chrześcijanie)? Co ma jakiś Pius z tematem wspólnego.

Pani nawet nie wie, kim był Pius XII ? To szkoda. Chodziło mi odstępstwo od wiary jako jeden z głównych znaków czasów końca podanych przez Pana Jezusa. A także o pytanie, kto od tej wiary odstępuje.

Wiem kim był i papa Pius, ten kolaborant hitlerowski, współodpowiedzialny za zbrodnie i za ukrywanie i ułatwianie ucieczki hitlerowcom do Am.Płd.
Poza tym uważam, ż nie o takie odstępstwo od wiary chodzi.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3334
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 147/204
 72%
Wysłany: 2023-05-28, 09:02   

Wiesława napisał/a:
..ten kolaborant hitlerowski, współodpowiedzialny za zbrodnie i za ukrywanie i ułatwianie ucieczki hitlerowcom do Am.Płd.

A zna Pani jakieś dowody, że Pius XII współpracował z Hitlerem ? Prosiłbym tylko o link.

Cytat:
Poza tym uważam, ż nie o takie odstępstwo od wiary chodzi.

Ateizm w imię tzw. postępu to nie jest odstępstwo od wiary ?
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-05-28, 09:09   

Fedorowicz napisał/a:
Prosiłbym tylko o link.
:shock: Stosy książek napisano o tym. Ja nie mam linku bo nie z internetu jest ta wiedza, chociaż na pewno są tu liczne materiały. Dowiedz się.
Fedorowicz napisał/a:
Ateizm w imię tzw. postępu to nie jest odstępstwo od wiary ?

Ateista też wierzy. Boga nie ma - to też wiara. W dodatku nie można go winić za jej brak, gdyż wiara jest darem i łaską od Boga. Nie nam potępiać niewierzących lub wątpiących. Bóg zna los każdego człowieka i jednemu dał wiarę drugiemu nie. W jakimś celu zapewne. Na dodatek ludzie niewierzący i wątpiący w niczym pod względem moralności nie ustępują tak zwanym wierzącym. (przykład - Samarytanin pomaga "obcemu").
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3334
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 147/204
 72%
Wysłany: 2023-05-28, 09:18   

Wiesława napisał/a:
Stosy książek napisano o tym. Ja nie mam linku bo nie z internetu jest ta wiedza, chociaż na pewno są tu liczne materiały. Dowiedz się.

Cywilizacja łacińska z której się wywodzimy opiera się na prawie rzymskim, które naucza, że dowody na oskarżenia podaje oskarżyciel. Wystarczy podać historyczne źródło naukowe, tytuł książki i autora.

Fedorowicz napisał/a:
Ateista też wierzy. Boga nie ma - to też wiara. W dodatku nie można go winić za jej brak, gdyż wiara jest darem i łaską od Boga. Nie nam potępiać niewierzących lub wątpiących. Bóg zna los każdego człowieka i jednemu dał wiarę drugiemu nie. W jakimś celu zapewne. Na dodatek ludzie niewierzący i wątpiący w niczym pod względem moralności nie ustępują tak zwanym wierzącym. (przykład - Samarytanin pomaga "obcemu").

Chodziło mi o odstępstwo od wiary katolickiej, a nie o jakąkolwiek wiarę. Takie odstępstwo miało być znakiem końca czasów i zbliżania się Królestwa Bożego. :lol:
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2787
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 158/177
 89%
Wysłany: 2023-05-28, 09:29   

Fedorowicz napisał/a:
Chodziło mi o odstępstwo od wiary katolickiej, a nie o jakąkolwiek wiarę. Takie odstępstwo miało być znakiem końca czasów i zbliżania się Królestwa Bożego.

Nieprawda. Na początku żadnego kościoła i wiary katolickiej nie było. Nie wiem co to wiara katolicka? Wiara jest, ale w Boga. Prawosławni wierzą w tego samego Boga i Jezusa Chrystusa, a ich też uważacie za heretyków. Dla KrK najwazniejsza jest przynależność i posłuszeństwo temu kościołowi. To już jest granda. Idąc za tym myśleniem prawosławni powinni inkwizycję urządzić katolikom rzymskim. prawda?
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 15