FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Luteranizm, Ekumenizm czy jednak..katolicyzm ?
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-06-17, 11:24   

Fedorowicz napisał/a:
zniesienie własności prywatnej

I to ma być koronny dowód na lewactwo?

Pan Jezus też w twoim mniemaniu był lewakiem. Przeczytaj NT.
Ach , Nike już pisała, nie będę się powtarząć.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2023-06-17, 13:59   

Fedorowicz napisał/a:
W krajach trzeciego świata majątkiem jest o wiele mniejsza suma pieniędzy.

W krajach trzeciego świata bogactwem jest codzienny chleb bez okrasy i jakikolwiek dach nad głową.
Ja codziennie dziękuję Panu za to, co mam. A mam tyle, że mi wystarcza!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-06-17, 14:10   

nike napisał/a:
Ja nie powiedziałam, że chodzi mi o to życie gdzie rządzi bezprawie i szatan, ja powiedziałam o dobrej idei, ponieważ, to co było za Apostołów, to było dla dobra ogółu biedny i bogaty czuł się potrzebny. A jak Bóg urządzi nam życie w KRÓLESTWIE, to się przekonamy jak tam sie znajdziemy. Pogdybać warto.

Tak, to co czytamy w Dziejach Apostolskich pokazuje, ze dobrowolna wspólnota dóbr w Gminie Chrześcijańskiej jest zgodna z Ewangelią. Ale komunizm nie jest zgodny z Ewangelią, bo dąży do zbrojnego, terrorystycznego zaprowadzenia tak zwanej "sprawiedliwości społecznej" na drodze rewolucji. Czyli odebrania własności prywatnej małej i średniej na drodze zbrodni i ludobójstwa. Dużej już nie.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-06-17, 14:15   

Wiesława napisał/a:
Fedorowicz napisał/a:
zniesienie własności prywatnej

I to ma być koronny dowód na lewactwo? Pan Jezus też w twoim mniemaniu był lewakiem. Przeczytaj NT. Ach , Nike już pisała, nie będę się powtarząć.

Pani Wiesiu, bez własności prywatnej nie istnieje ani wolność, ani prawa człowieka ani też rodzina chrześcijańska. Nie można w sowieckich łagrach, czy hitlerowskich obozach zagłady lub współczesnych globalistycznych totalitarnych obozach FEMA gdzie odebrano ludziom własność i wszelkie prawa mówić o zakładaniu rodzin chrześcijańskich. Hitlerowcy w obozach wyrywali Żydom złote zęby, a ze skór ludzkich robili sobie abażury do lamp.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-06-17, 14:24   

Henryk napisał/a:
W krajach trzeciego świata bogactwem jest codzienny chleb bez okrasy i jakikolwiek dach nad głową. Ja codziennie dziękuję Panu za to, co mam. A mam tyle, że mi wystarcza!

No właśnie ! Sam Pan to przyznaje. Globalne slumsy rodzą się z tektury, przetworzonego plastiku, cegieł i słomy, cementowych bloków i kawałków drewna. Takie materiały chronią typowego mieszkańca miasta obecnego wieku. Jest on niezwykle biedny. Żyje w nędzy i rozkładzie, w odchodach i śmieciach, bez miejskiego planowania, warunków sanitarnych i usług. Jeżeli pracuje – mieszkaniec slumsów musi często dojeżdżać każdego dnia długie godziny do pracy. Każdego dnia spędza godziny w poszukiwaniu wody i jedzenia. Jego życie w slumsach to życie w tłumie, jest rozpaczliwe, walczy on, aby przeżyć. Życie w slumsach jest tanie. Krajobraz slumsów to chwilowe schronienia, rudery i bezdomni na chodnikach [pavement dwellers]. Dla przykładu – tylko w Bombaju milion ludzi żyje na ulicy.

Miliard ludzi nie ma dostępu do czystej, zdatnej do użycia wody z wodociągu, wielu z nich to mieszkańcy slumsów. Podstawowe wygody, takie jak woda – są zbyt drogie i poza zasięgiem dla wielu. Przykładowo, ludność slumsów Kibera płaci za litr wody 6 razy więcej niż przeciętny Amerykanin.

Slumsy są niebezpieczne dla zdrowia. Przemysłowe toksyny, klęski żywiołowe, choroby, brak dostępu do usług, wszystko to jest przyczyną problemów w slumsach. Znana jest sprawa incydentu w Bhopal. 3 grudnia 1984 roku w Bhopal w Indiach, wyciek gazu zabił ok. 10 000 ludzi w ciągu kilka dni. Szacuje się, że w późniejszym czasie 25 000 lub więcej osób zmarło, a ponad pół miliona, które przetrwały pierwsze następstwa, cierpiały z powodu wielu późniejszych efektów. Rak płuc, niewydolność nerek, choroby wątroby i inne, powiązane z wypadkiem – zabiły w ciągu dwóch dekad wielu innych od momentu wycieku. Według rządu Indii wyciek gazu dotknął około 500 000 osób. Po katastrofie, Union Carbide po prostu opuściło fabrykę, pozostawiając Indie z całym bałaganem. Prawie ćwierć wieku po wycieku, wokół miejsca zdarzenia wyrosły slumsy. Slumsy, które istnieją obecnie obok milionów ton toksycznych opadów, które nie zostały jeszcze usunięte. Fabrykę Union Carbide nadal należy oczyścić. Władze nadal nie zbadały jeszcze wpływu nieusuniętych toksycznych odpadów na wodę pitną i środowisko w lokalnych społecznościach. Zakłada się tutaj, że biedni w Indiach nie są warci kosztów usunięcia odpadów. Zbrodnie Union Carbide to typowy przykład tego, jak pierwszoświatowe korporacje dosłownie – uciekają z miejsca zbrodni. Ten model ciągle się powtarza.

Dochodzi do tego pogańska ciemnota religijna, która każe wierzyć w system kastowy, w samopalenie wdów (sati), zanurzać się w brudnej wodzie, pić mocz świętych krów i smarować się ich kałem (rzekomo w celach leczniczych). :shock:
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2023-07-16, 15:00   

Fedorowicz napisał/a:
W historii chrześcijaństwa zdarzały się nawet tak drastyczne przykłady niesprawiedliwości względem osób z niepełnosprawnością, jak słynna historia upośledzonego chłopca, którego Marcin Luter kazał utopić. Reformator twierdził, że nie posiada on duszy – tym samym nie jest człowiekiem – a przez to jego ciało może stać się narzędziem działania "złego ducha".

Jeżeli jest to prawdą, [w co ja nie bardzo wierzę] to Luter miał dobry wzór, przecież był księdzem rzymskiego kościoła,a tam, tylko zbrodniami i łajdactwem się zajmowali.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2023-07-16, 15:06   

Fedorowicz napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Podobnie św. Tomasz uważał, że kobieta nie ma duszy..

A gdzie to miła Pani wyczytała? Tylko proszę tym razem bez wulgaryzmów. :lol:
Pismo Święte mówi wprost: „Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam;
uczynię mu zatem odpowiednią dla niego pomoc”.
W wyzwalaniu się człowieka spod zgubnej władzy seksualnej pożądliwości nieocenioną rolę pełni sakrament małżeństwa. Św. Augustyn i św. Tomasz wiele miejsca poświęcają jego funkcji, którą można by nazwać „terapeutyczną”. Stosunki seksualne małżonków mają chronić męża i żonę przed grzechem cudzołóstwa, a mąż poprzez „oddawanie powinności” żonie uśmierza jej pożądliwość Dokonywanie aktów seksualnych jest obowiązkiem małżonków, którego nie mogą sobie odmawiać zgodnie ze słowami Pisma Św.:
"Żona nie rozporządza własnym ciałem, lecz jej mąż; podobnie też i mąż nie rozporządza własnym ciałem, ale żona".
Choć w małżeństwie żona powinna być posłuszna mężowi, to w sferze pożycia płciowego ma na równi z mężem prawo do zaspokojenia swoich potrzeb.


Ale ty uświadomiony facio jesteś w życiu świętych i księży, szkoda,że papieże o tym nie wiedzieli, bo Aleksy, to nawet z córką swoją syna miał, takim wierzącym papieżem był.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2023-07-16, 15:11   

Wiesława napisał/a:
Henryk napisał/a:
Jeszcze brakuje całowania po rękach...

Tak sobie myślę...a może on jest Wasza Eminencja? Przyzwyczajony do tytułów i zaraz nam tu pierścień biskupi każe całować? :roll:


A jak wystawi duży palec od prawej nogi?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-07-16, 15:19   

Fedorowicz napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Podobnie św. Tomasz uważał, że kobieta nie ma duszy..

A gdzie to miła Pani wyczytała? Tylko proszę tym razem bez wulgaryzmów.

https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/szukajacym_drogi/czy_kobieta.html
W powyższym artykule Salij gimnastykuje się, aby udowodnić, że tak nigdy nie nauczano. Jednak to obecnie się z tego wycofują (jak i z wielu innych durnot, głoszonych przez ten kościół przez setki lat).
Fragment podaję, ale warto całość gimnastyki poczytać " Otóż na synodzie w Macon w roku 585, jeden z 62 uczestników synodu podniósł bardziej językowy niż teologiczny problem, czy kobietę można nazywać homo. Widocznie słowo to w jego odczuciu znaczyło raczej mężczyznę niż człowieka. Ponieważ problem był głównie językowy, więc odpowiedziano mu takimiż argumentami.

Na synodzie w Macon był to epizod na tyle mało znaczący, że nie znalazł żadnego śladu w uchwałach synodalnych (a te zachowały się w całości — J. D. Mansi, Conciliorum collectio, t. 9, 947—961). Przytacza go jako ciekawostkę św. Grzegorz z Tours, ojciec historiografii francuskiej, w swojej Historii Franków. Odnośny tekst pozwolę sobie przytoczyć w całości. Należy jednak pamiętać, że wyraz homo jest tu właściwie nieprzetłumaczalny, polskie słowo „człowiek” nie oddaje bowiem jego podwójnego znaczenia:

„Powstał na tym synodzie jeden z biskupów, który powiedział, że kobiety nie można nazywać homo. Lecz, przekonany przez biskupów, uspokoił się jednak. Święta księga Starego Testamentu uczy bowiem, że kiedy na początku Bóg stworzył człowieka, powiedział: «Mężczyzną i niewiastą stworzył ich i dał im nazwę Adam» (Rdz 5,2), to znaczy człowiek ziemski. A więc oboje nazwał człowiekiem (homo), zarówno niewiastę, jak męża. Lecz i Pan Jezus Chrystus dlatego jest nazywany Synem Człowieczym, że jest synem Dziewicy, a więc niewiasty. Kiedy bowiem gotował się do przemiany wody w wino, powiedział: «Cóż mnie i tobie, niewiasto?» (J 2,4) itd. Podano i liczne inne przekonujące świadectwa, tak że sprawa ustała” (Historia Francorum 8,20 — PL 71,462).. Od teego się zaczęło i próżno mówić, że "jakiś mało znaczący..."itd. Nie był ani ten biskup, ani synod, ani temat "mało znaczący" skoro w archiwach się zachował. Teraz to mogą sobie odkręcać...a podobno nauki KrK są niezmienne i w całości biblijne, sam przedstawiciel boga na ziemi ma akces itd.itd.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-07-16, 15:22   

A tu, za jednym zamachem wyjaśnijmy sprawę aborcji. W każdym temacie to Fedorowicz podnosi, więc obojętnie gdzie można tekst podać.
https://wyborcza.pl/alehistoria/7,121681,25869521,czy-plod-ma-dusze-krotka-historia-kosciola-i-aborcji.html
Czy płód ma duszę? Krótka historia Kościoła i aborcji
"w. Tomasz uważał, że chłopiec otrzymuje duszę po 40 dniach od zapłodnienia, a dziewczynka po 90. Twierdził, że dopiero od tego momentu embrion przestaje być częścią organizmu kobiety."

Ciekawe, jak on to sprawdził :roll: :mrgreen:
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2023-07-16, 17:22   

Fedorowicz napisał/a:
nike napisał/a:
Ja nie powiedziałam, że chodzi mi o to życie gdzie rządzi bezprawie i szatan, ja powiedziałam o dobrej idei, ponieważ, to co było za Apostołów, to było dla dobra ogółu biedny i bogaty czuł się potrzebny. A jak Bóg urządzi nam życie w KRÓLESTWIE, to się przekonamy jak tam sie znajdziemy. Pogdybać warto.

Tak, to co czytamy w Dziejach Apostolskich pokazuje, ze dobrowolna wspólnota dóbr w Gminie Chrześcijańskiej jest zgodna z Ewangelią. Ale komunizm nie jest zgodny z Ewangelią, bo dąży do zbrojnego, terrorystycznego zaprowadzenia tak zwanej "sprawiedliwości społecznej" na drodze rewolucji. Czyli odebrania własności prywatnej małej i średniej na drodze zbrodni i ludobójstwa. Dużej już nie.

Ale ideały komunizmu są dobre, tylko, wypatrzenia twórców są złe.
A w tysiącleciu kiedy szatan będzie związany, może być to całkiem fajna rzecz. [powtarzam] TO JEST GDYBANIE.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2023-07-16, 19:18   

nike napisał/a:

A w tysiącleciu kiedy szatan będzie związany, może być to całkiem fajna rzecz.

Przeciwnika wiążemy słowami wypowiadanymi naszymi ustami , lub też odwrotnie dajemy mu wolność działania w naszym życiu wypowiadając głupotki na jego temat
cytuje poniżej Zacka
Szatan oczywiście nie chce, abyś wiedział o jego klęsce i dlatego tak długo, jak to było możliwe, powstrzymał cię od usłyszenia o niej. Dlatego też powstrzymywał większość kaznodziejów od głoszenia o jego klęsce. Chcę, abyście wszyscy to dobrze wiedzieli, że szatan został pokonany przez Pana Jezusa Chrystusa na krzyżu raz na zawsze. Nigdy więcej nie musisz się bać szatana. On nie może cię już niepokoić. Nie może cię skrzywdzić. On może cię kusić. Może cię atakować. Ale łaska Boża w Chrystusie zawsze sprawi, że odniesiesz zwycięstwo nad Nim, jeśli się ukorzysz, podporządkujesz się Bogu i będziesz chodził w Jego świetle przez cały czas.

Zac Poonen – CFC India
Ostatnio zmieniony przez Henryk Suchecki 2023-07-16, 19:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-07-17, 17:05   

Henryk Suchecki napisał/a:
Dlatego też powstrzymywał większość kaznodziejów od głoszenia o jego klęsce.

Św. Leon Wielki pisał: " to na krzyżu Chrystusa zniszczona została cały tyrańska przewaga i zawiść szatana". Przy tej okazji przypomina, że upadek człowieka polegał nie tyle na przejściu pod panowanie szatana, ile na odwróceniu się od Stwórcy, oraz zerwaniu łączności z Bogiem, do którego człowiek miał się przecież – z pomocą Jego łaski – zbliżać i upodabniać. W tej sytuacji potrzebna była ofiara, która wynagrodziłaby Bogu wyrządzoną zniewagę oraz zmazała winę człowieka. Rodzaj ludzki uzyskał dzięki ofierze Chrystusa możność „powrotu z dalekiej krainy do swego Stwórcy, poznania na nowo Ojca, stania się wolnym z niewolnika, synem adoptowanym z obcego". Szatan, został więc pokonany, a zwycięstwo przyszło przez Krzyż. Leon głosi zdecydowanie, że to na krzyżu Chrystusa "zniszczone zostały cała tyrańska przewaga i zawiść szatana".
I dokonuje następującego podsumowania:
"Podwyższony na krzyżu Jezus Chrystus zadał śmiertelny cios temu, przez którego śmierć weszła na ten świat, i rozgromił wszystkie wrogie siły i moce przeciwstawiając się im w ciele, dostępnym cierpieniom. Ze spokojem stawiał Pan czoło natarciu Prawroga, podczas gdy ten narwał się, występując butnie jako pan wobec poddańczej sobie – w swoim mniemaniu i w tym także wypadku – ludzkiej natury i żądając należnego sobie haraczu nawet od tego, w którym nie mógł znaleźć najmniejszego śladu winy. Tym sposobem ów powszechny i śmierć siejący cyrograf, jakim się zaprzedaliśmy, został zniweczony, a Odkupiciel wszedł w prawa do tych, którzy na mocy owego paktu byli niewolnikami (szatana). Gwoździe to owe, którymi przyszyto ręce i nogi Pana, zadały wieczyste rany szatanowi, kaźń zaś, jakiej podległo ciało Chrystusa, złamała wrogie moce. A uwieńczeniem zwycięstwa Chrystusowego jest to, że wszyscy w Niego wierzący, w Nim i z Nim biorą udział w triumfie".

"Boć ten, czyja nienawiść sprowadziła śmierć na ziemię, już płonie. Musi on bowiem patrzeć na to, jak ludzie wszelkich stanów, jak całe narody wchodzą w dziedzictwo Synów Bożych, jak rośnie liczba «odrodzonych» w dziewiczym łonie płodnego Kościoła. Musi patrzeć, jak mu wymyka się z rąk prawo panowania, jak wypędzają go z serc tych, których uważał za swoją własność, jak wydzierają mu mężczyzn i kobiety, starców, młodzieńców, dzieci – tysiącami. Widzi, że ani osobisty, ani pierworodny grzech nie stawia tamy usprawiedliwieniu, ono bowiem nie zależy od czyich zasług, ale jedynie i wyłącznie od hojnej łaski Bożej. Widzi, że nawet odstępcy i zwiedzeni jego chytrymi podstępami oczyszczają się łzami pokuty i korzystają ze środków, jednających z Bogiem, ponieważ klucz Apostolski otwiera im bramy miłosierdzia […]. Miażdży go moc tego Krzyża, na którym Chrystus – sam wolny od grzechu – niósł odkupienie światu, nie brzemię kary za własne winy !

"Teraz jednak jeszcze więcej strzec się musisz i działać przezorniej, bo i nieprzyjaciel twój sroższą pała nienawiścią. Toć teraz właśnie po całym świecie wytrąca się mu z ręki berło zadawnionego panowania".

Jako ukoronowanie myśli Św. Leona na temat zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i szatanem oraz wynikających z niego skutków dla człowieka można przyjąć następujące zdanie:
"Syn Boży po to przyszedł na świat, aby zniweczył dzieła diabelskie(1J 3, 8) i tak wszczepił siebie w nas i nas w siebie, że zstąpienie Boga w świat ludzki stało się wyniesieniem człowieka w świat Boży".
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2023-07-17, 20:38   

Fedorowicz napisał/a:
Henryk Suchecki napisał/a:
Dlatego też powstrzymywał większość kaznodziejów od głoszenia o jego klęsce.

Św. Leon Wielki pisał:W tej sytuacji potrzebna była ofiara, która wynagrodziłaby Bogu wyrządzoną zniewagę oraz zmazała winę człowieka.
"Syn Boży po to przyszedł na świat, aby zniweczył dzieła diabelskie(1J 3, 8) ".
Bóg nie jest kimś który by potrzebował czegokolwiek. On tylko uhonorował wiarę drugiego Adama. Pierwszym Adamem jest każdy człowiek próbujący przypodobać się mu na swoich zasadach Jesteś już drugim Adamem człowiekiem wiary, czy dalej chcesz mu się podobać czyniąc to co każe religia (gryziesz owoc który daje ci kobieta)
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-07-17, 22:09   

Henryk Suchecki napisał/a:
Pierwszym Adamem jest każdy człowiek próbujący przypodobać się mu na swoich zasadach Jesteś już drugim Adamem człowiekiem wiary, czy dalej chcesz mu się podobać czyniąc to co każe religia (gryziesz owoc który daje ci kobieta)

JUż nie wymyślajcie z tymi Adamami, bo bokiem wychodzi. A to, że tylko on to stworzony, reszta ludzi to nie wiadomo co i skąd; jest nawet teoria kogoś, że to połączenie ze zwierzakiem :roll: , a to znowu news, że duchowy Adam... Po co te schody przed ludźmi się tworzy zamiast wskazać proste drogi. Coraz wiecej dziwactw się głosi.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13