FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Grzech Adama
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2804
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 175/177
 98%
Wysłany: 2023-06-15, 14:12   

Pan Jezus wypełnił Prawo i Proroków.
Mt 5:17-18
Ofiary zostały nakazane przez Jahwe.
Co potem Izraelici zrobili to inna sprawa, ale te nakazane w PS były wykonywane w Świątyni. No tam chyba nie było Molocha, ale pisze, że była Arka, stoły pokładne i ołtarz itd.
Sugerujesz, że tam składano ofiary Molochowi?, bo już się chyba pogubiłam.
Na pewno składali złe ofiary ci, którzy przystąpili do kultów innych narodów. Ale ja się nie znam, więc...
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 766
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 68/68
 100%
Wysłany: 2023-06-15, 15:17   

Wiesława napisał/a:
Pan Jezus wypełnił Prawo i Proroków.
Mt 5:17-18
Ofiary zostały nakazane przez Jahwe.
Co potem Izraelici zrobili to inna sprawa, ale te nakazane w PS były wykonywane w Świątyni. No tam chyba nie było Molocha, ale pisze, że była Arka, stoły pokładne i ołtarz itd.
Sugerujesz, że tam składano ofiary Molochowi?, bo już się chyba pogubiłam.
Na pewno składali złe ofiary ci, którzy przystąpili do kultów innych narodów. Ale ja się nie znam, więc...

A kim był Jahwe?
Czy nie semickim plemiennym bóstwem.
Jakiego Boga czcili - takiemu składali ofiary.
Każde plemie czciło swoje bóstwo I uważało, że ich jest największe, bo ta wielkość tworzyła ich wyższą tożsamość.
Skoro dla Molocha były składane, to Jahwe nie mógł być gorszy.
Prawdziwego Boga, który pragnął dar serca czyli miłości - nie znali lub nie chcieli znać.
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2023-06-15, 15:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2023-06-15, 17:21   

wybrana napisał/a:
A kim był Jahwe?
Czy nie semickim plemiennym bóstwem.

Nie, ten przez ciebie znienawidzony BÓG JAHWE, wydał ,takie zarządzenie i to jeszcze za życia Mojżesza na pustyni, bo już mieli Żydzi do czynienia z narodami które właśnie czcili Molocha między innymi bożkami.
Kapł.20:2-5-BW----
Powiedz do synów izraelskich: Ktokolwiek z synów izraelskich i z obcych przybyszów mieszkających w Izraelu odda kogoś ze swego potomstwa Molochowi, poniesie śmierć; miejscowa ludność ukamienuje go.
Ja zaś zwrócę się przeciwko mężowi temu i wytracę go spośród jego ludu, gdyż oddał Molochowi jedno ze swego potomstwa i skalał moją świątynię, i zbezcześcił moje święte imię.
A jeśliby miejscowa ludność nie zwróciła uwagi na tego męża, że oddał Molochowi kogoś ze swego potomstwa, i nie zabiła go,To Ja sam zwrócę swoje oblicze przeciwko temu mężowi i przeciwko jego rodzinie i wytracę go oraz wszystkich spośród ich ludu, którzy go naśladują cudzołożąc z Molochem.

Mimo to odstępczy Izraelici, zarówno z królestwa judzkiego, jak i dziesięcioplemiennego, ‛przeprowadzali swe dzieci przez ogień’ (2Kl 17:17, 18; Eze 23:4, 36-39).
Zdaniem niektórych to ‛przeprowadzenie przez ogień’ polegało na rytualnym oczyszczeniu dzieci w celu poświęcenia ich Molochowi; zdaniem innych chodziło o dosłowne złożenie ich w ofierze. To, że Kananejczycy i odstępczy Izraelici rzeczywiście składali ofiary z dzieci, nie podlega dyskusji (Pwt 12:31; Ps 106:37, 38). Judzki król Achaz „palił swoich synów [spalił „syna”, ] w ogniu” (2Kn 28:3). Równoległe sprawozdanie z 2 Królów 16:3 donosi: „Nawet swego syna przeprowadził przez ogień”. A zatem ‛przeprowadzenie przez ogień’ przynajmniej w niektórych wypadkach było równoznaczne ze złożeniem w ofierze. Bardzo możliwe jednak, że kult Molocha nie zawsze i nie wszędzie wyglądał tak samo. Na przykład król Salomon pod wpływem cudzoziemskich żon zbudował wyżyny dla Molocha i innych bóstw, ale wzmianka o ofiarach z dzieci pochodzi dopiero z czasów Achaza (1Kl 11:7, 8). Gdyby ten odrażający zwyczaj istniał wcześniej, niewątpliwie zostałby potępiony razem z innymi formami bałwochwalstwa praktykowanymi za panowania różnych królów. Dlatego niektórzy komentatorzy sądzą, że zwrot ‛przeprowadzać przez ogień’ początkowo oznaczał rytualne oczyszczenie, a dopiero później zaczął określać składanie w ofierze.
Kpł. 18:21 -----
Z potomstwa swego nie będziesz oddawał żadnego na ofiarę dla Molocha i nie będziesz przez to bezcześcił imienia Boga swojego; Jam jest Pan.
Achaz i Manasses byli jedynymi królami judzkimi, o których powiedziano, że ‛przeprowadzili swe dzieci przez ogień’. Jednakże pod ich wpływem ofiary takie najwidoczniej stały się popularne wśród ogółu Izraelitów (2Kl 16:3; 21:6; Jer 7:31; 19:4, 5; 32:35; Eze 20:26). Przynajmniej w niektórych wypadkach dzieci nie palono żywcem, lecz najpierw zabijano (Eze 16:20, 21).
Król Jozjasz zbezcześcił Tofet, główny ośrodek kultu Molocha w Judzie, chcąc położyć kres takim praktykom (2Kl 23:10-13). Nie udało się ich jednak całkowicie wykorzenić. Jak wynika ze słów zapisanych przez Ezechiela, który rozpoczął służbę prorocką 16 lat po śmierci Jozjasza, za jego czasów niektórzy dalej ‛przeprowadzali swych synów przez ogień’ (Eze 20:31).
Istnieje pogląd, że Moloch, któremu składano w ofierze dzieci, miał postać mężczyzny z głową byka. Po rozgrzaniu posągu do czerwoności, na jego wyciągnięte ręce rzucano dzieci, które spadały do rozpalonego pieca znajdującego się poniżej. Wyobrażenie to opiera się głównie na opisie Molocha czczonego w Kartaginie (Kronosa) przedstawionym w I w. p.n.e. przez greckiego historyka Diodora Sycylijczyka (Bibliotheca historica, XX, 14, 4-6).
Kult Molocha miał też związek z astrologią, o czym można przeczytać w haśle ASTROLOGIA.

MOŻE TERAZ W KOŃCU ZROZUMIESZ KIM JEST BÓG JEHOWA, JAHWE.

Żal mi ciebie wybrana, bo coraz bardziej toniesz. Wiec zacznij się ratować.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 766
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 68/68
 100%
Wysłany: 2023-06-15, 18:35   

Nike, prawdziwi czciciele Boga nie wymieniali imienia Boga.
Bóg objawił się ludziom w swoim Synie Jezusie i tylko to imię jest uświęcone.
Po pierwsze mit o wyjściu z Egiptu i widzenie Mojżesza, to mit wymyślony na potrzeby religii w IV przed naszą erą.
Góra Synaj, to grzmiący wulkan.
Nie było wybicia pierworodnych w Egipcie. Nie było żadnego globalnego potopu. To wymyślone i spisane mity z zasłyszenia w niewoli babilońskiej.
Mojżesz żadnej księgi nie napisał. Historię z jego życia spisano tysiąc lat po jego jakimkolwiek istnieniu. Być może, że istniał taki człowiek o tym imieniu. Ujęto go w mitach, więc nie możemy wykluczyć jego istnienia ale reszta opisu, to wymyślona historia zaczerpnięta z zasłyszenia. A chyba wiesz ile razy wieść przekazywana zmienia treść. Za czasów życia Mojżesza, nie było słowa pisanego(14 wiek p.n.e)
To słowo spisano w IV w.p.n.e.
Większość to wymyślona fabuła.
To nie spisana historia życia tych ludzi, to zlepek zasłyszeń i mitów.

Bóg mówił prawdę o sobie w Słowie, które przekazywali Prorocy ale tego Słowa nie przyjmowano. Proroków zabijano.
Tych pouczeń nikt nie spisywał.
Owszem bardziej prawi ludzi głosili część tej prawdy ale to były tylko szczątki.
Bóg postanowił sam osobiście objawić się człowiekowi i przyjął ciało swojego wybranego Syna - Jezusa.
Tylko imię Jezus Chrystus jest imieniem uświęconym.
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2023-06-15, 18:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2023-06-15, 19:30   

Szkoda mi ciebie jest. Nie pisz do mnie bo to jest bez sensu, ty nie chcesz nic wiedzieć, bo widzę,że wszystko już wiesz. powodzenia więc.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2804
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 175/177
 98%
Wysłany: 2023-06-15, 19:33   

Co, ja co, ale potop był i to na globalną skalę. Liczne dowody geologiczne odnajdywane są na każdym kontynencie. Czas też się zgadza.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 766
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 68/68
 100%
Wysłany: 2023-06-15, 20:01   

nike napisał/a:
Szkoda mi ciebie jest. Nie pisz do mnie bo to jest bez sensu, ty nie chcesz nic wiedzieć, bo widzę,że wszystko już wiesz. powodzenia.

Mi ciebie też szkoda.
Ostatnio zmieniony przez wybrana 2023-06-15, 20:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 766
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 68/68
 100%
Wysłany: 2023-06-15, 20:36   

Wiesława napisał/a:
Co, ja co, ale potop był i to na globalną skalę. Liczne dowody geologiczne odnajdywane są na każdym kontynencie. Czas też się zgadza.

A epoka zlodowacenia ziemi?
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2804
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 175/177
 98%
Wysłany: 2023-06-16, 11:19   

wybrana napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Co, ja co, ale potop był i to na globalną skalę. Liczne dowody geologiczne odnajdywane są na każdym kontynencie. Czas też się zgadza.

A epoka zlodowacenia ziemi?

Były 3 zlodowacnia. Z którym masz problem?
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 969
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 52/83
 62%
Wysłany: 2023-06-16, 16:44   

wybrana napisał/a:
Większość to wymyślona fabuła.
To nie spisana historia życia tych ludzi, to zlepek zasłyszeń i mitów.
wybrana moje pytanie do ciebie sama to wymyśliłaś, czy w meandry tej mądrości wprowadził cię jakiś guru?
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 766
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 68/68
 100%
Wysłany: 2023-06-16, 18:11   

Henryk Suchecki napisał/a:
wybrana napisał/a:
Większość to wymyślona fabuła.
To nie spisana historia życia tych ludzi, to zlepek zasłyszeń i mitów.
wybrana moje pytanie do ciebie sama to wymyśliłaś, czy w meandry tej mądrości wprowadził cię jakiś guru?

Nie należę do żadnej organizacji religijnej.
Mam jednego tylko guru. Jest nim Jezus Chrystus, którego Duch jest nam dany w celu kształtowania, pouczenia, prowadzenia.
To co ja czułam wewnętrznie potwierdzają również bibliści.
Musiał byś się zagłębić, kiedy powstał Stary Testament a jakie czasy opisuje.
Dla pouczenia odsłuchaj:
Kto napisał pięcioksiąg?
https://youtu.be/G_ZSvmGiNB0

Wielu innych biblistów również wyraża takie wnioski.
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 969
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 52/83
 62%
Wysłany: 2023-06-16, 20:20   

wybrana nie dziwi cię, że Pan Jezus wywodzi swój autorytet z i na podstawie jak określiłaś mitów. Jak możesz wierzyć człowiekowi którego rodowód to spis bajań i baśni. W takim układzie co warte są twe słowa której guru to baśniowy heros, podobny do Zeusa i plejady bogów oparty o mityczne opowieści. Tylko taki sensowny wniosek mi się nasuwa, jeśli podważasz moc i autorytet Słowa spisany w Starym Testamencie, autorem których jest Duch Boży
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 969
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 52/83
 62%
Wysłany: 2023-06-17, 09:49   

wybrana napisał/a:
Nike, prawdziwi czciciele Boga nie wymieniali imienia Boga.
Bóg objawił się ludziom w swoim Synie Jezusie i tylko to imię jest uświęcone.
Po pierwsze mit o wyjściu z Egiptu i widzenie Mojżesza, to mit wymyślony na potrzeby religii w IV przed naszą erą.
Góra Synaj, to grzmiący wulkan.
Nie było wybicia pierworodnych w Egipcie. Nie było żadnego globalnego potopu. To wymyślone i spisane mity z zasłyszenia w niewoli babilońskiej.
Mojżesz żadnej księgi nie napisał. Historię z jego życia spisano tysiąc lat po jego jakimkolwiek istnieniu. Być może, że istniał taki człowiek o tym imieniu. Ujęto go w mitach, więc nie możemy wykluczyć jego istnienia ale reszta opisu, to wymyślona historia zaczerpnięta z zasłyszenia. A chyba wiesz ile razy wieść przekazywana zmienia treść. Za czasów życia Mojżesza, nie było słowa pisanego(14 wiek p.n.e)
To słowo spisano w IV w.p.n.e.
Większość to wymyślona fabuła.
To nie spisana historia życia tych ludzi, to zlepek zasłyszeń i mitów.
Jeśli ktoś chce wiedzieć jak zamordować pierwszego świadka z Objawienia Jana to powyżej jest szczegółowa instrukcja w wersji sporządzonej przez wybraną

Bóg mówił prawdę o sobie w Słowie, które przekazywali Prorocy ale tego Słowa nie przyjmowano. Proroków zabijano.
Tych pouczeń nikt nie spisywał.
Owszem bardziej prawi ludzi głosili część tej prawdy ale to były tylko szczątki.
Bóg postanowił sam osobiście objawić się człowiekowi i przyjął ciało swojego wybranego Syna - Jezusa.
Tylko imię Jezus Chrystus jest imieniem uświęconym.
jeśli ktoś chce wiedzieć jak zamordować pierwszego świadka z Objawienia Jan to niech przeczyta instrukcję powyżej sporządzoną przez wybraną
 
     
wybrana
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 3148
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 05 Sie 2020
Posty: 766
Poziom: 24
HP: 67/1353
 5%
MP: 646/646
 100%
EXP: 68/68
 100%
Wysłany: 2023-06-17, 11:14   

Henryk Suchecki napisał/a:
wybrana napisał/a:
Nike, prawdziwi czciciele Boga nie wymieniali imienia Boga.
Bóg objawił się ludziom w swoim Synie Jezusie i tylko to imię jest uświęcone.
Po pierwsze mit o wyjściu z Egiptu i widzenie Mojżesza, to mit wymyślony na potrzeby religii w IV przed naszą erą.
Góra Synaj, to grzmiący wulkan.
Nie było wybicia pierworodnych w Egipcie. Nie było żadnego globalnego potopu. To wymyślone i spisane mity z zasłyszenia w niewoli babilońskiej.
Mojżesz żadnej księgi nie napisał. Historię z jego życia spisano tysiąc lat po jego jakimkolwiek istnieniu. Być może, że istniał taki człowiek o tym imieniu. Ujęto go w mitach, więc nie możemy wykluczyć jego istnienia ale reszta opisu, to wymyślona historia zaczerpnięta z zasłyszenia. A chyba wiesz ile razy wieść przekazywana zmienia treść. Za czasów życia Mojżesza, nie było słowa pisanego(14 wiek p.n.e)
To słowo spisano w IV w.p.n.e.
Większość to wymyślona fabuła.
To nie spisana historia życia tych ludzi, to zlepek zasłyszeń i mitów.
Jeśli ktoś chce wiedzieć jak zamordować pierwszego świadka z Objawienia Jana to powyżej jest szczegółowa instrukcja w wersji sporządzonej przez wybraną

Bóg mówił prawdę o sobie w Słowie, które przekazywali Prorocy ale tego Słowa nie przyjmowano. Proroków zabijano.
Tych pouczeń nikt nie spisywał.
Owszem bardziej prawi ludzi głosili część tej prawdy ale to były tylko szczątki.
Bóg postanowił sam osobiście objawić się człowiekowi i przyjął ciało swojego wybranego Syna - Jezusa.
Tylko imię Jezus Chrystus jest imieniem uświęconym.
jeśli ktoś chce wiedzieć jak zamordować pierwszego świadka z Objawienia Jan to niech przeczyta instrukcję powyżej sporządzoną przez wybraną

Widzę, że dowcipny starasz się być ale więcej wykazujesz dziecinadę.
Co napisałam według twojej formy pojmowania w tym poście niezgodnego z prawdą?
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 969
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 52/83
 62%
Wysłany: 2023-06-17, 13:48   

wybrana, może to co napisałem brzmi jak ponury żart, ale ja nie żartuje. Pierwszym świadkiem Objawienia Jana jest, my na to mówimy Stary Testament, w judaizmie to Słowo jest liczone jako 24 księgi które Apokalipsa przedstawia je jako 24 starszych, i traktuje ich jako światka wobec Prawa, ty przedstawiasz je cytuje ciebie jako To słowo spisano w IV w.p.n.e.Większość to wymyślona fabuła.
To nie spisana historia życia tych ludzi, to zlepek zasłyszeń i mitów.
Co to ma być , jak nie morderstwo prawdy Słowa Bożego w tych księgach wypowiedzianych przez YHWH. Nazywasz słowa Najwyższego zlepkiem mitów i fabuł. To pytam się ciebie dlaczego Pan Jezus przedstawiając się za Pomazańca YHWH odwołuje się do tych zlepków mitów i fabuł, jako świadka, by one potwierdziły, że to co mówi jest prawdą??
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 13